PDA

Επιστροφή στο Forum : ΠΟΛΥ ΧΕΡΙ ...



Thomelef
06-09-10, 20:39
ότι λέει ο τίτλος...τπτ περισότερο τπτ λιγότερο...


https://www.youtube.com/watch?v=JxYwSGFrdAs

Lambros46
06-09-10, 20:42
Τον ανθρωπακο που πηγε να περασει το δρομο στο 2:03 τον ειδατε????

Monsta
06-09-10, 20:57
Ρε σεις αυτός μοιάζει με τον Αλώ !!!!!!!! :hystericalbs1::hystericalbs1::hystericalbs1::hyst ericalbs1:

Νίιιιιιιιικοοοοοοοο εσύ ήσουνα αγόρι μου??? Μήπως λέει και S&S στο πλάϊ ??? :hystericalbs1::hystericalbs1:

Thomelef
06-09-10, 21:04
Ρε σεις αυτός μοιάζει με τον Αλώ !!!!!!!! :hystericalbs1::hystericalbs1::hystericalbs1::hyst ericalbs1:

Νίιιιιιιιικοοοοοοοο εσύ ήσουνα αγόρι μου??? Μήπως λέει και S&S στο πλάϊ ??? :hystericalbs1::hystericalbs1:



όσο για τέτοιου είδους οδήγηση σε τόσο στενούς δρομους με τόση κυκλοφορία,
την γνώμη μου την κατέθεσα...

alexk
06-09-10, 21:04
ότι λέει ο τίτλος...τπτ περισότερο τπτ λιγότερο...

https://www.youtube.com/watch?v=JxYwSGFrdAs

Το αυτοκίνητο είναι με βεβαιότητα το λευκό της speed and style...

:whistle:

alexk
06-09-10, 21:06
ναι........................... και με έχει πιάσει και μια ανατριχίλα και ντροπή...

όσο για τέτοιου είδους οδήγηση σε τόσο στενούς δρομους με τόση κυκλοφορία,
την γνώμη μου την κατέθεσα...


Βρε Θωμά επειδή ο Νίκος είναι γνωστός το κάνει ΟΚ ?

z3 2.2
06-09-10, 21:19
ρε τον καννιβαλο!!!:th_Laie_67-1:
ρε Νικ!!! κατσε να πεσει τουλαχιστον η νυχτα!
ο αναμαρτητος πρωτος το λιθο βαλετο....
ολοι εχουμε γινει καφροι και ολοι εχουμε κανει γριες να πηδανε στα δεντρα να σωθουνε...

Monsta
06-09-10, 21:22
Nick you just got BUSTED !!!!!!! :hystericalbs1::hystericalbs1::hystericalbs1:

Κωνσταντίνος
06-09-10, 21:29
Εκτός και απο "πολύ χέρι" μιλάμε και για μεγάλη ανευθυνότητα.
Οσο χέρι και να έχει, ένα στιγμιαίο λάθος (που στατιστικά και μόνο συμβαίνει σε κορυφαίους οδηγούς αγώνων, πόσο μάλλον σε ερασιτέχνες) και έχει καρφωθεί πάνω μου που κινούμαι ανυποψίαστος στο αντίθετο ρεύμα.
Και ο ανθρωπάκος στο 2:03 που φυσικά δεν περιμένει απο αυτό το ρεύμα να ανεβαίνει κάποιος.
:thumbsdown:

Thomelef
06-09-10, 21:30
Βρε Θωμά επειδή ο Νίκος είναι γνωστός το κάνει ΟΚ ?

τι ενοείς αλέξη γιατί δεν κατάλαβα????????????
πως επειδή είναι ο νίκος θεωρώ πως το κάνει καλά???
ή επειδή είναι ο νίκος δεν πειράζει τέτοιου είδους οδήγηση??

dark knight
06-09-10, 21:31
καλο το χερι.δεν πρεπει να γινονται τετοια σε ανοικτους δημοσιους δρομους γιατι πληθαινουν τα εκκλησακια

m3est
06-09-10, 21:33
Που το ξεθαψατε αυτο βρε?Παει σχεδον μια πενταετια που ειχαμε κανει την παρουσιαση στο XL.Πολυ καννιβαλικο το βιντεακι για γυρισμα στο δρομο.Και να φανταστειτε οτι ειχανε βαλει και ατομα να κανουν σημα οτι ο δρομος ειναι ελευθερος.Οτι να ναι λεμε.

Monsta
06-09-10, 21:39
Και ο ανθρωπάκος στο 2:03 που φυσικά δεν περιμένει απο αυτό το ρεύμα να ανεβαίνει κάποιος.
:thumbsdown:

Μαααααα τι δουλειά είχε ο ανθρωπάκος να βρίσκεται στο συγκεκριμένο σημείο τη στιγμή που το Μ3 ανεβαίνει διπλωμένο ????? :D

m3est
06-09-10, 21:40
Οτι και να πειτε εχετε δικιο.Ειναι απαραδεκτο το δεχομαι.Αλλα ολοι μας εχουμε κανει ανωριμοτητες καποια στιγμη στο παρελθον.Φυσικα δεν θα εκανα κατι αναλογο τωρα που εχω και δυο παιδια και τα βλεπω αλλιως τα πραγματα.

Monsta
06-09-10, 21:52
Εγώ πάντως όσες φορές έχω μπει με το Νικόλα συνοδηγός και κάνει ταρζανιές, δε νιώθω κανένα μα κανένα άγχος. Και δε νιώθω καθόλου άνετα στη διπλανή θέση με οποιονδήποτε στο τιμόνι.

Πρέπει να πας για εξομολόγηση τέκνον μου.

Thomelef
06-09-10, 21:54
λοιπόν...
επειδή είμαι άτομο που δεν μου αρέσει να κρυβομαι πίσω απο το δάχτυλο μου, θα πώ αυτά
και τελειώνω., γιατί ούτε απο σπόντες καταλαβαίνω, ούτε φοβάμαι να πώ και να παραδεχθώ
ότι έχω κάνει μ@λ@κί@.
νίκο δεν ξέρω τι πρόλαβες και διάβασες απο το θρεντ με το συγκεκριμένο βίντεο που
σήκωσα, αλλά είχα και κάποιους σχολιασμούς που εγώ ο ίδιος ζήτησα να σβηστούν.
δυστηχώς αφού έγραψα κατάλαβα πως είσουν εσύ.
αυτό δεν σημαίνει πως επικροτώ το θέμα του βίντεο ή τις συνθήκες με τις οποίες
γυρίστικε, απλά κάποιες λέξεις μου δεν ήταν κόσμιες και ζητώ συγνώμη.
αν πάλι δεν πρόλαβες να διαβάσεις μείνε σε αυτό το μύνημα...

alexk
06-09-10, 22:02
τι ενοείς αλέξη γιατί δεν κατάλαβα????????????
πως επειδή είναι ο νίκος θεωρώ πως το κάνει καλά???
ή επειδή είναι ο νίκος δεν πειράζει τέτοιου είδους οδήγηση??

Εννοώ ότι σε πειράζω !

Αφού όλοι σωστοί είμαστε, δεν τίθεται θέμα παρεξήγησης.
Όταν έγραφα πάντως, γελούσα γιατί είδα ότι δεν έχεις καταλάβει ότι είναι ο Νίκος.

Πιστεύω να μην θύμωσες.

Thomelef
06-09-10, 22:07
Εννοώ ότι σε πειράζω !

Αφού όλοι σωστοί είμαστε, δεν τίθεται θέμα παρεξήγησης.
Όταν έγραφα πάντως, γελούσα γιατί είδα ότι δεν έχεις καταλάβει ότι είναι ο Νίκος.

Πιστεύω να μην θύμωσες.


όχι δεν έχω θυμώσει...:original:
ελπίζω και ο νίκος να μην έχει θυμώσει μαζί μου επίσεις.

m3est
06-09-10, 22:10
λοιπόν...
επειδή είμαι άτομο που δεν μου αρέσει να κρυβομαι πίσω απο το δάχτυλο μου, θα πώ αυτά
και τελειώνω., γιατί ούτε απο σπόντες καταλαβαίνω, ούτε φοβάμαι να πώ και να παραδεχθώ
ότι έχω κάνει μ@λ@κί@.
νίκο δεν ξέρω τι πρόλαβες και διάβασες απο το θρεντ με το συγκεκριμένο βίντεο που
σήκωσα, αλλά είχα και κάποιους σχολιασμούς που εγώ ο ίδιος ζήτησα να σβηστούν.
δυστηχώς αφού έγραψα κατάλαβα πως είσουν εσύ.
αυτό δεν σημαίνει πως επικροτώ το θέμα του βίντεο ή τις συνθήκες με τις οποίες
γυρίστικε, απλά κάποιες λέξεις μου δεν ήταν κόσμιες και ζητώ συγνώμη.
αν πάλι δεν πρόλαβες να διαβάσεις μείνε σε αυτό το μύνημα...

Δεν ειπα τιποτα για κανεναν.Απλα ενιωσα λιγο αβολα με το βιντεακι που δημοσιευθηκε.Ο ενθουσιασμος μου απλα με κυριευει καποιες φορες για τα εργαλεια που φορουν το σημα Μ με αποτελεσμα να το παρακανω.Ευτυχως που καποια στιγμη ωριμαζουμε μαθαινωντας απο τα λαθη μας.

gant
06-09-10, 22:15
Όσο χεράς και να είσαι (γενικά απευθύνομαι όχι στον Νίκο), θέλει προσοχή και αποφυγή τέτοιας οδήγησης σε δρόμους στενούς που κινούνται και άλλοι και μάλιστα αντιθέτως.
Παιδιά πολλές φορές πάει η στάμνα στο νερό αλλά μία σπάει.
Εχω γνωστό παλιό αγωνιζόμενο που είναι χρόνια σε αναπηρικό όταν καρφώθηκε σε δένδρο με καντετ GTE.
Τέσπα, εδώ ο Νίκος πολύ cool, φαίνεται πόσο καλά κατέχει την τέχνη.

Thomelef
06-09-10, 22:24
Δεν ειπα τιποτα για κανεναν.Απλα ενιωσα λιγο αβολα με το βιντεακι που δημοσιευθηκε.
και να έλεγες για τους χαρακτηρισμούς δίκιο θα είχες. και πάλι συγνώμη...
όσο για το βίντεο, πές ότι το βάλαμε για να σου θυμίζουμε τα νιάτα...


Ο ενθουσιασμος μου απλα με κυριευει καποιες φορες για τα εργαλεια που φορουν το σημα Μ με αποτελεσμα να το παρακανω.
απο το βίντεο κάθε άλλο παρά αυτό καταλαβαίνει κανείς πάντως...:D:D


Ευτυχως που καποια στιγμη ωριμαζουμε μαθαινωντας απο τα λαθη μας.
μεγάλη κουβέντα και εύχομαι σε όλους να μαθαίνουν με μικρά λάθη τα οποία
διορθόνωνται εύκολα. τα αδιόρθωτα είναι το πρόβλημα...

ghost-rider
06-09-10, 22:44
Το διχως αλλο στο βιντεο φαινεται οτι ο οδηγος το χει το σπορ. Δεν ειμαι σε θεση να κρινω γιατι κατα καιρους εχει τυχει να τραμπουκισω πολυ κοσμο. Και μαλιστα υπηρξαν φορες που δεν πηγαινα με τη βεβαιοτητα και τις πιθανοτητες που πηγαινε ο οδηγος εδω. Ειναι φορες που το χω στριψει το νομισμα και απλα ετυχε να μου βγει. Κατοπιν ωριμοτερης σκεψης εκρινα πως ειναι σκοπιμο να πηγαινω σε πιστα να βγαζω την κ...α μου. Μα... που ειναι η πιστα? Σε ολη την Ελλαδα υπαρχουν μονο 2... Και θα λεγα τωρα τιποτα για τη νοτιοτερη εκ των 2.. Ειναι φυσιολογικο αυτο? Για τους μπαλαδορους γηπεδα εχουν φτιαξει ενα σωρο!! Για μας τιποτα. Αλλα βεβαια, ειναι πολλα τα λεφτα που παιζονται εκει.. Κατανοω οτι οσα δειχνει το βιντεο φαινονται παραλογα.. οταν εισαι εξω απο το χωρο και δεν εχεις το μικροβιο. Ας γινει καμια πιστα σοβαρη, να μεινουν ησυχοι οι δρομοι...

NICK_M3
07-09-10, 08:10
οκ...εγω είμαι κάφρος κ φούντωσα με το βιντεάκι....

α ρε νικ το χεις το ρημάδι!!!! θυμάσαι βολτάκι α.ο παραλιακή με τα Μ και με τα άλλα τα γ@μήδια όπως το 993 !!!!!!!

παίδες όλοι κάνουμε τις μ@λακίες μας!!! γιατί όταν πηγαίνεις α.ο. με 5-6η τελειωμένη δεν είναι το ίδιο???
θυμάμαι ενα βράδυ μέσα στο τουνελ για περιφερειακή υμητού που πέρασα ξυστά με 250++ απο την μια μεριά εγώ και απο την άλλη ο κολητός μου εναν άμοιρο οδηγό και αμέσως μετά έκανε ο άνθρωπος δεξια με αλάρμ...

ας μην κράζουμε εύκολα τους άλλους...όλοι κάνουμε τις καφρίλες μας και έχουμε φαέι τις μούτζες μας απο τον κόσμο....

Gregory_///M
07-09-10, 08:39
ότι λέει ο τίτλος...τπτ περισότερο τπτ λιγότερο...

Πολύ Χέρι...
Αν μείνουμε σ 'αυτό που γράφει ο Θωμάς σίγουρο είναι ότι θα πούμε όλοι το ίδιο...thumb
Από την άλλη όμως κρίνουμε και την επικινδυνότητα (έως και ανοησία) που κρύβει η οδήγηση κάτω από αυτές τις συνθήκες και πάλι πιστεύω θα συμφωνήσουμε όλοι.
Αρκετοί από εμάς έχουμε κάνει και θα ξανακάνουμε μ@..κίες και την φάγαμε την μούτζα μας!!!
Το θέμα είναι να μην προκαλείς την τύχη σου συνεχώς!! Όταν εμείς φουντώνουμε οι άλλοι δεν μας φταίνε σε τίποτα!
:tt1::worthy: Drifting

manos///3
07-09-10, 09:37
Xωρις να θελω να υποτιμησω τις οδηγικες ικανοτητες του οδηγου θα προσθετα οτι το Μ3 ειναι ενα αυτοκινητο που κανει ντριφτ σχεδον μονο του...η τελεια αποκριση γκαζιου και τιμονιου σε συνδιασμο με το μπλοκε ευθυνονται για πολυ καλα περασματα σαν αυτα που ειδαμε στο βιντεο...

Το δυσκολο για τον οδηγο ειναι να σπασει τη προσφηση σε τελεια ασφαλτο....ολα τα Μ3 μπορουν αλλα οχι ολοι οι οδηγοι τους..

Ptboul
07-09-10, 10:48
Το δυσκολο για τον οδηγο ειναι να σπασει τη προσφηση σε τελεια ασφαλτο.....

Εκεί θα πάει τούφα το ντουμάΝι κ θα πάρεις το διαφορικό στη μασχάΛη :hystericalbs1::hystericalbs1:

Thomelef
07-09-10, 11:28
οκ...εγω είμαι κάφρος κ φούντωσα με το βιντεάκι....

α ρε νικ το χεις το ρημάδι!!!! θυμάσαι βολτάκι α.ο παραλιακή με τα Μ και με τα άλλα τα γ@μήδια όπως το 993 !!!!!!!

παίδες όλοι κάνουμε τις μ@λακίες μας!!! γιατί όταν πηγαίνεις α.ο. με 5-6η τελειωμένη δεν είναι το ίδιο???
θυμάμαι ενα βράδυ μέσα στο τουνελ για περιφερειακή υμητού που πέρασα ξυστά με 250++ απο την μια μεριά εγώ και απο την άλλη ο κολητός μου εναν άμοιρο οδηγό και αμέσως μετά έκανε ο άνθρωπος δεξια με αλάρμ...

ας μην κράζουμε εύκολα τους άλλους...όλοι κάνουμε τις καφρίλες μας και έχουμε φαέι τις μούτζες μας απο τον κόσμο....

φωτοτυπήθηκε... να σε δώ τι θα πείς στη γυναίκα σου μόλις της το δείξω,
τον άλλο μήνα που θα έρθετε!!! όχι παντόφλα και τσόκαρο...ολόκληρο το
Μ3 θα σου φέρει στο κεφάλι!!!:hystericalbs1::hystericalbs1:

NICK_M3
07-09-10, 13:59
φωτοτυπήθηκε... να σε δώ τι θα πείς στη γυναίκα σου μόλις της το δείξω,
τον άλλο μήνα που θα έρθετε!!! όχι παντόφλα και τσόκαρο...ολόκληρο το
Μ3 θα σου φέρει στο κεφάλι!!!:hystericalbs1::hystericalbs1:

ποιος είναι πιο κάφρος τώρα??????εγω ή εσύ???????:th_Laie_67-1::th_Laie_67-1:

ασε κ την παντόφλα δεν θα την γλυτώσω με τις σέρρες...μόλις με δεί μέσα θα έχουμε γλέντια....:whistle:

atha
07-09-10, 14:09
mia xara to paei to paidi. mia xara controll exei sto glistrima . sumfono ligo antisocial symperifora alla nomizo tetoia xaza kai yperbolles oloi mas exoume kanei ,allos perisotero allos ligotero .

nikos ///M
07-09-10, 14:28
ο τιτλος που εβαλε ο θωμας τα λεει ολα
τωρα αν ειναι ριψοκινδινο
ο αναμαρτιτος πρωτος το λιθο βαλετο!

Thomelef
07-09-10, 15:20
ποιος είναι πιο κάφρος τώρα??????εγω ή εσύ???????:th_Laie_67-1::th_Laie_67-1:

ασε κ την παντόφλα δεν θα την γλυτώσω με τις σέρρες...μόλις με δεί μέσα θα έχουμε γλέντια....:whistle:

θα κάνει αντιπερισπασμό η ελίνα και η μικρή ρε μην μασάς...
κάθε φορά που θα περνάς απο μπροστά θα της χαμογελάει η μικρή...

Moufas E46
07-09-10, 15:36
:hystericalbs1: βρε πως αλλαζουν οι τιτλοι και οι χαρακτηρισμοι απο την μια μερα στην αλλη αν το προσωπο ειναι γνωστο σε καποιους ανεξαρτητα τι κανει και τι πιστευουμε για αυτο

Thomelef
07-09-10, 16:04
:hystericalbs1: βρε πως αλλαζουν οι τιτλοι και οι χαρακτηρισμοι απο την μια μερα στην αλλη αν το προσωπο ειναι γνωστο σε καποιους ανεξαρτητα τι κανει και τι πιστευουμε για αυτο


χαχα πολύ αστείο ώντος. μπράβο ρε φίλε και είχα και δύσκολη μέρα...
ξέρεις φίλε όπως και πολοί άλλοι άλωστε, πως μερικές φορές καλύτερα να μασάς
παρά να μιλάς!!! έτσι έγινε και εδώ...
σε καμία περίπτωση το πρόσωπο του νίκου δεν αξίζει τους χαρακτηρισμούς που
σβήστηκαν και όπως έγραψα και πιο πάνω λυπάμαι που το έκανα.
αυτό όμως δεν σημαίνει πως πως αλλάζω γνώμη για το στυλ οδήγησης υπο τις
συγκεκριμένες συνθήκες. γκε γκε???
τον νίκο τον γνώρισα και μάλιστα με την κόρη του και το μόνο που έχω να πώ
είναι πως είναι πολύ σοβαρό άτομο. οπότε οι χαρακτηρισμοί είναι άκυροι ως προς
το πρόσωπο του.

Driver M
07-09-10, 16:42
Από τη στιγμή που το άτομο που εμπλέκεται στο βίντεο, παραδέχτηκε από μόνο του πως έκανε λάθος, προσωπικά μου αρκεί. Κι εγώ είχα νευριάσει όταν πρωτοείδα το βίντεο, αλλά δε μπορώ να κατηγορήσω κάποιον για κάτι, τη στιγμή που το παραδέχεται και ο ίδιος.

Φυσικά, το βασικό είναι να μην ξαναεπαναληφτούν τέτοιες ακραίες οδηγικές συμπεριφορές (παρά τις ομολογουμένως πολύ καλές ικανότητες του Νίκου που όμως δεν είναι αρκετές πολλές φορές να αποτρέψουν το μοιραίο) σε ανοιχτό δημόσιο δρόμο, αλλά όταν κάποιος παραδέχεται πως κάτι τέτοιο δεν είναι σωστό, θεωρώ αυτονόητο πως δεν θα το ξανακάνει.

Stunt Mike
12-09-10, 15:54
Τον πιασατε τον ανθρωπο απ'το λαιμο για τον τροπο οδηγησης του στην Καπανδριτη Super Special ρε συναδελφοι,ενω ο ιδιος ανεφερε οτι υπηρχε κοσμος απ'εξω που ελεγχε την κινηση του δρομου.Εφ'οσον κατι γινεται ελεγχομενα,ελαχιστοποιειτ ι η και μηδενιζεται ο κινδυνος για τους ανυποψιαστους.Οσον αφορα την τελευταια στροφη με τον πεζο,η γραμμη του Μ3 ηταν τελειως λαθος(εχω περασει πολλες φορες με τον ιδιο τροπο απο κει),καργα αντιθετο ρευμα,κοντα στις εισοδους των σπιτιων και με τελειωμενο μοτερ(πιθανον 2α),αρα ηθελε μια ταχυτητα πανω(στο δικο μου περναω με 3η,το Μ3 δεν ξερω) και να παραμεινεις στο ρευμα σου.Και γνωριζοντας πολυ καλα το σημειο,οσα PMR και φιλους να βαλεις εκει,ειναι τυφλο σημειο,με διασταυρωση και σπιτια οπου μπορει να βγει ακομη κι ενα παιδακι που εχασε μια μπαλα.Αρα ηταν ΤΡΕΛΑ αυτο φιλε Νικο στο σημειο αυτο.Για το υπολοιπο βιντεακι ευγε νεαρε μου,το'χεις το αθλημα οντας ανετος στον ελεγχο του θηριου και με ωραιες τοποθετησεις...

gant
12-09-10, 17:29
"Εφ'οσον κατι γινεται ελεγχομενα,ελαχιστοποιειτ ι η και μηδενιζεται ο κινδυνος για τους ανυποψιαστους."

Δηλαδη πρέπει να είμαστε πάντοτε υποψιασμένοι μήπως τυχόν σκάσει κάποιος απέναντι με τις μπάντες; :thumbsdown:

NickE60
12-09-10, 17:46
Παει σχεδον μια πενταετια που ειχαμε κανει την παρουσιαση στο XL. Πολυ καννιβαλικο το βιντεακι για γυρισμα στο δρομο. Και να φανταστειτε οτι ειχανε βαλει και ατομα να κανουν σημα οτι ο δρομος ειναι ελευθερος.

Παιδιά έχει αναφερθεί στο θέμα ο ίδιος ο Νίκος, δεν νομίζω πως χρειάζεται να προσθέσουμε κάτι περί της επικινδυνότητας του συγκεκριμένου γυρίσματος...