PDA

Επιστροφή στο Forum : Fw1



kostasfw1
14-12-10, 08:06
Για σας παιδιά !
Εγώ είμαι καινούργιος στο forum ! Δεν μπορώ να σας απαντήσω με ακρίβεια πως μπορείτε να αφαιρέσετε το κάψιμο που έχει προκαλέσει η κοτσουλιά , αλλά μπορώ να σας πω τον τρόπο για να μην χρειαστεί να το ξανασκεφτείτε !
Το προϊόν ονομάζετε FW1 RACING FORMULA, είναι καθαρά αμερικάνικο και βρίσκετε μόλις 7 μίνες στην Ελλάδα !
Δεν αφαιρεί μόνο κουτσουλιές , αλλά πίσσα, μυγάκια, ρετσίνι, καμένα λάστιχα στα πλαϊνά, όλοι την σκληρή βρωμιά που αφήνουν τα τακάκια, επαναφέρει το ξεθωριασμένο χρώμα και αφαιρεί την οξείδωση …
Είναι και για μηχανές και για σκάφη και δεν χρησιμοποιεί καθόλου νερό !

Kostas_1
14-12-10, 09:00
Για σας παιδιά !
Εγώ είμαι καινούργιος στο forum ! Δεν μπορώ να σας απαντήσω με ακρίβεια πως μπορείτε να αφαιρέσετε το κάψιμο που έχει προκαλέσει η κοτσουλιά , αλλά μπορώ να σας πω τον τρόπο για να μην χρειαστεί να το ξανασκεφτείτε !
Το προϊόν ονομάζετε FW1 RACING FORMULA, είναι καθαρά αμερικάνικο και βρίσκετε μόλις 7 μίνες στην Ελλάδα !
Δεν αφαιρεί μόνο κουτσουλιές , αλλά πίσσα, μυγάκια, ρετσίνι, καμένα λάστιχα στα πλαϊνά, όλοι την σκληρή βρωμιά που αφήνουν τα τακάκια, επαναφέρει το ξεθωριασμένο χρώμα και αφαιρεί την οξείδωση …
Είναι και για μηχανές και για σκάφη και δεν χρησιμοποιεί καθόλου νερό !

Κατ αρχη καλως ηρθες. Αν θες μπορεις να συστηθεις εδω: https://www.bmwfans.gr/forum/forumdisplay.php?f=23

Οσο για το σχόλιο σου επειδη φαινεται σαν γκριζα - έμμεση διαφημιση, και επειδη οπως ειδα εχεις κανει αντιστοιχα σχόλια και σε αλλα sites, αν εισαι προσωπικα ενδιαφερόμενος καλύτερα να το γραψεις ευθεως δηλώνοντας και την ιδιότητα σου.

Για το αν ειναι καλό προιόν ή οχι δεν εχω αποψη, ας απαντησουν οι ειδκοι του φορουμ

stef
14-12-10, 09:11
Συμφωνώ sharky...
Εμένα πάλι εντύπωση μου κάνει που είναι ένα για ΟΛΑ.....

Stathis
14-12-10, 19:49
αυτο ειναι το προϊον... https://www.fw1shine.com/
ισως ο κωστας (μονστα) το ξερει και μπορει να μας πει περισσοτερα, περα απο τη διαφημιση του φιλου μας.

Monsta
14-12-10, 20:09
Για σας παιδιά !
Εγώ είμαι καινούργιος στο forum ! Δεν μπορώ να σας απαντήσω με ακρίβεια πως μπορείτε να αφαιρέσετε το κάψιμο που έχει προκαλέσει η κοτσουλιά , αλλά μπορώ να σας πω τον τρόπο για να μην χρειαστεί να το ξανασκεφτείτε !
Το προϊόν ονομάζετε FW1 RACING FORMULA, είναι καθαρά αμερικάνικο και βρίσκετε μόλις 7 μίνες στην Ελλάδα !
Δεν αφαιρεί μόνο κουτσουλιές , αλλά πίσσα, μυγάκια, ρετσίνι, καμένα λάστιχα στα πλαϊνά, όλοι την σκληρή βρωμιά που αφήνουν τα τακάκια, επαναφέρει το ξεθωριασμένο χρώμα και αφαιρεί την οξείδωση …
Είναι και για μηχανές και για σκάφη και δεν χρησιμοποιεί καθόλου νερό !

:thumbsup::thumbsup:


αυτο ειναι το προϊον... https://www.fw1shine.com/
ισως ο κωστας (μονστα) το ξερει και μπορει να μας πει περισσοτερα, περα απο τη διαφημιση του φιλου μας.

I love these American super duper titles.....'racing formula' and all the bs.

Ας σοβαρευτούμε please :original:

Driver M
14-12-10, 21:50
Πρώτη φορά ακούω το προϊόν αυτό και δε μπορώ να ξέρω αν είναι καλό ή όχι.

Σίγουρα όμως αποκλείεται να κάνει όλα όσα ανέφερε ο φίλος προηγουμένως, τουλάχιστον σε ικανοποιητικό βαθμό, αφού μιλάμε για δουλειές διαφορετικών προϊόντων όπως γυαλιστικών αλοιφών, bug-tar-insect removers κλπ.

Samaro
14-12-10, 22:38
Μήπως, (αναρωτιέμαι τώρα εγώ) λόγω ονομασίας, είναι και...... ενισχυτικό καυσίμου ;;; :think:

fanisk
15-12-10, 02:24
Για σας παιδιά !
Εγώ είμαι καινούργιος στο forum ! Δεν μπορώ να σας απαντήσω με ακρίβεια πως μπορείτε να αφαιρέσετε το κάψιμο που έχει προκαλέσει η κοτσουλιά , αλλά μπορώ να σας πω τον τρόπο για να μην χρειαστεί να το ξανασκεφτείτε !
Το προϊόν ονομάζετε FW1 RACING FORMULA, είναι καθαρά αμερικάνικο και βρίσκετε μόλις 7 μίνες στην Ελλάδα !
Δεν αφαιρεί μόνο κουτσουλιές , αλλά πίσσα, μυγάκια, ρετσίνι, καμένα λάστιχα στα πλαϊνά, όλοι την σκληρή βρωμιά που αφήνουν τα τακάκια, επαναφέρει το ξεθωριασμένο χρώμα και αφαιρεί την οξείδωση …
Είναι και για μηχανές και για σκάφη και δεν χρησιμοποιεί καθόλου νερό !

Για καουρες στο στομαχι κανει? :tease:

kostasfw1
15-12-10, 06:41
Για καουρες στο στομαχι κανει? :tease:

Η αλήθεια είναι πως δεν το έχω ρωτήσει αυτό …. Χαχα … αλλά γενικά σαν προϊόν δεν υπάρχει …. Είναι κορυφή !!!:thumbsup:

Monsta
15-12-10, 07:16
Η αλήθεια είναι πως δεν το έχω ρωτήσει αυτό …. Χαχα … αλλά γενικά σαν προϊόν δεν υπάρχει …. Είναι κορυφή !!!:thumbsup:

You betcha :thumbsup:

Vasilis
15-12-10, 07:44
Η αλήθεια είναι πως δεν το έχω ρωτήσει αυτό …. Χαχα … αλλά γενικά σαν προϊόν δεν υπάρχει …. Είναι κορυφή !!!:thumbsup:


Κατ αρχη καλως ηρθες. Αν θες μπορεις να συστηθεις εδω: https://www.bmwfans.gr/forum/forumdisplay.php?f=23

Οσο για το σχόλιο σου επειδη φαινεται σαν γκριζα - έμμεση διαφημιση, και επειδη οπως ειδα εχεις κανει αντιστοιχα σχόλια και σε αλλα sites, αν εισαι προσωπικα ενδιαφερόμενος καλύτερα να το γραψεις ευθεως δηλώνοντας και την ιδιότητα σου.

Για το αν ειναι καλό προιόν ή οχι δεν εχω αποψη, ας απαντησουν οι ειδκοι του φορουμ



επαναφερω την ερωτηση του συμφορουμιτη...

θα παρακαλουσα για μιαν απαντηση, για να γνωριζει ο κοσμος αν προκειται για διαφημιση απο τον αντιπροσωπο ή απο διαφημιση ενος ευχαριστημενου πελατη του εν λογω προιοντος!

ευχαριστω!

kostasfw1
15-12-10, 20:56
Παιδιά για σας
Η αλήθεια είναι πως το προϊόν ανήκει σε εμάς στην Ελλάδα και ναι προσπαθούμε να το γνωστοποιήσουμε στον κόσμο μέσα από κάποια forums.
Σκοπός μας δεν είναι σίγουρα να κάνουμε πωλήσεις μέσα από το forum, αλλά ούτε και να δώσουμε στοιχεία των καταστημάτων που το έχουν, αν και προς μεγάλου μας λάθους το κάναμε στο πρώτο forum που επισκεφθήκαμε.
Σαφώς δεν πρόκειται να ξανασυμβεί !!!
Αυτό που θέλουμε να κάνουμε, είναι απλά να το γνωρίσουμε στον κόσμο, σαν κάτι πολύ ξεχωριστώ και ιδιαίτερο και ναι πράγματι είναι μία φιάλη που κάνει όσα κάνουν πολλά άλλα προϊόντα μαζί με εξαιρετικά ποιοτικά αποτελέσματα.
Ευχαριστούμε

kostasfw1
15-12-10, 21:03
Για σας
Ανήκουμε σε μια ομάδα που εισάγει ένα νέο καθαριστικό για τα αυτοκίνητα , τις μηχανές και τα σκάφοι.
Σκοπός μας είναι να το γνωρίσουμε στα μέλη του forum, χωρίς περεταίρω στοιχεία.
Μόνο γνωριμία με το προϊόν.
Ευχόμαστε να μην υπάρχει μεγάλο πρόβλημα σε αυτό και να μας επιτρέψετε να παραμείνουμε.
Ευχαριστούμε εκ των προτέρων

kostasfw1
15-12-10, 21:07
Συμφωνώ sharky...
Εμένα πάλι εντύπωση μου κάνει που είναι ένα για ΟΛΑ.....



stef..... Και όμως μπορεί να αντικαταστήσει πολλά προϊόντα thumb

Monsta
15-12-10, 21:23
Για σας παιδιά !
Εγώ είμαι καινούργιος στο forum ! Δεν μπορώ να σας απαντήσω με ακρίβεια πως μπορείτε να αφαιρέσετε το κάψιμο που έχει προκαλέσει η κοτσουλιά , αλλά μπορώ να σας πω τον τρόπο για να μην χρειαστεί να το ξανασκεφτείτε !
Το προϊόν ονομάζετε FW1 RACING FORMULA, είναι καθαρά αμερικάνικο και βρίσκετε μόλις 7 μίνες στην Ελλάδα !
Δεν αφαιρεί μόνο κουτσουλιές , αλλά πίσσα, μυγάκια, ρετσίνι, καμένα λάστιχα στα πλαϊνά, όλοι την σκληρή βρωμιά που αφήνουν τα τακάκια, επαναφέρει το ξεθωριασμένο χρώμα και αφαιρεί την οξείδωση …
Είναι και για μηχανές και για σκάφη και δεν χρησιμοποιεί καθόλου νερό !


Η αλήθεια είναι πως δεν το έχω ρωτήσει αυτό …. Χαχα … αλλά γενικά σαν προϊόν δεν υπάρχει …. Είναι κορυφή !!!:thumbsup:


stef..... Και όμως μπορεί να αντικαταστήσει πολλά προϊόντα thumb

Αμερικλάνικες μαλ@κίες έχω φάει με το κουτάλι. Πολλά χρόνια εκεί.

Mη χρησιμοποιείς τα ίδια παχιά λόγια που λένε στο telemarketing. O κόσμος εδώ δεν είναι τόσο 'αγαθός' όσο ο μέσος αμερικάνος και σίγουρα δε ψήνεται με statements του στυλ 'το προϊόν δεν υπάρχει'.


edit: ΓΡΑΠΤΗ ΕΓΓΥΗΣΗ ΔΙΝΕΙ Η ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΓΙΑ ΠΡΟΣΤΑΣΙΑ ΑΠΟ ΚΟΥΤΣΟΥΛΙΕΣ ??? ΓΙΑ ΠΟΣΑ ΧΡΟΝΙΑ ???

Stathis
15-12-10, 21:27
αν θελει ο φιλος μας μπορει να δωσει ενα προϊον για δοκιμη ωστε να αξιολογησουμε τη συμπεριφορα του και να δουμε αν πραγματοποιει οσα υποσχεται...

αυτοκινητο-πειραματοζωο μπορω να προσφερω εγω...:original:

S8N
15-12-10, 22:18
αν θελει ο φιλος μας μπορει να δωσει ενα προϊον για δοκιμη ωστε να αξιολογησουμε τη συμπεριφορα του και να δουμε αν πραγματοποιει οσα υποσχεται...

αυτοκινητο-πειραματοζωο μπορω να προσφερω εγω...:original:

Ωραία! Εγώ βάζω το περιστέρι!

S8N
15-12-10, 22:34
Edit στο παραπάνω μήνυμα:

ΑΥΤΟ το περιστέρι:

https://i136.photobucket.com/albums/q170/MPower_this/pigeon.gif

Leonidas_E39
15-12-10, 23:02
Edit στο παραπάνω μήνυμα:

ΑΥΤΟ το περιστέρι:

https://i136.photobucket.com/albums/q170/MPower_this/pigeon.gif

Χαμος θα γίνει με αυτο το πουλί.

Πιστευω όμως οτι το καλυτερο πουλι για τεσταρισμα ειναι ο πελαργός γιατι αμα πετυχει το αμαξι τα 2/3 του θα τα καλυψει :hystericalbs1::hystericalbs1::hystericalbs1: (ειμαι παθων και ψαχναμε 1 η ωρα το βραδυ λαστιχο να ξεπλενουμε το αμαξι)

tamtamcafe
16-12-10, 09:12
Αμερικλάνικες μαλ@κίες έχω φάει με το κουτάλι. Πολλά χρόνια εκεί.

Mη χρησιμοποιείς τα ίδια παχιά λόγια που λένε στο telemarketing. O κόσμος εδώ δεν είναι τόσο 'αγαθός' όσο ο μέσος αμερικάνος και σίγουρα δε ψήνεται με statements του στυλ 'το προϊόν δεν υπάρχει'.


edit: ΓΡΑΠΤΗ ΕΓΓΥΗΣΗ ΔΙΝΕΙ Η ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΓΙΑ ΠΡΟΣΤΑΣΙΑ ΑΠΟ ΚΟΥΤΣΟΥΛΙΕΣ ??? ΓΙΑ ΠΟΣΑ ΧΡΟΝΙΑ ???

μην εισαι αρνητικος κωστα
ας σου δωσει ενα προιον ο φιλος μας να το δοκιμασεις και μετα γραψε τις εντυπωσεις σου
καμμια φορα δεν ξερεις ισως..... και να κανει τα πραγματα που υποσχεται thumb

liakos
16-12-10, 09:29
Ας κάνει κανείς ενα google search για το συγκεκριμένο προίον και ας βγάλει ο καθένας τα δικά του συμπεράσματα.:whistle:

https://www.google.gr/search?q=fw1+racing+formula+review&ie=utf-8&oe=utf-8&aq=t&rls=org.mozilla:el:official&client=firefox-a

Monsta
16-12-10, 12:08
μην εισαι αρνητικος κωστα
ας σου δωσει ενα προιον ο φιλος μας να το δοκιμασεις και μετα γραψε τις εντυπωσεις σου
καμμια φορα δεν ξερεις ισως..... και να κανει τα πραγματα που υποσχεται thumb

Δημήτρη μου δεν αντιλέγω. Ευχαρίστως να το δοκιμάσω. Εγώ άλλωστε είμαι εκείνος που έπρεπε να απευθυνθεί ο φίλος μας ως πρώτη επαφή. Και να γράψω τις θετικές ή αρνητικές μου εντυπώσεις, όπως έχω κάνει με άλλα προϊόντα.

Στην υπογραφή λέει που να με βρει και οι πόρτες μου είναι ανοιχτές.

gnx
16-12-10, 12:41
Ας κάνει κανείς ενα google search για το συγκεκριμένο προίον και ας βγάλει ο καθένας τα δικά του συμπεράσματα.:whistle:

https://www.google.gr/search?q=fw1+racing+formula+review&ie=utf-8&oe=utf-8&aq=t&rls=org.mozilla:el:official&client=firefox-a

Αν ομως καναμε ενα poll για το εαν πιστεύουμε στις ιδιότητες, οχι μονο αυτου, αλλά και άλλων προιοντων που υπόσχονται αυτη τη δραση/προστασια θα εβγαζε συμπεράσματα και ο ανθρωπος που το προτείνει.

kostasfw1
16-12-10, 18:26
Μήπως, (αναρωτιέμαι τώρα εγώ) λόγω ονομασίας, είναι και...... ενισχυτικό καυσίμου ;;; :think:

:mpaks::th_Laie_67-1::thumbsup:

kostasfw1
16-12-10, 18:45
Αν ομως καναμε ενα poll για το εαν πιστεύουμε στις ιδιότητες, οχι μονο αυτου, αλλά και άλλων προιοντων που υπόσχονται αυτη τη δραση/προστασια θα εβγαζε συμπεράσματα και ο ανθρωπος που το προτείνει.

Gnx … ειδικά για εσένα έχουμε κάτι συγκεκριμένο.
Μόλις πριν λίγες εβδομάδες φτιάξαμε με το FW1 ένα αυτοκίνητο σαν το δικό σου στην photo σου … ελπίζουμε να σας αρέσει.
Φαίνεται πάνω κάτω η δουλειά του FW1



https://www.youtube.com/watch?v=n0QBja7y2Ec:thanks:

Leonidas_E39
16-12-10, 18:52
Χωρίς να είμαι ειδικός και ζητωντας συγγνωμη αν πω καμια λαλακια. Μηπως το χρωμα του αυτοκινητου καθαριζοντας το με το πανι οπως ειναι λερωμενο μειωνει την διαρκεια ζωης του βερνικιου?Ασχέτος αν περαστει μετα οποιοδηποτε υλικο.

kostasfw1
16-12-10, 18:54
Δημήτρη μου δεν αντιλέγω. Ευχαρίστως να το δοκιμάσω. Εγώ άλλωστε είμαι εκείνος που έπρεπε να απευθυνθεί ο φίλος μας ως πρώτη επαφή. Και να γράψω τις θετικές ή αρνητικές μου εντυπώσεις, όπως έχω κάνει με άλλα προϊόντα.

Στην υπογραφή λέει που να με βρει και οι πόρτες μου είναι ανοιχτές.

Tamtamcafe σε ευχαριστούμε πολύ … και εσένα Κώστα που μας δίνεις αυτή την ευκαιρία και σίγουρα θα επικοινωνήσουμε μαζί σου.
Πιστεύουμε να προκαλέσουμε την εντύπωση σου και να πεις καλά λόγια για εμάς στα παιδιά του forum

:thanks:

kostasfw1
16-12-10, 19:34
Χωρίς να είμαι ειδικός και ζητωντας συγγνωμη αν πω καμια λαλακια. Μηπως το χρωμα του αυτοκινητου καθαριζοντας το με το πανι οπως ειναι λερωμενο μειωνει την διαρκεια ζωης του βερνικιου?Ασχέτος αν περαστει μετα οποιοδηποτε υλικο.




Leonida φίλε μου ούτε και εμείς τα ξέρουμε όλα, να είσαι σίγουρος για αυτό.
Αυτός είναι και ένας από τους βασικούς λόγους που επισκεφτήκαμε αυτό το forum, πέρα από την διαφήμιση, είναι και για να μάθουμε περισσότερα.
Λοιπόν … στην ερώτηση σου τώρα:
Το πανάκι με μικρό-ίνες ως γνωστό είναι ένα ειδικό πανάκι το οποίο στην ουσία έχει την ιδιότητα να μαγνητίζει την σκόνη και να την αφαιρεί με μεγαλύτερη ασφάλεια από την επιφάνεια.
Στην περίπτωση του FW1 η σκόνη που θα αφαιρέσει το πανάκι, (αφού πρώτα έχουμε ψεκάσει την επιφάνεια εννοείτε, με το προϊόν), θα είναι είδη εγκλωβισμένη σε μια λιπαντική μεμβράνη και γενικά θα έχει σηκωθεί από το χρώμα-βερνίκι του αυτοκινήτου σου χωρίς να το επηρεάσει καθόλου.
Επίσης κάτι πολύ σημαντικό και ίσως με αυτό το καταλάβεις καλύτερα, είναι ότι μεταξύ του χρώματος του αυτοκινήτου σου και της εγκλωβισμένης σκόνης στην λιπαντική μεμβράνη, θα υπάρχει το κερί, με το οποίο και θα κερώσουμε αμέσως μετά την επιφάνεια.
Για αυτό στα videos αν δεις, χρησιμοποιούμε δύο πανάκια με μικρό-ίνες.
Με το ένα αφαιρούμε την λιπαντική μεμβράνη με την σκόνη-βρώμιά και με το άλλο κερώνουμε την επιφάνεια με το κερί carnauba που έχουμε αφήσει πίσω.
Στην ουσία δηλαδή όχι μόνο δεν θα χαλάσουμε το βερνίκι, αλλά θα το ενισχύσουμε.
Ελπίζουμε να βοηθήσαμε στην ερώτηση σου
:thnx::thanks:

Leonidas_E39
16-12-10, 19:53
Σ'ευχαριστω για την απαντηση σου απλα στο βίντεο τουλάχιστον δεν διακρινα το δευτερο πανι .Μακαρι να κάνει όλα οσα υποσχεται στα συν του βιντεο ειναι το Ζ4 το οποιο ειναι καινουργιο και καποιος δεν θα ρισκαριζε ενα τετοιο αυτοκινητο σε κακο προιον. Εν αναμονη σε ατομα που πραγματικα δοκιμασαν το προιον για να μας πουν τις εντυπωσεις τους.

Driver M
16-12-10, 20:03
Απ'ότι κατάλαβα, η βασική χρήση του προϊόντος αυτού είναι για πλύσιμο αυτοκινήτου χωρίς νερό.

Τα προϊόντα αυτά είναι κατάλληλα για αυτοκίνητα με πολύ λίγη βρωμιά (αν κι εκεί πάντα το πλύσιμο είναι το πλέον ενδεδειγμένο). Ειδάλλως, είναι σίγουρο πως θα δημιουργήσει αράχνη στο χρώμα, είτε βραχυπρόθεσμα είτε μακροπρόθεσμα, παρά την όποια λιπαντική δράση που ενδέχεται να έχουν.

Γι'αυτό, ακόμα και καλό να είναι το προϊόν, χρειάζεται ιδιαίτερη προσοχή στο πότε το χρησιμοποιούμε.

Monsta
16-12-10, 20:21
κατάλληλα για αυτοκίνητα με πολύ λίγη βρωμιά (αν κι εκεί πάντα το πλύσιμο είναι το πλέον ενδεδειγμένο).

Δεν ήθελα να είμαι αρνητικός πριν δω για τι πράμα πρόκειται, αλλά τώρα που είδα το βίντεο έχω καλυφθεί πλήρως.

Πριν σχεδόν δύο χρόνια με πλησίασε παρόμοια εταιρεία για αποκλειστική συνεργασία. Έκαναν τη επίδειξή τους, τους ευχαρίστησα και ο καθένας πήρε το δρόμο του.

Πλύσιμο όπως είδα στο βίντεο από κάτω προς τα πάνω και με το ίδιο πανάκι όλη τη πλευρά, για μένα είναι εγγύηση ότι κάποια στιγμή θα γίνει η ζημιά.

Sorry to burst your bubble man.



* Απλά σκονισμένα, αλλά και πάλι το διακινδυνεύεις Άρη.

Κωνσταντίνος
16-12-10, 20:24
Mα καλά, είναι δυνατόν να μη ξέρετε το FW1 RACING FORMULA ;;;
Το λέει και το όνομα του. Μ'αυτό βγάζουν τις κουτσουλιές ο Μάσα και ο Χάμιλτον.
Τσ τσ τσ, αδαής..............

kostasfw1
17-12-10, 00:07
Δεν ήθελα να είμαι αρνητικός πριν δω για τι πράμα πρόκειται, αλλά τώρα που είδα το βίντεο έχω καλυφθεί πλήρως.

Πριν σχεδόν δύο χρόνια με πλησίασε παρόμοια εταιρεία για αποκλειστική συνεργασία. Έκαναν τη επίδειξή τους, τους ευχαρίστησα και ο καθένας πήρε το δρόμο του.

Πλύσιμο όπως είδα στο βίντεο από κάτω προς τα πάνω και με το ίδιο πανάκι όλη τη πλευρά, για μένα είναι εγγύηση ότι κάποια στιγμή θα γίνει η ζημιά.

Sorry to burst your bubble man.



* Απλά σκονισμένα, αλλά και πάλι το διακινδυνεύεις Άρη.





Monsta … το συγκεκριμένο προϊόν έρχεται για πρώτη φορά στην Ελλάδα και για αυτόν τον λόγο είναι πολύ δύσκολο να είσαι πλήρως καλυμμένος με βάση αυτό που είδες παλιότερα όσον αφορά της δυνατότητες του.
Δεν ξέρω και για πιο προϊόν αναφέρεσαι για να ήμουν πιο συγκεκριμένος.
Είσαι επαγγελματίας και θα θέλαμε κυρίως από εσένα μια πιο αντικειμενική άποψη.
Το FW1 δεν καταστρέφει ούτε το χρώμα, ούτε το βερνίκι.
Το στεγνό καθάρισμα γενικά δεν είναι ολοκαίνουργια τεχνολογία.
Υπάρχει στο εξωτερικό αρκετά χρόνια.
Γενικά είναι το πλύσιμο του μέλλοντος, όχι μόνο στην μορφή του FW1, αλλά και σε ολόκληρες εγκαταστάσεις που θα πλαισιώνουν πλυντήρια, πρατήρια, κ.τ.λ.
Αυτό έπρεπε να το ξέρεις.
Το FW1 σε Αμερική, Αυστραλία, Καναδά, κίνα, Αίγυπτο και Dubai συνεργάζεται κυρίως με πλυντήρια αυτοκινήτων και μηχανών και για εξοικονόμηση νερού, αλλά και για πραγματικά καλά αποτελέσματα και οικονομικότατα για τον καταναλωτή.
Δυστυχώς αυτοί που πραγματικά καταστρέφουν τις περιουσίες μας δεν είναι αυτά τα προϊόντα(τουλάχιστον όχι όλα), είναι αυτοί που δεν συντηρούν σωστά τις βούρτσες τους, που δεν έχουν το κατάλληλο σε γνώσεις προσωπικό, αυτοί που δεν έχουν καν τον κατάλληλο εξοπλισμό, αυτοί που παίρνουν το πιεστικό και ρίχνουν απευθείας απάνω στην λάσπη και στο χώμα και σε απόσταση αναπνοής από αυτά, αυτοί που τους πέφτει πανάκι κάτω στο χώμα καθώς προσπαθούν να στεγνώσουν το αυτοκίνητο, το σηκώνουν και γεμάτο βρωμιές συνεχίζουν την δουλειά τους.
Ένα απλό παράδειγμα …. Λεπτομέρεια … αλλά καταστροφικό για το χρώμα …. Το κάνουμε και μόνη μας όταν προσπαθούμε να πλύνουμε το αυτοκίνητό μας στο σπίτι.
Όταν χρησιμοποιούμε το κουβαδάκι μας με το νεράκι μας και την σαπουνάδα και μέσα έχουμε το σφουγγάρι … ξέρετε ότι με ένα απλό αεράκι …. Όλη η σκόνη πέφτει μέσα και μετά μεταφέρετε στο αυτοκίνητο ???
Πάντως ευχαριστούμε για τον διάλογο που μας παρέχετε

kostasfw1
17-12-10, 00:10
Σ'ευχαριστω για την απαντηση σου απλα στο βίντεο τουλάχιστον δεν διακρινα το δευτερο πανι .Μακαρι να κάνει όλα οσα υποσχεται στα συν του βιντεο ειναι το Ζ4 το οποιο ειναι καινουργιο και καποιος δεν θα ρισκαριζε ενα τετοιο αυτοκινητο σε κακο προιον. Εν αναμονη σε ατομα που πραγματικα δοκιμασαν το προιον για να μας πουν τις εντυπωσεις τους.

Leonida αν θές δες και τα υπόλοιπα videos και θα καταλάβεις περισσότερα για την χρήση του FW1

kostasfw1
17-12-10, 00:18
Απ'ότι κατάλαβα, η βασική χρήση του προϊόντος αυτού είναι για πλύσιμο αυτοκινήτου χωρίς νερό.

Τα προϊόντα αυτά είναι κατάλληλα για αυτοκίνητα με πολύ λίγη βρωμιά (αν κι εκεί πάντα το πλύσιμο είναι το πλέον ενδεδειγμένο). Ειδάλλως, είναι σίγουρο πως θα δημιουργήσει αράχνη στο χρώμα, είτε βραχυπρόθεσμα είτε μακροπρόθεσμα, παρά την όποια λιπαντική δράση που ενδέχεται να έχουν.

Γι'αυτό, ακόμα και καλό να είναι το προϊόν, χρειάζεται ιδιαίτερη προσοχή στο πότε το χρησιμοποιούμε.


Driver M … ΑΥΤΟ το προϊόν είναι κατάλληλο για σκόνη(αρκετή σκόνη), όχι για λάσπη(παχύρευστο μίγμα, κυρίως στο κάτω μέρος της πόρτας) και η χρήση του είναι πάρα πολύ εύκολη.
Πιστεύουμε με το πέρασμα του χρόνου, να πέσει κάποια μέρα στα χέρια σας και να το διαπιστώσετε και μόνοι σας.
Ευχαριστούμε πάντως για την παρατήρηση σου.

kostasfw1
17-12-10, 00:27
:original:hahaha … Monsta … θα έχει ενδιαφέρων μια συνάντηση μαζί σου.

kostasfw1
17-12-10, 12:48
Σ'ευχαριστω για την απαντηση σου απλα στο βίντεο τουλάχιστον δεν διακρινα το δευτερο πανι .Μακαρι να κάνει όλα οσα υποσχεται στα συν του βιντεο ειναι το Ζ4 το οποιο ειναι καινουργιο και καποιος δεν θα ρισκαριζε ενα τετοιο αυτοκινητο σε κακο προιον. Εν αναμονη σε ατομα που πραγματικα δοκιμασαν το προιον για να μας πουν τις εντυπωσεις τους.

Leonida, ίσως αυτό το videaki σε περισσότερο για το πώς το χρησιμοποιούμε


https://www.youtube.com/watch?v=7Jvg-KvPXG0

Leonidas_E39
17-12-10, 14:00
Κωστα το 2ο βιντεο ειναι κατατοπιστικοτατο για την χρηση του προιοντος . Κανει οικονομια στο νερο και το αποτελεσμα τουλαχιστον φαινεται αρκετα καλο στο βιντεακι.

kostasfw1
17-12-10, 15:42
Κωστα το 2ο βιντεο ειναι κατατοπιστικοτατο για την χρηση του προιοντος . Κανει οικονομια στο νερο και το αποτελεσμα τουλαχιστον φαινεται αρκετα καλο στο βιντεακι.


Χαιρόμαστε που σου αρέσει Leonida.
Ευχαριστούμε πολύ φίλε.
:thanks:

kostasfw1
17-12-10, 16:11
Αυτά που αναφέρουμε στο forum είναι καθαρά προσωπική μας άποψη(άσχετα με το προϊόν μας) και σαφώς δεν σημαίνει ότι είναι και ολόσωστα.
Στην ζωή μας όσο ζούμε μαθαίνουμε.
Πάντως σας ευχαριστούμε για τον διάλογο που μας παρέχετε, μας βοηθάτε να γίνουμε καλύτεροι.