PDA

Επιστροφή στο Forum : Video Editing Software



GiannisRob
07-08-10, 00:28
Γεια σας φιλοι!

Θα ηθελα μια μικρη βοηθεια, μιας και ψαχνω καποιο προγραμμα επεξεργασιας video. Δεν ζηταω πολλα, αφου οι βασικες εργασιες που θα κανω ειναι να προσθετω κειμενο σε συγκεκριμενα σημεια του καθε βιντεο, και να συνδυαζω μερικα μικρα κλιπ, σε ενα αρχειο βιντεο, το οποιο και θα ανεβαζω στο YT.

Εχω ηδη δοκιμασει το Adobe Premier Elements 8, αλλα ειναι πολυ βαρυ για τον υπολογιστη μου, ομως εχει εξαιρετικο αποτελεσμα στα HD videos.

Εχει καποιος καμια καλυτερη προταση?

Ευχαριστω εκ των προτερων,
Γιαννης

Κωνσταντίνος
07-08-10, 00:43
Χρησιμοποιώ το Corel Video Studio (πρώην Ulead Video Studio).
Θεωρείται απο τα κορυφαία, εξαιτίας της ευκολίας χρήσης του.
Τελευταία έκδοση είναι η 12.

stratos
07-08-10, 00:55
Ενδιαφέρον θέμα αν και ο bmw330vasilis έχει αρκετή εμπειρία με αυτό το θέμα.

Εγώ χρησιμοποιπω Adobe after effects για ειδικά εφέ και επεξεργασία πινακίδων αλλά είναι βαρύ αι δύσχρηστο αν και κάνει τα πάντα.

+1 ψήφο στον Κωνσταντίνο πιο πάνω για το Corel video studio

Konstantinos
07-08-10, 09:38
Γεια σας φιλοι!

Θα ηθελα μια μικρη βοηθεια, μιας και ψαχνω καποιο προγραμμα επεξεργασιας video. Δεν ζηταω πολλα, αφου οι βασικες εργασιες που θα κανω ειναι να προσθετω κειμενο σε συγκεκριμενα σημεια του καθε βιντεο, και να συνδυαζω μερικα μικρα κλιπ, σε ενα αρχειο βιντεο, το οποιο και θα ανεβαζω στο YT.

Εχω ηδη δοκιμασει το Adobe Premier Elements 8, αλλα ειναι πολυ βαρυ για τον υπολογιστη μου, ομως εχει εξαιρετικο αποτελεσμα στα HD videos.

Εχει καποιος καμια καλυτερη προταση?

Ευχαριστω εκ των προτερων,
Γιαννης

Νομίζω πως για αυτά που αναφέρεις σε καλύπτει το windows live movie maker. Ναι, αυτό που κάποτε ήταν μαζί με τα xp. Τώρα την τελευταία και αρκετά βελτιωμένη έκδοσή του τη βρίσκεις στη "σουίτα" "windows live" μαζί με τα msn, live mail κλπ που κατεβαίνει δωρεάν από τη Microsoft.
Αν όντως θέλεις να κάνεις μόνο αυτά, δεν βρίσκω λόγο να πας σε κάτι πιο βαρύ, δύσχρηστο και πιθανότατα παράνομο thumb

Vasilis
07-08-10, 10:00
Χρησιμοποιώ το Corel Video Studio (πρώην Ulead Video Studio).
Θεωρείται απο τα κορυφαία, εξαιτίας της ευκολίας χρήσης του.
Τελευταία έκδοση είναι η 12.

κορυφη....κ ευκολο!

κ γω αυτο χρησιμοποιω!!:thumbsup::thumbsup::thumb sup:

τελευταια εκδοση αν θυμαμαι ειναι η 13!:whistle:

gant
07-08-10, 10:49
Pinnacle Studio, κορυφαίο και σχεδόν ημιεππαγγελματικό. Το χρησιμοποιώ απ το 2005.
Αναβαθμίζεται συνεχώς και έχει και καλή υποστήριξη.

Gregory_///M
07-08-10, 11:10
Χρησιμοποιώ το Power Director, το οποίο είναι εύκολο στη χρήση και δεν είναι βαρύ.

Κωνσταντίνος
07-08-10, 11:46
κορυφη....κ ευκολο!

κ γω αυτο χρησιμοποιω!!:thumbsup::thumbsup::thumb sup:

τελευταια εκδοση αν θυμαμαι ειναι η 13!:whistle:

Σωστός. Βγήκε η Χ3. Ετρεξα και την "αγόρασα" ήδη. :whistle::thumbsup::whistle:

GiannisRob
07-08-10, 12:47
@Konstantinos: Φιλε μου δεν εχεις αδικο, απλα για καποιο μυστηριο λογο, Windows Movie Maker και Internet Explorer δεν δουλευουν πανω απο 3 λεπτα στον υπολογιστη μου. Καποια αναβαθμιση του ειχε κατσει στραβα πριν καποια χρονια, και εκτοτε (δεν εχω κανει ακομα φορματ) εχουν επηρεαστει αυτα τα δυο προγραμματα...

@Corel VideoStudio: Το "αγορασα" χθες το βραδυ και μπορω να πω οτι εμεινα αρκετα ευχαριστημενος! Πολυ ελαφρυ και αρκετα ευχρηστο προγραμμα!

Σας ευχαριστω ολους για τις συμβουλες σας!

kplc16
07-08-10, 13:08
@Konstantinos: Φιλε μου δεν εχεις αδικο, απλα για καποιο μυστηριο λογο, Windows Movie Maker και Internet Explorer δεν δουλευουν πανω απο 3 λεπτα στον υπολογιστη μου. Καποια αναβαθμιση του ειχε κατσει στραβα πριν καποια χρονια, και εκτοτε (δεν εχω κανει ακομα φορματ) εχουν επηρεαστει αυτα τα δυο προγραμματα...

@Corel VideoStudio: Το "αγορασα" χθες το βραδυ και μπορω να πω οτι εμεινα αρκετα ευχαριστημενος! Πολυ ελαφρυ και αρκετα ευχρηστο προγραμμα!

Σας ευχαριστω ολους για τις συμβουλες σας!

στειλε σε παρακαλω με πμ την εταιρεια απο την οπια το αγορασες:whistle:

Nino
07-08-10, 18:51
θα με ενδιεφερε και εμενα ο "πωλητης" να το "αγορασω":whistle:

Vasilis
07-08-10, 19:03
Σε οποιαδήποτε μηχανή αναζήτησης torrent μπορείτε να το βρείτε παιδιά..

Εγώ το χα βρει στο Katz.cd αν θυμάμαι καλά...



Sent from my iPhone using Tapatalk