PDA

Επιστροφή στο Forum : Τηλεφωνο απο τη BMW



nfot
25-11-10, 22:45
Και ξαφνικα, σημερα το πρωι χτυπαει το κουνητο. Ειναι απο την αντιπροσωπεια και θελουν να τους επισκεφτω, το ταχυτερο δυνατο, για εναν ελεγχο - ανακληση, που εχει ο 35αρης κινητηρας, σχετικα με τον τεντωτηρα ή την καδενα του εκκεντροφορου. Δε θυμαμαι ακριβως, δυστυχως.

Γνωριζει κανεις κατι;

stratos
25-11-10, 23:23
Ωχ ωχ αρχίσαμεεεεεεε. Μπορώ να πώ με σιγουριά οτι 2 Ν54 έβγαλαν off το vanos τους και αντιμετόπισαν σοβαρότατο πρόβλημα, τα είδα το καλοκαίρι σε 2 γνωστά συνεργεία της Αθήνας. Για τον συγκεριμένο έλεγχο δεν γνωρίζω τίποτα αλλά καλό είναι να τον κάνεις το συντομότερο

nfot
25-11-10, 23:39
Πως το (υπο)γραφει ο halkida m-pack;

BMW die besten qualitat my ass ...

GiannisRob
26-11-10, 00:41
Λογικα θα ειναι αυτο εδω:

https://www.enginebuildermag.com/Article/72843/reduced_power_complaints_on_some_bmw_engines_equip ped_with_vanos.aspx

stef
26-11-10, 01:04
Ωχ ωχ αυτό πιάνει πολλούς η μπάλα...
Και εαν είσαι εκτός εγγύησης....?
Τον ήπιαμε...

GiannisRob
26-11-10, 01:10
Ωχ ωχ αυτό πιάνει πολλούς η μπάλα...
Και εαν είσαι εκτός εγγύησης....?
Τον ήπιαμε...

Λογικα, δεν εχει σημασια αν εισαι εντος εγγυησης η οχι, αφου ειναι ανακληση...

:cheers:

stef
26-11-10, 01:11
Λογικα, δεν εχει σημασια αν εισαι εντος εγγυησης η οχι, αφου ειναι ανακληση...

:cheers:

Χμμμ είναι σίγουρα ανάκληση όμως...?
Για να δούμε...

halkida116mpack
26-11-10, 01:56
Ωχ ωχ αυτό πιάνει πολλούς η μπάλα...
Και εαν είσαι εκτός εγγύησης....?
Τον ήπιαμε...

ρε και η μπαλα να μην μας πιασει...ολοι κατω απ τη μασχαλη θα τα παρουμε τα πιστονια....

halkida116mpack
26-11-10, 01:58
Πως το (υπο)γραφει ο halkida m-pack;

BMW die besten qualitat my ass ...

με Ελληνικα εχει ΑΛΛΗ χαρη ομως....:th_Laie_67-1:

καποτε ειπα οτι θα βαλω τουβλο στο γκαζι και θα το ριξω στην αντιπροσωπεια...κοιτα μην κανεις εσυ καμια τετοια τρελα.....το δικο σου ειναι δυνατο θα βγει απο πισω και θα φας και αμαχους....:th_Laie_67-1:

nfot
26-11-10, 06:28
με Ελληνικα εχει ΑΛΛΗ χαρη ομως....:th_Laie_67-1:...

Συμφωνω, καλυτερα με Ελληνικα :th_Laie_67-1:

Παντως προχτες που το τελικιασα, χτυπησε κοφτη χιλιομετρων, ευκολα. Για να δουμε τι θα δουμε.
Εγγυηση εχω, καλου κακου.

stratos
26-11-10, 06:50
Συμφωνω, καλυτερα με Ελληνικα :th_Laie_67-1:

Παντως προχτες που το τελικιασα, χτυπησε κοφτη χιλιομετρων, ευκολα. Για να δουμε τι θα δουμε.
Εγγυηση εχω, καλου κακου.

Εχει έρθει η ώρα μου φαίνεται να ανεβάσουμε δύναμη και να φύγει ο κόφτης :thumbsup:

nfot
26-11-10, 06:54
Mpορω να βγαλω μονο τον κοφτη;

Για αυξηση δυναμης, αστο, δεν. Ειναι πολλα τα λεφτα. Προγραμμα, ψυξη, εξατμιση, καλο θα ηταν και ενα μηχανικο μπλοκε. Ταληρακι για πλακα δλδ. Και οι εποχες ειναι αθλιες οικονομικα.

stratos
26-11-10, 07:07
Θα σου στείλω ένα πμ λίγο πιο αργά να σου πώ. Να βγεί μονο ο όφτης δεν γνωρίζω αν γίνεται, ίσως ναι απο σύνδεση του εγκεφάλου σε κάποια αντιπροσωπεία αλλά δεν το έχω ξανακούσει πάλι.

Προς το παρόν πρέπει να πάς να δείς τι θα κάνεις με τον έλεγχο που σε κάλεσαν

atha
26-11-10, 08:44
Mpορω να βγαλω μονο τον κοφτη;

Για αυξηση δυναμης, αστο, δεν. Ειναι πολλα τα λεφτα. Προγραμμα, ψυξη, εξατμιση, καλο θα ηταν και ενα μηχανικο μπλοκε. Ταληρακι για πλακα δλδ. Και οι εποχες ειναι αθλιες οικονομικα.

mpa me 2500 euro egoo leo oti mporeis na eisai arxigos alla to thema einai na to xreiazesai .´gia ton kofti mono to exo akousei kai eixa dei ena video prin kana 2 xronia alla den ekana register giati ithela alla

stef
26-11-10, 09:55
ρε και η μπαλα να μην μας πιασει...ολοι κατω απ τη μασχαλη θα τα παρουμε τα πιστονια....

Δεν νομίζω σιγά...
3.5 ετών αμάξι και δεν έχει βγάλει τίποτα...

halkida116mpack
26-11-10, 16:32
Δεν νομίζω σιγά...
3.5 ετών αμάξι και δεν έχει βγάλει τίποτα...

κοιτα εμενα 2.5 ετων και ειμαι ετοιμος να κυκλοφορησω ενα βιβλιο με τιτλο ...τα απαντα της ζημιας για σειρα 1...ειναι υπερβολη οτι θα παρουμε τα πιστονια στην μασχαλη αλλα τα μπεκ,αισθητηρες σχεδον ολους και πολλαπλασιαστες εγω τα πηρα και τι να πρωτοχωρεσουν κατω απο 2 μασχαλες...:th_Laie_67-1:

nfot....δεν το αμφισβητω οτι χτυπας κοφτη ευκολα(250)...δεν τιθεται λογος αμφιβολιας οτι το αμαξι σου ειναι ΟΠΛΟ...thumb

stef
26-11-10, 16:40
Εμένα πάλι τίποτα...!
Να χτυπήσω ξύλο..

halkida116mpack
27-11-10, 07:33
ουτε θα βγαλει εσενα...6κυλινδρο δεν ειναι εεε το προβλημα το εχουν οι 4 κυλινδροι...

nfot
16-12-10, 21:35
Και ακομη περιμενω να με καλεσουν...
Ζητησα να γινει ο ελεγχος στο Βολο, για να μην παω Λαρισα και φυσικα δεχτηκαν. Ε, ακομη περιμενω να με ειδοποιησουν !!!