PDA

Επιστροφή στο Forum : Πρόβλημα Χ-Drive [Λύση]



m-power_01
15-11-10, 17:06
Εχει ακουστεί για κάποια αστοχία στο μοτεράκι του x-drive στα Χ3, Χ5...
Το κόστος αντικατάστασης ανέρχεται στα 820ευρώ σαν ανταλλακτικό μόνο!
Ενημερώνω λοιπόν ,οτι βρέθηκε λύση και σε αυτό, γίνεται επισκευή με πολύ χαμηλότερο κόστος και άριστη ποιότητα καθώς αλλάζονται όλα τα ελατωματικά εξαρτήματα.

Ελπίζω να είναι αχρείαστο αυτο το ποστ, αλλά επειδή όλα ειναι πιθανά ...ας το εχουμε εδω γραμμενο

Nino
15-11-10, 18:57
που πως ποιο?

m-power_01
30-11-10, 18:09
που πως ποιο?

Εμφανιστηκαν προβληματακια με ενα ηλεκτρομοτερακι και με το διαφορικο.
Κοστος για το ενα 800-900 και για το αλλο 2200 αγορα μονο σαν ανταλλακτικα!!

Βεβαια βρεθηκε λυση επισκευης και στα δυο με πολυ χαμηλοτερο κοστος

trueno
22-12-10, 22:01
Πες μας λεπτομέρειες , συνεργείο , κόστος κλπ. Καλύτερα να ειμαστε προετοιμασμενοι για παν ενδεχόμενο....thumb

m-power_01
23-12-10, 05:32
Εμφανιστηκαν προβληματακια με ενα ηλεκτρομοτερακι και με το διαφορικο.
Κοστος για το ενα 800-900 και για το αλλο 2200 αγορα μονο σαν ανταλλακτικα!!

Βεβαια βρεθηκε λυση επισκευης και στα δυο με πολυ χαμηλοτερο κοστος


Πες μας λεπτομέρειες , συνεργείο , κόστος κλπ. Καλύτερα να ειμαστε προετοιμασμενοι για παν ενδεχόμενο....thumb

Κοστος επισκευης δεν ειναι στανταρ...αναλογα με την ζημια και το τι θα πρεπει να αντικατασταθει. Παντως στην χειροτερη δεν ξεπερνα το 500αρικο.
Παραπανω λεπτομεριες δεν θα πω, γιατι οπως καταλαβαινετε δεν μιλαμε για μια απλη διαδικασια... Αλλα αποτελεσμα ερευνας ,κοπου και δουλειας.

trueno
23-12-10, 07:12
Aν κατάλαβα καλά , αν μας συμβεί αυτό , την επισκευή την κάνεις εσύ?
Αν ναι καλώς δεν λές λεπτομέρειες. Αν όμως όχι , τότε που θα απευθυνθούμε για επισκευή? Μας μπέρδεψες...:original:

m-power_01
23-12-10, 13:01
Aν κατάλαβα καλά , αν μας συμβεί αυτό , την επισκευή την κάνεις εσύ?
Αν ναι καλώς δεν λές λεπτομέρειες. Αν όμως όχι , τότε που θα απευθυνθούμε για επισκευή? Μας μπέρδεψες...:original:

Οχι φιλε μου... δεν διαφημιζω τον εαυτο μου.Δεν αναφερω λεπτομερειες.Γιατί απλά σεβομαι τους σωστους επαγγελματιες και σεβομαι την δουλεια τους και το μεροκαματο τους.
Δεν ανέφερα φίρμα συνεργείου γιατι ο σκοπος μου δεν ηταν η διαφήμιση ,αλλα η πληροφόρηση.

Προς ενημέρωσην λοιπόν Κολαίτης Μάκης 210 2626110

trueno
23-12-10, 13:26
Δεν αναφερω λεπτομερειες.Γιατί απλά σεβομαι τους σωστους επαγγελματιες και σεβομαι την δουλεια τους και το μεροκαματο τους.


Mα, το ίδιο πράγμα λεμε! Δεν ζήτησα να μας πεις λεπτομέρειες για την επισκευή, ούτε ήθελα να κλέψω πληροφορίες για να το κάνω μόνος μου.
Απλά ενα τηλεφωνο του συνεργείου για την κακιά στιγμή....
Εξάλλου το thread το άνοιξες για την πληροφόρησή μας ,έτσι δεν ειναι?
Τωρα ξέρω που θα απευθυνθώ αν ο μη γένοιτο , μου συμβεί και μένα.
Ασε που πάω και με τα πόδια από το σπίτι μου:thumbsup:

jacob93t
11-06-12, 16:07
Ευχαριστώ πολύ για την υπόδειξη, που να απευθυνθώ?

m-power_01
11-06-12, 16:20
Ευχαριστώ πολύ για την υπόδειξη, που να απευθυνθώ?

πμ έφυγε