PDA

Επιστροφή στο Forum : Βοήθεια γιά κόλλα



gant
25-08-10, 19:50
Χαιρετώ την παρέα.

Παιδιά το γνωστό πρόβλημα στα 46αρια κουπέ.
Ξεκόλλησε και πάλι μετά από 2 χρόνια η τσιμούχα ( δεν ξέρω αν είναι η σωστή λέξη) που βρίσκεται στο πλαίσιο του αμαξώματος όπως δείχνει το βέλος της φωτο.
Την είχα κολλήσει πριν 2 καλοκαίρια με σιλικόνη, την συγκράτησα κατόπιν με χαρτοταινία για 24 ώρες και μέχρι χθές ήταν οκ μέχρι που ξανακρέμασε.
Δοκίμασα και με βενζινόκολλα χθές, αλλά τίποτα.
Γνωρίζει κανείς κάποια ισχυρότερη κόλλα;

Z4 DCT
25-08-10, 19:55
Χαιρετώ την παρέα.

Παιδιά το γνωστό πρόβλημα στα 46αρια κουπέ.
Ξεκόλλησε και πάλι μετά από 2 χρόνια η τσιμούχα ( δεν ξέρω αν είναι η σωστή λέξη) που βρίσκεται στο πλαίσιο του αμαξώματος όπως δείχνει το βέλος της φωτο.
Την είχα κολλήσει πριν 2 καλοκαίρια με σιλικόνη, την συγκράτησα κατόπιν με χαρτοταινία για 24 ώρες και μέχρι χθές ήταν οκ μέχρι που ξανακρέμασε.
Δοκίμασα και με βενζινόκολλα χθές, αλλά τίποτα.
Γνωρίζει κανείς κάποια ισχυρότερη κόλλα;

Ειναι κατι κολλες δυο συστατικων που κανουν παπαδες....νομιζω εχει μια πολυ καλη η wyrth

gant
25-08-10, 19:59
Γιάννη που μπορώ να βρώ την wyrth;

Z4 DCT
25-08-10, 20:00
Γιάννη που μπορώ να βρώ την wyrth;

Νομιζω εχει ενα center και στη λεωφ Αθηνων στο χαιδαρι ....κατσε να δω....

kplc16
25-08-10, 20:01
πριν ενα μηνα δοκιμασα μια απο το leroy merlin σε μπορντω συσκευσια .Η συσκευασια θυμιζει σιλικονη.

11...12 ευρω για την ωρα ειμαι ευχαριστιμενος

Z4 DCT
25-08-10, 20:02
Ελα παμε.....


https://www.wurth.gr/view_article.php?id=15


https://www.wurth.gr/contact.php

https://www.wurth.gr/fullsearchresults.php

PANOS-E60
25-08-10, 20:04
Νομιζω εχει ενα center και στη λεωφ Αθηνων στο χαιδαρι ....κατσε να δω....

Ο Γιώργος γράφει από Θεσ/νίκη, ε !!!

Γιώργο, πήγαινε σε ένα φανοποιό να στο κολλήσει και μην παιδεύεσαι ... σε 3 λ. θα στο φτιάξει. Είχα το ίδιο αμάξι με σένα. thumb

Z4 DCT
25-08-10, 20:05
Ο Γιώργος γράφει από Θεσ/νίκη, ε !!!

Γιώργο, πήγαινε σε ένα φανοποιό να στο κολλήσει και μην παιδεύεσαι ... σε 3 λ. θα στο φτιάξει. Είχα το ίδιο αμάξι με σένα. thumb

ωχ!!!!!:shok::shok:

Σορυ φιλε Γιωργο δεν το προσεξα.......

Monsta
25-08-10, 20:15
Γιώργο, παμπριζόκολλα σε ένα φανοποιείο και λογικά θα είσαι κομπλέ.

gant
25-08-10, 20:18
Ο Γιώργος γράφει από Θεσ/νίκη, ε !!!

Γιώργο, πήγαινε σε ένα φανοποιό να στο κολλήσει και μην παιδεύεσαι ... σε 3 λ. θα στο φτιάξει. Είχα το ίδιο αμάξι με σένα. thumb

Πάνο το έχω σκεφτεί, αλλά επειδή δεν γνωρίζω κάποιν ψείρα, φοβάμαι μη μου πασαλείψει και την ταπετσαρία εσωτερικά που είναι και ανοιχτού γκρί χρώματος και ύστερα την σκουπίσει με κανένα πανί και μου πει το κλασσικό, "έλα μωρέ και τι έγινε, σιγά τπ πράμα".
Ξέρεις....όπως και σύ αν κρίνω απ το αμάξι σου όπως και οι περισσότεροι εδώ μέσα, είμαστε υποχόνδριοι, στα μάτια τρίτων, με τις μπέμπες μας.

Monsta
25-08-10, 20:23
Γιώργο αν φοβάσαι μη στο λερώσουν, μόνωσε τις γύρω επιφάνειες με φαρδιά χαρτοταινία.

PANOS-E60
25-08-10, 20:24
Πάνο το έχω σκεφτεί, αλλά επειδή δεν γνωρίζω κάποιν ψείρα, φοβάμαι μη μου πασαλείψει και την ταπετσαρία εσωτερικά που είναι και ανοιχτού γκρί χρώματος και ύστερα την σκουπίσει με κανένα πανί και μου πει το κλασσικό, "έλα μωρέ και τι έγινε, σιγά τπ πράμα".
Ξέρεις....όπως και σύ αν κρίνω απ το αμάξι σου όπως και οι περισσότεροι εδώ μέσα, είμαστε υποχόνδριοι, στα μάτια τρίτων, με τις μπέμπες μας.

101% υποχόνδριοι είμαστε δεν το συζητάω καν ...
Κάτσε από πάνω του, ή ζήτα την κόλλα και κάντο μόνος σου εκεί επί τόπου. Δεν νομίζω να είναι τόσο τσαπατσούλης ο άλλος ... το σημείο είναι μάλλον μακρυά από ταπετσαρία. Τις βρωμοχερούκλες του μην ακουμπήσει σε κανέναν ουρανό μόνο ! :th_Laie_67-1:

gant
25-08-10, 20:31
Γιώργο αν φοβάσαι μη στο λερώσουν, μόνωσε τις γύρω επιφάνειες με φαρδιά χαρτοταινία.

Σωστός! αυτό το έκανα εγώ όταν το παίδευα ο ίδιος. Θα πάω να αγοράσω παρπριζόκολλα και θα το κάνω μόνος, σιγά τα αυγά.

gant
25-08-10, 20:32
101% Τις βρωμοχερούκλες του μην ακουμπήσει σε κανέναν ουρανό μόνο ! :th_Laie_67-1:


:hystericalbs1::hystericalbs1::hystericalbs1:

Monsta
25-08-10, 21:00
Σωστός! αυτό το έκανα εγώ όταν το παίδευα ο ίδιος. Θα πάω να αγοράσω παρπριζόκολλα και θα το κάνω μόνος, σιγά τα αυγά.

Ωραία!!

Κάνε και ένα diy με πολλές φωτό και οδηγίες πως μονώνουμε σωστά τον ουρανό για να μη τα κάνουμε π*****α. :th_Laie_67-1::th_Laie_67-1:

Stamatis
25-08-10, 21:03
Για να μην ξαναπεσει ποτε των ποτων, αφου καθαρισεις καλα την περιοχη ανοιξε στο λαστιχο τρεις μικρες τρυπες, μικρες οχι τιποτα θηρια, σαν τη μυτη ενος μπικ και φροντισε να περασει η κολα απο αυτες οπως θα σπρωχνεις την τσιμουχα.
Μην το καθαρισεις μετα αλλα πατησε το ταμποναριστα με λιγο ναυλον ωστε να κανει κεφαλακι.
Το εχει κανει φιλος και κραταει εδω και 5 χρονια.
Εχει γινει σαν ραμμενο ενα πραμα.
Αισθητικα δεν φαινεται καν και οπως βλεπω κανει δουλεια, εκτος και αν ειναι τυχαιο και τελικα η λυση της παρμπριζοκολας ειναι που το κραταει τοσο καιρο εκει.
Προσοχη ομως αυτη η κολα τα κανει ολα χαλια σε δευτερολεπτα.

gant
25-08-10, 21:11
Σταμάτη ευχαριστώ πολύ.
Αν ήμουν Αθήνα θα ζητούσα την συνδρομή σου όπως ο Στάθης με την βέσπα! :th_Laie_67-1:

Stamatis
25-08-10, 21:12
Θα ερχομουν με το σφυρι μου να τα φτιαξω ολα.

Monsta
25-08-10, 21:18
Θα ερχομουν με το σφυρι μου να τα φτιαξω ολα.

Γιατί δε λες δημόσια ότι σου χω πάρει και πιστόλι βαφής και αρχίζεις να εκπαιδεύεσαι σε σβησίματα από Σεπτέμβριο ????

Ντρέπεσαι ??? :hystericalbs1::hystericalbs1:

Stamatis
25-08-10, 21:21
Α ναι.
Νομιζα δεν ηθελες να το ανακοινωσουμε.
Ειδικοτης μου βεβαια ειναι το "σφυρηλατο" χρωμα!

BILL007
25-08-10, 22:37
:hystericalbs1::hystericalbs1::hystericalbs1: :hystericalbs1::hystericalbs1::hystericalbs1:

gant
26-08-10, 23:39
Τελικά μια και βρίσκομαι ακόμη στην Χαλκιδική και δεν έχω πολλές δυνατότητες αλλά και μη αντέχοντας να κρέμετε αυτός ο διάολος πάνω απ το κεφάλι μου, και μη θέλοντας να ακούω ειρωνικά σχόλια από εξωσχολικούς για την ποιότητα των bmw, αποφάσισα και κάνοντας μιά προσπάθεια, κόλλησα την τσιμούχα με logo στιγμής. Όμορφα και πολύ καθαρά.
Την συγκεκριμένη κόλλα την έχω σε εκτίμηση και με έχει βγάλει ασπροπρόσωπο σε πολλές δύσκολες περιστάσεις.
Πιστεύω να κρατήσει και τώρα.