PDA

Επιστροφή στο Forum : Παραπληγικος ντριφτερ



georggge46
12-11-10, 21:36
Παραπληγικος ,επαγγελματιας ντριφτερ ..... γιατι κι εμεις οι παραπληγικοι εχουμε ψυχη .... :thumbsup:

https://www.youtube.com/watch?v=6bSHYUGzmwU&feature=related"]https://www.youtube.com/watch?v=6bSHYUGzmwU&feature=related

Samaro
12-11-10, 21:50
Παραπληγικος ,επαγγελματιας ντριφτερ ..... γιατι κι εμεις οι παραπληγικοι εχουμε ψυχη .... :thumbsup:

Και φοβερά χέρια !!!:shok::original:

Nick bmwlover
12-11-10, 22:20
Παραπληγικος ,επαγγελματιας ντριφτερ ..... γιατι κι εμεις οι παραπληγικοι εχουμε ψυχη .... :thumbsup:
https://www.youtube.com/watch?v=6bSHYUGzmwU&feature=related

Εγω θα χαρακτηριζα το συγκεκριμενο βιντεο"Αμεση εκτονωση" της δυναμης της ψυχης απο τα χερια με εναν πολυ ωραιο τροπο!!!

Vasilis
12-11-10, 23:04
Γιωργο μου,

δυστυχως η ζωη τα φερνει δυσκολα τα πραγματα σε πολλους ανθρωπους γυρω μας!οντως τετοιου ειδους δυσκολιες ειναι αυτες που πρεπει να σκεφτομαστε οταν αντιμετωπιζουμε την ''αντιξοη'' καθημερινοτητα μας...

Δεν θαυμαζω μονο την ικανοτητα του συγκεκριμενου Κυριου στο ντριφτ...θαυμαζω την δυναμη που εχουν συνανθρωποι μας, με τετοιου ειδους σοβαρα προβληματα, να ορθωνουν το αναστημα κ να συνεχιζουν την ζωη τους!

Θαυμαζω εσενα γιατι οποτε σε βλεπω χαμογελας...thumb

φιλικα!

Χρίστος
13-11-10, 07:14
με τετοια βιντεο βλεπουμε οτι τα "σοβαρα" προβληματα που μας γεμιζουν τη καθημερινοτητα δεν ειναι τιποτα μπροστα σε αυτα που ξεπερνανε ατομα σα τον παραπανω κυριο...


Υ.Γ:Ακομα να πω οτι αισθανομαι πιο κουλος απο πριν!!! :p

mixalis
13-11-10, 07:53
Εγώ απλά πιστεύω ότι θέλουν και έτσι πρέπει να τους βλέπουμε σαν εμάς χωρίς να υπάρχει κάποιο πρόβλημα ............

Μακάρι να μπορούσαμε όλοι μας να αντιμετωπίζουμε καταστάσεις που μας συμβαίνουν με τέτοιο θάρρος........

georggge46
13-11-10, 08:07
Γιωργο μου,

δυστυχως η ζωη τα φερνει δυσκολα τα πραγματα σε πολλους ανθρωπους γυρω μας!οντως τετοιου ειδους δυσκολιες ειναι αυτες που πρεπει να σκεφτομαστε οταν αντιμετωπιζουμε την ''αντιξοη'' καθημερινοτητα μας...

Δεν θαυμαζω μονο την ικανοτητα του συγκεκριμενου Κυριου στο ντριφτ...θαυμαζω την δυναμη που εχουν συνανθρωποι μας, με τετοιου ειδους σοβαρα προβληματα, να ορθωνουν το αναστημα κ να συνεχιζουν την ζωη τους!

Θαυμαζω εσενα γιατι οποτε σε βλεπω χαμογελας...thumb

φιλικα!

Σε ευχαριστω Βασιλη μου για τα καλα σου λογια !!

Παραθετω καποιες φωτο απο ενα μαχημο ''αναπηρικο'' Μ3 Ε30 .....
:shok: .... το ονειρο μου ....

zaharias
13-11-10, 08:12
Εγω λεω να γινει κανα 330 swap προς το παρον Γιωργαρα.. Γιατι το Ε30 θα ξεφυγει παρα πολυ.. :original::original:

georggge46
13-11-10, 08:22
Εγω λεω να γινει κανα 330 swap προς το παρον Γιωργαρα.. Γιατι το Ε30 θα ξεφυγει παρα πολυ.. :original::original:

Ζαχαρια αν ηταν δυνατον θα ειχε γινει ..... αλλα το αυτοκινητο ειναι αναπηρικο και δεν εχω την δυνατοτητα αλλαγης κινητηρα [τελωνειακα δεσμευμενο] .... τουλαχιστον οχι νομιμα .... γι'αυτο βγαζω το αχτι μου αλλαζοντας ζαντες στο βαλβετρονικ [χι χι] .... Δεν παιρνει και κανα κομπρεσσορα το ''ριμαδοβαλβετρονικ'' :thumbsdown:....

Vasilis
13-11-10, 10:32
Δλδ τι κόστος Έχει ένα σαν αυτό που ποσταρες ρε Γιωργη;

georggge46
13-11-10, 11:21
Δλδ τι κόστος Έχει ένα σαν αυτό που ποσταρες ρε Γιωργη;

Το κοστος μηχανισμου μετατροπης στα χερια εννοεις ? Αν ναι, εξαρταται απο πολλους παραγοντες. Ξεκινανε απο 500 ευρω τα πιο απλα, και ανεβαινουν ....
Ο μηχανισμος στο συγκεκριμενο Μ3 πρεπει να ειναι ακριβος γιατι εχει και ηλεκτρονικο συστημα αποσυμπλεξης [εχει χειροκινητο σασμαν]. Το δικο μου παντως που ειναι πολυ απλο [λεβιες γκαζι-φρενο] στοιχισε γυρω στα 900 ευρω ...

YiorgosXania
13-11-10, 14:21
έτσι έτσι δεν είναι <<τρελλοί>> μόνο οι αρτιμελής...... άλλωστε για μένα είναι μαγκιά γιατί είναι πολύ ποιο δύσκολο να ντριφτάρεις και να κάνεις όλα αυτά μόνο με τα χέρια. Απλά παραμερίστε να περάσουν!!!! είναι μαγκίτες.:notworthy:

zaharias
13-11-10, 17:17
Ζαχαρια αν ηταν δυνατον θα ειχε γινει ..... αλλα το αυτοκινητο ειναι αναπηρικο και δεν εχω την δυνατοτητα αλλαγης κινητηρα [τελωνειακα δεσμευμενο] .... τουλαχιστον οχι νομιμα .... γι'αυτο βγαζω το αχτι μου αλλαζοντας ζαντες στο βαλβετρονικ [χι χι] .... Δεν παιρνει και κανα κομπρεσσορα το ''ριμαδοβαλβετρονικ'' :thumbsdown:....

Το ξερω ρε φιλε.. Τα ειχαμε πει καποια στιγμη απο κοντα..

Σε περιοριζει στα 2000cc??

Τελωνειακα δεσμευμενο, τι εννοεις?

Nino
13-11-10, 17:55
Τα πρωτα οδηγικα μαθηματα, τον τροπο σκεψης και την βελτιωση της αντιληψης που πρεπει να εχεις στο δρομο τα πηρα απο τον ξαδερφο μου,εναν ανθρωπο με αναπηρια.
Η οποια ομως δεν καταφερε να τον "ριξει" και ας την "απεκτησε" απο πολυ μικρος.
Ενας οδηγος απιστευτος,παιδια τα χερια του, τοτε και σαν μικροτερος εγω δεν προλαβαινα καλα καλα να τα δω.
Ετρεχε με την υποστηριξη γνωστου για την εποχη Ελληνα οδηγου αγωνων στο Ακροπολις.
Αυτο που θελω να πω ομως βλεπωντας τις φωτογραφιες απο το ειδικο αμαξι, ποσο μεγαλο προβλημα αντιμετωπισαμε στο να μετατρεψουμε σε αναπηρικο το 1991 ενα crx vteck, το αμαξι ειχε ερθει απο Βελγιο και πηγε Γερμανια, εκει οι γερμανοι δεν εκαναν πατεντες αμφιβολου λειτουργικοτητας και ετσι μιας και η αγορα ειχε γινει βρεθηκαμε στη δυσκολη κατασταση να το μετατρεψουμε εδω.
Τελικα φτιαχτηκε ενα συστημα αρκετα δυσχρηστο ομως που στην αρχη ολο προβληματα "εβγαζε".
Ας ειναι καλα φιλος που το χερι του... πιανει, φτιαχνει τα παντα,μια εκπληκτικη ικανοτητα.
Ποσο αλλαξαν τα πραγματα απο τοτε και ποσο πιο "προσιτα" εγιναν τα αυτοκινητα. Μια δεκαετια με αλματωδη τεχνολογικη εξελιξη!!!

georggge46
13-11-10, 18:19
Σε περιοριζει στα 2000cc??

Τελωνειακα δεσμευμενο, τι εννοεις?

Λαθος εκφραση χρησιμοποιησα .... Ο περιορισμος ειναι απο το υπουργειο μεταφορων, περναει απο μηχανολογους κλπ, απλα ειχα και κατι τρεχαματα με το τελωνειο γιατι το ειχα φερει απο Γερμανια γι'αυτο μπερδευτικα ...
Ναι με περιοριζει μεχρι τα 2000cc ,γιατι εχω καποιες φοροαπαλλαγες ,μειωμενα τελη κλπ.

NickE60
13-11-10, 18:24
Μπράβο Γιώργο! Άπαιχτος ο τύπος!

georggge46
13-11-10, 21:36
Τα πρωτα οδηγικα μαθηματα, τον τροπο σκεψης και την βελτιωση της αντιληψης που πρεπει να εχεις στο δρομο τα πηρα απο τον ξαδερφο μου,εναν ανθρωπο με αναπηρια.
Η οποια ομως δεν καταφερε να τον "ριξει" και ας την "απεκτησε" απο πολυ μικρος.
Ενας οδηγος απιστευτος,παιδια τα χερια του, τοτε και σαν μικροτερος εγω δεν προλαβαινα καλα καλα να τα δω.
Ετρεχε με την υποστηριξη γνωστου για την εποχη Ελληνα οδηγου αγωνων στο Ακροπολις.
Αυτο που θελω να πω ομως βλεπωντας τις φωτογραφιες απο το ειδικο αμαξι, ποσο μεγαλο προβλημα αντιμετωπισαμε στο να μετατρεψουμε σε αναπηρικο το 1991 ενα crx vteck, το αμαξι ειχε ερθει απο Βελγιο και πηγε Γερμανια, εκει οι γερμανοι δεν εκαναν πατεντες αμφιβολου λειτουργικοτητας και ετσι μιας και η αγορα ειχε γινει βρεθηκαμε στη δυσκολη κατασταση να το μετατρεψουμε εδω.
Τελικα φτιαχτηκε ενα συστημα αρκετα δυσχρηστο ομως που στην αρχη ολο προβληματα "εβγαζε".
Ας ειναι καλα φιλος που το χερι του... πιανει, φτιαχνει τα παντα,μια εκπληκτικη ικανοτητα.
Ποσο αλλαξαν τα πραγματα απο τοτε και ποσο πιο "προσιτα" εγιναν τα αυτοκινητα. Μια δεκαετια με αλματωδη τεχνολογικη εξελιξη!!!

https://www.guidosimplex-usa.com/prodotti_categoria.asp

georggge46
13-11-10, 21:42
Αλλος ενας ''μαχητης'' ........https://www.youtube.com/watch?v=CqRcQc2Ajsc&feature=player_embedded#!

gnx
13-11-10, 21:54
Μπραβο στους πραγματικους μαχητες των δρομων