PDA

Επιστροφή στο Forum : Ελαφρωμα αμαξιου και τσεπης......



Z4 DCT
24-08-10, 19:15
Ας υποθεσουμε οτι θελω να ελαφρωσω το αμαξι μου....ε92 320 mpack.....

Ξεκινωντας απο τα τρανταχτα εγω θα ελεγα...
-Καπο απο καρμπον.........?? κιλα?? διαφορα??
-πισω πορτ μπαγκαζ απο καρμπον ...κιλα???
-Καθισματα bmw performance....κιλα διαφορα???
-...??

Για παμε ρε παιδια οι γνωστες να δουμε ποσο μπορουμε να το φτασουμε......βαρος κενο η bmw το δινει 1435 κιλα!!! με ολα αυτα που ειπα παραπανω ποσο κατω παω???

Και τι αλλο εχουν να προτεινουν οι ειδικοι?? οχι καγκουρικα....μονο σοβαρα αξεσουαρ αντικαταστασης.......


Σταματη, Σταθη και λοιποι κρατηθητε μεχρι να κατεβει αρκετα το βαρος και μετα βαρατε......

Z4 DCT
24-08-10, 19:55
Σχεδον 40 λεπτα και ουτε μια προταση.......:whistle:

Η δεν εβαλα Μ πισω απο το Ε92 η δεν ειναι μεσα γνωστες (αδυνατον)

Η ειστε κωλοπαιδα.........:thumbsup:

Moufas E46
24-08-10, 19:59
Ας υποθεσουμε οτι θελω να ελαφρωσω το αμαξι μου....ε92 320 mpack.....

Ξεκινωντας απο τα τρανταχτα εγω θα ελεγα...
-Καπο απο καρμπον.........?? κιλα?? διαφορα??
-πισω πορτ μπαγκαζ απο καρμπον ...κιλα???
-Καθισματα bmw performance....κιλα διαφορα???
-...??

Για παμε ρε παιδια οι γνωστες να δουμε ποσο μπορουμε να το φτασουμε......βαρος κενο η bmw το δινει 1435 κιλα!!! με ολα αυτα που ειπα παραπανω ποσο κατω παω???

Και τι αλλο εχουν να προτεινουν οι ειδικοι?? οχι καγκουρικα....μονο σοβαρα αξεσουαρ αντικαταστασης.......


Σταματη, Σταθη και λοιποι κρατηθητε μεχρι να κατεβει αρκετα το βαρος και μετα βαρατε......

παρε ενα 335 πιο φθηνα θα σου βγει απο τα σοβαρα αξεσουαρ αντικαταστασης που αναφερεις:th_Laie_67-1:

Thomelef
24-08-10, 20:01
καπό - πορτ μπαγκάζ - καθήσματα μπροστινά, υπολόγιζε περίπου 60 - 70 κιλά μείον.
κάνα 5 - 7 κιλά αν αφαιρέσεις ταπετσαρίες απο πορτ μπαγκαζ και αν βγάλεις την
ρεζέρβα και εργαλεία πιστεύω καμιά 15+ θα χάσεις ακόμα. επίσεις μπορείς να βγάλεις
απο κάτω όσες ποδιές δε χρειάζεται το σκάφος σου, όπου δεν γνωρίζω πόσο μπορείς
να χάσεις και απο εκεί.
δεν νομίζω να υπάρχει κάτι άλλο να αφαιρέσεις απο το αμάξι χωρίς να φαίνεται γυμνό.
σύνολο πάντως 100 κιλάκια κοντά θα τα χάνεις.

