PDA

Επιστροφή στο Forum : business cd radio problem



andreas
07-08-10, 12:54
Αγαπητοί φίλοι γειά σας.
φοράω στο 46αρι μου (2003 μοντ) το business radiocd. Μου παρουσιάζεται το εξής πρόβλημα: Όταν παίζει το cd λίγη ώρα και αφού ζεσταθεί ο δίσκος (μετά απο κανα 15λεπτο λειτουργίας περίπου όταν έχει ζέστη ή σε λίγο παραπάνω χρόνο όταν είναι πιό κρύο) αρχίζει και κάνει διακοπές και ακούγονται τριγμοί (σκρατσ) από τα ηχεία, το πρόβλημα είναι μεγαλύτερο νομίζω όταν ο δρόμος έχει λακούβες. Ποιά είναι η γνώμη σας? μπορώ να κάνω κάτι και αν κανείς ξέρει να μου προτείνει κάποιο τεχνικό που ξέρει τα bmw radiocd...
Αξίζει τον κόπο η πρέπει να πάω για καινούργιο?
Ευχαριστώ...

bimmer-corfu
07-08-10, 13:08
μήπως κάποιο καλώδιο δεν κάνει καλή επαφή?

Αν πας για αλλαγή χτύπα μεταχ/νο απο ebay

Nino
07-08-10, 17:09
και ακριβο ειναι και περιορισμενες δυνατοτητες εχει (το business) με λιγα λεφτα παραπανω βαζεις multimedia station, ή με τα ιδια και πιο λιγα καποια λυση ipod interface,dension κλπ.

PANOS-E60
07-08-10, 17:29
και ακριβο ειναι και περιορισμενες δυνατοτητες εχει (το business) με λιγα λεφτα παραπανω βαζεις multimedia station, ή με τα ιδια και πιο λιγα καποια λυση ipod interface,dension κλπ.

Σωστό αυτό που λες αλλά υπάρχουν κάποιοι που δεν θέλουν να ξεφύγουν από τη μαμά εικόνα του εσωτερικού τους. Εγώ π.χ. όσο είχε το 46αρι γκρίνιαζα γιά τη χαμηλή ποιότητα ήχου,αλλά οτέ δεν σκέφτηκα να το αντικαταστήσω με aftermarket πηγή. Πάντως πρόβλημα δεν αντιμετώπισα ποτέ μαζί του μέχρι που το πούλησα και ήταν 9 ετών.

andreas
07-08-10, 19:14
... υπάρχουν κάποιοι που δεν θέλουν να ξεφύγουν από τη μαμά εικόνα του εσωτερικού τους...

Ετσι ακριβώς δε θέλω να χαλάσω την μαμά εικόνα της μπέμπας. Λέτε αυτά τα cd καθαρισμού να κάνουν τίποτα ή τσάμπα κόπος? Αν θελήσω να το πάω γιά έλεγχο και επιδιόρθωση (αν παίρνει) που να το πάω? Εχει κανένας φίλος να προτείνει κάτι? Αθήνα μένω - Νότια προάστια. Ευχαριστώ :original: