PDA

Επιστροφή στο Forum : BMW mobile care εμπειρία



stratos
26-11-10, 12:15
Κατέβηκα απο Διδυμότειχο οπου είμαι αι φαντάρος με άδεια. Γνώριζα απο πρίν οτι το αυτοκίνητο έχει ξεμείνει απο μπαταρία. Ανοιγμα πόρτας με το μεταλλικό κλειδί και βάζω το κανονικό στην "μίζα". Ανοίγω καπώ και συνδέω μια μπαταρία με καλώδια στις υποδοχές που βρίσκονται στο καπώ. Αμέσως το αυτοκίνητο "ξυπνάει" και κλειδώνει τις ασφάλειες αυτόματα παγιδεύοντας το κλειδί μεσα :ranting2: Ανοίγω την πόρτα με το εφεδρικό μεταλλικό κλειδί. Ολα είναι στην θέση τους και πάτημα του start button αλλα τίποτα. Η γεμάτη μπαταρία των 60 Amps δεν έχει δύναμη να γυρίσει την μίζα.

Εδώ πλέον επεμβαίνει η BMW με την υπηρεσία BMW mobile care. Καλώ στο τηλεφωνικό τους κέντρο ζητώντας υποστήριξη. Σε 50 λεπτά ακριβώς καταφθάνει ένα Χ5, κολώνει στο γκαράζ και προσπαθεί με booster μάταια να με εκκινήσει. Θέλει πολύ ρεύμα τελικά. Ο τεχνικός απλώνει μια μπαλαντέζα που καταλήγει στις υποδοχές ρεύματος στο καπώ και τροφοδοτείται απο μια μεγάλη μπρίζα στον χώρο αποσκευών του Χ5. Πάτημα του start button και ο 6κύλινδρος κινητήρας παίρνει ζωή. Ρωτάω τι χρωστάω και ο τεχνικός είχε μαζέψει την μπαλαντέζα και φεύγει χωρίς καν να δεχτεί χρήματα ή να πώ ένα ευχαριστώ.

Η υπηρεσία BMW mobile care αναλαμβάνει να εκκινήσει οποιοδήποτε αυτοκίνητο BMW και να παρέχει τις "πρωτες βοήθειες" στο αυτοκίνητο σε περίπτωση που ξεμείνεις απο μπαταρία ή καύσιμο. Μπορεί επίσης να επισκευάσει το ελαστικό με αφρό σε περίπτωση κλαταρίσματος ενώ εντυπωσιακός είναι ο εργαλειοφόρος που έχει τα πάντα όπως θα είχε και ένα συνεργείο αυτοινήτων.

Επίσης σε περίπτωση που κάποια βλάβη δεν μπορεί να επισκευαστεί επιτόπου, καλύπτεται το κόστος ρυμούλκησης του οχήματος στον κοντινότερο Εξουσιοδοτημένο Επισκευαστή BMW.

Εάν χρειαστεί ταξί σε περίπτωση βλάβης,καλύπτει το κόστος για μία ή περισσότερες διαδρομές (μέχρι του συνολικού ποσού των 65 Ευρώ).

Σε περίπτωση που λόγω βλάβης του οχήματός χρειαστεί να διανυκτερεύσετε κοντά στον τόπο επισκευής, καλύπτεται το κόστος παραμονής σε ξενοδοχείο για όλους τους επιβαίνοντες, μέχρι την ολοκλήρωση των επισκευών ή για μέγιστο χρονικό διάστημα έως τέσσερις (4) νύχτες (σε ξενοδοχείο κατηγορίας έως τεσσάρων (4) αστέρων), υπό την προϋπόθεση ότι το σημείο βλάβης βρίσκεται σε απόσταση μεγαλύτερη των 50 χλμ από τη μόνιμη κατοικία.


Τελικά δεν πληρώνουμε μόνο την αγορά του αυτοκινήτου αλλά και την υποστήριξη αργότερα.

Το τηλέφωνο της BMW mobile care είναι 210 91 18 100 και λειτουργεί ακόμα και στο εξωτερικό. Αρκετά χρήσιμο και καλό είναι να το σημειώνατε κάπου και να το έχετε μαζί σας στο αυτοκίνητο :thumbsup::thumbsup:

PANOS-E60
26-11-10, 12:33
Στράτο, τι στοιχεία ζητάνε γιά να εξυπηρετήσουν ? Πινακίδα ? vin ?

Ptboul
26-11-10, 12:36
Στρατή τουλ. μία φορά την εβδομάδα μία βόλτα για 20' - αφού τα ξέρεις, αν θες αναλαμβάνω :D

Thanx για τις πληροφορίες. thumb

stratos
26-11-10, 12:36
Πανο πινακίδα, τηλέφωνο άμεσης επιοινωνίας και διεύθυνση ζητάνε και έρχονται ακριβώς εκεί που βρίσκεσαι με GPS !!!! τίποτα άλλο :)

stratos
26-11-10, 12:37
Στρατή τουλ. μία φορά την εβδομάδα μία βόλτα για 20' - αφού τα ξέρεις, αν θες αναλαμβάνω :D

Thanx για τις πληροφορίες. thumb

Θα σου αφήσω τα κλειδιά και εσύ θα στέλνεις μια φορά την ημέρα αυτές τις πικάντικές φωτό με πμ :th_Laie_67-1:

PANOS-E60
26-11-10, 12:40
Την πινακίδα την θέλουν γιά να δούν αν το αυτοκίνητο έχει ταξινομηθεί στην Ελλάδα ή δεν παίζει ρόλο αυτό ?

Monsta
26-11-10, 12:42
Τέλος καλό, όλα καλά.

Δηλαδή αυτό ισχύει για όλα τα bmw που κυκλοφορούν στην Ελλάδα ? Ή πρέπει να είναι 'ελληνικής' αντιπροσωπείας ?

HULK
26-11-10, 12:46
Τέλος καλό, όλα καλά.

Δηλαδή αυτό ισχύει για όλα τα bmw που κυκλοφορούν στην Ελλάδα ? Ή πρέπει να είναι 'ελληνικής' αντιπροσωπείας ?

Εγω που ειχα μια εμπειρια απο παλια, δεν το ειχα αγορασει καινουργιο το αυτοκινητο και γενικα δεν ειχα καλυψη απο την mobile ουτε με ρωτησαν τιποτα τετοιο.Μου ειπαν λοιπον στο τηλ οτι θα ερθουν και απλα θα πληρωσω το παληκαρι και αν θελω να κανω εγγραφη.Στην περιπτωση ομως που χρειαστει μεταφορα θα το πανε σε συνεργειο BMW και οχι οπου θελω εγω.Πραγματι σε μιση ωρα εφτασαν ελυσαν το προβλημα τον πληρωσα και εφυγε.Φοβερη εξυπηρετηση παντως.Γλιτωνεις την πιθανοτητα να ερθει η οδικη και να στο φορτωσει χωρις λογο.

