PDA

Επιστροφή στο Forum : Ε92 Μ3 upgrade



andreasm3
13-07-10, 11:18
καλημερα αδερφια,ειμαι κατοχος μ3ε92,σκεφτομαι να βαλω στο εργαλειο τα εξης¨1ον πισω φωτα απο το facelift k 2oν προκαταλυτες της schnitzer.μ ενδιαφερει η γνωμη σας ιδιαιτερα για την 2η επιλογη.παντως εχω ακουσει πολυ καλα λογια κ μαλιστα με τα τελικα της μαμας απειραχτα.ευχαριστω εκ των προτερων,αντρεας.

Stathis
13-07-10, 11:23
καλως τον, τα πισω φωτα ειναι ωραια...

οσον αφορα τους προκαταλυτες η schnitzer δεν εχει κατι...
προφανως θα το κανεις στο σπανο...

ο σπανος χρησιμοποιει το κιτ της νοελε (σωληνες και προγραμμα), με πολυ καλα αποτελεσματα.
ο μερλιν εχει βαλει αυτη τη λυση.

andreasm3
13-07-10, 11:32
καλως τον, τα πισω φωτα ειναι ωραια...

οσον αφορα τους προκαταλυτες η schnitzer δεν εχει κατι...
προφανως θα το κανεις στο σπανο...

ο σπανος χρησιμοποιει το κιτ της νοελε (σωληνες και προγραμμα), με πολυ καλα αποτελεσματα.
ο μερλιν εχει βαλει αυτη τη λυση.

σταθη θα βαλω μονο τους σωληνες με πολυ καλα αποτελεσματα οπως μου ειπαν κ μαλιστα χωρις να εχουμε check engine.ξερεις αν ειναι οντως ετσι?παντως επεμεναν οτι ειναι schnitzer

Monsta
13-07-10, 11:35
Τα νέα φώτα πίσω είναι απίστευτα. Τα είδα στου yiannisv το Ε92 βράδυ αναμμένα εν κινήση και έπαθα πλάκα. Φαρδαίνει όλο το αυτοκίνητο.

Christos 330
13-07-10, 11:46
Τα φωτα ειναι αλλη φαση Αντρεα . . .

Γνωμη μου ειναι να βαλεις και ενα τελικο τις ιδιας εταιριας . . .

Ο ηχος ειναι για πολλα εγγεφαλικα . . .

https://www.youtube.com/watch?v=gb_ARUTzfoo&feature=PlayList&p=009D3CA841CCEAF4&playnext_from=PL&playnext=1&index=26

Stathis
13-07-10, 11:50
σταθη θα βαλω μονο τους σωληνες με πολυ καλα αποτελεσματα οπως μου ειπαν κ μαλιστα χωρις να εχουμε check engine.ξερεις αν ειναι οντως ετσι?παντως επεμεναν οτι ειναι schnitzer

η schnitzer βγαζει μονο αεροδυναμικα βοηθηματα προφυλακτηρες, ζαντες κλπ.
κατα τα αλλα οι εξατμισεις (καζανακια) που πουλαει ειναι ρεμους, ενω τα κιτ φρενων ειναι απο amg.

μπορεις να δεις και στο site τους δεν εχουν κιτ σωληνων που αφαιρει προκαταλυτες.
https://www.ac-schnitzer.de/en/bmw-cars/product/3er/e92-m3-since-2007/engineering/

τελος παντων, για την ιδια λυση μιλαμε, ειναι καλη.

andreasm3
13-07-10, 11:50
Τα φωτα ειναι αλλη φαση Αντρεα . . .

Γνωμη μου ειναι να βαλεις και ενα τελικο τις ιδιας εταιριας . . .

Ο ηχος ειναι για πολλα εγγεφαλικα . . .

https://www.youtube.com/watch?v=gb_ARUTzfoo&feature=PlayList&p=009D3CA841CCEAF4&playnext_from=PL&playnext=1&index=26

χρησταρα παμε για πολλα μετα....

Stathis
13-07-10, 11:53
αν ενδιαφερεσαι εκτος του κιτ και για καζανακια, ενας φιλος ειχε ελαχιστα μεταχειρισμενα.
μπορω να τον ρωτησω αν τα εχει ακομα...

Monsta
13-07-10, 12:13
Τα φωτα ειναι αλλη φαση Αντρεα . . .

Γνωμη μου ειναι να βαλεις και ενα τελικο τις ιδιας εταιριας . . .

Ο ηχος ειναι για πολλα εγγεφαλικα . . .



Εγώ ήδη έπαθα 2-3 απανωτά !!!! Παναγία μου !!!! :shok::shok::shok: Να μην είχε και αυτά τα tips στο τέλος....

m3est
13-07-10, 12:28
σταθη θα βαλω μονο τους σωληνες με πολυ καλα αποτελεσματα οπως μου ειπαν κ μαλιστα χωρις να εχουμε check engine.ξερεις αν ειναι οντως ετσι?παντως επεμεναν οτι ειναι schnitzer

Πραγματι εχει αποτελεσμα σε αποδοση.Το εχω κανει στο αυτοκινητο του φιλου Merlin που φοραει και Noelle προγραμμα.Το μονο που πρεπει να ξερεις ειναι οτι επειδη αφαιρουνται οι προκαταλυτες μετα απο λιγο διαστημα θα αρχισει να χαλαει το τελικο της μαμα εξατμισης.Ειναι λογικο λογω αυξημενης πιεσης καυσαεριων.Κατα τ αλλα θα το ευχαριστηθεις λογω αλλαγης θορυβου και αποδοσης.

yodas
13-07-10, 12:46
για τα facelift φώτα βγήκε retrofit από bmw?

andreasm3
13-07-10, 14:54
για τα facelift φώτα βγήκε retrofit από bmw?
επικοινωνησα κ υπαρχει η αναλογη πλακετα,παρασκευη θα εχουμε μπαξιμο..

yodas
13-07-10, 15:02
άντε να πέρνουμε σειρά....

andreasm3
13-07-10, 20:19
άντε να πέρνουμε σειρά....

το εργαλειο το κρατας μυστικο φιλαρακι? δν θα το δουμε κι εμεις?:whistle:την παρασκευη παντως που θα βγει απο τα πιτς το μ3 ,θα προσπαθησω να παιξουν φωτο...

Monsta
13-07-10, 20:51
Με το καλό Αντρέα. Βάλε μπρος και τις εξατμίσεις να λυσσάξει το κτήνος.

Περιμένουμε φωτό, αλλά το καλύτερο απ όλα με τα νέα φώτα θα είναι να δεις το αμάξι σου από πίσω ενώ θα το οδηγεί άλλος. Θα πάθεις πλάκα!!!

andreasm3
13-07-10, 21:51
Με το καλό Αντρέα. Βάλε μπρος και τις εξατμίσεις να λυσσάξει το κτήνος.

Περιμένουμε φωτό, αλλά το καλύτερο απ όλα με τα νέα φώτα θα είναι να δεις το αμάξι σου από πίσω ενώ θα το οδηγεί άλλος. Θα πάθεις πλάκα!!!

φιλαρακι ακουσα το μ3 του σπανου κ με τελικα schnitzer πανω, ο ηχος σου σηκωνει την τριχα,νομιζω οτι σε ταξιδι ομως θα υπαρχει θεματακι...τα φωτα ειναι οντως απλα απιστευτα...εχεις δικιο!

VanVIC
13-07-10, 22:04
Τα νέα φώτα πίσω είναι απίστευτα. Τα είδα στου yiannisv το Ε92 βράδυ αναμμένα εν κινήση και έπαθα πλάκα. Φαρδαίνει όλο το αυτοκίνητο.

Τα είδα κι εγώ εκείνο το βράδυ και είναι τουλάχιστον εντυπωιακά, αισθητικά, η συγκεκριμένη αναβάθμιση αξίζει.

Vasilis
13-07-10, 23:14
Τα είδα κι εγώ εκείνο το βράδυ και είναι τουλάχιστον εντυπωιακά, αισθητικά, η συγκεκριμένη αναβάθμιση αξίζει.

:thumbsup::thumbsup:συμφωνω κ γω ...αλλαζει ολος ο ποπος:whistle:...!

lourbas
20-07-10, 18:19
Για οποιον θελει να ξοδεψει σωστα λεφτα θεωρω πως η 'βελτιωση' εξω προκαταλυτες κ προγραμα ειναι πολυ δυνατος συνδιασμος...
Μαλιστα υπαρχουν Μ3 ε92 στην πιατσα τα οποια ειναι ετσι ακριβως κ παρουσιαζονται μαμα.....thumb\

Κ μαλιστα με κοφτη τελικης οχι βγαλμενο....:hystericalbs1: