PDA

Επιστροφή στο Forum : CSL : πρωτες εντυπώσεις...



chief
31-08-10, 11:42
Καλημέρα,
Οι πρώτες εντυπώσεις που εχω απ αυτό το πραγμα που θέλει να λέγεται αμάξι οικογενειαρχη δεν ειναι και οι καλύτερες.

Κατ αρχήν το καθησμα μου ειναι τοσο γωνία και τοσο όρθιο λες και θα παιξω πιανο. Εκτος αυτού ειναι τόσο χαμηλό που δεν βλεπω τον δρομο. Καλά, για να βγεις πρεπει καποιος να σε τραβηξει αφου ουτε ενα χερουλι, ουτε κατι που να βοηθά δεν υπάρχει.

Για τα πισω καθήσματα δεν το συζητάω. Για να μπουν τα παιδιά μέσα πρεπει να κάνουν μαθήματα γιογκα. Κινεζους θα τους κάνουμε στο τέλος και αντι για σταυρουδάκια θα φορνε το σήμα του Yin Yang (ο μεγαλος λέει οτι θα το κανει και tattoo...). Ενηλικας βουβαλι style οπως ειναι ο πατερας μου δεν χωράει με τιποτα να μπει.

Το ηχοσυστημα, αυτο και αν ειναι απάτη. Δωσαμε τοσα λέφτα και δεν καταλαμβαινω ουτε την φωνη της Γαλάνη. Σε συνδιασμό με αυτό τον θόρυβο που κανει απο μπροστα και κατι μεταλα που χτυπάνε οχι μονο μπερδευω την Γαλάνη με την Βισση αλλα ουτε μια κουβέντα δεν μπορουμε να πούμε. Πρεπει να φωνάζουμε. Σε οτορυνολαριγγολόγους μας βλέπω να τρεχουμε...
Ουτε ενα λέδερ, ουτε ενα ηλέκτρικο, ουτε ένα θερμενόμενο, ουτε ναβι..Τιποτα. Παλι καλα που εχει και ηλεκτρικα παράθυρα γιατι αν δεν ειχε θα κάναμε μπρατσα.

Καλυτερα να περναμε Εβο. Και πιο πολλά εξτρα έχει και πιο ανετο θα ηταν. Εχει και τεσσερεις πόρτες και τωρα που βλέπω αυτο το πραγμα δεν θα με χάλαγε καθόλου η φτερουγα του εβο και ας μας λέγανε και κάγκουρες. Θα απλωνα και τα ρουχα που ειναι για στεγνωμα.

Η πιοτητα κυλησης ειναι ενα θεμα το οποιο βαριεμαι να συζητήσω. Ενα θα πω: Μερσεντες δεν ειναι. Ουτε καν το προηγουμενο Μ3.

Τεσπα, για να μην λεω μονο τα κατα, το χρωμα ειναι ωραιο.Μου αρεσει πιο πολύ απ το χρυσό. Δεν λερωνετε και ευκολα. Μια χαρά ειναι εδω, αλλα ειπαμε...

Κατα τ αλλα μου εχει λειψει το Μ3ακι:crying::crying:

giannis_compact
31-08-10, 11:50
Καλημερα φιλε.Επειδη δεν καταλαβα πουλησες Μ3 Ε46 και αγορασες Μ3 Ε46 CSL?

billakos
31-08-10, 11:50
πω πω.. χαλια χαλια...
δωστο σε μενα ...χαααχαχα

stratos
31-08-10, 11:52
:whistle::ban:

Monsta
31-08-10, 11:55
Καλημέρα,
Οι πρώτες εντυπώσεις που εχω απ αυτό το πραγμα που θέλει να λέγεται αμάξι οικογενειαρχη δεν ειναι και οι καλύτερες.


Κατα τ αλλα μου εχει λειψει το Μ3ακι:crying::crying:

Αμάξι οικογενειάρχη το csl ? Τώρα τι να γράψω ?? :think:

Σ ακούω πάντως αρκετά προβληματισμένο ...... κάνεις (άλλες) σκέψεις ??

manos///3
31-08-10, 11:59
Χριστοφορε τα μπροστα καθισματα ρυθμιζουν σε υψος / κλιση....απλα χρειαζεσαι ενα γερμανικο κλειδακι :shok:
Πχ αν βαλεις τις μπροστινες βιδες στην πανω τρυπα και τις πισω βιδες στη μεσαια ή κατω τρυπα εχεις καλη κλιση προς τα πισω και εχεις δωσει και υψος.

Οσο για τα πισω καθισματα ακομα γελαω οταν η μανα μου μια φορα κολλησε στο εβγα και εμεινε εκει κανα πενταλεπτο :th_Laie_67-1:


Για το Μητσους αστειεύεσαι μαλλον.........

gant
31-08-10, 12:03
Χριστόφορε!! τι είναι αυτά που διαβάζω;
Αμάξι οικογενειάρχη το csl;
Πολεμική μηχανή πήρες, γιά πίστες, trackdays και drifts και το γνώριζες πολύ καλά αυτό και γι αυτό το πήρες.
Ηδη απ ότι έχω διαβάσει κέρασες και δυό τσάγια!
Καλορίζικο και πάλι και καλά παιχνίδια.
:warriorsmiley:

Stathis
31-08-10, 12:05
:whistle: καμια φωτο θα δουμε?????

stratos
31-08-10, 12:05
Αγαπητοί μου συμφορουμήτες, προφανώς δεν ξέρετε το ύφος του Χριστόφορου και τον τρόπο που τα γράφει. Μιας και το ξέρω και προσωπικά απλά να σας πώ οτι το πάμπερ δεν του έφτασε και το sk@to του έχει φτάσει στην στριγκοπαντόφλα που φοράει.

Μόλις συνέλθει θα γράψει αυτά που πρέπει...

chief
31-08-10, 12:07
ρε παιδια τι εγινε εδω?????????
Παρακαλω τους μοντ να σβησουν το πρωτο ποστ απο το θρεντ.
Μπηκε η Τσιφουλα και εγραψε απ τον λογαριασμό μου.
Ολα αυτα που εγραψε δεν ειναι η πραγματικοτητα. Δεν φτανει που μου ταχει κανει αεροστατα απ την ημερα που ηρθε το αμαξι μπηκε και εδω να μου τα κανει μ@@νι???
μην την ακουτε.
θα γραψω εγω τις εντυπωσεις αργοτερα.

Bellof-3
31-08-10, 12:11
αγχωθηκα με το πρωτο μηνυμα που διαβασα...

z3 2.2
31-08-10, 12:19
Tι κανετε ωρε??????
παιζετε με τον πονο μας????
χαχαχαχαχα
Αντε ρε Σεφ (χαχα) καλοταξιδο το ριμαδι σου ρε φιλε!!!!

ΜΙΧΑΛΗΣ
31-08-10, 12:21
ππππφφφφ!!!!!:whistle::whistle:

citroen c5 φιλε μου!με τα λεφτα του csl παιρνεις 20 τετοια!!

1)ταξιδι ονειρεμενο πανω σε πουπουλα
2)αλλαζεις λωριδα και σε ξυπναει η δονηση
3)ηχοσυστημα για οπερα live
4)χωραει ολο το σοι μεσα μαζι με τα μπαγκαζια ανεξαρτητου ογκου και διαστασεων
5)δεν εχει αεροτομη που θα σε πουν καγκουρα αλλα εχει καλη αεροδυναμικη!

csl=αγωνιστηκο με πινακιδες

αν ηθελες απλα γρηγορο με κρατημα αλλα και με κομφορ τυπου εβο, πιστευω οτι το απλο 46αρι Μ3 ειναι μια χαρα! φιλικα παντα!!:thnx:

ΜΙΧΑΛΗΣ
31-08-10, 12:24
τωρα τα διαβασα!!!ειπα κι εγω!!!δεν γινεται!!κατι δεν παει καλα εδω!!!αντε καλα τσαγια τοτε φιλε κ να το χαιρεσαι το θηριο!

Gregory_///M
31-08-10, 12:28
ρε παιδια τι εγινε εδω?????????
Παρακαλω τους μοντ να σβησουν το πρωτο ποστ απο το θρεντ.
Μπηκε η Τσιφουλα και εγραψε απ τον λογαριασμό μου.
Ολα αυτα που εγραψε δεν ειναι η πραγματικοτητα. Δεν φτανει που μου ταχει κανει αεροστατα απ την ημερα που ηρθε το αμαξι μπηκε και εδω να μου τα κανει μ@@νι???
μην την ακουτε.
θα γραψω εγω τις εντυπωσεις αργοτερα.

:th_Laie_67-1: :th_Laie_67-1: :hystericalbs1:
Άντε μοίραζε φόλες με το τέρας! :warriorsmiley:

Χρίστος
31-08-10, 12:53
πες στην παραπονιαρα σου οτι αν μπει και κρατει σε'ι'κερ, μολις βγει θα εχει ετοιμο φραπεδακι......



Να το χαιρεσαι και να του φερεσαι οπως του αρμοζει!!!!
Καλοριζικο

manos///3
31-08-10, 12:55
Eγω γι' αυτο της πηρα Tiguan....για να με αφησει ησυχο στις ορεξεις μου και να απαλλαγω απο τα παντοφλιδια!

NICK_M3
31-08-10, 13:08
Eγω γι' αυτο της πηρα Tiguan....για να με αφησει ησυχο στις ορεξεις μου και να απαλλαγω απο τα παντοφλιδια!

ετσι ετσι ετσι !!!!!
αύτο ακριβώς σκέφτομαι να κανω και εγω!!!!!!μα ακριβώς όμως !!!!!!:thumbsup::thumbsup:


ρε chief θέλω φωτο απο την αναρτηση σου λέω ρεεεε!!!!

ποια είναι 4100/4200 ή 5100/5200

manos///3
31-08-10, 13:34
Nικολαι εγω παντως ακολουθησα τη συμβουλη σου για Νitron και ειναι απιστευτα :rally:

Θα ανεβω Μεγαρα τις επομενες μερες και προσφερω test drive....χιχιχιχι!

chief
31-08-10, 13:51
ετσι ετσι ετσι !!!!!
αύτο ακριβώς σκέφτομαι να κανω και εγω!!!!!!μα ακριβώς όμως !!!!!!:thumbsup::thumbsup:


ρε chief θέλω φωτο απο την αναρτηση σου λέω ρεεεε!!!!

ποια είναι 4100/4200 ή 5100/5200

Νικο θα προσπαθησω αποψε να γραψω για το αμαξι και να ανεβασω φωτογραφιες. Δεν ειμαι σιγουρος αλλα μαλλον (απο φοτο που βρηκα στο νετ) φοραει ast 4200 με αλλαγμενα ελατηρια. Εχω και τα ασημο-γκρι τα δικα της δηλαδη...

chief
31-08-10, 18:13
Λοιπόν όπως γνωρίζεται αγόρασα το csl και το έχω εδώ και 10 μέρες περίπου. Για να μην κάθομαι και τα πολυλογώ θέλω να σας πω ότι είμαι ενθουσιασμένος και δεν έχω μετανιώσει για ούτε ένα ευρώ από τις 15 χιλιάδες που έδωσα μαζί με την πώληση του Μ3 Ε46 που είχα. Και περισσότερα να κόστιζε πραγματικά το αξίζει..

Επειδή πολλοί φανατικοί της μάρκας έχουν ταυτίσει το συγκεκριμένο αμάξι μόνο με χρόνους σε πίστα θα ήθελα να σας πω ότι δεν είναι μόνο αυτό που κάνει ένα csl ξεχωριστό . Ξεχωριστό το κάνει και ο τρόπος που κάνει τον οδηγό να το οδηγά.
Όταν απευθύνθηκα στον Μάνο για να με μάθει λίγο στην πίστα, μου απάντησε “θα σε μάθει το csl” και δεν είναι ψέμα. Ο Alexk μου είπε «πετάχτηκα να κάνω μια δουλειά πέντε λεπτά και το ευχαριστήθηκα». Γενικά είναι ένα αμάξι που αρέσει στον οδηγό που πραγματικά αγαπά να οδηγά γρήγορα και με πάθος . Real driver’s car που λένε και οι εγγλέζοι.

Τώρα το συγκεκριμένο αμάξι το βρήκα φορτωμένο και με προίκα αφού ο προηγούμενος ιδιοκτήτης του είχε ανάρτηση AST 4200 , φρένα AP racing εξαπίστονα μπροστά και τετραπίστονα πίσω και ελαφρύ βολάν .

Τώρα, οσον αφορά την οδηγική συμπεριφορά σε σύγκριση με το Μ3 που είχα. Εάν δεν έβλεπα το ταμπλό και τον λεβιέ του smg δεν με κάνουν άλλα να θυμάμαι το Μ3 που είχα. Δεν ειναι περιπου τα ιδια αμαξια όπως πολλοί νομίζουν. Το αμάξι έχει εντελώς διαφορετικό πάτημα, κράτημα , φρενάρισμα , τιμόνι από το Μ3 και χωρίς να είμαι υπερβολικός είναι άλλο αμάξι σε σχέση με το Μ3. Ακομη και οι επιδώσεις του στην ευθεία δεν έχουν σχεση με το απλό 46αρι. Το αμάξι δοκιμασμένα ειναι και εκεί πιστόλι και ειναι γρηγορότερο απο πολλες θεωρητικά δυνατότερες κατασκευές.

Υπερβολές θα χαρακτήριζα άνετα τα περί άβολου, κουραστικού αυτοκινήτου. Ρε παιδιά άμα η Τσιφούλα που μου τα είχε κάνει αερόστατα τις πρώτες μέρες, συνήθισε και δεν θέλει να της «φτιάξω το κάθισμα» και μια χαρά το βρίσκει τώρα, τι να λέμε..Σιγουρα θα είναι κουραστικό για κάποιον που του αρέσει να οδηγά ένα Χ5 ή μια 7 σειρά γιατί έτσι έμαθε. Εμένα το csl με ξεκουράζει και με το παραπάνω. Δεν ξέρω αν είμαι ένα είδος μαζόχα αλλά την αλήθεια λεω. Λες και ήξερε ο Θεός τις απαιτήσεις μου και μου το έστειλε και όποια καθημερινή χρήση έκανα παλιά αυτό κάνω και τώρα και το απολαμβάνω περισσότερο.

Σήμερα το πήγα για το πρώτο σέρβις. Μεταξύ άλλον έβγαλα και την ανάρτηση που φορούσε και έβαλα την μαμα γιατι έχω προβλημα με την ράμπα του υπογειου πάρκινγκ της πολυκατοικίας που μένω. Θα σας μεταφερω εντός των ημερών και τις εντυπώσεις μου απο το αμάξι με την δικιά του ανάρτηση.

Για τους άρρωστους το σετ απ της ανάρτησης του εγγλέζου ήταν:
Μπροστά: -2.30 κάμπερ, 1mm σύγκλιση, και 5 μοίρες κάστερ.
Πίσω: -2 κάμπερ και μηδέν σύγκληση.
Ύψος 60 cm

Δεν καταλαβαίνω και πολλά αλλά το αμάξι έστριβε όσο άντεχαν τα @@ μου ...:D

Θα βαλω με την βοηθεια του συμπεθερου φωτογραφίες συντομα.

Stathis
31-08-10, 18:21
φωτο θα δουμε...? :whistle: https://www.vespafans.gr/forum/images/smilies/custom_1/dance1.gif

chief
31-08-10, 18:25
φωτο θα δουμε...? :whistle: https://www.vespafans.gr/forum/images/smilies/custom_1/dance1.gif

εσυ παιζεις με την κουλαμάρα μου στα κομπιούτερς.:p

Stathis
31-08-10, 18:30
στειλτες στο email μου να τις βαλω εγω...

chief
31-08-10, 18:40
στειλτες στο email μου να τις βαλω εγω...

οκ. Θα προσπαθησω γιατι μια κουβεντα ειναι να τις περασω απ το τηλεφωνο στο κομπουτερ.
Ειναι ο ιδιος βαθμος δυσκολίας που εχει η γυναικα μου οταν προσπαθει να κανει εκκινηση με μανιουαλ αμαξι:D

Θα το κανονισω μολις κοιμηθει ο μικρος Χιτλερ

ΜΙΧΑΛΗΣ
31-08-10, 18:55
Λοιπόν όπως γνωρίζεται αγόρασα το csl και το έχω εδώ και 10 μέρες περίπου. Για να μην κάθομαι και τα πολυλογώ θέλω να σας πω ότι είμαι ενθουσιασμένος και δεν έχω μετανιώσει για ούτε ένα ευρώ από τις 15 χιλιάδες που έδωσα μαζί με την πώληση του Μ3 Ε46 που είχα. Και περισσότερα να κόστιζε πραγματικά το αξίζει..

Επειδή πολλοί φανατικοί της μάρκας έχουν ταυτίσει το συγκεκριμένο αμάξι μόνο με χρόνους σε πίστα θα ήθελα να σας πω ότι δεν είναι μόνο αυτό που κάνει ένα csl ξεχωριστό . Ξεχωριστό το κάνει και ο τρόπος που κάνει τον οδηγό να το οδηγά.
Όταν απευθύνθηκα στον Μάνο για να με μάθει λίγο στην πίστα, μου απάντησε “θα σε μάθει το csl” και δεν είναι ψέμα. Ο Alexk μου είπε «πετάχτηκα να κάνω μια δουλειά πέντε λεπτά και το ευχαριστήθηκα». Γενικά είναι ένα αμάξι που αρέσει στον οδηγό που πραγματικά αγαπά να οδηγά γρήγορα και με πάθος . Real driverΆs car που λένε και οι εγγλέζοι.

Τώρα το συγκεκριμένο αμάξι το βρήκα φορτωμένο και με προίκα αφού ο προηγούμενος ιδιοκτήτης του είχε ανάρτηση AST 4200 , φρένα AP racing εξαπίστονα μπροστά και τετραπίστονα πίσω και ελαφρύ βολάν .

Τώρα, οσον αφορά την οδηγική συμπεριφορά σε σύγκριση με το Μ3 που είχα. Εάν δεν έβλεπα το ταμπλό και τον λεβιέ του smg δεν με κάνουν άλλα να θυμάμαι το Μ3 που είχα. Δεν ειναι περιπου τα ιδια αμαξια όπως πολλοί νομίζουν. Το αμάξι έχει εντελώς διαφορετικό πάτημα, κράτημα , φρενάρισμα , τιμόνι από το Μ3 και χωρίς να είμαι υπερβολικός είναι άλλο αμάξι σε σχέση με το Μ3. Ακομη και οι επιδώσεις του στην ευθεία δεν έχουν σχεση με το απλό 46αρι. Το αμάξι δοκιμασμένα ειναι και εκεί πιστόλι και ειναι γρηγορότερο απο πολλες θεωρητικά δυνατότερες κατασκευές.

Υπερβολές θα χαρακτήριζα άνετα τα περί άβολου, κουραστικού αυτοκινήτου. Ρε παιδιά άμα η Τσιφούλα που μου τα είχε κάνει αερόστατα τις πρώτες μέρες, συνήθισε και δεν θέλει να της «φτιάξω το κάθισμα» και μια χαρά το βρίσκει τώρα, τι να λέμε..Σιγουρα θα είναι κουραστικό για κάποιον που του αρέσει να οδηγά ένα Χ5 ή μια 7 σειρά γιατί έτσι έμαθε. Εμένα το csl με ξεκουράζει και με το παραπάνω. Δεν ξέρω αν είμαι ένα είδος μαζόχα αλλά την αλήθεια λεω. Λες και ήξερε ο Θεός τις απαιτήσεις μου και μου το έστειλε και όποια καθημερινή χρήση έκανα παλιά αυτό κάνω και τώρα και το απολαμβάνω περισσότερο.

Σήμερα το πήγα για το πρώτο σέρβις. Μεταξύ άλλον έβγαλα και την ανάρτηση που φορούσε και έβαλα την μαμα γιατι έχω προβλημα με την ράμπα του υπογειου πάρκινγκ της πολυκατοικίας που μένω. Θα σας μεταφερω εντός των ημερών και τις εντυπώσεις μου απο το αμάξι με την δικιά του ανάρτηση.

Για τους άρρωστους το σετ απ της ανάρτησης του εγγλέζου ήταν:
Μπροστά: -2.30 κάμπερ, 1mm σύγκλιση, και 5 μοίρες κάστερ.
Πίσω: -2 κάμπερ και μηδέν σύγκληση.
Ύψος 60 cm

Δεν καταλαβαίνω και πολλά αλλά το αμάξι έστριβε όσο άντεχαν τα @@ μου ...:D

Θα βαλω με την βοηθεια του συμπεθερου φωτογραφίες συντομα.



απλα.....:worthy::worthy::worthy::worthy::notw orthy::worthlesswithoutpic

stratos
31-08-10, 19:20
Χριστόφορε αμα έρθω ΕΛΔΥΚ φαντάζομαι θα μου το δίνεις εεεε? :whistle:


Αντε καλορίζικο και καλά στριψίματα. Κατι έμαθα οτι δίκασες ένα 335 ενός γιατρού. Ακομα μια αφορμή να έρθω να το ρυθμίσω ξανά και να σε δώ. Τι δεν θα έδινα για να σε δώ να χαμογελάς δίπλα και μέσα στο τέρας.

chief
31-08-10, 19:25
Χριστόφορε αμα έρθω ΕΛΔΥΚ φαντάζομαι θα μου το δίνεις εεεε? :whistle:

εσυ ελα και σου δινω τον λογο μου οτι θα το εχεις οποτε το θες.:original:

mo328i
31-08-10, 19:42
καλοριζικο το θηριο!!!!!!φιλε τα σπαει το csl αν και δεν εχω ουτε μπει σε τετοιο αυτοκινητο!Μπραβο τα σπαει το αμαξι!

Thomelef
31-08-10, 20:46
εσυ ελα και σου δινω τον λογο μου οτι θα το εχεις οποτε το θες.:original:

οοοοοχιιιιιι ρε συμπέθερε...αυτόν τον έχω ικανό να τα κάνει πλακάκια με τον γιατρό και να
τον αφήνει να ράβει το csl...φαντάσου μόνο πόσα δικαστήρια την ημέρα θα διαβάζουμε...
ελπίζω προς τα χριστούγεννα να του έχεις φρέσκα λαδάκια, καινούριες βαλβολίνες
σαζμάν και διαφορικού, να έχεις ρυθμίσει βαλβίδες, άλαγμα μπουζί πολαπλασιαστές
και μαφ, καινούρια λάστιχα και να έχεις στρωμένα τα καινούρια τακάκια...
αλλιώς δεν καταδέχομαι να το οδηγήσω το κοτέτσι που δεν είναι ούτε 1400 κιλά,
δεν έχει δερμάτινα, θερμαινόμενα και μπερδεύεις την γαλάνη με τον καρά απο
το τρανζίστορ που του έβαλαν για ηχοσύστημα...
:D:D:D:D:D:D:D

Thomelef
31-08-10, 20:49
edit ζήτα απο τον σταμάτη να σου στείλει και νερό απο την παναγία σουμελα για το ψυγείο.
λέει κάνει φοβερή δουλειά :D:D:D:D:D:D:D...

chief
31-08-10, 21:05
ρε μλκ συμπεθερε με πεθανες:D:D:D:D


https://i465.photobucket.com/albums/rr20/mobistar3/photo-1.jpg

https://i465.photobucket.com/albums/rr20/mobistar3/photo1-2.jpg

https://i465.photobucket.com/albums/rr20/mobistar3/photo2-1.jpg

https://i465.photobucket.com/albums/rr20/mobistar3/photo3-2.jpg

Stamatis
31-08-10, 21:23
Κατ αρχην καλοριζικο και καλοταξιδο.

Κατα δευτερον, εχω φαει τα νυχια μου απο τη ζηλεια.
Εχω γινει κιτρινος απο το κακο μου.

Σε πρωτη ευκαιρια κατεβαινω και σου φερνω εκεινο το πλατοκαθισμα με τις χαντες για να μην πιανεσαι.

Ενα να ξερεις.
Χαρηκα σαν να το πηρα εγω (και ας μην το εχω δει ακομα).

Καλους δρομους να εχει.

Ελπιζω οταν κατεβω να το φερεις να το δω, οχι σαν τον αλλονε που εκανα 400 χλμ και μου ηρθε με το Σεατ!

Και τον γουσταρε και η γυναικα μου γιατι βγαζει λεει αντριλα.

Ειπαμε, να κανουμε παρεα, να τα λεμε, οχι να μας γμησετε κιολας και bmw να μην εχουμε δει ακομα :-)

Thomelef
31-08-10, 21:28
θα δουμε καμια φωτο επιτελους, γιατι εχω αρχισει και εκνευριζομαι...:mad:
σαδιστης εισαι ρε?

δεν τις έχεις δεί ή μήπως θές πιο καλλιτεχνικές???
https://www.bmwfans.gr/forum/showthread.php?t=3698&page=4
πάντως αύριο αν μου έστειλε καινούριες φώτο θα τις ποστάρω σε
αυτό το θρεντ...

Thomelef
31-08-10, 21:33
Κατ αρχην καλοριζικο και καλοταξιδο.

Κατα δευτερον, εχω φαει τα νυχια μου απο τη ζηλεια.
Εχω γινει κιτρινος απο το κακο μου.

Σε πρωτη ευκαιρια κατεβαινω και σου φερνω εκεινο το πλατοκαθισμα με τις χαντες για να μην πιανεσαι.

Ενα να ξερεις.
Χαρηκα σαν να το πηρα εγω (και ας μην το εχω δει ακομα).

Καλους δρομους να εχει.

Ελπιζω οταν κατεβω να το φερεις να το δω, οχι σαν τον αλλονε που εκανα 400 χλμ και μου ηρθε με το Σεατ!

Και τον γουσταρε και η γυναικα μου γιατι βγαζει λεει αντριλα.

Ειπαμε, να κανουμε παρεα, να τα λεμε, οχι να μας γμησετε κιολας και bmw να μην εχουμε δει ακομα :-)


έχεις δίκιο σταμάτη μου... γι'αυτό όταν με το καλό βρεθούμε στις σέρρες θα
στο δώσω να κάνεις κάνα γυρολόι...

Stamatis
31-08-10, 21:36
Ναι, καλα, εισαι απατεωνας.
Με το Σεατ θα ανεβεις παλι.

;-)

Thomelef
31-08-10, 21:44
Ναι, καλα, εισαι απατεωνας.
Με το Σεατ θα ανεβεις παλι.

;-)


χαχαχα σιγά μην ανέβω στην πίστα με το σεατ ρε!!!!!!!!!!!!
αλλά ακόμα και με το σεατ να ανέβω θα στο δώσω και αυτό
για κάνα γυρολόι:D:thefinger:

Stamatis
31-08-10, 21:46
Για μοιρολοϊ ειναι στην πιστα αυτο, οχι για γυρολοϊ.

Stathis
31-08-10, 21:46
μπραβο κρις, ευχαριστουμε για τις φωτο!

τερας το πραμα!

Lambros46
31-08-10, 21:48
Για μοιρολοϊ ειναι στην πιστα αυτο, οχι για γυρολοϊ.
χα χα χα!!Θεος!!!:th_Laie_67-1::hystericalbs1::hystericalbs1::th_Laie_67-1:

chief
31-08-10, 21:56
Ελπιζω οταν κατεβω να το φερεις να το δω, οχι σαν τον αλλονε που εκανα 400 χλμ και μου ηρθε με το Σεατ!


αφου εγω θα σε φιλοξενισω, πως να μην το δεις?
και θα το δεις και θα το πας και οπου θες.

ps. τα καθίσματα δεν γέρνουν πισω.

Stamatis
31-08-10, 22:00
αφου εγω θα σε φιλοξενισω, πως να μην το δεις?
και θα το δεις και θα το πας και οπου θες.

ps. τα καθίσματα δεν γέρνουν πισω.
Ωχ! Σταθερα καθισματα;
Κανα Σεατ δεν εχεις;

chief
31-08-10, 22:02
εχει η γυναικα του γιου μου

https://i465.photobucket.com/albums/rr20/mobistar3/photo4-2.jpg

https://i465.photobucket.com/albums/rr20/mobistar3/photo5-1.jpg

https://i465.photobucket.com/albums/rr20/mobistar3/photo6.jpg

https://i465.photobucket.com/albums/rr20/mobistar3/photo7.jpg

https://i465.photobucket.com/albums/rr20/mobistar3/photo8.jpg

https://i465.photobucket.com/albums/rr20/mobistar3/photo9.jpg

https://i465.photobucket.com/albums/rr20/mobistar3/photo10.jpg

Thomelef
31-08-10, 22:30
εχει η γυναικα του γιου μου


πρως το παρόν η πεθερά το έχει...
η νύφη σου μάλον κάνα boxsterάκι θα'χει!!

konstantinaM3
01-09-10, 07:02
εγω το ειχα δει πριν το παρει στα χερια του οταν ταξιδευε....αχαχχαχαχαχα καλοριζικο το χρεπι ρε να το χερεσαι κ καλα τσαγια!!!!!!!!!!:P

bill_m3
01-09-10, 07:04
Τι να πούμε για τον έρωτα των περισσότερων από εδώ μέσα?????

ΚΑΛΟΡΙΖΙΚΟ και ΚΑΛΟΤΑΞΙΔΟ φίλε, να το χαίρεσαι όπως ακριβώς θες!!!

Stathis
01-09-10, 08:12
ευχαριστουμε για τις φωτο χριστοφορε!

δεν το χορταινεις αυτο το αμαξι!

NICK_M3
01-09-10, 08:16
Nικολαι εγω παντως ακολουθησα τη συμβουλη σου για Νitron και ειναι απιστευτα :rally:

Θα ανεβω Μεγαρα τις επομενες μερες και προσφερω test drive....χιχιχιχι!


οπα οπα!!! αυτά είναι !!!!

στείλε μήνυμα ΕΠΙΤΟΠΟΥ ΛΕΜΕΕΕΕΕ !!!!!!
αν βρω ενα σετάκι ζαντολάστιχα θα μπω και εγώ μεσα σου λεωωωωωω!!!!!!!!!!!!:thumbsup::thumbsup::t humbsup:

NICK_M3
01-09-10, 08:28
πω ρε chief με τέντωσες πρωί πρωί !!!!

μια απο τις καλύτερες αναρτήσεις στον κόσμο !!!
δεν ήταν μ@λακας ο αγγλάρας!!!
he knows his shit mate !!!! monotube's kick ass !!!!
πρίν τις βγάλεις έπρεπε να κοιτάξεις να το σηκώσεις λιγο ρε συ !!!!
θα έμπαινε λοξά στο γκαράζ σου!!!
μην την δώσεις !!!! κράτα την γιατί σε λίγο σε βλέπω να την ξαναμπάζεις !!!!

οσο για το σετ απ γαμάτο για δρόμο πίστα!!!! με αυτά επάνω πήγαινε και -3,5 / -2,5 μπρος πίσω κ με τα cup στην πίστα θα σου φεύγαν τα σφραγίσματα!!!!!!!

και πάλι ΚΑΛΟΡΙΖΙΚΟ !!!!!!!

Gregory_///M
01-09-10, 08:29
Τι να πούμε για τον έρωτα των περισσότερων από εδώ μέσα?????

ΚΑΛΟΡΙΖΙΚΟ και ΚΑΛΟΤΑΞΙΔΟ φίλε, να το χαίρεσαι όπως ακριβώς θες!!!

Συμφωνώ και επαυξάνω!! :thumbsup:

chief
01-09-10, 08:36
πω ρε chief με τέντωσες πρωί πρωί !!!!

μια απο τις καλύτερες αναρτήσεις στον κόσμο !!!
δεν ήταν μ@λακας ο αγγλάρας!!!
he knows his shit mate !!!! monotube's kick ass !!!!
πρίν τις βγάλεις έπρεπε να κοιτάξεις να το σηκώσεις λιγο ρε συ !!!!
θα έμπαινε λοξά στο γκαράζ σου!!!
μην την δώσεις !!!! κράτα την γιατί σε λίγο σε βλέπω να την ξαναμπάζεις !!!!

