PDA

Επιστροφή στο Forum : angel eye πατατα...



kloukakis
01-07-10, 01:13
Παιδιά κατα λάθος έκανα μια πατάτα και κατέστρεψα το ενα angel eye μου. αντι να βάλω λαμπάκι 6W έβλα 10W μα αποτέλεσμα να λιώσει ο φακός απο την θερμοκρασία και το φως να διαθλάτε όπου ναι και να μην φωτίζει:thumbsdown:.

Το angel eye ειναι μαζί με το φακό και πέρνει λαμπάκι πυρακτώσεος(ψύρα). Μπορώ να βρω ανταλακτικό φακό και που? Δεν ξέρω καν τι μαρκα είναι το φανάρι, μπορεί να είναι της BMW? Πάντως δεν το έχω ξαναδει σε Ε36.

Όποιος ξέρει θα με υποχρεώσει γιατι δεν μπορώ να το βλέπω έτσι:thnx::thnx:

gyiama
01-07-10, 08:52
λογικα τα φαναρια σου πρεπει να ειναι της HELLA και δυστυχως δεν αλλαζει τπτ πας για ολοκληρο φαναρι φιλος επαθε κατι παρομοιο και εψαχνε μπας και βρει λυση αλλα..........!!!!!

ΥΓ μιλαμε για το αν εχεις Ε36 παντα

Κωνσταντίνος
01-07-10, 09:30
Της BMW δεν είναι. Δεν έβγαλε ποτέ για Ε36.
Τώρα ή HELLA είναι όπως είπε ο gyiama, ή DEPO ή FK.
Αυτές οι μάρκες παίζουν επι των πλήστων σε angel eyes σε Ε36.
Ανταλλακτικό δε νομίζω να βρείς. Πας για ολόκληρο φανάρι.

kloukakis
01-07-10, 11:06
δεν είναι καμία παο αυτές, δυστυχώς δενμπορώ να ανεβάσω φωτο....
είναι σαν τα εργοστασιακά ίδια, μπονο που που έχουν προντζεκτορες και δαχτυλίδια πάνω στα ντζαμάκια...

fRagile
01-07-10, 11:45
E36 με angel eyes δε βγηκε απο το εγοστασιο ,

οποτε τα φαναρια ή ειναι τα εργοστασιακα Bosch-ΖΚW και εχουν τοποθετηθει τα angel eyes

μετεπειτα ή ειναι καποιο φαναρι εμποριου,οπως ανεφεραν τα παιδια πιο πανω.

Στην πρωτη περιπτωση ,παραγγελνεις ενα σετ angel eyes και τα ξανατοποθετεις ,ενω στη

δευτερη περιπτωση παραγγελνεις ενα σετ φαναρια.

kloukakis
01-07-10, 11:50
Λοιπόν μήλησα με τον προην ιδιωκτήτη και μου είπε πως τα φανάρια είναι μαρκας in pro και τα πήρε απο κάποιο speed&style. υπάρχει αν δεν κάνω λάθος κάποιος στο φόρουμ που δουλεύει εκει?

autodream-nikos
01-07-10, 11:54
Φιλε μου δυστυχως η in-pro δεν εχει ανταλλακτικα .Δεν πας απλα για ολοκληρο φαναρι αλλα και για τα δυο γιατι δεν δινει μονο ενα αλλα σετ και των 2 φαναριων.

kloukakis
01-07-10, 12:03
Τέλεια, δλδ για το ένα μικρο τζαμάκι θα πρεπει να αλλάξω 2 φανάρια και 2 φρυδάκια + βάψιμο(που μόλις έκανα)...

Μεταχειρισμένο δεν παιζει πουθενα?

YiorgosXania
01-07-10, 12:11
κωνσταντίνε έχω φανάρια μαμά και έχω έξτρα CCFL angel eyes... στείλε π.μ.

autodream-nikos
01-07-10, 12:13
Τέλεια, δλδ για το ένα μικρο τζαμάκι θα πρεπει να αλλάξω 2 φανάρια και 2 φρυδάκια + βάψιμο(που μόλις έκανα)...

Μεταχειρισμένο δεν παιζει πουθενα?

δυστυχως φιλε μου η in-pro εχει το καλο οτι σου δινει εγγυηση για τα φαναρια ειτε παρουν υγρασια ,ειτε δεν δουλεψουν σωστα ,απο κει και περα ομως δεν δινει ουτε ανταλλακτικα ,ουτε μεμωνομενα ενα φαναρι.

kloukakis
01-07-10, 12:28
Τι να πω..... θα ψάξω και πιστεύω να τα βρω κάπου...

Γιώργο θενκς, αλλα αυτά που φοράω είναι τα μόνα που μου αρέσουν, καθώς μιάζουν με εργοστασιακά(στυλ Ε39). led και Hella δεν ειναι του γούστου μου....

Κοιτα τρεξιμο τώρα για ενά γ@μολαμπάκι....φτου

autodream-nikos
01-07-10, 12:36
Φιλε και εγω αυτα φοραω εδω και τρια χρονια και αλλα 5 φιλαρακια μουκαι δεν εχουν παθει τιποτα .Απλα ηταν η κακια στιγμη,τι να πω

valantis544
01-07-10, 12:38
Φίλος.. μην κυκλοφορείς νύχτα και είσαι οκ.

paganis
01-07-10, 14:47
κωνσταντινε αν δεν κανω λαθος ...ο ιδιοκτητης της αναφερομενης εταιριας..ειναι μελος μας και μαλιστα ενεργο! τα υπολοιπα με πμ...

fanisk
01-07-10, 15:25
Στειλε ενα pm στον M3EST Κωνσταντινε.

kloukakis
01-07-10, 16:56
Σας ευχαριστώ όλους για την βοήθεια.

Ρε valadi τι νομίζεις οτι κάνω? σπίτι πριν νυχτώσει, αλλα αυριο που πάω λευκαδα:original: και οι δρόμοι δεν έχουν φώτα τι να κάνω? Να με δει κανένα αυδακι μονόθαλμο και μετα να λεει για τη μαρκα μας?:thumbsup:

Πρόχειρα θα βγάλω τις ψύρες που αντιστοιχούν στους προβολείς για να μη δείχνει κουτσο, μεχρι να βρω μια λύση.

Πάντως πάλι τα ίδια θα μπουν γιατι τα θεωρώ μακραν τα πιο όμορφα μάτια.
Τωρα δεν φταίνε και αυτά που έβαλα λάθος λαμπάκι, αλλα ρε γμτ για 4w διαφορά τώρα θα τρέχω...:ranting2:

kloukakis
01-07-10, 17:42
όλα τα Ε36 πέρνουν τα ίδια φανάρια μπροστα?
Μια δεν είναι η διάσταση?

Κωνσταντίνος
01-07-10, 17:46
όλα τα Ε36 πέρνουν τα ίδια φανάρια μπροστα?
Μια δεν είναι η διάσταση?

Ναι, το φανάρι είναι το ίδιο. Το φλάς αλλάζει στα sedan - cabrio/coupe

kloukakis
01-07-10, 19:14
nice,
να ρωτήσω και κάτι ακόμα, τα συγκκριμενα πέρνουν xenon κανονικα?

paganis
01-07-10, 23:34
ο φανης σου εγραψε το μελος...πλεον ξερεις που να απευθυνθεις...