PDA

Επιστροφή στο Forum : Βάψιμο καπακιού κινητήρα-εισαγωγή-φιλτροκούτι (πλαστικά)



zaharias
23-11-10, 15:08
Ξεσηκωθηκα μ'αυτο εδω το Dieselάκι...

5260

Σκεφτομαι να χρησιμοποιησω τα ιδια χρωματα και στο δικο μου..

(μιας και το χω και καθεται που ειναι λυμενο το εσωτερικο.. )

Τι λετε?

Να γινει DIY ή να το δωσω να μου το βαψουν..??

m-power_01
23-11-10, 15:12
Ζαχο δεν ξέρω τι γίνεται με τις θερμοκρασίες στα πλαστικά ! Δηλαδή μπορεί να φέρεις ένα πολύ ωραίο αποτέλεσμα και σε 1-2 μήνες να μην βλέπεται ! Το μηχανοστασιο του Μ54 είναι κόσμημα , δεν νομίζω να θέλει κάτι άλλο

zaharias
23-11-10, 15:16
Ζαχο δεν ξέρω τι γίνεται με τις θερμοκρασίες στα πλαστικά ! Δηλαδή μπορεί να φέρεις ένα πολύ ωραίο αποτέλεσμα και σε 1-2 μήνες να μην βλέπεται ! Το μηχανοστασιο του Μ54 είναι κόσμημα , δεν νομίζω να θέλει κάτι άλλο

Δεν λεω το αντιθετο Σπυρακο..

Απλα τα καπακια του κινητηρα και το φιλτροκουτι εχουν καποια σημαδακια που ΔΕΝ μπορω να βλεπω..

Πιστευω με καλη προεργασια και ενα ΚΑΛΟ βερνικι για θερμοκρασια θα γινει δουλεια..

m-power_01
23-11-10, 15:20
Τότε προχώρα ! Δεν έχεις να χάσεις και πολλά ! Έχω δει πάντως σε μηχανοστασιο βαμενα πλαστικά που άντεξαν ... Τώρα τι υλικά είχε χρησιμοποιήσει , δεν ξέρω

bill_m3
23-11-10, 15:53
Ζαχαρία προχώρα!!

Δώσε να σου το φτιάξουν, να μην έχεις εσύ το άγχος αν έβαλες τα σωστά υλικά.

BILL007
04-01-12, 23:55
Tα έβαψες τελικά Ζάχο????:original:

katsaraios
05-01-12, 00:10
Αυτο που μπορουμε να το πετυχουμε??
Προφανως θελει βαφη με υλικο αντοχης σε μεγ.θερμοτητες ..
Υπαρχει καποιος που το εχει κανει??

Βασιλη ψηνεσαι να το κανουμε στα δικα μας???

BILL007
05-01-12, 00:17
Γιώργο είμαι χώμα...Πάω για ύπνο...Κάτι έχω υπόψιν μου,θα ποστάρω αύριο...;)

Stunt Mike
05-01-12, 00:26
Εγω παντως τα'βαψα με ασταρι πλαστικου πρωτα,μετα σπρευ χρωμα και τελος βερνικι θερμοκρασιας.Επισης για σιγουρια,εριξα βερνικι θερμοκρασιας και κατω απ'το καπακι....να δουμε θ'αντεξει??

katsaraios
05-01-12, 00:30
Εγω παντως τα'βαψα με ασταρι πλαστικου πρωτα,μετα σπρευ χρωμα και τελος βερνικι θερμοκρασιας.Επισης για σιγουρια,εριξα βερνικι θερμοκρασιας και κατω απ'το καπακι....να δουμε θ'αντεξει??

ποσο καιρο φιλε το εχεις κανει??
μιλαμε για το ιδιο για Μ43 μοτερ?

zaharias
05-01-12, 10:30
Εγω δεν εχω ασχοληθει με αυτο παιδια.. Αλλα υπαρχει σαν ιδεα.. Τωρα που τελειωσα με τις ζαντες, μαλλον ειναι το επομενο.. :D

Stunt Mike
05-01-12, 12:13
Οχι.Σε Μ52 το'κανα αλλα δεν το'χω βγαλει τ'αμαξι στο δρομο ακομη...ιδωμεν..