οσο για το σετ απ γαμάτο για δρόμο πίστα!!!! με αυτά επάνω πήγαινε και -3,5 / -2,5 μπρος πίσω κ με τα cup στην πίστα θα σου φεύγαν τα σφραγίσματα!!!!!!!

και πάλι ΚΑΛΟΡΙΖΙΚΟ !!!!!!!

αυτο μου ειπε και ο αγγλάρας
που επ ευκαιρια ηταν και γαμω τα παιδια.

Thomelef
01-09-10, 09:09
αυτο μου ειπε και ο αγγλάρας
που επ ευκαιρια ηταν και γαμω τα παιδια.

είμαι σίγουρος πως κάπου θα λέει το ίδιο για τον αγοραστή του...
ααααααα ρε σεφ με το τσε ες ελλλλλλλλλλλλλλλλ!!!!!!!

yodas
01-09-10, 09:14
Νομίζω ότι σε αυτό το αυτοκίνητο ταιρίαζει μόνο ένα τραγούδι...


https://www.youtube.com/watch?v=1aRK1kKQgjE

Τι άλλο να πούμε...

Stathis
01-09-10, 12:18
μπηκαν καποιες φωτο ακομα...

alexk
02-09-10, 00:54
μαφ

Γκουχ, γκουχ...
Ποιο μαφ ? :whistle:

Χριστόφορε, καλά χιλιόμετρα να έχεις και να το χαρείς με υγεία !

Μένει μια σουπερσπριντ τώρα για να κάνει και τον απαραίτητο ΘΟΡΥΒΟ :thumbsup:

320d
02-09-10, 02:59
είναι αλήθεια αυτό που είχε πεί ο clarkson ότιι το πάτωμα του χώρου αποσκευών του csl είναι απο χαρτόνι?

chief
02-09-10, 07:04
απο συμπιεσμενο χαρτι πρεπει να ειναι. Ειναι αρκετα σκληρο για χαρτονι πάντως.

Thomelef
02-09-10, 07:53
Γκουχ, γκουχ...
Ποιο μαφ ? :whistle:

Χριστόφορε, καλά χιλιόμετρα να έχεις και να το χαρείς με υγεία !

Μένει μια σουπερσπριντ τώρα για να κάνει και τον απαραίτητο ΘΟΡΥΒΟ :thumbsup:



xaxaxaxaxa!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
ΤΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΜΑΦ Η ΜΠΟΥΡΟΥΧΑ???????????
και τι δυχτάκια θα καθαρίζει τώρα ο συμπέθερος???

Stamatis
02-09-10, 07:55
Πω πω.
Ουτε η ΚΙΑ δεν βαζει τοσο φτηνοπραματα επανω

Πορτμπαγκαζ απο χαρτονι, χειρολαβες δεν εχει, ναβιγκατορ δεν εχει, προβολια ομιχλης δεν εχει... Τι αμαξι ειναι αυτο;

Που ειναι οι εποχες που τα μπεβε ηταν βε δωδεκα, ειχαν μπερντε στο πισω τζαμι, τηλεφωνο...

Παει, η κριση χτυπησε χοντρα την εταιρεια.
Ακριβα το πηρες φιλος, κοροϊδο σε πιασανε.
Με τα ιδια λεφτα σου βρισκω Καγιεν φουλ ' εκστρα' απο Πορσε Ζεντρουμ Μοναχο και θα εχει και κοτσαδορο απο τη μανα της.
Στο ραμποτε που εχεις εσυ, πως θα βαλεις κοτσαδορο να συρεις το τρεηλορ με τα πραματα για το εξοχικο;

Προλαβαινεις να το γυρισεις πισω στον Αγγλο;

Thomelef
02-09-10, 07:57
παιδιά πέραν της πλάκας τώρα γιατί έχω φουντώσει πολύ άσχημα απο την μέρα που
μιλήσαμε με τον συμπέ που ήταν στην αγγλία...
γνωρίζει κάποιος το συγκεκριμένο αυτοκίνητο??? είχα μια επικοινωνία με τον πωλητή,
η οποία δεν ήταν και τόσο ενδιαφέρουσα, αλλά πρίν 2 μέρες με πείρε τηλ για να το
ξανασυζητήσουμε...ξέρει κανείς τπτ???
https://www.car.gr/classifieds/cars/view/479178/

bill_m3
02-09-10, 07:59
ωωωωωωωωωωωω

Να μην πάρει ο συμπέθερος σου κάτι, αμέσως και εσύ!!!!!

gnx
02-09-10, 08:13
Αυτό που ξέρω είναι οτι πουλιέται κανένα χρόνο...Το Μάρτιο το ζητούσαν καμιά 50αριά χιλιάδες. Είχε κάνει 3-4 γύρους στο περυσινό track day του BMW car club hellas, τότε φορούσε ζαντολαστιχα απλού Μ3, με τα οποία είχε μπεί και αγγελία.

GEO
02-09-10, 08:18
Αυτό που ξέρω είναι οτι πουλιέται κανένα χρόνο...Το Μάρτιο το ζητούσαν καμιά 50αριά χιλιάδες. Είχε κάνει 3-4 γύρους στο περυσινό track day του BMW car club hellas, τότε φορούσε ζαντολαστιχα απλού Μ3, με τα οποία είχε μπεί και αγγελία.

αυτο που λες πρεπει να ειτανε αλλο αν θυμαμαι καλα

gnx
02-09-10, 08:19
Λές; Πάντως και εκεινο πουλιόταν απο την ίδια επιχείρηση.

GEO
02-09-10, 08:25
ναι το ξερω αλλο ειτανε εκεινο

PANOS-E60
02-09-10, 08:29
παιδιά το συγκεκριμένο αυτοκίνητο ήταν στημένο σε έκθεση στη γειτονιά μου γιά κανένα 6μηνο και δεν πουλήθηκε. Ο έμπορος που το έχει σήμερα το έχει επίσης κανένα 6μηνο ... Ο πρώτος από τους δύο εμπόρους είναι φίλος. Το αμάξι είμαι μετατροπή, φοράει γνήσια πράγματα csl αλλά είναι μετατροπή. Δεν ξέρω αν είναι δηλωμένο, μάλλον είναι.

bill_m3
02-09-10, 08:32
παιδιά το συγκεκριμένο αυτοκίνητο ήταν στημένο σε έκθεση στη γειτονιά μου γιά κανένα 6μηνο και δεν πουλήθηκε. Ο έμπορος που το έχει σήμερα το έχει επίσης κανένα 6μηνο ... Ο πρώτος από τους δύο εμπόρους είναι φίλος. Το αμάξι είμαι μετατροπή, φοράει γνήσια πράγματα csl αλλά είναι μετατροπή. Δεν ξέρω αν είναι δηλωμένο, μάλλον είναι.

Πάνο λέει ξεκάθαρα ότι είναι γνήσιο!!!!!

Δεν πιστεύω να το έγραφε αυτό να ήταν μετατροπή!!

Thomelef
02-09-10, 08:34
παιδιά το συγκεκριμένο αυτοκίνητο ήταν στημένο σε έκθεση στη γειτονιά μου γιά κανένα 6μηνο και δεν πουλήθηκε. Ο έμπορος που το έχει σήμερα το έχει επίσης κανένα 6μηνο ... Ο πρώτος από τους δύο εμπόρους είναι φίλος. Το αμάξι είμαι μετατροπή, φοράει γνήσια πράγματα csl αλλά είναι μετατροπή. Δεν ξέρω αν είναι δηλωμένο, μάλλον είναι.


μετατροπή εεε???
επίσεις όταν λές δηλωμένο τι ενοείς??? οτι αρχικά δεν ήταν καν ///Μ3???
anyway αν ο πάνος το γνωρίζει όπως λέει και είναι μετατροπή, no need to
reply to my 1st post any more...

bill_m3
02-09-10, 08:37
μετατροπή εεε???
επίσεις όταν λές δηλωμένο τι ενοείς??? οτι αρχικά δεν ήταν καν ///Μ3???
anyway αν ο πάνος το γνωρίζει όπως λέει και είναι μετατροπή, no need to
reply to my 1st post any more...

Παίδες είναι πολύ περίεργο να γράφει κάποιος ότι είναι γνήσιο και να λέμε ότι είναι μετατροπή!
Θωμά στο τηλέφωνο τι σου είπε???
Του ζήτησες αριθμό πλαισίου ??

Monsta
02-09-10, 08:40
Αν είναι αυτό που λες Πάνο (μετατροπή), η τιμή του εδώ και 1+ χρόνο που το έβλεπα στο car ήταν πολύ πιο χαμηλή.....αν θυμάμαι καλά έλεγε "συζητήσημη' για ένα διάστημα μετά το είχε βάλει κάνα 35άρι......μπορεί βέβαια να κάνω και λάθος. Πάντως θυμάμαι ξεκάθαρα ένα csl full look που έλεγε ο άνθρωπος ξεκάθαρα στην αγγελία του ότι δεν ήταν γνήσιο .

Τώρα αυτό στα 46Κ και να είναι μετατροπή ? Τρελάθηκε ο Κολιόπουλος ?

Thomelef
02-09-10, 08:45
Παίδες είναι πολύ περίεργο να γράφει κάποιος ότι είναι γνήσιο και να λέμε ότι είναι μετατροπή!
Θωμά στο τηλέφωνο τι σου είπε???
Του ζήτησες αριθμό πλαισίου ??

δεν είπαμε τπτ για το αν είναι γνήσιο ή μετατροπή, διότι θεώρησα πως ώντος
είναι γνήσιο, όπως και γράφει στην αγγελεία... επίσεις δεν το έκανα θέμα γιατί
το μόνο εύκολο είναι να δείς αν είναι γνήσιο ή όχι αν είναι φτάσω στο σημείο να
το πάρω...

Gregory_///M
02-09-10, 08:47
δεν είπαμε τπτ για το αν είναι γνήσιο ή μετατροπή, διότι θεώρησα πως ώντος
είναι γνήσιο, όπως και γράφει στην αγγελεία... επίσεις δεν το έκανα θέμα γιατί
το μόνο εύκολο είναι να δείς αν είναι γνήσιο ή όχι αν είναι φτάσω στο σημείο να
το πάρω...

...να φτάσεις, να φτάσεις!!! :thumbsup:

GEO
02-09-10, 08:48
ρε παιδια οταν δεν ειστε σιγουροι για κατι μην λετε οτι ναναι το αμαξι ειναι γνησιο το εχει ενα παιδι που ειχαμε πατησει παλια και τωρα εχει παρει nissan gtr για αυτο και το πουλαει

gnx
02-09-10, 08:48
παιδιά το συγκεκριμένο αυτοκίνητο ήταν στημένο σε έκθεση στη γειτονιά μου γιά κανένα 6μηνο και δεν πουλήθηκε. Ο έμπορος που το έχει σήμερα το έχει επίσης κανένα 6μηνο ... Ο πρώτος από τους δύο εμπόρους είναι φίλος. Το αμάξι είμαι μετατροπή, φοράει γνήσια πράγματα csl αλλά είναι μετατροπή. Δεν ξέρω αν είναι δηλωμένο, μάλλον είναι.

Πάνο δεν ειναι η μετατροπή του Γέρακα αυτό. Αυτό ήταν 2λιτρο με αδεια το 2000.

ankor
02-09-10, 08:48
Kαλοριζικο το οπλο,να χαιρεσαι.

Thomelef
02-09-10, 08:56
Kαλοριζικο το οπλο,να χαιρεσαι.


χεχεχε καλά κάτσε να δούμε τι θα δούμε γιατί εδώ παίζει και ρόλο η διαφορά που
θα πρέπει να πλερώσω!!!είδωμεν...απο βδομάδα θα τον πάρω εγώ!!!

Gregory_///M
02-09-10, 09:00
χεχεχε καλά κάτσε να δούμε τι θα δούμε γιατί εδώ παίζει και ρόλο η διαφορά που
θα πρέπει να πλερώσω!!!είδωμεν...απο βδομάδα θα τον πάρω εγώ!!!

Αν, λέω αν το δώσεις έχεις τπτ να βγάλεις από το δικό σου....?

Thomelef
02-09-10, 09:03
Αν, λέω αν το δώσεις έχεις τπτ να βγάλεις από το δικό σου....?


φρένα και διαφορικό, αλλά το δεύτερο θα το κρατήσω...
ααα και ένα bluetooth για το τηλέφωνο!!!

PANOS-E60
02-09-10, 09:48
Αν είναι αυτό που λες Πάνο (μετατροπή), η τιμή του εδώ και 1+ χρόνο που το έβλεπα στο car ήταν πολύ πιο χαμηλή.....αν θυμάμαι καλά έλεγε "συζητήσημη' για ένα διάστημα μετά το είχε βάλει κάνα 35άρι......μπορεί βέβαια να κάνω και λάθος. Πάντως θυμάμαι ξεκάθαρα ένα csl full look που έλεγε ο άνθρωπος ξεκάθαρα στην αγγελία του ότι δεν ήταν γνήσιο .

Τώρα αυτό στα 46Κ και να είναι μετατροπή ? Τρελάθηκε ο Κολιόπουλος ?

Κώστα δεν πέφτω έξω, το έβλεπα γιά πολύ καιρό στο Γέρακα και ζητούσανε 50.000. Μετά το πήρε ο Κολιόπουλος, ο οποίος δεν είναι και στα καλύτερα του πιά ... Δεν έχω τις γνώσεις γιά να ελέγξω Μ3 και να επιβεβαιώσω τον έμπορο της γειτονιάς μου αλλά είναι αξιόπιστο πρόσωπο.

PANOS-E60
02-09-10, 09:50
Πάνο δεν ειναι η μετατροπή του Γέρακα αυτό. Αυτό ήταν 2λιτρο με αδεια το 2000.

Γιώργο αν πέφτω έξω στις πινακίδες που θυμάμαι, ζητώ συγγνώμη.

Nikos
02-09-10, 10:01
(sorry off topic) ...Παντως απο εμπορο που εν ετη 2010 εξακολουθει ν' αποκαλει το service book......... full book service , εγω δεν αγοραζω ουτε πατινι για την κορη μου.

Stathis
02-09-10, 10:23
πανο αυτο που λες ειναι ενα αλλο, το οποιο μαλιστα ειχε και ηλιοροφη!
εγραφε "γνησιο" και απο κατω στα εξτρα, γινοταν πανικος...

αυτο του κολιοπουλου ειναι διαφορετικο και απ΄οτι λενε οι πληροφοριες μου ειναι γνησιο.

PANOS-E60
02-09-10, 10:27
πανο αυτο που λες ειναι ενα αλλο, το οποιο μαλιστα ειχε και ηλιοροφη!
εγραφε "γνησιο" και απο κατω στα εξτρα, γινοταν πανικος...

αυτο του κολιοπουλου ειναι διαφορετικο και απ΄οτι λενε οι πληροφοριες μου ειναι γνησιο.

sorry ! thumb

NickE60
02-09-10, 10:31
Λοιπόν όπως γνωρίζεται αγόρασα το csl και το έχω εδώ και 10 μέρες περίπου. Για να μην κάθομαι και τα πολυλογώ θέλω να σας πω ότι είμαι ενθουσιασμένος και δεν έχω μετανιώσει για ούτε ένα ευρώ από τις 15 χιλιάδες που έδωσα μαζί με την πώληση του Μ3 Ε46 που είχα. Και περισσότερα να κόστιζε πραγματικά το αξίζει..

Επειδή πολλοί φανατικοί της μάρκας έχουν ταυτίσει το συγκεκριμένο αμάξι μόνο με χρόνους σε πίστα θα ήθελα να σας πω ότι δεν είναι μόνο αυτό που κάνει ένα csl ξεχωριστό . Ξεχωριστό το κάνει και ο τρόπος που κάνει τον οδηγό να το οδηγά.
Όταν απευθύνθηκα στον Μάνο για να με μάθει λίγο στην πίστα, μου απάντησε “θα σε μάθει το csl” και δεν είναι ψέμα. Ο Alexk μου είπε «πετάχτηκα να κάνω μια δουλειά πέντε λεπτά και το ευχαριστήθηκα». Γενικά είναι ένα αμάξι που αρέσει στον οδηγό που πραγματικά αγαπά να οδηγά γρήγορα και με πάθος . Real driverΆs car που λένε και οι εγγλέζοι.

Τώρα το συγκεκριμένο αμάξι το βρήκα φορτωμένο και με προίκα αφού ο προηγούμενος ιδιοκτήτης του είχε ανάρτηση AST 4200 , φρένα AP racing εξαπίστονα μπροστά και τετραπίστονα πίσω και ελαφρύ βολάν .

Τώρα, οσον αφορά την οδηγική συμπεριφορά σε σύγκριση με το Μ3 που είχα. Εάν δεν έβλεπα το ταμπλό και τον λεβιέ του smg δεν με κάνουν άλλα να θυμάμαι το Μ3 που είχα. Δεν ειναι περιπου τα ιδια αμαξια όπως πολλοί νομίζουν. Το αμάξι έχει εντελώς διαφορετικό πάτημα, κράτημα , φρενάρισμα , τιμόνι από το Μ3 και χωρίς να είμαι υπερβολικός είναι άλλο αμάξι σε σχέση με το Μ3. Ακομη και οι επιδώσεις του στην ευθεία δεν έχουν σχεση με το απλό 46αρι. Το αμάξι δοκιμασμένα ειναι και εκεί πιστόλι και ειναι γρηγορότερο απο πολλες θεωρητικά δυνατότερες κατασκευές.

Υπερβολές θα χαρακτήριζα άνετα τα περί άβολου, κουραστικού αυτοκινήτου. Ρε παιδιά άμα η Τσιφούλα που μου τα είχε κάνει αερόστατα τις πρώτες μέρες, συνήθισε και δεν θέλει να της «φτιάξω το κάθισμα» και μια χαρά το βρίσκει τώρα, τι να λέμε..Σιγουρα θα είναι κουραστικό για κάποιον που του αρέσει να οδηγά ένα Χ5 ή μια 7 σειρά γιατί έτσι έμαθε. Εμένα το csl με ξεκουράζει και με το παραπάνω. Δεν ξέρω αν είμαι ένα είδος μαζόχα αλλά την αλήθεια λεω. Λες και ήξερε ο Θεός τις απαιτήσεις μου και μου το έστειλε και όποια καθημερινή χρήση έκανα παλιά αυτό κάνω και τώρα και το απολαμβάνω περισσότερο.

Σήμερα το πήγα για το πρώτο σέρβις. Μεταξύ άλλον έβγαλα και την ανάρτηση που φορούσε και έβαλα την μαμα γιατι έχω προβλημα με την ράμπα του υπογειου πάρκινγκ της πολυκατοικίας που μένω. Θα σας μεταφερω εντός των ημερών και τις εντυπώσεις μου απο το αμάξι με την δικιά του ανάρτηση.

Για τους άρρωστους το σετ απ της ανάρτησης του εγγλέζου ήταν:
Μπροστά: -2.30 κάμπερ, 1mm σύγκλιση, και 5 μοίρες κάστερ.
Πίσω: -2 κάμπερ και μηδέν σύγκληση.
Ύψος 60 cm

Δεν καταλαβαίνω και πολλά αλλά το αμάξι έστριβε όσο άντεχαν τα @@ μου ...:D

Θα βαλω με την βοηθεια του συμπεθερου φωτογραφίες συντομα.

Το 'χασα το επεισόδιο...

Ωραία πράματα! Να το χαίρεσαι το όπλο Χριστόφορε!!!
Μετά από αυτή την εξέλιξη προτείνω την αναβάθμισή σου από Σεφ σε Maitre χεχεχχεεχε :thumbsup: :thumbsup: :th_Laie_67-1:

Ελάχιστα -ίσως κανένα- επιβατικά αυτοκίνητα στον πλανήτη μπορούν να πλησιάσουν την αίσθηση Go Kart όσο το κάνει ένα Ε46 Μ3 CSL ...τα γκάζια και τον ήχο τα αφήνω απ' έξω... thumb

Monsta
02-09-10, 10:49
πανο αυτο που λες ειναι ενα αλλο, το οποιο μαλιστα ειχε και ηλιοροφη!
εγραφε "γνησιο" και απο κατω στα εξτρα, γινοταν πανικος...

αυτο του κολιοπουλου ειναι διαφορετικο και απ΄οτι λενε οι πληροφοριες μου ειναι γνησιο.

ΜΠΡΑΑΑΑΑΑΒΟ !!!! Αυτό έβλεπα και εγώ στις αγγελίες πέρυσι...

chief
02-09-10, 11:01
Μιας και μιλαμε και για πωλησεις σημερα με πηρε τηλεφωνο ο service manager της γεννικης αντιπρωσοπιας bmw εδω στην Κυπρο και μου ζητησε να παω να πιουμε καφεδακι στο γραφειο του.
Ο τυπος ειναι και αυτος λιγο τρελας και μεταξι αλλων εχει μια Ferrari 360 stradale ( που του την πουλησε ενας συγχωρεμενος φιλος μου) και ενα Porsche RS παλιο.
Για να μην τα πολυ λεμε , ο ανθρωπος μου ειπε να πω μια τιμη και το αγοραζει σημερα.
Του ειπα is not for sale και αφου με πιεσε πολυ....





κανονισαμε να του δωσω το Σαββατο ολη μερα το δικό μου για βολτες και θα μου δωσει και αυτος το Stradale ολο το Σαββατο :hyper: για βολτες με την Τσιφουλα.

Nikos
02-09-10, 11:10
Μιας και μιλαμε και για πωλησεις σημερα με πηρε τηλεφωνο ο service manager της γεννικης αντιπρωσοπιας bmw εδω στην Κυπρο και μου ζητησε να παω να πιουμε καφεδακι στο γραφειο του.
Ο τυπος ειναι και αυτος λιγο τρελας και μεταξι αλλων εχει μια Ferrari 360 stradale ( που του την πουλησε ενας συγχωρεμενος φιλος μου) και ενα Porsche RS παλιο.
Για να μην τα πολυ λεμε , ο ανθρωπος μου ειπε να πω μια τιμη και το αγοραζει σημερα.
Του ειπα is not for sale και αφου με πιεσε πολυ....





κανονισαμε να του δωσω το Σαββατο ολη μερα το δικό μου για βολτες και θα μου δωσει και αυτος το Stradale ολο το Σαββατο :hyper: για βολτες με την Τσιφουλα.

ΜΗ ΤΟ ΠΑΡΕΙΣ ΒΟΛΤΑ ΤΟ STRADALE ΚΑΙ ΕΙΔΙΚΟΤΕΡΑ ΓΙΑ ΜΙΑ ΜΕΡΑ ........ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ.......ΚΑΝΕΙ Π Ο Λ Υ ΚΑΚΟ ΣΤΗΝ ΥΓΕΙΑ .......

Stamatis
02-09-10, 11:11
Αυτη η κοπελα απο σεηκερ σε σεηκερ πηγαινει.
Την τσακισες τη γυναικα.

bill_m3
02-09-10, 11:16
Μιας και μιλαμε και για πωλησεις σημερα με πηρε τηλεφωνο ο service manager της γεννικης αντιπρωσοπιας bmw εδω στην Κυπρο και μου ζητησε να παω να πιουμε καφεδακι στο γραφειο του.
Ο τυπος ειναι και αυτος λιγο τρελας και μεταξι αλλων εχει μια Ferrari 360 stradale ( που του την πουλησε ενας συγχωρεμενος φιλος μου) και ενα Porsche RS παλιο.
Για να μην τα πολυ λεμε , ο ανθρωπος μου ειπε να πω μια τιμη και το αγοραζει σημερα.
Του ειπα is not for sale και αφου με πιεσε πολυ....





κανονισαμε να του δωσω το Σαββατο ολη μερα το δικό μου για βολτες και θα μου δωσει και αυτος το Stradale ολο το Σαββατο :hyper: για βολτες με την Τσιφουλα.

Σε έριξε πάλι :th_Laie_67-1: :th_Laie_67-1: :th_Laie_67-1:

chief
02-09-10, 11:18
Αυτη η κοπελα απο σεηκερ σε σεηκερ πηγαινει.
Την τσακισες τη γυναικα.

Αυτα με τα αμαξια δεν ειναι τιποτα. Μακαρι τα προβληματα της μαζι μου να ηταν μονο τα αμαξια:D
Ειναι χαππι ομως τωρα γιατι εχω ξεκοψει απο πολλα.

Και εγω σαν καλος συζηγος παω φαρμακειο να της αγορασω ενα ζευγαρι οτοασπιδες. Θα τις χρειαστει το Σαββατο.

Stamatis
02-09-10, 11:20
Αυτα με τα αμαξια δεν ειναι τιποτα. Μακαρι τα προβληματα της μαζι μου να ηταν μονο τα αμαξια:D
Ειναι χαππι ομως τωρα γιατι εχω ξεκοψει απο πολλα.

Και εγω σαν καλος συζηγος παω φαρμακειο να της αγορασω ενα ζευγαρι οτοασπιδες. Θα τις χρειαστει το Σαββατο.

Παρε και μια κουτα προφυλακτικα για τα γμησια που θα ριξεις του στρανταλε.

chief
02-09-10, 11:23
Παρε και μια κουτα προφυλακτικα για τα γμησια που θα ριξεις του στρανταλε.

δεν μπορω τα λαστιχακια.
θελω δερμα με δερμα
χε χε χε

gnx
02-09-10, 11:24
ΜΠΡΑΑΑΑΑΑΒΟ !!!! Αυτό έβλεπα και εγώ στις αγγελίες πέρυσι...

E, αυτο ειναι που ειπε ο Πάνος οτι πουλιόταν στο Γέρακα.

PANOS-E60
02-09-10, 11:24
Αυτα με τα αμαξια δεν ειναι τιποτα. Μακαρι τα προβληματα της μαζι μου να ηταν μονο τα αμαξια:D
Ειναι χαππι ομως τωρα γιατι εχω ξεκοψει απο πολλα.

Και εγω σαν καλος συζηγος παω φαρμακειο να της αγορασω ενα ζευγαρι οτοασπιδες. Θα τις χρειαστει το Σαββατο.

Ασφαλώς ανοίγεις thread εντυπώσεων από το stradale το Σάββατο κιόλας ! :thumbsup:

chief
02-09-10, 11:26
Ασφαλώς ανοίγεις thread εντυπώσεων από το stradale το Σάββατο κιόλας ! :thumbsup:

Πανω το ειχα οδηγησει ( το εκανα και εκλαψε δηλαδη) και πριν δυο χρονια
Σουπερ ητανthumb

Thomelef
02-09-10, 11:49
δεν μπορω τα λαστιχακια.
θελω δερμα με δερμα
χε χε χε

:hystericalbs1::hystericalbs1:

η συμπεθέρα μόνο δερμάτινες παντόφλες έχει δλδ???:th_Laie_67-1:???

Monsta
02-09-10, 11:52
Του ειπα is not for sale και αφου με πιεσε πολυ....







:hystericalbs1::hystericalbs1:

"This merchandise is not for sale"

Christos 330
02-09-10, 12:26
Δεν προκειται να ξεχασω την πρωτη μου αισθηση οταν ειδα csl μιλαμε για 5 χρονια (μολις το ειχε παρει ο Αlexcsl) . . .

Δεν προκειται να ξεχασω την πρωτη μου βολτα ουρλιαζοντας εκεινη η εισαγωγη του . . .

Ουτε θα ξεχασω την φτερουγα του εν ωρα γλυστριματος . . .

Του αλλαζα λαστιχα και αγχωθηκα . . .

Χριστοφορε καλοριζικο καλοταξιδο να το χαρεις οπως του αρμοζει ξερεις εσυ . . .

Thomelef
02-09-10, 13:04
Χριστοφορε καλοριζικο καλοταξιδο να το χαρεις οπως του αρμοζει ξερεις εσυ . . .


πρως το παρόν του δείχνει ποιος είναι το αφεντικό στην ευθεία...
έτσι να του σπάσει λίγο τον τσαμπουκά, μην πάει και του τσαμπουκαλευτεί
σε καμιά στροφή...:D:D
υγ. ο γιατρός να υποθέσω πάλι για πούλημα το έβαλε το 335 μετά το
ξεβράκωμα που έφαγε???:whistle::whistle:

chief
02-09-10, 14:10
πρως το παρόν του δείχνει ποιος είναι το αφεντικό στην ευθεία...
έτσι να του σπάσει λίγο τον τσαμπουκά, μην πάει και του τσαμπουκαλευτεί
σε καμιά στροφή...:D:D
υγ. ο γιατρός να υποθέσω πάλι για πούλημα το έβαλε το 335 μετά το
ξεβράκωμα που έφαγε???:whistle::whistle:

Συμπεθερε τα 335 ειναι πολυ γρηγορα στην ευθεία και εχουν για πρωινό τα csl (στην ευθεια).
Ομως εμεινα ικανοποιημενος γιατι το 335 του γιατρου με ολα του τα περιφεριακα και τον vishnu, με το προηγουμενο Μ3 με σουβλιζε με πιεση μολις στο 0.6. Απο ρολλ δευτερες μου εριχνε κιαλι ( που λεει και ο Γιωργαρας 850) και δεν μπορουσα ουτε δευτερολεπτο να σταθω διπλα του. Και ας ημουν και τιμιος και εφευγα απο την δευτερη κόρνα. Τιποτα δεν μπορουσα να κανω.
Προχθες απο πρωτες το 335 δουλευε 0.9 και στα 600-700 μετρα ηταν πισω 2 κενα και απο δευτερες ρολλ ηταν πίσω μισό αμαξι.
Ομως το 335 μπορει και δουλευει μεχρι 1.2-1.3.
Εμενα στο συγκεκριμενο πατημα-χαβαλε που καναμε με τον γιατρο δεν με ενδιεφερε να περασω το 335 αλλα να συγκρινω τις επιδοσεις του και σε ευθεια με το Μ3 που ειχα. Και τα συμπερασμα μου ειναι οτι στα 700-800 μετρα το παλιο μου Μ3 ειναι πολλες καροτσες πισω απο το csl. Κολωνα που λεμε.
Απο ρολλ 2αρα ή τριτη ταχυτητα, που παιζει μεγαλο ρολλος το βαρος ( αφου η ροπη με το Μ3 ειναι σχεδον η ιδια) η διαφορα με το Μ3 ειναι η διπλασια.

merlin
02-09-10, 16:29
Φίλε Χριστόφορε, καλοτάξιδο !!!!!!!!!

chief
02-09-10, 17:24
ευχαριστω Νικο.

chief
07-09-10, 11:54
Του ειπα is not for sale και αφου με πιεσε πολυ....





κανονισαμε να του δωσω το Σαββατο ολη μερα το δικό μου για βολτες και θα μου δωσει και αυτος το Stradale ολο το Σαββατο :hyper: για βολτες με την Τσιφουλα.
Δεν εκατσε η φαση το Σαββατοκυριακο που περασε λογο οικογενειακων υποχρεωσεων (παιδικο παρτυ του Χιτλερ του μικρου λογο γενεθλειων) και δωσαμε ραντεβού για το επομενο...


Σήμερα το πήγα για το πρώτο σέρβις. Μεταξύ άλλον έβγαλα και την ανάρτηση που φορούσε και έβαλα την μαμα γιατι έχω προβλημα με την ράμπα του υπογειου πάρκινγκ της πολυκατοικίας που μένω. Θα σας μεταφερω εντός των ημερών και τις εντυπώσεις μου απο το αμάξι με την δικιά του ανάρτηση.

Για τους άρρωστους το σετ απ της ανάρτησης του εγγλέζου ήταν:
Μπροστά: -2.30 κάμπερ, 1mm σύγκλιση, και 5 μοίρες κάστερ.
Πίσω: -2 κάμπερ και μηδέν σύγκληση.
Ύψος 60 cm

Δεν καταλαβαίνω και πολλά αλλά το αμάξι έστριβε όσο άντεχαν τα @@ μου ...:D

180 ευρω το φίλτρο του αερα ρε παιδια. Λες και ειναι απο χρυσό.:ranting2: Και ακομη το παιριμενω να ερθει αφου δεν υπαρχει σε στοκ.

Μπηκε και η μαμα αναρτηση.
Ειναι λίγο πιο ψηλό τωρα, τουλαχιστον καταβενει την ραμπα του γκαραζ μου. Το αμαξι φυσικα και δεν εχει το κρατημα που ειχε με το σετ απ της AST αλλα και παλι στριβει με οσο αντεχει η καρδια σου...
Ειναι πιο μαλακη ακομη και απο το μεσέο σταδιο σκληροτητας της ρυθμιζόμενης αλλα πιο χαμηλη και πιο σκληρη απο του Μ3.
Για τα γουστα μου ειναι πολυ ξεκουραστη και πολύ καθημερινη.

850 CSI
07-09-10, 14:25
ευχαριστω Νικο.

Και βαλτο καμμια οθονη μεσα να βλεπη κομωδιες για να ξεχναει ΕΦΙΑΛΤΕΣ ΤΥΠΟΥ ,,,,, CSI...:th_Laie_67-1::th_Laie_67-1::hystericalbs1::hystericalbs1::hystericalbs1:

chief
07-09-10, 15:08
Και βαλτο καμμια οθονη μεσα να βλεπη κομωδιες για να ξεχναει ΕΦΙΑΛΤΕΣ ΤΥΠΟΥ ,,,,, CSI...:th_Laie_67-1::th_Laie_67-1::hystericalbs1::hystericalbs1::hystericalbs1:

πως και δεν το σκεφτηκα ρε κολλητε ??
ευχαριστω για το ενδιαφερον παντως ρε Γιωργαρα.

Ειδες οι Γερμανοι ρε γαμωτο. Να δινουμε μια σακουλα λιρες και ουτε ενα οθονακι ??
Ξεφτιλα εχουν καταντησει το αμαξακι...

Monsta
07-09-10, 18:49
Και βαλτο καμμια οθονη μεσα να βλεπη κομωδιες για να ξεχναει ΕΦΙΑΛΤΕΣ ΤΥΠΟΥ ,,,,, CSI...:th_Laie_67-1::th_Laie_67-1::hystericalbs1::hystericalbs1::hystericalbs1:

ΛΟΛ !!! Πετυχημένο ρε Γιώργο, πρέπει να ομολογήσω ότι γέλασα.

kplc16
07-09-10, 18:50
φωτογραφιες ποτε θα δουμε;

chief
07-09-10, 21:42
Απο που απ την μαμα αναρτηση?

alexk
07-09-10, 21:59
Δεν εκατσε η φαση το Σαββατοκυριακο που περασε λογο οικογενειακων υποχρεωσεων (παιδικο παρτυ του Χιτλερ του μικρου λογο γενεθλειων) και δωσαμε ραντεβού για το επομενο...

180 ευρω το φίλτρο του αερα ρε παιδια. Λες και ειναι απο χρυσό.:ranting2: Και ακομη το παιριμενω να ερθει αφου δεν υπαρχει σε στοκ.

Μπηκε και η μαμα αναρτηση.
Ειναι λίγο πιο ψηλό τωρα, τουλαχιστον καταβενει την ραμπα του γκαραζ μου. Το αμαξι φυσικα και δεν εχει το κρατημα που ειχε με το σετ απ της AST αλλα και παλι στριβει με οσο αντεχει η καρδια σου...
Ειναι πιο μαλακη ακομη και απο το μεσέο σταδιο σκληροτητας της ρυθμιζόμενης αλλα πιο χαμηλη και πιο σκληρη απο του Μ3.
Για τα γουστα μου ειναι πολυ ξεκουραστη και πολύ καθημερινη.

Το φίλτρο είναι BMC αγωνιστικό.
Και πάλι πολλά μου ακούγονται τα 180 ευρώ... από ποιον το πήρες ?
Εγώ έχω αλλάξει 2 φορές, δεν συγκράτησα κόστος αλλά πάνω από 120 δεν ήταν.

chief
07-09-10, 22:01
Αμα υπαρχει μονο μια γεννικη αντιπροσωπια σε ολη την χωρα τι περιμενεις ρε Αλεξανδρε?

manos///3
07-09-10, 22:33
Χριστοφορε τη παγκοσμιοποίηση την έχεις ακουστα; Εγώ φοραω ITG με 80 ευρώ.

Thomelef
07-09-10, 22:45
Χριστοφορε τη παγκοσμιοποίηση την έχεις ακουστα; Εγώ φοραω ITG με 80 ευρώ.


xaxaxaxaxa:hystericalbs1::th_Laie_67-1:

chief
07-09-10, 23:13
Χριστοφορε τη παγκοσμιοποίηση την έχεις ακουστα; Εγώ φοραω ITG με 80 ευρώ.

ITG σαν σφογγαρι δεν είναι Μανο ;;Έχω και στο smartaki μου

kplc16
07-09-10, 23:19
Απο που απ την μαμα αναρτηση?

οχι απο το αυτοκινητο

αλλα αυτη τη φορα τραβα τες με τη φωτογραφικη μηχανη κι οχι με το κινητο

alexk
07-09-10, 23:28
Μακρυά από ITG σε CSL.
Περνάνε διάφορα μέσα στην εισαγωγή...

manos///3
08-09-10, 10:08
Μακρυά από ITG σε CSL.
Περνάνε διάφορα μέσα στην εισαγωγή...

Ναι ρε Αλεξ..ειδικα εσυ εχεις προβλημα στην Ελβετια...οταν ηρθα στα μερη σου ουτε κουνουπια κυκλοφορουσαν να αυτοκτονουν στο παρμπριζ...

manos///3
08-09-10, 10:10
ITG σαν σφογγαρι δεν είναι Μανο ;;

Ναι ρε απο τη Καλυμνο! :th_Laie_67-1:

chief
08-09-10, 10:15
Ναι ρε απο τη Καλυμνο! :th_Laie_67-1:

:D:D
Οτι πρεπει και για μπανιο δηλαδη.

Thomelef
08-09-10, 10:41
:D:D
Οτι πρεπει και για μπανιο δηλαδη.

καταρχήν πρίν το φορέσεις πρέπει να κάνεις ένα γερό πλύσιμο το αυτοκίνητο
με του σφουγγάρι, για να μαλακώσουν οι ίνες του...μετά πρέπει να το πάρει
η συμπεθέρα και να πλύνει 236 πιάτα ακριβώς με φέρι και μόνο φέρι, για να
πάρει το λαδάκι απο τα πιάτα. κάτι σαν το λάδωμα του κ/ν φίλτρου φαντάσου,
μόνο που γίνεται με διαφορετικό τροπο...
αφού τα κάνεις όλα αυτά το πετάς στο στεγνωτήριο και τέλος το βάζεις στο
αμάξι...

chief
08-09-10, 10:44
Επ ευκαιρια ακομη να το πλυνω το αμαξι...
Τοση περιποιηση δηλαδη...

Μου φαινεται οτι το αμαξακι θα τον πεθυμισει τον εγγλεζο.

Thomelef
08-09-10, 10:47
Επ ευκαιρια ακομη να το πλυνω το αμαξι...
Τοση περιποιηση δηλαδη...

Μου φαινεται οτι το αμαξακι θα τον πεθυμισει τον εγγλεζο.

και γενικότερα το στροφιλίκι!!!θα βαρεθεί να βλέπει δίπλα απο τις πόρτες του
τα έβο και τα σουμπαρού!!!:D:D

kplc16
08-09-10, 10:51
παρατητωντας csl στο mobile.de, μου δημιουργηθηκε η ακολουθη απορια.Καποια ενω εχουν το σαλονι και το τιμονι του csl δεν εχουν το μπροστινο προφυλακτηρα του csl.

τι ακριβως συμβαινει;

manos///3
08-09-10, 10:56
παρατητωντας csl στο mobile.de, μου δημιουργηθηκε η ακολουθη απορια.Καποια ενω εχουν το σαλονι και το τιμονι του csl δεν εχουν το μπροστινο προφυλακτηρα του csl.

τι ακριβως συμβαινει;

Ειναι μαιμου σαν το δικο μου...ΜΠΑΝΑΝΑΑΑΑΑΑΑ!!!

chief
08-09-10, 11:07
και γενικότερα το στροφιλίκι!!!θα βαρεθεί να βλέπει δίπλα απο τις πόρτες του
τα έβο και τα σουμπαρού!!!:D:D

Οχι ρε συμπεθ...
Τα παραλές ρε..
Αφου ειπαμε ξεκοψα απ αυτα.
Εκει που τα εκανα μια φορα την εβδομαδα θα τα κανω μια φορα τον μηνα:tease:

Thomelef
08-09-10, 11:15
Οχι ρε συμπεθ...
Τα παραλές ρε..
Αφου ειπαμε ξεκοψα απ αυτα.
Εκει που τα εκανα μια φορα την εβδομαδα θα τα κανω μια φορα τον μηνα:tease:

είμαι σίγουρος πως πίνει καφέ δίπλα σου η συμπεθέρα και κοιτάτε μαζί στον
υπολογιστή...:D:D:D:D:D

Thomelef
08-09-10, 14:26
παρατητωντας csl στο mobile.de, μου δημιουργηθηκε η ακολουθη απορια.Καποια ενω εχουν το σαλονι και το τιμονι του csl δεν εχουν το μπροστινο προφυλακτηρα του csl.

τι ακριβως συμβαινει;

πάντως διαβάζοντας τα τελευταία σου ποστ άνετα θα πίστευα πως ετοιμάζεσαι
να μεταναστεύσεις στην κύπρο και να αγοράσεις και ένα σι ες ελ...
πολύ καίρια τα ερωτήματα σου!!!:D:D:D:D:D:D

kplc16
08-09-10, 14:44
πάντως διαβάζοντας τα τελευταία σου ποστ άνετα θα πίστευα πως ετοιμάζεσαι
να μεταναστεύσεις στην κύπρο και να αγοράσεις και ένα σι ες ελ...
πολύ καίρια τα ερωτήματα σου!!!:D:D:D:D:D:D

με μια γυναικα και δυο κορες εφικτο ειναι για μενα μια δευτερη επισκεψη(παλι τουριστικη) στη Κυπρο.

Thomelef
08-09-10, 15:27
με μια γυναικα και δυο κορες εφικτο ειναι για μενα μια δευτερη επισκεψη(παλι τουριστικη) στη Κυπρο.

άρα τουριστική επίσκεψη στην κύπρο και ανοικίαση σι ες ελ για να κυκλοφορείς.
αν και δεν το συνιστώ. γιατί δεν έχει πλοήγηση...:D:D:D:D:D

chief
08-11-10, 22:00
Το εβαλα σημερα στην ζυγαριά.
1400 κιλα χωρις καυσιμα.

saulm3
08-11-10, 22:30
Το εβαλα σημερα στην ζυγαριά.
1400 κιλα χωρις καυσιμα.

εμενα φιλε μου ειναι 1530 με λαμπακι αναμενο βγαλμενα πισω καθισματα κ 18αρεσ ζαντεσ.οπωσ ειμουν στα σερρεσ...πολυ καλα εισαι.......

kostasm3
08-11-10, 23:08
εμενα ειναι 1460 με αναμενο λαμπακι

psilos2010
09-11-10, 11:46
Το εβαλα σημερα στην ζυγαριά.
1400 κιλα χωρις καυσιμα.

Προφανώς τα 1380 κιλά που ανακοινώνει η BMW είναι χωρίς Α/C και ραδιόφωνο?

chief
09-11-10, 12:33
Προφανώς τα 1380 κιλά που ανακοινώνει η BMW είναι χωρίς Α/C και ραδιόφωνο?
Ετσι ειναι.
Το δικο μου εχει και ραδιοφωνο και a/c.

manos///3
09-11-10, 12:37
Ετσι ειναι.
Το δικο μου εχει και ραδιοφωνο και a/c.

To δικο μου σε λιγο δε θα εχει ουτε a/c ....χιχιχιχιχιχι

Σεφ τα κιλα σου ειναι ΟΚ!!! (εγω ημουν 1415!)

chief
09-11-10, 12:39
Να αγορασεις ανεμιστηρακι για το ταμπλό.
Ουτε ενα κιλο δεν ειναι.

manos///3
09-11-10, 12:41
Oχι ρεεεε...

Θα εχω εσενα να μασας παγακια και να μου φυσας :th_Laie_67-1:

Gregory_///M
09-11-10, 12:41
Να αγορασεις ανεμιστηρακι για το ταμπλό.
Ουτε ενα κιλο δεν ειναι.

Μ3 με ανεμιστηράκι....:th_Laie_67-1: :th_Laie_67-1:

chief
09-11-10, 12:43
Oχι ρεεεε...

Θα εχω εσενα να μασας παγακια και να μου φυσας :th_Laie_67-1:

Θα σου βρω μια κοπέλα τοτε. Κατι εχω υποψην.
Ξερεις εσυ....


χιχιχιχιχι

manos///3
09-11-10, 12:47
χχμμμμμ.......εκτος το φυσημα θελω και γλυψιμο με παγωμενη γλωσσα!

manos///3
09-11-10, 12:49
εμενα ειναι 1460 με αναμενο λαμπακι

Πως εισαι στα 1460???

chief
09-11-10, 12:51
χχμμμμμ.......εκτος το φυσημα θελω και γλυψιμο με παγωμενη γλωσσα!

Παρε τον Γιωργαρα τοτε.

Ειναι ΚΛΑΙ ΜΑΙΝ σ αυτα.

Thomelef
09-11-10, 15:36
Oχι ρεεεε...

Θα εχω εσενα να μασας παγακια και να μου φυσας :th_Laie_67-1:
κάτσε να τελειώσει απο το σανό που μασουλάει ακόμα απο την περασμένη
κυριακή!!!

Θα σου βρω μια κοπέλα τοτε. Κατι εχω υποψην.
Ξερεις εσυ....


χιχιχιχιχι
ελεεινέ...

χχμμμμμ.......εκτος το φυσημα θελω και γλυψιμο με παγωμενη γλωσσα!
άμα ήξερες τι έχει στο μυαλό του, ακόμα θα έτρεχες μανωλάκη!!!

Να αγορασεις ανεμιστηρακι για το ταμπλό.
Ουτε ενα κιλο δεν ειναι.
:th_Laie_67-1::th_Laie_67-1::th_Laie_67-1:συμπέ είσαι θεός...
το καλύτερο το άφησα για το τέλος!!!

manos///3
09-11-10, 15:39
άμα ήξερες τι έχει στο μυαλό του, ακόμα θα έτρεχες μανωλάκη!!!



Ξερω Θωμακο μου.........ξερω.............:whistle:

Πισω εχει η αχλαδα την ουρα..........!

chief
09-11-10, 16:39
εμενα ειναι 1460 με αναμενο λαμπακι

και με αρκετη διαιτα μάλλον:original:

kostasm3
09-11-10, 18:59
και με αρκετη διαιτα μάλλον:original:


απο ζαντες -14 κιλ

απο μπροστινα καθισματα -10 κιλ ηλεκτρικα σε απλα

απο πισω πλατη καθισματων -15,7 κιλ

απο μοκετα πορτ παγκαζ μαζι με το σκληρο κοματι -4,3 κιλ

απο τελικο εξατμισης -7,5 κιλ

απο γριλο -2 κιλ

απο ρεζερβα -13,4 κιλ
συνολο....-66,9 κιλ

chief
09-11-10, 19:27
η πλατη των πισω καθησματων ειναι "βουβαλι" τελικα...

Thomelef
09-11-10, 19:37
η πλατη των πισω καθησματων ειναι "βουβαλι" τελικα...

βγάλτην και εσύ ρε...στρώσε μια κουβέρτα για τους
πιτσιρικάδες μόνο, για να μην είναι στα σκληρά η
πλάτη τους...βγάλε και το κάθησμα της συμπεθέρας
και θα είσαι μπιμπελό συμπέθερε!!!:D:D:D

chief
09-11-10, 19:39
Αυριο θα βγει ΚΑΙ αυτη.

Thomelef
09-11-10, 19:41
Αυριο θα βγει ΚΑΙ αυτη.

τελικά με αυτό τον κρητικό κακώς κάνουμε παρέα...
υγ. ρεσυ...το άλλο το κολητάρι σου ο γιώργης που
έχει χαθεί ρε???μπάς και φουλάρισε το αμάξι και
χάθηκε στους δρόμους???

Gregory_///M
09-11-10, 19:43
Το τασάκι να αδειάσετε παιδιά...:th_Laie_67-1:
Αλήθεια τώρα, προς τί τόσο ελάφρωμα?

Thomelef
09-11-10, 19:45
στήνουμε πάτημα με τον 850 και δεν αφήνουμε να πέσει
τπτ στην τύχη...άσε που ο κύπριος μέχρι τώρα θα έχει
παραλάβει και το 850 λογικά...συμπέ, τι γίνεται με αυτό
το θέμα ρε??? ο αγγλάρας πότε στέλνει το εργαλείο???

Gregory_///M
09-11-10, 19:47
Είστε τελειωμένοι...Ο Γιωργάρας έχει κρυφά μυστικά κόλπα!!! :th_Laie_67-1:

chief
09-11-10, 19:47
απο ζαντες -14 κιλ

απο μπροστινα καθισματα -10 κιλ ηλεκτρικα σε απλα

απο πισω πλατη καθισματων -15,7 κιλ

απο μοκετα πορτ παγκαζ μαζι με το σκληρο κοματι -4,3 κιλ

απο τελικο εξατμισης -7,5 κιλ

απο γριλο -2 κιλ

απο ρεζερβα -13,4 κιλ
συνολο....-66,9 κιλ
Κωστα, απο ζαντες πως εχασες 14 κιλα??


τελικά με αυτό τον κρητικό κακώς κάνουμε παρέα...
υγ. ρεσυ...το άλλο το κολητάρι σου ο γιώργης που
έχει χαθεί ρε???μπάς και φουλάρισε το αμάξι και
χάθηκε στους δρόμους???

Αμα ταξιδεψεις και με τον κρητικο αυτα παθαινεις.

Ο Γιωργαρας για να χαθει τοσες μερες, παλι κόντρα πρεπει να κανει.



Σαλόνικα - Σιβηρία και πίσω.

nikos1400
09-11-10, 19:47
ρε παιδια, CSL ακουμε αλλα CSL δε βλεπουμε...(εμεις τουλαχ.)

:worthlesswithoutpic

chief
09-11-10, 19:51
Νικο ειναι οι φωτο στις προηγουμενες σελιδες.

Ειχε ανοιξει και ο Θωμας ενα θρεντ με αλλες μολις το αγορασα.

kostasm3
09-11-10, 19:53
Κωστα, απο ζαντες πως εχασες 14 κιλα



oz ultra leggera 18 αρες

chief
09-11-10, 19:55
oz ultra leggera 18 αρες

σουπερ ειναι.
Αν και μου ακουγονται πολλα ειναι μια απο τις καλυτερες βελτειωσεις σε κάθε αμαξι.

Thomelef
09-11-10, 19:56
Ο Γιωργαρας για να χαθει τοσες μερες, παλι κόντρα πρεπει να κανει.
Σαλόνικα - Σιβηρία και πίσω.

κατάλαβα...ελπίζω να υπολόγισε καλά αυτή την φορά, γιατί με τέτοια κόντρα
αν μείνει απο βενζίνη, δεν θα έχει την τύχη να σπρώχνει για 150 μέτρα όπως
την άλλη φορά...

nikos1400
09-11-10, 20:00
Νικο ειναι οι φωτο στις προηγουμενες σελιδες.

Ειχε ανοιξει και ο Θωμας ενα θρεντ με αλλες μολις το αγορασα.

ooops! :o



Για τις ζαντες, που λετε, δεν ξερω γιατι δεν ασχολουνται περισσοτεροι με το τι βαρος εχουν οι ζαντες που αγοραζουν. Τουλαχιστον σε τετοια αυτοκινητα.
Το un-sprung weight που λενε...

Και με την ευκαιρια
https://www.wheelweights.net/
και το
www.tirerack.com

εχουνε βαρη απο τις ζαντες δημοσιευμενα.
thumb

kostasm3
09-11-10, 20:59
σουπερ ειναι.
Αν και μου ακουγονται πολλα ειναι μια απο τις καλυτερες βελτειωσεις σε κάθε αμαξι.

πρωιν
ζαντες μπροστα 8χ18 12.4 κιλ χ 2 =24.8

πρωιν ζαντες πισω 8.5χ18 12.6 κιλ χ2=25.2 συνολο 50 κιλ



οz ultraleggera μπροστα 8χ18 8.7 κιλ χ2=17.4

oz ultraleggera πισω 9χ18 9.3 κιλ χ2=18.6 συνολο 36

συνολο - 14 κιλ.

alexk
09-11-10, 21:36
Από ότι βλέπω στο γκαράζ σου δεν έχεις πλαίσιο από Μ3.

Thomelef
09-11-10, 22:01
μετατροπή ειναι του κώστα αλέξη!!!

kostasm3
10-11-10, 11:10
Από ότι βλέπω στο γκαράζ σου δεν έχεις πλαίσιο από Μ3.

πριν αρχισω τη "διαιτα" με full καυσιμο ηταν 1570 και με λαμπακι αναμενο (-45 κιλα) ηταν 1525 κιλ.