PDA

Επιστροφή στο Forum : Πρόβλημα με cd-player



Unknown
17-07-10, 21:44
Ενδιαφερομαι αυριο,Κυριακη οσο και εαν σπανιο ακουγετε και απιθανο
να αγορασω απο Θεσ/νικη cdplayer παιδια,και να γινει εγκατασταση αμεσως,ξερει κανεις κανενα ατομο να γινει δουλεια ?

Υπαρχει πολυ σημαντικος λογος,και ελπιζω να υπαρξει λιγο φυλοτιμο,ξερω οτι εναι δυσκολο.

Ολο το βραδυ θα ειμαι μεσα,οποιος μπορεσει ας επικοινωνησει προσωπικα μαζι μου...thumbthumbthumbthumbthumbthumbthumbthumb

:thnx::thnx::thnx::thnx::thnx::thnx:

Stefanos_Cool
18-07-10, 01:57
Ενδιαφερομαι αυριο,Κυριακη οσο και εαν σπανιο ακουγετε και απιθανο
να αγορασω απο Θεσ/νικη cdplayer παιδια,και να γινει εγκατασταση αμεσως,ξερει κανεις κανενα ατομο να γινει δουλεια ?

Υπαρχει πολυ σημαντικος λογος,και ελπιζω να υπαρξει λιγο φυλοτιμο,ξερω οτι εναι δυσκολο.

Ολο το βραδυ θα ειμαι μεσα,οποιος μπορεσει ας επικοινωνησει προσωπικα μαζι μου...thumbthumbthumbthumbthumbthumbthumbthumb

:thnx::thnx::thnx::thnx::thnx::thnx:

δύσκολο το βλέπω έως απίθανο... βέβαια ποτέ δεν ξέρεις ...

Unknown
18-07-10, 02:11
βέβαια ποτέ δεν ξέρεις μήπως κάποιος απο εδώ μέσα έχει οντως μαγαζί με ηχοσυστήματα και μπορεί να με βοηθήσει,στην κυριολεξία θα μου σώσει την ζωή.Αλλίως δεν βλέπω να ξανα-οδηγάω! :(

Παιδιά οπως δήποτε βοήθεια σηκωθείτε απο καρέκλες,κρεβάτια,καναπέδε ς,απο παιδικές κούνιες που προσέχετε τα μικρά σας,και βοηθείστε και εδώ έναν μικρό πιτσιρικά.

Πρέπει αύριο έστω να φτιαχτεί,δεν ξέρω τι παίζει μέσα και που το άνοιξα να δω μπας και κάνω τίποτα,μιας που είμαι της τεχνολογίας,όλα λειτουργούν ήχο δεν βγάζει όμως.Οπότε το cdplayer ήταν στα τελευταία του ,αλλά τώρα καπούτ ,ηχεία δεν είναι με τίποτα. 100 %

Stefanos_Cool
18-07-10, 02:23
βέβαια ποτέ δεν ξέρεις μήπως κάποιος απο εδώ μέσα έχει οντως μαγαζί με ηχοσυστήματα και μπορεί να με βοηθήσει,στην κυριολεξία θα μου σώσει την ζωή.Αλλίως δεν βλέπω να ξανα-οδηγάω! :(

Παιδιά οπως δήποτε βοήθεια σηκωθείτε απο καρέκλες,κρεβάτια,καναπέδε ς,απο παιδικές κούνιες που προσέχετε τα μικρά σας,και βοηθείστε και εδώ έναν μικρό πιτσιρικά.

Πρέπει αύριο έστω να φτιαχτεί,δεν ξέρω τι παίζει μέσα και που το άνοιξα να δω μπας και κάνω τίποτα,μιας που είμαι της τεχνολογίας,όλα λειτουργούν ήχο δεν βγάζει όμως.Οπότε το cdplayer ήταν στα τελευταία του ,αλλά τώρα καπούτ ,ηχεία δεν είναι με τίποτα. 100 %

νομίζω ότι είσαι υπερβολικός, ε δεν νομίζω να κρέμεται η ζωή σου από ένα ηχοσύστημα ...

πας από Δευτέρα, δεν χάλασε κι ο κόσμος για μια μέρα χωρίς μουσική ...

Unknown
18-07-10, 02:32
ο λόγος είναι σημαντικός,δεν κρέμεται αλλά παίζονται πολλά γιατι έχει να κάνει με τον πατέρα μου,δεν θέλω να το παραδώσω αύριο το βράδυ και να είναι χαλασμένο για αυτό ( και αύριο το βράδυ ΠΡΕΠΕΙ να το παραδώσω για αυτό ψάχνομαι αλλίως και εγώ απο Δευτέρα είχα άτομο σε μαγαζί να το κάνει.)

Stefanos_Cool
18-07-10, 02:39
ο λόγος είναι σημαντικός,δεν κρέμεται αλλά παίζονται πολλά γιατι έχει να κάνει με τον πατέρα μου,δεν θέλω να το παραδώσω αύριο το βράδυ και να είναι χαλασμένο για αυτό ( και αύριο το βράδυ ΠΡΕΠΕΙ να το παραδώσω για αυτό ψάχνομαι αλλίως και εγώ απο Δευτέρα είχα άτομο σε μαγαζί να το κάνει.)

και γιατί δεν του λες την αλήθεια, ότι έχει πάθει βλάβη... μέσα στο πρόγραμμα είναι και οι βλάβες.

Unknown
18-07-10, 09:48
μα άμα πω την αλήθεια είναι που θα γινεί αυτό πουν δεν θέλω !

Unknown
18-07-10, 12:51
Παιδια εβγαλα φωτος.... οποιος βγαλει ακρη!!!!:mpaks::mpaks::mpaks:

Το CD Player Sony CDX 4000 RX

https://i307.photobucket.com/albums/nn312/AccountSaver/ed245222.jpg

τα καλωδια μεσα απο την πλακετα

https://i307.photobucket.com/albums/nn312/AccountSaver/f4692405.jpg

ξανα τα καλωδια ποιο καθαρη φωτογραφια

https://i307.photobucket.com/albums/nn312/AccountSaver/2f83c8d4.jpg

Ενα καλωδιο με κωδικο πανω δεν ξερω τι ειναι και που παει .

https://i307.photobucket.com/albums/nn312/AccountSaver/d5cdb51b.jpg

αυτο ειδικα δεν ξερω που παει !!!

https://i307.photobucket.com/albums/nn312/AccountSaver/dfd5db21.jpg

αυτο ειναι η κεραια παει σε ενα σημειο στο cd player το μονο ευκολο

https://i307.photobucket.com/albums/nn312/AccountSaver/08edb8a4.jpg

αυτα τα δυο πανε σε εναν συνδεσμο για το cdplayer

https://i307.photobucket.com/albums/nn312/AccountSaver/8074198c.jpg

αυτο πιστευω πως παει με το μπλε το αλλο που εχει το κωδικο και δεν ξερω πως λεγετε

https://i307.photobucket.com/albums/nn312/AccountSaver/bf2ceb10.jpg

και τελος μια συνδεση που εκανα εγω και πιστευω οτι ειναι σωστη αλλα τα πραγματα παραμενουν τα ιδια

https://i307.photobucket.com/albums/nn312/AccountSaver/7cfce62f.jpg

αυτα τα λιγα....:thnx:

Unknown
18-07-10, 14:46
Κανένας παιδιά ?

Stefanos_Cool
18-07-10, 14:53
κάνε λίγο υπομονή φίλε μου ... κάνε λίγο υπομονή ...

και μην ξεχνάς ότι είναι Κυριακή, είναι καλοκαίρι και τα περισσότερα μέλη είναι στην παραλία thumb

Unknown
18-07-10, 14:56
γιατί είστε θάλασσα ? Σας έιπα εγώ να πάτε θάλασσα ? :PpPpPpPpPpP
(πλάκα κάνω!).

΄Μέχρι το βράδυ θα έχει γίνει επιστροφή στο αυτοκίνητο,να δω με τι βλέμα θα γίνει το σκηνικό.Αν κάποιος καταλαβαίνει τα καλώδια που έχουν βγεί και μπορεί να βοηθήσει θα περιμένω...

gyiama
18-07-10, 15:36
απ οτι βλεπω ολα ειναι σωστα το μπλε αν εχει ενυσχητη ργοστασιακο το αυτοκινητο παει εκει που το εβαλες αν και χλωμο το βλεπω!!ολα τα αλλα ειναι σωστα μιας και να θελεις να τα βαλεις αναποδα δεν μπαινουν !!το 2πολικο βυσμα που δεν ξερεις που παει δεν εχει σχεση με το cd!!δυστυχως το πιθανοτερο ειναι να δημιουργησες καποια βλαβη ανοιγοντας και σκαλιζοντας το μηχανημα!!!!ενταξει δεν εγινε και τπτ ετσι κι αλλιως χαλασμενο ηταν πες οτι παει τα κακαρωσε εντελως οποτε θα σε βοηθησει και ο father να παρεις ενα πιο καλο μηχανημα!!!!!!

Unknown
18-07-10, 16:10
άρα το βλέπεις να είναι όντως το CD-Player ? άρα σωστά τα έβαζα τα καλώδια ?Επίσης ,μόνοπου δεν είναι δικό μου και είναι του πατέρα μου και εάν μάθει οτι χάλασε ξανά κάτι στο αυτοκίνητο θα τρελαθεί ,ακόμα και όχι απο εμένα,οπότε το ποιο λογικό είναι να με πάρει στο κυνήγι.
Αρα τσάμπα έψαχνα να βρω που παει το 2πολικο.

Στο CDPLayer καταληγουν 2καλωδια 1που ειναι η κεραια,και 1 αλλο το οποιο ειναι το χοντρο με πολλα καλωδια πανω του.

Το αυτοκινητο δεν εχει τιποτα επιπλεον οπως το αγορασε απο την μαμα του ετσι ειναι πλην του CD Player που ειναι εαν δεν κανω λαθος , 14 χρονων?!Οταν ειχαν πρωτοβγει τα CD Player το ειχε αγορασει.

gyiama
18-07-10, 16:43
οποτε μη μασας τπτ λογικο ειναι να χαλασει το ηδη αρπαγεμνο μηχανημα μην αγχωνεσαι δεν θα σου πει τπτ!!ερωτηση!!!τα Ε34 αν θυαμμαι ειχαν ενα ρυθμιστη για τα ηχεια που εκλινε εντελος την ενταση το εχει το δικο σας?το εριξες καμια ματια μηπως και ειναι κλειστος εντελος????καπου εκει στο a/c κοντα ειναι αν θυμαμκαι ειχε ενα μεγαφωνο σαν σχεδιο!!!

Unknown
18-07-10, 16:49
ναι σωστός,πολύ καλή μνήμη έχεις.Όντως υπάρχει και το έλενξα ήδη ,αλλά τίποτα.
Ναι ,εντάξει ξέρω οτι τα έφαγε με το παραπάνω τα ψωμιά του το CD-Player,γιατί ήταν και απο τα πρώτα που βγήκαν τότε.
Αλλά πρόσφατα είχε πρόβλημα με το φρέον το κλίμα,και μια μεγαλύτερη ασφάλεια κατάφερε και έκαψε,κάτι καλώδια καταστράφηκε σχεδόν το κυκλοφοριακό του κλίματος και χτύπησε και ψυγείο,και έφυγαν πολλά λεφτά απο τον πατέρα μου.
Τώρα εαν του πω και άλλα 100 ευρώ με το που πήρα εγώ το αυτοκίνητο θα γίνει χαμός.
(Παρότι έπαιζε μόνο,Ραδιόφωνο,και δεν ανέβαινε φωνή,όταν τοάνοιξα και το καθάρισα λειτούργησε το CD,το ραδιο και οι επιλογές,αλλά χωρίς ήχο.Μόνο ομπιπ μπιπ μπιπ απο τα κουμπιά ακούγονται μέσα απο τα ηχεία,και τα παραάσητα..Μουσική πουθενά.
Άρα βλέπεις οτι τα καλώδια τα έχω μια χαρά,και το πρόβλημα είναι στο CD-Player ?
T¨ωρα πως του το λεω?!

Konstantinos E60
18-07-10, 16:58
ναι σωστός,πολύ καλή μνήμη έχεις.Όντως υπάρχει και το έλενξα ήδη ,αλλά τίποτα.
Ναι ,εντάξει ξέρω οτι τα έφαγε με το παραπάνω τα ψωμιά του το CD-Player,γιατί ήταν και απο τα πρώτα που βγήκαν τότε.
Αλλά πρόσφατα είχε πρόβλημα με το φρέον το κλίμα,και μια μεγαλύτερη ασφάλεια κατάφερε και έκαψε,κάτι καλώδια καταστράφηκε σχεδόν το κυκλοφοριακό του κλίματος και χτύπησε και ψυγείο,και έφυγαν πολλά λεφτά απο τον πατέρα μου.
Τώρα εαν του πω και άλλα 100 ευρώ με το που πήρα εγώ το αυτοκίνητο θα γίνει χαμός.
(Παρότι έπαιζε μόνο,Ραδιόφωνο,και δεν ανέβαινε φωνή,όταν τοάνοιξα και το καθάρισα λειτούργησε το CD,το ραδιο και οι επιλογές,αλλά χωρίς ήχο.Μόνο ομπιπ μπιπ μπιπ απο τα κουμπιά ακούγονται μέσα απο τα ηχεία,και τα παραάσητα..Μουσική πουθενά.
Άρα βλέπεις οτι τα καλώδια τα έχω μια χαρά,και το πρόβλημα είναι στο CD-Player ?
T¨ωρα πως του το λεω?!

Ρε αγορίνα χαλάρωσε λίγο :original:
1.000.000 χλμ ειναι αυτά,όλο και κάποια βλάβη θα προκυψει,εδω βγάζουν
βλάβες καινουργια αυτ/τα...!!!!
Και το cd 14 ετών είναι !!!!
Αν εσυ προσέχεις το αμαξι και δεν το κακομεταχειρίζεσαι δεν εχει λόγο
να σε κράξει ο πατέρας σου.Στο "προγραμμα είναι και οι βλάβες thumb

Unknown
18-07-10, 17:03
Eμμμ είναι επειδή το έχει μεγάλη αδυναμία τόσα χρόνια μόλις γεννήθηκα το αγόρασε κτλ κτλ. μετά έγιναν πολλά τώρα πολύ προσωπικά ζητήματα,στην τελική όμως έχει δεθεί με το αυτοκίνητο εάν του πω οτι χάλασε ξανά κάτι θα τρελαθεί λογικό δεν είναι τα 100 ευρα να φεύγουν έτσι χαλαρά ?
Εγώ προσωπικά όποτε το παίρνω το προσέχω σαν τα μάτια μου κατευθίαν για πλήσιμο στο χέρι προσωπικά,μετά σε μηχάνημα κερί καθάρισμα μέσα,βάζω αρωματικά κτλ κτλ. δηλαδή το έχω στην τσίτα.Όσο μπορώ (Το περιφανέυομαι που οδηγάω ένα Ε34 :) )
Αλλά απο την άλλη .... μια το κόστος για τέλη κυκλοφορίας,μία το ψυγείο μια το ένα μια το άλλο στο τέλος παίρνουμε καινούργιο (και δεν θέλω!!!!)

Να δω τι θα γίνει τελικά...

fanisk
18-07-10, 19:25
Ενταξει δεν ηρθε το τελος επειδη χαλασε το 14 ετων ραδιο-cd. Νομιζω πως το παραπηρες σοβαρα, χαλαρωσε.
Το οτι το αυτοκινητο σας εχει ενα μυριο χλμ και κυκλοφορει ακομα, σημαινει πολλα. Το οτι χαλασε το τζουκμποξ δεν σημαινει τιποτα.. δωστε 100¤ και μακαρι να φτασει τα 2 μυρια χλμ.

Stamatis
18-07-10, 19:32
ελα ρε οκ 67 ευρω κανουν τα ραδιο σιντι στο πρακτικερ.
ουτε καν 100.
δεν νομιζω ομως οτι ειναι το σιντι το προβλημα
μαλλον τα καλωδια εχουν κλασει μπαρμπουνια απο τον χρονο και δεν κανουν επαφη στη φισσα.

Unknown
18-07-10, 19:37
λοιπόν παιδιά εντάξει όλα καλά,τον είπα και μου είπε το είχε ξανα πάθει αλλά έφτιαξε,αλλά ήταν πολύ σιωπηλός άρα αφού δεν έγινε τίποτα όλα καλά,τώρα το θέμα είναι οτι εγώ του είπα οτι θα πάω να το φτιάξω σε έναν γνωστό όταν έρθει η ώρα να του πω οτι τελικά δεν γίνετε και θα το αλλάξω να δώ τι θα πεί.
Fanisk ευχαριστώ για τα λόγια σου ,και σκεφτείτε όλα είναι μαμά,ακριβώς τώρα έχει 1.065.345 τα 1345 δικά μου είναι :) :) και το χαίρομαι.

Snoopy τρίτη θα το πάω για σιγουριά σε μαγαζί που έχει φτιάξει όλη η παρέα μου τα ηχοσυστήματα τους και όλοι ευχαριστημένοι sakitzidis sound Λέγετε.
110 ευρώ με USB θα πάρω έιπαμε να πάμε στο επόμενο επίπεδο.

όσο για τα καλώδια ένα έχω να σου πω μπορεί να έχεις δίκιο γιατί όταν τα έπιανα μισή ώρα καθαριζόμουνα μετά με τόση λίγδα πάνω τους.

Οπότε τώρα θα τα αναλάβει ο άλλος να τα φτιάξει και δεν με νοιάζει τίποτα το κυριότερο θέμα ήταν να του το έλεγα :)

Stamatis
18-07-10, 19:41
τελος καλο ολα καλα λοιπον
αντε καλοριζικο το usb

με το καλο.

Kostas_1
18-07-10, 19:47
Ουφ, μπραβο γιατι ειχα την εννοια σου.

Unknown
18-07-10, 19:54
ειλικρινά όμως μου είπε πως γίνετε πάλι σε εσένα να χάλασε κάτι ?Μου λέει θα το σκεφτώ εάν το πάρεις πάλι,πάλι καλά είχε άλλα στο κεφάλι του ,και δεν με έδωσε πολύ σημασία αλλίως παιδιά σας έκανα κόντρα μια μία BMW μηνιατούρα τον 20 ευρώ τηλεκατευθυνόμενη.

ΟΥΦ!

Δεν του είπα ακόμα οτι το αυτοκίνητο έχει πέσει η μπαταρία του ,και παίζει πρόβλημα,γιατί χρειάστηκε να το βάλω μπρος 3 φορές μίζα μόλις πήρε Ν ,και μάρσαρε ,ενώ ήταν για 2η φορά.

Σιγά σιγά όλα :(

Τρίτη θα σας κάνω μόστρα το σαλόνι πως φαίνετε με το USB :p ΤΡΟΜΑΡΑ ΜΟΥ.

Nino
18-07-10, 20:15
παρε και ενα φλασακι 2 g φορτωσε το τραγουδια (της προτιμησης του) και δωστο στον πατερα σου να το εχει στα κλειδια του!!!

Stamatis
18-07-10, 20:44
ωραια ιδεα
πολυ εξυπνη

εμενα θα μου αρεσε ο γιος μου να μου κανει τετοιο δωρακι!

Unknown
18-07-10, 21:28
χαχα,μόνο που εσύ ξέρεις απο υπολογιστές και απο τέτοια, ο πατέρας μου ξέρει μόνο οτι το πράσσινο κουμπί στο κινητό είναι απάντηση κλήσης και το κόκκινο οτι είναι κλέισιμο κλήσης.

Οποότε καταλαβαίνετε...

Stefanos_Cool
18-07-10, 22:01
λοιπόν παιδιά εντάξει όλα καλά,τον είπα και μου είπε το είχε ξανα πάθει αλλά έφτιαξε,αλλά ήταν πολύ σιωπηλός άρα αφού δεν έγινε τίποτα όλα καλά,τώρα το θέμα είναι οτι εγώ του είπα οτι θα πάω να το φτιάξω σε έναν γνωστό όταν έρθει η ώρα να του πω οτι τελικά δεν γίνετε και θα το αλλάξω να δώ τι θα πεί.
Fanisk ευχαριστώ για τα λόγια σου ,και σκεφτείτε όλα είναι μαμά,ακριβώς τώρα έχει 1.065.345 τα 1345 δικά μου είναι :) :) και το χαίρομαι.

Snoopy τρίτη θα το πάω για σιγουριά σε μαγαζί που έχει φτιάξει όλη η παρέα μου τα ηχοσυστήματα τους και όλοι ευχαριστημένοι sakitzidis sound Λέγετε.
110 ευρώ με USB θα πάρω έιπαμε να πάμε στο επόμενο επίπεδο.

όσο για τα καλώδια ένα έχω να σου πω μπορεί να έχεις δίκιο γιατί όταν τα έπιανα μισή ώρα καθαριζόμουνα μετά με τόση λίγδα πάνω τους.

Οπότε τώρα θα τα αναλάβει ο άλλος να τα φτιάξει και δεν με νοιάζει τίποτα το κυριότερο θέμα ήταν να του το έλεγα :)


άντε όλα καλά, τσάμπα ανησυχούσες thumb

Unknown
18-07-10, 22:29
προς στιγμή γιατί ή ώρα στο οτι θα γίνει αλλαγή δεν ήρθε ...για να του το πώ.

Stefanos_Cool
18-07-10, 22:30
προς στιγμή γιατί ή ώρα στο οτι θα γίνει αλλαγή δεν ήρθε ...για να του το πώ.



ωχχχ....:whistle:

Unknown
18-07-10, 23:42
χαχα,είδες υπάρχει πρόβλημα.Εκείνος νομίζει οτι παίζει να φτιάξω το ίδιο χωρίς κόστος.
Αλλά η ώρα όταν ερθει να δω τι κάνουμε...

stavr
19-07-10, 06:48
πωπω ρε φιλαρακι διαβασα τα ποστ σου και αγχωθηκα πρωι πρωι.......μου θυμισες τα παλια τα δικα μου με ενα ασκονα .....οτι χαλαγε ...μα οτι χαλαγε, χαλαγε στα χερια μου!!!!!


Τυχαιοοοοοο???? Δεν νομιζω!!!!

ΛΟΛ

Unknown
19-07-10, 16:12
χαχα καπως ετσι ειμαι και εγω.Αυριο Officialy Θα προσπαθησω να το αλλαξω στο sakitzidis sound.Αντε να δουμε πως θα το παρει ο πατερας μου.

Unknown
19-07-10, 17:41
τελικά δεν θα πάω αύριο μόνος αλλά τώρα στις 7 ,μαζί του.Να δω πως του λέω να το αλλάξουμε...

nikos ///M
19-07-10, 17:56
παλικαρε χαλαρωσε λιγο!
σε βλεπω πολυ ανχωνεσε και δεν ειναι καλο!
υπαρχουν στην ζωη πολυ σοβαροτερα προβληματα
πιστεψε με!!

nfot
19-07-10, 18:11
...(Αν ζω εως τοτε)

Πιστεψε με, εισαι πολυ σημαντικοτερος για τον πατερα σου, απο οποιοδηποτε αυτοκινητο, cd player κτλ. Και σου μιλαω σαν γιος και οχι σαν πατερας, αφου δεν εχω αυτη τη χαρα ακομη.

Unknown
19-07-10, 19:55
εντάξει ζώ τελικά απλά είναι πολύ αυστηρός με το αυτοκίνητο του.

nikos ///M
19-07-10, 19:56
εντάξει ζώ τελικά απλά είναι πολύ αυστηρός με το αυτοκίνητο του.

χαμηλα την μπαλα φιλε!

Unknown
19-07-10, 20:00
εντάξει όλα καλά παιδιά μόλις γύρισα,καμία σχέση το ηχοσύστημα γενικά,δεν κλέινει στις τρύπες,δεν αναβοσβήνει ακούγετε πεντακάθαρος ήχος,μου είπε οτι είχαν καεί κατι καλώδια και επειδή κον΄τα έιναι και τα καλώδι αοτυ κλιματιστικού μου είπε πάλι καλά.

Μαζί με τα καλώδια που ήταν καμένα,και αυτά που ήταν για τον έλεγχο ηχείων 100 ευρώ.και ο συστημα ειναι αυτο


https://www.pioneer.eu/eur/products/25/121/61/DEH-2200UB/index.html

https://eho2003.de/images/product_images/original_images/2410_0.jpg

Kostas_1
19-07-10, 20:12
Με γεια!!!!!!!!!!! Πολυ καλο

Unknown
19-07-10, 20:16
ευχαριστώ πολύυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυ υ .Με αυτο θα σκάσω μούρη την Πέμπτη τρομάρα μου ...χαχα !
Όντως μου άρεσε και επιτέλους δεν θα του γράφω CD!!!!!Χώρια οτι δεν έπαιζαν !!! χαχα! USB δωράκι και θα αλλάξει στάση πιστεύω.