PDA

Επιστροφή στο Forum : kostas m3 με zx 12r 2002 model



kostasm3
02-12-10, 16:36
πριν απο τα αυτοκινητα ειχα αλλη αγαπη,τις μηχανες,

εδω ειμαι με τον αδερφο μου σε μια κυριακατικη βολτα απο λαρισα προς βολο..

https://www.youtube.com/watch?v=IwNqZx4O4Dg

manos///3
02-12-10, 16:50
Χωρις παρεξηγηση...κατι εχει το κοντερ σου....δε γραφει σωστα.

kostasm3
02-12-10, 17:06
Χωρις παρεξηγηση...κατι εχει το κοντερ σου....δε γραφει σωστα.
ναι δυστυχως εχει κοφτη στα 299 km/h

manos///3
02-12-10, 17:12
Κωστα στο 1.09 προσπερνας μια νταλικα με το κοντερ στα 230.. Η νταλικα αντε να πηγαινε με 110..Και ομως η προσπεραση ειναι λιγο αργη για τετοια διαφορα χιλιομετρων..

Το παρατηρησα και σε αλλα οχηματα που προσπερνας.

pilot
02-12-10, 17:14
i like the 12..:thumbsup:

kostasm3
02-12-10, 17:36
Κωστα στο 1.09 προσπερνας μια νταλικα με το κοντερ στα 230.. Η νταλικα αντε να πηγαινε με 110..Και ομως η προσπεραση ειναι λιγο αργη για τετοια διαφορα χιλιομετρων..

Το παρατηρησα και σε αλλα οχηματα που προσπερνας.

εχω γυρισει και αλλα video με αλλες μηχανες οπως gsxr 1000 k5. cbr 1100xx και σχεδον σε ολα,στην εθνικη,ετσι αργα φαινονται απο την camera..

psilos2010
02-12-10, 17:36
Κωστα στο 1.09 προσπερνας μια νταλικα με το κοντερ στα 230.. Η νταλικα αντε να πηγαινε με 110..Και ομως η προσπεραση ειναι λιγο αργη για τετοια διαφορα χιλιομετρων..

Το παρατηρησα και σε αλλα οχηματα που προσπερνας.

Φιλε Μάνο το κοντέρ δεν έχει τίποτα απολύτως. Ετσι πάνε τα μηχανάκια.. Όσο γι' αυτό που λές ισχύει, η κάμερα τα δείχνει όλα να συμβαίνουν πιο αργά. Θα το εχεις παρατηρήσει ίσως και στα δικά σου in car πλάνα.

Leonidas_E39
02-12-10, 17:42
Εγω παντος βλέποντας το βιντεο και τα χιλιομετρα στην μηχανη ΧΕΣΤΗΚΑ πανω μου:th_Laie_67-1::th_Laie_67-1::th_Laie_67-1:


Παντως να λεμε και την αληθεια θέλει πολλα κιλα Κ@Κ@ΛΑ να πηγαινεις ετσι και ιδιως σε καποια φαση που ειναι με το ενα χερι.

manos///3
02-12-10, 17:51
Φιλε Μάνο το κοντέρ δεν έχει τίποτα απολύτως. Ετσι πάνε τα μηχανάκια.. Όσο γι' αυτό που λές ισχύει, η κάμερα τα δείχνει όλα να συμβαίνουν πιο αργά. Θα το εχεις παρατηρήσει ίσως και στα δικά σου in car πλάνα.

Μαλλον εχεις δικιο για τη καμερα.....κλεβει και λιγο το κοντερ..

joseph
02-12-10, 18:06
Εγω παντος βλέποντας το βιντεο και τα χιλιομετρα στην μηχανη ΧΕΣΤΗΚΑ πανω μου:th_Laie_67-1::th_Laie_67-1::th_Laie_67-1:


Παντως να λεμε και την αληθεια θέλει πολλα κιλα Κ@Κ@ΛΑ να πηγαινεις ετσι και ιδιως σε καποια φαση που ειναι με το ενα χερι.

Οντως... και εγω οταν προσπερνουσε με 220-230 πανω σε στροφη, αγχωθηκα!!!!!

deepBLUE
02-12-10, 18:42
Μολις το καλοκαιρι πουλησα το δικο μου ZX12R ηταν η τελευταια μοτο χωρις κοφτη που ειχε η kawasaki και την ειχα αγορασει εγω .
Ειναι πραγματικα απιστευτη μοτοσυκλετα και οι κατοχοι της σιγουρα θα εχουν ζησει απιστευτες συγκινησεις !!!!!

nikos1400
02-12-10, 23:18
Παιδια, δεν ειδα το βιντεο ακομα (ειμαι δουλεια και δεν παιζει youtube),
αλλα μην εχετε αμφιβολιες για τα χιλιομετρα που μαζευουν τα μηχανακια...
Και ειδικα ενα ΖΧ-12R.

Και επισης θα εχετε παρατηρησει και απο τα onboard σε αυτοκινητα, δεν φαινεται σωστα η ταχυτητα και η "κινηση", ας πουμε.



Νομιζω οτι κατι gopro με ανοιχτη γωνια ληψης φαινονται πιο ρεαλιστικες, και εγω (με την ευκαιρια) εκανα λαθος που πηρα μια απλη panasonic τωρα μερικους μηνες αντι για τετοια...:(

Vasilis
03-12-10, 07:51
Χριστος κ Παναγια...

Νομιζω οτι το επομενο σταδιο ειναι πιλοτος στην Πολεμικη Αεροπορια!

Τι ...διακτινισμος ηταν αυτος ρε παιδια?

Ποτε μου δεν εχω ζησει κατι αναλογο...αγχωθηκα που το βλεπα σε βιντεο,ανεβηκε η αδρεναλινη μου...αχαχαχα

σκεψου να το ζουσα

ειμαι κ σε επικυνδινη ηλικια...χεχεχε


Να προσεχετε παντως ρε παιδια....δυο ροδιτσες ειναι!!!

ευχαριστουμε για το βιντεο!

z3 2.2
03-12-10, 08:48
αυτο με το χερι την ωρα που εχει τελειωσει η 6η το κανεις παντα???
χαχαχαχαχαχα
οκ το καταλαβαμε οτι δεν παει αλλο το μηχανακι!!! κρατα το τιμονι καλυτερα!!!!
πολυ καλος,μας αναψες τα αιματα!!!

Αυτο που λετε για την καμερα ειναι αληθεια.εχω ενα βιντεακι απο Αι Γιαννη Ρωσσο με το δικο μου που παω αρκετα δυνατα για τα δεδομενα μου.
γυρναμε σπιτι το μεσημερι και καθομαστε να το δουμε με τον φιλο μου...οποια ξενερα....σα σταματημενο φαινεται το μηχανακι!!!! αν δεν φαινοντουσαν και τα χλμ θα ελεγες οτι βγηκα βολτα!!!

στησαμε μετα και την καμερα σε ενα εσακι και καναμε περασματα!
εκει να δεις!!!! φαινοταν πιο αργο και απο την καθιστερηση

BIGL330
14-12-10, 19:35
εχω γυρισει και αλλα video με αλλες μηχανες οπως gsxr 1000 k5. cbr 1100xx και σχεδον σε ολα,στην εθνικη,ετσι αργα φαινονται απο την camera..
καλα τα λες

Tsakirakos
14-12-10, 21:56
ωραια παραματα... παντα ορθιος ευχομαι!