PDA

Επιστροφή στο Forum : CSL ή κατι αλλο?



chief
16-07-10, 22:03
Τέλος εποχής για το Μ3 μου. Το συμφώνησα σήμερα και την Δευτέρα περιμένω την επιταγή μου για να υπογραψω την μεταβίβαση στον αγοραστή.

Πάμε για άλλο ///Μ μολις φύγει ο Αυγουστος που μαλλον θα ειναι Τσιφ-Εσ-Ελ αφου το Μ3 δεν ειχε τιποτα και ο λογος που το πουλησα ηταν για να πάρω ενα πιο ξεχωριστο αμαξι .
Εκτος και αν προκύψει κάποια ευκαιρία ή βρεθούν τα χρηματα ή ακομη να λυγίσω στον πολεμο που δεχομαι απο τον γιο μου και παω για Ε92 ή για κανα Μ5 αν και δεν με εντυπωσιαζουν.
Εκτος και αν το φαγητο ειναι σουπερ στις συναντησεις των Ε60αριδων...

Θα ήθελα να ακουσω και γνωμες εδω που τα λέμε...

Stathis
16-07-10, 22:18
Τσιφ-Εσ-Ελ.
:thumbsup::thumbsup:

S8N
16-07-10, 22:22
Μακάρι να είχαν κι άλλοι τα διλήμματά σου!

Απ' τα τρία αυτοκίνητα που ανέφερες δε σου κρύβω πως έχω μια ιδιαίτερη αδυναμία στο E92 M3. Η δεύτερη επιλογή μου θα ήταν το Ε60 Μ5. Φυσικά και δε μειώνω την αξία της Ε46 Μ3 η οποία είναι κορυφαίο αυτοκίνητο, αλλά τονίζω το γεγονός ότι είχες ήδη στην κατοχή σου μια.

Ταπεινή μου άποψη είναι να δοκιμάσεις κάτι νέο και διαφορετικό και όχι το ίδιο ξαναζεσταμένο φαγητό, έστω κι αν είναι βελτιωμένο στα σημεία.

Και μιας και είπαμε για φαγητό, σαν Σεφ που είσαι θα πρέπει να ξέρεις πως οι Ε60άρηδες είναι bon viveurs!

Ό,τι και να πάρεις πάντως, θα το ευχαριστηθείς! Εσύ να 'σαι καλά Αρχηγέ!

chief
16-07-10, 22:26
ευχαριστω για την απαντηση S8N.
δεν ειμαι Σεφ ομως.
Ο 850 και ο αλητης ο Σνουπι μου το κόλλησαν:D

stratos
16-07-10, 22:30
335 ρεεεεεε

S8N
16-07-10, 22:32
ευχαριστω για την απαντηση S8N.
δεν ειμαι Σεφ ομως.
Ο 850 και ο αλητης ο Σνουπι μου το κόλλησαν:D

Το ξέρω! Σε πειράζω! :original:

Stamatis
16-07-10, 22:42
ποσα λεφτα και εναλλακτικες επιλογες στο Νησι;
εισαι τυπος που βελτιωνει η τυπος που οδηγαει;
δευτερο, τριτο η κυριως αυτοκινητο;

ποσο γρηγορα τα βαριεσαι;

ιαπωνικα παιζουν στο τραπεζι;

εισαγωγη η αγορα απο οτι υπαρχει στην αγορα αυτη τη στιγμη;

pink or brown?

το τελευταιο το ρωταω για επιστημονικους λογους

Monsta
16-07-10, 22:44
Τσιφ, τόσο μεγάλος είναι ο υιός?? Τον έχεις εκπαιδεύσει καλά βλέπω.

Εγώ ψηφίζω τσιφ ες ελ. Και επειδή οι δουλειές θα πάνε καλά, θα χεις μία ξεχωριστή θέση στο γκαράζ για το καθαρόαιμο. Δίπλα θα ναι κάποιο άλλο ///Μ. το οποίο θα χεις για τις καθημερινές σου μετακινήσεις. :)

chief
16-07-10, 22:45
To τσιφ εσ ελ το βρισκω γυρω στις 40 χιλιαδες. Εκει που ειναι το μπατζετ μου δηλαδη.
Το Μ5 (χρονολογιας 2005 ) στις 46-47 χιλιαδες περιπου.
Το Ε92 Μ3 περιπου 55 χιλιαδες
Το 335 στις 32 χιλιαδες.

chief
16-07-10, 22:54
ποσα λεφτα και εναλλακτικες επιλογες στο Νησι;
εισαι τυπος που βελτιωνει η τυπος που οδηγαει;
δευτερο, τριτο η κυριως αυτοκινητο;

ποσο γρηγορα τα βαριεσαι;

ιαπωνικα παιζουν στο τραπεζι;

εισαγωγη η αγορα απο οτι υπαρχει στην αγορα αυτη τη στιγμη;

pink or brown?

το τελευταιο το ρωταω για επιστημονικους λογους

-Τα λεφτα τα εγραψα και βαριεμε να τα ξεναγραψω Σνουπ-Ντογκ
-και οδηγαω και βελτειωνω. Και ειναι δευτερο αμαξι...
- Αμα αλλαξα 2 type R, 3 εβο, ενα Μ3 και 6-7 αλλα αμαξια μαλλον τα βαριεμαι γρηγορα.
- Απο ιαπωνεζικο μονο το GTR θα επερνα αλλα μου πεφτει ακριβο. Σουπρα, παλιά skyline, ιμπρεζα και εβο αν και ημουν φανατικος πριν, πλεον δεν με συγκινουν. Αν και ενα sti 22B αν το εβρισκα θα το επερνα με κλειστα ματια.
-εισαγωγη θα ειναι.
-pink

Κωνσταντίνος
16-07-10, 23:03
Tο Μ6 δεν είναι στα υποψήφια ;

gnx
16-07-10, 23:25
Χριστόφορε, το csl ειναι συλλεκτικο. Εαν ειναι σε αριστη κατάσταση, λέω αυτό!

manos///3
16-07-10, 23:46
Έλα Κρητη να το βολταρεις και μετά αποφασίζεις. Εγώ θα έλεγα όχι csl εκτός και αν θες να το κρατήσεις ως συλλεκτικό.

stratos
16-07-10, 23:53
Τώρα πέρα απο την πλάκα οι δρόμοι της Κύπρου, οι αποστάσεις και το ανάγλυφο θέλουν να έχουν αρκετή ροπή. Το CSL είναι αρκετά ειδική κατασκευή εκτός αν όπως είπε ο Μάνος το θέλει ο Σεφ για συλλεκτικό.

Τα Μ5 και Μ6 δεν θα τον βολέψουν στους δρόμους της Λεμεσού. Καλήτερα Μ3 Ε92 που θα τον ιανοποιήσει απόλυτα, γιατί και τις γρήγορες βόλτες του θα κάνει και την άνεση του θα έχει. Αλλά για απολειστική χρήση εντός πόλης και όχι εκδρομές προς το Τρόοδος θα γίνει κουραστικό με το σφιχτό τιμόνι και ανάρτηση που έχει και με το ελαφρά πιο σφιχτό σαλόνι του.

Για μένα μια ψήφος σε Μ3 Ε92 και 335.

Tsakirakos
16-07-10, 23:54
M6...

NickE60
17-07-10, 01:46
Έλα Κρητη να το βολταρεις και μετά αποφασίζεις. Εγώ θα έλεγα όχι csl εκτός και αν θες να το κρατήσεις ως συλλεκτικό.

έτσι λέω κι εγώ... από Μ3 σε csl θα σου περάσει γρήγορα ...από γκάζια μην περιμένεις να τρελαθείς (σε σχέση με το Μ3) από ήχο και αίσθηση εντάξει ..άλλη φάση.

Αν έχεις σκοπό να το κρατήσεις είναι ονειρεμένο παιχνίδι! Αν όχι, μην το πάρεις, πήγαινε σε Ε92 Μ3 ...λίγο πιο "δυσκίνητο" και αρκετά πιο πολυτελές, αλλά αν κάποτε βαρεθείς, έχει περιθώρια για τρελές βελτιώσεις με τα σύγχρονα κιτ ..σαν αυτά που μας συνοδεύουν πολλές φορές στις βόλτες μας... από γκάζια απλά είναι αλλού... δύσκολα θα βρεθεί αμάξι να σταθεί δίπλα...

MILTOS M3 E46
17-07-10, 05:59
ΩΠΑ ΩΠΑ ΩΠΑ...ΚΑΛΑ ΟΛΛΑ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΛΕΤΕ.....ΝΑ ΚΑΝΩ ΜΙΑ ΕΡΩΤΗΣΗ ΕΓΩ ΠΡΟΣ ΤΟΝ ΤΣΙΦ....ΘΑ ΠΑΡΕΙΣ ΕΠΙΤΑΓΗ ΚΑΙ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΠΑΕΙ ΣΤΗΝ ΤΡΑΠΕΖΑ ΝΑ ΕΞΑΡΓΥΡΩΣΕΙΣ ΤΗΝ ΕΠΙΤΑΓΗ ΘΑ ΤΟΥΣ ΚΑΝΕΙΣ ΜΕΤΑΒΙΒΑΣΗ...ΕΙΣΑΙ ΤΡΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΛΟΣ?ΚΑΙ ΠΑΡΑΚΡΑΤΗΣΗ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΑΝ ΤΟ ΑΜΑΞΙ ΕΧΕΙ ΚΟΠΕΙ ΓΙΑ ΑΝΤΑΛΑΚΤΙΚΑ ΤΡΑΒΑ ΒΡΕΣ ΤΟΥΣ ΜΕΤΑ....ΚΑΝΟΝΑΣ ΝΟ1 ΕΠΙΤΑΓΕΣ ΔΕΝ ΠΕΡΝΟΥΜΕ ΠΟΤΕ...ΠΑΡΑ ΜΟΝΟ ΑΝ ΞΕΡΟΥΜΕ ΠΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛΑ ΧΡΟΝΙΑ ΤΟΝ ΑΝΘΡΩΠΟ ΤΟΝ ΟΠΟΙΟ ΘΑ ΠΑΡΟΥΜΕ ΤΗΝ ΕΠΙΤΑΓΗ....ΑΝ ΤΟΝ ΞΕΡΕΙΣ ΚΑΙ ΕΧΕΤΕ ΞΑΝΑ ΣΥΝΕΡΓΑΣΤΕΙ ΣΤΟ ΠΑΡΕΛΘΟΝ ΜΕ ΕΠΙΤΑΓΕΣ ΑΝΑΛΟΓΟΥ ΥΨΟΥΣ ΧΡΗΜΑΤΟΝ ΚΑΙ ΗΤΑΝΒ ΟΛΛΑ ΟΚ ΠΡΟΧΩΡΑ(ΑΝ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΡΟΣΕΧΕΙΣ ΤΕΣΠΑ)ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΠΑΤΕ ΤΗ ΔΕΥΤΕΡΑ ΝΑ ΒΓΑΛΕΙ ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΤΡΑΠΕΖΑ Ο ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΜΕΝΟΣ ΚΑΙ ΜΟΛΙΣ ΠΑΡΕΙΣ Τ ΜΕΤΡΗΤΑ ΣΤΑ ΧΕΡΙΑ ΣΟΥ ΑΠΟ ΤΗΝ ΤΡΑΠΕΖΑ ΠΑΤΕ ΣΤΟ ΚΑΠΑΚΙ ΚΑΝΕΙΣ ΜΙΑ ΕΞΟΥΣΙΩΔΩΤΗΣΗ ΚΑΙ ΟΛΛΑ ΤΑΛΕΙΩΝΟΥΝ?ΜΗΝ ΠΑΡΕΙΣ ΕΠΙΤΑΓΗ ΜΟΝΟ ΜΕΤΡΗΤΑ ΠΕΣ ΤΟΥ ΝΑ ΠΑΕΙ ΝΑ ΒΓΑΛΕΙ ΜΟΝΟΣ ΤΟΥ ΤΑ ΧΡΗΜΑΤΑ ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΤΑ ΕΧΕΙ ΑΣ ΠΑΤΕ ΓΙΑ ΜΕΤΑΒΙΒΑΣΗ.....ΠΡΟΣΕΧΕ ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΠΟΛΥ...ΤΩΡΑ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΠΟΛΥ ΦΙΛΟΣ Η ΠΟΛΥ ΠΟΛΥ ΓΝΩΣΤΟΣ ΣΟΥ ΑΛΑΖΕΙ......ΠΡΟΣΕΧΕ ΜΟΝΟ

aristent
17-07-10, 07:02
ΩΠΑ ΩΠΑ ΩΠΑ...ΚΑΛΑ ΟΛΛΑ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΛΕΤΕ.....ΝΑ ΚΑΝΩ ΜΙΑ ΕΡΩΤΗΣΗ ΕΓΩ ΠΡΟΣ ΤΟΝ ΤΣΙΦ....ΘΑ ΠΑΡΕΙΣ ΕΠΙΤΑΓΗ ΚΑΙ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΠΑΕΙ ΣΤΗΝ ΤΡΑΠΕΖΑ ΝΑ ΕΞΑΡΓΥΡΩΣΕΙΣ ΤΗΝ ΕΠΙΤΑΓΗ ΘΑ ΤΟΥΣ ΚΑΝΕΙΣ ΜΕΤΑΒΙΒΑΣΗ...ΕΙΣΑΙ ΤΡΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΛΟΣ?ΚΑΙ ΠΑΡΑΚΡΑΤΗΣΗ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΑΝ ΤΟ ΑΜΑΞΙ ΕΧΕΙ ΚΟΠΕΙ ΓΙΑ ΑΝΤΑΛΑΚΤΙΚΑ ΤΡΑΒΑ ΒΡΕΣ ΤΟΥΣ ΜΕΤΑ....ΚΑΝΟΝΑΣ ΝΟ1 ΕΠΙΤΑΓΕΣ ΔΕΝ ΠΕΡΝΟΥΜΕ ΠΟΤΕ...ΠΑΡΑ ΜΟΝΟ ΑΝ ΞΕΡΟΥΜΕ ΠΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛΑ ΧΡΟΝΙΑ ΤΟΝ ΑΝΘΡΩΠΟ ΤΟΝ ΟΠΟΙΟ ΘΑ ΠΑΡΟΥΜΕ ΤΗΝ ΕΠΙΤΑΓΗ....ΑΝ ΤΟΝ ΞΕΡΕΙΣ ΚΑΙ ΕΧΕΤΕ ΞΑΝΑ ΣΥΝΕΡΓΑΣΤΕΙ ΣΤΟ ΠΑΡΕΛΘΟΝ ΜΕ ΕΠΙΤΑΓΕΣ ΑΝΑΛΟΓΟΥ ΥΨΟΥΣ ΧΡΗΜΑΤΟΝ ΚΑΙ ΗΤΑΝΒ ΟΛΛΑ ΟΚ ΠΡΟΧΩΡΑ(ΑΝ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΡΟΣΕΧΕΙΣ ΤΕΣΠΑ)ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΠΑΤΕ ΤΗ ΔΕΥΤΕΡΑ ΝΑ ΒΓΑΛΕΙ ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΤΡΑΠΕΖΑ Ο ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΜΕΝΟΣ ΚΑΙ ΜΟΛΙΣ ΠΑΡΕΙΣ Τ ΜΕΤΡΗΤΑ ΣΤΑ ΧΕΡΙΑ ΣΟΥ ΑΠΟ ΤΗΝ ΤΡΑΠΕΖΑ ΠΑΤΕ ΣΤΟ ΚΑΠΑΚΙ ΚΑΝΕΙΣ ΜΙΑ ΕΞΟΥΣΙΩΔΩΤΗΣΗ ΚΑΙ ΟΛΛΑ ΤΑΛΕΙΩΝΟΥΝ?ΜΗΝ ΠΑΡΕΙΣ ΕΠΙΤΑΓΗ ΜΟΝΟ ΜΕΤΡΗΤΑ ΠΕΣ ΤΟΥ ΝΑ ΠΑΕΙ ΝΑ ΒΓΑΛΕΙ ΜΟΝΟΣ ΤΟΥ ΤΑ ΧΡΗΜΑΤΑ ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΤΑ ΕΧΕΙ ΑΣ ΠΑΤΕ ΓΙΑ ΜΕΤΑΒΙΒΑΣΗ.....ΠΡΟΣΕΧΕ ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΠΟΛΥ...ΤΩΡΑ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΠΟΛΥ ΦΙΛΟΣ Η ΠΟΛΥ ΠΟΛΥ ΓΝΩΣΤΟΣ ΣΟΥ ΑΛΑΖΕΙ......ΠΡΟΣΕΧΕ ΜΟΝΟ

Σωστος!!!αν και μονο 22χρονων (απο οτι λεει στο προφιλ σου)εντοπισες κατι πολυ σημαντικο που στις μερες μας θελει προσοχη!thumb
Θελω να πιστευω οτι ο "σεφ" ξερει απο συναλλαγες γιατι εχει αλλαξει αρκετα αμαξια,ομως παλι αυτο δε σημαινει οτι δεν θελει προσοχη!

Οσο για σενα "σεφ" σε ζηλευω που εχεις τετοιες επιλογες !!!:thumbsup:

Δεν μπορω να ειμαι αντικειμενικος.....///Μ5!!!

Οχι οτι με χαλαει εαν ειχα οτιδηποτε σε ///Μ...:whistle:

chief
17-07-10, 09:06
Σας ευχαριστώ ολους για τις απαντήσεις.
Ειναι απ την μια μερια ευχάριστος πονοκέφαλος να εχω να επιλέξω μεταξυ αυτων αυτοκινήτων. Απ την αλλη, πρέπει να μετρήσω το πουγκί μου, τις αναγκες της οικογένειας (δεν αναφέρομαι για μεταφορικό μεσο γιατι εχω και αλλο αμαξι) και τέλος το πάθος και την τρελα που κουβαλάω για αμαξια.
Ανέκαθεν το αμάξι ΜΟΥ (και οχι της οικογένειας) λειτουργούσε οποτε το καβαλουσα, σαν φαρμακο εναντι στα καθημερινά προβληματα, στην πίεση της δουλειάς και στο στρες. Παθαινα κατι παρόμιο πιστεύω με την αρρωστια που εχουν αρκετοί με τις μεγαλες μηχανές νομίζω.
Το ξερω οτι αμα πάρω το csl θα κανω και γαμηλια τελετη...Απ την αλλη δεν υπαρχει csl εδω στην Κυπρο. Φαινετε δεν ειμαστε πολλοι οι μουρλοι...
Θα δω τι θα κανω.....Με βαλατε σε σκεψεις.

@Mιλτο, εισαι γατα.
Ομως,εκτος του οτι η νομοθεσία εδω στην Κυπρο ειναι διαφορετική και πολύ πιο αυστηρή οσον αφορα τις επιταγες,
ειδικά εδω στην Λεμεσό, δεν μπορει ο καθε τυχων να κανει σε μενα πουστια....;)

bimmer-corfu
17-07-10, 09:09
Γιατί δεν χτυπάς 335 που παίρνει αλογάκια εύκολα και θα μείνουν χρήματα και για άλλο ένα πιο φτηνό όχημα ?

Εγώ πάντως θα πήγαινα σε Μ5 ή Ε92 Μ3 αν έπρεπε να διαλέξω ένα απο αυτά που είπες

Thomelef
17-07-10, 09:12
χεχεχε οκ ρε μην αρπάζεστε. η κύπρος δεν είναι ελλάδιστάν με τις συνναλαγές.
ο συμπέθερος όταν λέει επιταγή ενοεί επιταγή ημέρας, η οποία θα έχει εκδοθεί
μηχανογραφημένα απο την ίδια την τράπεζα. this means that υπάρχει αντίκρισμα.
όσον αφορά για τις επιλογές σου συμπεθερούλη, εγώ θα έλεγα αν σου κάτσει
92άρι σε καλά λεφτά και λίγο παραπάνω απο το μπάτζετ σου να το πάρεις.
πρίν λίγες μέρες είχα εμπειρία και μόνο ένα πράγμα έχω να πώ. τα περί μαούνας -
βάρκα - βαρίδιο κτλ κτλ είναι όλα μαλακίες. πρόκειτε για αμαξάρα. βέβαια δεν έχει
την αλητεία που κουβαλάει το 46άρι, αλλά εγώ λέω πως είναι το τελευταίο αληθινό
///Μ λίγο πρίν τα φυσητήρια.
το τσιφ ες ελ απο την άλλη πιστεύω πως σου ταιριάζει περισότερο, μιας και εσύ είσαι
λαι lightweight και αλητάμπουρας.
πιστεύω όμως πως κάποια στιγμή θα το μετανοιώσεις για την συγκεκριμένη αγορά, ενώ
για το 92άρι απο την πρώτη βδομάδα θα πείς καλά που δεν πείρα το τσιφ ες ελ.
αν και το ///Μ5 μου αρέσει πάαααααααααρα πολύ, θα προτιμούσα το 92άρι συμπέ.


φιλικά σε ασπάζομαι...
ο συμπέθερος σου!!!

alexk
17-07-10, 09:23
Φιλαράκι μου που έχει πάθος με αυτοκίνητα πήρε Μ3 Ε92 και χτυπάει το κεφάλι του κάθε μέρα που δεν έχει πάρει CSL.
Έχω οδηγήσει το Μ3 του κάμποσες φορές και με πήρε ο ύπνος μετά από λίγο, η βαρεμάρα η ίδια.
Εντυπωσιακό που εκθείαζετε το Μ3 Ε92 :original:
Χμ, μάλλον τα 420 άλογα εντυπωσιάζουν...
Δεν ξέρω πόσοι έχουν οδηγήσει γνήσιο CSL και Ε92 Μ3 για να μπορούν να συγκρίνουν.
Το αναφέρω γιατί ο τσιεφ είπε ότι θέλει να ξεφεύγει με το αμάξι που οδηγεί.

manos///3
17-07-10, 09:33
Αλεξανδρε ισως εχεις δικιο, απο την αλλη ειναι καθαρα υποκειμενικο τι αρεσει στο καθενα...

Η διαφορα ειναι ειναι οτι ο Χριστοφορος εχει ηδη στη κατοχη του ενα Μ3 46αρι..

Για να αγορασει καποιος csl ,ενα αυτοκινητο 8 ετων, πρεπει να ειναι απολυτα σιγουρος στο τι ζηταει. Τα χρηματα δεν ειναι λιγα.

Thomelef
17-07-10, 09:46
Φιλαράκι μου που έχει πάθος με αυτοκίνητα πήρε Μ3 Ε92 και χτυπάει το κεφάλι του κάθε μέρα που δεν έχει πάρει CSL.
Έχω οδηγήσει το Μ3 του κάμποσες φορές και με πήρε ο ύπνος μετά από λίγο, η βαρεμάρα η ίδια.
Εντυπωσιακό που εκθείαζετε το Μ3 Ε92 :original:
Χμ, μάλλον τα 420 άλογα εντυπωσιάζουν...
Δεν ξέρω πόσοι έχουν οδηγήσει γνήσιο CSL και Ε92 Μ3 για να μπορούν να συγκρίνουν.
Το αναφέρω γιατί ο τσιεφ είπε ότι θέλει να ξεφεύγει με το αμάξι που οδηγεί.

σίγουρα το σι ες ελ είναι πιο ενθουσιώδες απο το 92άρι, χωρίς αυτό όμως να κάνει το δεύτερο βαρετό.
απο την άλλη ο συμπέθερος είναι απο τους τύπους που δε σκοπεύει να κρατήσει
επ αορίστου το ίδιο αυτοκίνητο στο γκαράζ του, όπως και το μεγαλύτερο ποσοστό.
επίσεις όλες αυτές οι γνώμες δεν κάνουν το σι ες ελ χειρότερο ή κατώτερο αυτοκίνητο απο το 92άρι, αλλά κακά τα ψέματα, σε τέτοιες αγορές τη ζυγαριά
πρέπει να την δουλέψεις αρκετά.
μη νομίζεις...και εγώ ενθούζιαστ είμαι, αλλά δυστηχώς δεν έχω την άνεση ακόμα να κάνω τα κέφια μου όπως θέλω...

alexk
17-07-10, 09:50
Αλεξανδρε ισως εχεις δικιο, απο την αλλη ειναι καθαρα υποκειμενικο τι αρεσει στο καθενα...

Η διαφορα ειναι ειναι οτι ο Χριστοφορος εχει ηδη στη κατοχη του ενα Μ3 46αρι..

Για να αγορασει καποιος csl ,ενα αυτοκινητο 8 ετων, πρεπει να ειναι απολυτα σιγουρος στο τι ζηταει. Τα χρηματα δεν ειναι λιγα.

Μάνο το CSL είναι 6 ετών και όχι 8..

Επίσης δεν έχει σχέση το απλό Μ3 με το CSL, πως να το κάνουμε τώρα.
Άλλο το ένα, άλλο το άλλο.
Όποιος τα έχει ζήσει το καταλαβαίνει.

alexk
17-07-10, 09:54
σίγουρα το σι ες ελ είναι πιο ενθουσιώδες απο το 92άρι, χωρίς αυτό όμως να κάνει το δεύτερο βαρετό.
απο την άλλη ο συμπέθερος είναι απο τους τύπους που δε σκοπεύει να κρατήσει
επ αορίστου το ίδιο αυτοκίνητο στο γκαράζ του, όπως και το μεγαλύτερο ποσοστό.
επίσεις όλες αυτές οι γνώμες δεν κάνουν το σι ες ελ χειρότερο ή κατώτερο αυτοκίνητο απο το 92άρι, αλλά κακά τα ψέματα, σε τέτοιες αγορές τη ζυγαριά
πρέπει να την δουλέψεις αρκετά.
μη νομίζεις...και εγώ ενθούζιαστ είμαι, αλλά δυστηχώς δεν έχω την άνεση ακόμα να κάνω τα κέφια μου όπως θέλω...

Μα εξαρτάται τι θέλει κανείς.
Εγώ ήθελα το απόλυτο Μ, δεν με νοιάζουν navigation και τηλεοράσεις σε ένα σπορ αυτοκίνητο.
Επίσης ήθελα μικρό βάρος γιατί 1800 κιλά και σπορ αμάξι, είναι δύο διαφορετικές έννοιες.
Ήθελα την απόλυτη αίσθηση και όχι κούρσα για την autobahn.
Επίσης δεν με νοιάζει αν είναι άνετο στην πόλη, γιατί σχεδόν ποτέ δεν το παίρνω να πάω στην κίνηση.

Την δευτέρα όμως στην πίστα γάζωσε ! Τι να λέμε τώρα.

Thomelef
17-07-10, 10:07
Μα εξαρτάται τι θέλει κανείς.
Εγώ ήθελα το απόλυτο Μ, δεν με νοιάζουν navigation και τηλεοράσεις σε ένα σπορ αυτοκίνητο.
Επίσης ήθελα μικρό βάρος γιατί 1800 κιλά και σπορ αμάξι, είναι δύο διαφορετικές έννοιες.
Ήθελα την απόλυτη αίσθηση και όχι κούρσα για την autobahn.
Επίσης δεν με νοιάζει αν είναι άνετο στην πόλη, γιατί σχεδόν ποτέ δεν το παίρνω να πάω στην κίνηση.

Την δευτέρα όμως στην πίστα γάζωσε ! Τι να λέμε τώρα.

οκ συμφωνώ με όλα, γιατί και εγώ τέτοιος τύπος είμαι.
το θέμα μας όμως δεν είναι πιο απο τα δύο είναι καλύτερο...
το θέμα είναι τι αμάξι να πάρει ο χριστόφορος σύμφωνα με τα δεδομενα του, τα οποία δεν περιορίζονται μόνο σε οδηγικές απολάυσεις και κάυλες.
υπάρχει και μία γυναίκα με δύο παιδιά, γι'αυτό και άλωστε σαν μια απο τις επιλογές του υπάρχει και το ///Μ5.
μακάρι να μπορούσε να πάρει το σι ες ελ και ένα 520 ή 320.
πιστέψτε με θα το έκανε. έλα όμως που δεν μπορεί!!!

manos///3
17-07-10, 10:08
Μάνο το CSL είναι 6 ετών και όχι 8..

Επίσης δεν έχει σχέση το απλό Μ3 με το CSL, πως να το κάνουμε τώρα.
Άλλο το ένα, άλλο το άλλο.
Όποιος τα έχει ζήσει το καταλαβαίνει.

Να διορθωσω 7 ετων, απο το 2003.

Το csl ,κατα τα αλλα ενα καταπληκτικο αυτοκινητο, που εχει ως βαση του το Μ3 Ε46 επισης καταπληκτικο αυτοκινητο, που εχει ως βαση του το σασι του Ε46, ειναι ισως υπερεκτιμημενο και αψογο προιον/τεχνασμα μαρκετινγκ της εταιριας του Μοναχου.
Niche marketing

Thomelef
17-07-10, 10:12
Να διορθωσω 7 ετων, απο το 2003.

Το csl ,κατα τα αλλα ενα καταπληκτικο αυτοκινητο, που εχει ως βαση του το Μ3 Ε46 επισης καταπληκτικο αυτοκινητο, που εχει ως βαση του το σασι του Ε46, ειναι ισως υπερεκτιμημενο και αψογο προιον/τεχνασμα μαρκετινγκ της εταιριας του Μοναχου.

συμπέ... το σι ες ελ έχει αποδείξει την αξία του και έχω να πώ πως εγώ προσωπικά δεν το βρίσκω καθόλου υπερεκτιμημένο.
θα έλεγα πως το 92άρι είναι αρκετά υποβιβασμένο μετά απο αυτά που είδα.
φυσικά μιλάω για χειροκίνητο και όχι αυτόματο.

Κωνσταντίνος
17-07-10, 10:12
Μ3 Ε46 είχε ο indian chief. Και csl να πάρει, όσο πιο "ιδιαίτερο" να είναι, παραμένει ένα Μ3 Ε46.
Προς V10 είναι ο δρόμος του τώρα πιά...

Thomelef
17-07-10, 10:15
Μ3 Ε46 είχε ο indian chief. Και csl να πάρει, όσο πιο "ιδιαίτερο" να είναι, παραμένει ένα Μ3 Ε46.
Προς V10 είναι ο δρόμος του τώρα πιά...

αγάλι αγάλι... απο τα 6 μπουζί πρέπει να περάσει στα 8...
χαχαχα:th_Laie_67-1::th_Laie_67-1:
τι να λέμε τώρα εδώ τρόμαξε να ξεφύγει απο τα τέσσερα
με τα χτυπητήρια του φραπέ...

chief
17-07-10, 10:16
αληθεια ειναι:th_Laie_67-1:

manos///3
17-07-10, 10:19
συμπέ... το σι ες ελ έχει αποδείξει την αξία του και έχω να πώ πως εγώ προσωπικά δεν το βρίσκω καθόλου υπερεκτιμημένο.


Μιλάω για τα χρηματα που κοστιζε καινουργιο.
Κατι αναλογο επαναλαμβανει η bmw με το Μ3 gts.

chief
17-07-10, 10:25
τα Μ3 Ε46 2003 στην Αγγλια εχουν απο 9-13 χιλιαδες στερλινες.
τα csl 2003 εχουν απο 26-35 χιλιαδες στερλινες.
Η αληθεια ειναι οτι κρατανε την τιμη τα μαμιμενα...

