PDA

Επιστροφή στο Forum : Omnia II Vs Iphone 3Gs 32gb Vs HTC HD2



dark_niaou
02-01-10, 17:31
Κυριοι μιας και η ωρα για ανανέωση των εταιρικων πλησιάζει, θέλω την γνώμη σας γαι το ποια θα ειναι η καλυτερη επιλογή!!

Υγ: Αυτή την στιγμή έχω το HTC HD

bill_m3
02-01-10, 17:58
Επειδή έχω το iphone , είχα omnia kai htc, το iphone δεν παίζεται αν το χρησιμοποιείς περισσότερο ως τηλέφωνο και internet, αν θέλεις εφαρμογές τότε wm!!!
Αν το αλλάξω, θα το κάνω μόνο για το καινούργιο iphone!!

m-power_01
02-01-10, 18:00
Apple λεμε...

Stathis
02-01-10, 18:04
τα εχουμε πει ανζέλ...;)

dark_niaou
02-01-10, 18:13
Σταθη την ψηφο σου...

Stathis
02-01-10, 18:25
αν και το hd 2 δεν το εχω δει, απο τη στιγμη που πηρα το iphone στα χερια μου πριν 2 χρονια, δεν το αποχωριζομαι...

εως τοτε αλλαζα τηλεφωνο το αργοτερο καθε 2 μηνες....

BILL007
02-01-10, 18:27
+1 στο iphone...Πολλοί φίλοι μου είναι υπερευχαριστημένοι!!!!

dark_niaou
02-01-10, 18:32
εσεις που εχετε ψηφίσει το Ιphone έχετε δει το HD 2??

330Ci
02-01-10, 20:03
Δεν ξέρω για τα υπόλοιπα, αλλα το iPhone έχει γίνει απο πέρισυ το Φεβρουάριο φυσική προέκταση του χεριού μου και δεν το αφήνω, παρά μόνο για iPhone 128 (όταν βγεί)
Έχω δει αρκετά touch screen, την ακρίβεια και την απόκριση του iPhone δεν την έχει κανένα. Και φυσικά ποιότητα κατασκευής Apple. Όχι φυσικά οτι δεν έχει μειονεκτήματα, αλλά με 85.000 εφαρμογές απλώς δεν παίζεται...

Vasilis
02-01-10, 21:11
Iphone κ ξερο ψωμι.....απλα δεν ξεκολλας απο την ευχρηστια κ τις δυνατοτητες που προσφερει...παντα με ενα καλο πακετο για ιντερνετ....εχει απεριοριστες δυνατοτητες!!!!!

Χρίστος
02-01-10, 21:28
θα συμφωνησω με τους απο πανω.
οτι εχει να κανει με wm εχει προβλημα.μετα απο λιγο καιρο θα αρχισει να ανταποκρινεται πιο αργα και θα θελει φορματ.Παντα η microsoft ειχε προβληματα στο βαλε βγαλε εφαρμογες(παντα κατι εμενε...)
ειχα επαφη με το hd2,με το Οmnia και πριν λιγες μερες και με το Μ1 αν ο λεω καλα της vodafone.
Exωντας συνηθησει το apple, τα υπολοιπα απλα με εκαναν να νυσταξω.
Ισως το hd2 να με εξεπληξε στην αρχη με την πολυ καλης ποιοτητας οθονη του.απο κει και περα για δοκιμασε να το βαλεις στη τσεπη και να κατσεις.....

Ψηφησα το apple με τη μονη προυποθεση φυσικα οτι θα το εχεις μαζι με ιντερνετ.Ακομα ή θα το συνδεσεις με πιστωτικη για να κατεβαζεις και τα αναγκαια(ψιλομετρια λυση) ή θα αναψεις ενα κερακι στο αγαπητο πιτσιρικα γιωργο που καιει(geohot) και θα προβεις στην λυση που προσφερει με οτι αυτο συναιπαγεται.

Ο,τι αλλο θες αγγελε εδω ειμαστε!

ΦΑΝΗΣ
03-01-10, 01:29
Το Iphone με χίλια,είναι εργαλείο!!!και πιο αξιόπιστο...

vasilis e30
03-01-10, 10:53
εχω το htc touch diamond 1,πολυ καλο.το εχω αρκετο καιρο.
εχω δει κ το hd2 που το εχει φιλος,αρκετα καλο φαινοταν,αλλα δεν το εψαξα να δω ολες τις δυνατοτητες του

mpempas
03-01-10, 11:21
iphone....απλα....