Z4 DCT
24-08-10, 20:02
παρε ενα 335 πιο φθηνα θα σου βγει απο τα σοβαρα αξεσουαρ αντικαταστασης που αναφερεις:th_Laie_67-1:

Το κεφι μας να κανουμε.......μετα βλεπουμε, τωρα δεν ειναι εποχη για κυβικα και ''μεγαλες δηλωσεις'' οταν ερθει η εποχη θα παρουμε και μεγαλο......αλλα μεχρι τοτε ας κανουμε και κατι που να μας αρεσειthumb

Z4 DCT
24-08-10, 20:02
καπό - πορτ μπαγκάζ - καθήσματα μπροστινά, υπολόγιζε περίπου 60 - 70 κιλά μείον.
κάνα 5 - 7 κιλά αν αφαιρέσεις ταπετσαρίες απο πορτ μπαγκαζ και αν βγάλεις την
ρεζέρβα και εργαλεία πιστεύω καμιά 15+ θα χάσεις ακόμα. επίσεις μπορείς να βγάλεις
απο κάτω όσες ποδιές δε χρειάζεται το σκάφος σου, όπου δεν γνωρίζω πόσο μπορείς
να χάσεις και απο εκεί.
δεν νομίζω να υπάρχει κάτι άλλο να αφαιρέσεις απο το αμάξι χωρίς να φαίνεται γυμνό.
σύνολο πάντως 100 κιλάκια κοντά θα τα χάνεις.

Δεν εχω ρεζερβα Θωμα, λογο ραν φλατ.....

Thomelef
24-08-10, 20:06
για τον χειμώνα μπορείς να ξηλώσεις τον κλιματισμό και να τον ξαναβάλεις απο μάιο και
μετά. μετά μπορείς να παίξεις με ζάντες όπου ακόμα και ένα κιλό διαφορά στο κινούμενο
φορτίο πολαπλασιάζεται σε πολύ παραπάνω.
τι άλλο τι άλλο???

Z4 DCT
24-08-10, 20:08
για τον χειμώνα μπορείς να ξηλώσεις τον κλιματισμό και να τον ξαναβάλεις απο μάιο και
μετά. μετά μπορείς να παίξεις με ζάντες όπου ακόμα και ένα κιλό διαφορά στο κινούμενο
φορτίο πολαπλασιάζεται σε πολύ παραπάνω.
τι άλλο τι άλλο???

Οποτε καλυτερα να αντικαταστησω τα ran flat με συμβατικα ...εχουν διαφορα στο βαρος νομιζω....

PANOS-E60
24-08-10, 20:11
Γιάννη, πέτα τα παλιο-ραν φλάτ, πρώτα απ΄όλα ! Τα RE050 που φοράμε είναι τα βαρύτερα που κυκλοφορούν ! thumb

Stamatis
24-08-10, 20:42
Στο εχω ξαναπει.
Νιτρο θες.
Παραδεξου το.

Z4 DCT
24-08-10, 20:53
Στο εχω ξαναπει.
Νιτρο θες.
Παραδεξου το.

Αφου σου ειπα ρε...περιμενε....

Z4 DCT
24-08-10, 20:54
Γιάννη, πέτα τα παλιο-ραν φλάτ, πρώτα απ΄όλα ! Τα RE050 που φοράμε είναι τα βαρύτερα που κυκλοφορούν ! thumb

Ναι αυτα θα φυγουν και θα ερθουν συμβατικα μαζι με αμορτισερ περφορμανς

PANOS-E60
24-08-10, 20:58
Ναι αυτα θα φυγουν και θα ερθουν συμβατικα μαζι με αμορτισερ περφορμανς

Θα το κάνω και εγώ το βήμα. Πάω γιά AVON συμβατικά.

Thomelef
24-08-10, 20:59
για τι διαφορά βάρους μιλάμε???
σκέψου μόνο μισό κιλό λιγότερο στο μουαγιέ, πόσο
πιο εύκολα μπορεί να γυρίσει ο τροχός!!!σταματημένος πχ
η διαφορά θα είναι 2 κιλά αν αναλογιστείς μισό κιλό σε κάθε
ρόδα, αλλά εν κινήση λόγο ευκολότερου έργου του μουαγιέ
θα πειγαίνει σα να είχε 20-30 κιλά λιγότερα...

Z4 DCT
24-08-10, 21:02
για τι διαφορά βάρους μιλάμε???
σκέψου μόνο μισό κιλό λιγότερο στο μουαγιέ, πόσο
πιο εύκολα μπορεί να γυρίσει ο τροχός!!!σταματημένος πχ
η διαφορά θα είναι 2 κιλά αν αναλογιστείς μισό κιλό σε κάθε
ρόδα, αλλά εν κινήση λόγο ευκολότερου έργου του μουαγιέ
θα πειγαίνει σα να είχε 20-30 κιλά λιγότερα...

Τωρα φοραω τα bridgestone re050 αν τα λεω σωστα, για τι διαφορα βαρους μιλαμε ανα λαστιχο με συμβατικα αναλογης ποιοητας κρατηματος??

PANOS-E60
24-08-10, 21:05
για τι διαφορά βάρους μιλάμε???
σκέψου μόνο μισό κιλό λιγότερο στο μουαγιέ, πόσο
πιο εύκολα μπορεί να γυρίσει ο τροχός!!!σταματημένος πχ
η διαφορά θα είναι 2 κιλά αν αναλογιστείς μισό κιλό σε κάθε
ρόδα, αλλά εν κινήση λόγο ευκολότερου έργου του μουαγιέ
θα πειγαίνει σα να είχε 20-30 κιλά λιγότερα...

Στα 275/35/18 η διαφορά RFT από συμβατικό είναι πάνω από 2 κιλά ανά λάστιχο ! ΄Σωστά λες, φαντάσου στην κίνηση ... thumb

Thomelef
24-08-10, 21:10
Στα 275/35/18 η διαφορά RFT από συμβατικό είναι πάνω από 2 κιλά ανά λάστιχο ! ΄Σωστά λες, φαντάσου στην κίνηση ... thumb


:shok:δλδ στην διάσταση του γιάννη το λιγότερο που θα έχει διαφορά ανα λάστιχο θα είναι 1κιλό+ ...έχουμε θέμα εδώ...στην κίνηση πάνω είναι
υπολογίσιμη διαφορά βάρους. δεν ξέρω πόσο, αλλά σίγουρα είναι θέμα...

Vasilis
24-08-10, 22:20
....κ μην ξεχασεις....:shok:

παντα ενα καλο χεσιμο:shok::whistle: πριν οδηγησεις την καλη σου:rally:, ειναι ισον με 3-4 κιλα μειον!!!!:th_Laie_67-1::th_Laie_67-1:

:warriorsmiley:μην το αμελεις λοιπον:ranting2:...ξερεις εσυ!!!!:whistle:

Driver M
24-08-10, 22:34
για τι διαφορά βάρους μιλάμε???
σκέψου μόνο μισό κιλό λιγότερο στο μουαγιέ, πόσο
πιο εύκολα μπορεί να γυρίσει ο τροχός!!!σταματημένος πχ
η διαφορά θα είναι 2 κιλά αν αναλογιστείς μισό κιλό σε κάθε
ρόδα, αλλά εν κινήση λόγο ευκολότερου έργου του μουαγιέ
θα πειγαίνει σα να είχε 20-30 κιλά λιγότερα...

Έχω την εντύπωση πως το κάθε κιλό διαφορά στους τροχούς, επειδή είναι μη αναρτώμενη μάζα, προκύπτει στο συνολικό βάρος αν το πολλαπλασιάσουμε επί 4.
Κάπου το είχα διαβάσει, αλλά δεν παίρνω κι όρκο.
Σε αυτή την περίπτωση, αν σε κάθε τροχό κερδίσουμε 2 κιλά, είναι συνολικά 8 κιλά μη αναρτώμενης μάζας, επί 4, σύνολο (2 Χ 4 Χ 4=32) 32 κιλά.
Καθόλου άσχημα.

Γιάννη το πας για κοντράμαξο βλέπω...thumb

Χρίστος
24-08-10, 22:45
Εσενα σε ηξερα για παλιογκλαμουρομουτρο.
τεσπα.
Καρμπον μπρος πισω,μπακετια μεσα, ultraleggera 17ρι, λαστιχακι 35ρι, εννοειται μη ξεχασεις καρμπον οροφη, ram air,ξυλομα κ κλιματισμο και τελειωσες.

Αν και κατι μ λέει πως αυτα και αλλα τοσα να κανεις δε προκειται να σε ευχαριστησει το αμαξακι σου.



Δωστο!!!
Οτι κ να κανεις θα ς περναμε ρε, παρτο χαμπαρι!!!

Χρίστος
24-08-10, 22:51
HΕσενα σε ηξερα για παλιογκλαμουρομουτρο.
τεσπα.
Καρμπον μπρος πισω,μπακετια μεσα, ultraleggera 17ρι, λαστιχακι 35ρι, εννοειται μη ξεχασεις καρμπον οροφη, ram air,ξυλομα κ κλιματισμο και τελειωσες.

Αν και κατι μ λέει πως αυτα και αλλα τοσα να κανεις δε προκειται να σε ευχαριστησει το αμαξακι σου.



Δωστο!!!
Οτι κ να κανεις θα ς περναμε ρε, παρτο χαμπαρι!!!

320d
24-08-10, 23:01
Ας υποθεσουμε οτι θελω να ελαφρωσω το αμαξι μου....ε92 320 mpack.....

Ξεκινωντας απο τα τρανταχτα εγω θα ελεγα...
-Καπο απο καρμπον.........?? κιλα?? διαφορα??
-πισω πορτ μπαγκαζ απο καρμπον ...κιλα???
-Καθισματα bmw performance....κιλα διαφορα??? Recaro Pole Position
-...??

Για παμε ρε παιδια οι γνωστες να δουμε ποσο μπορουμε να το φτασουμε......βαρος κενο η bmw το δινει 1435 κιλα!!! με ολα αυτα που ειπα παραπανω ποσο κατω παω???

Και τι αλλο εχουν να προτεινουν οι ειδικοι?? οχι καγκουρικα....μονο σοβαρα αξεσουαρ αντικαταστασης.......


Σταματη, Σταθη και λοιποι κρατηθητε μεχρι να κατεβει αρκετα το βαρος και μετα βαρατε......

Εχω την εντύπωση πως τα pole position είναι ακόμα πιο ελαφριά απο τα bmw performance

Z4 DCT
24-08-10, 23:15
Οποτε.....τα στανταρ ειναι..
-καρμπον καπο
-καρμπον πορτ μπαγκαζ
-συμβατικα λαστιχα
-καθισματα εμπρος(δεν ειμαι ακομα σιγουρος οτι θελω να πειραξω τα μεσα)
-Αμορτσερ περφορμανς
ΑΛΛΟ??

Απο μηχανικα δεν θα πειραξω κατι ακομα μεχρι να μιλησω με καποιον.....

Z4 DCT
24-08-10, 23:27
Ειμαι σιγουρος οτι πολλοι αυτην την στιγμη θα αναλογιζονται.....μα καλα ο λαλακας τι λαλακειες θελει να κανει στο 320.....???

Ολα ειναι θεμα ερωτα....εχω ερωτα με το θεμα αμαξι ....μ αρεσει.....μ αρεσει ακομα και οταν το βλεπω αραγμενο στο γκαραζ και με κλειστα τα φωτα....οπως σε καποιον αρεσει να ζωγραφιζει...σε αλλον να ειναι συλλεκτης....σε εμας αρεσουν τα αμαξια....


Θελω να το κανω οπως μου αρεσει, δεν με νοιαζει αν θα το δωσω σε 5 η 15 μηνες, αν θα το αφησω 320 η αν θα το κανω Ε92 με v10......θελω απλα οταν ανοιγω την πορτα του γκαραζ να νοιωθω ομορφα.....πολυ ομορφα....



Και επειδη οι εποχες δεν ειναι για να δινεις φορους και ειδικα πολυτελειας γιατι καποιοι Μ Α Λ Α Κ Ε Σ τα σκατωσαν.....υπαρχει και ο δρομος της αναβαθμισης κατα βουληση!!

fanisk
24-08-10, 23:32
Εχω την εντύπωση πως τα pole position είναι ακόμα πιο ελαφριά απο τα bmw performance

Τα pole position ομως θα κουρασουν σε ταξιδι (αν σκεφτεις πως μπαινει και η γυναικα του Γιαννη μεσα).

Καλυτερα τα Recaro Sportster CS που ειναι ανακλινομενα, και αν οχι ιδια (εχουν διαφορες εκτος της ραφης?) , παρομοια με τα Performance, και σαφως πιο φτηνα.

scania124
24-08-10, 23:51
Ας υποθεσουμε οτι θελω να ελαφρωσω το αμαξι μου....ε92 320 mpack.....

Ξεκινωντας απο τα τρανταχτα εγω θα ελεγα...
-Καπο απο καρμπον.........?? κιλα?? διαφορα??
-πισω πορτ μπαγκαζ απο καρμπον ...κιλα???
-Καθισματα bmw performance....κιλα διαφορα???
-...??

Για παμε ρε παιδια οι γνωστες να δουμε ποσο μπορουμε να το φτασουμε......βαρος κενο η bmw το δινει 1435 κιλα!!! με ολα αυτα που ειπα παραπανω ποσο κατω παω???

Και τι αλλο εχουν να προτεινουν οι ειδικοι?? οχι καγκουρικα....μονο σοβαρα αξεσουαρ αντικαταστασης.......


Σταματη, Σταθη και λοιποι κρατηθητε μεχρι να κατεβει αρκετα το βαρος και μετα βαρατε......


ολο μ*****ες αυτο το παιδι!!!!!!!!!

Z4 DCT
24-08-10, 23:52
ολο μ*****ες αυτο το παιδι!!!!!!!!!

Πας στοιχημα οτι θα σε τρελανω με το αποτελεσμα συμπεθερε????:whistle::whistle:

scania124
25-08-10, 00:06
Πας στοιχημα οτι θα σε τρελανω με το αποτελεσμα συμπεθερε????:whistle::whistle:

παω......αλλα επειδη ειμαι σχεδον σιγουρος οτι τα carbon δεν θα ταιριαζουν και τοσο καλα θα ξενερωσεις και δεν θα τα βαλεις...:whistle::whistle::whistle::fountwt is::fountwtis:

Z4 DCT
25-08-10, 00:11
παω......αλλα επειδη ειμαι σχεδον σιγουρος οτι τα carbon δεν θα ταιριαζουν και τοσο καλα θα ξενερωσεις και δεν θα τα βαλεις...:whistle::whistle::whistle::fountwt is::fountwtis:

Αν φτασω και τα βαλω και δε μου αρεσουν θα τα βαψω...θα μου μεινει το κερδος σε βαρος......λογικα βαφονται....αν και Θανο νομιζω οτι στο χρωμα που εχει το αμαξι μου το καρμπον δεν ''χτυπαει''
https://www.vorsteiner.com/bmw/3Series/E92Coupe-Front-Spoiler.aspx

Z4///M
25-08-10, 00:21
γιατι δεν βαζεις τον v10 καλυτερα? και αδηλωτο? παρα τα καρμπον?

Z4 DCT
25-08-10, 00:22
γιατι δεν βαζεις τον v10 καλυτερα? και αδηλωτο? παρα τα καρμπον?

Ισως Δημητρη να θελω πριν μπει να ειναι ετοιμο και οπτικα.....:whistle: αν μπορει να δηλωθει......θα μου πει ο σπεσιαλ hartge εδω μεσα....και απο κοντα


Και παντα δηλωμενο.....

Z4///M
25-08-10, 00:38
τι εχεις να πεις .. γι αυτο ? https://www.e90post.com/forums/showthread.php?t=422445

η πισω αεροτομη δεν μ αρεσει...αλλα γενικα ειναι φοβερο! :)

Z4 DCT
25-08-10, 00:42
τι εχεις να πεις .. γι αυτο ? https://www.e90post.com/forums/showthread.php?t=422445

η πισω αεροτομη δεν μ αρεσει...αλλα γενικα ειναι φοβερο! :)

Ωραιο ειναι Δημητρη αλλα πολυ για τα δικα μου γουστα.......ειμαι περισοτερο ησυχος στην εμφανιση....φαντασου οτι τα καρμπον τα θεωρω υπερβολη αλλα......δεν υπαρχει και κατι καλυτερο...

Driver M
25-08-10, 01:21
τι εχεις να πεις .. γι αυτο ? https://www.e90post.com/forums/showthread.php?t=422445

η πισω αεροτομη δεν μ αρεσει...αλλα γενικα ειναι φοβερο! :)

Aυτό (χωρίς τη σιδερώστρα) το θέλω κι εγώ! :shok:

'Ισως το πιο τούμπανο Ε90 που έχω δει!

Bellof-3
25-08-10, 01:31
Και αμα δε σου φτανουν ολα αυτα ξεκινα το ξηλωμα....

τα παντα..

τριμ στις πορτες
ταπετσαριες
μονωσεις
αχρηστα γκατζετ
πετα ολο το εσωτερικο και βαλε μπακετ (csl κατα προτιμηση)
πετα το ψευτοκαπακο απο το μοτερ
τα του ηχου και του κλιματισμου ειναι περιττα
μπορεις να βγαλεις και ολο το ταμπλω βεβαια
να ξηλωσεις ολα τα αρχηστα καλωδια (εχουν απιστευτο βαρος)
βγαλε και τους αεροσακους

ε τωρα βαλε και ενα κλουβι και εισαι κομπλε...

δεν εχει αλλο... μετα διαιτα, ελαφρυ ντυσιμο ελαχιστο φαι κτλ

ΔημήτρηςΜ3
25-08-10, 02:17
τι εχεις να πεις .. γι αυτο ? https://www.e90post.com/forums/showthread.php?t=422445

η πισω αεροτομη δεν μ αρεσει...αλλα γενικα ειναι φοβερο! :)

καγκουρας!

Stamatis
25-08-10, 06:20
Ετοιμασου για εξορκισμο, δαιμονισμενε.
Ερχομαι με την Αγια Γραφη και το λιβανι.

z3 2.2
25-08-10, 08:38
Γιαννη εισαι μεγαλη μου συμπαθεια και το ξερεις!
Εχεις καει ομως...παραδεξου το!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
χααχαχαχαχαχαχαχχαααααααα ααααααααααααααχαχαχαχαχαχ αχα

Z4 DCT
25-08-10, 09:14
Ετοιμασου για εξορκισμο, δαιμονισμενε.
Ερχομαι με την Αγια Γραφη και το λιβανι.

Eσυ φερε λιβανι σε 16ακιλο......:hystericalbs1:




Γιαννη εισαι μεγαλη μου συμπαθεια και το ξερεις!
Εχεις καει ομως...παραδεξου το!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
χααχαχαχαχαχαχαχχαααααααα ααααααααααααααχαχαχαχαχαχ αχα



Στο σπιτι του κρεμασμενου δε μιλενε χια σχοινι ρε ντριφτ.....:original:

Thomelef
25-08-10, 09:17
τι εχεις να πεις .. γι αυτο ? https://www.e90post.com/forums/showthread.php?t=422445

η πισω αεροτομη δεν μ αρεσει...αλλα γενικα ειναι φοβερο! :)


:hystericalbs1::hystericalbs1: το παιδικό καρεκλάκι πίσω είναι όλα τα λεφτά πάντως!!!:th_Laie_67-1::th_Laie_67-1:

S8N
25-08-10, 09:29
:hystericalbs1::hystericalbs1: το παιδικό καρεκλάκι πίσω είναι όλα τα λεφτά πάντως!!!:th_Laie_67-1::th_Laie_67-1:

Πάντως Θωμά και σ' αυτό το σημείο θα μπορούσε να γλυτώσει μερικά γραμμάρια αν σκεπτόταν λίγο πιο πρακτικά, όπως καλή ώρα ο κλασσικός Έλληνας ταξιτζής με το Bluebird του '80: Βγάζεις το παιδικό κάθισμα, περνάς αλυσίδα μέσα σε πράσινο λάστιχο ποτίσματος από b-pillar σε b-pillar και λες στα παιδιά να κρατιούνται από 'κει. Σούπερ?

