PDA

Επιστροφή στο Forum : ML για κλάματα (ο μάστορας ήταν μάλλον τυφλός)



Monsta
30-09-10, 20:13
Και όμως το συγκεκριμένο αυτοκίνητο ήρθε (μόνο) για βιολογικό καθαρισμό.

Όλα τα υπόλοιπα, ο ιδιοκτήτης του τα βρήκε 'μια χαρά' !!!! :shok: Μάλιστα μου είπε ότι μόλις γυαλίστηκε στην αντιπροσωπεία μετά από βάψιμο που έγινε στο φτερό και στη πόρτα του οδηγού.

Ήταν πρωί, δεν είχε καλό φως και δεν είδα τίποτα να πω την αλήθεια. Στη συνέχεια και καθώς το αμάξι το 'χτύπησε' ο μεσημεριανός ήλιος, το μάτι μου ...... αλληθώρισε. :shok::shok::shok:

Για πείτε τι βλέπετε εσείς και το σχολιάζουμε στη συνέχεια... ;)

z3 2.2
30-09-10, 20:18
αν οι φωτο σου απεικονιζουν την πραγματικοτητα ειναι οντως για πολλα κλαμματα!
βαψαν το φτερο και τους βγηκε κ@λος αλλα δε μπηκαν στον κοπο να το ξαναβαψουν αλλα πλακωσαν το καπο μπας και σπασει η διαφορα?
δεν ξερω τι να πω ρε Κωστα...

nfot
30-09-10, 20:18
Το καπω γιατι ειναι μελιτζανι; Στη δευτερη φωτο κανει "μπαμ" η διαφορα.

PANOS-E60
30-09-10, 20:27
Χα χα ! Εις αρίστην κατάστασιν !
Τυφλός είναι ρε ο άνθρωπος ?

gnx
30-09-10, 20:37
Εαν εβαφε o ray charles, καλυτερα θα το εκανε...Καλά ρε Κώστα, το εδειξες στον υποψιασμένο ιδιοκτητη που το βρηκε το αμαξι μια χαρα;

Τις σφαλιάρες Κώστα μπορεί να μην τις ειδε ο ιδιοκτητης, τη μελιτζάνα όμως;

Monsta
30-09-10, 20:37
βαψαν το φτερο και τους βγηκε κ@λος αλλα δε μπηκαν στον κοπο να το ξαναβαψουν αλλα πλακωσαν το καπο μπας και σπασει η διαφορα?
δεν ξερω τι να πω ρε Κωστα...

Δεν έκαναν τίποτα στο καπό από θέμα βαψίματος Δημήτρη. Τι είδες εσύ στο καπό ? Σε ΚΑΝΕΝΑ χρώμα διπλής δε μπορείς να κάνεις κάτι για να 'σπάσει' η διαφορά. Δες την υπογραφή μου......αυτή τη μπούρδα την έχει πει μάστορας και το έχω κάνει quote για να γελάω κάθε φορά που το βλέπω.


Το καπω γιατι ειναι μελιτζανι; Στη δευτερη φωτο κανει "μπαμ" η διαφορα.

Σωστά !


Καλά κανείς από εσάς δεν είδε τις 'σφαλιάρες' του αλοιφαδόρου στο καπό ??? Τι εκπαίδευση σας κάνω τόσο καιρό ???

Nino
30-09-10, 20:39
διχρωμια και πολλα φεγγαρια...

Monsta
30-09-10, 20:46
Εαν εβαφε o ray charles, καλυτερα θα το εκανε...Καλά ρε Κώστα, το εδειξες στον υποψιασμένο ιδιοκτητη που το βρηκε το αμαξι μια χαρα;

Τι να του πω ρε Γιώργο ? Στις αρχές το έκανα, αλλά επειδή μερικοί είναι τυφλοί, νομίζουν ότι λέγοντάς τους τη πικρή αλήθεια, προσπαθώ να τους πάρω κι άλλα λεφτά. Οπότε δεν λέω τίποτα. Αφού είπε ο άνθρωπος "Μόλις γυαλίστηκε στην αντιπροσωπεία!!!!"

Η φωτό από το iphone λέει μόνο τη μισή αλήθεια, καθώς οι γρατζουνιές και οι θαμπάδες που έχει δημιουργήσει η χοντρή αλοιφή σε συνδυασμό με τις υψηλές στροφές, έχουν κάψει το βερνίκι.

5555
30-09-10, 21:00
Σκεψου πως θα ειναι στην πραγματικοτητα..

Ειμαι περιεργος να πεις πως αντεδρασε οταν του ειπες για το respray και το super detailing :thumbsdown:

Monsta
30-09-10, 21:06
Σκεψου πως θα ειναι στην πραγματικοτητα..

Ειμαι περιεργος να πεις πως αντεδρασε οταν του ειπες για το respray και το super detailing :thumbsdown:

Μα δεν του είπα, ούτε πρόκειται να του πω. Αφού νομίζει ότι είναι τέλειο :thumbsup:

EVERGET
30-09-10, 21:20
Σκεψου πως θα ειναι στην πραγματικοτητα..

Ειμαι περιεργος να πεις πως αντεδρασε οταν του ειπες για το respray και το super detailing :thumbsdown:

Tι είναι το super detailing????

Monsta
30-09-10, 21:26
Tι είναι το super detailing???

Δεν έχω ιδέα. Σπύρο, τι εννοούσες ?

panos330
30-09-10, 21:27
καλησπερα σε ολους!! ειμαι ο παναγιωτης κ καινουριο μελος στο forum! :)
ο ιδιοκτητης του ταλαιπωρου ML θελει μαλλον γυαλια παιδια...

Monsta
30-09-10, 21:28
burnt clearcoat

Σορρυ για τα φοβερά βελάκια....είμαι ανάσκελα :D

Monsta
30-09-10, 21:37
Και κάτι άλλο που μόλις μου ήρθε.

Δε μπορείς να κάνεις ΤΟΣΟ χοντρή λαλακία σε Benz μετά του 2003 και να θες.

Τα βερνίκια που χρησιμοποιούν στο εργοστάσιο, τα λεγόμενα αντι-χαρακτικά (ceramic clearcoats) είναι ΤΟΣΟ σκληρά, που πρέπει να το κάνεις με πολύ μίσος για να καταφέρεις κάτι αντίστοιχο.

Τα ίδια βερνίκια (της PPG) χρησιμοποιούμε και μεις για μέγιστη προστασία και αντοχή στις επισκευές μας. :original:

aristent
30-09-10, 22:12
Kωστα το αυτοκινητο ειναι Μερσεντες οποτε δε μας νοιαζει!!!:th_Laie_67-1:
Τραβα του με ξερο αλοιφαδορο η και τροχο ολο το καπο να ερθει στα ισα του!!!! :hystericalbs1:

Καλα ειναι απιστευτο πως κρατιεσαι και δεν του λες τιποτα!!!
Επαγγελματικα σωστα φαινεται να πρατεις αλλα απο την αλλη....μηπως πρεπει τελικα να του πεις την αληθεια?

Driver M
30-09-10, 22:17
Για τη διχρωμία, απλά ουδέν σχόλιον.

Αλλά πως γίνεται το χρώμα να έχει ταυτόχρονα φεγγάρια και ένα κάρο αράχνη??
Κατά κανόνα, ή το πρώτο θα υπάρχει (αν η προσπάθεια να εξαφανίσει το δεύτερο έγινε με λάθος τεχνική και πολύ δυνατό combo pad-αλοιφής), ή το δεύτερο, (επειδή δε χρησιμοποιήθηκε επαρκές combo).

Κι όμως, αυτοί κατάφεραν να τα συνδυάσουν!
Άξιοι και αυτοί και ο καραάσχετος πελάτης!!

Stamatis
30-09-10, 22:18
Κώστα, κάνε του το σαλόνι και στείλε τον στο καλό.

Μην ασχοληθείς άλλο και μην κάνεις κουβέντα καν για το θέμα στον ιδιοκτήτη.

Αν αυτός δεν βλέπε διαφορά τώρα, δεν θα δει ούτε μετά.

You can't win them all old chap...

5555
30-09-10, 22:52
Μαλλον δεν το ειπα καλα
Εννοουσα τη περιποιηση στο γυαλισμα - κερωμα
Αυτοι οι κυκλοι επανερχονται?

katsaraios
30-09-10, 23:05
Φανταζεσαι Κωστα να σου πει οτι δεν του αρσει το καθαρισμα που θα του κανεις????
μετα θα ειναι για κλωτσιες ο τυπος:th_Laie_67-1::th_Laie_67-1:

Nick bmwlover
01-10-10, 01:15
Καπω με φτερο καμια σχεση στο χρωμα,και το καπω εχει φαει τρελο χτυπημα απο ανειδικευτο "χειριστη" αλοιφαδωρου...

Monsta
01-10-10, 07:10
Μαλλον δεν το ειπα καλα
Εννοουσα τη περιποιηση στο γυαλισμα - κερωμα
Αυτοι οι κυκλοι επανερχονται?

Καταρχήν το αμάξι θέλει όλο επαναβαφή, αλλά αν υποθέσουμε ότι το μόνο του πρόβλημα ήταν το κακό γυάλισμα, τότε ναι, από κάποιον που ξέρει τι κάνει επανέρχεται.

GEORGE316
01-10-10, 07:25
[QUOTE=Monsta;93045]Δεν έκαναν τίποτα στο καπό από θέμα βαψίματος Δημήτρη. Τι είδες εσύ στο καπό ? Σε ΚΑΝΕΝΑ χρώμα διπλής δε μπορείς να κάνεις κάτι για να 'σπάσει' η διαφορά. Δες την υπογραφή μου......αυτή τη μπούρδα την έχει πει μάστορας και το έχω κάνει quote για να γελάω κάθε φορά που το βλέπω.



σωστα....σε εμενα το ειπε ο μαστορας!!!!

Monsta
01-10-10, 07:30
[QUOTE=Monsta;93045]Δεν έκαναν τίποτα στο καπό από θέμα βαψίματος Δημήτρη. Τι είδες εσύ στο καπό ? Σε ΚΑΝΕΝΑ χρώμα διπλής δε μπορείς να κάνεις κάτι για να 'σπάσει' η διαφορά. Δες την υπογραφή μου......αυτή τη μπούρδα την έχει πει μάστορας και το έχω κάνει quote για να γελάω κάθε φορά που το βλέπω.



σωστα....σε εμενα το ειπε ο μαστορας!!!!

Νάτος και ο άλλος παθών :thumbsup:

GEORGE316
01-10-10, 07:33
καλα ρε θηριο!!!ποτε προλαβες???πρωινιατικα!!ακο α καφε δεν προλαβα να κανω!!!

Monsta
01-10-10, 07:45
Φανταζεσαι Κωστα να σου πει οτι δεν του αρσει το καθαρισμα που θα του κανεις????
μετα θα ειναι για κλωτσιες ο τυπος:th_Laie_67-1::th_Laie_67-1:

Γιώργο μου, αυτό ΔΕΝ παίζει. Διότι μετά από έξι ώρες λεπτομερής εργασίας και χαϊδέματος, το ML έγινε πραγματικά σαν καινούριο μέσα. Βέβαια δεν σκέφτηκα να τραβήξω εχθές φωτό με το 'πριν' (αλλά ούτε να ανοίξω θρεντ πριν δω τη κατάσταση του εΞωτερικού το μεσημέρι), αλλά φανταστείτε το αμάξι δεν είχε καθαριστεί ΠΟΤΕ, πέρα από τη τυπική σκούπα / ξεσκόνισμα και το μπεζ σαλόνι είχε γίνει μαυρίσει ομοιόμορφα παντού. Ειδικά αυτά τα καθίσματα που έχουν τρύπες στο δέρμα είναι πολύ δύσκολο να φύγει η βρώμα και η μαυρίλα.

Επίσης στις περιοχές που τρώνε πολύ χρήση (τεμπέλης, πόρτα οδηγού ψηλά & χαμηλά, χερούλι, βάσεις καθισμάτων, μοκέτες) ήταν τόσο μαύρα, που ειλικρινά στην αρχή νόμιζα πως πρόκειται και για ξέβαμα.

Τα αποτελέσματα όμως μιλούν από μόνα τους. Και ένα ολικό βαψιματάκι απ έξω και έγινε καινούριο το όχημα. :thumbsup:


Σημείωση:

Σε αυτό το ML (facelift) οι Γερμανοί δεν έκαναν οικονομία στη ποιότητα του εσωτερικού τουλάχιστον. Ξεβάματα δεν υπάρχουν πουθενά και τα πλαστικά δεν έχουν καμία φθορά παρά τη σκληρή χρήση που κάνουν οδηγός και επιβαίνοντες. Μοκέτα πλούσια και παχιά. Δε μιλάω καν για τον ήχο που κάνουν οι πόρτες όταν κλείνουν. Το αμάξι αυτό παρά τα χρόνια του, είναι τανκ !!

kplc16
01-10-10, 08:40
Και όμως το συγκεκριμένο αυτοκίνητο ήρθε (μόνο) για βιολογικό καθαρισμό.

Όλα τα υπόλοιπα, ο ιδιοκτήτης του τα βρήκε 'μια χαρά' !!!! :shok: Μάλιστα μου είπε ότι μόλις γυαλίστηκε στην αντιπροσωπεία μετά από βάψιμο που έγινε στο φτερό και στη πόρτα του οδηγού.

Ήταν πρωί, δεν είχε καλό φως και δεν είδα τίποτα να πω την αλήθεια. Στη συνέχεια και καθώς το αμάξι το 'χτύπησε' ο μεσημεριανός ήλιος, το μάτι μου ...... αλληθώρισε. :shok::shok::shok:

Για πείτε τι βλέπετε εσείς και το σχολιάζουμε στη συνέχεια... ;)

η δευτερη φωτογραφια τα λεει ολα

Gregory_///M
01-10-10, 09:05
Καλά ε...ωραία η διχρωμία! :th_Laie_67-1:
Τέτοιους τύποι μάλλον δεν πρέπει να τους κατηγορούμε γιατί ανήκουν σε διαφορετική κατηγορία από εμάς τους μουρλούς!
Απλά έχουν ένα αυτοκίνητο και δεν δίνουν σημασία στις λεπτομέρειες! :whistle: (Αντικειμενικά βέβαια υπάρχει διαφορά χρώματος, δεν μπορείς να πεις κάτι άλλο)

Στη Λάρισα κυκλοφορεί λευκό πέρλα ΜΒ CLS με το μπροστά δεξί φτερό άλλη απόχρωση από το υπόλοιπο αυτοκίνητο...ο τύπος απλά δεν το βλέπει, δεν τον ενδιαφέρει...
Βέβαια του έχουν πει από το φανοποιείο της Mercedes να το πάει να του το διορθώσουνε και ακόμα το πηγαίνει....:whistle:

Αξίζει να σημειώσω ότι χθές που παρέλαβα την Μπέμπα από το φανοποιείο για βαφή προφυλακτήρα και καθρεύτες, το αποτέλεσμα είναι απλά ΑΨΟΓΟ! thumb

gyiama
01-10-10, 09:12
ξερετε τι γινεται?δεν φταιειπαντα ο ''μαστορας'' φταιει και ο πελατης!!εχουμε δει ολοι αυτοκινητα που κυκλοφορουν με βαμμενη πορτα ας πουμε η οποια οχι ειναι αλλη αποχρωση απλα ειναι αλλο χρωμα!!!! αυτος γιατι δεχθηκε να παραλαβει το αυτοκινητο??δεν το ειδε?εδω ειναι το αμαξι λαχανι και η πορτα κυπαριση δλδ πλακα κανουμε?δεν ειναι ουτε καν 1 τονο πιο σκουρη ειναι 15000 τονους!!ενταξει ο αλλος πηρε μια μπογια και το εβαψε(δεν τον δικαιολογω )εσυ ρε γκαβακα δεν βλεπεις οτι αυτο που σου εβαψε ειναι αλλο χρωμα?

aristent
01-10-10, 09:25
Καλά ε...ωραία η διχρωμία! :th_Laie_67-1:
Τέτοιους τύποι μάλλον δεν πρέπει να τους κατηγορούμε γιατί ανήκουν σε διαφορετική κατηγορία από εμάς τους μουρλούς!
Απλά έχουν ένα αυτοκίνητο και δεν δίνουν σημασία στις λεπτομέρειες! :whistle: (Αντικειμενικά βέβαια υπάρχει διαφορά χρώματος, δεν μπορείς να πεις κάτι άλλο)

Στη Λάρισα κυκλοφορεί λευκό πέρλα ΜΒ CLS με το μπροστά δεξί φτερό άλλη απόχρωση από το υπόλοιπο αυτοκίνητο...ο τύπος απλά δεν το βλέπει, δεν τον ενδιαφέρει...
Βέβαια του έχουν πει από το φανοποιείο της Mercedes να το πάει να του το διορθώσουνε και ακόμα το πηγαίνει....:whistle:

Αξίζει να σημειώσω ότι χθές που παρέλαβα την Μπέμπα από το φανοποιείο για βαφή προφυλακτήρα και καθρεύτες, το αποτέλεσμα είναι απλά ΑΨΟΓΟ! thumb

Για περνα να κανω τσεκαρισμα τη βαφη!!!:thumbsup:
Δες εδω τι γυαλισε Ο Μαστορας Μονστακωστας!!!!!:
τριτη εικονα δευτερη σειρα
https://www.microrepairs.gr/index.php?do=gallery
εννοητε πηγη :www.microrepairs.gr


ξερετε τι γινεται?δεν φταιειπαντα ο ''μαστορας'' φταιει και ο πελατης!!εχουμε δει ολοι αυτοκινητα που κυκλοφορουν με βαμμενη πορτα ας πουμε η οποια οχι ειναι αλλη αποχρωση απλα ειναι αλλο χρωμα!!!! αυτος γιατι δεχθηκε να παραλαβει το αυτοκινητο??δεν το ειδε?εδω ειναι το αμαξι λαχανι και η πορτα κυπαριση δλδ πλακα κανουμε?δεν ειναι ουτε καν 1 τονο πιο σκουρη ειναι 15000 τονους!!ενταξει ο αλλος πηρε μια μπογια και το εβαψε(δεν τον δικαιολογω )εσυ ρε γκαβακα δεν βλεπεις οτι αυτο που σου εβαψε ειναι αλλο χρωμα?

Δυστυχως ετσι ειναι...αλλα υπαρχουν και ανθρωπακια αγαθα που δεν θελουν φασαριες και δεν κανουν τιποτα για την αδικια τους....απλα δεχονται οτι π@π@ρια τους πει ο φανοποιος.....


Κωστα απλα RESPECT για την εργασια σου!!!

Nino
01-10-10, 13:05
Παντως για να κανω και λιγο τον δικηγορο του διαβολου...
σε ενα παλιο (σχετικα) αυτοκινητο αν βαψεις ενα κοματι οπως το φτερο που ειναι και διπλα στο καπο... η διαφορα στο χρωμα θα ειναι εμφανης.
Καποιες βελτιωσεις ναι (αλοιφες)αλλα θαυματα δεν γινονται... το ενα ειναι φρεσκοβαμενο το αλλο παλιο!!!

Monsta
01-10-10, 13:10
Ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια Άρη. Είπαμε το παν είναι να σ ευχαριστεί αυτό που κάνεις και προσωπικά αντλώ μεγάλη ευχαρίστηση όταν βλέπω ένα αυτοκίνητο να μεταμορφώνεται (προς το καλύτερο εννοείται).

Λοιπόν, σήμερα το πρωί ήρθε ο πελάτης να παραλάβει το ML. Δεν κρατήθηκα. Σας θυμίζω ότι μου το παιζε και περήφανος για το φοβερό γυάλισμα όταν είχε έρθει να το αφήσει. Μετά από πολύ προσπάθεια και τη δική μου βοήθεια τα είδε, αλλά ήταν ήρεμος και δε φάνηκε να τον πείραξε και πολύ. Τι να πω :whistle:

Monsta
01-10-10, 13:22
Παντως για να κανω και λιγο τον δικηγορο του διαβολου...
σε ενα παλιο (σχετικα) αυτοκινητο αν βαψεις ενα κοματι οπως το φτερο που ειναι και διπλα στο καπο... η διαφορα στο χρωμα θα ειναι εμφανης.
Καποιες βελτιωσεις ναι (αλοιφες)αλλα θαυματα δεν γινονται... το ενα ειναι φρεσκοβαμενο το αλλο παλιο!!!

Να τον κάνεις Γιάννη και ισχύει σε μεγάλο βαθμό αυτό που λές. Θα σας εξηγήσω γιατί:

α) Ακόμα και μονάχα βερνίκι να ρίξεις σε ένα panel (πχ πόρτα) και στο φτερό να μη ρίξεις καθόλου, αυτό από μόνο του μπορεί να αλλάξει στο μάτι την απόχρωση !!! Μόνο βερνίκι είπα, ούτε καν χρώμα. Ο λόγος είναι ότι ανάλογα το πάχος του βερνικιού που πέφτει, αντανακλά το φως διαφορετικά. Όπως καταλαβαίνετε είναι αδύνατο να πέσει η ίδια ποσότητα βερνικιού από το ανθρώπινο χέρι στην επαναβαφή...

β) Όσο για βελτιώσεις με αλοιφές, το μόνο που μπορούμε να πετύχουμε είναι λάμψη στο βερνίκι και τίποτα παραπάνω. Η απόχρωση, αν είναι λάθος, θα παραμείνει η ίδια. Δεν είναι όπως παλιά, μιας που το βερνίκι είναι πλέον πάνω από το χρώμα ως ξεχωριστό στρώμα, άρα δε μπορείς να επέμβεις όπως στα παλιά χρώματα.

Πάντως άλλο να έχεις μια μικρή διαφορά στην απόχρωση και άλλο να έχεις άσπρο - μαύρο όπως σε αυτή τη περίπτωση. Εδώ μιλάμε για άλλο μέταλλο & πέρλα. Το ένα καφετίζει, το άλλο είναι μελιτσανί. Δε μπορείς να το πετύχεις και σου βγαίνει ΤΟΣΟ χάλια ? Έχεις πάλι δύο επιλογές :

α) Βάζεις το φασματογράφο να σου φτιάξει την απόχρωση (σίγουρα θα έχεις καλύτερα αποτελέσματα)

ή

β) Φωνάζεις το τεχνικό της εταιρείας χρωμάτων που συνεργάζεσαι, και του λες πολύ απλά "Μάγκα κάτσε και βγάλε εσύ τη συνταγή !!".

ΔΕΝ παραδίδεις έτσι ένα αυτοκίνητο όμως σε καμία περίπτωση !!!

vasilis e46
01-10-10, 13:43
Φιλε Monsta θα ηθελα να σε ενημερωσω οτι χρειαζομαι και εγω εναν βιολογικο καθαρισμο εσωτερικου διοτι απο τοτε που αγοραστηκε το αυτοκινητο(2004) δεν εχει καθαριστει ποτε το εσωτερικο και ειναι μπεζ και οπως καταλαβαινεις θα ειναι καπως αναλογο με του ML.Επισης την προηγουμενη εβδομαδα μου χαρακωσαν το καπο μπροστα απο τη μια ακρη ως την αλλη με αποτελεσμα να θελει επιδιορθωση...θελω λοιπον να μου δωσεις μια προσφορα για τα παραπανω + για ενα εξωτερικο γυαλισμα.Ευχαριστω

Monsta
01-10-10, 13:55
Φιλε Monsta θα ηθελα να σε ενημερωσω οτι χρειαζομαι και εγω εναν βιολογικο καθαρισμο εσωτερικου διοτι απο τοτε που αγοραστηκε το αυτοκινητο(2004) δεν εχει καθαριστει ποτε το εσωτερικο και ειναι μπεζ και οπως καταλαβαινεις θα ειναι καπως αναλογο με του ML.Επισης την προηγουμενη εβδομαδα μου χαρακωσαν το καπο μπροστα απο τη μια ακρη ως την αλλη με αποτελεσμα να θελει επιδιορθωση...θελω λοιπον να μου δωσεις μια προσφορα για τα παραπανω + για ενα εξωτερικο γυαλισμα.Ευχαριστω

Προσφορές δίνουμε μόνο από κοντά. Σε περιμένω να γνωριστούμε κιόλας :original:

vasilis e46
01-10-10, 14:02
Προσφορές δίνουμε μόνο από κοντά. Σε περιμένω να γνωριστούμε κιόλας :original:

Ωραια λοιπον πες μου μονο που βρισκεται το καταστημα και θα κοιταξω να περασω καποια στιγμη να το δεις και εσυ και να σε γνωρισω και απο κοντα.:original:

Monsta
01-10-10, 14:19
Ωραια λοιπον πες μου μονο που βρισκεται το καταστημα και θα κοιταξω να περασω καποια στιγμη να το δεις και εσυ και να σε γνωρισω και απο κοντα.:original:

Στο site έχει χάρτη (για το Χαλάνδρι), δ/νση & τηλέφωνο.

z3 2.2
01-10-10, 14:49
ΔΕΝ παραδίδεις έτσι ένα αυτοκίνητο όμως σε καμία περίπτωση !!!

Aυτο ειναι το μονο σιγουρο....

patriNOS
01-10-10, 14:56
Και όμως το συγκεκριμένο αυτοκίνητο ήρθε (μόνο) για βιολογικό καθαρισμό.

Όλα τα υπόλοιπα, ο ιδιοκτήτης του τα βρήκε 'μια χαρά' !!!! :shok: Μάλιστα μου είπε ότι μόλις γυαλίστηκε στην αντιπροσωπεία μετά από βάψιμο που έγινε στο φτερό και στη πόρτα του οδηγού.

Ήταν πρωί, δεν είχε καλό φως και δεν είδα τίποτα να πω την αλήθεια. Στη συνέχεια και καθώς το αμάξι το 'χτύπησε' ο μεσημεριανός ήλιος, το μάτι μου ...... αλληθώρισε. :shok::shok::shok:

Για πείτε τι βλέπετε εσείς και το σχολιάζουμε στη συνέχεια... ;)

δεν εχεις κανενα δικαιωμα αναγωγε νεαρε μου να κοροιδευεις την δουλεια που με τοσο κοπο εκανα. ξερεις ποση προσπαθεια εκανα για να βγαλω την συγκεκριμενη διχρωμια? και βγαινεις εσυ και κοροΐδευεις των κοπο τόσον ημερων....εισαι απαραδεχτος. παρακαλω τους μοντερεΐτορ να μου δωσουν τα στοιχεια του συγκεκριμενου νεαρου για να καταθεσω μηνυση, ασφαλιστικα μετρα να μην μπορει να πλησιασει αμαξι που εχω βαψει, φορολογικη ενημερωτητα, αντιγραφο τυπου Α, 4 φωτογραφιες, πιστοποιητικο γεννησεως , πιστοποιητικο γαμου, πιστοποιητικο που πιστοποιει οτι τα ανωθεν πιστοποιητικα ειναι πιστοποιημενα και τελος μια δηλωση του νομου 110 υπογεγραμμενη , σφραγισμενη στην αστυνομια με γνησιο υπογραφης και κλεισμενη σε φακελο που εχει σφαραγιστει με βουλοκερι το οποίο θα φερει το οικοσημο της βασσιλικης οικογενειας του τεως βασιλευ κωνσταντινου

Monsta
01-10-10, 20:59
δεν εχεις κανενα δικαιωμα αναγωγε νεαρε μου να κοροιδευεις την δουλεια που με τοσο κοπο εκανα. ξερεις ποση προσπαθεια εκανα για να βγαλω την συγκεκριμενη διχρωμια?

:p

Μα αγαπητέ συνάδελφε, μήπως μπέρδεψες το ML με λεωφορείο ??

aristent
01-10-10, 21:15
Kωστα το αυτοκινητο ειναι Μερσεντες οποτε δε μας νοιαζει!!!:th_Laie_67-1:
Τραβα του με ξερο αλοιφαδορο η και τροχο ολο το καπο να ερθει στα ισα του!!!! :hystericalbs1:

Καλα ειναι απιστευτο πως κρατιεσαι και δεν του λες τιποτα!!!
Επαγγελματικα σωστα φαινεται να πρατεις αλλα απο την αλλη....μηπως πρεπει τελικα να του πεις την αληθεια?


Ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια Άρη. Είπαμε το παν είναι να σ ευχαριστεί αυτό που κάνεις και προσωπικά αντλώ μεγάλη ευχαρίστηση όταν βλέπω ένα αυτοκίνητο να μεταμορφώνεται (προς το καλύτερο εννοείται).

Λοιπόν, σήμερα το πρωί ήρθε ο πελάτης να παραλάβει το ML. Δεν κρατήθηκα. Σας θυμίζω ότι μου το παιζε και περήφανος για το φοβερό γυάλισμα όταν είχε έρθει να το αφήσει. Μετά από πολύ προσπάθεια και τη δική μου βοήθεια τα είδε, αλλά ήταν ήρεμος και δε φάνηκε να τον πείραξε και πολύ. Τι να πω :whistle:

Αφου εισαι αρωστακι με την τελειοτητα ειναι δυνατον να κρατηθεις μπροστα σε ενα τετοιο κακουργημα????:thumbsup:

Monsta
01-10-10, 21:34
Αφου εισαι αρωστακι με την τελειοτητα ειναι δυνατον να κρατηθεις μπροστα σε ενα τετοιο κακουργημα????:thumbsup:

ΕΣΥ φταίς :hystericalbs1:

patriNOS
02-10-10, 13:44
:p

Μα αγαπητέ συνάδελφε, μήπως μπέρδεψες το ML με λεωφορείο ??

είστε αγενείς... το ml λεωφορείο δεν ειναι??

Nick bmwlover
02-10-10, 14:13
είστε αγενείς... το ml λεωφορείο δεν ειναι??

:hystericalbs1::hystericalbs1::hystericalbs1:
Δεν αντεχω αλλο...

Monsta
02-10-10, 14:17
είστε αγενείς... το ml λεωφορείο δεν ειναι??

Αν το ML είναι λεωφορείο το GL τι είναι ? ;)

patriNOS
02-10-10, 14:19
Αν το ML είναι λεωφορείο το GL τι είναι ? ;)

mini bus?