Subarufan
03-01-10, 19:30
αν και το hd 2 δεν το εχω δει, απο τη στιγμη που πηρα το iphone στα χερια μου πριν 2 χρονια, δεν το αποχωριζομαι...

εως τοτε αλλαζα τηλεφωνο το αργοτερο καθε 2 μηνες....

+1 και εγω ακριβως τα ιδια!

Samaro
03-01-10, 21:35
Κάθε συσκευή έχει τα σύν & τα πλήν της.
Εξαρτάται βασικά απο τη χρήση για την οποία τη θέλουμε (πχ Ιντερνετ,φωτό ,GPS,κλπ) το λογισμικό,την αξιοπιστία της αλλα και το service.
Επειδή κι εγώ ψάχνομαι τελευταία για αλλαγή κινητού βρήκα αυτό το link: https://www.myphone.gr/forum/
το οποίο πιστεύω οτι βοηθάει αρκετά.

chris z3
04-01-10, 02:40
iphone......οχι επειδη εχω ενα αλλα επειδη πιστευω οτι δνε του λειπει τιποτα....
με εχει εντυπωσιασει!

Χρίστος
04-01-10, 07:55
κι όμως του λείπει.η καλή κάμερα κ τ φλας!!!

bill_m3
04-01-10, 08:13
κι όμως του λείπει.η καλή κάμερα κ τ φλας!!!

Και δεν αλλάζει μπαταρία (γίνεται αλλά με δυσκολία!!)!

Κωνσταντίνος
04-01-10, 09:27
HTC Touch Pro 2
Εχω το HTC Touch Pro και με έχει αφήσει υπερευχαριστημένο. Το 2 είναι ακόμα καλλίτερο.
Οι συσκευές που γίνονται "μανία" δε με συγκινούν (iphone)

oldcarskickass
04-01-10, 10:24
HTC αλλά ΟΠΟΙΟΔΗΠΟΤΕ HTC ΔΕΝ έχει Windows Mobile.

Δεν υπάρχει σύγκριση μεταξύ iPhone και HTC (υπέρ του HTC), το μόνο θετικό που βρίσκω ότι έχει το iPhone είναι το multitouch.

Από ταχύτητα και λειτουργίες (free και όχι crakcked) δε συγκρίνεται το HTC.

Με το HTC παίρνεις μια πλατφόρμα συνεργάσιμη με ΟΛΑ τα λειτουργικά PC ενώ στο iPhone παίρνεις μια καλή οθόνη αφής η οποία συνεργάζεται με ΜΙΑ ΚΑΙ ΜΟΝΟ βιβλιοθήκη. Έλεος δλδ στο 2010 μπήκαμε.

Stathis
04-01-10, 10:46
το μόνο θετικό που βρίσκω ότι έχει το iPhone είναι το multitouch.

και ομως...
αν και εχει πολλα παρωχημενα στοιχεια (καμερα, μηνυματα, κλειδωμενο bt κλπ), αν και ειναι κουμουτσα, αν και υπαρχει πληθος συσκευων με περισσοτερες δυνατοτητες, αν και ειναι πανακριβο...
το multitouch σε συνδυασμο με το UI αποδειχθηκαν αρκετα ωστε να του δωσουν μακραν (πολυ μακραν) την πρωτη θεση με εκατομμύρια συσκευες...
ηταν η εκπληξη των δυο τελευταιων ετων στην κινητη, ενα προϊον που επιασε ολους στον υπνο.

εγω ειμαι ενας απο τους χρηστες ΠΟΥ ΔΕΝ ΤΟ ΑΛΛΑΖΩ.
λετε ο στηβ τζομπς να μας κανει καμια περιεργη πλυση εγκεφαλου μεσω του λογισμικου?:shok::th_Laie_67-1:

stratos
04-01-10, 17:21
Είναι το δέυτερο iphone που έχω και πάλι το επόμενο θα είναι iphone....

YAz
04-01-10, 18:51
Εγώ πάντως έχω ένα ταπεινό ΝΟΚΙΑ 5800, και είμαι απόλυτα ευχαριστημένος μαζί του.
Κάπου διάβασα ότι δεν έχει την "καλή" τεχνολογία touch (Δε θυμάμαι πως ονομάζονται) αλλά σε απόκριση κτλ, είμαι πολυ ευχαριστημένος.
Για μένα ένα θετικό είναι πως είναι ... ΝΟΚΙΑ, και αυτό επειδή όλα μου τα χρόνια είχα απ'τη συγκεκριμένη μάρκα κινητά, συνήθισα τις εφαρμογές και κυρίως είναι πολύ εύχρηστο.
Το Iphone είναι πολύ καλό για μένα (άλλωστε αυτό ψήφισα γιατι τα Windows mobile μου την δίνουν απίστευτα) αλλά για ένα τέτοιο κινητό το θεωρώ κατάντια να μην έχει καλή κάμερα, το να πρέπει να κάνεις κάτι διάφορες χακεριές που ακούω για να είναι τελείως ελεύθερο (δε ξέρω αν ισχύει και για τα τελευταία) και επιπλέον μου την δίνει απίστευτα που πρέπει να έχεις itunes για να το δουλέψεις.

Α .. και τότε βέβαια (πριν από 1 χρόνο) το 5800 το πήρα γιατί είχε 350¤ ενώ όλα τα άλλα ξεφεύγαν από 550¤ και πάνω.

Driver M
04-01-10, 19:23
Εγώ πάντως έχω ένα ταπεινό ΝΟΚΙΑ 5800, και είμαι απόλυτα ευχαριστημένος μαζί του.
Κάπου διάβασα ότι δεν έχει την "καλή" τεχνολογία touch (Δε θυμάμαι πως ονομάζονται) αλλά σε απόκριση κτλ, είμαι πολυ ευχαριστημένος.
Για μένα ένα θετικό είναι πως είναι ... ΝΟΚΙΑ, και αυτό επειδή όλα μου τα χρόνια είχα απ'τη συγκεκριμένη μάρκα κινητά, συνήθισα τις εφαρμογές και κυρίως είναι πολύ εύχρηστο.
Το Iphone είναι πολύ καλό για μένα (άλλωστε αυτό ψήφισα γιατι τα Windows mobile μου την δίνουν απίστευτα) αλλά για ένα τέτοιο κινητό το θεωρώ κατάντια να μην έχει καλή κάμερα, το να πρέπει να κάνεις κάτι διάφορες χακεριές που ακούω για να είναι τελείως ελεύθερο (δε ξέρω αν ισχύει και για τα τελευταία) και επιπλέον μου την δίνει απίστευτα που πρέπει να έχεις itunes για να το δουλέψεις.

Α .. και τότε βέβαια (πριν από 1 χρόνο) το 5800 το πήρα γιατί είχε 350¤ ενώ όλα τα άλλα ξεφεύγαν από 550¤ και πάνω.

Kι εγώ το 5800 έχω και πραγματικά έχω μείνει πολύ ευχαριστημένος. Και ας μην είναι multitouch όπως τo Iphone. Έχει πολλές λειτουργίες όπου το τελευταίο δεν έχει ή υπολείπεται. Θεωρώ απαράδεχτο ένα κινητό να κοστίζει ένα κάρο λεφτά και να μην έχει μια αξιοπρεπή κάμερα, bluetooth ανοιχτό και να θέλει ειδικό λογισμικό για να τραβήξει βίντεο. Καλή η ευχρηστία και εκεί το παραδέχομαι, αλλά κάπου υπάρχει και το λεγόμενο value for money και εκεί το κινητό της apple υστερεί πολύ, όπως και οι υπολογιστές της ίδιας εταιρείας αλλά και το i pod. Εγώ θα προτιμούσα το hd, που εκτός από πολύ περισσότερες δυνατότητες είναι και λιγότερο φορεμένο...

tamtamcafe
04-01-10, 20:11
μιας και ηρθε η ωρα της αναβαθμισης με το καλο να παρεις ενα καινουριο και να μου δωσεις εμενα αυτο το παλιοοοο το μεταχειρισμεεεεενοοοοο φανταστικε φιλεεεεε ε?ε?