PDA

Επιστροφή στο Forum : ΨΗΦΙΑΚΟ ΣΗΜΑ



Z-man
29-06-10, 20:33
Φιλοι μου ξερουμε τι θα γινει απο αποψη ληψεως σηματος για την TV σε OEM NAVI με την εφαρμογη της ψηφιακης τηλεωρασης μεσω DIGEA .Θα εχουμε προβλημα η δεν αλλαζει κατι...?

NickE60
29-06-10, 20:52
Αν έχεις ψηφιακό δέκτη mpeg2, απλά θα είναι παντελώς άχρηστος... δυστυχώς

alexm
29-06-10, 21:02
Αν έχεις ψηφιακό δέκτη mpeg2, απλά θα είναι παντελώς άχρηστος... δυστυχώς

Νικολα δηλαδη γιοκ TV στα τουτου μας?

NickE60
29-06-10, 21:08
Δυστυχώς Αλέξη... το ψηφιακό tuner (Hybrid TV) της BMW που λειτουργεί σε όλη την Ευρώπη ...στην Ελλάδα δεν θα λειτουργεί ...γιατί είμαστε πολύ προχωρημένη χώρα τεχνολογικά.... :ranting2: :thumbsdown: DIGEA ...!! ποιοι είναι απο πίσω?????

PANOS-E60
29-06-10, 21:19
Μα νομίζω και πάρα πολλές οικιακές τηλεοράσεις έχουν Mpeg2 ... ούτε αυτές βλέπουν το νέο σήμα ?

michaelp900
29-06-10, 21:35
Αυτες βαζουν ψηφιακο δεκτη Mpeg-4 οπως εβαλα εγω στο αμαξι.
Εχει 2 καιρεες και ο δεκτης εχει μια θυρα HDMI,μια usb και καποιες ακομη.
:)
Κοστος 250euros

NickE60
29-06-10, 21:44
Αυτες βαζουν ψηφιακο δεκτη Mpeg-4 οπως εβαλα εγω στο αμαξι.
Εχει 2 καιρεες και ο δεκτης εχει μια θυρα HDMI,μια usb και καποιες ακομη.
:)
Κοστος 250euros

και λειτουργεί με τηλεκοντρολ έτσι? Εμείς χρειαζόμαστε και ειδικό interface... Το I-drive άχρηστο δηλαδή και κανα 1000ρικο για όλα τοποθετημένα... άστο καλύτερα :thumbsdown:

michaelp900
29-06-10, 21:50
και λειτουργεί με τηλεκοντρολ έτσι? Εμείς χρειαζόμαστε και ειδικό interface... Το I-drive άχρηστο δηλαδή και κανα 1000ρικο για όλα τοποθετημένα... άστο καλύτερα :thumbsdown:

Τα καναλια Νικο ναι,με τηλεκοντρολ αλλα πιστεψε με καμια σχεση με την αναλογικη.Εχει απιστευτο σημα και εχει ολα τα καναλια απο τα ψηφιακα.thumb

NickE60
29-06-10, 21:59
Τα καναλια Νικο ναι,με τηλεκοντρολ αλλα πιστεψε με καμια σχεση με την αναλογικη.Εχει απιστευτο σημα και εχει ολα τα καναλια απο τα ψηφιακα.thumb

Έχω ήδη υβριδικό mpeg2+αναλογικό 2σε1 δέκτη original BMW και όντως είναι εκπληκτική η ποιότητα ...αλλά τι να το κάνεις? με Sport+, Cine+, RIK κλπ δεν έχει καμία ουσία....

michaelp900
29-06-10, 22:14
Έχω ήδη υβριδικό mpeg2+αναλογικό 2σε1 δέκτη original BMW και όντως είναι εκπληκτική η ποιότητα ...αλλά τι να το κάνεις? με Sport+, Cine+, RIK κλπ δεν έχει καμία ουσία....

Εκτος απο αυτα εχει κ ολα τα ιδιωτικα.Και ετσι οπως λενε οτι στο μελλον θα μπουνε κ καποια απο τα δορυφορικα.Σκεψου τι καναλια θα πιανεις και σε τι ποιοτητα αν εισαι με το αυτοκινητο στο εξωτερικο.
Εγω τα βλεπω και σε HD 7inch.....

NickE60
29-06-10, 22:21
Εκτος απο αυτα εχει κ ολα τα ιδιωτικα.Και ετσι οπως λενε οτι στο μελλον θα μπουνε κ καποια απο τα δορυφορικα.Σκεψου τι καναλια θα πιανεις και σε τι ποιοτητα αν εισαι με το αυτοκινητο στο εξωτερικο.
Εγω τα βλεπω και σε HD 7inch.....

Ναι, με mpeg4 δέκτη λες... θα δούμε... λίγο αργότερα ίσως...

Konstantinos E60
30-06-10, 07:59
Οσοι αγοράσετε αποκωδικοποιητη προτιμήστε κάτι "καλό" !!!
Οι φθηνοί ειναι εντελώς "μάπα" και θα αντιμετωπίσετε προβλήματα (παγώματα εικόνας..κτλ)

gyiama
30-06-10, 09:15
και απ οτι ειπανε και η ΕΡΤ ακολουθει πλεον ολους τους αλλους και τα ΕΤ1 ΝΕΤ κλπ θα εκπεμπουν mpeg4!!!!!!οπως ειπε και ο Νικος παζονται πολλα!!!εμεις και το τζατζικισταν εκπεμπουμε σε mpeg4!!μεχρι και εδω βαλανε το χερι τους.....

GEORGE316
30-06-10, 10:29
μπιλιαρδο στις πλατες μας παιζουν και οπως λεει ο Φωτοπουλος ο μακαριτης...εγω θα καααααθομαι....

yodas
30-06-10, 11:48
λέτε η bmw να ασχοληθεί και να μας δώσει κάποια λύση ή είναι αδύνατον;

NickE60
30-06-10, 21:00
Σίγουρα θα βγάλει mpeg4 δέκτη (αν δεν έχει ήδη για Ιαπωνία-Κίνα κλπ) ...όταν η μόδα πάει από την Ελλάδα και στην υπόλοιπη Ευρώπη....... αλλά με την κρίση που υπάρχει διεθνώς δεν βλέπω σοβαρά κράτη και κανάλια να επενδύουν σε κάτι που θα αντικαταστήσει κάτι που ήδη έχουν και λειτουργεί χωρίς πρόβλημα...