PDA

Επιστροφή στο Forum : m3 e92 in athens!!!



aris
15-12-10, 19:14
https://www.youtube.com/watch?v=r62tSmVonP4"]https://www.youtube.com/watch?v=r62tSmVonP4


Μηπως τον ξερετε?????

asteris777
15-12-10, 19:19
δεν του αξιζει αυτη η συμπεριφορα.....:thumbsdown:

aris
15-12-10, 19:36
Αν το εκανε σε ανοιχτο χωρο δεν θα με πειραζε!!!!! Απλα αν του εφευγε λιγο..........:thumbsdown::thumbsdown:

Tsakirakos
15-12-10, 19:55
καλος χερας,αλλα αν γινοταν η στραβη θα ετρωγε πολυ κοσμο...

Nikos
15-12-10, 20:01
Αυτό ακριβώς είχαν στο μυαλό τους στο ντιβιζιον όταν σχεδίαζαν το Ε92 Μ3.......

Thomelef
15-12-10, 20:07
Αυτό ακριβώς είχαν στο μυαλό τους στο ντιβιζιον όταν σχεδίαζαν το Ε92 Μ3.......

χαχαχαχαχαχαχα ρε νίκο...και εσύ το γουστάρεις τρελά το 92άρι απ'οτι κατάλαβα???
πάντως το διαφορικό το τηγάνισε καλά...σα ρέγκα ψημένη με εφημερίδα το έκανε...
πωω ρε π@@στη μου...είπα ρέγκα και μου άνοιξε η όρεξη...:original:

Nikos
15-12-10, 20:14
Μου αρέσει Θωμα αλλα το βρίσκω πολύ βαρύ γι αυτό που είναι......απλά όπως είπε κι ένας άλλος φίλος πιο πριν δε του αξίζει τέτοια μεταχείριση......καλύτερα ας επαιρνε ένα Starlet πισωκουνητο 1600 του ΄86 να γυρίζει σβουρες 24/7...

SuperSonic
15-12-10, 20:33
Ωραιος..
Επικινδυνο αλλα απο τι δειχνει ο τυπος γνωριζε καλα το αυτοκινητο του.

nikos1400
15-12-10, 20:37
black killer ????
:confused:

https://www.kulichki.com/cddisk/tearfear/bigchair.jpg

Thomelef
15-12-10, 20:42
Μου αρέσει Θωμα αλλα το βρίσκω πολύ βαρύ γι αυτό που είναι......απλά όπως είπε κι ένας άλλος φίλος πιο πριν δε του αξίζει τέτοια μεταχείριση......καλύτερα ας επαιρνε ένα Starlet πισωκουνητο 1600 του ΄86 να γυρίζει σβουρες 24/7...

χεχεχε εγώ το πείρα αλλιώς...
για να είμαι ειλικρινής, έχω και εγώ κάνα 2 βιντεάκια...:whistle:

https://www.youtube.com/watch?v=qJwTyjiaVdw

nikos1400
15-12-10, 23:21
τελικα τι αποδεικνυει ο "χεράς" εν μεσω παπακίων και 200 παιδιων (ψυχων) ??

εγω ψηφιζω :thumbsdown:


(πριν ημουνα δουλεια, δε μπορουσα να δω youtube)

z3 2.2
15-12-10, 23:27
δεν εστελνα ουτε γραμμα λεμε!
καλα αυτος ειναι χαζουλης (sic) oι αλλοι γυρω-γυρω ειναι ακομα πιο χαζουληδες?

pilot
16-12-10, 02:12
νταξ ρε παιδιά,ουτε εγώ συμφωνώ,αλλά ο καθένας χρησιμοποιεί το όχημα του όπως του αρέσει..άλλος γουστάρει πίστα,άλλος βόλτα και άλλος underground καταστάσεις να 'ουμ!

Thomelef
16-12-10, 07:28
νταξ ρε παιδιά,ουτε εγώ συμφωνώ,αλλά ο καθένας χρησιμοποιεί το όχημα του όπως του αρέσει..άλλος γουστάρει πίστα,άλλος βόλτα και άλλος underground καταστάσεις να 'ουμ!

και άλλος χρήση all around. χαχαχαχαχα
λίγο απ'όλα δλδ...:th_Laie_67-1::th_Laie_67-1:

spar@
14-01-11, 15:26
η βασικη διαφορα thomelef ειναι οτι εσυ το εκανες για σενα και το εκανες σε μερος που αν γινοταν στραβη θα δουλευε μονο φανοποιος και οχι γιατροι-νοσοκομεια κλπ....
κριμα το αμαξι!

turbodog
14-01-11, 16:15
Ενα μεγαλο μερος της ευθυνης φερνουν οι παρευρισκομενοι και οχι ο οδηγος. Απο οτι φαινεται στο video, ειναι αργα το βραδυ σε καποιο κλειστο χωρο και οχι σε δημοσιο δρομο με τυχαιους περαστικους και οδηγους. Ολοι εκει δεν περναγαν τυχαια απο το σημειο. Το ατυχημα, αν συμβει, και βεβαια βαρυνει τον οδηγο αλλα μην τον κατακρινουμε ετσι οταν και εμεις πολλες φορες σε καποια πατηματα μας (που γινονται σε δημοσιο δρομο) εχουμε θεσει σε αυξημενο κινδυνο τυχαιους οδηγους. Εδω περα βεβαια οι πιθανοτητες ατυχηματος ειναι μεγαλυτερες αλλα οπως ειπα και παραπανω ειναι "εν γνωση" των παρευρισκομενων, που ο μονος λογος που βρισκονται εκει ειναι για να δουν αυτο ακριβως που βλεπουμε στο video. Και ας μην κρινουμε τον λογο για τον οποιο καποιος αγορασε το Μ. Αν το να κανεις οχταρια ειναι επικριτεο και εντελως αντιθετο με του σκοπους του Μ division τοτε με το να παιρνεις Μ και να πηγαινεις στο super market για ψωνια, να κουβαλας τα πεθερικα σου στο χωριο η να το παρκαρεις πλυμμενο στην καφετερια ειναι ακομα χειροτερο. Εγω δεν βλεπω ουτε το ενα, ουτε το αλλο λαθος. Ισα ισα που για μενα, αυτος ο all round χαρακτηρας που εχει, το κανει τοσο καλο. Και αλητισσα και κυρια οπως εχουν πει καποιοι εδω μεσα, και αυτο πιστευω ειναι και το μυστικο της επιτυχιας, τουλαχιστον για μενα και τους σκοπους που θελω να εξυπηρετει ενα αυτοκινητο που εχω στην κατοχη μου.

mixalis
14-01-11, 16:22
Ενα μεγαλο μερος της ευθυνης φερνουν οι παρευρισκομενοι και οχι ο οδηγος. Απο οτι φαινεται στο video, ειναι αργα το βραδυ σε καποιο κλειστο χωρο και οχι σε δημοσιο δρομο με τυχαιους περαστικους και οδηγους. Ολοι εκει δεν περναγαν τυχαια απο το σημειο. Το ατυχημα, αν συμβει, και βεβαια βαρυνει τον οδηγο αλλα μην τον κατακρινουμε ετσι οταν και εμεις πολλες φορες σε καποια πατηματα μας (που γινονται σε δημοσιο δρομο) εχουμε θεσει σε αυξημενο κινδυνο τυχαιους οδηγους. Εδω περα βεβαια οι πιθανοτητες ατυχηματος ειναι μεγαλυτερες αλλα οπως ειπα και παραπανω ειναι "εν γνωση" των παρευρισκομενων, που ο μονος λογος που βρισκονται εκει ειναι για να δουν αυτο ακριβως που βλεπουμε στο video. Και ας μην κρινουμε τον λογο για τον οποιο καποιος αγορασε το Μ. Αν το να κανεις οχταρια ειναι επικριτεο και εντελως αντιθετο με του σκοπους του Μ division τοτε με το να παιρνεις Μ και να πηγαινεις στο super market για ψωνια, να κουβαλας τα πεθερικα σου στο χωριο η να το παρκαρεις πλυμμενο στην καφετερια ειναι ακομα χειροτερο. Εγω δεν βλεπω ουτε το ενα, ουτε το αλλο λαθος. Ισα ισα που για μενα, αυτος ο all round χαρακτηρας που εχει, το κανει τοσο καλο. Και αλητισσα και κυρια οπως εχουν πει καποιοι εδω μεσα, και αυτο πιστευω ειναι και το μυστικο της επιτυχιας, τουλαχιστον για μενα και τους σκοπους που θελω να εξυπηρετει ενα αυτοκινητο που εχω στην κατοχη μου.

Συμφωνώ γιατί κανείς δεν τους πήρε από το χέρι για να πάνε εκεί........:whistle::whistle::whistle:

Christos 330
14-01-11, 18:29
Και τι να το κανει να το κρατησει χαρακτηρα ; ; ;

Ωραιος ο παιχτης το γουσταρε . . .

Akis 330Ci
14-01-11, 18:58
Μμμμμ....Το παρκιν του ΣΕΦ , πεμπτη βραδυ να υποθεσω!...οσοι εχουν παει ή εχει τυχει να περασουν ξερουν. Ολοι οι καγκουρες της Αθηνας μαζεμενοι! Μπορεις να δεις αυτοκινητα αξιας 2.000 ευρω με 15.000ευρω ηχοσυστημα που να ακουγεται 5χλμ μακρια και 15χρονα με εξατμισατα παπακια (χωρις κρανη βεβαιως).
Στο ενα παρκιν κανουν μια 'κλικα' οι 'ηχοσυστηματατοι' και τα τσιτωνουν ολοι μαζι..εμποροπανηγυρις και το σκυλολοι ολο, και στο αλλο παρκιν ολοι οι 'γρηγοροι' (σποιλερ τολιας,αεροτομες κτλ) κανουν ενα κυκλο,και μπαινει μεσα ο καθε καφρος πισωκινητος και το καιει..καλη ωρα οπως στο βιντεο. Ο κοσμος σε αποσταση αναπνοης απτο αυτοκινητο.αν του ξεφυγει τους πηρε σβαρνα ολους..Επιφωνηματα οπως 'καφτο το εργαλειο', 'πο ρε μαγκα μου τουμπανο','σκιστο το ρημαδι' κτλ ειναι απαραιτητα. Αποτι ειχα ακουσει η αστυνομια τους εκανε μερικα καλα ντου,και δεν ηξεραν που να κρυφτουν...
Η φαση αυτη γενικως ειναι :thumbsdown: :thumbsdown: :thumbsdown:

SuperSonic
14-01-11, 21:37
Ειναι οι σύγχρονοι γενια των Ταμτακων...παλια τα κανανε με Datsun τωρα με Μ3..

Το εχουμε στο αιμα μας τελικα!

Atsa linos
14-01-11, 21:55
Ο Σκοπος αγιαζει τα μεσα ,,,,καθε ενας απο εμας συμπεριφερεται αναλογα οπως αυτος θελει στην δικη του περιουσια μικρης ηλικιας ο οδηγος απο οτι καταλαβα και το αποκτηθεν οχημα ( ισως δεν ειναι απο το κουμπαρα του) εγω πονεσα που ειδα το βιντεο οχι για αυτον ουτε για το οχημα αλλα για τα αμυαλα παιδια γυρω γυρω ,,ειμαι πατερας και δεν γουσταρω να παθει κανενα παιδι τιποτα απο το εφφε του αμυαλου πιτσιρικα ,,,το αυτοκινητο αυτο πρεπει να το δαμαζεις οχι να το λιωνεις Υπαρχει μεγαλη διαφορα ,,

ΔημήτρηςΜ3
14-01-11, 22:31
νταξ ρε παιδιά,ουτε εγώ συμφωνώ,αλλά ο καθένας χρησιμοποιεί το όχημα του όπως του αρέσει..άλλος γουστάρει πίστα,άλλος βόλτα και άλλος underground καταστάσεις να 'ουμ!

:hystericalbs1::hystericalbs1::hystericalbs1:

billarasm3
14-01-11, 22:41
το μονο που λυπαμαι ειναι τα λαστιχα!!!
κλαμαααααα!!!!!:th_Laie_67-1:

Jimmakos
14-01-11, 22:46
Αχ αυτό το ΣΕΦ.... Το βαρέθηκα πλέον παλιά πήγαινα.... Τώρα πηγαίνεις και γυρνάς σπίτι με κλειστό λαιμό γιατί γκαρίζεις για να σε ακούσει ο διπλανός σου.....

Το όλο θέμα είναι να σέβεσαι το αυτοκίνητό σου, τώρα επειδή το έλιωσε το Μ3 οκ δεν με απασχολεί δεν είναι δικό μου απλά θα προτιμούσα σε άλλο χώρο και όχι κει πέρα μπάς και ψαρέψει γκόμενα (γιατί για αυτό πάει εκεί ο καθένας για εφφέ μην κρυβόμαστε πίσω απο το δάχτυλό μας τώρα......)

steliosm46
14-01-11, 22:51
Εγώ πάντως είμαι της άποψης οτι..ούτε καλό είναι να είσαι με ένα σφουγγάρι όλη μέρα και να πλένεις η όπως είπε και ένας φίλος να γυαλίζεις όλη μέρα για να το παρκάρεις έξω απο την καφετέρια..αλλά ούτε και να το χρησιμοποιείς σαν κάφρος,μόλις το βάλεις μπρός κατευθείαν μπατιλίκια,να μην το έχεις σωστά συντηρημένο,τα τσιγάρα να τρέχουν απ τα τασάκια κλπ..

μια ενδιάμεση κατάσταση είναι καλύτερα,για να μπορείς και να χαίρεσε το όχημα σου όπως του αναλογεί, αλλα ούτε και να το μειώνεις συνεχώς με του να του φέρεσε βάναυσα με την πρώτη ευκαιρία..δεν είμαι και της άποψης βέβαια (γιατί βλέπω κάποιους) που παίρνουν πολύ χαμηλώτερης αξίας αυτοκίνητα και σε κόστος αλλα και σε κύρος και όνομα, να τα έχουν μονίμος κλεισμένα μέσα στο γκαράζ-να λαμποκοπάνε απο καθαριότητα,νά ανοίγουν το γκαράζ να το πλένουν και ξανά το γκαράζ κλείσιμο,με το πρόσχημα "όχι ρε φίλε δεν το βγάζω να μην φθείρετε" εε και αυτό είναι το χειρότερο απ όλα πιστεύω..

τώρα ο καθένας μέσα στο μυαλό του έχει το δικό του σκεπτικό και χαίρετε το όχημα του με το δικό του τρόπο..άλλος το γουστάρει να το πλένει όλη μέρα και η μόνη διαδρομή που να κάνει είναι ένα σαββάτο η μια κυριακή να πηγαίνει απ το σπίτι στην καφετέρια και πίσω..ενώ άλλος το χέρετε με το να πηγαίνει στην πίστα ασ πούμε,άλλος γουστάρει μόνο να πηγαίνει στο γκαράζ με το φραπέ και να κάθετε με τις ώρες και να το κοιτάει...είναι διαφορετικά τα γούστα του καθενός..

πάντως για το βίντεο με την 92 εγώ πιστεύω οτι φταίνε και οι 2 πλευρές..απο την μία φτάει και ο κόσμος που κάθετε σε απόσταση αναπνοής απ το αυτοκίνητο χωρίς να σκέφτετε εάν ο οδηγός αυτός του ξεφύγει λίγο το τιμόνι και πέσει πάνω τους..
κατα μία έννοια είναι σαν να εμπιστεύεσε έναν άγνωστο οδηγό για τις οδηγικές του ικανότητες και βάζεις την σωματική σου ακεραιότητα σε κίνδυνο εν γνώση σου...

κατα τα άλλα και ο οδηγός που μεν θέλει να κάνει την γκαύλα του όλα καλά αλλα δεν σκέφτηκε προφανως εάν του ξεφύγει λίγο το τιμόνι οτι θα πάρει παραμάζομα όχι μονο έναν αλλα προφανώς πολλούς..

τουλαχιστον πήγαινε λίγο ποιο κάτω πχ και κάνε τα κυκλάκια σου να έχεις κάποια απόσταση απ τον κόσμο,έχει διαφορά,αυτές οι λεπτομέρειες πρέπει να τις προσέχει κανεις,δεν είναι το ίδιο να το κάνεις σε μια αλάνα μόνο σου με το να σε τραβάει και βίντεο ένας φίλο σου για παράδειγμα ή στην πίστα ακόμα καλύτερα...γενικά ωραία είναι όλα αυτα και εμένα μαρέσουν απλά όσο μπορεί ο καθένας να τα κάνει χωρίς να επιρεάζει τον δίπλα του η να μην τον θέτει σε κίνδυνο είναι πιστεύω το ποιο σωστό..

για να μην αναφερθώ τώρα στο ότι δεν υπάρχουν επαρκείς πίστες και υποδομή και οτι υπάρχει τόσος κόσμος που του αρέσουν αυτά και δεν μπορεί να τα κάνει γιατί είναι ένα μεγάλο θέμα αυτο...ακόμα και σε αυτές που υπάρχουν σερρών κλπ,απαγορέυεται το drift..ε μετά ο άλλος που είναι άπειρος πώς να μάθει..μετά μην μας φένονται παράξενα οι αλλάνες και τα γύρω γύρω όλοι..:clap1:

εάν υπήρχαν "πίστες" η έστω διαμορφομένοι χώροι όπως θές πέστο θα υπήρχε και το μάθημα του drift η το μάθημα πως να μάθει κανείς το αυτοκίνητο του,πως να κάνει χρόνο κλπ πώς να μάθει σωστά και με ασφάλεια τουλάχιστον οι στραβές και οι βλακείες που θα κάνει να μην επειρεάσουν και του γύρω του αλλα να μείνουν μέσα στην ''πίστα''..

ORPHEUS
14-01-11, 23:30
για μενα χαλαρα:thumbsdown:
αλλα δεν ειναι και δικο μου, ουτε θα πηγαινα και εκει στο σεφ να δω οπως τα περιγραφει ενας φιλος πιο πανω . οποτε καλα να περασουν τα παιδια και "περαστικα"

Jimmakos
14-01-11, 23:33
Εγώ πάντως είμαι της άποψης οτι..ούτε καλό είναι να είσαι με ένα σφουγγάρι όλη μέρα και να πλένεις η όπως είπε και ένας φίλος να γυαλίζεις όλη μέρα για να το παρκάρεις έξω απο την καφετέρια..αλλά ούτε και να το χρησιμοποιείς σαν κάφρος,μόλις το βάλεις μπρός κατευθείαν μπατιλίκια,να μην το έχεις σωστά συντηρημένο,τα τσιγάρα να τρέχουν απ τα τασάκια κλπ..

μια ενδιάμεση κατάσταση είναι καλύτερα,για να μπορείς και να χαίρεσε το όχημα σου όπως του αναλογεί, αλλα ούτε και να το μειώνεις συνεχώς με του να του φέρεσε βάναυσα με την πρώτη ευκαιρία..δεν είμαι και της άποψης βέβαια (γιατί βλέπω κάποιους) που παίρνουν πολύ χαμηλώτερης αξίας αυτοκίνητα και σε κόστος αλλα και σε κύρος και όνομα, να τα έχουν μονίμος κλεισμένα μέσα στο γκαράζ-να λαμποκοπάνε απο καθαριότητα,νά ανοίγουν το γκαράζ να το πλένουν και ξανά το γκαράζ κλείσιμο,με το πρόσχημα "όχι ρε φίλε δεν το βγάζω να μην φθείρετε" εε και αυτό είναι το χειρότερο απ όλα πιστεύω..

τώρα ο καθένας μέσα στο μυαλό του έχει το δικό του σκεπτικό και χαίρετε το όχημα του με το δικό του τρόπο..άλλος το γουστάρει να το πλένει όλη μέρα και η μόνη διαδρομή που να κάνει είναι ένα σαββάτο η μια κυριακή να πηγαίνει απ το σπίτι στην καφετέρια και πίσω..ενώ άλλος το χέρετε με το να πηγαίνει στην πίστα ασ πούμε,άλλος γουστάρει μόνο να πηγαίνει στο γκαράζ με το φραπέ και να κάθετε με τις ώρες και να το κοιτάει...είναι διαφορετικά τα γούστα του καθενός..

πάντως για το βίντεο με την 92 εγώ πιστεύω οτι φταίνε και οι 2 πλευρές..απο την μία φτάει και ο κόσμος που κάθετε σε απόσταση αναπνοής απ το αυτοκίνητο χωρίς να σκέφτετε εάν ο οδηγός αυτός του ξεφύγει λίγο το τιμόνι και πέσει πάνω τους..
κατα μία έννοια είναι σαν να εμπιστεύεσε έναν άγνωστο οδηγό για τις οδηγικές του ικανότητες και βάζεις την σωματική σου ακεραιότητα σε κίνδυνο εν γνώση σου...

κατα τα άλλα και ο οδηγός που μεν θέλει να κάνει την γκαύλα του όλα καλά αλλα δεν σκέφτηκε προφανως εάν του ξεφύγει λίγο το τιμόνι οτι θα πάρει παραμάζομα όχι μονο έναν αλλα προφανώς πολλούς..

τουλαχιστον πήγαινε λίγο ποιο κάτω πχ και κάνε τα κυκλάκια σου να έχεις κάποια απόσταση απ τον κόσμο,έχει διαφορά,αυτές οι λεπτομέρειες πρέπει να τις προσέχει κανεις,δεν είναι το ίδιο να το κάνεις σε μια αλάνα μόνο σου με το να σε τραβάει και βίντεο ένας φίλο σου για παράδειγμα ή στην πίστα ακόμα καλύτερα...γενικά ωραία είναι όλα αυτα και εμένα μαρέσουν απλά όσο μπορεί ο καθένας να τα κάνει χωρίς να επιρεάζει τον δίπλα του η να μην τον θέτει σε κίνδυνο είναι πιστεύω το ποιο σωστό..

για να μην αναφερθώ τώρα στο ότι δεν υπάρχουν επαρκείς πίστες και υποδομή και οτι υπάρχει τόσος κόσμος που του αρέσουν αυτά και δεν μπορεί να τα κάνει γιατί είναι ένα μεγάλο θέμα αυτο...ακόμα και σε αυτές που υπάρχουν σερρών κλπ,απαγορέυεται το drift..ε μετά ο άλλος που είναι άπειρος πώς να μάθει..μετά μην μας φένονται παράξενα οι αλλάνες και τα γύρω γύρω όλοι..:clap1:

εάν υπήρχαν "πίστες" η έστω διαμορφομένοι χώροι όπως θές πέστο θα υπήρχε και το μάθημα του drift η το μάθημα πως να μάθει κανείς το αυτοκίνητο του,πως να κάνει χρόνο κλπ πώς να μάθει σωστά και με ασφάλεια τουλάχιστον οι στραβές και οι βλακείες που θα κάνει να μην επειρεάσουν και του γύρω του αλλα να μείνουν μέσα στην ''πίστα''..

Αν υπήρχαν αυτά φίλε μου θα ήμασταν πολύ καλύτεροι.....................

Lefteris116
15-01-11, 00:47
Απογοητευτηκα που ειδα μεχρι και μ3 92αρα να ειναι στο σεφ πεμπτη βραδυ..μη ριχνουν το επιπεδο του αυτοκινητου!ο τυπος ειναι ''δειξε μου το αυτοκινητο σου να σου ποιος δεν εισαι''..

Thomelef
15-01-11, 09:36
και ποιοί είμαστε εμείς που θα κρίνουμε τον καθένα για το τι κάνει ρε παιδιά???ο καθένας
παίρνει ότι παίρνει, πρώτον γιατί μπορεί, δεύτερον γιατί θέλει, τρίτον για όποιον λόγο το
θέλει...έτσι την βρίσκει ο τύπος, εμάς δεν μας πέφτει κανένας μα κανένας λόγος...όπως
το ίδιο ισχύει και για αυτούς που τα πλένουν όλη μέρα. μπορεί και εγώ να μην είμαι φαν
αυτής της φάσης, αλλά σίγουρα δεν μου πέφτει λόγος για το τι κάνει ο καθένας, ούτε
και έχω το δικαίωμα να τον μειώνω επειδή γουστάρει να την βλέπει έτσι...ας ηρεμήσουμε
λοιπόν και να σταματήσει το τόσο κράξιμο, λές και βγήκαμε όλοι απο καμμιά σχολή με
πτυχίο υπέρτατης κυκλοφοριακής αγωγής και αυτοκινητιστικού επιπέδου.

Andreas_E92
15-01-11, 11:06
Καγκουριές με κίνδυνο δράματος! Λίγο μυαλό δεν βλάπτει...