PDA

Επιστροφή στο Forum : Αρχίζει ο «πόλεμος» για τα πετρέλαια του Αιγαίου



individual
09-09-10, 19:38
AYTO TO EIΔATE???

https://m-epikaira.gr/2010/09/%CE%B1%CF%81%CF%87%CE%AF%CE%B6%CE%B5%CE%B9-%CE%BF-%C2%AB%CF%80%CF%8C%CE%BB%CE%B5%CE%BC%CE%BF%CF%82%C 2%BB-%CE%B3%CE%B9%CE%B1-%CF%84%CE%B1-%CF%80%CE%B5%CF%84%CF%81%CE%AD%CE%BB%CE%B1%CE%B9%C E%B1-%CF%84/

Nino
09-09-10, 19:54
τιποτα δεν ξεκινα αν πρωτα οι γειτονες χωρες μαζι με τους "μπατσους" του πλανητη δεν... τα μιλησανε τα συμφωνησανε...
Αλλα αυτο ειναι που με ανησυχει και περισσοτερο... το τι συμφωνησανε!
Οσο για τον μαυρο χρυσο εμεις μονο μαυριλα θα συνεχιζουμε να "βλεπουμε" γιατι οτι και να γινει οσα κοιτασματα και αν υπαρχουν...προνομια οικονομικα δεν θα φτασουν ποτε στο κοσμακη!!!
Εδω τοσα χρονια απο τον πρινο και δεν ειδαμε...ουτε μια λαμπα θυελης να αναψουμε!!!

Κωνσταντίνος
09-09-10, 21:51
Πάω στο ράφτη. Θα παραγγείλω 3-4 τουρμπάνια και καμμιά 10αριά κελεμπίες...

kplc16
09-09-10, 22:13
αδερφια οι τουρκοι ειναι φιλοι μας.:whistle:

sierra
10-09-10, 00:49
αδερφια οι τουρκοι ειναι φιλοι μας.:whistle:

Θα έλεγα κάτι τώρα αλλά θα με κόψουν...:devil::devil::devil::devil::devil:

TOMIS
10-09-10, 00:57
Θα έλεγα κάτι τώρα αλλά θα με κόψουν...:devil::devil::devil::devil::devil:

Μα οχι....

kplc16
10-09-10, 00:59
Θα έλεγα κάτι τώρα αλλά θα με κόψουν...:devil::devil::devil::devil::devil:


τι; @ρκιδι@ φιλοι μας ειναι;
:hystericalbs1:

Thomelef
10-09-10, 09:35
ότι λέει το παλιό ρητό...
καλός τούρκος, μόνο ο ν.........ς τούρκος...
εκτός απο τον ονούρ που του έχει αδυναμία η γυναίκα μου:D:D:D:D:D

ankor
10-09-10, 11:27
Mεγαλο θεμα...... ανοιξεs φιλε individual.Eγω ευχομαι να μην γινει καμμια απολυτωs κινηση και να μεινουν ετσι τα πραγματα.(αυτη την συγκεκριμενη χρονικη περιοδο που περναμε).Ισωs μετα απο μια πενταετια ναι.Αλλα τωρα ξαναευχομαι οχι και παλι οχι.

Μεχρι τον χειμωνα του 2011 ειναι πολυ επικινδυνη περιοδοs........
Επειδη ομωs "καποιοι" εχουν "δρομολογησει" το τι θα γινει και το ποτε θα γινει,μαλλον θα το ξεκινησουν τωρα....

Και ειμαι ΕΛΛΗΝΑΣ 100+100+100%

GEORGE316
10-09-10, 11:40
αυτο αν δεν ηταν αναμενομενο....
σε λιγο θα αρχισει να σκαει και το θεμα των ορυκτων....το πετρελαιο εχει ηδη δοθει εδω και καιρο.
ποιος απο εσας θυμαται τον jefry που ελεγε δε θα παμε στο δντ κλπ κλπ...πηγε ενα ταξιδι express στην ουασιγκτον και γυρνωντας ειπε δντ....
τυχαιο?δε νομιζω...
τι να ειπαν αραγε με τον μπαρακ?
μηπως κλειστηκε η συμφωνια?λεω τωρα...α ρε λιακοπουλε...μια ελλαδα σε περνουσε για τρελο ομως ολα τα περιεργα σεναρια που ελεγες να που εγινα πραξη μπροστα στα ιδια μας τα ματια...

joseph
10-09-10, 13:59
Mεγαλο θεμα...... ανοιξεs φιλε individual.Eγω ευχομαι να μην γινει καμμια απολυτωs κινηση και να μεινουν ετσι τα πραγματα.(αυτη την συγκεκριμενη χρονικη περιοδο που περναμε).Ισωs μετα απο μια πενταετια ναι.Αλλα τωρα ξαναευχομαι οχι και παλι οχι.

Μεχρι τον χειμωνα του 2011 ειναι πολυ επικινδυνη περιοδοs........
Επειδη ομωs "καποιοι" εχουν "δρομολογησει" το τι θα γινει και το ποτε θα γινει,μαλλον θα το ξεκινησουν τωρα....

Και ειμαι ΕΛΛΗΝΑΣ 100+100+100%

Δυστηχως για εμας, ειναι η καταλληλη εποχη ωστε να τα "παρουν" τσαμπα!!!
Τυχαιο??!!!

individual
10-09-10, 14:22
και εμενα κατι μου λεει οτι και πετρελαια και χρυσο και ουρανιο και οτι αλλο τελος-παντων εξορηξουν.......εμεις οι κοινοι θνητοι δεν θα δουμε καμια διαφορα......
χωρια οτι ιστορικα οι χωρες που εχουν πετρελαιο........ολως τυχαιως διαρκως βρισκονται σε εμπολεμη κατασταση.........
τι να πω!!!!!.........μακαρι ολα τα παραπανω να γινουν τελειως αναποδα,απο την οπτικη γωνια που τα βλεπω εγω!!!!!!

individual
10-09-10, 14:29
και εμενα κατι μου λεει οτι και πετρελαια και χρυσο και ουρανιο και οτι αλλο τελος-παντων εξορηξουν.......εμεις οι κοινοι θνητοι δεν θα δουμε καμια διαφορα......
χωρια οτι ιστορικα οι χωρες που εχουν πετρελαιο........ολως τυχαιως διαρκως βρισκονται σε εμπολεμη κατασταση.........
τι να πω!!!!!.........μακαρι ολα τα παραπανω να γινουν τελειως αναποδα,απο την οπτικη γωνια που τα βλεπω εγω!!!!!!

αυτη η ιστορια μου θυμισε (ημουν μικρος βεβαια)οταν θα εμπενε η ελλαδα στην τοτε ΕΟΚ (σημερινη ευρ.ενωση)και δημοσιευματα
ελεγαν και εγραφαν οτι θα ερθουν αμετρητα δισεκατομμυρια στην ελλαδα......και ολοι το περιμεναν σαν ''μανα εξ ουρανου''
τελικα ηρθαν τα δις.......αλλα πηγαν σε 5 τσεπες...........
κατι μου λεει οτι αδικα θα χαρουμε παλι.......νομιζωντας οτι θα ξεπληρωθουν τα χρεη και η οικονομικη ζωη του καθενος απο εμας θα γινει ευκολοτερη!!!!!!

individual
10-09-10, 14:52
δειτε εδω τον ΑΝΕΠΑΝΑΛΗΠΤΟ μουστακα σε ταινια του ΄81

απο 1"22"10......εως 1"23"30...

https://video.google.com/videoplay?docid=-5324286522730461082#

gant
10-09-10, 15:02
Εγώ θα γίνω λίγο κυνικός.
Όσοι γεννηθήκαμε απο φτωχά @ρχίδι@, ένα είναι σίγουρο, πάλι έτσι θα μείνουμε.
Ας θυμηθούμε και τον Παπακωσταντίνου στο πανέμορφο τραγούδι του "Ελλάς",
"Όλα είναι μιλημένα κι από πριν ξεπουλημένα".

Z4 DCT
10-09-10, 15:16
Εγώ θα γίνω λίγο κυνικός.
Όσοι γεννηθήκαμε απο φτωχά @ρχίδι@, ένα είναι σίγουρο, πάλι έτσι θα μείνουμε.
Ας θυμηθούμε και τον Παπακωσταντίνου στο πανέμορφο τραγούδι του "Ελλάς",
"Όλα είναι μιλημένα κι από πριν ξεπουλημένα".

Καμια φορα η πουτ@να η τυχη κοιταει και λοξα ομως....το θεμα ειναι να εισαι ετοιμος να την αρπαξεις!!!thumbthumb

ankor
10-09-10, 16:02
Δυστηχως για εμας, ειναι η καταλληλη εποχη ωστε να τα "παρουν" τσαμπα!!!
Τυχαιο??!!!
Φυσικα και τιποτα δεν ειναι τυχαιο και το καταλαβαινειs και εσυ.