PDA

Επιστροφή στο Forum : αλλαγη ταμπουρων



e 36
11-08-10, 15:14
θα ηθελα να αλλαξω τα ταμπουρα και να τοποθετησω δισκοφρενα μπορειτε να βοηθησετε και να μου πειτε τι θα χρειαστω για την μετατροπη??????:thnx:

bill_m3
12-08-10, 07:49
θα ηθελα να αλλαξω τα ταμπουρα και να τοποθετησω δισκοφρενα μπορειτε να βοηθησετε και να μου πειτε τι θα χρειαστω για την μετατροπη??????:thnx:

Θα χρειαστείς πίσω άκρα κομπλέ από ένα μοντέλο που φορούσε....

Τιμές να υπολογίζεις γύρω στο 400άρι !!

Έλα εδώ σε έχω:
https://www.car.gr/parts/view/538479/

GEORGE316
12-08-10, 09:17
αν θες τη γνωμη μου προτιμησε να παρεις τα πισω ψαλιδια απο 328.ο λογος ειαι οτι ειναι αεριζομενα.ετσι θα εισαι καλυμενος απολυτα,αλλα και σε περιπτωση που θα ανεβασεις ιπποδυναμεις δε θα χρειαστει να τα ξαναλλαξεις.
επισης μπορεις να ψαχτεις και για ακρα απο το 325 Ε46.ειναι μεγαλυτερης διαμετρου δισκος.
νομιζω οτι 400 ευρω ειναι πολλα για ενα απλο σετ πισω ακρων...
μπορεις με πολυ λιγοτερα.αν θες μπορω να ρωτησω το μηχανικο μου αν μου εμειναν τα ακρα απο το 28ρι μου.

e 36
12-08-10, 14:06
thanks για την βοηθεια τα αλλαξε ενας φιλος μου και νομιζω του εφτασαν καπου κοντα στα 450 ευρω μαζι με κατι παρελκομενα θελω να τα αλλαξω περισσοτερο για ομορφια και οχι τοσο για ασφαλεια στα φρενα,περιμενοντας την αναρτηση να ερθει σκεφτομουν να τα αλλαζα μαζι και να ηταν ετοιμο το αμαξι περνοντας την αναρτηση να τα αλλαζα και αυτα