Thomelef
17-07-10, 10:26
συμφωνώ πως τα λεφτά είναι αρκετά...αλλά
σε περιορισμένη και ειδική παραγωγή το κόστος είναι τεράστιο.
μέχρι να το μελετήσουν έπρεπε να φτιάξουν 1500 αμάξια. αυτό
και μόνο ανεβάζει το κόστος κάθετα. αν έφτιαχναν 5000 μονάδες,
τα πράγματα θα ήταν πολύ καλύτερα, τότε όμως δεν θα ήταν και
συλεκτικό.
στο τζι τι ες τώρα τα πράγματα είναι λογικό να ήταν εξωφρενικά,
μιάς και μιλάμε για το 1/10 της παραγωγής του σι ες ελ.
φαντάσου μόνο τουλάχιστο 2.5 χρόνια development και δοκιμές πόσα
μεροκάματα και αστοχίες έχουν δαπανηθεί για μια παραγωγή 150 μονάδων.
κακά τα ψέματα, είναι αμάξια για ΛΕΦΤΑΔΕΣ...

alexk
17-07-10, 10:28
Να διορθωσω 7 ετων, απο το 2003.

Το csl ,κατα τα αλλα ενα καταπληκτικο αυτοκινητο, που εχει ως βαση του το Μ3 Ε46 επισης καταπληκτικο αυτοκινητο, που εχει ως βαση του το σασι του Ε46, ειναι ισως υπερεκτιμημενο και αψογο προιον/τεχνασμα μαρκετινγκ της εταιριας του Μοναχου.
Niche marketing

Έχεις δει χρόνους στο Ρινγκ ?
Όχι και μάρκετινγκ το CSL.
Ακόμη και σήμερα έχει το ταχύτερο 200-0 και 100-0 από ότι αμάξι παραγωγής έχει βγει.
Το πρώτο που έχει πλευρική επιτάχυνση 1.4G και ακουλούθησαν μετά από 4 χρόνια το 997 GT3RS και 430 Scuderia.

Οι χρόνοι δεν είναι μάρκετινγκ φίλε Μάνο, μην λέμε και ότι θέλουμε.
Σχετικά με το κόστος, το CSL το δικαιολογεί μιας και το μισό αμάξι είναι κάρμπον.
Το GTS όχι μιας και είναι ένα Μ3 με ανάρτηση, φρένα, καθίσματα και rollcage.

Τέσπα, ο καθένας έχει τη δική του άποψη βέβαια άλλα όταν ένα CSL μαμά κάνει στο Ρινκ 7.41 βρες μου τι εργοστασιακό αυτοκίνητο το κάνει αυτό με 360 άλογα.

Stamatis
17-07-10, 10:33
Ο μπαχτης
παιρνει 335 και αφου βαλει επανω βισνου πικατσου σουλουμουντρουκ τσιτσιριμ πεταει και κομπλε μια αναρτηση Μ και στο τελος το πουλαει στο 1/3 απο οτι κοστισε. Σκοπος ομως ηταν το ταξιδι.
Ο ρομαντικος σπορτσμαν
παιρνει ενα ΣιΕσΕλ το αδειαζει κι αλλο και το γλενταει για παρτη του. both ways pink & brown
Ο συνειδητοποιημενος οικογενειαρχης
Μ5 τι αλλο;

Εγω θα επαιρνα ενα Τσιεζελ παντως αλλα για να μεινει στο γκαραζ μεχρι τελους.

Thomelef
17-07-10, 10:35
Έχεις δει χρόνους στο Ρινγκ ?
Όχι και μάρκετινγκ το CSL.
Ακόμη και σήμερα έχει το ταχύτερο 200-0 και 100-0 από ότι αμάξι παραγωγής έχει βγει.
Το πρώτο που έχει πλευρική επιτάχυνση 1.4G και ακουλούθησαν μετά από 4 χρόνια το 997 GT3RS και 430 Scuderia.

Οι χρόνοι δεν είναι μάρκετινγκ φίλε Μάνο, μην λέμε και ότι θέλουμε.
Σχετικά με το κόστος, το CSL το δικαιολογεί μιας και το μισό αμάξι είναι κάρμπον.
Το GTS όχι μιας και είναι ένα Μ3 με ανάρτηση, φρένα, καθίσματα και rollcage.

Τέσπα, ο καθένας έχει τη δική του άποψη βέβαια άλλα όταν ένα CSL μαμά κάνει στο Ρινκ 7.41 βρες μου τι εργοστασιακό αυτοκίνητο το κάνει αυτό με 360 άλογα.


ΝΑ ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΥΠΕΡΕΚΤΙΜΗΜΕΝΟ.
με 20 ευρώ το τετραγωνικό έναντι 15-16 του δέρματος, το οποίο δουλεύετε
τελείως στο χέρι έναντι του κάρμπον που είναι όλα καλουπωτά.
έχω 10 μέτρα κάρμπον πανί σα δείγμα στο εργοστάσιο και η τιμή του είναι δειγματική...υπολογίστε λοιπόν 2-3 ευρώ ακόμα πιο κάτω. φυσικά το φοάμ
που βάζουν μέσα απο το κάρμπον για να πάρει πάχος είναι ότι πιο άθλιο...
αλλά οκ μιλάμε για πολά κιλά κάτω. εδώ πρέπει να τα πληρωθούν, άσχετα
αν είναι τραγικά υπερεκτιμημένο...

Thomelef
17-07-10, 10:38
η επιτυχία του σι ες ελ είναι η τέλεια μελέτη που έγινε με απο τέλεσμα οι εντυπωσιακότατοι χρόνοι και το συναίσθημα που αφήνει, ακόμα και στον πιο απαιτητικό οδηγό.

Stamatis
17-07-10, 10:42
ΝΑ ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΥΠΕΡΕΚΤΙΜΗΜΕΝΟ.
με 20 ευρώ το τετραγωνικό έναντι 15-16 του δέρματος, το οποίο δουλεύετε
τελείως στο χέρι έναντι του κάρμπον που είναι όλα καλουπωτά.
έχω 10 μέτρα κάρμπον πανί σα δείγμα στο εργοστάσιο και η τιμή του είναι δειγματική...υπολογίστε λοιπόν 2-3 ευρώ ακόμα πιο κάτω. φυσικά το φοάμ
που βάζουν μέσα απο το κάρμπον για να πάρει πάχος είναι ότι πιο άθλιο...
αλλά οκ μιλάμε για πολά κιλά κάτω. εδώ πρέπει να τα πληρωθούν, άσχετα
αν είναι τραγικά υπερεκτιμημένο...
νομιζω πληρωνεις πολλα παραπανω απο μερικα μετρα καρμπον.
Σε συνθηκες 80/100 ενα csl>m3 σκετο.
για να φτασουν στα ιδια επιπεδα με aftermarket υλικα και σεταρισμα η τιμη ξεφευγει πολλα ¤¤¤¤¤¤ πιο πανω απο την αρχικη διαφορα

Χρίστος
17-07-10, 10:51
να τονισω και κατι αλλο???

ποσοι εχουν Μ3-5 και το σκιζουν??? Αρκετοι.
Ποσοι εχουν csl και το σκιζουν??? ΟΛΟΙ

Το λεω επειδη ειδα οτι μιλαμε για μεταχ και οχι για κουτα.
Και μην αρχισετε ολοι οτι δε παθαινει τιποτα, για αυτο φτιαχτηκε,ειναι σκυλι και αλλα τετοια.

Το csl ειναι ονειρο για πολλους αλλα για το τσιφ δε κανει.Αφου ειναι απο τα πρωτα που τονισε οτι δε θελει να το κρατησει αλλα θα το αλλαξει.

Thomelef
17-07-10, 10:55
νομιζω πληρωνεις πολλα παραπανω απο μερικα μετρα καρμπον.
Σε συνθηκες 80/100 ενα csl>m3 σκετο.
για να φτασουν στα ιδια επιπεδα με aftermarket υλικα και σεταρισμα η τιμη ξεφευγει πολλα ¤¤¤¤¤¤ πιο πανω απο την αρχικη διαφορα

ακριβώς αυτό λέω και εγώ.
απλώς πιο πάνω αναφέρθηκε πως λογική είναι η μεγάλη διαφορά
τιμής λόγο υπερβολικής χρήσης κάρμπον πάνω στο αυτοκίνητο εν
αντιθέση με το τζι τι ες.
τους λόγους που θεωρώ λογική την τιμή αυτών των αυτοκινήτων,
τους εξηγώ πιο πάνω. σαν παραγωγός μπορώ να καταλάβω γιατί
αυτά τα αυτοκίνητα κοστίζουν τόσο ακτιβά.
το να ρεγουλαριστεί παραπάνω απο μισό εργοστάσιο με υπεράριθμο
προσωπικό για 150 αυτοκίνητα είναι τραγικό. πάλι καλά να λεν όσοι
σκοπεύουν να τα αγοράσουν που τα εργοστάσια κάνουν τέτοια εγχειρήματα
για τα κέφια του κόσμου...

manos///3
17-07-10, 11:05
Έχεις δει χρόνους στο Ρινγκ ?
Όχι και μάρκετινγκ το CSL.
Ακόμη και σήμερα έχει το ταχύτερο 200-0 και 100-0 από ότι αμάξι παραγωγής έχει βγει.
Το πρώτο που έχει πλευρική επιτάχυνση 1.4G και ακουλούθησαν μετά από 4 χρόνια το 997 GT3RS και 430 Scuderia.

Οι χρόνοι δεν είναι μάρκετινγκ φίλε Μάνο, μην λέμε και ότι θέλουμε.
Σχετικά με το κόστος, το CSL το δικαιολογεί μιας και το μισό αμάξι είναι κάρμπον.
Το GTS όχι μιας και είναι ένα Μ3 με ανάρτηση, φρένα, καθίσματα και rollcage.

Τέσπα, ο καθένας έχει τη δική του άποψη βέβαια άλλα όταν ένα CSL μαμά κάνει στο Ρινκ 7.41 βρες μου τι εργοστασιακό αυτοκίνητο το κάνει αυτό με 360 άλογα.

Ρε συ Αλεξανδρε τους ξερω τους χρονους στη πρασινη κολαση...
Απλα αυτο που θελω να πω ειναι πως προιοντα με προαποφασισμενη περιορισμενη παραγωγη ,απο αυτοκινητα μεχρι ντοματες, προσθετουν μια αιγλη πανω σε αυτα και ολιγον δοση μυθου. Και αυτο το πληρωνεις...Η τιμη στα προιοντα ειναι και επικοινωνιακη και δινει τη τοποθετηση τους στην αγορα..στην εκτιμηση του κοσμου.
Ειμαι σιγουρος οτι αν το csl κοστιζε 200.000 ευρω και παράγονταν μονο 500 τεμ. σημερα θα ειχαμε διαφορετικη αποψη.

Thomelef
17-07-10, 11:19
αν κόστιζε 20% παραπάνω απο το κανονικό ///Μ3 με 1500 τεμάχια παραγωγής, τότε με
το 1/3 θα ήταν 60% ακριβότερο. αν τώρα δε υπολογίσεις την παραπάνω συλεκτική αξία
που θα αποκτούσε πρόσθεσε ένα ακόμα 10%.
φυσικά τα ποσοστά είναι δειγματικά μιάς και η ποσοστιέα διαφορά του ενός με του άλλου
ήταν μεγαλύτερη.

Thomelef
17-07-10, 11:24
τελικά ρε συμπέθερε τι θα πάρεις???

manos///3
17-07-10, 11:29
Τον κοβω για τσι ες ελ!

chief
17-07-10, 11:30
τελικά ρε συμπέθερε τι θα πάρεις???

:thumbsup:
https://www.youtube.com/watch?v=uZnhReqYz74

chief
17-07-10, 11:40
Το csl ειναι ονειρο για πολλους αλλα για το τσιφ δε κανει.Αφου ειναι απο τα πρωτα που τονισε οτι δε θελει να το κρατησει αλλα θα το αλλαξει.

οχι ρε δεν ειπα κατι τετοιο.
Ειπα οτι εχω αλλαξει αρκετα αμαξια γιατι τα βαριεμαι ευκολα.
Ειπα ακομη, οτι αμα παρω το csl μαλλον θα κανω και γαμηλια τελετη.

Stathis
17-07-10, 11:42
λοιπον το θρεντ κλειδωνει!

ο χριστοφορος παιρνει ινφραξιον για το βιντεο της (φτου, ακουαφορτε στο στομα) μερσεντες και, παει ολοταχως για μπαν μεχρι να στειλει φαξ την αδεια του csl...

η εναλλακτικη στο csl μπορει να ειναι ενα μονο αυτοκινητο!
ουτε Μ5, ουτε Ε92, ουτε τιποτα απο αυτα...
850 csi...! (and dry bread!)
:th_Laie_67-1::th_Laie_67-1:

chief
17-07-10, 11:45
η εναλλακτικη στο csl μπορει να ειναι ενα μονο αυτοκινητο!
ουτε Μ5, ουτε Ε92, ουτε τιποτα απο αυτα...
850 csi...! (and dry bread!)
:th_Laie_67-1::th_Laie_67-1:

και τα μυαλα στα καγκελα
:notworthy::notworthy:

Thomelef
17-07-10, 11:45
λοιπον το θρεντ κλειδωνει!

ο χριστοφορος παιρνει ινφραξιον για το βιντεο της (φτου, ακουαφορτε στο στομα) μερσεντες και, παει ολοταχως για μπαν μεχρι να στειλει φαξ την αδεια του csl...

η εναλλακτικη στο csl μπορει να ειναι ενα μονο αυτοκινητο!
ουτε Μ5, ουτε Ε92, ουτε τιποτα απο αυτα...
850 csi...! (and dry bread!)
:th_Laie_67-1::th_Laie_67-1:

άσε...
εσύ σιγά σιγά θες να βάλεις και τις βέσπες στο παιχνίδι...:hystericalbs1::hystericalbs1:

Thomelef
17-07-10, 11:47
:thumbsup:
https://www.youtube.com/watch?v=uZnhReqYz74

το'ξερα πως η συμπεθέρα είναι ο αρχηγός του σπιτιού:hystericalbs1::hystericalbs1:

Stathis
17-07-10, 11:47
άσε...
εσύ σιγά σιγά θες να βάλεις και τις βέσπες στο παιχνίδι...:hystericalbs1::hystericalbs1:

ετοιμο τον ειχα, αλλα πηγε και τσακωθηκε με το μαστορα στην κυπρο! :th_Laie_67-1::th_Laie_67-1:

Thomelef
17-07-10, 11:48
ετοιμο τον ειχα, αλλα πηγε και τσακωθηκε με το μαστορα στην κυπρο! :th_Laie_67-1::th_Laie_67-1:


χαχαχα μου τα είχε πεί στο τηλέφωνο...:th_Laie_67-1::th_Laie_67-1:

chief
17-07-10, 11:53
Που εισαι ρε Ευαγγελε? Για bania εισαι παλι??
Μονο εσυ λειπεις απο αυτο το θρεντ να μας τα ανατιναξεις για το ΤΣΕ ΕΣ ΕΛ
:D:D:D:D

Stathis
17-07-10, 11:56
οι διακοπες του βαγγελη τελειωνουν τον οκτωβριο...:D

ειπε να κανει κανενα μπανιο παραπανω φετος...

chief
17-07-10, 12:02
θα ρθει και το αμαξι μεχρι τοτε και αμα δεν ειναι csl ,
παει την γ@μησ@
:hyper:

Stathis
17-07-10, 12:07
αν δεν ειναι csl θα πεσει μπαν!
δημοκρατικα πραγματα....:th_Laie_67-1:

Stamatis
17-07-10, 12:19
Ρε στην Κυπρο μπορεις να φερεις απο Αγγλια ευκολα
Παρε ενα nsx.
να το εχω οποτε κατεβαινω.




τι δε σου αρεσει;

και τι με νοιαζει εμενα!

chief
17-07-10, 13:25
Μ αρεσει πολύ. Ειδικά το NSX-R ειναι αλλη φαση.
Δεν σε βολευει ομως. Τα καθισματα δεν γερνουν προς τα πισω.





Με το csl θα κανεις την δουλιτσα σου στο πισω καθισμα.
Και θα εχει και air-contition...

Stamatis
17-07-10, 14:27
και νομιζεις τωρα οτι θα εχω προσβαση σε nsx-r και θα ασχολουμαι με την κουμπαρα;
αμα και ΑΝ βρω χρονο μπορει να την παω για καφε.
αντε και μια ξεπετα στην Αγλαντζια και μεχρι εκει.

bill_m3
17-07-10, 14:46
Ακόμα το συζητάτε?????????????

Αρχηγέ μου να πάρεις Τσι εσ ελ πάει και τελείωσε, να βάλεις πολλές φώτο-βίντεο και να τα δείχνουμε στα εγγόνια μας :thumbsup: :thumbsup:

Αφού έχεις την δυνατότητα, αυτό να κάνεις! Αν το βαρεθείς μετά από χρόνια, θα το πουλήσεις παραπάνω απ΄ότι το πήρες!!

stratos
17-07-10, 16:46
και νομιζεις τωρα οτι θα εχω προσβαση σε nsx-r και θα ασχολουμαι με την κουμπαρα;
αμα και ΑΝ βρω χρονο μπορει να την παω για καφε.
αντε και μια ξεπετα στην Αγλαντζια και μεχρι εκει.

Ασχετο αλλά 5 χρόνια φοιτητής εκεί έμενα. Kαι δεν χρειαζόταν NSX για να το κάνεις αυτό :whistle:


Χριστόφορε πάρε Τσεφ ες ελ. Εγώ θα έχω το αυτοκίνητο του Μαρτίνου

chief
17-07-10, 17:50
το εκανε με το πιο αργο Golf της Κυπρου.
Ελπιζω να θυμασε ακομη την τσουνα που εφαγες απ το σμαρτ.:thefinger:

stratos
17-07-10, 17:52
Την θυμάμαι. Ξεκίνησες στην δεύτερη κόρνα, ήμουν δικάβαλος, είχα 95άρα, είχαμε πιεί ξύδια. Αλλά η κολώνα ήταν κολώνα χαχαχαχαχαχαχα

Thomelef
17-07-10, 17:55
Την θυμάμαι. Ξεκίνησες στην δεύτερη κόρνα, ήμουν δικάβαλος, είχα 95άρα, είχαμε πιεί ξύδια. Αλλά η κολώνα ήταν κολώνα χαχαχαχαχαχαχα

τον έχουν μάθει όλοι πλέον...
ρε σεφ έχεις καταντήσει αηδία πλέον:thefinger::thefinger::thefinger:

chief
17-07-10, 18:01
και ο Σνουπης "δικαβαλος" θα ειναι οταν τον πετυχω εδω:whistle:

Thomelef
17-07-10, 18:06
απορώ εσένα πως και σε πετυχάινουν μονό και όχι τρικάβαλο με τους
δυο τσαγλαναράδες που έχεις μπλέξει. στη μπέμπα ακόμα κρυφούς τους κρατάμε
τους υποψήφιους. μόνο τον πατέρα να δεί φτάνει για να ξαναμπεί εκεί απο όπου
βγήκε...

Thomelef
17-07-10, 18:08
συμπέθερε anyways f.u μέχρι οκτώμβρη πρέπει να έχεις τελειώσει για να έρθεις και σέρρες.
και εσύ ακόμα δεν έχεις αποφασίσεις πόσα μπουζί θα έχει το αμάξι σου.