PDA

Επιστροφή στο Forum : E92 320 μασαζάκι...



Monsta
08-09-10, 11:25
Μία κούκλα που μας ήρθε για λίγο ρετουσάρισμα.

- Επισκευή μπροστινού προφυλακτήρα.
- Γυάλισμα & williams.
- Καρμπον Di-Noc 3M στους καθρέπτες και στο πίσω diffuser.

Θα ακολουθήσουν κι άλλες φωτό κάτω από τις λάμπες μόλις τελειώσουμε με το βάψιμο.

:original:

A Γιάννη παραλίγο να ξεχάσω ρε συ. Ήθελα να σου πω πως βγάλαμε το diffuser...

Λοιπόν εγώ είχα μπεί μέσα στο αυτοκίνητο, ο μάστορας είχε πέσει από κάτω και μόλις μου λέει "ΕΤΟΙΜΟΟΟΟΣ...", του χώνω μια καλή γκαζιά και από το τρελό ήχο τα κλασε το diffuser και με ένα απαλό τραβηγματάκι, τού έμεινε στα χέρια :hystericalbs1: :hystericalbs1: :hystericalbs1:

S8N
08-09-10, 11:43
Ανοίγω το νήμα και κοιτάζω τη φωτογραφία. Ανοιγοκλείνω αρκετές φορές τα μάτια μου, πάω στο μπάνιο, βγάζω τους φακούς, τους πλένω με ειδικό σαπούνι, βάζω κολλύριο, τους ξαναφορώ, επιστρέφω στον υπολογιστή, ξανακοιτάω τη φωτογραφία...

Τελικά με δάκρυα στα μάτια παίρνω τη γυναίκα μου να της πω πως τελικά συνέβη αυτό που όλοι μου έλεγαν όταν ήμουν μικρός, πως δηλαδή αν συνεχίσω να τον παίζω τόσο πολύ θα τυφλωθώ. Εκείνη, σαν καλή σύζυγος, με καθησύχασε: "Προφανώς την τράβηξε με polaroid και τη σκάναρε σε παλιό scanner, σαν εκείνο που έχεις στην αποθήκη και το οποίο χρησιμοποιεί θύρα LPT".

Τελικά αυτό είναι. Ουφ!

Άντε Γιάννη, με το καλό να το πάρεις πίσω! Είμαι σίγουρος ότι θα γίνει κούκλα! Κι εσύ Κώστα, με το καλό να σου μάθει ο Σταμάτης να τραβάς φωτογραφίες!

Z4 DCT
08-09-10, 11:45
Ανοίγω το νήμα και κοιτάζω τη φωτογραφία. Ανοιγοκλείνω αρκετές φορές τα μάτια μου, πάω στο μπάνιο, βγάζω τους φακούς, τους πλένω με ειδικό σαπούνι, βάζω κολλύριο, τους ξαναφορώ, επιστρέφω στον υπολογιστή, ξανακοιτάω τη φωτογραφία...

Τελικά με δάκρυα στα μάτια παίρνω τη γυναίκα μου να της πω πως τελικά συνέβη αυτό που όλοι μου έλεγαν όταν ήμουν μικρός, πως δηλαδή αν συνεχίσω να τον παίζω τόσο πολύ θα τυφλωθώ. Εκείνη, σαν καλή σύζυγος, με καθησύχασε: "Προφανώς την τράβηξε με polaroid και τη σκάναρε σε παλιό scanner, σαν εκείνο που έχεις στην αποθήκη και το οποίο χρησιμοποιεί θύρα LPT".

Τελικά αυτό είναι. Ουφ!

Άντε Γιάννη, με το καλό να το πάρεις πίσω! Είμαι σίγουρος ότι θα γίνει κούκλα! Κι εσύ Κώστα, με το καλό να σου μάθει ο Σταμάτης να τραβάς φωτογραφίες!

:th_Laie_67-1::hystericalbs1::th_Laie_67-1::hystericalbs1:

Z4 DCT
08-09-10, 11:46
Μία κούκλα που μας ήρθε για λίγο ρετουσάρισμα.

- Επισκευή μπροστινού προφυλακτήρα.
- Γυάλισμα & williams.
- Καρμπον Di-Noc 3M στους καθρέπτες και στο πίσω diffuser.

Θα ακολουθήσουν κι άλλες φωτό κάτω από τις λάμπες μόλις τελειώσουμε με το βάψιμο.

:original:

A Γιάννη παραλίγο να ξεχάσω ρε συ. Ήθελα να σου πω πως βγάλαμε το diffuser...

Λοιπόν εγώ είχα μπεί μέσα στο αυτοκίνητο, ο μάστορας είχε πέσει από κάτω και μόλις μου λέει "ΕΤΟΙΜΟΟΟΟΣ...", του χώνω μια καλή γκαζιά και από το τρελό ήχο τα κλασε το diffuser και με ένα απαλό τραβηγματάκι, τού έμεινε στα χέρια :hystericalbs1: :hystericalbs1: :hystericalbs1:

Αυτο να το πεις στο συμπεθερο μου που λεει οτι δεν εχω πυραυλο!!!!!!:hystericalbs1:

z3 2.2
08-09-10, 11:50
Tωρα θα πηγαινει και καλυτερα Κωστα το εργαλειο του Γιαννη???
βαλτου πολυ κοτα πανω μπας και με περασει ααααααμα πατησουμε καποτε:th_Laie_67-1:

Αντε Γιαννακο μου με το καλο να την παραλαβεις την κουκλαρα σου απο τα χερακια του αρρωστου! (Κωστα περιεργη δουλεια διαλεξες βρε παιδακι μου για ψυχαναγκαστικουλης :whistle:)

scania124
08-09-10, 12:01
Αυτο να το πεις στο συμπεθερο μου που λεει οτι δεν εχω πυραυλο!!!!!!:hystericalbs1:

ασε τον πυραυλο και τις παπαριες σου και δες ποσο ποιο ομορφο και ποιο κακο ειναι χωρις πινακιδα εμπρος!!!!!!!!!!:fountwtis:

Monsta
08-09-10, 12:03
Ανοίγω το νήμα και κοιτάζω τη φωτογραφία. Ανοιγοκλείνω αρκετές φορές τα μάτια μου, πάω στο μπάνιο, βγάζω τους φακούς, τους πλένω με ειδικό σαπούνι, βάζω κολλύριο, τους ξαναφορώ, επιστρέφω στον υπολογιστή, ξανακοιτάω τη φωτογραφία...

Τελικά με δάκρυα στα μάτια παίρνω τη γυναίκα μου να της πω πως τελικά συνέβη αυτό που όλοι μου έλεγαν όταν ήμουν μικρός, πως δηλαδή αν συνεχίσω να τον παίζω τόσο πολύ θα τυφλωθώ. Εκείνη, σαν καλή σύζυγος, με καθησύχασε: "Προφανώς την τράβηξε με polaroid και τη σκάναρε σε παλιό scanner, σαν εκείνο που έχεις στην αποθήκη και το οποίο χρησιμοποιεί θύρα LPT".

Τελικά αυτό είναι. Ουφ!

Άντε Γιάννη, με το καλό να το πάρεις πίσω! Είμαι σίγουρος ότι θα γίνει κούκλα! Κι εσύ Κώστα, με το καλό να σου μάθει ο Σταμάτης να τραβάς φωτογραφίες!

Α να χαθείς εσύ ! Δε φτάνει που κάθομαι και σας τραβάω φωτογραφίες, γκρινιάζετε κι από πάνω... :hystericalbs1:

Monsta
08-09-10, 12:05
Γιάννη, το προφυλακτήρα δεν θα τον βάψει όλο τελικά. Θα φτιάξουμε τα γδαρσίματα που έχει χαμηλά (από πεζοδρόμιο μάλλον) και θα κάνει 1-2 καλλιτεχνικά σβησιματάκια σε μερικά σημεία που έχει ξεφλουδίσει το βερνίκι από πετραδάκια.

fanisk
08-09-10, 12:06
Α να χαθείς εσύ ! Δε φτάνει που κάθομαι και σας τραβάω φωτογραφίες, γκρινιάζετε κι από πάνω... :hystericalbs1:

Κι ομως ειναι απο τις καλυτερες που εβγαλες ποτε ! Δειχνει ωραια με το "κιτρινο" φως και τη γωνια. thumb

scania124
08-09-10, 12:23
Γιάννη, το προφυλακτήρα δεν θα τον βάψει όλο τελικά. Θα φτιάξουμε τα γδαρσίματα που έχει χαμηλά (από πεζοδρόμιο μάλλον) και θα κάνει 1-2 καλλιτεχνικά σβησιματάκια σε μερικά σημεία που έχει ξεφλουδίσει το βερνίκι από πετραδάκια.

εχεχεχεεχ ξερω σε ποιο πεζοδρομιο το χτυπησε!!!!!!!

θυμασε γιαννακη???????

Z4 DCT
08-09-10, 16:41
εχεχεχεεχ ξερω σε ποιο πεζοδρομιο το χτυπησε!!!!!!!

θυμασε γιαννακη???????

ΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧ:hystericalbs1: :whistle::whistle:

yodas
08-09-10, 18:02
Να γίνει και η οροφή λέμε....

Monsta
10-09-10, 20:23
Έχω φρέσκο πράμα λέμε και επειδή ο κύριος Ιωάννης θα σκάσει μέχρι να παραλάβει τη κούκλα του την επόμενη εβδομάδα, είπα να ανεβάσω ένα teaser.

Ιδού λοιπόν οι καθρέπτες τοποθετημένοι, το diffuser τελειωμένο και εν αναμονή προς τοποθέτηση τη Δευτέρα.


:salias::salias:

Z4 DCT
10-09-10, 20:25
Έχω φρέσκο πράμα λέμε και επειδή ο κύριος Ιωάννης θα σκάσει μέχρι να παραλάβει τη κούκλα του την επόμενη εβδομάδα, είπα να ανεβάσω ένα teaser.

Ιδού λοιπόν οι καθρέπτες τοποθετημένοι, το diffuser τελειωμένο και εν αναμονή προς τοποθέτηση τη Δευτέρα.


:salias::salias:

:shok::shok::shok:


:salias::salias::salias:


Κανονισε να φερω και το IQ σαλταρα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Kostas_1
10-09-10, 20:33
Μια σαλιαρα για τον κ. Γιαννη παρακαλω, πλημμυρίσαμε

https://www.letoshop.gr/files/photos/resized/mobo0202-16931-000080large_400x.jpg

bmwcompactjohn
10-09-10, 20:36
κωστα φοβερη η δουλεια στους καθρεφτες ...θυμασαι που στο ελεγα το καλοκαιρι στο μαγαζι οταν ειχα ερθει απο εκει.. νομιζω οτι τωρα που το βλεπω που το εφτιαξες ειχα δικιο....φιλε με το καλο θα το κανουμε και στο δικο μου αυτο ......

S8N
10-09-10, 21:57
Πράγματι φαίνεται πανέμορφο! Ακόμα και μέσα από τον φακό του Κώστα. Που είναι οι υπόλοιπες? ΟΕΟ?

Nick bmwlover
10-09-10, 22:31
Μια σαλιαρα για τον κ. Γιαννη παρακαλω, πλημμυρίσαμε

https://www.letoshop.gr/files/photos/resized/mobo0202-16931-000080large_400x.jpg

Αλλη μια για μενα παρακαλω!!!Πανεμορφα!!!

Z4 DCT
10-09-10, 22:43
Αμα βαλω και στο iq και πεσει ρετσινι επανω (το αφηνω εξω) εχουμε θεμα??

Nick bmwlover
10-09-10, 22:45
Αμα βαλω και στο iq και πεσει ρετσινι επανω (το αφηνω εξω) εχουμε θεμα??

Σφουγγαρακι κ νερακι αν θυμαμαι καλα...

Z4 DCT
10-09-10, 22:46
Σφουγγαρακι κ νερακι αν θυμαμαι καλα...

Μασατζη σε λενε εσενα ρε????:gun_bandana: :hyper:

Nick bmwlover
10-09-10, 22:49
Μασατζη σε λενε εσενα ρε????:gun_bandana: :hyper:

Καλα...:busted_cop:

Monsta
11-09-10, 09:37
Αμα βαλω και στο iq και πεσει ρετσινι επανω (το αφηνω εξω) εχουμε θεμα??

Όλος περιέργως το ρετσίνι και η κουτσουλιές αντέχουν πολύ περισσότερο πάνω στη μεμβράνη απ ότι στο βερνίκι του αυτοκινήτου μας.

Το τεστ πραγματοποιήθηκε στα γραφεία της 3Μ όπου αφήσανε κουτσουλιές πάνω σε ένα LEON για περίπου 15 μέρες πριν τις βγάλουν.

Το τεστ αφορά την carbon DI-NOC της 3Μ.

Z4 DCT
11-09-10, 09:42
Όλος περιέργως το ρετσίνι και η κουτσουλιές αντέχουν πολύ περισσότερο πάνω στη μεμβράνη απ ότι στο βερνίκι του αυτοκινήτου μας.

Το τεστ πραγματοποιήθηκε στα γραφεία της 3Μ όπου αφήσανε κουτσουλιές πάνω σε ένα LEON για περίπου 15 μέρες πριν τις βγάλουν.

Το τεστ αφορά την carbon DI-NOC της 3Μ.

Οποτε τι γινεται, βγαινει ευκολα??? δε καταλαβα???

Monsta
11-09-10, 09:44
Βγήκαν εύκολα και ΔΕΝ άφησαν σημάδι.

Z4 DCT
11-09-10, 09:45
:worthlesswithoutpic

:worthlesswithoutpic


:worthlesswithoutpic

Monsta
11-09-10, 10:06
Θες δηλαδή να με κάνεις τώρα να πάω κάτω, να τραβήξω φωτό μόνο και μόνο για να γκρινιάζετε μετά ομαδικώς ότι δε βγήκαν καλές επειδή.......

......τα πλακάκια μου είναι κίτρινα......,
......οι τοίχοι έχουν πολλά κάδρα......,
......τα φώτα μου πολύ έντονα......,
......τις βγάζω bird's eye view / airplane view και πρέπει να σκύβω......,
......το παπούτσι μου έχει αλοιφή.....,
......ο μάστορας είναι ακούρευτος.......και δε θυμάμαι τι άλλη π@π@ρι@ έχω ακούσει....

scania124
11-09-10, 10:10
κωστα να ρωτησω κατι......

βερνικι πανο απο το αυτοκολλητο αυτο μπαινει η θα υπαρχει προβλημα!!!!!!?????

Z4 DCT
11-09-10, 10:11
Ελα μωρε μη κανεις σα γρια παρθενα, ετσι κι αλλιως αφου μαπα φωτο βγαζεις.......

Εδω το θεμα ειναι οτι και μαπα να την βγαλεις ειναι το αμαξι τζαμι και η φωτο θα ειναι τελεια.....κατι σαν αυτοματο photoshop φιλε!!!!!:hystericalbs1::hystericalbs1:

scania124
11-09-10, 10:12
Ελα μωρε μη κανεις σα γρια παρθενα, ετσι κι αλλιως αφου μαπα φωτο βγαζεις.......

Εδω το θεμα ειναι οτι και μαπα να την βγαλεις ειναι το αμαξι τζαμι και η φωτο θα ειναι τελεια.....κατι σαν αυτοματο photoshop φιλε!!!!!:hystericalbs1::hystericalbs1:

τι παπαρας θεε μου!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

μεγαλο ψωνιο!!!!!!!!!

Monsta
11-09-10, 10:13
κωστα να ρωτησω κατι......

βερνικι πανο απο το αυτοκολλητο αυτο μπαινει η θα υπαρχει προβλημα!!!!!!?????

Θα υπάρξει πρόβλημα Θάνο, καθώς μαυρίζει ολόκληρο και δε φαίνεται τίποτα από το 3D του carbon πλέον.

Z4 DCT
11-09-10, 12:04
Κωστα το πλαστικο καπακι της μηχανης εχει απο κατω ηχομονωση και θερμομονωση, αυτο μπορει να το ντυσει καρμπον μαζι με το θεμα που εχει μπροστα απο την μηχανη για να κρυβει το κενο??? (αυτο που γελαγαμε)

Αντεχουν στην θερμοκρασια......δεν ανεβαζει τρελα νουμερα εκει πανω....
Ξερεις ποσους βαθμους αντεχει το 3Μ??

Monsta
11-09-10, 12:09
Δε κατάλαβα ρε Γιάννη. Και που θα στέκεται η μεμβράνη από εκεί που τελειώνει ο κινητήρας μέχρι το πλαστικό της μάσκας, στον αέρα ?

Αλλά και για τη θερμοκρασία πιστεύω θα υπάρχει πρόβλημα. Αν θες ρωτάω και μαθαίνω όμως.

Z4 DCT
11-09-10, 12:14
Δε κατάλαβα ρε Γιάννη. Και που θα στέκεται η μεμβράνη από εκεί που τελειώνει ο κινητήρας μέχρι το πλαστικό της μάσκας, στον αέρα ?

Αλλά και για τη θερμοκρασία πιστεύω θα υπάρχει πρόβλημα. Αν θες ρωτάω και μαθαίνω όμως.

Kωστα για αυτα τα δυο λεω.......

scania124
11-09-10, 12:57
Kωστα για αυτα τα δυο λεω.......

εγω πιστευω πως δυσκολα θα γινεται γιατι οπως ειπε και ο κωστας ειναι χοντρο υλικο και δυσκολο....

τα καπακια αυτα ειναι με πολλες γωνιες και βαθουλοματα...

Z4 DCT
11-09-10, 13:05
εγω πιστευω πως δυσκολα θα γινεται γιατι οπως ειπε και ο κωστας ειναι χοντρο υλικο και δυσκολο....

τα καπακια αυτα ειναι με πολλες γωνιες και βαθουλοματα...

Α να δουμε, θα μας πει ο ειδικος.......να δουμε και τι θερμοκρασιες αντεχει

yodas
11-09-10, 19:57
Πολύ καλή δουλειά...Κώστα μπορείς να κόψεις και 2 κομματάκια για Μ3 καθρέπτες και να μου τα στείλεις γιατί για να κατέβω εγώ θα χρονίσουμε...

Γιάννη οι Αμερικάνοι τα πουλάνε τα καπάκια έτοιμα...+ αυτά των αεραγωγών

Z4 DCT
11-09-10, 22:36
Πολύ καλή δουλειά...Κώστα μπορείς να κόψεις και 2 κομματάκια για Μ3 καθρέπτες και να μου τα στείλεις γιατί για να κατέβω εγώ θα χρονίσουμε...

Γιάννη οι Αμερικάνοι τα πουλάνε τα καπάκια έτοιμα...+ αυτά των αεραγωγών

Που Γιωργο? λινκ?....αν και υπιψιαζομαι οτι θα ειναι πανακριβα και συν του οτι δεν εχω και πολυ εμπιστοσυνη στους πωλητες του νετ.......

Monsta
12-09-10, 13:23
Κατάλαβα Γιάννη, αλλά δεν το συνιστά η 3Μ σε αυτά τα σημεία.

Αλλά και να έλεγε ΟΚ, πρέπει να μπει το ειδικό αστάρι γύρω-γύρω από τις γωνιές, πράγμα αδύνατο, έτσι που είναι αυτά τα πλαστικά του κινητήρα.

Z4 DCT
12-09-10, 14:11
Κατάλαβα Γιάννη, αλλά δεν το συνιστά η 3Μ σε αυτά τα σημεία.

Αλλά και να έλεγε ΟΚ, πρέπει να μπει το ειδικό αστάρι γύρω-γύρω από τις γωνιές, πράγμα αδύνατο, έτσι που είναι αυτά τα πλαστικά του κινητήρα.

Οτι πεις......σ αυτα εσυ κανεις κουμαντο.....thumb

Αντε και πεεριμενω ξελιγωμενος.......

Z4 DCT
13-09-10, 18:57
Καμια φωτο τελειωμενο εβγαλες?????


:salias::salias::salias::salias:

Monsta
13-09-10, 19:01
Καμια φωτο τελειωμενο εβγαλες?????


:salias::salias::salias::salias:

Γιάννη, το μαγαζί είναι τίγκα, για να τραβήξω φωτό πρέπει να τα βγάλω όλα έξω....(5 αυτοκίνητα).

Ίσως αύριο / μεθαύριο που θα φεύγεις...

Z4 DCT
13-09-10, 19:05
Γιάννη, το μαγαζί είναι τίγκα, για να τραβήξω φωτό πρέπει να τα βγάλω όλα έξω....(5 αυτοκίνητα).

Ίσως αύριο / μεθαύριο που θα φεύγεις...

Οκ ....ξερω οτι μου κανεις τεστ υπομονης!!!!!!thumb



Κουφαλααααααααααααααα

Z4 DCT
14-09-10, 16:09
Οκ ....ξερω οτι μου κανεις τεστ υπομονης!!!!!!thumb



Κουφαλααααααααααααααα

Δεν εχω αλλη υπομονη..............μια φωτο μια φωτο μια φωτο μια φωτο φωτο φωτο φωτο φωτο φωτο

Nino
14-09-10, 16:33
σημερα το πρωι τραβηγμενη



και θα σου βαλουν και αυτα αντε μεγεια βρε!!!

Z4 DCT
14-09-10, 16:48
σημερα το πρωι τραβηγμενη



και θα σου βαλουν και αυτα αντε μεγεια βρε!!!

:shok::shok::shok:

:sm-angry05::sm-angry05:

scania124
14-09-10, 17:38
σημερα το πρωι τραβηγμενη



και θα σου βαλουν και αυτα αντε μεγεια βρε!!!

χααχαχαχχααχαχχα
χαχαχαχαχαχαχααχχαχα
γιαννακη γι αυτο το πηγες στον κωστα?????????:hystericalbs1: :hystericalbs1:

δεν μας τα λες καλα γιαννακηηηηη!!!!!!!! :th_Laie_67-1: :th_Laie_67-1:

Monsta
14-09-10, 17:42
Δεν εχω αλλη υπομονη..............μια φωτο μια φωτο μια φωτο μια φωτο φωτο φωτο φωτο φωτο φωτο

Έχει ήδη αρχίσει η αντίστροφη μέτρηση....

Έλα να μπαίνουν και τα ελατήρια λέμε να κάτσει όμορφα το κουπέ. thumb

Z4 DCT
15-09-10, 16:48
Το αμαξι παρεληφθη σημερα το πρωι........σε φοβερη κατασταση.......ετοιμη για γαμο η νυφη!!!!:thumbsup:

Το γυαλισμα της εκθαμβωτικο......+2χλμ
Η κοτα γλυστρα προστυχα .........+15χλμ
Τα καπμπον βγαζουν ματι.......+5χλμ
Το εσωτερικο εγινε οπως την μερα που το πηρα........βρακι πεντακαθαρο!!!!
Το αμαξι ειναι κουκλα.....αξια ανεκτιμητη..:thumbsup::thumbsup:


Κωστα πολυ καλη δουλεια!!!!!, ευχαριστω πολυ:original::original::thanks:


Καλες φωτο εχει ο Κωστας...θα βαλει μετα...

yodas
15-09-10, 17:39
καλοφορεταααααααααααααααα αα

Vasilis
15-09-10, 17:40
αυτην την γρατζουνιτσα πισω αριστερα ....ο κωστας την εκανε?...ουπς...:shok::whistle::shok:


ολα τα λεφτα το εργαλειο σου Γιαννο...

καλα που δεν κανονιζουμε ακομη καλλιστεια...να οργανωθουν κ αλλοι....thumb:thumbsup:

Z4 DCT
15-09-10, 17:42
αυτην την γρατζουνιτσα πισω αριστερα ....ο κωστας την εκανε?...ουπς...:shok::whistle::shok:


ολα τα λεφτα το εργαλειο σου Γιαννο...

καλα που δεν κανονιζουμε ακομη καλλιστεια...να οργανωθουν κ αλλοι....thumb:thumbsup:

Ευχαριστω πολυ Βασιλη!!!!thumb
Απο κοντα ειναι πολυ καλυτερο, το κτηλ δεν μπορει να το αποδωσει.....
Ο κωστας εβγαλε καλες φωτο με μηχανη.......ΚΩΣΤΑΑΑΑΑΑΑ

Χρίστος
15-09-10, 17:43
ομορφαινει γιαννακη.καλοριζικο
keep up...


ΜΠΡΑΒΟ στο Κωστα για το αποτελεσμα

Z4 DCT
15-09-10, 17:47
ομορφαινει γιαννακη.καλοριζικο
keep up...


ΜΠΡΑΒΟ στο Κωστα για το αποτελεσμα

Ναι μπραβο....δεν ηθελα να γραψω πολλα για τον μασατζη....αλλα το εχει το μερακι και πανω απο ολα την χαρουμενη διαθεση να σε εξυπηρετησει!!!!!:thnx:

Monsta
15-09-10, 17:50
Που είδε ο Βασίλης τη γρατζουνιά ρε συ ?

Vasilis
15-09-10, 17:56
Που είδε ο Βασίλης τη γρατζουνιά ρε συ ?

:th_Laie_67-1::th_Laie_67-1::th_Laie_67-1::whistle::th_Laie_67-1::th_Laie_67-1:

Z4 DCT
15-09-10, 18:00
Που είδε ο Βασίλης τη γρατζουνιά ρε συ ?

:hystericalbs1: :th_Laie_67-1: :th_Laie_67-1: :hystericalbs1:

aristent
15-09-10, 18:00
Πολεμικο το εργαλειο!!!:shok:
Αντε με'γεια Γιαννη!!!:thumbsup:
Πιστευω και εγω οτι απο κοντα θα λεει πολυ περισσοτερα!!!
Μπραβο και στον Κωστα για την αψογη εφαρμογη:thumbsup:....αρρωστακι και αυτος με την τελειοτητα, αλλα ετσι ειναι σε τετοια χερια εμπιστευομαστε τα μπε-μπε μας!!!thumb

Apostolos
15-09-10, 18:05
Κορυφαία δουλειά και άψογο αποτέλεσμα. Καλορίζικαthumb

PATSIMINI
15-09-10, 18:15
Το αμαξι παρεληφθη σημερα το πρωι........σε φοβερη κατασταση.......ετοιμη για γαμο η νυφη!!!!:thumbsup:

Το γυαλισμα της εκθαμβωτικο......+2χλμ
Η κοτα γλυστρα προστυχα .........+15χλμ
Τα καπμπον βγαζουν ματι.......+5χλμ
Το εσωτερικο εγινε οπως την μερα που το πηρα........βρακι πεντακαθαρο!!!!
Το αμαξι ειναι κουκλα.....αξια ανεκτιμητη..:thumbsup::thumbsup:


Κωστα πολυ καλη δουλεια!!!!!, ευχαριστω πολυ:original::original::thanks:


Καλες φωτο εχει ο Κωστας...θα βαλει μετα...

Πολυ ωραια δουλεια!!!!Αληθεια τι εκανες στο εσωτερικο?????

Z4 DCT
15-09-10, 18:20
Πολυ ωραια δουλεια!!!!Αληθεια τι εκανες στο εσωτερικο?????

ενα φρεσκαρισμα.......Κωστααα πες

kostas 325
15-09-10, 18:47
Μπραβο!! Πολυ ωραια δουλεια! ΤΟΥΜΠΑΝΟ το εργαλειο...

Nino
15-09-10, 18:58
κουκλα ηταν πριν... κουκλα και τωρα μετα το spa της!!!
να'σαι καλα Γιανναρε να την ευχαριστιεσαι!!!

Monsta
15-09-10, 19:18
Τίποτα το ιδιαίτερο ρε παιδιά. Ψιλο-πράματα μωρέ...

Πήγα να του καθαρίσω τον ουρανό που είχε πολλούς λεκέδες από εμετό, αλλά μου ξέφυγε το χημικό απ τα χέρια και πιτσίλισε παντού, με αποτέλεσμα να του ξεβάψω κατά λάθος τα δέρματα στα καθίσματα και στα πλαϊνά. :ranting2: Αφού τα κανα λοιπόν όλα αυτά π*****α, λέω ας καθαρίσω τουλάχιστον τον ουρανό να τελειώνω ένα ένα, αλλά (κατά λάθος πάλι) έριξα πάαααααρα πολύ χημικό (δεν το λυπάμαι βλέπετε) και έτσι ο ουρανός δυστυχώς κρέμασε σε 3-4 σημεία. :ranting2:

Έτσι άρχισα να ξηλώνω καθίσματα, ταπετσαρίες και ουρανό. Δεν το κανα όλα μόνος μου γιατί είχε πολύ δουλειά. Φώναξα ένα Πακί από το βενζινάδικο....μου χε πει ότι ήξερε από μονταρίσματα - ξεμονταρίσματα και άμα ποτέ χρειαστώ βοήθεια να του πω. Μπαίνει λοιπόν ο μαύρος από τη πλευρά του συνοδηγού και αρχίζουμε να ξηλώνουμε ταυτόχρονα....'Πάμεεεεε...' του λέω και ο μακάκας τραβάει με δύναμη και σπάει 8 κλιπάκια με τη μία. :ranting2: Αρχίζω να του κατεβάζω Χριστο-παναγίες και του λέω 'άχρηστε ξεκίνα από πίσω καλύτερα....' καθώς λοιπόν πήγε να σηκωθεί να μπει στο πίσω κάθισμα, βλέπω ότι εκεί που καθόταν το ζώο έχει κάνει μια βαθιά γρατζουνιά στο δέρμα και το χει σκίσει με τα άγρια κουμπιά από το τζίν του. :ranting2: Τον βουτάω λοιπόν και τον τραβάω άρον άρον έξω από το αυτοκίνητο μη τα κάνει χειρότερα και του χώνω μια σφαλιάρα μήπως και συνέλθει, αλλά από τα νεύρα μου και το μπαμ μού ξεκουμπώνει το ρολόϊ και χτυπάει πάνω στη πόρτα του ε92 με αποτέλεσμα 2 μικρά βαθουλωματάκια και 3 γρατζουνιές των 5-6 εκατοστών :ranting2:.....τίποτα σπουδαίο δηλαδή......ευτυχώς Παναγία μου γιατί και ο κύριος Γιάννης είναι περίεργος άνθρωπος. Στη συνέχεια παίρνω το θερμοπίστολο να ζεστάνω λίγο τα σημεία που είχαν σκιστεί στο κάθισμα αλλά και εκεί που ξέβαψαν τα πλαστικά και το δέρμα μήπως και καταφέρω να πάρω λίγο ...... χρώμα από το διπλανό σημείο και το καλύψω να μη φαίνεται τόσο πολύ, όμως εκεί που όλα πηγαίνανε καλά, ξαφνικά χτυπάει το τηλέφωνο και αφηρημένος πάω να αφήσω το θερμοπίστολο κάτω, το ακουμπάω όμως με το καυτό ακροφύσιο στη μοκέτα και φυσικά τη λιώνει, ενώ κάτι 'περίεργο' άρχισε να μου μυρίζει. Μη σας τα πολυλογώ, μέχρι να το κλείσω με το πελάτη που μου τα χε κάνει τσουρέκια, η μοκέτα συνέχισε να καίγεται με αποτέλεσμα να ανοίξει μία τρύπα 30 εκ. μέχρι να προλάβω ν αρπάξω το πυροσβεστήρα. :ranting2::ranting2: Φυσικά κάηκε και η επένδυση από κάτω από τη μοκέτα, αλλά δε τρέχει τπτ αφού πήρα κάτι 'παρόμοιο' από ένα χρωματοπωλείο :original: και το τοποθέτησα στα πρόχειρα, πριν αρχίσω πια την επισκευή στη καμμένη μοκέτα.... :ranting2:

Δεν θέλω να σας ζαλίζω άλλο, όμως οι εργασίες ήταν πολλές στο αυτοκίνητο του Γιάννη και αυτός ήταν και ο κύριος λόγος που έμεινε στο μαγαζί 9 ολόκληρες μέρες. thumb

Αντίστοιχη περιποίηση έγινε και στα εξωτερικά μέρη του αυτοκινήτου, αν θέλετε μπορώ να σας περιγράψω. :original:

Σημασία έχει ότι ο κύριος Γιάννης έμεινε ΑΠΟΛΥΤΑ ευχαριστημένος με το αποτέλεσμα και ευτυχώς δεν 'μυρίστηκε' απολύτως τίποτα. :thumbsup:

Λέει μάλιστα ότι θα φέρει και το 'μικρό' (σειρά 1) και το IQ αργότερα για να του......αλλάξουμε τα φώτα εεεεε το χρώμα από λευκό πέρλα σε ανθρακί ματ. Άραγε πως στο καλό θα το κάνουμε αυτό ?????? :whistle:

aristent
15-09-10, 19:30
Τι λες τωρα???? τον βλεπω να αρχιζει να ψαχνει τη μοκετα ποντο-ποντο!!!!:th_Laie_67-1:

john
15-09-10, 20:36
κολοριζικο γιαννη.απο κοντα πρεπει να ειναι ολο τα λεφτα.μπραβο κ στον κωστα για το μερακι του κ τον επαγγελματισμο του.ετοιμαζω κ το δικο μου σιγα σιγα.
για τον ουρανο το μετανιωσες ε?

Monsta
15-09-10, 20:45
κολοριζικο γιαννη.απο κοντα πρεπει να ειναι ολο τα λεφτα.μπραβο κ στον κωστα για το μερακι του κ τον επαγγελματισμο του.ετοιμαζω κ το δικο μου σιγα σιγα.
για τον ουρανο το μετανιωσες ε?

Του Γιάννη ο ουρανός έχει οροφή και είναι εξαιρετικά δύσκολο να κοπεί η μεμβράνη στις 4 κούρμπες χωρίς τσακίσματα.

Driver M
15-09-10, 21:18
Άψογο αποτέλεσμα από τον Κώστα, όπως μας έχει συνηθίσει άλλωστε.

Αλλά και η Ε92 του Γιάννη, από τις πιο προσεγμένες που έχω δει!

fanisk
15-09-10, 23:01
Το αμαξι παρεληφθη σημερα το πρωι........σε φοβερη κατασταση.......ετοιμη για γαμο η νυφη!!!!:thumbsup:

Το γυαλισμα της εκθαμβωτικο......+2χλμ
Η κοτα γλυστρα προστυχα .........+15χλμ
Τα καπμπον βγαζουν ματι.......+5χλμ
Το εσωτερικο εγινε οπως την μερα που το πηρα........βρακι πεντακαθαρο!!!!
Το αμαξι ειναι κουκλα.....αξια ανεκτιμητη..:thumbsup::thumbsup:


Κωστα πολυ καλη δουλεια!!!!!, ευχαριστω πολυ:original::original::thanks:


Καλες φωτο εχει ο Κωστας...θα βαλει μετα...


Κωστα ευγε, Γιαννη να το χαιρεσαι thumb

Z4 DCT
15-09-10, 23:04
Τίποτα το ιδιαίτερο ρε παιδιά. Ψιλο-πράματα μωρέ...

Πήγα να του καθαρίσω τον ουρανό που είχε πολλούς λεκέδες από εμετό, αλλά μου ξέφυγε το χημικό απ τα χέρια και πιτσίλισε παντού, με αποτέλεσμα να του ξεβάψω κατά λάθος τα δέρματα στα καθίσματα και στα πλαϊνά. :ranting2: Αφού τα κανα λοιπόν όλα αυτά π*****α, λέω ας καθαρίσω τουλάχιστον τον ουρανό να τελειώνω ένα ένα, αλλά (κατά λάθος πάλι) έριξα πάαααααρα πολύ χημικό (δεν το λυπάμαι βλέπετε) και έτσι ο ουρανός δυστυχώς κρέμασε σε 3-4 σημεία. :ranting2:

Έτσι άρχισα να ξηλώνω καθίσματα, ταπετσαρίες και ουρανό. Δεν το κανα όλα μόνος μου γιατί είχε πολύ δουλειά. Φώναξα ένα Πακί από το βενζινάδικο....μου χε πει ότι ήξερε από μονταρίσματα - ξεμονταρίσματα και άμα ποτέ χρειαστώ βοήθεια να του πω. Μπαίνει λοιπόν ο μαύρος από τη πλευρά του συνοδηγού και αρχίζουμε να ξηλώνουμε ταυτόχρονα....'Πάμεεεεε...' του λέω και ο μακάκας τραβάει με δύναμη και σπάει 8 κλιπάκια με τη μία. :ranting2: Αρχίζω να του κατεβάζω Χριστο-παναγίες και του λέω 'άχρηστε ξεκίνα από πίσω καλύτερα....' καθώς λοιπόν πήγε να σηκωθεί να μπει στο πίσω κάθισμα, βλέπω ότι εκεί που καθόταν το ζώο έχει κάνει μια βαθιά γρατζουνιά στο δέρμα και το χει σκίσει με τα άγρια κουμπιά από το τζίν του. :ranting2: Τον βουτάω λοιπόν και τον τραβάω άρον άρον έξω από το αυτοκίνητο μη τα κάνει χειρότερα και του χώνω μια σφαλιάρα μήπως και συνέλθει, αλλά από τα νεύρα μου και το μπαμ μού ξεκουμπώνει το ρολόϊ και χτυπάει πάνω στη πόρτα του ε92 με αποτέλεσμα 2 μικρά βαθουλωματάκια και 3 γρατζουνιές των 5-6 εκατοστών :ranting2:.....τίποτα σπουδαίο δηλαδή......ευτυχώς Παναγία μου γιατί και ο κύριος Γιάννης είναι περίεργος άνθρωπος. Στη συνέχεια παίρνω το θερμοπίστολο να ζεστάνω λίγο τα σημεία που είχαν σκιστεί στο κάθισμα αλλά και εκεί που ξέβαψαν τα πλαστικά και το δέρμα μήπως και καταφέρω να πάρω λίγο ...... χρώμα από το διπλανό σημείο και το καλύψω να μη φαίνεται τόσο πολύ, όμως εκεί που όλα πηγαίνανε καλά, ξαφνικά χτυπάει το τηλέφωνο και αφηρημένος πάω να αφήσω το θερμοπίστολο κάτω, το ακουμπάω όμως με το καυτό ακροφύσιο στη μοκέτα και φυσικά τη λιώνει, ενώ κάτι 'περίεργο' άρχισε να μου μυρίζει. Μη σας τα πολυλογώ, μέχρι να το κλείσω με το πελάτη που μου τα χε κάνει τσουρέκια, η μοκέτα συνέχισε να καίγεται με αποτέλεσμα να ανοίξει μία τρύπα 30 εκ. μέχρι να προλάβω ν αρπάξω το πυροσβεστήρα. :ranting2::ranting2: Φυσικά κάηκε και η επένδυση από κάτω από τη μοκέτα, αλλά δε τρέχει τπτ αφού πήρα κάτι 'παρόμοιο' από ένα χρωματοπωλείο :original: και το τοποθέτησα στα πρόχειρα, πριν αρχίσω πια την επισκευή στη καμμένη μοκέτα.... :ranting2:

Δεν θέλω να σας ζαλίζω άλλο, όμως οι εργασίες ήταν πολλές στο αυτοκίνητο του Γιάννη και αυτός ήταν και ο κύριος λόγος που έμεινε στο μαγαζί 9 ολόκληρες μέρες. thumb

Αντίστοιχη περιποίηση έγινε και στα εξωτερικά μέρη του αυτοκινήτου, αν θέλετε μπορώ να σας περιγράψω. :original:

Σημασία έχει ότι ο κύριος Γιάννης έμεινε ΑΠΟΛΥΤΑ ευχαριστημένος με το αποτέλεσμα και ευτυχώς δεν 'μυρίστηκε' απολύτως τίποτα. :thumbsup:

Λέει μάλιστα ότι θα φέρει και το 'μικρό' (σειρά 1) και το IQ αργότερα για να του......αλλάξουμε τα φώτα εεεεε το χρώμα από λευκό πέρλα σε ανθρακί ματ. Άραγε πως στο καλό θα το κάνουμε αυτό ?????? :whistle:


Η μαλ@κεια ειναι οτι ειχα ξεχασει να σου πω οτι μια μερα με επιασε διαροια και τα αμολεισα ολα πανω στα καθισματα στην οροφη και παντου......παλι καλα δεν μυριζει τιποτα πλεον!!!!!:thumbsup::thumbsup:

Χρίστος
15-09-10, 23:16
Η μαλ@κεια ειναι οτι ειχα ξεχασει να σου πω οτι μια μερα με επιασε διαροια και τα αμολεισα ολα πανω στα καθισματα στην οροφη και παντου......παλι καλα δεν μυριζει τιποτα πλεον!!!!!:thumbsup::thumbsup:
συνηθισμενος ειναι κωστα σε τετοια αρρωματα, μην ανχωνεσαι για τετοια:th_Laie_67-1:

Monsta
16-09-10, 07:19
Η μαλ@κεια ειναι οτι ειχα ξεχασει να σου πω οτι μια μερα με επιασε διαροια και τα αμολεισα ολα πανω στα καθισματα στην οροφη και παντου......παλι καλα δεν μυριζει τιποτα πλεον!!!!!:thumbsup::thumbsup:

Ναι ρε, είδες τι κάνει το όζον ?? Θαύματα !!!

Monsta
16-09-10, 08:14
Τι έφτιαξα πάλι ο μπαγάσας...

Z4 DCT
16-09-10, 08:17
Τι έφτιαξα πάλι ο μπαγάσας...

Πω πω ποιανου ειναι το εργαλειο????

:salias::salias::salias:





ψωναραααααα

NickE60
16-09-10, 08:33
Ωραία δουλειά! Μπράβο παιδιά!! thumb

PANOS-E60
16-09-10, 08:45
Τι έφτιαξα πάλι ο μπαγάσας...

:shok::shok::shok::shok::shok:

WOW !!!

S8N
16-09-10, 08:50
Ήταν που ήταν κούκλα, τι να πει κανείς τώρα!

Ptboul
16-09-10, 08:51
Κώστα ρώτα τον ιδιοκτήτη αν το δίνει :D

GM6
16-09-10, 10:53
Φοβερο κυριε Γιαννη:shok: περιμενω να το δω απο κοντα.....Μπραβο Κωστα:thumbsup:

Monsta
24-09-10, 09:17
Φοβερο κυριε Γιαννη:shok: περιμενω να το δω απο κοντα.....Μπραβο Κωστα:thumbsup:

Ευχαριστώ Γιώργο. Δε του δάνείζεις κανένα άλογο γιατί κοντεύει να σκάσει... :hystericalbs1: