PDA

Επιστροφή στο Forum : ΗΛΙΟΡΟΦΗ ΚΑΙ ΟΘΟΝΗ Χ3



BMW_pilot
08-11-10, 12:59
Ασχετα βεβαια μεταξυ τους απλα εχω καποια μικρα προβληματακια με αυτα τα δυο.
1. Η ηλιοροφη μετα τα 60 χιλιομετρα κανει θορυβο σαν να μπαζει αερα. Μετα τα 100 ειναι αρκετα δυνατος και αυξανεται αν φυσαει. Ο θορυβος ειναι καθαρα αεροδυναμικος σαν κατι δηλ να βρισκει εμποδιο στην ροη του αερα στον ουρανο. Δεν εχει εμφανισει εισοδο νερου και η λειτουργια της γινεται κανονικα. Οταν την κοιτας απο πανω κλειστη δεν φαινεται να εξεχει κατι. Τωρα το αγορασα το αυτοκινητο και δεν ξερω αν το εκανε απο την αρχη αλλα δεν θεωρω οτι ειναι φυσιολογικο να κανει τοσο θορυβο ο αερας.
2. Το αυτοκινητο εχει την οθονη στην κορυφη του ταμπλο με NAVI και TV. Ολα καλα μεχρι εδω. Το προβλημα εμφανιζεται οταν απο την τηλεοραση προσπαθω να επιστρεψω στις υπολοιπες λειτουργιες πιεζοντας το πληκτρο MENU. Τοτε αρχιζει να τρεμοπαιζει η οθονη της τηλεορασης, δεν επιστρεφει στο μενου και μετα απο λιγο σβηνει τελειως. Το ραδιοφωνο και το CD συνεχιζει και παιζει κανονικα αρα το θεμα το εχει μονο η οθονη. Το προβλημα λυνεται μονο με σβησιμο του κινητηρα. Υπαρχει αναβαθμιση του λειτουργικου της οθονης ή του υπολογιστη γγενικοτερα? Οχι του λειτουργικου του NAVI, αυτη την εχω κανει ηδη.

Περιμενω τις ιδεες-εμπειριες σας.

giannis_compact
15-11-10, 13:43
Φιλε μου η ηλιοροφη το κανει αυτο οταν ειναι κλειστη η οταν ειναι ανοιχτη?Εμενα οταν ειναι κλειστη ειναι παντελως αθορυβη αλλα οταν ειναι ανοιχτη ειναι λογικο να κανει θορυβο.

BMW_pilot
15-11-10, 14:18
το θεμα ειναι οτι το κανει οταν ειναι κλειστη. Οταν κλεινω και την κουρτινα τοτε κοβεται το 90% του αεροδυναμικου θορυβου.