PDA

Επιστροφή στο Forum : Να το κανω η οχι???



Nick bmwlover
20-11-10, 20:15
Παλι κατι με "τρωει",κ μου ηρθε η ιδεα να αλλαξω λιγο τους καθρεπτες μου...
Επειδη ομως δεν τρελαινομαι κ τοσο,θελω κ την αποψη σας!!!

1.Βαψε τους μαυρους.
2.Καλυψε τους με carbon,oπως ο Γιαννης?
3.Αστο το αμαξι μια χαρα ειναι,μην το πειραζεις ρε...

mitsos_chania
20-11-10, 20:25
Αν ειναι να κανεις κατι Νικο καλυτερα περασε τους με την μεμβρανη που αν δεν σου αρεσει τους επαναφερεις πολυ ευκολα στην αρχικη κατασταση

Gregory_///M
20-11-10, 20:25
Νίκο, Carbon με λευκό θα είναι πολύ όμορφο!!!

aristent
20-11-10, 20:28
Like "Γιαννης" !!!!:thumbsup:

scania124
20-11-10, 22:18
καλυψε τους με καπακια carbon οπως εκανε ο θανος και μετα ο γιαννης!!!!!!!χαχαχχααχχαχα

Monsta
20-11-10, 22:29
Μόνο που ο ΓΙΑΝΝΗΣ ξέχασε να πει στο ΝΙΚΟ ότι ο ΚΩΣΤΑΣ δεν θα ξαναντύσει καπάκια από Ε9Χ.

Νίκο, υπάρχει και η λύση 'τα βάφω carbon' και μπορείς να το κάνεις και diy αν ασχοληθείς λίγο. :original:

halkida116mpack
21-11-10, 00:34
βγαλτους για να το ελαφρωσεις μπας και με περασεις επρεπε να ειναι η τεταρτη επιλογη ....αλλα επειδη δεν ειμαι τοσο κακος...απλα επιλεγω το αστο οπως ειναι...

nfot
21-11-10, 01:55
Carbon οπως ο Γιαννης !!!

nikos1400
21-11-10, 04:39
Εγω θα ελεγα να τους αφησεις ασπρους.

Μια χαρα ειναι !
thumb

ziaba
21-11-10, 10:00
Άμα είναι να κάνεις μόνο τους καθρέπτες καρμπον αστους όπως είναι καλύτερα

bill_m3
21-11-10, 10:24
Να τους κάνεις carbon!!!

Θα σου πει ο Κώστας πως !!:th_Laie_67-1: :th_Laie_67-1: :th_Laie_67-1:

Apostolos
21-11-10, 10:57
Γεια σου βρε Νικολάκη με τις όμορφες ανησυχίες σου... Κοίταξε να δεις, εγώ πιστεύω πως θα πρέπει να επανεξετάσεις το θέμα και να σκεφτείς μήπως τελικά δεν είναι οι καθρέπτες που χρειάζονται εμφανισιακή αλλαγή στο Look αλλά το ίδιο το αυτοκίνητο...:hystericalbs1::th_Laie_67-1::hystericalbs1::th_Laie_67-1::hystericalbs1::th_Laie_67-1: Πιστεύω θα δείξει πολύ όμορφα με carbon look. Ρε τι θα γίνει τελικά, θα βρεθούμε για να καφέ να στα ψάλλω ένα χεράκι από κοντά, όλο με το αυτοκίνητο ασχολείσαι, βρε τι είσαι εσύ παιδάκι μου:hystericalbs1:

andreas
21-11-10, 11:10
Μην το πειραζεις το αμαξι,μια χαρα ειναι...

z3 2.2
21-11-10, 11:27
Bαψε τα καβουκια μαυρα.
Μου αρεσουν πιο πολυ μαυρα απο καρμπον.

Nick bmwlover
21-11-10, 11:33
βγαλτους για να το ελαφρωσεις μπας και με περασεις επρεπε να ειναι η τεταρτη επιλογη ....αλλα επειδη δεν ειμαι τοσο κακος...απλα επιλεγω το αστο οπως ειναι...

Eσενα οτι κ να σου πω θα ειναι λιγο:th_Laie_67-1:

Nick bmwlover
21-11-10, 11:44
Γεια σου βρε Νικολάκη με τις όμορφες ανησυχίες σου... Κοίταξε να δεις, εγώ πιστεύω πως θα πρέπει να επανεξετάσεις το θέμα και να σκεφτείς μήπως τελικά δεν είναι οι καθρέπτες που χρειάζονται εμφανισιακή αλλαγή στο Look αλλά το ίδιο το αυτοκίνητο...:hystericalbs1::th_Laie_67-1::hystericalbs1::th_Laie_67-1::hystericalbs1::th_Laie_67-1: Πιστεύω θα δείξει πολύ όμορφα με carbon look. Ρε τι θα γίνει τελικά, θα βρεθούμε για να καφέ να στα ψάλλω ένα χεράκι από κοντά, όλο με το αυτοκίνητο ασχολείσαι, βρε τι είσαι εσύ παιδάκι μου:hystericalbs1:

Με πηρες κανενα τηλεφωνο,τωρα που δεν δουλευα κιολας τοσες μερες,ολο εγω θα σε παιρνω?!Να βγουμε αλλα που να ερθει κ ο κυριος στον οποιο αναφερθηκα προηγουμενως πιο πανω:thumbsup:,ειναι κ αυτος στην ιδια κατηγορια πειραχτηριου...:th_Laie_67-1:

Πραγματικα δεν ξερω τι αν κανω με το θεμα,κ εμενα μου αρεσουν ετσι οπως ειναι,αλλα λεω μηπως,μηπως μου αρεσουν κ λιγο διαφορετικα??? :whistle:

Nick bmwlover
21-11-10, 11:47
Να τους κάνεις carbon!!!

Θα σου πει ο Κώστας πως !!:th_Laie_67-1: :th_Laie_67-1: :th_Laie_67-1:

Ρε Βασιλη γιατι εσυ κ ο Θανος ειπατε carbon αλλα γελατε με αυτην?

yannisv
21-11-10, 12:02
Νικόλα κι εγώ carbon ψηφίζω!!

Nick bmwlover
21-11-10, 12:25
Να τους κάνεις carbon!!!

Θα σου πει ο Κώστας πως !!:th_Laie_67-1: :th_Laie_67-1: :th_Laie_67-1:

:th_Laie_67-1:Ο Κωστας απ'οτι καταλαβα δεν θελει να ξανα μπει σε μπελαδες

Samaro
21-11-10, 13:07
Νικο,
Το κάρμπον είναι ωραίο, αλλά πρέπει να συνδιασθεί και με κάτι άλλο. (πχ μάσκα/γρύλιες και μαύρες ζάντες).
Ομως πιστεύω, πως αν δεν συνδιάζεται με άλλα εξωτερικά πράγματα, είναι προτιμότερο να τους αφήσεις στο χρώμα του αυτοκινήτου. :original:

halkida116mpack
21-11-10, 13:15
Με πηρες κανενα τηλεφωνο,τωρα που δεν δουλευα κιολας τοσες μερες,ολο εγω θα σε παιρνω?!Να βγουμε αλλα που να ερθει κ ο κυριος στον οποιο αναφερθηκα προηγουμενως πιο πανω:thumbsup:,ειναι κ αυτος στην ιδια κατηγορια πειραχτηριου...:th_Laie_67-1:

Πραγματικα δεν ξερω τι αν κανω με το θεμα,κ εμενα μου αρεσουν ετσι οπως ειναι,αλλα λεω μηπως,μηπως μου αρεσουν κ λιγο διαφορετικα??? :whistle:


https://www.youtube.com/watch?v=XzPBUGUM7KQ


αααα νικο αν θες να ξεκινησεις με τις καρδιες-γριλιες-νεφρα-πνευμονια βγαλτα και δωστα μου και στα κανω εγω ....τα υλικα υπαρχουν....η ξηλωσε τα δκα μου και παρτα και δωσε μου τα δικα σου να τα φτιαξω και να τα βαλλω εγω....

Vasilis
21-11-10, 13:33
Like "Γιαννης" !!!!

NickE60
21-11-10, 13:37
πιστεύω πως ένα ασημί "carbon" ντύσιμο θα κόλλαγε όμορφα και διακριτικά σε λευκό άσσο με ασημί ζάντες..

Nick bmwlover
21-11-10, 13:41
https://www.youtube.com/watch?v=XzPBUGUM7KQ


αααα νικο αν θες να ξεκινησεις με τις καρδιες-γριλιες-νεφρα-πνευμονια βγαλτα και δωστα μου και στα κανω εγω ....τα υλικα υπαρχουν....η ξηλωσε τα δκα μου και παρτα και δωσε μου τα δικα σου να τα φτιαξω και να τα βαλλω εγω....

:th_Laie_67-1:αααχαχαχαχαχαχα:hystericalbs1::hy stericalbs1:

Vasilis
21-11-10, 13:44
παρε απο τον συμφορουμιτη που δουλευει στην 3Μ

το καρμπον που χρειαζεσαι..τοποθετησε το κ αν το βαρεθεις το αφαιρεις....δεν κλαις κ κανα αξιολογο ποσο!

αν θες το βαζουμε κ μαζι μιας κ εχω ντυσει το εσωτερικο μου κ το κατεχω λιγο.!!!!

nautilos
21-11-10, 13:46
Νικόλα εχώ δει σαν το δικό σου με carbon και ήταν τρέλα!!!!!!!! Άρα κάτα την γνώμη μου γίνει!!!!!thumb

Nick bmwlover
21-11-10, 13:47
παρε απο τον συμφορουμιτη που δουλευει στην 3Μ

το καρμπον που χρειαζεσαι..τοποθετησε το κ αν το βαρεθεις το αφαιρεις....δεν κλαις κ κανα αξιολογο ποσο!

αν θες το βαζουμε κ μαζι μιας κ εχω ντυσει το εσωτερικο μου κ το κατεχω λιγο.!!!!

Θα το φροντισω,αμα το παρω αποφαση,δεν θελω κ πολυ ομως!

Driver M
21-11-10, 14:02
Στη θέση σου θα τους άφηνα όπως είναι, καθώς με το άσπρο δε μου κάθονται καλά οι κάρμπον καθρέφτες.
Αν το αμάξι σου ήταν πιο σκουρόχρωμο όπως ανθρακί, θα σου έλεγα να τους βάλεις με κλειστά τα μάτια, αλλά τώρα όχι.


ps Κώστα σε καθρέφτες 207 περνάς κάρμπον ή είναι κι αυτό στη blacklist μαζί με τα Ε9Χ?:th_Laie_67-1:
Γιατί το ψήνω πολύ τώρα τελευταία...

m-power_01
21-11-10, 14:13
Όπως είναι ! Λευκός ασσος είναι κούκλα ! Δεν θέλει τίποτα !

Τυχαίο που τα λέω; Δεν νομίζω

Nick bmwlover
21-11-10, 14:16
Και η μαχη ασπρο(οπως ειναι) vs carbon συνεχιζεται...

TAZ118!
21-11-10, 14:55
Ξεχνα τα carbon και λοιπες αηδιες....Φαναρια angel eyes χρειαζεσαι....
Τα καπακια-βαφη carbon θα τα δεις 1-2-3 φορες και θα γινουν συνηθεια...
Τα φαναρια οποτε τα βλεπεις θα παθαινεις την πλακα σου...

stratos
21-11-10, 20:56
Άσπρο όπως είναι Νικο. Το σκέφτηκα και εγώ αλλά δεν νομίζω ότι δένει από μόνο του. Χρειάζεται και άλλες πινελιές αλλιώς θα δείχνει κάτι ξένο πάνω στο αυτοκίνητο.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Nick bmwlover
21-11-10, 21:25
Ξεχνα τα carbon και λοιπες αηδιες....Φαναρια angel eyes χρειαζεσαι....
Τα καπακια-βαφη carbon θα τα δεις 1-2-3 φορες και θα γινουν συνηθεια...
Τα φαναρια οποτε τα βλεπεις θα παθαινεις την πλακα σου...

Εχετε δικιο Τασο,Στρατο κ οι λοιποι,το ξανασκεφτηκα,δεν προκειται να τους αλλαξω τελικα τους καθρεπτες!!!:thumbsup:
Παρακαλω το θρεντ να κλεισει!!!

promitheas81
23-11-10, 12:37
Carbon φίλε με 1000+++

Christos 330
23-11-10, 13:48
Το Νο2 Νικο . . .

HULK
23-11-10, 14:28
Νικ ασε τα καθρεπτακια και χωσε μια ζαντα να γινει καρακουκλαρα και τουμπανο αν δε σε χαλανε οι επιδοσεις.Με μια 18αρα θα ηταν πανεμορφο αυτη δεν ειναι βεβαια αλλα ειναι μια εικονα απο το μελλον :D

https://img593.imageshack.us/img593/3465/bmw1s.jpg (https://img593.imageshack.us/i/bmw1s.jpg/)

Uploaded with ImageShack.us (https://imageshack.us)

Nick bmwlover
23-11-10, 14:41
Νικ ασε τα καθρεπτακια και χωσε μια ζαντα να γινει καρακουκλαρα και τουμπανο αν δε σε χαλανε οι επιδοσεις.Με μια 18αρα θα ηταν πανεμορφο αυτη δεν ειναι βεβαια αλλα ειναι μια εικονα απο το μελλον :D

https://img593.imageshack.us/img593/3465/bmw1s.jpg (https://img593.imageshack.us/i/bmw1s.jpg/)

Uploaded with ImageShack.us (https://imageshack.us)

Bρε εδω εχω κανει τοσα πραγματα,ειπα αμαν για να βελτιωσω λιγο τις επιδοσεις κ μου λες να βαλω 18αρα?!
1ον θα κοψει αρκετα
2ον Θα "κοπαναει" περισσοτερο

3ον Μια χαρα κουκλα ειναι η ζαντα του,δεν υπαρχει λογος να την αλλαξω...
4ον καθρεπτες αποφασισα να μην πειραξω,θα κατευθυνθω σε αλλαγη φωτος,αυτοι οι "ξενοι" εχουν ωραια φωτα:thumbsup:

m-power_01
23-11-10, 14:49
Bρε εδω εχω κανει τοσα πραγματα,ειπα αμαν για να βελτιωσω λιγο τις επιδοσεις κ μου λες να βαλω 18αρα?!
1ον θα κοψει αρκετα
2ον Θα "κοπαναει" περισσοτερο

3ον Μια χαρα κουκλα ειναι η ζαντα του,δεν υπαρχει λογος να την αλλαξω...
4ον καθρεπτες αποφασισα να μην πειραξω,θα κατευθυνθω σε αλλαγη φωτος,αυτοι οι "ξενοι" εχουν ωραια φωτα:thumbsup:

Νικόλα αυτή είναι η καλύτερη απόφαση ! Κοιτά τα ξένα που θα πάρεις να έχουν ενσωματωμενα canseler , αλλιώς πρέπει να προγραμματισεις αλλά θα χάσεις την ρύθμιση ύψους ! Μια ακόμα καλή λύση είναι λάμπες μόνο philips crystal vision . Πολύ ωραίο λευκό φως με καλή ορατότητα

850CSI
23-11-10, 14:49
Παλι κατι με "τρωει",κ μου ηρθε η ιδεα να αλλαξω λιγο τους καθρεπτες μου...
Επειδη ομως δεν τρελαινομαι κ τοσο,θελω κ την αποψη σας!!!

1.Βαψε τους μαυρους.
2.Καλυψε τους με carbon,oπως ο Γιαννης?
3.Αστο το αμαξι μια χαρα ειναι,μην το πειραζεις ρε...

αλλαξ' τους

Nick bmwlover
23-11-10, 14:59
Νικόλα αυτή είναι η καλύτερη απόφαση ! Κοιτά τα ξένα που θα πάρεις να έχουν ενσωματωμενα canseler , αλλιώς πρέπει να προγραμματισεις αλλά θα χάσεις την ρύθμιση ύψους ! Μια ακόμα καλή λύση είναι λάμπες μόνο philips crystal vision . Πολύ ωραίο λευκό φως με καλή ορατότητα

Σπυρο εχω βαλει εδω κ καμποσο καιρο OSRAM Η7 12V 55W up to 4000k,cool blue xenon look λαμπες,λευκο φως,οχι παρα πολυ βεβαια,αρκετα καλη ορατοτητα,απλως θελω κατι καλυτερο!!!
Οι phillips που λες ειναι οντως πολυ καλες,τις εχει ενα φιλαρακι μου στο αμαξι του.