Monsta
26-11-10, 12:57
Και ? Πόσα πλήρωσες ?

HULK
26-11-10, 13:36
Kοιτα η αληθεια ειναι οτι δεν τον πληρωσα στην δικη μου περιπτωση.Επρεπε να σηκωθει το αμαξι με γρυλο γιατι ειχε φυγει ενας συνδεσμος την βενζινης αλλα στην προσπαθεια του να το σηκωσει εκανε μια μικροζημια στο μασπιε(μην το αναλυω τωρα) και ετσι δεν μου πηρε χρηματα απλα κανονισαμε να μου το φτιαξει σε μια αντιπροσωπεια.Παντως επειδη δεν ημουν γραμμενος πιστευω οτι θα με εγδερνε :D .Τωρα αμα εισαι γραμμενος φυσικα και δεν πληρωνεις.Αλλα αξιζει γιατι ερχονται τσακ μπαμ.

liakos
26-11-10, 13:47
Και εγώ έχω τις καλύτερες εμπειρίες γιατί τους χρειάστηκα περίπου 5 φορές και σε αρκετά μακρινές περιοχές. Μπράβο τους:thumbsup:

stratos
26-11-10, 13:52
Την πινακίδα την θέλουν γιά να δούν αν το αυτοκίνητο έχει ταξινομηθεί στην Ελλάδα ή δεν παίζει ρόλο αυτό ?


Τέλος καλό, όλα καλά.

Δηλαδή αυτό ισχύει για όλα τα bmw που κυκλοφορούν στην Ελλάδα ? Ή πρέπει να είναι 'ελληνικής' αντιπροσωπείας ?

Δεν ξέρω και μου βάζετε δύσκολα. Οταν ήρθε με ρώτησε αν είναι για το 46άρι απο έξω που καθόταν αλλά τον έστειλα μέσα στο γκαράζ για το δικό μου. Αν πρόΚειται για μικροπροβλήματα όπως είναι της μπαταρίας τότε δεν νομίζω να το ψάξουν και πολύ. Αν είναι για κάτι πιο σοβαρό ίσως να τους ενδιαφέρει απο που είναι αγορασμένο.

Η υπηρεσία Αυτή είναι διεθνής. Αρα και στην Γερμανία να αγόρασε κάποιος αυτοκίνητο σημαίνει οτι και ο Γερμανος την έχει για να τον εξυπηρετήσει. Αρα δεν πρέπει να παίζει ρόλο απο που και απο ποιον είναι το αυτοκίνητο.

E46 POWER
26-11-10, 14:38
και για ποσο χρονικο διαστημα ισχυει απο την αγορα? αν εχει ληξει ποσο κοστιζει η εγγραφη?

Moufas E46
26-11-10, 14:55
και για ποσο χρονικο διαστημα ισχυει απο την αγορα? αν εχει ληξει ποσο κοστιζει η εγγραφη?

για 5 χρονια ισχυει φιλε μου απο την ημερομηνια αγορας. απο κει και περα κανεις επεκταση. θυμαμαι μου χαν στειλει επιστολη για επεκταση αλλα ποσα δεν θυμαμαι. παντως δεν θυμαμαι να ταν και λιγα

nfot
26-11-10, 15:20
Το τηλεφωνο υπαρχει αποθηκευμενο στο ηχοσυστημα του αυτοκινητου. Τουλαχιστον στο δικο μου που ειναι Professional.

Κι εμενα, οταν εμεινε απο αντλια υψηλης πιεσης βενζινης, ηρθαν, το φορτωσαν και το πηγαν στο συνεργειο.

halkida116mpack
26-11-10, 16:18
ναι ναι ναι ...συγνωμη που θα σας την σπασω αλλα επειδη το δικο μου εχει βγαλει απειρες ζημιες επιτρεψτε μου να εχω αλλη εντυπωση απο το bmw care(my ass)...2 φορες τηλεφωνησα και το αυτοκινητο Ελληνικης αντιπροσωπειας και μεσα σε εγγυηση...την πρωτη ειχα τσεκ εντζιν σε ενα βουνο της ευβοιας σαββατο απογευμα...και η θεικη απαντηση ηταν οτι και να ερθουν τι να μου κανουν αφου το αμαξι μου ηταν καινουριο και δεν ειχαν τετοιο εγγεφαλο...αν θες λεει να σε παμε κατω στην πολη να νοικιασεις ενα αμαξι ...ουαου τι τιμη να οδηγεις bmw και να εχεις τετοια φροντιδα.. bmw care... και δευτερη φορα τσεκ εντζιν παλι(το χω συνηθισει πλεον το λαμπακι αυτο) στην Αθηνα και τους τηλεφωνο και η απαντηση της τηλεφωνητριας....καλα με αποστομωσε με εκανε κουρελι....δυστηχως οι τεχνικοι εχουν σχολασει....χαχαχαχα ρε ουστ απο δω κοπριτες :thumbsdown::thumbsdown::thumbsdown:

Nino
26-11-10, 17:00
https://www.bmw.gr/master_rebrush/en/owners/service/mobilecare.html

E46 POWER
26-11-10, 17:59
περιμενα οτι θα εσκαγε η βομβα...δεν μπορει στην Ελλαδα ειμαστε ολο και κατι στραβο θα γινοταν...μηπως στη βορεια ελλαδα το συστημα δουλευει καλυτερα και οι τεχνικοι βαρανε 24ωρα?? γιατι μαλλον εδω δεν θα μενουν τα αυτοκινητα οποτε τους διωχνουν τους τεχνικους...χχαχαχ

E60_Arkadia
26-11-10, 20:12
Δηλαδη αν εγω εχω βλαβη και βρισκομαι καπου στην Τριπολη,αυτοι θα ερθουν μεχρι εκει?

E46 POWER
26-11-10, 23:16
θα ερθει οχημα απο την Τριπολη μαλλον.

halkida116mpack
27-11-10, 06:43
nino x3 αμα ειδες λεει η τηλεφωνητρια ειναι 24 ωρες το 24 ωρο....:th_Laie_67-1: ηταν μια γυναικα και της ελεγα τι κανει το αμαξι και ψαχνοταν ...στο τελος της λεω ειστε τεχνικος...μου λεει οχι ...εεε τοτε τι ψαχνουμε της λεω...την ρωτησα αμα γινοταν εστω τηλεφωνικα να μιλαγα με τεχνικο αλλα παλι δεν γινοταν τιποτα γιατι ειχαν σχολασει...συμπερασμα παρακαλατε να σας αφησει το αμαξι στην Β. Ελλαδα γιατι αν σας αφησει εδω κοντα με mercedes θα πατε σπιτι και θα ειναι και diesel διπλοταριφο:th_Laie_67-1:

Nino
27-11-10, 10:17
nino x3 αμα ειδες λεει η τηλεφωνητρια ειναι 24 ωρες το 24 ωρο....:th_Laie_67-1: ηταν μια γυναικα και της ελεγα τι κανει το αμαξι και ψαχνοταν ...στο τελος της λεω ειστε τεχνικος...μου λεει οχι ...εεε τοτε τι ψαχνουμε της λεω...την ρωτησα αμα γινοταν εστω τηλεφωνικα να μιλαγα με τεχνικο αλλα παλι δεν γινοταν τιποτα γιατι ειχαν σχολασει...συμπερασμα παρακαλατε να σας αφησει το αμαξι στην Β. Ελλαδα γιατι αν σας αφησει εδω κοντα με mercedes θα πατε σπιτι και θα ειναι και diesel διπλοταριφο:th_Laie_67-1:

χααχαχαχα:th_Laie_67-1:
τι να πω?:shok:
Γενικως αχρειαστη να ειναι mobile care...παντως δεν θυμαμαι αν μου το ειχαν πει ή το διαβασα στα συνοδευτικα εντυπα..αλλα εχω την εντυπωση οτι για να ισχυει η mobile care περαν ολων των αλλων (book service ενημερωμενο,ορι χρονου καλυψης κλπ) πρεπει να βρισκεται το αμαξι εντος 50 χιλιομετρων απο μεγαλη πολη.

gant
27-11-10, 11:05
Φαίνεται πως αφ ότου ήρθαν οι Γερμανοί η υπηρεσία καλλιτέρευσε.
Στην πόλη μέσα η εξυπηρέτηση ήταν άριστη πάντοτε, αλλά όταν έμεινα 22.30 από ντίζα γκαζιού στο Ε21, Μεγάλο Σάββατο στον Χολομώντα, φορτωμένοε μπαγκάζια και οικογένεια, όταν τους τηλεφώνησα μου είπαν αν είναι πανω από 65χλμ η απόσταση από Θεσσαλονίκη αλλοιώς δεν...
Υστερα μου είπαν πως δεν υπάρχει ντίζα και δεν μπορούν να κάνουν τίποτα άλλο.
Να ναι καλά ο λεβέντης της Hellas Service που κατέφθασε σε μισή ώρα, πέρασε δική του πατέντα ντίζα και πρόλαβα να κάνω Ανλασταση στο χωριό.

halkida116mpack
27-11-10, 11:15
χααχαχαχα:th_Laie_67-1:
τι να πω?:shok:
Γενικως αχρειαστη να ειναι mobile care...παντως δεν θυμαμαι αν μου το ειχαν πει ή το διαβασα στα συνοδευτικα εντυπα..αλλα εχω την εντυπωση οτι για να ισχυει η mobile care περαν ολων των αλλων (book service ενημερωμενο,ορι χρονου καλυψης κλπ) πρεπει να βρισκεται το αμαξι εντος 50 χιλιομετρων απο μεγαλη πολη.

καλα πες οταν εμεινα στο βουνο ενταξει ηταν και σαββατο και ΙΣΩΣ να ηταν πανω απο 50 χλμ απο χαλκιδα...αλλα την δευτερη φορα μεσα στην Αθηνα λεμε....μηπως εννοουν να σε αφησει σε αποσταση μικροτερη των 50 μετρων απο την εξωπορτα του τεχνικου που εχει η bmw care.......:hystericalbs1:

stratos
11-03-11, 09:07
Γκρρρρρρρρρρρ ξαναέμεινα απο μπαταρία. Τους κάλεσα 10:05, να δούμε πόσο γρήγορα θα φτάσουν αυτή την φορά

stratos
11-03-11, 09:14
Με SMS ήρθε αυτό:

ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΞΥΠΗΡΕΤΗΣΗ ΤΟΥ ΟΧΗΜΑΤΟΣ ΣΑΣ, ΣΑΣ ΕΝΗΜΕΡΩΝΟΥΜΕ ΟΤΙ Ο ΕΚΤΙΜΩΜΕΝΟΣ ΧΡΟΝΟΣ ΑΦΙΞΗΣ ΕΙΝΑΙ 60 ΛΕΠΤΑ.

προλαβαίνω να ανάψω ναργιλέ

GEORGE316
11-03-11, 09:22
στρατο εγω απο την αλλη με τη συγκεκριμενη υπηρεσια εχω βγαλει ιλλαρα....
πλεον πιστευω ακραδαντα οτι στην ελλαδα οτιδηποτε καταληγει αχρηστο....
μεταπηδαω σε θεμα για να καταληξω παλι...μεχρι πριν το προηγουμενο εξαμηνο ξηλωνωμουν για μεικτη ασφαλεια μεχρι που η ιδια η ασφαλιστρια μου μου ειπε να κανω τη φθηνοτερη γιατι ακομα και σε περιπτωση που δεν φταιω δεν προκειτε να φτιαχτει το αυτοκινητο οπως ηταν...πχ...εγω ειμαι γνησιο ΜPACK...κατι που η ασφαλιστικη δεν δεχεται λογω παλαιοτητας κλπ...δηλαδη ο φαναρτζης θα παρει οτι ανταλλακτικο του δωσουν..εκτος αν τρεχω εγω για να βρω μεταχειρισμενο ανταλλακτικο κλπ...δεν ηξερα να το φτιαξω μονος μου...
το ιδιο και στην εν λογω υπηρεσια που οταν τη χρειαστηκα δεν με εξυπηρετησε λεγοντας μου απο το τηλεφωνο πως να το βαλω μπροστα και να το παω στην αλλη ακρη της πολης,ενω τους εξηγουσα πως ξερετε...ειναι η δευτερη μερα μυο στη καινουρια μου δουλεια και δεν μπορω ουτε και θελω να τους πω οτι σημερα θα λειψω!!!αντι αυτου μου ειπαν οτι δεν μπορουν να με βοηθησουν ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΚΛΕΙΣΑΝ ΤΟ ΤΗΛΕΦΩΝΟ....
ψεματα δε σου λεω....

stratos
11-03-11, 09:35
Αρκετά παράδοξο αυτό αλλά φυσικά σε πιστέυουμε. Για αυτό αλλωστε είναι και αυτό το thread, για την εμπειρία μας.

Αν επιτρέπεται σε πια περιοχή ζήτησες να έρθουν να σε βοηθήσουν?

GEORGE316
11-03-11, 10:01
θεσσαλονικη

stratos
11-03-11, 10:32
45 λεπτά έκαναν να έρθουν και μου ζήτησε και συγνώμη για την καθηστέρηση γιατί ήταν θεμα να βγεί στην Αττική Οδό και να έρθει όσο πιο γρήγορα γινόταν.