z3 2.2
25-08-10, 09:36
Πάντως Θωμά και σ' αυτό το σημείο θα μπορούσε να γλυτώσει μερικά γραμμάρια αν σκεπτόταν λίγο πιο πρακτικά, όπως καλή ώρα ο κλασσικός Έλληνας ταξιτζής με το Bluebird του '80: Βγάζεις το παιδικό κάθισμα, περνάς αλυσίδα μέσα σε πράσινο λάστιχο ποτίσματος από b-pillar σε b-pillar και λες στα παιδιά να κρατιούνται από 'κει. Σούπερ?

:th_Laie_67-1:χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα χαχ:hystericalbs1:αχαχαχαχαχαχαχ αααααααααααααααααααααααα αχαχαχαχ:th_Laie_67-1:
καμμενο!!!! πολυ καλο!!!!χαχαχαχαχαχαχαχαχα

PANOS-E60
25-08-10, 09:38
Πάντως Θωμά και σ' αυτό το σημείο θα μπορούσε να γλυτώσει μερικά γραμμάρια αν σκεπτόταν λίγο πιο πρακτικά, όπως καλή ώρα ο κλασσικός Έλληνας ταξιτζής με το Bluebird του '80: Βγάζεις το παιδικό κάθισμα, περνάς αλυσίδα μέσα σε πράσινο λάστιχο ποτίσματος από b-pillar σε b-pillar και λες στα παιδιά να κρατιούνται από 'κει. Σούπερ?

Μόνο που αυτή την πατέντα την έχουν συνηθίσει μόνο τα ελληνόπουλα στις κούνιες στις πλατείες ...

yodas
25-08-10, 09:41
το μόνο καλό στην όλη ιστορία είναι ότι αυτά που θα βάλεις θα σου μείνουνε και για το επόμενο....κατα τα άλλα τι να πω...απλα δεν υπάρχεις

Z4 DCT
25-08-10, 09:43
το μόνο καλό στην όλη ιστορία είναι ότι αυτά που θα βάλεις θα σου μείνουνε και για το επόμενο....κατα τα άλλα τι να πω...απλα δεν υπάρχεις

Εσυ εισαι ο πρωτος που με εβαλε στην πριζα φιλαρακιthumb

yodas
25-08-10, 09:54
ναι αλλα με άλλο μοτέρ όχι με τον τάφο...

Z4 DCT
25-08-10, 09:56
ναι αλλα με άλλο μοτέρ όχι με τον τάφο...

Μπες στο λινκ απο κατω ρε :whistle:

scania124
25-08-10, 10:03
Μπες στο λινκ απο κατω ρε :whistle:

αυτο να δω και τιποτα αλλο δεν θελω!!!!!!

Thomelef
25-08-10, 11:51
Πάντως Θωμά και σ' αυτό το σημείο θα μπορούσε να γλυτώσει μερικά γραμμάρια αν σκεπτόταν λίγο πιο πρακτικά, όπως καλή ώρα ο κλασσικός Έλληνας ταξιτζής με το Bluebird του '80: Βγάζεις το παιδικό κάθισμα, περνάς αλυσίδα μέσα σε πράσινο λάστιχο ποτίσματος από b-pillar σε b-pillar και λες στα παιδιά να κρατιούνται από 'κει. Σούπερ?


xexexe πολύ καλό!!!:th_Laie_67-1::th_Laie_67-1:

Thomelef
25-08-10, 11:52
το μόνο καλό στην όλη ιστορία είναι ότι αυτά που θα βάλεις θα σου μείνουνε και για το επόμενο....κατα τα άλλα τι να πω...απλα δεν υπάρχεις

καλώς την την πέρδικα...
που'σαι εσύ ρε??????????

Stamatis
25-08-10, 16:50
https://www.bmwfans.gr/forum/showthread.php?t=3916

Οριστε η λυση στο ελαφρωμα.
Μπροστα στα ματια μας.

Z4 DCT
25-08-10, 16:59
https://www.bmwfans.gr/forum/showthread.php?t=3916

Οριστε η λυση στο ελαφρωμα.
Μπροστα στα ματια μας.

Πως δεν το ειχα δει απο την αρχη???
Α ρε Σταματη εισαι θησαυρος γνωσης.......

Stamatis
25-08-10, 17:20
(παπαρε)

Z4 DCT
25-08-10, 17:27
(παπαρε)

:wub::wub:

Stamatis
25-08-10, 17:29
:wub::wub:

Ναι ρε βλακουλη, και εγω σε αγαπαω, μουτσου μουτσου, ελα, αγκαλιτσα.....

atha
25-08-10, 17:35
vale kompresora pano ,apo tin diaita den tha kerdiseis tipota sxedon

Z4 DCT
25-08-10, 17:40
vale kompresora pano ,apo tin diaita den tha kerdiseis tipota sxedon

Αμα υπηρχε κατι σοβαρο θα το ειχα κανει και γω και αλλοι 10 εδω μεσα.....αλλα.......

Nino
25-08-10, 17:50
:th_Laie_67-1:
προτασεις λυσεις= εξοδα=γυναικεια γκρινια:ranting2: και ποιο το οφελος?
αντε να "εχεις" και κανα (p)eos στο saintring...

Για αυτο οπου "πηγαινεις" θα πηγαινεις με το 1/2 τεποζιτο,αυτο αμεσως σε κανει κατα 42 κιλα ελαφρυτεροκαι κατα 50 ευρω πλουσιοτερο:hystericalbs1:

υγ.βαση της θεωριας της σχετικοτητας η μαζα μερικες φορες μπορει να ειναι περισσοτερο επιθυμητη...
πχ. εγω ευχαριστως εβαζα στο αμαξι 106 κιλα απο δυο ξανθα ουκρανα!!!:th_Laie_67-1:

Thomelef
25-08-10, 18:59
:th_Laie_67-1:
προτασεις λυσεις= εξοδα=γυναικεια γκρινια:ranting2: και ποιο το οφελος?
αντε να "εχεις" και κανα (p)eos στο saintring...

Για αυτο οπου "πηγαινεις" θα πηγαινεις με το 1/2 τεποζιτο,αυτο αμεσως σε κανει κατα 42 κιλα ελαφρυτεροκαι κατα 50 ευρω πλουσιοτερο:hystericalbs1:

υγ.βαση της θεωριας της σχετικοτητας η μαζα μερικες φορες μπορει να ειναι περισσοτερο επιθυμητη...
πχ. εγω ευχαριστως εβαζα στο αμαξι 106 κιλα απο δυο ξανθα ουκρανα!!!:th_Laie_67-1:


πολύ μινιον φάση όμως!!!παίζει να σφηνώσει κάνα εργαλείο ανάμεσα στα κόκκαλα.

Nino
25-08-10, 19:04
χαχαχαχααχα
Αντε να βαλω κατι ακομα...
προσθεσε 6 κιλα να παμε στα 112 που ειναι και ο παγκοσμιος αριθμος αμεσης αναγκης..:tt1:
τυχαιο? δεν νομιζω!!!:hystericalbs1:

Stamatis
25-08-10, 19:04
Μπορει να ειναι νανοι αλλα υπερβαρες.

atha
25-08-10, 19:04
siga min odigousa me ta dyo oukrana , sto piso kathisma anamesa tous kai m ena pouro sto stoma(to diko mou enoeitai ,den thelo parexigiseis gia olous tous ponirous pou me poura sto stoma skeftontai alla)

Thomelef
25-08-10, 19:13
Μπορει να ειναι νανοι αλλα υπερβαρες.


:hystericalbs1::hystericalbs1: ναι στο κάτω κάτω δεν πεινάνε και καθόλου εκεί...

Z4 DCT
25-08-10, 19:45
Στο θεμα μας........αμα ακουσετε για μινι κατι σας πιανει.....:hystericalbs1: