PDA

Επιστροφή στο Forum : Ερωτηση για εξατμιση σε μ3 Ε92



andreasm3
23-11-10, 22:33
Καλησπερα παιδια,θελω μια απαντηση-βοηθεια απο τους εξπερ του σαιτ.Ειμαι κατοχος μ3 92αρι,το αυτοκινητο εχει μονο τους προκαταλυτες και μαμα τελικα(καταλυτες εκτος) και αποδιδει πολυ καλα και με ανεπαισθητη αυξηση στον ηχο του..εχω βρει σε πολυ καλη τιμη ελαφρως μεταχειρο τελικα schnitzer και θα ηθελα να μου πειτε αν αξιζει το μπαξιμο τους..1ον πιστευετε θα εχουμε καποια διαφορα στην αποδοση κ 2ον στο θεμα του θορυβου, θα ειναι υποφερτος? σας ευχαριστω εκ των προτερων.thumb

andreasm3
23-11-10, 22:55
Καλησπερα παιδια,θελω μια απαντηση-βοηθεια απο τους εξπερ του σαιτ.Ειμαι κατοχος μ3 92αρι,το αυτοκινητο εχει μονο τους προκαταλυτες και μαμα τελικα(καταλυτες εκτος) και αποδιδει πολυ καλα και με ανεπαισθητη αυξηση στον ηχο του..εχω βρει σε πολυ καλη τιμη ελαφρως μεταχειρο τελικα schnitzer και θα ηθελα να μου πειτε αν αξιζει το μπαξιμο τους..1ον πιστευετε θα εχουμε καποια διαφορα στην αποδοση κ 2ον στο θεμα του θορυβου, θα ειναι υποφερτος? σας ευχαριστω εκ των προτερων.thumb

περιμενω τους φιλους μ3ακηδες!!

aristent
23-11-10, 23:10
Το μονο που μπορω να πω Ανδρεα ειναι οτι μου αρεσε ο ηχος απο τις συγκεκριμενες εξατμισεις,πολυ ξεχωριστος,ιδιαιτερος....το ακουσα μονο απο εξω απο το αυτοκινητο,δεν ξερω ουτε τι ακουγεται μεσα αλλα ουτε τι προσθεσε στην αποδοση.

Οπως εχω ακουσει και τις acrapovic.....εκει τι να πω τελειος ηχος!!!thumb

Σορυ αλλα μονο για τον ηχο εχω αποψη.:original:

yodas
24-11-10, 08:24
Αντρέα ο ήχος πιστεύω θα σε ικανοποιήσει αν θέλεις μπάσο δυνατό ήχο σε όλο το φάσμα των στροφών. Το αυτοκίνητο γίνεται πραγματικά πολύ θορυβώδες και πρέπει να σου αρέσει αρκετά ο ήχος για να συμβιώσεις μαζί με αυτές τις εξατμίσεις. Σε σχέση με την akrapovic δεν έχει τον ξερό τους ήχο αλλά είναι πιο γεμάτος.

Εγώ πάντως είμαι απόλυτα ευχαριστημένος με τον ήχο τους και θα τις άλλαζα μόνο για να απαλαχτώ από τα περιττά κιλά που στην περιπτωσή μου δεν μετράνε και τόσο μιας και έχω e93.

To παρακάτω video πιστεύω να το έχεις δει.


https://www.youtube.com/watch?v=gb_ARUTzfoo

andreasm3
24-11-10, 08:51
Αντρέα ο ήχος πιστεύω θα σε ικανοποιήσει αν θέλεις μπάσο δυνατό ήχο σε όλο το φάσμα των στροφών. Το αυτοκίνητο γίνεται πραγματικά πολύ θορυβώδες και πρέπει να σου αρέσει αρκετά ο ήχος για να συμβιώσεις μαζί με αυτές τις εξατμίσεις. Σε σχέση με την akrapovic δεν έχει τον ξερό τους ήχο αλλά είναι πιο γεμάτος.

Εγώ πάντως είμαι απόλυτα ευχαριστημένος με τον ήχο τους και θα τις άλλαζα μόνο για να απαλαχτώ από τα περιττά κιλά που στην περιπτωσή μου δεν μετράνε και τόσο μιας και έχω e93.

To παρακάτω video πιστεύω να το έχεις δει.

https://www.youtube.com/watch?v=gb_ARUTzfoo

σε ευχαριστω πολυ φιλε,εχεις και π.μ

andreasm3
24-11-10, 13:33
μηπως υπαρχει κ καποια αλλη γνωμη για το θεμα της τοποθετησης των τελικων στο decat 92αρι m3?thumb

mo328i
24-11-10, 20:11
οτι και να βαλεις θα τρομαξεις πολυ κοσμο !!

SuperSonic
24-11-10, 20:18
Οι χροια που βγαζει αυτο το μοτερ με οτι εξατμησει και να βαλεις θα ταιριαξει!

Προσωπικη εκτιμηση Acrapovic..