PDA

Επιστροφή στο Forum : service m3 e46



MILTOS M3 E46
19-07-10, 20:23
καλησπερα παιδια πηγα σημερα την μπεμπα μου για σερβις...ξυπνησα το πρωι και την πηγα για ΠΡΩΤΗ φορα στον SITTAS-FLASKIS ειναι εξουσιοδοτημενο..
λοιπον το πηγα κατα τις 12 30 το πρωι και το παρελαβα στησ 4....αλλαξα φιλτα..λαδιου αερα βενζινης καμπινας μπουζι λαδια λουρια και εκανα και ενα γενικο τσεκ....
θελω να σας πω πως σαν δουλεια τα παιδια ειναι πραγματικα αριστα ενδιαφερονται να συζητησουν με τον πελατη για ολα τα θεματα.
σαν συνεργειο ειναι υπερ πληρες και πραγματικα μου εκανε εντυπωση πως αν και ωρα δουλειας και εργασιων τα παντα ελαμπαν και στραφτανε...
σημαντικο ειναι πως αρχι-μηχανικος ειναι ενα παιδι ο χρηστος που ειναι και ο ενας εκ των δυο αδερφων φλακση που γνωρισα με εξυπηρετησε αμεσως...
εμεινα παααααρα πολυ ευχαριστημενος και δυσκολα πιστευω θα αλλαξω συνεργειο πλεον...στο να παω εκει με παροτρυνε ενας φιλος που εργαζεται στο τμημα της φανοποιοιας τους...
φυσικα μου εγινε και καλυτερη τιμη στα ανταλλακτικα και στην εργασια....:original::original:

Panos 316T
19-07-10, 21:11
επειδή έτυχε να πάω και γω πρόσφατα για πρώτη φορά και από σπόντα οι εντυπώσεις είναι άριστες και βέβαια ο Χρήστος απαντηση τους λίγους.

όπως ακριβώς τα περιγράφεις...

Monsta
19-07-10, 21:54
Έχω ακούσει και γω τα καλύτερα για τον κ. Φλασκή.

Έτσι όμως πρέπει να λειτουργεί κάθε ιδιωτική ή δημόσια επιχείρηση. Και όχι να είναι η εξαίρεση στο κανόνα, όποιος κάνει σωστά τη δουλειά του.

Να μάθετε να απαιτείτε να σας εξυπηρετούν με ευγένια και να σας φέρονται με σεβασμό, όπως αρμόζει στο καθένα μας. Εγώ τουλάχιστον όταν μπαίνω σε κάποιο μαγαζί φεύγοντας πάντα λέω ευχαριστώ και δυστυχώς τις περισσότερες φορές 'προλαβαίνω' τον υπάλληλο. Μερικές φορές δε που δεν το κάνουν ούτε αυτό, προσπαθώ να μη ξαναπατήσω στο συγκεκριμένο κατάστημα.

Όποιος αισθάνεται κουρασμένος, βαριέται, έχει μπουχτίσει με τη δουλίτσα του, ή δεν την εκτιμάει ο ίδιος που του φέρνει καθημερινά ψωμί στο τραπέζι της οικογένειάς του, έχει και άλλες επιλογές. Μπορεί είτε να πάει σπίτι του, είτε να αλλάξει επάγγελμα.

gnx
19-07-10, 21:55
Eκανες oil service η inspection, μιλτο;

MILTOS M3 E46
19-07-10, 23:57
Eκανες oil service η inspection, μιλτο;

πιο πανω αν διαβασεις φιλε μου λεω ακριβως τι αλλαξα στο αμαξι μου τωρα πως θα το πεις δεν ξερω...χιχιχιχιχιχι παντως...ολλα ειναι οκ οπως πρεπει να ειναι ειναι τωρα στο αμαξι..υγρα αλλαγμενα παντου φιλτρα ξυδια μυδια ολα μονο τακακια μενουν να αλλαξω την προσεχη δευτερα......

Thomelef
20-07-10, 09:17
αν είναι να ξαναπάς ζήτα να κάνουν διάγνωση στους πολαπλασιαστές.
αν χρειάζονται αλλαγή ζήτα τους να σου βάλουν bosch και όχι bremy.
32 ευρά ο ένας έχει και βλέπεις αισθητή διαφορά στην απόδοση.
ΝΙΚ_Μ3 speaking...thomelef είδων.

ankor
20-07-10, 12:59
Οντωs ο Χρηστοs παντα ευγενεστατοs και παντα προθυμοs να σου εξηγησει.Σαν συνεργειο αψογο.Δεν ξερω εαν εργαζεται ακομα εκει ο Σ....οs ο γερμανοs που παιζει τα Μ με κλειστα ματια.Για μενα απο τουs καλυτερουs μηχανικουs.Aυτο που θα σου πει (μονο απο το ακουσμα του μοτερ)και αυτο ειναι.

MILTOS M3 E46
20-07-10, 15:14
αν είναι να ξαναπάς ζήτα να κάνουν διάγνωση στους πολαπλασιαστές.
αν χρειάζονται αλλαγή ζήτα τους να σου βάλουν bosch και όχι bremy.
32 ευρά ο ένας έχει και βλέπεις αισθητή διαφορά στην απόδοση.
ΝΙΚ_Μ3 speaking...thomelef είδων.

εχω αλλαξει πολλαπλασιαστες πριν 1 μηνα και εβαλα beru....το αμαξι δουλευει χαρτι...

mo328i
31-08-10, 03:52
για το συνεργειο SITTAS-FLASKIS δεν ειχα ακουσει τιποτα αλλα τωρα που το λετε σαν να ειναι καλο το συνεργειο αν και πεφτει λιγο μακρια..παντως υπαρχει και συνεργειο SITTAS σκετο στον γερακα..εχει κανεις γνωμη απο εκει??

m-power_01
31-08-10, 04:05
Και εγώ έχω ακούσει πολύ καλά λόγια για το εν λόγω συνεργείο . Πάντως όταν απευθυνθηκα εγώ σχετικά πρόσφατα για θέμα εγγύησης δεν εξυπηρετηθηκα !!! Αν και από το τηλέφωνο είχα περιγράψει επακριβώς τι πρόβλημα είχα (διάγνωση από gt1 και όχι από το κεφάλι μου) και μου είπαν να περάσω πρωί από το συνεργείο ,τελικά πήγε ο πατέρας μου και έφυγε απραγος. Ελπίζω να είμαι η περίπτωση και να ήταν μεμονομενο γεγονός

A8hnaios
31-08-10, 13:18
6 χρονια που παω το bimmer κανενα προβλημα .αψογοι και φιλικοι παντα και γρηγοροι....
Ο Στρατος κορυφη.. το Μαιο που πηγα τελευταια φορα ηταν εκει...

Z-man
31-08-10, 20:38
Ξερει κανεις καποιο συνεργειο που να ασχολειται ΜΟΝΟ με service ,επισκευες ,μετατροπες κ αναβαθμισεις Μ μοντελων..?

Thomelef
31-08-10, 21:23
Ξερει κανεις καποιο συνεργειο που να ασχολειται ΜΟΝΟ με service ,επισκευες ,μετατροπες κ αναβαθμισεις Μ μοντελων..?

στο ελαδιστάν δεν υπάρχει division απ'όσο ξέρω!!!