PDA

Επιστροφή στο Forum : tuning bmw



Spyros68
05-12-10, 08:00
γεια χαρα ,χθες που χαζευα στο internet επεσα πανω σε αυτο το site www.armaspeed.com. Ξερει κανεις η εχει βαλει το turbo κιτ καποιος απο εδω ?? Εγω τους εστειλα ενα email για το Ζ4 Ε89 2.3 και μου απαντησαν οτι εχουν και ειναι το ιδιο με την 323ι λογω μοτερ που ειναι το ιδιο ( Ν52 ). Τιμη 5000 euro χωρις την εκπτωση που κανουν και 15000km η 1 χρονο εγγυηση. Οποιος γνωριζει κατι .....

merbeind
05-12-10, 10:44
Παντως ειναι για τον N52 και οχι τον M54 που ειχαμε συνηθισει.Τωρα αν σου δινουν 1 χρονο εγγυηση μοτερ και οχι του κιτ δεν βλεπω λογο να μην το προχωρησεις.Οτι ειναι να βγαλει θα το βγαλει σε ενα χρονο

stef
05-12-10, 10:53
Το μόνο που ξέρω είναι ότι η Arma κάνει supercharger τα E9X 2λιτρα valvetronic...
Kάτι που δεν το κάνει κανείς άλλος....
Γενικά οι Ν52 δεν έχουν καταφέρει ακόμη να τους superchargerίσουν.....
Ο ESS που είναι κορυφή ακόμη δεν έχει κάνει κάτι...

stef
05-12-10, 10:54
Τωρα αν σου δινουν 1 χρονο εγγυηση μοτερ και οχι του κιτ δεν βλεπω λογο να μην το προχωρησεις.Οτι ειναι να βγαλει θα το βγαλει σε ενα χρονο

Και εφόσον σου δώσουν 1 χρόνο εγγύηση , σε ποιον θα πάς να κάνεις τα παράπονα σου?
Ο Κινέζος θα στο παίζει κινέζος......:hystericalbs1:

Spyros68
05-12-10, 11:06
Μαλλον ειναι 1 χρονο το κιτ αλλα χωρις να ειμαι σιγουρος. Αν χαλασει πιο γρηγορα ο κινεζος θα κανει τον κινεζο και ο χαζος τον χαζο. Παντως χωρις πλακα ξερετε αν ειναι αξιοπιστη εταιρια η αν εχουν ακουστει διαφορα ?? Πριν εκανα λαθος, δεν προκειται για turbo kit αλλα για supercharger kit και περιλαμβανει τα εξεις l Supercharger unit ( 1yr/ 15,000km warranty )

l All mounting brackets and accessories

l Additional fuel injectors

l ARMA tuned piggy back fuel control ( included )

l ARMA Intercooler ( included )

l ARMA BOV ( included )

merbeind
05-12-10, 11:08
:th_Laie_67-1:..........thumb