PDA

Επιστροφή στο Forum : αδεια καλοκαιριου...λεμε τωρα....



GEORGE316
24-08-10, 16:45
οχι πως αφορα κανενα,οχι πως θα συγκινηθει κανεις,ομως υπαρχουν πραγματα λεπτα που πνιγουν εναν ανθρωπο,ενω τα πραγματα θα μπορουσαν να ειναι πολυ πιο απλα και ομαλα...
οταν ειπαμε για τις αδειες εδω στο γραφειο,εγω σαν καλος μ@κ@κας,ειπα ..παιδια,εγω ταιρι δεν εχω να μου πρηζει τα καμπαναρια,οποτε οποτε και να παρω αδεια δε με πειραζει.αλλωστε δεν εχω κανονισει κατι..
ολα ομορφα...
πηραν λοιπον ολοι οι συναδελφοι μου,πριν φυγει ο εργοδοτης μου λεει,εσυ?ποτε?του απανταω λοιπον και εγω οταν γυρισεις εσυ...19 του αυγουστου!!!
ολα ομορφα...
ελα ομως που ηρθε η 19 του αυγουστου και εγω απο τη καλη μου τη καρδια μην αφησω μονη τη συναδελφο που τρεχει και δε φτανει να κλεισει μονη της το μηνα και να βγαλουμε φπα,λεω...οκ δεν πειραζει σταματαω τη παρασκευη...
ελα που τη παρασκευη παλι δημιουργηθηκε προβλημα και λεω οκ θα φυγω τη δευτερα...
ελα που παλι τη δευτερα δημιουργηθηκε προβλημα και λεω οκ θα γυφω τη τριτη...
μαντεψτε...και σημερα δημιουργηθηκε προβλημα και δεν ξερω αν θα φυγω ουτε αυριο...
και σε κουβεντα που καναμε με τη συναδελφο για λαθος που δεν ευθυνομαι ουτε εγω ουτε αυτη αλλα ενας προμηθευτης μας, της λεω..λες να θελω εγω να καθομαι εδω?επρεπε να εχω φυγει με αδεια και καθομαι για να τους περιμενω...η απαντηση ηταν αποστομωτικη για συναδελφο..
δε σου φταιει κανεις που δεν εκλεισες(εννοοντας τη συγκεκριμενη εκκρεμοτητα...)
και εγω που καθησα για να μην τη φορτωσω αυτη με παραπανω δουλεια που της ειναι και σχετικα αγνωστη και δε θα βγει τοσο ευκολα οσο θα την εβγαζα εγω(αλλος τομεας οχι ανικανοτητα!!)
θα μου πειτε...αντε ρε γιωργη...πρωτη φορα θα ειναι η η τελέυταια??
ελα ομωςε που το αλλο σαββατο εχω και πρεμιερα στο μαγαζι που σημαινει οτι παλι δε θα μπορεσω να παω πουθενα....
αλλα φαινεται οτι η ξεκουραση καποιου δεν ειναι στα σχεδια των αλλων..
και εγω θα πρεπει να βγαλω παλι εν χειμωνα με εργασια,δευτερη νυχτερινη εργασια πανεπιστημιο...χωρις προσωπικη ζωη παλι(αλλωστε ποια θα με αντεξει οταν λειπω συνεχεια?)χωρις ξεκουραση....
οχι πως περιμενω να μου πειτε κατι...αλλα επειδη με επιασε παραπονο και θελω να το πω!

Lambros46
24-08-10, 17:20
Τωρα αν σου πω οτι τα'θελε ο κωλος σου θα εχω αδικο???Εσυ "φταις" και η καλη σου η καρδια...Ασ'την μονη της την σαυρα να τα βγαλει περα...Που βγαζει και γλωσσα...Ελπιζω να καταφερεις τελικα να ξεκουραστεις και λιγο γιατι ερχεται πολυ ζορικος χειμωνας..

bill_m3
24-08-10, 17:23
Τωρα αν σου πω οτι τα'θελε ο κωλος σου θα εχω αδικο???Εσυ "φταις" και η καλη σου η καρδια...Ασ'την μονη της την σαυρα να τα βγαλει περα...Που βγαζει και γλωσσα...Ελπιζω να καταφερεις τελικα να ξεκουραστεις και λιγο γιατι ερχεται πολυ ζορικος χειμωνας..

:thumbsup: :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup:

Κάποτε, τα παλιά τα χρόνια, έτσι έκανα!!!

Μακάκα θα σε πουν, σωστό, ΠΟΤΕ!!!!!!!!

Ελπίζω να καταφέρεις να ξεκουραστείς!

deepBLUE
24-08-10, 17:24
Κουραγιο ρε φιλε ..τι αλλο θα μπορουσα να σου πω.
Αλλα να ξερεις οτι υπαρχουν και χειροτερα αν αυτο σε κανει να νιωσεις καλυτερα !!!

katsaraios
24-08-10, 17:56
Συνονοματε ο κανονας ειναι ενας
τα φορτωνουμε ολα σε καποιον που εχει φιλοτιμο
τα εχω λουστει στην δουλεια μου παλαιοτερα με κατι ελεεινους βλαχους "συναδελφους" που παντα κανονιζανε αδειες ,ρεπο κλπ.
οσο σε βλεπουν εργοδοτες και συναδελφοι ελαστικο σε τετοια θα "πινεις" φαρμακι.
Μαθε να ζητας οτι δικαιουσαι για να σε σεβονται

aristent
24-08-10, 18:22
πρεμιερα?:shok:για δωσε πληροφοριες!!!οσο για τα αλλα τα ειπαν οι προηγουμενοι και συμφωνω μαζι τουςthumb

Κωνσταντίνος
24-08-10, 20:25
Και επειδή όλα είναι μαθήματα, τώρα έμαθες.
Την επόμενη γίνε μπουχός, χωρίς να κοιτάξεις καν πίσω.

Panos 316T
24-08-10, 20:37
φιλε γιώργη ένα πράγμα θα σου πω μόνο, οτι οι ΔΙΑΚΟΠΕΣ ΕΙΝΑΙ ΙΕΡΕΣ
και ειδικά όπως είναι οι ρυθμοί μας σήμερα.

ZWMZ
24-08-10, 22:06
Στο χωρο εργασιας ισχυει ενας και μονο κανονας,"να βγαινει η δουλεια".
Τωρα αν η δουλεια βγαινει απο εναν γιατι αυτος ο ενας ειναι ικανος και
φιλοτιμος και οι αλλοι επαναπαυονται,αυτο λιγο τους ενδιαφερει.
Το γεγονος οτι δεν εχεις κοπελα δεν σημαινει οτι δεν εχεις δικαιωμα να
προγραμματισεις τις διακοπες σου,ποσο μαλλον να μην κανεις διακοπες
οπως εγινε φετος.
Γνωμη μου,αλλη φορα να λες οτι εχεις κλεισει κι ας καθεσαι σπιτι σου.
Ο ανθρωπος πληρωνει καθημερινα για τα προτερηματα και οχι για
τα ελαττωματα του.

gant
24-08-10, 22:24
Όπως ο Γιώργος, έτσι και γώ όταν ήμουν ελεύθερος για να εξυπηρετώ τους παντρεμένους έπαιρνα το 15ημερο της άδειας μου ακόμη χειρότερα, Ιούνιο η Σεπτέμβρη και "ευχαριστώ" δεν είχα ακούσει από κανέναν.
Πάντως η αλήθεια είναι πως δεν με πολυένοιαζε γιατί και έτσι έβρισκα τρόπο να περνώ καλά και δεν μου έλειπε και η θάλασσα.
Κάθε χρόνο, τον Μάη, στον προγραμματισμό των αδειών, ομηρικές μάχες για το καλύτερο φιλέτο, ανατρέχαμε μέχρι και πενταετία πίσω για να βγεί άκρη. :th_Laie_67-1::th_Laie_67-1::th_Laie_67-1:

Thomelef
24-08-10, 22:42
εγώ λέω πως δεν χρειάζεται να σκας...
αλοίμονο μας αν στεναχωριόμαστε επειδή δεν είμαστε γαιδούρια
και σκεφτόμαστε τον άλλο, πόσο δύσκολα θα περάσει χωρίς την
βοήθεια μας...
φίλε μου αυτή θα χάσει γιατί η γαιδουριά πληρώνεται. του χρόνου
λοιπόν ή ακόμα και τα χριστούγεννα αν χρειαστεί πάλι την βοήθεια
σου, δεν θα την έχει και ας κάτσει να σκάσει μόνη της.
φρόντισε όμως τότε να της πείς γιατί δεν κάθεσαι να την βοηθήσεις,
λέγοντας της πως σε αχάριστους ανθρώπους δεν σου αρέσει να κάνεις
χάρες. όσο για άδειες??? έχεις να πάρεις άδειες φίλε μου πολές. οπότε
μην μασάς και πές πως έκανες και αποταμίευση, ενώ κανονικά θα έπρεπε
να είσουν μείον...στο κάτω κάτω αυτές τις μέρες χρειάζεται και λίγη
οικονομία...άρα μη σκάς ρε όλα καλά.

Vasilis
24-08-10, 23:24
εσυ να σαι καλα...

κ στην επομενη στραβη να σκεφτεις σοβαρα αν πρεπει να εισαι ''καλός'' ή ''κάλος''!!(γιατι ετσι σε βλεπουν οι αλλοι δυστυχως)

GEORGE316
25-08-10, 09:04
δε μπορειτε να φανταστειτε ποσο πολυ αλλαξε η διαθεση μου προς το καλυτερο διαβαζοντας ολα αυτα που μου γραφουν ατομα που δεν εχω δει καν.
και αυτα που περιμενα να ακουσω απο ανθρωπους που γνωριζω 1,5 χρονο καθε μερα και με εχουν δει απο τη καλη και απο την αναποδη λαμβανω μια αναδρη συμπεριφορα.
να εισαστε ολοι σας καλα παιδαροι.να εχετε την υγεια σας και εσεις και οι οικογενειες σας.
εισαστε ολοι φοβεροι!!