PDA

Επιστροφή στο Forum : μηπως γνωριζει κανεις κατι???



halkida116mpack
25-09-10, 00:16
την βοηθεια σας παρακαλω αν σας εχει τυχει ποτε το εξης...σημερα κατεβηκα για το motorshow, οταν πηγα να φυγω μετα απο 3 μιση ωρες ειδα οτι ειχα ξεχασει τα φωτα θεσεως του αυτοκινητου αναμενα...το αμαξι ξεκλειδωσε κανονικα και πηρε με την μια χωρις καμια δυσκολια...ομως το λαμπακι του κινητηρα δεν εσβησε ποτε...κανω τσεκ το αμαξι απο το BC και λεει οκ αλλα το λαμπακι παραμενει το εσβησα και το ξαναναψα πολλες φορες...αλλα τιποτα ...το αμαξι δεν εχει κανει 3000χλμ απο την τελευταια του βλαβη οπου αλλαχτηκαν οι πολλαπλασιαστες...ηρθα χαλκιδα μια χαρα το αμαξι πηγαινει χωρις καμια απωλεια ισχυς χωρις κανενα προβλημα...ααα εχει 38000χλμ ολα τα σερβις σε αντιπροσωπεια και ειμαι εκτως εγγυησης...εχουμε δηλαδη σουμα ως τωρα 4 μπεκ 4 πολλαπλασιαστες 1 μπουζι 1 ΝΟΧ...και βλεπουμε...οποιος ξερει κατι παρακαλω ας πει...γιατι και απο το κινητο σερβις μπε εμ βε ...τι να περιμενω ειναι μ@λ@κες οσες φορες εμεινα και πηρα μου ειπαν οτι δεν εχουν διαγνωστικο για το αμαξι μου και οτι μονο μπορουν να ερθουν να το παρουν...αλλα σημερα ηταν ακομα καλυτεροι γιατι ειχαν σχολασει μου ειπε μια κοπελα οταν καλεσα...

Nick bmwlover
25-09-10, 00:21
Παναγιωτη τι να σου πω ρε φιλαρακι...Τα ειπαμε κ στον καφε μας που περασαμε ωραια στην Χαλκιδα,και αυτο συνεχιζει την ιδια σταση,δεν μπορω αλλο παρα να:hystericalbs1:
Μαλλον κολλησε ο εγκεφαλος,και θελει επαναπρογραμματισμο!
Ποσο γκαντεμης εισαι ρε φιλαρακι?!
Εγω δεν φταιω σε τπτ:th_Laie_67-1:

halkida116mpack
25-09-10, 00:30
Παναγιωτη τι να σου πω ρε φιλαρακι...Τα ειπαμε κ στον καφε μας που περασαμε ωραια στην Χαλκιδα,και αυτο συνεχιζει την ιδια σταση,δεν μπορω αλλο παρα να:hystericalbs1:
Μαλλον κολλησε ο εγκεφαλος,και θελει επαναπρογραμματισμο!
Ποσο γκαντεμης εισαι ρε φιλαρακι?!
Εγω δεν φταιω σε τπτ:th_Laie_67-1:

νικο μην νομιζεις οτι δεν το σκεφτηκα οτι με γκαντεμιασες:th_Laie_67-1:ρε μηπως δεν ειμαι εγω γκαντεμης και ειναι αυτο για να το βαψω μπλε και να το στειλω απο την γεφυρα...:th_Laie_67-1:

Nick bmwlover
25-09-10, 01:37
Πηγαινε κανε αυτο που σου λεω,και αμα δεν δεις ασπρη μερα πηγαινε το για "μπανακι"...
Α και δεν σου τις ειπα ολες τις ιστοριες με το αμαξι...
Την επομενη φορα απο κοντα...

Kostas_1
25-09-10, 10:33
Το λαμπακι αυτο αναβει για χιλιους δυο λογους. Δεν πας σε ενα διαγνωστικο να δεις? Αν και μαλλον δεν θαναι τπτ....

ziaba
25-09-10, 12:32
Βγάλε το πόλο απο τ μπαταρια για 10 λεπτά κ ξανάβάλτον πίσω εαν ανάβει άλλαξε το λάμπακι δες κ τ πλεξουδα του φανάριου μην έχει τίποτα νερά η κανένα γυμνό καλώδιο αλλιώς πας σε έναν ηλεκτρολόγο

halkida116mpack
25-09-10, 17:02
Το λαμπακι αυτο αναβει για χιλιους δυο λογους. Δεν πας σε ενα διαγνωστικο να δεις? Αν και μαλλον δεν θαναι τπτ....

σιγουρα θα παω την δευτερα...απλα ρωτησα γιατι σαβ/ριακο δεν δουλευουν τα σερβις (αντιπροσωπειες)

halkida116mpack
25-09-10, 17:03
Βγάλε το πόλο απο τ μπαταρια για 10 λεπτά κ ξανάβάλτον πίσω εαν ανάβει άλλαξε το λάμπακι δες κ τ πλεξουδα του φανάριου μην έχει τίποτα νερά η κανένα γυμνό καλώδιο αλλιώς πας σε έναν ηλεκτρολόγο

νομιζω οτι δεν με καταλαβες...λαμπακι ενδειξης κινητηρα αναβει στο ταμπλο...οχι σε καποιο φαναρι

Kostas_1
25-09-10, 17:07
σιγουρα θα παω την δευτερα...απλα ρωτησα γιατι σαβ/ριακο δεν δουλευουν τα σερβις (αντιπροσωπειες)

Και γιατι να πας σε αντιπροσωπειας? δεν εχει κατι αλλο αξιοπιστο Χαλκιδα ε?

halkida116mpack
25-09-10, 17:18
Και γιατι να πας σε αντιπροσωπειας? δεν εχει κατι αλλο αξιοπιστο Χαλκιδα ε?

τιποτα φιλε για μπε εμ βε...εχει εναν αξουσιοδωτημενο αλλα οι γνωμες ειναι καλες αλλα και ΠΟΛΥ κακες και εχει 2 αντιπροσωπειες που η μια ειναι για τα καστανα(μονο για λαδια και αν) και η αλλη ειναι ΦΟΒΕΡΗ εχει γκουρου εκει και οχι αρχιμαστωρα αλλα τσιμπαει λιγο την τιμη...εκει παω γιατι ηταν αυτος που μου εσβησε το ρεταρισμα και το φαινομενο της πτωσης στις 500στροφες

halkida116mpack
25-09-10, 17:23
σημερα που τηλεφωνησα στην κινητη μοναδα της μπε εμ βε (οι οποιοι δεν ειχαν σχολασει...γιατι χτες το βραδυ ειπαν οτι σχολασαν...καλα 24ωρο δεν το λενε...αντε μην πω καμια κουβεντα) μου ειπαν οτι μπορει να ειναι απο βενζινη(που αλλο θα το εριχναν)και οτι μπορει να σβησει αν το φουλαρω με αλλη καλη(τους ρωτησα ποια ειναι η καλη και ειπαν ...εεε τωρα τι να σου πω στην τυχη βαλε)η αλλιως ισως να θελει ρεσετ στον λ αλλα σε αντιπροσωπεια..

m-power_01
25-09-10, 17:42
τιποτα φιλε για μπε εμ βε...εχει εναν αξουσιοδωτημενο αλλα οι γνωμες ειναι καλες αλλα και ΠΟΛΥ κακες και εχει 2 αντιπροσωπειες που η μια ειναι για τα καστανα(μονο για λαδια και αν) και η αλλη ειναι ΦΟΒΕΡΗ εχει γκουρου εκει και οχι αρχιμαστωρα αλλα τσιμπαει λιγο την τιμη...εκει παω γιατι ηταν αυτος που μου εσβησε το ρεταρισμα και το φαινομενο της πτωσης στις 500στροφες

και δεν κανεις μια βολτα μεχρι Αθηνα ?

halkida116mpack
25-09-10, 18:00
και δεν κανεις μια βολτα μεχρι Αθηνα ?

δεν γνωριζω που και ποιοι ειναι μαστωρες με £ρχιδι$ και ποιοι ειναι £ρχιδι$ μαστωρες...και επισης δουλευω και σαβ/ριακα...τωρα απο την δουλεια σας γραφω...

Kostas_1
25-09-10, 18:28
δεν γνωριζω που και ποιοι ειναι μαστωρες με £ρχιδι$ και ποιοι ειναι £ρχιδι$ μαστωρες...και επισης δουλευω και σαβ/ριακα...τωρα απο την δουλεια σας γραφω...

Εγω παντως παω στον Τσεβα και ειμαι απολυτα ευχαριστημενος απο καθε αποψη. Ειναι και μελος μας: https://www.bmwfans.gr/forum/showthread.php?t=3407

halkida116mpack
25-09-10, 18:43
Εγω παντως παω στον Τσεβα και ειμαι απολυτα ευχαριστημενος απο καθε αποψη. Ειναι και μελος μας: https://www.bmwfans.gr/forum/showthread.php?t=3407

merci sharky θα το εχω υπ οψιν μου γιατι τωρα που δεν εχω εγκυηση ετσι κι αλλιως ισως ειναι πιο σωστο να βρω καποιον με πιο φιλικες τιμες απο οτι η αντιπροσωπεια(πχ κοστος υγρων φρενου 8 ευρω ...συνολικο κοστος με εργασια 55...σε αντιπροσωπεια)

halkida116mpack
25-09-10, 21:52
ooooo......αρχισε να κομπιαζει στα χαμηλα 1500 με 2500 στροφες...μαλλον δεν το ξανακουναω μεχρι την δευτερα....

Nick bmwlover
26-09-10, 19:10
:thumbsdown: O X I :thumbsdown: Π Α Λ Ι προβληματα,οχι παλι να φταιει η βενζινη:ranting2:

ziaba
27-09-10, 13:54
νομιζω οτι δεν με καταλαβες...λαμπακι ενδειξης κινητηρα αναβει στο ταμπλο...οχι σε καποιο φαναρι

sorry φίλε μου λάθος μου

halkida116mpack
27-09-10, 20:15
τελικα εχει καει η αντισταση του λ...κοστος 280ε και 90ε εργατικα...αλλα επειδη εχω 1 μηνα που βγηκα απο εγκυηση μου αλλαζουν τον λ δωρεαν και πληρωνω μονο εργατικα...σε ερωτηση μου οτι αν και αυτο θα το ριξουμε στην βενζινη...ο αρχοντας μου απαντησε και μπραβο του...οχι ψεματα δεν σου λεω δεν ηταν απο βενζινη,ο αισθητηρας εφταιξε...και επισης μου ειπε ...ρε παναγιωτη το ατιμο οσο το προσεχεις τοσο σε βασανιζει...επειδη ξερει ποσο ψειρας ειμαι με τα οχηματα μου...επειδη υπαρχει απεργια φορτηγων δεν ειχαν λ και αυριο θα κατεβει αθηνα με αμαξι καποιος τεχνικος απο εκει για να μαζεψει ολες τις παραγγελειες μαζι αρα τεταρτη θα ειμαι οκ....

Nick bmwlover
28-09-10, 22:38
Παντα ετσι γινεται Παναγιωτη,οσο περισσοτερο το φροντιζεις τοσο συχνοτερα τυχαινουν διαφορα που σε ξενερωνουν...

halkida116mpack
28-09-10, 23:21
Παντα ετσι γινεται Παναγιωτη,οσο περισσοτερο το φροντιζεις τοσο συχνοτερα τυχαινουν διαφορα που σε ξενερωνουν...

απο αυριο θα ειμαι ετοιμος....ξερεις εσυ καθαρματακι.....you ll be back..

Nick bmwlover
05-10-10, 19:55
απο αυριο θα ειμαι ετοιμος....ξερεις εσυ καθαρματακι.....you ll be back..

Νααιιιι...