PDA

Επιστροφή στο Forum : Ε46 Μ3 Phoenix Gold



Monsta
30-12-10, 11:45
Τι πιο ευχάριστο από να κλείσει και η φετινή χρονιά με ένα από τα αγαπημένα μου αυτοκίνητα.

Η συγκεκριμένη Μ3 είχε πολύ αράχνη και στάμπες από αλατόνερα στο χρώμα της. Ξεκίνησα με μία μεσαία της Sonax, στη συνέχεια AG 01B, Carnauba Wax Sonax & 2 x AG Ultra Gloss. Χρειάστηκαν και οι δύο αλοιφαδόροι της FLEX (rotary & παλμικός). Αν και είναι δύσκολο να φανεί η λεπτομέρεια από τη φωτογραφική μηχανή, το τελικό αποτέλεσμα μιλάει από μόνο του.

Σα να ήταν το δικό μου. Κατέβασα ρολλά, έκλεισα τηλέφωνα, άνοιξα στέρεο στο τέρμα και ως συνήθως πορώθηκα. Όχι που δε θα τράβαγα φωτό Γιώργη.


Χρόνια πολλά & Καλή Χρονιά εύχομαι σε όλους και σας ευχαριστώ και πάλι για την υποστήριξη. Ο συγκεκριμένος πελάτης δεν ανήκει στο φόρουμ, τον έχω όμως ενημερώσει σχετικά.

Μερικές φωτό από το ΠΡΙΝ

Monsta
30-12-10, 11:48
και μερικές ΤΕΛΕΙΩΜΕΝΟ

Monsta
30-12-10, 11:49
Μα σας το είπα ότι πορώθηκα...

Monsta
30-12-10, 11:52
Να φαίνεται και η όμορφη παρέα της κυρίας.

Η 'bird's eye', αφιερωμένη στο φίλο μου το Σιταμάτη.

nikos1400
30-12-10, 12:07
μπραβο Γιατρε μου, ωραιες δουλειες!
:thumbsup:

PATSIMINI
30-12-10, 12:19
well done!!!!!!!!!

Leonidas_E39
30-12-10, 13:00
Αυτο Κωστα ειναι λες και βγηκε απο βάψιμο ενα μεγάλο μπράβο σου για το μερακι που εχεις . Εισαι γιατρός τελικά.

joseph
30-12-10, 14:48
Ωραια πραγμματα...

Βλεπω φροντιζεις και Virago!! 400 η 535?

Monsta
30-12-10, 15:11
535 Ιωσήφ. Αμερικάνικο με μίλια. Του φάδερ. Με μόνο 3.987 μίλια στο odometer. Δεν έχει κουνηθεί εδώ και κάτι χρόνια. Κανονικά θα πρεπε να της βρω ένα καλό σπίτι, μπας και την εκτιμήσει κάποιος που ξέρει. Θυμάμαι πριν μια 10-ετία που τη καβαλούσα στην Άνδρο τα καλοκαίρια.....τη ροπή που έχει το πράμα....

Thomelef
30-12-10, 16:57
πές του φίλου να βάλει και μαύρες γρύλιες στο πλάι...μάυρες καρδιές εμπρός με νίκελ γρύλιες
στα φτερά νομίζω δεν πάει...τα θέλει τα μαυράκια του...πολύ καλή δουλειά πάντως ρε κώστα...
κάποια στιγμή όταν κατέβω αθήνα για μέρες θα ήθελα να σου το παρκάρω για κάνα 2 μέρες
και για έξω και για δουλίτσα στα δερματάκια του...

Monsta
30-12-10, 23:00
Κανονικά Θωμά τ αμαξάκι φωνάζει για ζαντόνι σκούρο, αράχνη σχέδιο κατά προτίμηση, να γουσταρίζει. Τα μαμά 19άρια του είναι μεσ τις γρατζουνιές....

bmwcompactjohn
30-12-10, 23:43
Χρονια πολλα Κωστα !!! δεν πεζεσαι!!!!!! εισαι γιατρος τελικα δεν το συζηταω!!!!!!!!

Gregory_///M
30-12-10, 23:47
Κώστα λάμπει το "Χρυσάφι"......έτσι είναι τα ωραία χρώματα!!!
Μακάρι να με βόλευε κ εμένα να σου το αφήσω εκεί κ ας το ετοίμαζες σε μια βδομάδα....

Monsta
31-12-10, 14:02
Τα μαμά 19άρια του είναι μεσ τις γρατζουνιές....

Τον έψησα να πάει να τα βάψει ανθρακί !!!!!!!


Κώστα λάμπει το "Χρυσάφι"......έτσι είναι τα ωραία χρώματα!!!
.

Πανέμορφο είναι Γρηγόρη το συγκεκριμένο χρωματάκι thumb

doctore
31-12-10, 18:37
Τι πιο ευχάριστο από να κλείσει και η φετινή χρονιά με ένα από τα αγαπημένα μου αυτοκίνητα.

Η συγκεκριμένη Μ3 είχε πολύ αράχνη και στάμπες από αλατόνερα στο χρώμα της. Ξεκίνησα με μία μεσαία της Sonax, στη συνέχεια AG 01B, Carnauba Wax Sonax & 2 x AG Ultra Gloss. Χρειάστηκαν και οι δύο αλοιφαδόροι της FLEX (rotary & παλμικός). Αν και είναι δύσκολο να φανεί η λεπτομέρεια από τη φωτογραφική μηχανή, το τελικό αποτέλεσμα μιλάει από μόνο του.

Σα να ήταν το δικό μου. Κατέβασα ρολλά, έκλεισα τηλέφωνα, άνοιξα στέρεο στο τέρμα και ως συνήθως πορώθηκα. Όχι που δε θα τράβαγα φωτό Γιώργη.


Χρόνια πολλά & Καλή Χρονιά εύχομαι σε όλους και σας ευχαριστώ και πάλι για την υποστήριξη. Ο συγκεκριμένος πελάτης δεν ανήκει στο φόρουμ, τον έχω όμως ενημερώσει σχετικά.

Μερικές φωτό από το ΠΡΙΝ

Ως ευτυχής κάτοχος του συγκεκριμένου Μ3 να ευχαριστήσω τον Monsta για την εκπληκτική δουλειά του!
Κυριολεκτικά γυρνάνε κεφάλια στο δρόμο.
Τι καλύτερο που αύριο Πρωτοχρονιά θα ξυπνήσω και θα δω το αυτοκίνητο σε
showroom κατάσταση.

Χρόνια πολλά σε όλους με υγεία και καλά χιλιόμετρα!

Monsta
31-12-10, 18:47
Officially welcome sir !!!!

Ελπίζω να μας κάνεις παρέα και online. Είμαστε μια όμορφη παρέα !!!!!!!!!

Stamatis
31-12-10, 20:02
Εγω ελπιζω να μην βαρυστομαχιασω γιατι περασα σημερα να πω χρονια πολλα εφερα και κατι παστουλες αλλα το ινστιτουτο ηταν kleiston.
Οποταν χρονια πολλα κωστα και κλαινννννν θα τις φαω μοναχος μου

gnx
31-12-10, 20:18
Εδώ θέλαμε να πάμε για καφέ με τον Πυτζάμα και δε άνοιξε!

Monsta
31-12-10, 20:29
Πήγα μόνο για να παραδώσω το Μ3. Είχα και τη κυρά μαζί που ήθελε να τρέχουμε για ψώνια παραμονή.....ΕΛΕΟΣ. Που λιγάκι ηρεμία για καφεδάκι ????

aristent
31-12-10, 21:29
Ως ευτυχής κάτοχος του συγκεκριμένου Μ3 να ευχαριστήσω τον Monsta για την εκπληκτική δουλειά του!
Κυριολεκτικά γυρνάνε κεφάλια στο δρόμο.
Τι καλύτερο που αύριο Πρωτοχρονιά θα ξυπνήσω και θα δω το αυτοκίνητο σε
showroom κατάσταση.

Χρόνια πολλά σε όλους με υγεία και καλά χιλιόμετρα!

Που να βαψεις και ανθρακι τις ζαντες!!!!....βλεπω να πεφτουν προσφορες στο δρομο του τυπου"φιλαρακι το πουλας???λεγε εδω και τωρα!!!"...εχω το φιλαρακι μου εδω Λαρισα τον Γρηγορη που το εχει παντα στην πενα και ειναι πανεμορφο....ασε ειναι και //Μ !!!!:thumbsup:

doctore
01-01-11, 16:21
Καλώς σας βρήκα !
Από ότι βλέπω η παρέα σας είναι όμορφη και κυρίως κεφάτη.

Μόλις γύρισα απο μικρή βολτούλα στην Αττική οδό.

Καλή χρονιά και καλά χιλιόμετρα !!!

Stamatis
01-01-11, 16:22
Ντοτορε μου καλως ηλθες, εγω εφερνα γλυκακι και για εσενα, αλλα ας οψεται ο Κωστας και τα ψωνια του.

Thomelef
01-01-11, 19:27
καλώς μας είρθες φίλε...και καλή χρονιά να έχεις και εσύ και η οικογένεια σου...
φυσικά κατάλαβες πως ο σταμάτης έφερε πάστες για κέρασμα, μπάς και πάρει
καμμιά βόλτα το τουτούνι.

Stamatis
02-01-11, 11:07
Τι του λες ρε του ανθρωπου;
Θα μας παρεξηγησει.

Του Κωστα το αμαξι ηθελα για βολτα, για να παει καλα ο χρονος.... (ο δικος μου)

aristent
02-01-11, 11:53
Τι του λες ρε του ανθρωπου;
Θα μας παρεξηγησει.

Του Κωστα το αμαξι ηθελα για βολτα, για να παει καλα ο χρονος.... (ο δικος μου)

:th_Laie_67-1:Δηλ. ο δικος του θα πηγαινε κατα διαολου μερια!!!!:th_Laie_67-1:

Ειναι δυνατον να παρεις του Κωστα Μονστα το αμαξι για βολτα????

τι εξετασεις πρεπει να δωσεις?
Ε κατηγορια διπλωμα εχεις?
οδηγησες καλυτερα απο τον Σουμαχερ?
ΤΙ ΝΑ ΤΙΣ ΚΑΝΕΙ ΤΙΣ ΠΑΣΤΕΣ ΑΜΑ ΚΑΤΑΦΕΡΕΙΣ ΝΑ ΤΟΥ ΚΟΛΛΗΣΕΙΣ ΜΥΓΑΚΙΑ ΣΤΟ ΠΑΜΠΡΙΖ!!!!....(....:whistle:καλα ξερω....για καπελο!!!!):th_Laie_67-1::hystericalbs1:

Stamatis
02-01-11, 15:59
Ειχα βαλει μεσα σε καθε παστα 3 στεντον.
Μια που θα ετρωγε και μια που θα ξυπναγε το 2012.

doctore
02-01-11, 19:21
Τι του λες ρε του ανθρωπου;
Θα μας παρεξηγησει.

Του Κωστα το αμαξι ηθελα για βολτα, για να παει καλα ο χρονος.... (ο δικος μου)

Κι εγώ μέσα συνοδηγός θα ετρωγα τις πάστες εν κινήσει !!!

Thomelef
02-01-11, 21:19
Ειχα βαλει μεσα σε καθε παστα 3 στεντον.
Μια που θα ετρωγε και μια που θα ξυπναγε το 2012.

δλδ που τις έφαγες όλες όπως είπες, θα κοιμάσαι εσύ μέχρι το 2012???
γι'αυτό δεν σηκώνεις το τηλ ούτε για χρόνια πολά ρε???