PDA

Επιστροφή στο Forum : χρωμα για πλαστικο



kostaspop
28-06-10, 18:00
στο spoiler μου εχει καποια μικρα σιμαδια απο τα πετραδακια... Ξερει κανεις αν υπαρχει καποιο προιον για να τα βαψω τα συγκεκριμενα σημαδια? ευχαριστω

Nino
28-06-10, 18:07
και διαφορα προιοντα σε μορφη stick υπαρχουν και μπορεις να πας σε ενα χρωματοπωλειο(αυτοκινητων) και να αγορασεις ενα τεταρτακι ακριβως το χρωμα του προφυλακτηρα (απο τον κωδικο) και με ενα μικρο πινελακι... ισα ισα να τα "αγγιξεις".
Τα σημαδια μεν μπορει να καλυφθουν αλλα απο κοντα θα φαινεται η παρεμβαση σου...

Monsta
28-06-10, 18:09
Πινελάκι και χρωματάκι του αυτοκινήτου σου. Δύο περάσματα με 10' αναμονή ενδιάμεσα και βερνικάκι από πάνω με άλλο (καθαρό) πινέλο. Καλό στράγγισμα μεταξύ των σταδίων για να μη σου κάνει καρουμπαλάκι.

Η άλλη σου λύση είναι κανονικό βάψιμο σε φανοποιείο.

Monsta
28-06-10, 18:12
ακριβως το χρωμα του προφυλακτηρα

Δε το κατάλαβα αυτό...μπορείς να μας διαφωτήσεις ??

kostaspop
28-06-10, 18:13
δεν παιζει να παω σε φανοποιειο γιατι αυτα λογικα θα ξαναγινουν.. ευχαριστω για την βοηθεια

Nino
28-06-10, 18:25
Δε το κατάλαβα αυτό...μπορείς να μας διαφωτήσεις ??

Το χρωμα το προφυλακτηρα οταν αυτος ειναι βαμενος στο χρωμα του αυτοκινητου ειναι το ιδιο... απλα εγραψα προφυλακτηρα για να καταλαβει το παληκαρι.
Το δε χρωμα βγαινει απο τον κωδικο του.
Καλα βρε Κωστα τι φανταστηκες?

Monsta
28-06-10, 18:30
Το χρωμα το προφυλακτηρα οταν αυτος ειναι βαμενος στο χρωμα του αυτοκινητου ειναι το ιδιο... απλα εγραψα προφυλακτηρα για να καταλαβει το παληκαρι.
Το δε χρωμα βγαινει απο τον κωδικο του.
Καλα βρε Κωστα τι φανταστηκες?

Ξέρω γω? Μήπως τον έβαζες να πάει να σκανάρει το χρώμα του προφυλακτήρα με κανένα φασματογράφο...

:hystericalbs1:

Nino
28-06-10, 18:34
Ξέρω γω? Μήπως τον έβαζες να πάει να σκανάρει το χρώμα του προφυλακτήρα με κανένα φασματογράφο...

:hystericalbs1:

:hystericalbs1::th_Laie_67-1::th_Laie_67-1:

michaelp900
28-06-10, 22:21
https://www.bmwfans.gr/forum/images/imported/2010/06/t9tcv4-1.jpg

The ultimate magic pen or otherwise ass pen
Αμα δουλεψει,γραψτε με :th_Laie_67-1:

Monsta
29-06-10, 07:16
https://www.bmwfans.gr/forum/images/imported/2010/06/t9tcv4-1.jpg

The ultimate magic pen or otherwise ass pen
Αμα δουλεψει,γραψτε με :th_Laie_67-1:

Έχω γράψει ανάλογο θρεντ για τη φοβερή τεχνολογία του Smart Pen, που για 50 ευρώ σου δίνουν μερικά γραμμάρια......βερνίκι.
:whistle:
Μια από τις μεγαλύτερες απατεωνιές στα προϊόντα αυτοκινήτου όλων των εποχών.

Κάποιοι εκμεταλευόμενοι την ασχετοσύνη του κοσμάκη κονόμισαν εις βάρος του.


https://www.bmwfans.gr/forum/showthread.php?t=2593

kostaspop
21-07-10, 16:09
χθες πηγα στα carfour και ειδα ενα προιον της SONAX για βαψιμο πλαστικων ... Γνωριζει κανεισ αν ειναι καλο?

GEORGE316
21-07-10, 16:25
οχι.δεν ειναι καλο.
αφ ενος πρεπει να πλυνεις το σφουγγαρακι καλα μετα τη χρηση,γιατι αν δεν το κανεις οταν θα πας να το ξαναχρησημοποιησεις θα ειναι ξεραμενο.
αφ ετερου ειναι ακριβως σαν το καμελ των παπουτσιων..
δηλαδη μετα απο ενα μηνα θα πρεπει να το ξαναχρησιμοποιησεις.αν δεν εχεις πλυνει το σφουγγαρακι...βλεπε πανω!!!
το ειχα παρει και εγω,με αποτελεσμα καποια σημεια να μην μπορουν να βαφτουν σωστα λογω του σχηματος του σωληναριου.κατα τα αλλα δεν το βαφεις μια και καθαρισες,αλλα θα πρεπει ξαναλεω να το χρησιμοποιεις σε μονιμη βαση.
εγω δεν εμεινα ευχαριστημενος,

m-power_01
21-07-10, 16:25
αν εννοεις μια μαυρη μπογια με σφουγγαρακι μπροστα...κατι σαν αυτο των παπουτσιων!
Κανει μια χαρα δουλεια στους μαυρους προφυλακτηρες