Προς απαγοήτευση μου δεν ήρθε το Χ5 αλλά ένα κλειστό βανάκι με αρκετά καλή συλλογή εργαλείων. Ξενέρωσα λίγο γιατί φαντάστηκα οτι με το booster που είχε δεν θα έπαιρνε. Ευτυχώς ήταν καλό εργαλειο και πήρε με την πρώτη αλλά με ελαφριά δυσκολία γιατί το ίδιο booster είχε ξεκινήσει 3 αυτοκίνητα πιο πριν και 1 ταξί.

Δεν ξέρω τι συμβαίνει σε άλλα σημεία της Ελλάδας (και δεν θελω να μαθω απο πρώτο χέρι) αλλά και τις 2 φορές έμεινα ευχαριστημένος στην περιοχή της Αττικής.

Ptboul
11-03-11, 10:38
Εγώ μια ζωή ήμουν σε συγκεκριμένη εταιρεία που φημίζεται για την ταχύτητα της κ όχι άδικα αφού όποτε την χρειάστηκα έδωσε στο 90% των περιπτώσεων λύση κ ήταν δίπλα μου ΟΠΟΥ και αν βρέθηκα στην Ελλάδα από 20' έως 40' !

Τώρα με το 320 μεταβίβασα το δικαίωμα χρήσης του Mobile care από τον προηγούμενο ιδιοκτήτη σε εμένα με ένα απλό fax.

Ελπίζω να μην τους χρειαστώ ποτέ αλλά έχω πολλές απορίες σχετικά πχ. με τα 50km εκτός πόλεων κλπ. όπου ακούγεται αρκετά παράλογο.

stratos
11-03-11, 10:49
Εκτός πόλης όντως υπάρχει θέμα. Η συγκεκριμμένη εταιρία υπόσχεται πως αν δεν φτιάχνεται η βλάβη επιτόπου καλήτει έξοδα ταξί και διαμονής έτσι ώστε το αυτοκίνητο να μεταφερθεί την επόμενη μέρα στον κοντινότερο επισκευαστή ή αντιπρόσωπο. Αλλά επειδή δεν είμαι σίγουρος ακριβώς, να το ψάξω απο ίντερνετ ή απο το εγχειρήδιο να δώ τι ακριβώς γράφει

Cobalt
06-04-11, 17:57
Μιας και λήγει το 5ετές συμβόλαιο μου ήρθε επιστολή να το ανανεώσω με μια ετήσια συνδρομή.

αξίζει?

τι εμπειρίες είχατε απο την υπηρεσία αυτή?

:thnx:

Nino
06-04-11, 18:19
Μιας και λήγει το 5ετές συμβόλαιο μου ήρθε επιστολή να το ανανεώσω με μια ετήσια συνδρομή.

αξίζει?

τι εμπειρίες είχατε απο την υπηρεσία αυτή?

:thnx:

η οποια τι τιμη εχει?

ΔημήτρηςΜ3
06-04-11, 18:20
η οποια τι τιμη εχει?

με προλαβες..

stef
06-04-11, 19:08
A και εμένα μου ήρθε χτες!
95 ευρώ!
Και αναφέρουν πιο κάτω ότι τον επόμενο χρόνο η BMW Hellas θα την προσφέρει σε πιο προνομιακή τιμή εαν ανανεώσεις τώρα!

stratos
06-04-11, 19:12
Η Mercedes παρέχει την ίδια υπηρεσία για 40 χρόνια δωρεάν.

95 euro για ένα χρόνο? Πρόσθετο επασφάλιστρο σε ασφαλιστική πόσο κοστίζει για να σε ξεκινήσουν αν μείνεις ή να σε μεταφέρουν?

Cobalt
06-04-11, 19:22
Δεν ξέρω τι ακριβώς καλύπτει. το σκέφτομαι να το προχωρήσω γιατί αν καλύπτει εκτός απο την επιτόπου επισκευή μεταφορά του οχήματος σε περίπτωση που δεν μπορεί να επισκευαστεί ή δεν υπάρχει Χ5 να έρθει (ανεξάρτητα σε ποιο σημείο της Ελλάδας, πχ νησιά κλπ) σε συνεργείο, τότε μάλλον θα το κάνω.

ΔημήτρηςΜ3
06-04-11, 19:23
ρε παιδια πως μπορω εγω να γινω μελος???

stef
06-04-11, 19:26
Πρέπει να είσαι ο πρώτος ιδιοκτήτης του αυτοκινήτου...
Για καλό και για κακό επικοινώνησε μαζί τους
210-9118100
Λεφτά θέλουν...

STAM
08-04-11, 00:59
95ευρω?ευχαριστω αλλα θα παρω οδικη απο την ασφαλιστικη μου..

Cobalt
08-04-11, 09:32
95ευρω?ευχαριστω αλλα θα παρω οδικη απο την ασφαλιστικη μου..

Το να πάρεις οδική απο την ασφαλιστική σου συμφωνώ, μόνο που έτσι δεν θα έχεις την επιτόπου επισκευή αν μπορεί να γίνει.

θα έρθουν απλά και θα στο ρυμουλκήσουν.

γιαυτό το σκέφτομαι να κάνω επέκταση. πιο πολύ για την επιτόπου επισκευή

Ptboul
08-04-11, 09:41
Πέτρο μέσα στο ''τσαντάκι'' του αμαξιού με τα βιβλιαράκια υπάρχει και ένα φυλλάδιο ''BMW Mobile Care'', εκεί περιγράφονται όλοι οι ακριβείς όροι κ προϋποθέσεις για τις παρεχόμενες καλύψεις.

Δεν το μελέτησα διεξοδικά, αλλά κάπου είχε πάρει το μάτι μου κάτι για ''μη - κάλυψη σε περίπτωση ακινητοποίησης του οχήματος σε απόσταση μεγαλύτερη των 50Km από μεγάλη πόλη''. :wassat:

Θα το ξανακοιτάξω κ θα επανέλθω.

STAM
09-04-11, 02:17
Το να πάρεις οδική απο την ασφαλιστική σου συμφωνώ, μόνο που έτσι δεν θα έχεις την επιτόπου επισκευή αν μπορεί να γίνει.

θα έρθουν απλά και θα στο ρυμουλκήσουν.

γιαυτό το σκέφτομαι να κάνω επέκταση. πιο πολύ για την επιτόπου επισκευή

ολα ειναι σημαντικα..απο κει και περα ο καθενας κανει τις επιλογες του φιλε μου..αχρειαστες να ειναι οδικες και mobile care

Z4 DCT
09-04-11, 07:37
Πέτρο μέσα στο ''τσαντάκι'' του αμαξιού με τα βιβλιαράκια υπάρχει και ένα φυλλάδιο ''BMW Mobile Care'', εκεί περιγράφονται όλοι οι ακριβείς όροι κ προϋποθέσεις για τις παρεχόμενες καλύψεις.

Δεν το μελέτησα διεξοδικά, αλλά κάπου είχε πάρει το μάτι μου κάτι για ''μη - κάλυψη σε περίπτωση ακινητοποίησης του οχήματος σε απόσταση μεγαλύτερη των 50Km από μεγάλη πόλη''. :wassat:

Θα το ξανακοιτάξω κ θα επανέλθω.

Και γω κατι τετοιο νομιζω...αλλα εχει και κατι υποσημιωσεις

mitsos_chania
09-04-11, 11:05
Την ιδια υπηρεσια την εχω και γω στο αυτοκινητο μου παρολο που ειναι εισαγωγης.Μου ειχε ερθει τον πρωτο καιρο που το χα το χαρτι.Τωρα πως εγινε αυτο,ουτε γω εχω καταλαβει...

nikos bob
12-01-14, 10:37
70 e η ανανεωση ανεξαρτητου χρονολογιας αυτοκινητου απο το 2013 τον Αυγουστο και συνεχιζουν οι ιδιες καλυψεις με το εργοστασιακο συμβολαιο για BMW AUTO & MOTO και ΜΙΝΙ.

Ε91
12-01-14, 12:02
Πράγματι και μένα έληξε το 5ετές συμβόλαιο και προχθές ανανέωσα,με δική μου πρωτοβουλία,χωρίς να λάβω κάποια επιστολή,για ένα έτος, σε τιμή προσφοράς 70 ευρώ.
Δεν έχω χρειαστεί τις υπηρεσίες του προγράμματος μέχρι σήμερα,ώστε να έχω ιδία εμπειρία,και ελπίζω να μη τις χρειαστώ ούτε στο μέλλον,αλλά ποτέ δεν ξέρεις...
Προσωπικά ευελπιστώ ότι,λόγω της εξειδίκευσης στα οχήματα BMW-MINI,οι υπηρεσίες που παρέχει το Mobile Care είναι πιο ολοκληρωμένες από τις υπηρεσίες μίας απλής οδικής βοήθειας.

nikos bob
15-01-14, 19:00
Πράγματι και μένα έληξε το 5ετές συμβόλαιο και προχθές ανανέωσα,με δική μου πρωτοβουλία,χωρίς να λάβω κάποια επιστολή,για ένα έτος, σε τιμή προσφοράς 70 ευρώ.
Δεν έχω χρειαστεί τις υπηρεσίες του προγράμματος μέχρι σήμερα,ώστε να έχω ιδία εμπειρία,και ελπίζω να μη τις χρειαστώ ούτε στο μέλλον,αλλά ποτέ δεν ξέρεις...
Προσωπικά ευελπιστώ ότι,λόγω της εξειδίκευσης στα οχήματα BMW-MINI,οι υπηρεσίες που παρέχει το Mobile Care είναι πιο ολοκληρωμένες από τις υπηρεσίες μίας απλής οδικής βοήθειας.

Στο κινητο σου τηλεφωνο οταν εληξε (ημερολογιακα) η 5ετια δεν ειχες καποιο μυνημα για ανανεωση ;
Αν θες ψαξε λιγο, εκτος κι αν στην αγορα του αυτοκινητου (για καινουργιο μιλαμε παντα) ειχες δωσει αλλο τηλεφωνο

Οι υπενθυμισεις ερχονται αυτοματα απο το συστημα με μυνημα στο κινητο τηλεφωνο του ΠΡΩΤΟΥ κατοχου, αν εχει γινει μεταβιβαση σε αλλον επρεπε να εχουν σταλει απο τον ιδιο τα νεα στοιχεια της αδειας στο συστημα !

Ε91
15-01-14, 19:44
Στο κινητο σου τηλεφωνο οταν εληξε (ημερολογιακα) η 5ετια δεν ειχες καποιο μυνημα για ανανεωση ;
Αν θες ψαξε λιγο, εκτος κι αν στην αγορα του αυτοκινητου (για καινουργιο μιλαμε παντα) ειχες δωσει αλλο τηλεφωνο

Οι υπενθυμισεις ερχονται αυτοματα απο το συστημα με μυνημα στο κινητο τηλεφωνο του ΠΡΩΤΟΥ κατοχου, αν εχει γινει μεταβιβαση σε αλλον επρεπε να εχουν σταλει απο τον ιδιο τα νεα στοιχεια της αδειας στο συστημα !

Το αυτοκίνητο το αγόρασα μεταχειρισμένο,ενώ ακόμα υπαγόταν στο πρόγραμμα του Mobile Care (πολύ πριν τη λήξη της πενταετίας). Μόλις παρέλαβα, μετά τη μεταβιβαση, τη νέα άδεια στο όνομά μου,τους εστείλα με fax σχετική επιστολή με τα στοιχεία μου,μαζί με τη νέα άδεια, και θεωρητικά υπήχθην στο πρόγραμμα.
Παρόλα αυτά,δεν έλαβα, στη λήξη της πενταετίας,καμία ειδοποίηση-πρόταση για ανανέωση.

gant
15-01-14, 19:48
Μια φορά τους χρειάστηκα Μ. Σάββατο βράδυ στον Χολομόντα όταν κόπηκε η ντίζα γκαζιού στο Ε21 και μετά από καθυστέρηση 1 ώρας και συνεχείς συννενοήσεις, μου είπαν, δεν επισκευάζουμε, αντικαθιστούμε ανταλλάκτικά και αυτό δυστυχώς δεν το χουμε. Λες και περίμενα να χουν ντίζα από αμάξι 15ετών εκείνη την στιγμή.
Να ναι καλά η οδική βοήθεια που ήμουν γραμμένος, κατεφθασαν από Θεσσαλονίκη σε 40 λεπτά, μου το φτιαξαν και έτσι δεν έκανα ανάσταση με τις αλεπούδες.
Ξανά... μόλις έληξε η κάλυψη του καινούργιου Ε46, τέρμα.
Ρε άντε κ*******.

nikos bob
15-01-14, 20:00
Το αυτοκίνητο το αγόρασα μεταχειρισμένο,ενώ ακόμα υπαγόταν στο πρόγραμμα του Mobile Care (πολύ πριν τη λήξη της πενταετίας). Μόλις παρέλαβα, μετά τη μεταβιβαση, τη νέα άδεια στο όνομά μου,τους εστείλα με fax σχετική επιστολή με τα στοιχεία μου,μαζί με τη νέα άδεια, και θεωρητικά υπήχθην στο πρόγραμμα.
Παρόλα αυτά,δεν έλαβα, στη λήξη της πενταετίας,καμία ειδοποίηση-πρόταση για ανανέωση.

Στα στοιχεια που εστειλες, υπηρχε και κινητο τηλεφωνο το οποιο ΔΕΝ εχει αλλαξει μεχρι τη ληξη της 5ετιας ;;

Θα ηθελα μια απαντηση σιγουρη εστω και με πμ για λογους δικους μου, καθως επισης και ποτε εκανες το νεο συμβολαιο.
Σ'ευχαριστω

nikos bob
15-01-14, 20:03
Μια φορά τους χρειάστηκα Μ. Σάββατο βράδυ στον Χολομόντα όταν κόπηκε η ντίζα γκαζιού στο Ε21 και μετά από καθυστέρηση 1 ώρας και συνεχείς συννενοήσεις, μου είπαν, δεν επισκευάζουμε, αντικαθιστούμε ανταλλάκτικά και αυτό δυστυχώς δεν το χουμε. Λες και περίμενα να χουν ντίζα από αμάξι 15ετών εκείνη την στιγμή.
Να ναι καλά η οδική βοήθεια που ήμουν γραμμένος, κατεφθασαν από Θεσσαλονίκη σε 40 λεπτά, μου το φτιαξαν και έτσι δεν έκανα ανάσταση με τις αλεπούδες.
Ξανά... μόλις έληξε η κάλυψη του καινούργιου Ε46, τέρμα.
Ρε ουστ κοπρίτες.

ολα δεκτα...και αποδεκτά, πότε ομως ηταν αυτη η περιπτωση με το Ε21 ;(χρονιά με ενδιαφερει, αν θες απαντας βεβαια)!

gant
15-01-14, 20:47
ολα δεκτα...και αποδεκτά, πότε ομως ηταν αυτη η περιπτωση με το Ε21 ;(χρονιά με ενδιαφερει, αν θες απαντας βεβαια)!

To 2001 η 2002. :original:

nikos bob
15-01-14, 21:05
To 2001 η 2002. :original:

Κατ'αρχην σ'ευχαριστω για την απαντηση.
Απο το 2000 μεχρι σημερα εχουν αλλαξει πολλα πραγματα στο συστημα.
Επιγραμματικα σου λεω μονον οτι απο το 2005 και μετα το προγραμμα εχει αναληφθει απο το εργοστασιο και ισχυει για Ελλαδα οτι και στην τελευταια γωνια αυτου του πλανητη,
Δευτερον άλλα ισχυαν τοτε και αλλα τωρα , οπως για το 46αρι σου, αλλά και στην τοτε περιπτωση του Ε21 αν ηταν μετα τις 22:00 δεν υπηρχαν τεχνικοι εξω και δεν υπαρχουν και σημερα, επισης τοτε ΔΕΝ πληρωνες ΣΥΝΔΡΟΜΕΣ παρα μονον αν μπορουσαν να κανουν κατι επι τοπου πληρωνες τον τεχνικο που θα ερχοταν 10,000 δραχμες και το ανταλακτικο εκτος και αν πηγαινες το αυτοκινητο σε ΟΛΑ του τα SERVICE στο επισημο δικτυο.
Και παλι γυρνωντας ξανα στο σημερα θα σου πω οτι οι τεχνικοι της περιφερειας σου, εχουν φτασει πολλες φορες εκτος οριων νομου παραβλεποντας τα 50χλμ της αποστασης που αναφερει το συμβολαιο, αλλαζοντας σοβαρα εξαρτηματα ως προς την συνεχεια του ταξειδιου -πχ αντλιες βενζινης, ''παγουρια'' νερου, κ.α.- και εχουν βοηθησει παρα πολυ κοσμο που στελνει απλοχερα χιλια ευχαριστω μετα.
Αυτα για την αποκατασταση της ...καταστασης και των πεπραγμενων, οσο για τον χαρακτηρισμο ''κ*******'' δεν θα το σχολιασω καθολου, αλλα θα σου πω οτι η BMW ειναι η ΜΟΝΗ εταιρεια που διατηρει αυτο το συστημα για τους κατοχους πελατες των αυτοκινητων της.

Παντα φιλικα στη διαθεση σου
Νικος

gant
15-01-14, 21:49
Φίλε μου εγώ φροντίδα με αν υπάρχει ανταλλακτικό, αν η ώρα είναι τάδε, αν η απόσταση είναι τόση...δεν την θέλω να μου λείπει. Αν εσύ είσαι ικανοποιμένος μπράβο σου. :original:

nikos bob
15-01-14, 22:13
Φίλε μου εγώ φροντίδα με αν υπάρχει ανταλλακτικό, αν η ώρα είναι τάδε, αν η απόσταση είναι τόση...δεν την θέλω να μου λείπει. Αν εσύ είσαι ικανοποιμένος μπράβο σου. :original:

Εγω ρωτησα κατι απλο : Ειχατε-ες πληρωσει εστω και μια δραχμη (τοτε) για συνδρομη στο προγραμμα εκεινο του 2000 π.χ. (προ Χριστου) ;;;;;;;;

μια απαντηση ΝΑΙ ή ΟΧΙ.

Ε91
15-01-14, 22:16
Στα στοιχεια που εστειλες, υπηρχε και κινητο τηλεφωνο το οποιο ΔΕΝ εχει αλλαξει μεχρι τη ληξη της 5ετιας ;;

Θα ηθελα μια απαντηση σιγουρη εστω και με πμ για λογους δικους μου, καθως επισης και ποτε εκανες το νεο συμβολαιο.
Σ'ευχαριστω


Στα στοιχεια που εστειλα, υπηρχε και κινητο τηλεφωνο το οποιο ΔΕΝ άλλαξε ποτέ μέχρι σήμερα. Βρήκα την επιστολή που "τους" (ή μήπως "σας"; ) έστειλα τότε. Η ανανέωση έγινε στις 9-1-2014.

fanisk
15-01-14, 22:17
Εισαι της Mobile Care?

PANOS-E60
15-01-14, 22:19
Εισαι της Mobile Care?

Δεν ειναι υποχρεωμένος να απαντησει σε αυτό. thumb

fanisk
15-01-14, 22:22
Δεν ειναι υποχρεωμένος να απαντησει σε αυτό. thumb

Υποχρεωμενος δεν ειναι αλλα γιατι να το κρυβει? Εισαι ή δεν εισαι ?
Εδω μεσα ειμαστε για να δινουμε λυσεις σε προβληματα ή να δημιουργουμε και αλλα?

deepBLUE
15-01-14, 22:26
Φάνη αφού δε μας προσβάλει η ενοχλεί δε μας πέφτει λόγος .
Ο καθένας εχει το δικαίωμα να κρατάει την ανωνυμία του άρα ....
Το ευχάριστο ειναι πως δειχνει ανθρωπος με γνώσεις εκει πρεπει να επικεντρωθούμε .

PANOS-E60
15-01-14, 22:26
Υποχρεωμενος δεν ειναι αλλα γιατι να το κρυβει? Εισαι ή δεν εισαι ?
Εδω μεσα ειμαστε για να δινουμε λυσεις σε προβληματα ή να δημιουργουμε και αλλα?

Φανη, οι χρηστες δεν δίνουν δημόσια τα προσωπικά ή τα επαγγελματικά τους στοιχεία, συμμετεχουν στη συζητηση με τις γνωσεις τους και μονο. Για τα υπόλοιπα υπαρχουν και τα π.μ.

nikos bob
15-01-14, 22:31
Δεν ειναι υποχρεωμένος να απαντησει σε αυτό. thumb

Θα μπορουσα να απαντησω σε χιλια δυο πραγματα και με ειλικρινεια, αλλα .....εγω ζητησα απο εναν συμφουρμητη καποια πραγματα σε συγκεκριμενο θεμα και εγινα αμεσως ''σας'' και ''τους'', δεν πειραζει ετσι ειναι εδω...κι αν ακομα εχεις την καλυτερη προθεση να βοηθησεις στον λιγο ελευθερο χρονο σου, στο λεπτο μπορουν να σε κανουν να το μετανοιωσεις.

Χαρηκα για την ολιγοημερη γνωριμια !

fanisk
15-01-14, 22:34
Μα δεν ειπα το αντιθετο. Ισα ισα που αν πει "ναι ειμαι της BMW" να υπαρχει ακομα ενα μελος εδω μεσα που θα λυσει σοβαρα προβληματα σε καποιους λογω της θεσης του. Μαλλον ξεχνατε ποσοι εχουν τρεξει για τα BMW. Να θυμισω sticky steering σε Ζ4 και Ασσους ? Καντε αναζητηση με die besten qualitat να δειτε παραπονα εδω μεσα. Ειναι οδηγια της BMW "να παρκαρουμε με το τιμονι ισιο" ? Δεν καταλαβαινω ποιο το νοημα να κρυβει καποιος τη ταυτοτητα του, πρεζα πουλαει?

fanisk
15-01-14, 22:36
Θα μπορουσα να απαντησω σε χιλια δυο πραγματα και με ειλικρινεια, αλλα .....εγω ζητησα απο εναν συμφουρμητη καποια πραγματα σε συγκεκριμενο θεμα και εγινα αμεσως ''σας'' και ''τους'', δεν πειραζει ετσι ειναι εδω...κι αν ακομα εχεις την καλυτερη προθεση να βοηθησεις στον λιγο ελευθερο χρονο σου, στο λεπτο μπορουν να σε κανουν να το μετανοιωσεις.

Χαρηκα για την ολιγοημερη γνωριμια !

Χαχα ενταξει πες μου οτι φταιω που ρωτησα κιολας, μιας και λες για ειλικρινεια. Στο καλο.

Ε91
15-01-14, 22:55
Θα μπορουσα να απαντησω σε χιλια δυο πραγματα και με ειλικρινεια, αλλα .....εγω ζητησα απο εναν συμφουρμητη καποια πραγματα σε συγκεκριμενο θεμα και εγινα αμεσως ''σας'' και ''τους'', δεν πειραζει ετσι ειναι εδω...κι αν ακομα εχεις την καλυτερη προθεση να βοηθησεις στον λιγο ελευθερο χρονο σου, στο λεπτο μπορουν να σε κανουν να το μετανοιωσεις.

Χαρηκα για την ολιγοημερη γνωριμια !

Ειλικρινά δεν καταλαβαίνω την ειρωνική σου διάθεση.
Δεν έλαβες αναλυτικότατες και άμεσες απαντήσεις για οτιδήποτε με ρωτησες;
Στην τελική,δεν εμπιστεύτηκα τις υπηρεσίες "σας",ανανεώνοντας το συμβόλαιό μου και πληρώνοντας (εντελώς προληπτικά μάλιστα και όχι αφού παρουσιαστεί κάποιο συγκεκριμένο συμβάν στο αυτοκίνητό μου,όπως θα έκαναν οι περισσότεροι) τα ωραιότατα 70 ευρώ μου;
Εσύ ο ίδιος ρωτάς λέπτομερειες για προσωπικά μας στοιχεία "για δικούς σου λόγους",χωρίς να μας φανερώνεις την ταυτότητά σου.
Εάν δεν λειτουργεί σωστά μία υπηρεσία,χάνοντας πελάτες,επειδή δεν φροντίζει να τους ενημερώνει-προτείνει την ανανέωση των συμβολαίων τους,είναι δικό της θέμα.
Εάν κάποιοι πελάτες είναι δυσαρεστημένοι από τις υπηρεσίες που τους παρασχεθηκαν,έχουν κάθε δικαίωμα να το εκφράσουν.
Εκφράσεις του στυλ "έτσι είναι εδώ" δεν θεωρώ ότι συνάδουν με το ύφος και το ήθος του forum.
Φιλικά.

gant
15-01-14, 22:58
Εγω ρωτησα κατι απλο : Ειχατε-ες πληρωσει εστω και μια δραχμη (τοτε) για συνδρομη στο προγραμμα εκεινο του 2000 π.χ. (προ Χριστου) ;;;;;;;;

μια απαντηση ΝΑΙ ή ΟΧΙ.

ΟΧΙ, αλλά το αμάξι ήταν αγορασμένο από εκεί, όλα τα σέρβις εκεί, επακριβώς στα χλμ τους, όλες οι βλάβες εκεί.
Το θεωρούσα και το θεωρώ και τώρα μια προσφορά, ένα δέλεαρ, μια αναγνώριση της σχέσης επιχείρησης -πελάτου. Τίποτα περισσότερο, τίποτα λιγότερο. Εξ άλλου υπάρχουν συνεργεία αυτοκινήτων, για εργάσιμες μέρες και ώρες έχουν μια τέτοια προσφορά, οχι φυσικά του μεγέθους της bmw.

Loukas
15-01-14, 23:14
ενω δυσφημηση για γεγονοτα προ 10ετιας και εκφρασεις του στυλ "ουστ κοπριτες" ταιριαζουν?και δη απο μοντερειτορ?τον ανθρωπο (Νικο υποθετω) δεν τον γνωριζω προσωπικα και ουτε απαντω στο θεμα ως δικηγορος(που δεν ειμαι αλλωστεthumb).απαντω σαν αναγνωστης και μια χαρα προβληματα ειχα σε bmw μου ,οποτε ουτε ολα ροδινα τα βλεπω, ουτε ιδανικα.απλα μου φαινεται αστειο οταν υπαρχουν προσφατες εντυπωσεις(θετικες η αρνητικες) να ασχολουμαστε με το 2001-2.λυπαμαι αλλα αυτη ειναι η γνωμη μου.οσο για τα 50χλμ αυτοι ειναι οι οροι της υπηρεσιας τι να κανουμε, ή τη δεχεσαι ή οχι.εγω μαλλον ανανεωση δεν θα κανω π.χ. αλλα αν θα κανω αυτο θα γινει εν γνωσει των παροχων.ακομα και τωρα που ειναι εν ισχει αν χρειαστει(χτυπα ξυλο) θα την δοκιμασω και θα δωσω και το απαραιτητο feedback.anyway απλα δεν μ'αρεσει το γεγονος οτι καποιος (ο,τι δουλεια και να κανει) μπαινει σε ενα θεμα να βοηθησει οπως ισχυριζεται και καταληγει να βλεπει μια ΜΗ αντιπροσωπευτικη εικονα του φορουμ.
Φιλικα παντα,
Λουκας.

gant
15-01-14, 23:26
ενω δυσφημηση για γεγονοτα προ 10ετιας και εκφρασεις του στυλ "ουστ κοπριτες" ταιριαζουν?και δη απο μοντερειτορ?τον ανθρωπο (Νικο υποθετω) δεν τον γνωριζω προσωπικα και ουτε απαντω στο θεμα ως δικηγορος(που δεν ειμαι αλλωστεthumb).απαντω σαν αναγνωστης και μια χαρα προβληματα ειχα σε bmw μου ,οποτε ουτε ολα ροδινα τα βλεπω, ουτε ιδανικα.απλα μου φαινεται αστειο οταν υπαρχουν προσφατες εντυπωσεις(θετικες η αρνητικες) να ασχολουμαστε με το 2001-2.λυπαμαι αλλα αυτη ειναι η γνωμη μου.οσο για τα 50χλμ αυτοι ειναι οι οροι της υπηρεσιας τι να κανουμε, ή τη δεχεσαι ή οχι.εγω μαλλον ανανεωση δεν θα κανω π.χ. αλλα αν θα κανω αυτο θα γινει εν γνωσει των παροχων.ακομα και τωρα που ειναι εν ισχει αν χρειαστει(χτυπα ξυλο) θα την δοκιμασω και θα δωσω και το απαραιτητο feedback.anyway απλα δεν μ'αρεσει το γεγονος οτι καποιος (ο,τι δουλεια και να κανει) μπαινει σε ενα θεμα να βοηθησει οπως ισχυριζεται και καταληγει να βλεπει μια ΜΗ αντιπροσωπευτικη εικονα του φορουμ.
Φιλικα παντα,
Λουκας.

Αυτό ακριβώς γράφω κι εγώ ότι η υπηρεσία δεν μου αρέσε και με τους ίδιους όρους δεν μου αρέσει.
Από πρόσφατες δεν εντυπώσεις, έχω αρκετές, για να γράψω τα παραπάνω, δεν έμεινα στο 2001, οκ?

Loukas
15-01-14, 23:38
Αυτό ακριβώς γράφω κι εγώ ότι η υπηρεσία δεν μου αρέσε και με τους ίδιους όρους δεν μου αρέσει.
Από πρόσφατες δεν εντυπώσεις, έχω αρκετές, για να γράψω τα παραπάνω, δεν έμεινα στο 2001, οκ?

οκ, εγω και ο καθε αναγνωστης ομως δεν τις ξερουμε και σχολιαζουμε με βαση αυτα που διαβαζουμε.

fanisk
15-01-14, 23:41
οκ, εγω και ο καθε αναγνωστης ομως δεν τις ξερουμε και σχολιαζουμε με βαση αυτα που διαβαζουμε.

Δες και το προηγουμενο ποστ σου και πες μας τι σχεση εχουν αυτα τα 2 μεταξυ τους. Μαλλον εισαι μπερδεμενος.

Loukas
15-01-14, 23:55
αυτο το μνμα το εγραψα γενικα και αναφερθηκα και στον χρηστη γκαντ.

ενω δυσφημηση για γεγονοτα προ 10ετιας και εκφρασεις του στυλ "ουστ κοπριτες" ταιριαζουν?και δη απο μοντερειτορ?τον ανθρωπο (Νικο υποθετω) δεν τον γνωριζω προσωπικα και ουτε απαντω στο θεμα ως δικηγορος(που δεν ειμαι αλλωστεthumb).απαντω σαν αναγνωστης και μια χαρα προβληματα ειχα σε bmw μου ,οποτε ουτε ολα ροδινα τα βλεπω, ουτε ιδανικα.απλα μου φαινεται αστειο οταν υπαρχουν προσφατες εντυπωσεις(θετικες η αρνητικες) να ασχολουμαστε με το 2001-2.λυπαμαι αλλα αυτη ειναι η γνωμη μου.οσο για τα 50χλμ αυτοι ειναι οι οροι της υπηρεσιας τι να κανουμε, ή τη δεχεσαι ή οχι.εγω μαλλον ανανεωση δεν θα κανω π.χ. αλλα αν θα κανω αυτο θα γινει εν γνωσει των παροχων.ακομα και τωρα που ειναι εν ισχει αν χρειαστει(χτυπα ξυλο) θα την δοκιμασω και θα δωσω και το απαραιτητο feedback.anyway απλα δεν μ'αρεσει το γεγονος οτι καποιος (ο,τι δουλεια και να κανει) μπαινει σε ενα θεμα να βοηθησει οπως ισχυριζεται και καταληγει να βλεπει μια ΜΗ αντιπροσωπευτικη εικονα του φορουμ.
Φιλικα παντα,
Λουκας.


Αυτό ακριβώς γράφω κι εγώ ότι η υπηρεσία δεν μου αρέσε και με τους ίδιους όρους δεν μου αρέσει.
Από πρόσφατες δεν εντυπώσεις, έχω αρκετές, για να γράψω τα παραπάνω, δεν έμεινα στο 2001, οκ?
εδω αναφερομαι στις εντυπωσεις μονο του χρηστη γκαντ,και εννοω πως απο τη στιγμη που μονο μια ειναι γραμμενη και αυτη ειναι του '01 δεν δικαιολογειται τετοιος χαρακτηρισμος ως προς μια υπηρεσια 12 χρονια μετα.αν ειχε γραψει καποιες αλλες μπορει να βοηθουσε αρκετους υποψηφιους συνδρομητες

οκ, εγω και ο καθε αναγνωστης ομως δεν τις ξερουμε και σχολιαζουμε με βαση αυτα που διαβαζουμε.


Δες και το προηγουμενο ποστ σου και πες μας τι σχεση εχουν αυτα τα 2 μεταξυ τους. Μαλλον εισαι μπερδεμενος.
δεν αισθανομαι μπερδεμενος αλλα δεν αποκλειεται και να ειμαι λογω της ωρας.:original: