PDA

Επιστροφή στο Forum : Service σε BMW



zeovani
05-09-10, 15:02
Αξιότιμοι κύριοι και παιδιά...

Σε ένα μήνα πρόκειται να κάνω το 3ο service στην 316i 2006 μοντέλο 1600 cc και θα ήθελα να μου προτείνετε κάποια αντιπροσωπεία που να μπορώ να το κάνω σχετικά οικονομικά ώστε να μπορέσω να φτιάξω και extra πράγματα (αλλαγή λάστιχων, τακάκια κλπ).
Ευχαριστώ...

gnx
05-09-10, 15:19
Πρώτον δεν εχεις λόγο να αλλάξεις λάστιχα σε συνεργείο, θα φας λαστιχιά.

Τα εξουσιοδοτημένα, έχουν παρόμοιους τιμοκαταλόγους. Εαν θές να γλυτώσεις λεφτά ίσως θα ήταν καλύτερα να πας σε εξειδικευμένο.

NickE60
05-09-10, 15:32
Ποιες περιοχές σε βολεύουν? ή δεν έχεις πρόβλημα να είναι κοντά σου ή πιο μακριά?

gyiama
05-09-10, 20:03
παιδια ενα μικρο λιγο off topic στο σερβις ξερετε ποσα μπουκαλακια υγρο για το μπαρμπριζ βαζουν μεσα στο δοχειο του νερου???εκεινα τα κιτρινα τα μικρα λεω!!1η 2????

Moufas E46
05-09-10, 20:20
παιδια ενα μικρο λιγο off topic στο σερβις ξερετε ποσα μπουκαλακια υγρο για το μπαρμπριζ βαζουν μεσα στο δοχειο του νερου???εκεινα τα κιτρινα τα μικρα λεω!!1η 2????

εμενα 1 μου εβαλε. δεν ηταν κιτρινο ηταν μαυρο μπουκαλι και το service εγινε σε αντιπροσωπεια της bmw. εννοειτε πως δεν με ρωτησαν αν θελω να μου βαλουν υγρο για παμπριζthumb

gyiama
05-09-10, 20:28
ναι αυτο ειναι το μονο σιγουρο οτι δεν σε ρωτανε το βαζουν στανταρ απλα η bmw εχει εκεινα τα μπουκαλακια με το γκρι αυτοκολλητο και το κιτρινο υγρο ειναι της sonax πλα εχουν το δικο τους ονομα πανω!!! αυτο λεει 1 μπουκαλακι στα 2.5 λιτρα και το παγουρι ειναι 5λιτρα αρα θελει 2??? σαν πολλα μου φαινονται ρε γμτ 2

zeovani
06-09-10, 10:03
Μένω Παλλήνη και το έχω αγοράσει από Σφακιανάκη αλλά έχει μεταφερθεί και σχετικά πιο έξω από το δρόμο μου τώρα στα Γλυκά Νερά γι'αυτό το λέω και για κάτι πιο οικονομικό φυσικά...!

gnx
06-09-10, 10:13
Στα Γλυκα Νερα η εκθεση εχει κλεισει. Το συνεργείο το διατήρησε, ξέρεις;

Kostas_1
06-09-10, 10:13
Υπαρχει σχετική προσφορα στο φορουμ:
https://www.bmwfans.gr/forum/showthread.php?t=3407

και ειναι και κοντα σου ;)

Υ.Γ. Εκει παω και γω το δικο μου

bakalos
06-09-10, 10:19
Αντιπροσωπεία και οικονομικά λίγο δύσκολο δεν είναι?
Αν βρεις κάτι όμως με ενδιαφέρει γιατί κι εγώ στα μέρη σου είμαι δίπλα..
Στον Σφακιανάκη (πρώην Κουλούρης) στη Λαυρίου πηγαίνω μέχρι στιγμής αλλά δεν θα το έλεγα και οικονομικό.

Για λάστιχα σε αντιπροσωπεία δεν είναι καθόλου καλή ιδέα.
Τακάκια, δίσκους και αμορτισέρ άλλαξα σε πολύ καλό μάστορα στο Ν.Κόσμο στη μισή τιμή από οτι μου έλεγαν στην BMW (για τακάκια και δίσκους).

bakalos
06-09-10, 10:27
Υπαρχει σχετική προσφορα στο φορουμ:
https://www.bmwfans.gr/forum/showthread.php?t=3407

και ειναι και κοντα σου ;)

Υ.Γ. Εκει παω και γω το δικο μου

τώρα το είδα...
Είσαι ευχαριστημένος από αυτόν? Από ποιότητα εργασίας και τιμες?

Ptboul
06-09-10, 10:28
Υ.Γ. Εκει παω και γω το δικο μου

και εγώ :thumbsup:

Kostas_1
06-09-10, 10:58
τώρα το είδα...
Είσαι ευχαριστημένος από αυτόν? Από ποιότητα εργασίας και τιμες?

Απολυτα. 3 BMW και MINI που είχα και το Ζ που εχω εκει πανε εδω και 5-6 χρονια.

ΥΓ μη ξεχασεις να πεις απο το φορουμ....;)

Nino
06-09-10, 11:37
Απολυτα. 3 BMW και MINI που είχα και το Ζ που εχω εκει πανε εδω και 5-6 χρονια.

ΥΓ μη ξεχασεις να πεις απο το φορουμ....;)

Ευγενικοι φιλικοι προθυμοι να λυσουν καθε απορια και καλες τιμες,ειδικα με την εκπτωση για το φορουμ μας!!!
Κερνανε καφεδακι και βλεπεις και τι γινεται στο αμαξι σου..

Ptboul
06-09-10, 11:50
Ευγενικοι φιλικοι προθυμοι να λυσουν καθε απορια και καλες τιμες,ειδικα με την εκπτωση για το φορουμ μας!!!
Κερνανε καφεδακι και βλεπεις και τι γινεται στο αμαξι σου..

Τόσο που τους τα κάνω @ @ νταούλια ειδικά του Κώστα αλλά είναι πάντα υπέρ - ευγενικοί. το συστήνω ανεπιφύλακτα._

bakalos
06-09-10, 11:57
Ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες..
Θα τους επισκεφτώ σίγουρα.

zeovani
23-09-10, 07:56
Παιδιά παίρνω τηλέφωνο στο πιο πάνω συνεργείο αλλά... προσπαθώ να πιάσω γραμμή εδώ και 1 εβδομάδα και με αφήνουν στην αναμονή δυστυχώς...Κάποια στιγμή βγαίνει η τηλεφωνήτρια και μου λέει "δώστε μου το τηλέφωνό σας να σας πάρει ο τεχνικός" και φυσικά δεν πήρε ποτέ...!
Το θέμα είναι ότι αυτό το service με βολεύει και δεν ξέρω πιο άλλο υπάρχει κοντά μου (μένω Παλλήνη)...
Πάντως άθλια κατάσταση για BMW...!

zeovani
23-09-10, 10:57
Παιδιά παίρνω τηλέφωνο στο πιο πάνω συνεργείο αλλά... προσπαθώ να πιάσω γραμμή εδώ και 1 εβδομάδα και με αφήνουν στην αναμονή δυστυχώς...Κάποια στιγμή βγαίνει η τηλεφωνήτρια και μου λέει "δώστε μου το τηλέφωνό σας να σας πάρει ο τεχνικός" και φυσικά δεν πήρε ποτέ...!
Το θέμα είναι ότι αυτό το service με βολεύει και δεν ξέρω πιο άλλο υπάρχει κοντά μου (μένω Παλλήνη)...
Πάντως άθλια κατάσταση για BMW...!

Στα Γλυκά Νερά έτσι... χωρίς παρεξήγηση....

NickE60
23-09-10, 11:22
Παιδιά παίρνω τηλέφωνο στο πιο πάνω συνεργείο αλλά... προσπαθώ να πιάσω γραμμή εδώ και 1 εβδομάδα και με αφήνουν στην αναμονή δυστυχώς...Κάποια στιγμή βγαίνει η τηλεφωνήτρια και μου λέει "δώστε μου το τηλέφωνό σας να σας πάρει ο τεχνικός" και φυσικά δεν πήρε ποτέ...!
Το θέμα είναι ότι αυτό το service με βολεύει και δεν ξέρω πιο άλλο υπάρχει κοντά μου (μένω Παλλήνη)...
Πάντως άθλια κατάσταση για BMW...!

Γιατί δεν κάνεις μια προσπάθεια να επικοινωνήσεις με το κατάστημα των Βριλησσίων και να ρωτήσεις τι συμβαίνει, ώστε να σου λυθεί η απορία. Είναι κρίμα να σχηματίζεις εύκολα άποψη για ένα συνεργείο επειδή δεν σε πήραν τηλέφωνο. Η συγκεκριμένη εταιρία έχει κάνει πολύ καλές προσφορές/εκπτώσεις σε μέλη του φόρουμ και είναι και πολύ εξυπηρετική αν κρίνω από τα σχόλια γνωστών μελών του φόρουμ. Παράξενο είναι πάντως.

zeovani
23-09-10, 11:24
Γιατί δεν κάνεις μια προσπάθεια να επικοινωνήσεις με το κατάστημα των Βριλησσίων και να ρωτήσεις τι συμβαίνει, ώστε να σου λυθεί η απορία. Είναι κρίμα να σχηματίζεις εύκολα άποψη για ένα συνεργείο επειδή δεν σε πήραν τηλέφωνο. Η συγκεκριμένη εταιρία έχει κάνει πολύ καλές προσφορές σε μέλη του φόρουμ και είναι και πολύ εξυπηρετική αν κρίνω από τα σχόλια γνωστών μελών του φόρουμ...

Φίλε μου το διευκρίνησα πιο πάνω... Δεν αναφέρομαι στο κατάστημα των Βριλλησίων πιο πάνω... Εκεί επικοινώνησα και μου μίλησαν πολύ καλά....Ημαρτον....Ας σβήσει και ο admin το παραπάνω μήνυμα να μην δημιουργούμε και παρεξηγήσεις κιόλας...

NickE60
23-09-10, 11:25
Φίλε μου το διευκρίνησα πιο πάνω... Δεν αναφέρομαι στο κατάστημα των Βριλλησίων πιο πάνω... Εκεί επικοινώνησα και μου μίλησαν πολύ καλά....Ημαρτον....

Μάλλον δεν κατάλαβες τι έγραψα thumb

Kostas_1
23-09-10, 13:09
Στα γλυκα νερα, εννοεις το παλιο του Κουλουρη που μετα εγινε Σφακιανακης και απ οτι ακουσα το κλεινει και θα έχει μονο ενα για BMW αλλου, υποθετω....

ισως.....καλα........περίμενε.....

Τεσπα, κανε οτι νομιζεις, αν και εδωσες μονος σου την απαντηση


Αρχικό μήνυμα απο zeovani:
.... Εκεί επικοινώνησα και μου μίλησαν πολύ καλά....Ημαρτον....

zeovani
28-09-10, 09:37
Στο site της BMW που μπαίνω στους εξουσιοδοτημένους επισκευαστές δεν υπάρχει το όνομα Τσεβάς...
Τι διαφορά έχει?

Kostas_1
28-09-10, 20:14
Στο site της BMW που μπαίνω στους εξουσιοδοτημένους επισκευαστές δεν υπάρχει το όνομα Τσεβάς...
Τι διαφορά έχει?

Ειναι εξειδικευμενο, μη εξουσιοδοτημενο. Πηγαινε απο κει μια βολτα να δεις....

TAZ118!
28-09-10, 20:26
Στα γλυκα νερα, εννοεις το παλιο του Κουλουρη που μετα εγινε Σφακιανακης και απ οτι ακουσα το κλεινει και θα έχει μονο ενα για BMW αλλου, υποθετω....

ισως.....καλα........περίμενε.....

Τεσπα, κανε οτι νομιζεις, αν και εδωσες μονος σου την απαντηση

Το συνεργειο θα παραμεινει στην Λαυριου...
Η εκθεση μεταφερθηκε στην Λεωφ. Κηφισσιας.

BM7BM777
22-10-10, 20:11
egw file protino gia alagi elastika ladia anartisis takakia diskoys kai servis genikotera fit&go anepifilakta oi times toys einai super kai pane basi ta stantar poy dini h bmw egw eimai poli ikanopiimenos kai apo ths antiprosopies oikonomika darmenos kalh sinexia ;)