PDA

Επιστροφή στο Forum : Ε92 Μ3 @ Ring [Προσοχή: Έμπειρος Οδηγός]



Monsta
03-12-10, 08:09
Άραγε πόσες φορές θα είχε τρακάρει χωρίς τα ηλεκτρονικά ??


https://www.youtube.com/watch?v=d9AiFG0ZFNo&feature=player_embedded

giannis_compact
03-12-10, 08:33
Μαλλον δε ξερει να οδηγαει και τοσο καλα ο Γερμανος φιλος μας.(οχι οτι θα το πηγαινα καλυτερα σα θεατης αναφερομαι).Το ιδιο του λενε και οι φιλοι του...

SuperSonic
03-12-10, 16:23
H επαφη με πιστα παντα ειναι δυσκολη ποσο μαλλον το Nurburgring..
Θυμαιμαι οταν μπηκα πρωτη φορα σε πιστα με καρτ..τα ειχα δει ολα!

Monsta
03-12-10, 18:40
Εγώ βλέπω τα εξής:

α) ο οδηγός είναι ποοολύ νεαρός
β) δεν ξέρει να κρατάει ούτε το τιμόνι
γ) δεν ξέρει πότε να κατεβάσει ταχύτητα
δ) δεν έχει ιδέα από σωστές γραμμές στη πίστα

Δε μιλάμε βέβαια για έλεγχο πλαγιολίσθησης ακόμα και με τα ηλεκτρονικά στο ΟΝ.

Δε θα μου έκανε καθόλου εντύπωση, αν είναι το ίδιο κουλάδι που προκάλεσε αυτό το ατύχημα.


https://www.youtube.com/watch?v=l9tN00JubGg&feature=player_embedded

Σίγουρα είναι πιο ασφαλές να δοκιμάζεις τα όρια ενός αυτοκινήτου σε πίστα, αυτός όμως πρέπει να κάνει μερικά εντατικά στις βασικές αρχές οδήγησης, πριν καν κάτσει στη θέση οδήγησης ενός τόσο δυνατού πισωκίνητου.

kloukakis
03-12-10, 19:33
Καλά έχω λιώσει, μιλάμε οτι ο τύπος είναι εντελώς for the festivals(για τα πανηγύρια).....
Οχι οτι όλοι πρεπει να ξέρουν να οδηγούν, αλλά οσοι είναι παντελώς ασχετοι, ας μην πάνε να μάθουνε μόνοι τους με Μ3!!!!!!!! Είναι κρίμα και για το αμαξί να πάει άκλαυτο επειδή κάποιος έχει λεφτά. Ελπίζω να μην το βγάζει στον δρόμο.... χωρις τα ηλεκτρονικά δεν είχε ελπίδα να την βγάλει καθαρή....

Ο πρώτος άνθρωπος που έκαψε αντι για μοτερ, τα ηλεκτρονικα χαχαα
Τίποτα Γερμανοι αντίπαλοι θα το ανέβασαν το βίντεο για δυσφήμιση!

SuperSonic
03-12-10, 20:25
Eγω απορω δεν εχει παιξει ποτε gran tourismo στο playstation!
H oδηγηση του οντως ειναι κακη!

dblade
03-12-10, 21:26
Πολλες μουρες ρε γμτ δεν ξερει ποτε να κατεβαζει και ποτε να κραταει στροφες στο μοτερ?? Συνεχεια εκτος γραμμης ( γραμμης λεμε τωρα ) και με λιγο πλαγιολισθηση τα χανει δεν ειδα ουτε ενα σωστο αναποδο μαλλον δεν το περιμενε ουτε ο ιδιος να του φυγει τι να πω...

PANOSDERMEISTER
03-12-10, 21:35
:thumbsdown:Κριμα τα αλογα...κριμα

Z4 DCT
03-12-10, 21:37
Ρε παιδια εγω γιατι τον βλεπω οτι το παει μια χαρα??????

Monsta
03-12-10, 21:38
Ρε παιδια εγω γιατι τον βλεπω οτι το παει μια χαρα??????

Μάλλον γιατί και συ είσαι κουλός ???

Κωνσταντίνος
03-12-10, 22:15
Ρε παιδια εγω γιατι τον βλεπω οτι το παει μια χαρα??????

Ηρέμησε, πιες ένα ζεστό χαμομήλι, ξάπλωσε λίγο και θα περάσει.
Αν το ξαναδείς και κρίνεις πάλι ότι το πάει μια χαρά, θα χρειαστείς παρακολούθηση :D:p

Stunt Mike
04-12-10, 01:03
Εγώ βλέπω τα εξής:

α) ο οδηγός είναι ποοολύ νεαρός
β) δεν ξέρει να κρατάει ούτε το τιμόνι
γ) δεν ξέρει πότε να κατεβάσει ταχύτητα
δ) δεν έχει ιδέα από σωστές γραμμές στη πίστα

Δε μιλάμε βέβαια για έλεγχο πλαγιολίσθησης

Οντως τραγικο το παλικαρι!!Συμφωνω μ'ολα τα παραπανω!Ουτε η θεση των χεριων του στο τιμονι δεν ειναι σωστη!Προσθεστε και το γεγονος οτι το ποδι του ειναι on/off στο γκαζι γι'αυτο και αναβει το αντισπιν σε ΚΑΘΕ στροφη!Καμια αισθηση προοδευτικοτητας στο ανοιγμα του γκαζιου 420 ιππων!!Αν δεν ειχε τα ηλεκτρονικα on,πιστευω θα'χε τσακιστει!Δεν εχει σχεση η ηλικια,εγω στα 20 μου οδηγουσα πιο γρηγορα και σχεδον εξισου τεχνικα οπως και τωρα.Το παλικαρι δεν ''αισθανεται'' τ'αμαξι,ποτε δεν θα το'χει πραγματικα οση εκπαιδευση και να κανει,γιατι του λειπει η βασικη αρχη:το ταλεντο....:thumbsdown:

dblade
04-12-10, 02:27
Καμια αισθηση προοδευτικοτητας στο ανοιγμα του γκαζιου 420 ιππωνΓιατι του λειπει η βασικη αρχη:το ταλεντο....:thumbsdown:

Δεν μπορουσε να το πει ποιο ξεκαθαρα ο mike thumb thumb

P.S Και εγω στα 20 οδηγουσα πανω κατω οπως τωρα απλως τωρα ελενχω και αλλες παραμετρους και και "βλεπω" ποιο καθαρα το δρομο.

Thomelef
04-12-10, 07:32
εγώ απορώ με τους συνοδηγούς...καμμιά φάπα πως δεν έπεσε εκεί μέσα???
πιστεύω πως όσες φορές άναψε το αντισπίν, τόσες φορές θα είχε φύγει...
δλδ σε όλες τις στροφές και σε αρκετά ισιάδια...

kloukakis
04-12-10, 09:32
εγώ απορώ με τους συνοδηγούς...καμμιά φάπα πως δεν έπεσε εκεί μέσα???
πιστεύω πως όσες φορές άναψε το αντισπίν, τόσες φορές θα είχε φύγει...
δλδ σε όλες τις στροφές και σε αρκετά ισιάδια...

Μα έλα ντε....

ΥΓ
Το "οδηγικό του στυλ" είναι για audi:thumbsup:

Thomelef
04-12-10, 09:44
Μα έλα ντε....

ΥΓ
Το "οδηγικό του στυλ" είναι για audi:thumbsup:

για audi 1000cc *otto* είναι ο τύπος...και ασφάλεια απο την saint petros
health & care insurance company!!!στο premium package με δώρο τα κεράκια.
:th_Laie_67-1::th_Laie_67-1:

SuperSonic
04-12-10, 12:15
Φαντασου δηλαδη να του εδιναν κανα Nsx-R να οδηγηση!!...


Ειναι αυτο που λεμε μαλια κουβαρια...

Dimzan
04-12-10, 12:42
τραγικος! δε φτανει που τρεχει με τα ηλεκτρονικα αναμενα , του φευγει και εκτος πιστας συνεχεια!


και μετα αναρρωτιομαστε γιατι τα αμαξια χανουν σιγα σιγα το brutal χαρακτηρα που ειχαν παλια..

αμα οδηγανε κατι κουλαδια σαν κι αυτον λογικο ειναι οι εταιρειες να θελουν να σωσουν αυτα τα κουλαδια απο το δυστυχημα....

SuperSonic
04-12-10, 12:46
Καλη η πλακα που κανουμε αλλα... και εμεις η Πιλοταρες εδω περα αμα το περναμε θα του πιναμε το αιμα λεμε με δυο ροδες στον αερα απο τα πολλα που θα περνουσαμε τα κερμπ..Για να μην πω οτι την Ροντεο θα την περναμε με κλειδωμενο τιμονι!!! :th_Laie_67-1::th_Laie_67-1:

pilot
04-12-10, 15:55
Μα έλα ντε....

ΥΓ
Το "οδηγικό του στυλ" είναι για audi:thumbsup:
:shok::shok:

ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΑ....:thumbsu p:

Nino
04-12-10, 16:31
το εχω γραψει και αλλου..
φιλος οδηγος αγωνων λεει: αμα μπεις την πρωτη φορα στη πιστα τοτε καταλαβαινεις τι κουλαδι εισαι!!!
Ενταξει ο τυπος κανει τραγικα λαθη και το κυριοτερο το πως κρατα το τιμονι (μετα ολα λαθος θα τα κανει)
Το μεγαλο προβλημα δημιουργειται...οταν η πιστα νομιζεις οτι ειναι δρομος και το αντιθετο!!
Παντως οποιοςνομιζει οτι ειναι ευκολη η οδηγηση σε πιστα...ας δοκιμασει.

ghost-rider
04-12-10, 19:11
Αμα το χει καιρο το αμαξι και το εχει μαθει μαλλον δεν εχει το γονιδιο μεσα του...
Αν ειχε πιο μικρο πριν και παλευει να το μαθει νομιζω οτι ειναι λιγο αναμενομενο κατι τετοιο στην αρχη.
Εγω το βιντεο με την πρωτη μου επαφη με πιστα δε θα ηθελα να σας το δειξω...
Ειχα στειλει στον αγυριστο και κατι λαστιχα που ειχαν παραταξει αρκετα μακρια απο τα κερμπ.
Με τον εμπρος προφυλακτηρα ευτυχως...
Σουμπιτος εφυγα οξω...

kloukakis
04-12-10, 19:52
Η πίστα είναι το ιδανικότερο μέρος για να μάθεις να οδηγείς. Μόνο εκει μπορείς χωρίς κίνδυνο να μάθεις το αμάξι σου. Στην χειρότερη θα μαζέψεις μερικά λάστιχα ε και?
Και εγώ όταν είχα πρωτοπάρει το Ε36 και ήθελα να μάθω πώς να το ντριφτάρω και να το ελέγχω πήγα σε μια κατρόπιστα μαζι με έναν φίλο μου που είχε Ε30 και μου έδειξε τα βασικά του σπορ, φυσικά και έκανα λάθη.

Εδω δεν μιλάμε οτι το ντριφτ είναι παράλληλο σύμπαν, δεν γίνετε λόγος. Δεν μπορεί να πάει όμως ούτε ίσια το παιδι.... Το κακό κατά την γνώμη μου, όπως είπα και πριν, δεν είναι οτι δεν ξέρει να κάνει χρόνους. Είναι οτι πήρε ένα Μ3 Ε92 με 420 άλογα, ενώ δεν έχει επαφη, και πήγε να μάθει μόνος του να στρίβει(που σημαίνει όριο:rally:), βάζοντας και 2 άτομα μέσα.

Πάντως και εγώ το πιστευώ αυτό:
Ο ανταγωνισμος των εταιριών θέλει άλογα
Τα άλογα θέλουν χέρια
Χέρια δεν έχουν όλοι
Τα αυτοκίνητα πρέπει να πουλάνε όπως και να χει

Αρα
τα αυτοκίνητα γίνονται ρομποτάκια

kplc16
04-12-10, 22:19
συντομα το βλεπω τοαυτοκινητο σε τροπεταδικο.

τι λετε ; να γινει τομπαξιμο;

kostas 325
05-12-10, 00:17
Κριμα το αμαξι. Οσο για το πως κραταει το τιμονι
δεν νομιζω πως παιζει μεγαλο ρολο.
Καπως ετσι το κρατουσε και ο jean alesi αλλα εκανε .....