PDA

Επιστροφή στο Forum : Παρκαδοροι μαγκες!!!!!!



Christos 330
27-10-10, 13:53
Για δειτε εδω τι κανουν τα αλβανακια που εμπιστευωμαστε τα αυτοκινητα

μας . . .


https://www.espressonews.gr/default.asp?pid=79&catid=1&artID=1280155

E46 POWER
27-10-10, 13:58
καλα κανω εγω και δεν αφηνω ποτε μα ποτε κλειδια σε παρκαδορο...

BILL007
27-10-10, 14:01
καλα κανω εγω και δεν αφηνω ποτε μα ποτε κλειδια σε παρκαδορο...

+1 και εγώ επίσηςthumb

Gregory_///M
27-10-10, 14:06
Γιατί εμείς τί είμαστε κουλοί και δεν μπορούμε να το παρκάρουμε?? Πώς οδηγήσαμε μέχρι εκεί δηλαδή? Η μάλλον πρέπει να δείξουμε την ανωτερότητά μας διατάζοντας τον εκάστοτε παρκαδόρο, ανεβαίνοντας έτσι στα μάτια της γκόμενας που συνοδεύουμε? (Ρητορικές ερωτήσεις)
Πρώτα απ΄όλα φταίμε όσοι εμπιστευόμαστε τα αυτοκίνητά μας ακριβά ή φθηνά σε ξένα χέρια!!!
Προσωπικά δεν δίνω ΠΟΤΕ το αυτοκίνητο σε άγνωστο και μάλιστα παρκαδόρο!

GEORGE316
27-10-10, 14:22
να τα λεμε ολα...λιγες ειναι οι ιστοριες απο φιλυος σας που μετα τους ελειπαν πραγματα?
λιγες ειναι οι δημοσιευσεις απο ατομα που δινουν τα κλειδια απο πολυτελ αυτοκινητα και μετα απο δυο μερες...ω τι θαυμα..καποιος εκλεψε το οχημα τους?
ειναι τυχαιες οι επιγραφες περι ουδεμιας ευθυνης φερουμε σε περιπτωση κλοπης???
εχω σταματησει εδω και πολλα χρονια να πηγαινω σε οποιοδηποτε μαγαζι εχει παρκαδωρο για ενα απλο λογο...δε θεωρω οτι εχω υποχρεωση να πληρωσω ενα φιλοδωρημα για να παρκαρω.αλλωστε ακομα λιγοτεροι ειναι οι ιδιωτικοι χωροι των μαγαζιων,καθως πολλα απο αυτα εκμεταλευονται με τη βια πολλες φορες πεζοδρομια και γυρω δρομους.
φωτεινο παραδειγμα του ποσο γιδια ειμαστε χωρις δυνατοτητα επιλογης...δεν μπορουμε να παμε σε ενα μαγαζι χωρις να αφησουμε το αμαξι μας οπου θελουμε εμεις...
και μη μοπυ πειτε παρτε λεωφορειο....αντε να πεις την δημητρα να μη φορεσεις την 13ποντη γοβα οταν θα βγει εξω και να την βαλεις να περπατησει 100 μετρα με την 13ποντη....
κατι αλλο που μπορει να μη γνωριζεται αλλα επειδη το ξερω απο τη δουλεια μου...
στη θεσσαλονικη τουλαχιστο...τα μαγαζια δεν εχουν παρκαδωρους.....οι παρκαδωροι ειναι εκτος του μαγαζιου...το διανοειστε???
ερχεται ενας κυριολεκτικος νταβαντζης,σου επιβαλει να του δωσεις τα κλειδια του αυτοκινητου σου,σου επιβαλλει ταριφα 5 ευρω.(καντε υπολογισμους κυριοι.και οποιος θελει περισσοτερες πληροφοριες...εδω ειμαι να του τις πω.....)
και να κανει αντικλειδι στο πανακριβο (για αλλους) αμαξι,η να σου το κολλαει με του διπλανου και να το βρισκεις μεσα στα σημαδια.....

ΔημήτρηςΜ3
27-10-10, 15:03
εμμμμμμμ εσυ να τα βλεπεις!!
που σε ολα τα μπουζουκια που πηγαιναμε το ειχες πρωτη μουρη!!
χιχιχχιιχιιχ

Samaro
27-10-10, 15:08
Και να σκεφθούμε, οτι μετά έπαιρναν και φιλοδώρημα !!!!!:th_Laie_67-1::th_Laie_67-1::hystericalbs1:

S8N
27-10-10, 15:21
να τα λεμε ολα...λιγες ειναι οι ιστοριες απο φιλυος σας που μετα τους ελειπαν πραγματα?
λιγες ειναι οι δημοσιευσεις απο ατομα που δινουν τα κλειδια απο πολυτελ αυτοκινητα και μετα απο δυο μερες...ω τι θαυμα..καποιος εκλεψε το οχημα τους?
ειναι τυχαιες οι επιγραφες περι ουδεμιας ευθυνης φερουμε σε περιπτωση κλοπης???
εχω σταματησει εδω και πολλα χρονια να πηγαινω σε οποιοδηποτε μαγαζι εχει παρκαδωρο για ενα απλο λογο...δε θεωρω οτι εχω υποχρεωση να πληρωσω ενα φιλοδωρημα για να παρκαρω.αλλωστε ακομα λιγοτεροι ειναι οι ιδιωτικοι χωροι των μαγαζιων,καθως πολλα απο αυτα εκμεταλευονται με τη βια πολλες φορες πεζοδρομια και γυρω δρομους.
φωτεινο παραδειγμα του ποσο γιδια ειμαστε χωρις δυνατοτητα επιλογης...δεν μπορουμε να παμε σε ενα μαγαζι χωρις να αφησουμε το αμαξι μας οπου θελουμε εμεις...
και μη μοπυ πειτε παρτε λεωφορειο....αντε να πεις την δημητρα να μη φορεσεις την 13ποντη γοβα οταν θα βγει εξω και να την βαλεις να περπατησει 100 μετρα με την 13ποντη....
κατι αλλο που μπορει να μη γνωριζεται αλλα επειδη το ξερω απο τη δουλεια μου...
στη θεσσαλονικη τουλαχιστο...τα μαγαζια δεν εχουν παρκαδωρους.....οι παρκαδωροι ειναι εκτος του μαγαζιου...το διανοειστε???
ερχεται ενας κυριολεκτικος νταβαντζης,σου επιβαλει να του δωσεις τα κλειδια του αυτοκινητου σου,σου επιβαλλει ταριφα 5 ευρω.(καντε υπολογισμους κυριοι.και οποιος θελει περισσοτερες πληροφοριες...εδω ειμαι να του τις πω.....)
και να κανει αντικλειδι στο πανακριβο (για αλλους) αμαξι,η να σου το κολλαει με του διπλανου και να το βρισκεις μεσα στα σημαδια.....

Θυμάμαι πριν πολλά χρόνια που πήγε ο πατέρας μου ν' αφήσει το Χ5 σε ένα υπαίθριο parking στο κέντρο μαζί με τα κλειδιά. Ο υπάλληλος του είπε χαμηλόφωνα επί λέξει:

"Κύριε, έχετε τόσο ωραίο αυτοκίνητο, αν θέλετε να το ξαναδείτε καλύτερα να το πάτε κάπου αλλού".

Ήμουν παρών και μόλις το άκουσα έπεσα απ' τα σύννεφα.

Christos 330
27-10-10, 17:32
εμμμμμμμ εσυ να τα βλεπεις!!
που σε ολα τα μπουζουκια που πηγαιναμε το ειχες πρωτη μουρη!!
χιχιχχιιχιιχ

Aλλο πρωτη μουρη φιλε και ελεγχομενο και αλλο σε πεζοδρομια

και να γινωνται διαφορες μανουρες οπως αυτη που αναφερα . . .

Πολλες φορες εχει τυχει να βγω εξω για ελεγχο και δεν ελειπε ποτε απο εκει

ουτε τα χλμ ηταν παραβιασμενα απο εκει που τ'αφηνω . . .

A8hnaios
27-10-10, 18:07
ρε σεις εγω πηγα στο Romeo στη καλλιροης πριν χρονια μ ενα φιλαρακο.Βγαινοντας φτιαγμενοι στο φουλ λεω στο παρκαδορο σε αγριο υφακι...Φερε ρε συ τη Carrera...
ποια λεει τη μπλε΄?? ναι λεω αντε και σβελτα.
πηγαινει και μου φερνει μια 911......
Ρε του λεω εισαι καλα ?? τι εκανες? τι δεν ειναι δικια σας κτλ αλλαξε 10 colors μη το πειτε στο boss θα χασω τη δουλεια μου κτλ... τελικα πηραμε το Χ5 (φιλου) και φυγαμε...
ακομα το συζηταμε που κ που με το φιλαρακι μου κανει κ πλακα επρεπε ρε να τη παρεις τα λοιπα.... εγω ακομα κ σημερα δε το πιστευω οτι συνεβει κατι τετοιο!!!!!! ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ

E46 POWER
27-10-10, 18:44
χαχαχα επρεπε να την παρεις να της κανεις μια σβουρα καλη και να του πεις ρε συ ευτυχως που το καταλαβα και δεν εφυγα...αυτο δεν ειναι το δικο μου χαχαχαχα πλεον σου δινουν χαρτακι - μπρελοκ..μαλλον για να μην γινονται τετοια λαθη..

S8N
27-10-10, 19:12
χαχαχα επρεπε να την παρεις να της κανεις μια σβουρα καλη και να του πεις ρε συ ευτυχως που το καταλαβα και δεν εφυγα...αυτο δεν ειναι το δικο μου χαχαχαχα πλεον σου δινουν χαρτακι - μπρελοκ..μαλλον για να μην γινονται τετοια λαθη..

Αυτό μου έφερε στο μυαλό το joyride του παρκαδόρου με τη Ferrari 250GT California στην ταινία Ferris Bueller's day off:

https://www.youtube.com/watch?v=_S7AyiVfNdA&feature=related

optostyle
27-10-10, 20:49
εμμμμμμμ εσυ να τα βλεπεις!!
που σε ολα τα μπουζουκια που πηγαιναμε το ειχες πρωτη μουρη!!
χιχιχχιιχιιχ
Πες τα ρε Ποντιε....αυτο ηθελα να του πω του μ@@@@ :)))
Χρηστακη θυμασαι??????????????????
Η Παολα στο παρκαρε η Παολα στο ξεπαρκαρε....χαχαχα

Stamatis
27-10-10, 21:33
Πες τα ρε Ποντιε....αυτο ηθελα να του πω του μ@@@@ :)))
Χρηστακη θυμασαι??????????????????
Η Παολα στο παρκαρε η Παολα στο ξεπαρκαρε....χαχαχα

τελικά αυτηνής της Πάολας, της το πάρκαρε κανείς η τσάμπα πίνατε?

Skyline_IS
27-10-10, 21:34
Ακομα και το sierra που ειχα, ποτε δεν εδινα κλειδι σε παρκαδορο..Που ξερω τι κουμασι ειναι ο αλλος για να του εμπιστευθω ετσι απλα το αμαξι που δουλεψα με κοπο για να το παρω..Το παρκερνω οπου με υποδειξει και οσο για τα 5 ευρω ζηταω αποδειξη..

Σε υπαιθριο παρκινγκ στη θεσσαλονικη πηγα να παρκαρω και με λεει ο παρκαδορος "μας δινεται το κλειδι και το παρκερνουμε εμεις" και απανταω "γιατι εισαι καλυτερος οδηγος?εχεις κανει εξειδικευση στο παρκαρισμα?"


Κλειδι σε κανεναν και για κανενα λογο..ειτε ειναι απλο αμαξι,ειτε καποιο πολυτελες και ακριβο

gnx
27-10-10, 22:09
Εχει γραφτεί αυτό στο φορουμ απο κάποιον πριν λιγο καιρό. Αφορά το πάρκινγκ της πλατειας Κολωνακίου

Monsta
27-10-10, 22:56
Αυτό μου έφερε στο μυαλό το joyride του παρκαδόρου με τη Ferrari 250GT California στην ταινία Ferris Bueller's day off:

https://www.youtube.com/watch?v=_S7AyiVfNdA&feature=related

Που τη θυμήθηκες ρε παλαβέ ??? Μαμώ τις ταινίες, ποοολύ γέλιο...:th_Laie_67-1::th_Laie_67-1:





ΥΓ: Μ αρέσει στη σκηνή αυτή που φαίνονται οι Sears Towers on the background. :D

Logistakos
28-10-10, 01:36
Τα τελευταια χρονια εχει παραγινει το κακο με τους παρκαδωρους που "πρεπει" να εχουν τα κλειδια του αυτοκινητου, και, με τα "πληρωτα" πεζοδρομια ή τους "ιδιωτικους χωρους" που απεκτησε καθε μαγαζι ξαφνικα.

Ολοι εχουμε να πουμε απο καποια/καποιες ιστοριες/σκηνικα σχετικα με αυτο το θεμα.

Στο Balux το house (μπαινωντας) αν δεν θες να αφησεις κλειδι, σε στελνουν πιο κατω σε κατι χωραφια στου δι@ολου τη μανα σε σχεση με την καφετερια.
(Το αναφερω γιατι πηγαινω κ ειναι κουραστικο καθε φορα.... :ranting2: :hystericalbs1: )


Προσωπικα, οταν πηγαινω πλεον σε τετοια μερη με το δικο μου αυτοκινητο, δεν το αφηνω σε αλλου τα χερια με τα κλειδια ελευθερος να κανει οτι θελει.
Ακομα και ενα "απλο-σε-σχεση-με-τα-πολυτελη-τετρατροχα" Hyundai, εχει την αξια του αν γινει/παθει το παραμικρο.

E46 POWER
28-10-10, 01:47
στο μπαλουξ το καλο ειναι οτι δεν υπαρχει ταριφα στον παρκαδορο...αφηνεις αν θες και οσα θες...εγω δεν πληρωνω παντως γιατι δουλευα και ουτε τα κλειδια μου ζητανε...βισμα!

Logistakos
28-10-10, 01:50
Εεε αδικια αυτο! Αλλα ετσι παει.. χαχαχα..

oldcarskickass
28-10-10, 13:27
Για δειτε εδω τι κανουν τα αλβανακια που εμπιστευωμαστε τα αυτοκινητα

μας . . .


https://www.espressonews.gr/default.asp?pid=79&catid=1&artID=1280155

Η παρακμή της παρακμής.

1ον έγκριτη δημοσιογραφική εφημερίδα (espresso) ανακαλύπτει την Αμερική.

2ον στο high class Κολωνάκι (προφέρεται Κόλω-νάκι, γιατί το μόνο που αξίζει είναι να βλέπεις high class κόλους (με όμικρον δεν είναι βρισιά) καθώς επίσης και να τους μυρίζεις, γιατί από την κλεισούρα δεν βλέπεις τον ήλιο παρά μόνο στις 12και 45 το καλοκαίρι και 13και 20 το χειμώνα) τα high class μαγαζιά χρησιμοποιούν bass class (επείδη έχουν στα αμάξια τους τη μουσική τίγκα στα μπάσα) αλβανούς για το πάρκινγκ ΙΧ.

τρες μπαναλ