PDA

Επιστροφή στο Forum : [Z3] σταμπες στην κουκουλα...



paganis
28-06-10, 12:37
μετα την προχθεσινη βροχη....και αφου το αμαξι το ειχα στην αυλη ,σκεπασμενο με την κουκουλα για 2 μερες...παρατηρησα στο κεντρο της κουκουλας...σταμπες σαν λεκεδες ή ξεθωριασμα.. ! το επλυνα το αμαξι ...μηπως ηταν απλα λερωμενη η κουκουλα...αλλα δυστηχως οι λεκεδες ...παρεμειναν...!.
εχει κανεις να προτεινει ..τιποτα επι του θεματος???

S8N
28-06-10, 12:48
Φαντάζομαι το έχεις διαβάσει αυτό:

https://www.bmwfans.gr/forum/showthread.php?t=1156

Δοκίμασε να περάσεις την οροφή με τα εξής προϊόντα της Autoglym και με τη σειρά που γράφω, αφού πρώτα το πλύνεις καλά:

1. Paint renovator

2. Super resin polish

3. Ultra deep shine

Αν δεν κάνουν κάτι αυτά, απευθύνσου σε επαγγελματία.

bill_m3
28-06-10, 12:59
Και αν δεν κάνουν τίποτα αυτά, εδώ:

https://www.renovointernational.com/products/reviver.php

Επαναφορά χρώματος !!!!

gnx
28-06-10, 13:01
Ωπα, s8n στη κουκούλα είπε...

paganis
28-06-10, 13:19
μια επεξηγηση....αναφερομαι σε υφασματινη οροφη....που μαλλον ξεθωριασε το χρωμα κατα τοπους απο την προχθεσινη οξινη βροχη....! νομιζω οτι ο μπιλ...μου εδωσε μια πολυ καλη λυση...

Monsta
28-06-10, 13:20
Αν είναι υγρασία, καμία αλοιφή δεν θα σου κάνει δουλειά.

Πέρνα να το δω.

Monsta
28-06-10, 13:21
μια επεξηγηση....αναφερομαι σε υφασματινη οροφη....που μαλλον ξεθωριασε το χρωμα κατα τοπους απο την προχθεσινη οξινη βροχη....! νομιζω οτι ο μπιλ...μου εδωσε μια πολυ καλη λυση...

Α σορρυ, νόμιζα πως ήταν στο χρώμα...

paganis
28-06-10, 13:28
Α σορρυ, νόμιζα πως ήταν στο χρώμα...

οχι στο soft top ειναι....και μοιαζουν ,σαν κατα τοπους πιο ανοικτοχρωμους λεκεδες...!μαλλον απο την καυστικη βροχη...που ητε διαπερασε την κουκουλα..ητε απο την υγρασια που παγιδευτηκε κατω απο την κουκουλα...και οι υδρατμοι εκατσαν στο υψηλοτερο σημειο...! εχουμε καποια προταση?

S8N
28-06-10, 13:36
Εν τω μεταξύ, μέχρι και ο τίτλος λέει για Z3! Είμαι εντελώς στραβός. Πάντως αυτό που έγραψα ισχύει για τις μεταλλικές επιφάνειες.

Συγνώμη και πάλι!