PDA

Επιστροφή στο Forum : Moto GP: To μεγάλο βραβείο της Μ Motorsport για τον Lorenzo



aristent
08-11-10, 17:27
https://www.pitlane.gr/plugins/content/mavikthumbnails/thumbnails/700x466-images-stories-Moto-Yamaha-2010-Lorenzo-2010-motogp-bmw-m-award-to-jorge-lorenzo.jpg

O Jorge Lorenzo όπως όλοι γνωρίζουμε, ήταν ο μεγάλος πρωταγωνιστής φέτος στη μεγάλη κατηγορία, όπου με τη Υamaha M1 του, κατάφερε να πάρει τις περισσότερες pole positions και τις νίκες στους περισσοτέρους αγώνες, αλλά και να καταρρίψει διαφορά ρεκόρ.

Όλα αυτά μαζί, αντιστοιχούν σε 383 συνολικά βαθμούς.

Το μεγάλο του βραβείο για αυτό το μεγάλο επίτευγμα του, που απονεμήθηκε μετά τον αγώνα, ήταν η ολοκαίνουρια BMW M3 coupe και όπως ήταν αναμενόμενο, ο Ισπανός αναβάτης της Fiat Yamaha, έμεινε κατενθουσιασμένος από αυτό το μεγάλο δώρο.

Ο παγκόσμιος πρωταθλητής για το 2010 λέει για αυτό το θέμα:
“Είναι υπέροχο να κερδίζεις ένα τέτοιο αυτοκίνητο. Είναι τόσο όμορφο, που ανυπομονώ να επιστρέψω στο σπίτι μου και να το οδηγήσω κάποια στιγμή σε έναν μεγάλο και ανοιχτό δρόμο.”

O συντονιστής πωλήσεων και διαφήμισης της BMW Thomas Schemera λέει επίσης ότι:

“Τον Jorge τον είχα υπόψη μου ότι είναι ένας από τους καλυτέρους αναβατές φέτος στο motogp.
Είναι η πρώτη του φορά που κερδίζει το βραβείο της M Motorsport ως ο καλύτερος poleman για φέτος και επίσης είναι και η πρώτη φορά που οδηγεί αυτό το αυτοκίνητο και είναι κάπως αγχωμένος.”

πηγη:https://www.pitlane.gr/component/content/article/162-lastest-news/2097-motogp-lorenzo-collects-bmw-m-award

nikos1400
08-11-10, 17:38
ο τυχερουλης...

του χρονου ο Rossi μετα που θα "ισιωσει" τη Ducati του, θα τον τακτοποιησει...
:D

Thomelef
08-11-10, 17:49
εεεεεεεεεεεε ρε μλκ μου...απο την μία αυτοί και από την
άλλη οι άλλοι που κλωτσάνε το τόπι...γμτ την γκαντεμιά
μου ρε...απο λάθος μ@@..ί βγήκαμε εμείς ρε γμτ...

gyiama
08-11-10, 19:03
και στον αλλον τον τραχανα που τρεχει με τα ποδια ο μαυρος(δεν θυμαμαι πως τον λενε)η puma του χαρισε ενα τετοιο Μ3 και ο καρναβαλος πηγε και το τουμπαρε και το εβγαλε αχρηστο!!!!!

nikos1400
08-11-10, 19:06
και στον αλλον τον τραχανα που τρεχει με τα ποδια ο μαυρος(δεν θυμαμαι πως τον λενε)η puma του χαρισε ενα τετοιο Μ3 και ο καρναβαλος πηγε και το τουμπαρε και το εβγαλε αχρηστο!!!!!

:th_Laie_67-1:

το οτι ειναι Ολυμπιονικεις δεν πα να πει οτι ξερουνε να οδηγανε, ε??

Nick bmwlover
08-11-10, 22:04
εεεεεεεεεεεε ρε μλκ μου...απο την μία αυτοί και από την
άλλη οι άλλοι που κλωτσάνε το τόπι...γμτ την γκαντεμιά
μου ρε...απο λάθος μ@@..ί βγήκαμε εμείς ρε γμτ...

Το νοημα αυτων που λες ειναι κατανοητο κ σωστο,με τα λογια ομως δεν θα συμφωνησω,τα θεωρω προσβλητικα,αλλα κ παλι σου λεω οτι εχεις δικιο σαν συμπερασμα!!!thumb