PDA

Επιστροφή στο Forum : πιεσεις σε non runflat



john
11-09-10, 14:05
καλησπεριζω την παρεα.ηθελα να ρωτησω οσους εχουν βγαλει τα ραν φλατ ελαστικα κ εχουν τοποθετησει συμβατικα με τι πιεσεις παιζουν μιας κ δεν υπαρχει σχετικως πινακας που να καθοδηγει.με ενδιαφερει ειδικοτερα η διασταση των m-pack (225/40/18-255/35/18) αλλα ολες οι γνωμες ειναι καλοδεχουμενες

Kostas_1
11-09-10, 19:26
Ακολουθησα τις ιδιες ακριβως με αυτες που δινει το ταμπελακι για runflat. Και μια χαρα, κανενα προβλημα

john
11-09-10, 21:00
Ακολουθησα τις ιδιες ακριβως με αυτες που δινει το ταμπελακι για runflat. Και μια χαρα, κανενα προβλημα


τι αμαξι κ ελαστικα?

Z4 DCT
11-09-10, 22:34
Γιαννη και γω που εχω τα μ πακ λεω να αλλαξω τα run flat με συμβατικα και να βαλω οτι λεει το ταμπελακι.
Εσυ ρωτας γιατι παρατηρησες κατι? η απλα για να ξερεις οταν το κανεις?

oldcarskickass
11-09-10, 23:30
Ακολουθησα τις ιδιες ακριβως με αυτες που δινει το ταμπελακι για runflat. Και μια χαρα, κανενα προβλημα

Same here.

Hankook Optimo 4s

drum
12-09-10, 13:40
Ακολουθησα τις ιδιες ακριβως με αυτες που δινει το ταμπελακι για runflat. Και μια χαρα, κανενα προβλημα


δευτερωνω...thumb

john
12-09-10, 15:43
Γιαννη και γω που εχω τα μ πακ λεω να αλλαξω τα run flat με συμβατικα και να βαλω οτι λεει το ταμπελακι.
Εσυ ρωτας γιατι παρατηρησες κατι? η απλα για να ξερεις οταν το κανεις?

σκεφτομαι για αγορα ζαντολαστιχων απο i-net κ απλα εχω καποιες αποριες για τις οποιες θα ανοιξω καινουργιο thread για να μην μπερδευτουν οι απαντησεις

Kostas_1
12-09-10, 18:58
τι αμαξι κ ελαστικα?

Σε Ζ4, 16αρες. Αλλα δεν εχει καμμια σημασια. Οτι κι αν βαλεις ακολουθεις το ταμπελακι.

Εκτος κιαν ξεφυγεις απο τις διαστασεις που προβλεπονται και περιγραφονται στο ταμπελακι, κατι που δεν θα εκανα ποτέ. Στη περιπτωση αυτη αγνοω...