PDA

Επιστροφή στο Forum : BMW Navigation DVD Road Map Europe PROFESSIONAL 2011



BMWNAOUSSA
23-09-10, 19:55
Κυκλοφόρησαν οι εκδόσεις navigation 2011 και διατίθενται ήδη εδώ
https://www.bmwshop24.de/5er-Reihe/E60-E61/Navi-DVD-323/

asot
23-09-10, 21:41
Πολύ ενδιαφέρον

Εκτος από τις διορθώσεις, υπάρχει μια διαφορά για τους έχοντες PROFESSIONAL: H Ευρώπη πλέον καλύπτεται με ΤΡΙΑ DVDs !!!
H έκδοση HIGH παραμένει ΕΝΑ δισκάκι DVD (single layer ελπίζω)...

Επίσης ανα κατάλαβα καλά, οι 6 γλώσσες επιλέγονται και από το δισκο και όχι μόνο από το ΜΚ4...???

Οι τιμες που έχει το μαγαζί αυτό είναι πολύ καλές (στα 150 ευρώ) αλλα με τέτοια (οικονομική) κρίση, torrent και συναφή θα πάρουν φωτιά σε καμια βδομάδα...

drum
27-09-10, 15:39
Πολύ ενδιαφέρον

Εκτος από τις διορθώσεις, υπάρχει μια διαφορά για τους έχοντες PROFESSIONAL: H Ευρώπη πλέον καλύπτεται με ΤΡΙΑ DVDs !!!
H έκδοση HIGH παραμένει ΕΝΑ δισκάκι DVD (single layer ελπίζω)...

Επίσης ανα κατάλαβα καλά, οι 6 γλώσσες επιλέγονται και από το δισκο και όχι μόνο από το ΜΚ4...???

Οι τιμες που έχει το μαγαζί αυτό είναι πολύ καλές (στα 150 ευρώ) αλλα με τέτοια (οικονομική) κρίση, torrent και συναφή θα πάρουν φωτιά σε καμια βδομάδα...

Αντώνη δε χρειαζεται να σου πω τπτ ε?
την εχεις τη διευθυνση μου?
χαχαχα..

BMWNAOUSSA
27-09-10, 16:57
Από ότι φαίνεται η Ελλάδα έχει μόνο 22% κάλυψη στο Νο 3 dvd του 2011 τώρα αυτό είναι καλό?
https://img689.imageshack.us/img689/584/prof01.gif

BMWNAOUSSA
02-10-10, 13:10
cd covers για νέες εκδόσεις navigation
https://kepfeltoltes.hu/100929/beolvas_s0016_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
https://kepfeltoltes.hu/100929/beolvas_s0018_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
https://kepfeltoltes.hu/100929/beolvas_s0015_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
https://kepfeltoltes.hu/100929/beolvas_s0014_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Arcos
06-10-10, 12:43
απο οσο γνωριζο δεν εχουν βγη ακομα original χαρτες του 2011 . το 2010 ειναι απλα ελαφρως αναβαθμισμενο.

asot
06-10-10, 12:57
απο οσο γνωριζο δεν εχουν βγη ακομα original χαρτες του 2011 . το 2010 ειναι απλα ελαφρως αναβαθμισμενο.

Δεν γνωρίζεις καλά, αναφέρθηκε ΗΔΗ στο πρωτο post... και έχει και τα link του μαγαζιου που τα πουλάει...

Ξέρω δυο ανθρώπους που το αγόρασαν ΚΑΝΟΝΙΚΑ (στην Γερμανία) και περιμένω copy προσεχώς...

BMWNAOUSSA
08-10-10, 14:36
Δεν γνωρίζεις καλά, αναφέρθηκε ΗΔΗ στο πρωτο post... και έχει και τα link του μαγαζιου που τα πουλάει...

Ξέρω δυο ανθρώπους που το αγόρασαν ΚΑΝΟΝΙΚΑ (στην Γερμανία) και περιμένω copy προσεχώς...

Περιμένουμε εντυπώσεις και κάλυψη της Ελλάδας

BMWNAOUSSA
09-10-10, 09:25
Διατίθενται ήδη στο gpsunderground.com μέσω rapidshare.

asot
11-10-10, 09:51
και επίσης σε Ρώσικο TORRENTάδικο https://free-torrents.org/forum/viewforum.php?f=605

Πρώτες εντυπώσεις - Υπάρχουν αναβαθμίσεις (ειδικά στην Ελλάδα, οι δρόμοι, ποτέ δεν τελειώνουν)...
Εγώ πρόσεξα οτι:
α. Υπάρχει η ΕΓΝΑΤΙΑ (ειδικά στο κομμάτι Τρίκαλα - Ηγουμενίτσα, που έλειπε...)
β. (παραδειγμα) στην Λάρισα, υπάρχει ένα ΝΕΟ κομμάτι Περιφερειακού στην πόλη, που δόθηκε σε κυκλοφορία προ 6 μήνου, υπάρχει και αυτό στην χαρτογράφηση


Η έκδοση HIGH είναι ΒΑΡΙΑ (7,3GB - DVD-DL), στο δικό μου ΜΚ4 αργούσε, μολις "εβγαλα" τις εξτρα γλώσσες (απλό DVD 4,5Gb), η κατάσταση βελτιώθηκε αισθητά

Arcos
12-10-10, 23:47
η αληθεια ειναι πως ναι ειναι πολυ βαρη asot με την SL εκδοση γλιτωσαμε πολη loading.
περασα και της speedcams του 10.10 αλλα και παλη απο τιν δοκιμη που εκανα δεν ειδα διαφορες απο το high 2010. (οτι δεν υπηρχε στο πειραια εξακολουθει να μην υπαρχει)
οσο για τα pois ειναι ΑΚΡΙΒΩΣ τα ιδια. (μιλαμε παντα για την high εκδοση.) τι να πω βλεποντας και κανοντας. αλλα και για την business εκδοση ειναι ακριβως ιδια με του 2010. τωρα για την εγνατια ωντος την βαλανε? το κατεβασες απο GPSU ?

strof
16-10-10, 19:07
Κυκλοφόρησε το νέο dvd BMW Navigation DVD Road Map Europe PROFESSIONAL 2011!!
Φέτος θα αποτελείται από 3 dvds τα οποία το καθένα θα έχει από ένα μέρος της Ευρώπης.
Μία συντομη παρουσίαση:


BMW Navigation DVD Road Map Europe PROFESSIONAL 2011

4808



- size, 3 DVDs Single Layer


DVD1, Western Europe
COVERAGE: Andorra, Belgium, France, Gibraltar, Great Britain, Ireland, Luxemburg, Monaco, Netherlands, Portugal (incl. Madeira), Spain (incl. Canary Isles)


DVD2, Middle Europe / Central Europe
COVERAGE: Austria, Belgium, Croatia, Czech Republik, Denmark, Germany, Italy, Liechtenstein, Luxemburg, Netherlands, San Marino, Switzerland, Slovenia, Vatican City, MRE


DVD3, Eastern Europe
COVERAGE: Bulgaria, Belarus, Croatia, Estonia, Finland, Greece, Hungary, Norway, Poland, Romania, Russia, Sweden, Slovakia





Για link κατεβάσματος pm me...:wink:

asot
16-10-10, 21:28
Παναγιώτη, σε προλάβανε.... εδώ (https://www.bmwfans.gr/forum/showthread.php?t=4312)

Thanks anyway...!!!

strof
16-10-10, 22:02
Παναγιώτη, σε προλάβανε.... εδώ (https://www.bmwfans.gr/forum/showthread.php?t=4312)

Thanks anyway...!!!

και να πεις οτι δεν εψαξα πρωτα Αντώνη....
Παρακαλώ οι διαχειριστες να σβήσουν αυτό ή να συγχωνέψουν τα 2 threads!

alexsak
07-11-10, 16:40
https://img219.imageshack.us/f/capturewiz068.jpg/
Kalispera paidia..exw ena provlima

Katevasa auto BMW Professional 2011 DVD 3 (Speedcams)
kai mesa eixe tous ekseis fakelous:
CONFIG
DB
DBAL
TELEMAT
TPD
CDROM.TOC
FILES.CFG
INFO_MAP
Ola auta ta evala sto Nero Data Disc kai ta egrapsa se ena DVD+R.
To evala sto amaksi kai den douleuei..
Mporei kapoios na me voithisei??

Kostas_1
07-11-10, 17:43
https://img219.imageshack.us/f/capturewiz068.jpg/
Kalispera paidia..exw ena provlima

Katevasa auto BMW Professional 2011 DVD 3 (Speedcams)
kai mesa eixe tous ekseis fakelous:
CONFIG
DB
DBAL
TELEMAT
TPD
CDROM.TOC
FILES.CFG
INFO_MAP
Ola auta ta evala sto Nero Data Disc kai ta egrapsa se ena DVD+R.
To evala sto amaksi kai den douleuei..
Mporei kapoios na me voithisei??

Φιλε μας καλως ηρθες.

Σε παρακαλουμε γραφε ελληνικα. ειναι στους κανονες του φορουμ και πιο κατανοητα.

Επισης ελα μια βολτα απο εδω να γνωριστουμε....https://www.bmwfans.gr/forum/forumdisplay.php?f=23

asot
07-11-10, 18:30
...και μετά θα σου εξηγήσουμε και τι να κάνεις!!!

Καλώς ήλθες

Πες μας τι αμάξι έχεις, με ποιο navigation σύστημα (φανταζομαι γνωρίσεις οτι υπάρχουν 3-4 παραλλαγές)...

strof
07-11-10, 19:45
Μπήκαν χτες οι καινουργιοι χάρτες, οι εντυπωσεις.. Στην Λάρισα που μπορω να δω, εκτος απο ορισμενους δρομους που προστεθηκαν, ολοι πλεον οι δρομοι εμφανιζονται με κιτρινο χρωμα που σημαινει πως "γνωριζει" πλεον την φορα τους και ειναι δυνατη η πλοηγηση. Λογω της μικρης χωρητικοτητας του dvd το loading πλεον δεν υπαρχει και τα pois δεν τα εμφανιζει πλεον σαν εναν μπλε κυκλο ολα, αλλα το καθενα με το συμβολο του. Επισης οταν εβαλα το dvd δεν μου ζητησε να το σβησω και να το ξαναναψω σε 5 λεπτα οπως περσι που εβαλα του 2010 αλλα επαιξε τον χαρτη αμεσως..

zakinena
15-11-10, 15:02
kalhspera ..exw ena bmw z4 xrisimopio mixanima mk4, exw to dvd road map high 2011 kai exw perasei thn anavathmish v32+ night + speed cams . mesa sto menu mou emfanizei thn epilogi speed cams on - off kai ta sxetika.... alla stis epiloges tou gps den mporo na vro ta pois gia na ta prosthesw....mipos kserei kapios pws mporw na prosthesw ta pois..? ....
euxaristw.

BILL007
15-11-10, 15:10
kalhspera ..exw ena bmw z4 xrisimopio mixanima mk4, exw to dvd road map high 2011 kai exw perasei thn anavathmish v32+ night + speed cams . mesa sto menu mou emfanizei thn epilogi speed cams on - off kai ta sxetika.... alla stis epiloges tou gps den mporo na vro ta pois gia na ta prosthesw....mipos kserei kapios pws mporw na prosthesw ta pois..? ....
euxaristw.

Φίλε μου καλωσήρθες στην παρέα μας.Αμα θες μπορείς να περάσεις απο εδώ για να μας συστηθείς ttp://www.bmwfans.gr/forum/forumdisplay.php?f=23 (https://www.bmwfans.gr/forum/forumdisplay.php?f=23)

Επίσης απαγορεύονται τα greeklish απο τους κανονισμούς του forum!:thanks:

natagas
20-11-10, 20:43
αν καποιος το εχει κατεβασει και θελει να μου δωσει την διευθυνση τον ευχαριστω

natagas
20-11-10, 20:44
αν μπορεις να δωσεις και σε μενα την διευθυνση θα σου ημουν υποχρεος

natagas
20-11-10, 20:57
φιλε υπαρχει ειδικο προγραμμα εγγραφης iso πορω ισως να στο στειλω.εγω ψαχνω την διευθυνση να το κατεβασω

strof
20-11-10, 21:00
αν μπορεις να δωσεις και σε μενα την διευθυνση θα σου ημουν υποχρεος

Καλως ηρθες στην παρεα μας!
Καλο θα ηταν να περασεις απο την αναλογη ενοτητα να γνωριστουμε πρωτα..
Οσο για αυτο που ρωτας, τι αυτοκινητο εχεις και ποιο navi??

natagas
20-11-10, 21:06
φιλε με λενε Νασο ειμαι απο Γιαννενα και εχω ενα 320 Ε90 πετρελαιο με i drive και navi professional.ειχα κατεβασει μεχρι και την εκδοση 2010-1 αλλα λιγο οι κακη γνωση αγγλικων λιγο ο περιορισμενος χρονος και τωρα εχω κολλησει.Αν καποιος μπορει ας βοηθησει

strof
20-11-10, 21:10
Εχουμε και το ιδιο αυτοκινητο!!
Μπορεις να ποσταρεις εδω https://www.bmwfans.gr/forum/forumdisplay.php?f=23 καποια στοιχεια για το αυτοκινητο σου για να το δουμε κι εμεις..
οσο για το navi... εχεις pm (πανω δεξια στην οθόνη σου, προσωπικα μηνυματα)

natagas
20-11-10, 22:21
Καλως ηρθες στην παρεα μας!
Καλο θα ηταν να περασεις απο την αναλογη ενοτητα να γνωριστουμε πρωτα..
Οσο για αυτο που ρωτας, τι αυτοκινητο εχεις και ποιο navi??
σε εχασα δεν ξερω αν πηρες το μυνημα!

Stathis
20-12-10, 23:01
εχει κανεις κανενα σιντακι απο δαυτο να το δοκιμασουμε?:whistle:

m-power_01
21-12-10, 00:09
Στάθη το έχω κατεβάσει , το έχω γράψει κιόλας ... Αλλά εμένα μου είναι άχρηστο αφού έχω μκ3 ! Οπότε θα σου κάνω χρηστουγενιατικο δώρο !

Z4 DCT
21-12-10, 18:47
Ρε παιδια....ειμαι ασχετος με το θεμα, αλλα οταν εχεις το προφεσιοναλ με τον σκληρο, πως το κανεις βαζεις μεσα dvd με τους χαρτες και τους φορτωνει κανονικα?, η το κανει η αντιπρ/εια???:original:

asot
21-12-10, 22:22
Λοιπον, τα πράγματα στο Navigation έχουν προχωρήσει...
Στο CIC Navi (με σκληρό δίσκο), η αναβάθμιση γίνεται με κατάλληλα δισκάκια (3 DVD for Europe, βρίσκονται εύκολα) αλλα και τους απαιτούμενους κωδικούς (αντιπροσωπία ή "εξωτερικοί συνεργάτες")
Δεν ξέρω τι χρέωση ζητάει η αντιπροσωπία για την αναβάθμιση χαρτών με το ISSS σύστημα της...

Για την έκδοση 2011 πχ βρήκα αυτούς τους δύο
https://www.fscmap.com (έχει link για κατέβασμα των δίσκων και χρεώνει ¤100)
BMWRetrofit (https://www.bmwretrofit.com/store/index.php?route=product/product&path=39&product_id=61)(χρεώνει $240)

Δεν ξέρω αν τα δισκάκια του CIC είναι ίδια με τα Professional - αν είναι, τότε "πειράζονται" στο συμπλήρωμα ας πούμε με Speed Cameras, POIs, κλπ

Z4 DCT
05-01-11, 19:31
Λοιπον, τα πράγματα στο Navigation έχουν προχωρήσει...
Στο CIC Navi (με σκληρό δίσκο), η αναβάθμιση γίνεται με κατάλληλα δισκάκια (3 DVD for Europe, βρίσκονται εύκολα) αλλα και τους απαιτούμενους κωδικούς (αντιπροσωπία ή "εξωτερικοί συνεργάτες")
Δεν ξέρω τι χρέωση ζητάει η αντιπροσωπία για την αναβάθμιση χαρτών με το ISSS σύστημα της...

Για την έκδοση 2011 πχ βρήκα αυτούς τους δύο
https://www.fscmap.com (έχει link για κατέβασμα των δίσκων και χρεώνει ¤100)
BMWRetrofit (https://www.bmwretrofit.com/store/index.php?route=product/product&path=39&product_id=61)(χρεώνει $240)

Δεν ξέρω αν τα δισκάκια του CIC είναι ίδια με τα Professional - αν είναι, τότε "πειράζονται" στο συμπλήρωμα ας πούμε με Speed Cameras, POIs, κλπ

Mεσα στο ντουλαπακι του συνοδηγου το αμαξι εχει μια θυρα usb η οποια ειναι για φορτωση δεδομενων στον σκληρο...οποτε μαλλον δεν θελει dvd,,......το θεμα ειναι οτι δεν μπορω να βρω καποιον που να εχει φορτωσει pois with traffic cameras ετσι ωστε να ειδοποιει πριν φτασεις εκει.......
Oποιοδηποτε βοηθεια θα ηταν ευπροσδεκτη.....
assot,......... για ριξε μια ματια φιλε......

Stathis
05-01-11, 19:41
βαλε και τα pois με τα εστιατορια που κανουν φασολαδα...:th_Laie_67-1:

Z4 DCT
05-01-11, 19:46
βαλε και τα pois με τα εστιατορια που κανουν φασολαδα...:th_Laie_67-1:

Τα εστιατορια τα εχει περασμενα απο την ''μαμα'' του μεσα....ειμαι σιγουρος οτι το ξες......

https://www.e90post.com/forums/showthread.php?t=55052

Stathis
05-01-11, 19:58
δε μιλησα για εστιατορια "γενικα"...

ntaliosz
16-03-11, 10:51
Γεια σου φιλε...μπορεις να μου στειλεις τα λινκ....ευχαριστω πολυ

m-power_01
16-03-11, 12:25
Καλησπέρα και καλώς ορισες! Περνα αν θες Απο την σχετική ενότητα να μας συστηθεις , να μας πεις και τι αυτοκίνητο έχεις , να δούμε και τι navi φοράς !
Να σου στείλουμε το σωστό λινκ!

Καλή διαμονή

drum
16-03-11, 15:15
ακουει κανειιιιις?

strof
16-03-11, 15:59
Λοιπον, τα πράγματα στο Navigation έχουν προχωρήσει...
Δεν ξέρω αν τα δισκάκια του CIC είναι ίδια με τα Professional - αν είναι, τότε "πειράζονται" στο συμπλήρωμα ας πούμε με Speed Cameras, POIs, κλπ

Αντωνη δηλαδη στο dvd του cic μπορω να βαλω αλλα pois??
Πως??

ΛευτερηςΜ3
20-03-11, 14:52
καλησπερα.μηπως υπαρχει κανενα link για το update του 2011 σε mk4 που να εχει speed cams και night...κατι?

asot
20-03-11, 16:10
Strof Παναγιώτη, εσυ έχεις Professional - Ναι μπορείς να βάλεις πρόσθετα POIs, υπαρχουν κανα δυο τρόποι, εγω αγόρασα το πρόγραμμα Pimp my Nav προ διετίας, κάνει τη δουλειά αρκετά εύκολα, μπορούμε να συννενοηθούμε...

Drum Κώστα, τι ψάχνεις? Στειλε PM...

GTZ
17-04-11, 20:37
Υπάρχει στο net γεννήτρια κωδικών για ενεργοποίηση του προϊόντος σε F01?
Εχω τα DVD αλλά όταν τα βάζω μου ζητάει κωδικό ενεργοποίησης που προφανώς σχετιζεται με το VIN...
Yπάρχει κανένα link? (έστω και σε p.m. φυσικά...)

amster
27-04-11, 09:19
γειά σε όλους, εχω ενα 320 Ε90 πετρελαιο με i drive και navi professional του 2006(αγορασμένο Γερμανία )
έχω κατεβασει την εκδοση 2011,βάζω το 3ο DVD που έχει την Ελλάδα και δουλεύει κανονικά, χωρις κωδικούς χωρίς τίποτα να ζητά (γλώσσα Αγγλική). Το θέμα είναι ότι είναι αρκετά περιορισμένο όπως βλέπω για την Ελλάδα (γεγονός που δεν με ενοχλεί και τόσο).Σκοπεύω όμως να ταξιδέψω στο εξωτερικό το καλοκαίρι (Ιταλία,Ελβετία,Γερμανία,Ολ ανδία) και θα ήθελα να μάθω από κάποιον που το έχει χρησιμοποιείσει εκεί αν έχει λεπτομέρειες (πολλές οδούς, κλπ).Επίσης θέλω να ρωτήσω αν μπορώ να βρω κάπου εγχειρίδιο λειτουργίας (μου έχει φάει πολλές ώρες ψάχνοντας).
ευχαριστώ προκαταβολικά,συνεχίστε την καλή δουλειά

strof
27-04-11, 09:52
γειά σε όλους, εχω ενα 320 Ε90 πετρελαιο με i drive και navi professional του 2006(αγορασμένο Γερμανία )
έχω κατεβασει την εκδοση 2011,βάζω το 3ο DVD που έχει την Ελλάδα και δουλεύει κανονικά, χωρις κωδικούς χωρίς τίποτα να ζητά (γλώσσα Αγγλική). Το θέμα είναι ότι είναι αρκετά περιορισμένο όπως βλέπω για την Ελλάδα (γεγονός που δεν με ενοχλεί και τόσο).Σκοπεύω όμως να ταξιδέψω στο εξωτερικό το καλοκαίρι (Ιταλία,Ελβετία,Γερμανία,Ολ ανδία) και θα ήθελα να μάθω από κάποιον που το έχει χρησιμοποιείσει εκεί αν έχει λεπτομέρειες (πολλές οδούς, κλπ).Επίσης θέλω να ρωτήσω αν μπορώ να βρω κάπου εγχειρίδιο λειτουργίας (μου έχει φάει πολλές ώρες ψάχνοντας).
ευχαριστώ προκαταβολικά,συνεχίστε την καλή δουλειά

Καλωσήρθες στην μεγάλη παρέα μας!! Περνα και μια βολτα απο την αναλογη ενοτητα να γνωριστουμε και να δουμε το αυτοκινητο σου!
Στο θεμα μας τωρα, δεν νομιζω να ειναι "αρκετα περιορισμενη" η καλυψη για Ελλαδα, όπως αναφερεις. Ειδικα στην εκδοση 2011 εχει βελτιωθει αισθητα η καλυψη, οι οδοι δε, ειναι υπερπληρης τουλαχιστον στις πολεις που εγω το εχω χρησιμοποιησει (το μονο που εχω προσεξει ειναι πως δεν υπαρχουν οι μονοδρομησεις σε καποιους πολυ μικρους δρομους). Αν ομως εννπεις τα pois ειναι οντως λιγα, ομως κι αυτο διορθωνεται thumb.
Στο εξωτερικο δεν εχω παει, αλλα αν βαλεις μεσα τα αλλα dvd θα προσεξεις πως ειναι πληρεστατη η χαρτογραφηση και με φωτο απο καποια σημεια ενδιαφεροντος.

amster
27-04-11, 14:04
ευχαριστώ για την γρήγορη απάντηση
δεν το έχω πολυχρησιμοποίησει γι΄αυτό λέω ότι έχει "αρκετα περιορισμενη"(απλά έβαλα κάποιες οδούς και δεν τις είχε).Οσαναφορά τα pois, αυτά δεν ξέρω τι είναι, δεν έχω χρησιμοποιήσει ποτέ.Οι φώτο που αναφέρεις πώς τις βλέπεις;με ποιά εντολή;
Μήπως υπάρχει κάποιο εγχειρίδιο λειτουργίας;
ευχαριστώ

anddimit
14-06-11, 16:39
Καλησπέρα παιδιά του Forum και καλό μας καλοκαίρι !! Έχω καναδυό απορίες που αν ξέρει κάποιος ασ βοηθήσει. Έχω το BMW E60 523ι μοντέλο 3/2005. Κατέβασα το Road map 2011 business και δεν δουλεύει στο αμάξι.
1)Ποιά η διαφορά μετσξύ business & professional. (Τώρα κατεβάζω το professional να δώ άν δουλεύει.
2) Αυτή η έκδοση ΗIGH προυποθέτει να έχω κάτι extra στο αυτοκίνητο? (άλλη τηλεόραση?)
3) Επίσης κυκλοφορεί ένα DVD με POI's για το 2011 και αν ναι πώς το εγκαθιστώ? κάνει κάποιου είδους install στο μηχάνημα ή πρέπει να δουλεύει στο DVD?
Ευχαριστώ για την υπομονή σας και ελπίζω κάποιος προχωρημένος σε αυτά να δώσει τα φώτα του

m-power_01
14-06-11, 23:45
Καλησπέρα παιδιά του Forum και καλό μας καλοκαίρι !! Έχω καναδυό απορίες που αν ξέρει κάποιος ασ βοηθήσει. Έχω το BMW E60 523ι μοντέλο 3/2005. Κατέβασα το Road map 2011 business και δεν δουλεύει στο αμάξι.
1)Ποιά η διαφορά μετσξύ business & professional. (Τώρα κατεβάζω το professional να δώ άν δουλεύει.
2) Αυτή η έκδοση ΗIGH προυποθέτει να έχω κάτι extra στο αυτοκίνητο? (άλλη τηλεόραση?)
3) Επίσης κυκλοφορεί ένα DVD με POI's για το 2011 και αν ναι πώς το εγκαθιστώ? κάνει κάποιου είδους install στο μηχάνημα ή πρέπει να δουλεύει στο DVD?
Ευχαριστώ για την υπομονή σας και ελπίζω κάποιος προχωρημένος σε αυτά να δώσει τα φώτα του

Καλησπέρα και καλως όρισες! Πρέπει να μας πεις τι εξοπλισμό έχει το 5αρι σου, όσον αφορά το ναβι. Εχεις το professional ή το business? Εχει οθόνη και βλεπεις τους δρόμους ή απλως οδηγίες παιρνεις?

anddimit
16-06-11, 14:54
Καλησπέρα και ευχαριστώ για το ενδιαφέρον. Λοιπόν έχω οθόνη και βλέπω τους δρόμους (χάρτη) και να προσθέσω στα παραπάνω ότι κατεβασα το professional (3DVD) και δέν δούλεψε. Μήπως χρειάζεται κανένα DVD me update ?
Ευχαριστώ προκαταβολικά

BMWNAOUSSA
16-06-11, 16:48
Για να βλέπεις χάρτη σε μοντέλο 2005, πιθανότατα έχεις professional navigation system (στα bussines υπάρχει χάρτης σε μοντέλα 2007 και μετά) , σωστά έχεις το dvd 3 πιθανότατα δεν το έχεις γράψει σωστά και στον σωστό τύπο dvd. από εκεί που το κατέβασες όπως λές πρόσεξε τον τρόπο εγγραφής και τον τύπο του dvd.
από ότι ξέρω δεν υπάρχει καποιο update για το professionla navigation, τοποθετείς το dvd σβήνεις από διακόπτη περιμένεις 5 λέπτα και μετά θεωρητικά έχει κάνει την αναβάθμιση με την νέα έκδοση.

anddimit
16-06-11, 17:35
Για να βλέπεις χάρτη σε μοντέλο 2005, πιθανότατα έχεις professional navigation system (στα bussines υπάρχει χάρτης σε μοντέλα 2007 και μετά) , σωστά έχεις το dvd 3 πιθανότατα δεν το έχεις γράψει σωστά και στον σωστό τύπο dvd. από εκεί που το κατέβασες όπως λές πρόσεξε τον τρόπο εγγραφής και τον τύπο του dvd.
από ότι ξέρω δεν υπάρχει καποιο update για το professionla navigation, τοποθετείς το dvd σβήνεις από διακόπτη περιμένεις 5 λέπτα και μετά θεωρητικά έχει κάνει την αναβάθμιση με την νέα έκδοση.

Φίλε και συνάδελφε ( απότι βλέπω και στο facebook) πρόσεξα τον τύπο του DVD είναι verbatim και DVD+R σύν του ότι το έγραψα στα 4Χ απλά δέν είχα οδηγίες ότι πρέπεί να σβήσω και να επανεκιννήσω μετά απο 5 λεπτά. Σε ευχαριστώ πάρα πολύ για τις οδηγίες.
Μήπως μπορείς να μου πείς και για την έκδοση high τι είναι ? ή δέν την υποστηρίζει το δικό μου μοντέλο.
Ευχαριστώ και πάλι
Ανδρέας

BMWNAOUSSA
16-06-11, 17:49
To high αφορά μοντέλα σειρά 3 -Ε46 και σειρά 5-Ε39 με ημερομηνία παραγωγής έως 2003 που έχουν MK3 η MK4 navi, και έχουν την μονάδα dvd στο πίσω μέρος του αυτοκινήτου,

ΔημήτρηςΜ3
16-06-11, 17:55
κοιτα και λιγο προς τα μεσα !! οταν ξαναπερασεις απο μενα
δεν σε εχω ευχαριστήσει ακομα για το cd!!!!!!
το κανω δημοσιά εδω..... ΕΥΧΑΤΙΣΤΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩ ΩΩ

BMWNAOUSSA
16-06-11, 18:02
κοιτα και λιγο προς τα μεσα !! οταν ξαναπερασεις απο μενα
δεν σε εχω ευχαριστήσει ακομα για το cd!!!!!!
το κανω δημοσιά εδω..... ΕΥΧΑΤΙΣΤΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩ ΩΩ

έχουμε και έκδοση 2012 για MK4 θα σε ενημερώσω σύντομα.....

ΔημήτρηςΜ3
16-06-11, 18:16
έχουμε και έκδοση 2012 για MK4 θα σε ενημερώσω σύντομα.....

:original: :original: