PDA

Επιστροφή στο Forum : Αντιπροσωπειες ΒΜW-Πατρα



ghost-rider
07-07-10, 10:46
Το συγκεκριμενο σκηνικο διαδραματιστηκε στην αντιπροσωπεια της Πατρας.
Πριν απο ενα και βαλε περιπου μηνα παραγγελνω στην αντιπροσωπεια βασεις για πισω δαγκανες και βαση-τασακι για να κατεβασω χαμηλα τον κλιματισμο σε ενα Ε46.
Παρολη την επιμονη μου οτι στο εσωτερικο εχω βαση με υποδοχη για το πανελ με τους πολλους διακοπτες, μου παραγγελνουν και καλα οτι βγηκε με βαση τον αριθμο πλαισιου μου. Και μετα απο μια βδομαδα ερχεται μια βαση η οποια ειναι για μοντελα που εχουν μονο ενα διακοπτη( μονο του DSC. Ειναι διαφορετικη αν εχεις απο δυο και πανω). Και αρχισαν να μου λενε οτι πρεπει να παραγγειλω και το πανελακι με το διακοπτη. Και το κουρτινακι μου τι θα το κανω? Θα το καταργησω?
Μετα απο επιμονη, και αφου αναγκαστηκα να ξηλωσω το δικο μου για να δουν τη διαφορα, κοιτανε στον υπολογιστη τους και βλεπουν οτι για καθε μοντελο δινει δυο διαφορετικες βασεις αναλογα με τον αριθμο των διακοπτων. Δινετε νεα παραγγελια, και μου ανακοινωνουν οτι εχει αλλη τιμη.
Μου λενε και τα δυο πραγματα που περιμενω(βαση κλιματιστικου και βασεις για δαγκανες) μια τιμη και αφιξη σε 10 μερες.
Χτες, μετα απο ενα σωρο στησιμο, πηρα τις βασεις των φρενων. Για τη βαση του κλιματιστικου ουτε λογος.
Το ωραιο ειναι οτι παρολο που η καθυστερηση δεν ειναι δικια μου ευθυνη, ΜΟΥ ΦΟΡΤΩΣΑΝ ΑΝΑΤΙΜΗΣΕΙΣ, ΑΥΞΗΣΗ ΦΠΑ κλπ. Και φτασαν οι δαγκανες μην τα πολυλογω απο 260 στα 315! Τους ρωταω τι γινεται, τους λεω τι ειχαμε συμφωνησει και μου το ριχνουν στα 298! Δεν ηθελα να κανω φασαρια και δεν θελω να γινομαι γυφτος για 40 ευρω, αλλα συγνωμη, τι φταιω εγω για τις ανατιμησεις? Εγω ποτε τα παρηγγειλα?
Σε μας θα φορτωνουν τη δικια τους ελλειψη οργανωσης?
Αυτο σιγουρα δεν λεγεται επαγγελματισμος.
Και θα παρει αυξηση και η βαση του κλιματιστικου(λογω ανατιμησεων, γιατι το δεχομαι οτι εχει διαφορα τιμης σε σχεση με τη λαθος που μου φεραν αρχικα)? Τι φταιω ρε εγω?
Εγω δηλαδη γιατι αν δωσω σε καποιον μια προσφορα για το σπιτι του, το μαγαζι του η οτι αλλο, οτι αυξησεις και να γινουν θα τις φαω στον κ.... μου και αν χρειστει θα μπω μεσα η θα παιξω στο κοστος για να δωθει στην τιμη που συμφωνηθηκε? Μακακας ειμαι?
Η μηπως αυτοι ξαφνικα εγιναν υπερβολικα εξυπνοι? Καθηγητες πανεπιστημιου ενα πραγμα. Με διδακτορικα στην εκμεταλλευση.

bill_m3
07-07-10, 10:51
Τώρα να πω ότι φταις??????

Το λέω!!!!! (χωρίς παρεξήγηση :original: :original: )

Τόσες προσφορές μας έχουν δώσει σαν φόρουμ και πας σε αντιπροσωπεία!!

Την επόμενη φορά ρίξε ένα μαιλ εδώ :

https://www.bmwfans.gr/forum/showthread.php?t=1863

ή σε όποιον άλλο θέλεις :thumbsup: :thumbsup:

ghost-rider
07-07-10, 11:00
Τώρα να πω ότι φταις??????

Το λέω!!!!! (χωρίς παρεξήγηση :original: :original: )

Τόσες προσφορές μας έχουν δώσει σαν φόρουμ και πας σε αντιπροσωπεία!!

Την επόμενη φορά ρίξε ένα μαιλ εδώ :

https://www.bmwfans.gr/forum/showthread.php?t=1863

ή σε όποιον άλλο θέλεις :thumbsup: :thumbsup:

Ο μονος λογος που πηγα ηταν για να μην ψαχνω, να μην τρεχω, και να ξεμπερδευω γρηγορα. Αλλα αυτοι ειναι χομπιστες ερασιτεχνες που αυτοαποκαλουνται επαγγελματιες. Αν μου διναν απο την αρχη τιμη με ανατιμηση δε θα μιλαγα. Αλλα νομιζω οτι αυτο που κανουν ειναι απαραδεκτο. Ασε που με τοση καθυστερηση θα ειχαν ερθει και απο το e-bay.

Σε ευχαριστω για την ενημωρωση Bill δεν το ειχα υποψιν μου.

Κωνσταντίνος
07-07-10, 11:24
Υπάρχει και ο άλλος τρόπος για να παραγγέλνεις συγκεκριμένα αυτό που θέλεις.
Μπαίνεις στο https://www.bmwfans.info (https://www.bmwfans.info/) βρίσκεις το ανταλλακτικό που θέλεις, και το παραγγέλνεις με το part number. Αυτό κάνω εγώ όταν χρειάζομαι κάτι.
Ετσι δεν γίνονται παρεξηγήσεις σχετικά με την ορθότητα του ανταλλακτικού.

z3 2.2
07-07-10, 14:43
Η επιμονη του "ανταλλακτικου" (ο ανταλλακτικος=υπαληλος ανταλλακτικων) να σου δωσει αυτο που νομιζε εκεινος χωρις να λαμβανει υπ οψην του τις διευκρινησεις σου ειναι ενδειξη ξερολιασης κλπ κλπ,πραγμα το οποιο θα αφησω ασχολιαστο.

τωρα στο θεμα οτι τα ανταλλακτικα σου ηρθαν μετα την αυξηση του φπα και ειχαν διαφορετικη τιμη ο μονος που φταιει ειναι εκεινο το σκουλικι ο Παπακωνσταντινου!

patriNOS
07-07-10, 14:46
Η επιμονη του "ανταλλακτικου" (ο ανταλλακτικος=υπαληλος ανταλλακτικων) να σου δωσει αυτο που νομιζε εκεινος χωρις να λαμβανει υπ οψην του τις διευκρινησεις σου ειναι ενδειξη ξερολιασης κλπ κλπ,πραγμα το οποιο θα αφησω ασχολιαστο.

τωρα στο θεμα οτι τα ανταλλακτικα σου ηρθαν μετα την αυξηση του φπα και ειχαν διαφορετικη τιμη ο μονος που φταιει ειναι εκεινο το σκουλικι ο Παπακωνσταντινου!

ο βασιλης παπακωνσταντινου?

z3 2.2
07-07-10, 14:49
ο βασιλης παπακωνσταντινου?

Ο υπουργος οικονομιας ρε!!!!:thumbsup:

patriNOS
07-07-10, 15:04
Ο υπουργος οικονομιας ρε!!!!:thumbsup:

α γιατι για τον μπιλαρα δεν σηκωνω κουβεντα... :th_Laie_67-1::th_Laie_67-1:

bimmer-corfu
08-07-10, 07:57
να παέι ο Patrinos να καθαρίσει εκ μέρους του forum!:thumbsup:

Z4 DCT
08-07-10, 07:59
α γιατι για τον μπιλαρα δεν σηκωνω κουβεντα... :th_Laie_67-1::th_Laie_67-1:

Ποιος ειναι αυτος?, εχει γραφτει στο φανς??

ghost-rider
08-07-10, 11:14
Η επιμονη του "ανταλλακτικου" (ο ανταλλακτικος=υπαληλος ανταλλακτικων) να σου δωσει αυτο που νομιζε εκεινος χωρις να λαμβανει υπ οψην του τις διευκρινησεις σου ειναι ενδειξη ξερολιασης κλπ κλπ,πραγμα το οποιο θα αφησω ασχολιαστο.

τωρα στο θεμα οτι τα ανταλλακτικα σου ηρθαν μετα την αυξηση του φπα και ειχαν διαφορετικη τιμη ο μονος που φταιει ειναι εκεινο το σκουλικι ο Παπακωνσταντινου!

Δηλαδη, αν εσυ επαιρνες κατι απο μενα, σου ελεγα οτι σε μια βδομαδα θα το παρεις, με μια τιμη ας πουμε 50 ευρω,
και αν δε στο εφερνα σε μια βδομαδα, ουτε σε δυο, αλλα ενα μηνα και κατι ψιλα μετα, και σου ελεγα και απο πανω για αυξησεις, θα ημουν λογικος????

Καθυστερησαν οσο δεν παει. Οι αλλαγες ειτε καλως ειτε κακως εγιναν. Εγω πριν ενα μηνα τα ζητησα! Αν μου τα φερναν μια βδομαδα το πολυ μετα, οπως ειχαν πει αρχικα δε θα χαν προβλημα!
Η καθυστερηση δεν ειναι δικια μου ευθυνη!
Δεν τον παω τον υπουργο οικονομιας, αλλα δε νομιζω οτι το συγκεκριμενο θεμα μπορω να του το φορτωσω.

Κωνσταντίνος
08-07-10, 11:48
Eχεις απόλυτο δίκιο για την τιμή. Η διαφορά στην τιμή προέκυψε απο δικό τους λάθος.
Το θέμα είναι ότι δεν βρίσκεις το δίκιο σου........

z3 2.2
08-07-10, 12:44
Δηλαδη, αν εσυ επαιρνες κατι απο μενα, σου ελεγα οτι σε μια βδομαδα θα το παρεις, με μια τιμη ας πουμε 50 ευρω,
και αν δε στο εφερνα σε μια βδομαδα, ουτε σε δυο, αλλα ενα μηνα και κατι ψιλα μετα, και σου ελεγα και απο πανω για αυξησεις, θα ημουν λογικος????

Καθυστερησαν οσο δεν παει. Οι αλλαγες ειτε καλως ειτε κακως εγιναν. Εγω πριν ενα μηνα τα ζητησα! Αν μου τα φερναν μια βδομαδα το πολυ μετα, οπως ειχαν πει αρχικα δε θα χαν προβλημα!
Η καθυστερηση δεν ειναι δικια μου ευθυνη!
Δεν τον παω τον υπουργο οικονομιας, αλλα δε νομιζω οτι το συγκεκριμενο θεμα μπορω να του το φορτωσω.

Σωστος εισαι.Τωρα το γιατι απο μια εβδομαδα που σου ειπαν το θεμα πηγε στον ενα μηνα....ο Θεος κι ψυχη τους...
Τουλαχιστον φανηκαν λιιιγο επαγγελματιες και σου εκαναν εκπτωση...