PDA

Επιστροφή στο Forum : Motor BMW M5 V10 Twin Turbo 1851bhp!!!



aristent
29-07-10, 16:39
https://www.youtube.com/watch?v=Myrep2aIgbw&feature=player_embedded"]https://www.youtube.com/watch?v=Myrep2aIgbw&feature=player_embedded

NickE60
29-07-10, 17:19
πωωωω ..κι εγώ τον έχω και κάθεται στην παλέτα τόσους μήνες... :thumbsdown: :whistle: :thumbsup:


https://img820.imageshack.us/img820/9955/085large.jpg

PANOS-E60
29-07-10, 17:27
Για F16 τον προορίζουνε ...? :th_Laie_67-1:

NickE60
29-07-10, 17:35
Για F16 τον προορίζουνε ...? :th_Laie_67-1:

Θα τον βάλουν σε κάποιο ντραγκστεράδικο σίγουρα... έχουν κι ένα Ε34 με 1000+ hp


https://www.youtube.com/watch?v=56RzV6ALdzY


https://www.youtube.com/watch?v=Up4NNp71CQI&NR=1

PANOS-E60
29-07-10, 17:39
Δεν έπεσα και πολύ έξω ... :th_Laie_67-1:

Z4 DCT
29-07-10, 19:52
πωωωω ..κι εγώ τον έχω και κάθεται στην παλέτα τόσους μήνες... :thumbsdown: :whistle: :thumbsup:


https://www.bmwfans.gr/forum/

:shok::shok::shok:


Εχεις τετοιο πραμα και δεν το εχεις βαλει ακομα πανω????????:shok:

Stathis
29-07-10, 19:54
δεν μπαινει.

joseph
29-07-10, 19:58
δεν μπαινει.

Γιατι οχι?

NickE60
29-07-10, 20:13
χεχεχε δεν είναι δικό μου.... αλλά θέλεις άλλο μισό αμάξι....

Z4 DCT
29-07-10, 20:13
δεν μπαινει.

Νομιζα οτι σε 5αρα μπαινει κουτι..........

Z4 DCT
29-07-10, 20:14
χεχεχε δεν είναι δικό μου.... αλλά θέλεις άλλο μισό αμάξι....

Γιατι λειπει τιποτα αλλο απο το δικο σου εκτος απο το μοτερ???:whistle:

NickE60
29-07-10, 20:21
Γιατι λειπει τιποτα αλλο απο το δικο σου εκτος απο το μοτερ???:whistle:

σασμαν SMG με αντλίες, κεντρικος άξονας, πίσω γέφυρα-διαφορικό κομπλέ, αναρτήσεις (όλες) εγκέφαλοι μοτέρ/SMG, εξάτμιση, τιμόνι, όλη η καλωδίωση με κλειδιά, διακόπτες, immobilizer κλπ, μπροστινά καθίσματα .... θες κι άλλα?? έχει αρκετά ακόμα...

NickE60
29-07-10, 20:29
Νομιζα οτι σε 5αρα μπαινει κουτι..........

Οτι μπαίνει, μπαίνει, αλλά μόνο ένας από εδώ μπορεί εύκολα να το βάλει ..αν έχει όλα τα υπόλοιπα (Apostolos) Έχει βάλει ήδη το πίσω πάτωμα και τις εργοστασιακές εξατμίσεις του Μ5 ...μεγάλη υπόθεση και πολλή δουλειά... thumb

aristent
29-07-10, 21:08
Οτι μπαίνει, μπαίνει, αλλά μόνο ένας από εδώ μπορεί εύκολα να το βάλει ..αν έχει όλα τα υπόλοιπα (Apostolos) Έχει βάλει ήδη το πίσω πάτωμα και τις εργοστασιακές εξατμίσεις του Μ5 ...μεγάλη υπόθεση και πολλή δουλειά... thumb

Πολλοι ειναι εδω που θελουν:whistle: ......αλλα ευκολα δεν μπαινει σε κανεναν....εκτος εαν εισαι ετοιμος για περιπετειες η βρεις ολοκληρο αυτοκινητο Μ5 να ειναι"καλο"τρακαρισμενο μεχρι 10.000-15.000ευρω ετσι ωστε να χρειαζεσαι τα λιγοτερα δυνατον μηχανικα η ηλεκτρικα μερη που εχουν καταστραφει απο την τρακα.....δηλ.κατι σαν να κερδισες το λοττο!!!!

Stathis
29-07-10, 21:20
η πολυπλοκοτητα και το κοστος μια τετοιας μετατροπης, συν το ρισκο να μη δουλεψει κατι σωστα, καθιστουν απαγορευτικη μια τετοια κινηση...

καλυτερα ειναι οποιος θελει να το κανει να πουλησει το αυτοκινητο του και να παρει Μ5...

θα του βγει φθηνοτερα και θα ειναι και γνησιο...;)

aristent
29-07-10, 21:35
η πολυπλοκοτητα και το κοστος μια τετοιας μετατροπης, συν το ρισκο να μη δουλεψει κατι σωστα, καθιστουν απαγορευτικη μια τετοια κινηση...

καλυτερα ειναι οποιος θελει να το κανει να πουλησει το αυτοκινητο του και να παρει Μ5...

θα του βγει φθηνοτερα και θα ειναι και γνησιο...;)

Ετσι Σταθη!!!:thumbsup:
Μπας και το χωνεψω και εγω:whistle::th_Laie_67-1:

Stathis
29-07-10, 21:51
ουτε να το συζητας αρη!!! :thumbsup::thumbsup:

Z4 DCT
29-07-10, 22:32
σασμαν SMG με αντλίες, κεντρικος άξονας, πίσω γέφυρα-διαφορικό κομπλέ, αναρτήσεις (όλες) εγκέφαλοι μοτέρ/SMG, εξάτμιση, τιμόνι, όλη η καλωδίωση με κλειδιά, διακόπτες, immobilizer κλπ, μπροστινά καθίσματα .... θες κι άλλα?? έχει αρκετά ακόμα...

:shok::shok::shok:

halkida116mpack
29-07-10, 23:24
αμα δεν μπει πουθενα το θελω εγω να το βαλω στο σαλονι μου.....να το χαζευω ολη μερα:th_Laie_67-1:

BILL007
29-07-10, 23:25
Εγώ πάντως θα προτιμούσα κάτι τέτοιο...


https://www.youtube.com/watch?v=rp4SV8FGZoo&feature=related



Υπογραφή ο ΠΡΟΔΟΤΗΣ!:th_Laie_67-1::th_Laie_67-1::th_Laie_67-1::th_Laie_67-1::th_Laie_67-1::rally::rally::rally:

nikos-Mpacket
30-07-10, 01:06
πωωωω ..κι εγώ τον έχω και κάθεται στην παλέτα τόσους μήνες... :thumbsdown: :whistle: :thumbsup:


https://www.bmwfans.gr/forum/

Νικολα σημερα ημουνα εκει που εχεις τραβηξει την φωτο και καθομουνα αρκετη ωρα πανω απο την μοτερακλα και βυθιστικα στις σκεψεις μου και στο τι πραγματικα μπορει να κανει ενα τετοιο μοτερ στο "ταπεινο"αυτοκινητακι μου.


Οτι μπαίνει, μπαίνει, αλλά μόνο ένας από εδώ μπορεί εύκολα να το βάλει ..αν έχει όλα τα υπόλοιπα (Apostolos) Έχει βάλει ήδη το πίσω πάτωμα και τις εργοστασιακές εξατμίσεις του Μ5 ...μεγάλη υπόθεση και πολλή δουλειά... thumb

Πραγματικα ο Δημητρης εχει προχωρησει ενα σταδιο παραπανω σε πολλα θεματα,αντε να δουμε που θα καταληξει και μετα θα βγαλει βιβλιο μετατροπων για Ε60.:thumbsup:


Πολλοι ειναι εδω που θελουν:whistle: ......αλλα ευκολα δεν μπαινει σε κανεναν....εκτος εαν εισαι ετοιμος για περιπετειες η βρεις ολοκληρο αυτοκινητο Μ5 να ειναι"καλο"τρακαρισμενο μεχρι 10.000-15.000ευρω ετσι ωστε να χρειαζεσαι τα λιγοτερα δυνατον μηχανικα η ηλεκτρικα μερη που εχουν καταστραφει απο την τρακα.....δηλ.κατι σαν να κερδισες το λοττο!!!!

Αρη υπηρχε ενα τρακαρισμενο Μ5 στο car.gr καπου στα 15.500 αν θυμαμαι καλα,αλλα ως δια μαγειας σημερα που σκεφτηκα να παρω για να ρωτησω αν δινει καποια πραγματα μονα τους ειχε εξαφανιστει.
Μηπως καποιος κανονιζει να μπαξει τιποτα ;;;;;;;

aristent
30-07-10, 06:10
Αρη υπηρχε ενα τρακαρισμενο Μ5 στο car.gr καπου στα 15.500 αν θυμαμαι καλα,αλλα ως δια μαγειας σημερα που σκεφτηκα να παρω για να ρωτησω αν δινει καποια πραγματα μονα τους ειχε εξαφανιστει.
Μηπως καποιος κανονιζει να μπαξει τιποτα ;;;;;;;

Tο ειχα δει και εγω το συγκεκριμενο και το αναφερα σε καποιο θρεντ εδωhttps://www.bmwfans.gr/forum/showthread.php?t=1889.....τοτε το εδινε 17.500....στη συνεχεια κατεβηκε.....αλλα μαλλον πρεπει να χρειαζοταν πολλα εξτρα για να κανεις μια πληρη μετατροπη:thumbsdown:

Τελος παντων ειδες τιμες στο car.gr για ελληνικα //Μ5 με λιγα χιλ.?:shok:
45.000-55.000 ευρω που εαν πας φουλ μετρητα παιζει και κατι πιστευω παρακατωthumb

Το μονο αρνητικο ειναι οτι τα περισσοτερα ειναι 2005-2006 μοντ.οποτε τα LCI καλουδια πρεπει να τα πληρωσεις εξτρα !!!αλλα αφου ομως ολα γινονται.....μη σκας προχωρα!!!!:thumbsup:

Konstantinos E60
30-07-10, 07:42
Το ξέρετε οτι είστε όλοι αρρωστοι........?????????:original:
Πανω που πάμε να ηρεμήσουμε απο την συνάντηση στην Λαμία,δεν ειναι ευκολο να αντικρίζεις τόσα τέρατα μαζεμένα....χεχε , ανοίγετε κάτι τέτοια θέματα και μας μ@μ@τε την ψυχολογία !!! :th_Laie_67-1:

Gregory_///M
30-07-10, 08:20
Το μο-τερατάκι μήπως το βάλανε και εδώ..? :shok:

NickE60
30-07-10, 08:30
Το μο-τερατάκι μήπως το βάλανε και εδώ..? :shok:

Τι μήπως??? :th_Laie_67-1: :thumbsup:

BILL007
30-07-10, 10:12
Το μο-τερατάκι μήπως το βάλανε και εδώ..? :shok:

Αυτό είναι απο Ε39 Μ5 το μοτέρ...thumb:thumbsup:

NickE60
30-07-10, 10:19
Αυτό είναι απο Ε39 Μ5 το μοτέρ...thumb:thumbsup:

Ναι ρε Bill...! στραβωμάρα πρωΐ-πρωΐ :shok: είδα τα σαλιγκάρια κι ούτε το άνοιξα να το δω... :whistle:

BILL007
30-07-10, 10:20
:hystericalbs1::hystericalbs1::thumbsup::thumbsup: :thumbsup::rally::rally:

aristent
30-07-10, 13:22
Ναι ρε Bill...! στραβωμάρα πρωΐ-πρωΐ :shok: είδα τα σαλιγκάρια κι ούτε το άνοιξα να το δω... :whistle:

:morningcoffee: μενω εκπληκτος Νικολα!!!!:th_Laie_67-1:

aristent
30-07-10, 13:32
Το ξέρετε οτι είστε όλοι αρρωστοι........?????????:original:
Πανω που πάμε να ηρεμήσουμε απο την συνάντηση στην Λαμία,δεν ειναι ευκολο να αντικρίζεις τόσα τέρατα μαζεμένα....χεχε , ανοίγετε κάτι τέτοια θέματα και μας μ@μ@τε την ψυχολογία !!! :th_Laie_67-1:

Κωστα το καταλαβες τωρα "ΕΙΜΑΣΤΕ ΑΡΡΩΣΤΟΙ ΜΕ ΤΙΣ ΒΕΛΤΙΩΣΕΙΣ ΚΑΙ ΤΑ //Μ!!!!:th_Laie_67-1:"

Apostolos
30-07-10, 18:01
Οτι μπαίνει, μπαίνει, αλλά μόνο ένας από εδώ μπορεί εύκολα να το βάλει ..αν έχει όλα τα υπόλοιπα (Apostolos) Έχει βάλει ήδη το πίσω πάτωμα και τις εργοστασιακές εξατμίσεις του Μ5 ...μεγάλη υπόθεση και πολλή δουλειά... thumb

Την έκανε την δουλειά, ο Θέμης, ένας φίλος στη Κύπρο τη μετατροπή αυτή από 520 σε Μ5 και μπορώ να πω ότι η ταλαιπωρία του ήταν ΠΟΛΥ ΜΕΓΑΛΗ και σε ηλεκτρικά θέματα με τις εκάστοτε δεκάδες κωδικοποιήσεις αλλά και σε ένα σωρό ανταλλακτικά που προέκυψαν στην πορεία της συναρμολόγησης, γιατί κάποια ανταλλακτικά από το τροπέτο είχαν ζημιά και ήθελαν αντικατάσταση. Οπότε αν δεν έχεις ένα σχετικά καθαρό τροπέτο, δεν έχει νόημα. Εδώ που τα λέμε δεν νομίζω να συμφέρει στην σημερινή επόχη να κάνεις μια τέτοιου είδους μετατροπή στο συγκεκριμένο αυτοκίνητο. Όπως προανέφεραν τα παιδιά απλά το πουλάς και παίρνεις ένα Μ5. Ίσως με το πέρασμα των χρόνων να γίνει πιο οικονομική σαν μετατροπή.


Πραγματικα ο Δημητρης εχει προχωρησει ενα σταδιο παραπανω σε πολλα θεματα,αντε να δουμε που θα καταληξει και μετα θα βγαλει βιβλιο μετατροπων για Ε60.:thumbsup:

Χαχαχαχαχαχαχαχα ωραίος thumb:original::original:Νικόλα δεν έχω και πολλά να κάνω, αφού πλέον "εξασφάλισα":original::original: το εξωτερικό look του Μ5 ακόμα και στο ψυγείο λαδιού του το μόνο που μπορώ να κάνω είναι ένα stage 2+ της ESS και κάπου εκεί τελειώνει το "όμορφο ταξίδι της βελτίωσής, άντε και καμιά alcantara εσωτερικά το πολύ πολύ χαχαχαχαχαχα":original::original:

Το ξέρετε οτι είστε όλοι αρρωστοι........?????????:original:
Πανω που πάμε να ηρεμήσουμε απο την συνάντηση στην Λαμία,δεν ειναι ευκολο να αντικρίζεις τόσα τέρατα μαζεμένα....χεχε , ανοίγετε κάτι τέτοια θέματα και μας μ@μ@τε την ψυχολογία !!! :th_Laie_67-1:

Πες τα βρε Κωνσταντίνε μας κολάζουνε και δεν μπορούμε να βρούμε την ησυχία μας επιτέλους με δαύτους:th_Laie_67-1: