PDA

Επιστροφή στο Forum : Διακοπές - που θα πάτε?



stratos
23-06-10, 01:27
Που θα πάτε διακοπές? Τι προτείνεται για οικογένειες, ζευγάρια και παρέα φίλων? Τι πλεονεκτήματα έχει αυτό το μέρος σε σχέση με κάποιο άλλο (πρόσβαση, κόστος, παροχές).

Εγώ προς το παρόν παλεύω να κλείσω δωμάτιο στην Μήλο στις 14/7 να πάω να αράξω και να τα πιώ με τον deepBLUE στο φανταστικό μπάρ του.

Επίσης με 800 euro το άτομο παίζουν 11ήμερες κρουαζιέρες με τον γύρο της Μεσογείου. Σε κάθε λιμάνι κατεβαίνετε μόνοι σας ή με το γκρούπ οπου θα γίνεται εκδρομή με πούλμαν έναντι 30 euro ανα εκδρομή.

Ετσι, τρώτε τζάμπα όλη τη μέρα απο το πλουσιοπάροχο μπουφέ του πλοίου, ξεκουράζεστε, διασκεδάζετε στο πλοίο, γνωρίζετε καινούριο κόσμο αν θέλετε και φυσικά γυρνάτε σε 10 διαφορετικά λιμάνια της Μεσογείου, απο Μαρόκο έως Κάπρι και Βαρκελώνη...

manos
23-06-10, 02:33
Που θα πάτε διακοπές? Τι προτείνεται για οικογένειες, ζευγάρια και παρέα φίλων? Τι πλεονεκτήματα έχει αυτό το μέρος σε σχέση με κάποιο άλλο (πρόσβαση, κόστος, παροχές).

Εγώ προς το παρόν παλεύω να κλείσω δωμάτιο στην Μήλο στις 14/7 να πάω να αράξω και να τα πιώ με τον deepBLUE στο φανταστικό μπάρ του.

Επίσης με 800 euro το άτομο παίζουν 11ήμερες κρουαζιέρες με τον γύρο της Μεσογείου. Σε κάθε λιμάνι κατεβαίνετε μόνοι σας ή με το γκρούπ οπου θα γίνεται εκδρομή με πούλμαν έναντι 30 euro ανα εκδρομή.

Ετσι, τρώτε τζάμπα όλη τη μέρα απο το πλουσιοπάροχο μπουφέ του πλοίου, ξεκουράζεστε, διασκεδάζετε στο πλοίο, γνωρίζετε καινούριο κόσμο αν θέλετε και φυσικά γυρνάτε σε 10 διαφορετικά λιμάνια της Μεσογείου, απο Μαρόκο έως Κάπρι και Βαρκελώνη...


καντο λιγο πιο μετα και θα τα πινουμε μαζι στον deep blue!αντι για ακρωτηρι να τα πιουμε εκει τα σφηνακια!εχω κλεισει στις 26/7 για μηλο μαζι με την κοπελια.μια βδομαδουλα θα κατσω.

μολις γυρισω καθομαι 2-3 μερες το πολυ αθηνα και την κανω για την πατριδα μου.αν δεν κατσω ενα μηνα το καλοκαιρι δεν χορταινω με τιποτα.μιλαω φυσικα για την κρητη.ναι ειμαι κι εγω τοπικιστης οπως οι περισσοτεροι κρητικοι :thumbsup:

PANOS-E60
23-06-10, 07:12
Χαλκιδική (Τορώνη Σιθωνίας φέτος) φανατικά τα τελευταία 5 χρόνια και γιά αλλαγή Θάσο! :original: Best value for money γιά οικογένειες.
Κωνσταντίνε (Ε60) τι λες ? Να γίνει 20/7 ένα τοπικό meeting ?thumb

Monsta
23-06-10, 07:47
11ήμερες κρουαζιέρες με τον γύρο της Μεσογείου...

Όμορφες οι κρουαζιέρες Στράτο, αλλά μέσος όρος ηλικίας τα .....60+ συνήθως. Είχαν πάει οι δικοί μου όταν ήταν νεότεροι στα 50 κάτι τους και ένιωθαν ...νέοι. Βέβαια για όσους δεν τους νοιάζει αυτό και το ότι γύρο γύρο βλέπεις θάλασσα, αλλά μπάνιο δεν μπορείς να κάνεις, είναι μία καλή λύση να δεις καινούρια λιμάνια, να σκάσεις στο φαϊ και να παίζεις ατελείωτα μπιρίμπα... ;)

Φέτος θα χτυπήσουμε μία Σέριφο, που έχουμε να πάμε και χρόνια.

Δωμάτιο καινούριο (2-χωρο) μπροστά σε παραλία με ψιλό βοτσαλάκι και ακριβώς δίπλα ταβερνούλα με φρέσκο ψαράκι. Η τιμή του δωματίου για 2+2 στα 45 (!!) ευρώ. thumb

Konstantinos E60
23-06-10, 07:49
Χαλκιδική (Τορώνη Σιθωνίας φέτος) φανατικά τα τελευταία 5 χρόνια και γιά αλλαγή Θάσο! :original: Best value for money γιά οικογένειες.
Κωνσταντίνε (Ε60) τι λες ? Να γίνει 20/7 ένα τοπικό meeting ?thumb

Το τηλ μου το έχεις.....!!!! χεχεχε :thumbsup:

Vasilis
23-06-10, 07:52
ΛΕΥΚΑΔΑ κ ξερο ψωμι!

Θεσπεσιες παραλιες....

Οικονομικο νησι για ολα τα γουστα....

Οτι ωρα θες πας...οτι ωρα θες την κανεις...

Μιλαω εκ του ασφαλους βεβαια καθε χρονια ...μιας κ ειμαι ''σωγαμπρος'' οπως με ειχε πει ο φιλος μου απο την Πατρα....:th_Laie_67-1:

Ωστοσο ειναι μια απο τις καλυτερες επιλογες για να γυρισεις κ τα τριγυρω αξιοθεατα κ με αυτοκινητο αλλα κ με σκαφακι (αν το σηκωνει η τσεπη σου)

Καλες διακοπες σε Ολους!:thumbsup:

GEORGE316
23-06-10, 08:04
ΝΙΚΟΜΗΔΕΙΑς 16-18.κλιματιζομενο,αν και με την οικονομικη κριση ουτε αυτο αναβουμε...
ψυγειο τηλεοραση 32 λεδ(ειπαμε....φτωχεια φτωχεια αλλα....τα κομφορ απαραιτητα)
υπαρχει υπολογιστης,κουζινα για να μπορεις να μαγειρευεις οτι θελεις και να μη τρως απο εξω.
η θαλασσα ειναι μολις 5 λεπτα απο το σπιτι ,αλλα δυστυχως δεν μπορεις να κανεις μπανιο(εκτος αν θες να φωσφωριζεις οαν βγεις απο το θερμαικο).και οικονομικο...μολις 250 ευρω το μηνα!!!!

Stamatis
23-06-10, 08:26
Φετος δεν εχει διακοπες. Μονο κοπανες περιστασιακες.
Δυστυχως υπηρεσιακες αναγκες με καθηλωσαν μεχρι και Οκτωβρη.
Ανταποδοτικο πλεονεκτημα οι 5 μερες επιπλεον αδεια το χειμωνα αλλα τι να τις κανεις;
Τεσπα.
Του χρονου.

Stathis
23-06-10, 08:57
τυροπιτα και μιλκο στην παραλια με το βεσπακι φετος...

να θυμηθουμε τα παλια...

Stamatis
23-06-10, 09:00
Και το απογευμα με το ακορντεον και την κιθαρα στις ταβερνες να βγαλουμε κανα φραγκο.
Εσυ θα κανεις τον τυφλο φετος. Εγω θα μαζευω τα ψιλα.

Konstantinos E60
23-06-10, 09:10
Θελω να πιστευω οτι θα ξεκλεψω 4-5 μερες να παω στο νησί μου!!!!
https://www.visitammouliani.com/to-nisi/

Kazakos Garage
23-06-10, 09:14
porto-helli pedia fetos 13 me21 ioyliou.kseri kapios na me pigia kati kallo na episkefto eki kai pou na pao;efxaristo filarakia

Stathis
23-06-10, 09:14
Και το απογευμα με το ακορντεον και την κιθαρα στις ταβερνες να βγαλουμε κανα φραγκο.
Εσυ θα κανεις τον τυφλο φετος. Εγω θα μαζευω τα ψιλα.

παλι με ριχνεις, αλλα τι να κανω...
εναν σ' εχω...

strof
23-06-10, 09:40
Μυτιλήνη για τέταρτη συνεχόμενη χρονιά. Μένω όλο τον χρόνο εδώ αλλά το καλοκαίρι δεν βρίσκω λόγο να φύγω για άλλο νησί. Φέτος είναι η τελευταία μου χρονιά και από Σεπτεμβριο θα τα λέμε από Λάρισα!
Και μιας και δεν κατάγομαι από εδώ- οπότε μπορώ να είμαι αντικειμενικός- θα σας κάνω μιά μικρή παρουσίαση του νησιού.
ΠΡΟΣΒΑΣΗ: Ακτοπλοικως 1 καράβι την ημέρα. Εισητήριο:100 ευρώ το αυτοκίνητο,γύρω στα 100 η τετράκλινη καμπίνα. Διάρκεια ταξιδιού 13-14 ώρες με ενδιαμεσο σταθμό το λιμάνι της Χίου. Τους θερινούς μήνες υπάρχει και ένα πιο γρήγορο καράβι (nissos chios) το οποίο κάνει 8 ώρες αλλά δεν έχει καμπίνες. Αεροπορικώς καθημερινη σύνδεση με Αθήνα Θεσ/κη Λήμνο 4 με 5 φορές. Τιμή (μέσω internet) ~55ευρώ το άτομο.
ΤΟ ΝΗΣΙ: Η πόλη της Μυτιλήνης είναι η πρωτεύοσα του νησιού και μοιάζει πολύ με κωμόπολη της ηπειρωτικής Ελλάδας με θάλασσα (μην περιμένετε να δείτε τα μλε- άσπρα σπιτάκια των κυκλάδων όπως φανταζόμουν εγώ όταν μου είπαν πως έρχομαι εδώ. Η δεύτερη μεγαλύτερη πόλη είναι η Καλλονή και βρίσκεται στο κέντρο του νησιού (τίποτα ιδιαίτερο). Αξίζει να πάτε στο πλωμάρι να πιείτε το ουζάκι σας στην γεννετηρά του (απόσταση περίπου μία ώρα σε αρκετά δύσκολο δρόμο). Η Αγιάσος είναι επίσης μια πόλη που πρέπει να πάτε, απέχει γύρω στα 20 χλμ (καλός δρόμος) και εκτός από την Παναγία της Αγιάσου θα διαπιστώσετε πως υπάρχουν χωριά εν έτη 2010 που βρίσκονται τουλάχιστον στο 1900 και όχι μόνο δεν τους χαλάει αλλά προσπαθούν να πάνε ακόμα πιο πίσω! Στα βορειοανατολικά του νησιου και πέρνωντας τον δρόμο για Μανταμάδο που βρίσκεται το μοναστήρι των Ταξιαρχών (απίστευτη λατρεία των ντόπιων για τους 'ταξιάρχες') θα βρείτε την Θερμή όπου βρίσκεται το μοναστήρι του Αγίου Ραφαήλ (έπισκέπτες από όλο τον κόσμο). Το νησί είναι στην κυριολεξία καταπράσινο, γεμάτο πευκοδάση και ελαιώνες, εκτός της Δυτικής του πλευράς που είναι ηφαιστιογενής και δεν φυτρώνει τίποτα! Από θάλασσες: Η πόλη της Μυτιλήνης έχει κοντινές παραλίες με σχετικά οργανωμένες πλαζ (εννοείται δεν πληρώνουμε είσοδο, ξαπλάστρες και άλλες αηδίες παρά μόνο τον καφέ μας και ό,τι άλλο πάρουμε χωρίς καν να είμαστε υποχρεωμένοι να παραγγείλουμε κάτι), αλλά η παραλίες δεν είναι κάτι συγκλονιστικό. Για να βρεις καλές παραλίες θα πρέπει να πας: 1) Στα Βατερα (περίπου μία ώρα δρομος- σχετικά καλός). Η μεγαλύτερη παραλία του νησιού με μήκος 11 χλμ(!) μικρό βοτσαλάκι και καθαρή θάλασσα. Υπάρχει δυνατότητα διαμονής εκεί σε ξενοδοχείο ή ενοικιαζόμενα δωματια με τιμές κοντα στο 40αρι. 2) Πέτρα- Μόλυβο ( 2 ώρες σε δρόμο μέχρι καλλονη καλό αλλα μετά ανηφορικό στενό με στροφές). Εδώ χτυπάει η καρδιά της καλοκαιρινής Λέσβου. Έχει όλες τις ανέσεις που μπορεί να σου προσφέρει ένα νησί σε πολυ λογικές τιμές και πολύ καλή- με άμμο- θάλασσα. 3) Ερρεσός. Ένα κλικ πιο κάτω από Μόλυβο αλλά με επίσης πολύ καλές θάλασσες. Στα + ότι είναι το χωριό της Σαπφούς και αν googlaρετε λίγο θα δείτε τι γίνετε εκεί τον Αυγουστο και τι μπορεί να δουν τα ματάκια σας!
Ο Νομός Λέσβου έχει άλλα 2 νησιά τα οποίο δυστυχώς δεν έχω επισκεπτεί αλλά έχω ακούσει τα καλύτερα λόγια, την Λήμνο ( 4 ώρες με καράβι, 30 λεπτά με αεροπλάνο) και Αγιο Ευστράτιο (τοπική συγκοινωνία).
Συμπερασματικά, σας προτείνω να επισκεπτείτε το νησί το οποίο όμως απευθύνετε κυρίως σε οικογένειες. Οι τιμές για φαγητό, διαμονή, λοιπά έξοδα ειναι πολύ καλές. Το μόνο αρνητικό είναι οι τιμές των καραβιών, ειδικά με αυτοκίνητο.
ΠΡΟΣΟΧΗ: ΑΥΤΟ ΤΟ POST ΑΠΟΤΕΛΕΙ ΠΡΟΣΩΠΙΚΕΣ ΘΕΣΕΙΣ- ΕΜΠΕΙΡΙΕΣ ΑΠΟ ΤΑ 4 ΧΡΟΝΙΑ ΠΑΡΑΜΟΝΗΣ ΜΟΥ ΕΔΩ.
ΕΑΝ ΘΕΩΡΗΘΕΙ ΑΠΟ ΟΠΟΙΟΔΗΠΟΤΕ ΜΕΛΟΣ ΜΑΣ ΠΩΣ ΘΙΓΩ- ΔΕΝ ΑΝΑΔΕΙΚΝΥΩ ΣΩΣΤΑ ΤΟ ΝΗΣΙ ΚΛΠ Ή ΑΝ Η ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΤΙΚΗ ΟΜΑΔΑ ΚΡΙΝΕΙ ΠΩΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΣΒΗΣΤΕΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΠΑΡΑΥΤΑ ΧΩΡΙΣ ΚΑΝ ΝΑ ΕΡΩΤΗΘΩ!
ΚΑΛΕΣ ΔΙΑΚΟΠΕΣ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΣΑΣ!!

Vasilis
23-06-10, 09:43
αψογη περιγραφη....σε ευχαριστουμε!!!!:thumbsup:

NickE60
23-06-10, 09:46
Προσυπογράφω για τα παραπάνω!! Πράσινο και περιποιημένο νησί με πολλές ομορφιές και πεντακάθαρα νερά η Λέσβος!

strof
23-06-10, 09:59
Εννοείται πως οποιοσδήποτε χρειαστεί διευκρινήσεις- εξυπηρετήσεις για τυγχόν επίσκεψή του στο νησί, εδώ είμαι εγώ!
Επίσης καλό θα ήταν να έχετε ελέγξει για τυγχόν προβλήματα το bmw σας πριν έρθετε γιατί πιθανών να βρεθείτε προ δυσάρεστων εκπλήξεων (πληροφορίες σε pm ή σε παλαιότερα post μου). Τέλος έχει πολλές εταιρείες ενοικιάσεων αυτοκινήτων (τοπικές αλλά και μεγαλύτερες γνωστές) στις γνωστές τιμές.

TOMIS
23-06-10, 10:12
Λογω ΔΝΤ και χειμερινης ευδομαδιαιας εξορμησης στην Ρωμη φετος υπαρχει ελλειψη χρηματων οποτε θα το περασω ολο το καλοκαιρι στο εξοχικο στο Πορτο Γερμενο,ηρεμα ωραια γαληνια και καθαρα!!!Αν ποτε κανεις θελει να περασει (ΕΠειδη ειναι μια ωρα απο Αθηνα)ας μου στειλει ενα πμ να του δωσω απο τωρα τον αριθμο μου να με παρει...Για ενα ΣΚ αξιζει πολυ παντως...

paganis
23-06-10, 11:18
επειδη για μενα ,διακοπες σημαινει...παιρνω την γυναικα μου και εξαφανιζομαι...περιμενω να δω που θα παει η υπολοιπη παρεα....και να παω καπου ,που θα μεινουμε μονοι....!! οποτε ακομα ...εξεταζω τα ενδεχομενα,,,χαχαχαααααα

mitsos_chania
23-06-10, 11:34
Εγω λοιπον αυτο το καλοκαιρι θα κανω τη διαφορα και θα παω Χανια.Οπως παντα θα ειμαι εκει και αυτο το καλοκαιρι.Οτι πληροφορια θελει οποιος θελει μπορει να ρωτησει και για διαμονη και για ενοικιαση οχηματος.
Και για κατι διαφορετικο εχω κανονισει 3 μερες Σαντορινη,αναχωρηση απο το Ηρακλειο 2 ατομα και αυτοκινητο πηγαινε-ελα 150 ευρω τα εισητηρια.Διαμονη 100¤ η βραδια νομιζω ειναι μια χαρα

bmw316turbo
23-06-10, 11:49
Μυτιλήνη για τέταρτη συνεχόμενη χρονιά. Μένω όλο τον χρόνο εδώ αλλά το καλοκαίρι δεν βρίσκω λόγο να φύγω για άλλο νησί. Φέτος είναι η τελευταία μου χρονιά και από Σεπτεμβριο θα τα λέμε από Λάρισα!
Και μιας και δεν κατάγομαι από εδώ- οπότε μπορώ να είμαι αντικειμενικός- θα σας κάνω μιά μικρή παρουσίαση του νησιού.
ΠΡΟΣΒΑΣΗ: Ακτοπλοικως 1 καράβι την ημέρα. Εισητήριο:100 ευρώ το αυτοκίνητο,γύρω στα 100 η τετράκλινη καμπίνα. Διάρκεια ταξιδιού 13-14 ώρες με ενδιαμεσο σταθμό το λιμάνι της Χίου. Τους θερινούς μήνες υπάρχει και ένα πιο γρήγορο καράβι (nissos chios) το οποίο κάνει 8 ώρες αλλά δεν έχει καμπίνες. Αεροπορικώς καθημερινη σύνδεση με Αθήνα Θεσ/κη Λήμνο 4 με 5 φορές. Τιμή (μέσω internet) ~55ευρώ το άτομο.
ΤΟ ΝΗΣΙ: Η πόλη της Μυτιλήνης είναι η πρωτεύοσα του νησιού και μοιάζει πολύ με κωμόπολη της ηπειρωτικής Ελλάδας με θάλασσα (μην περιμένετε να δείτε τα μλε- άσπρα σπιτάκια των κυκλάδων όπως φανταζόμουν εγώ όταν μου είπαν πως έρχομαι εδώ. Η δεύτερη μεγαλύτερη πόλη είναι η Καλλονή και βρίσκεται στο κέντρο του νησιού (τίποτα ιδιαίτερο). Αξίζει να πάτε στο πλωμάρι να πιείτε το ουζάκι σας στην γεννετηρά του (απόσταση περίπου μία ώρα σε αρκετά δύσκολο δρόμο). Η Αγιάσος είναι επίσης μια πόλη που πρέπει να πάτε, απέχει γύρω στα 20 χλμ (καλός δρόμος) και εκτός από την Παναγία της Αγιάσου θα διαπιστώσετε πως υπάρχουν χωριά εν έτη 2010 που βρίσκονται τουλάχιστον στο 1900 και όχι μόνο δεν τους χαλάει αλλά προσπαθούν να πάνε ακόμα πιο πίσω! Στα βορειοανατολικά του νησιου και πέρνωντας τον δρόμο για Μανταμάδο που βρίσκεται το μοναστήρι των Ταξιαρχών (απίστευτη λατρεία των ντόπιων για τους 'ταξιάρχες') θα βρείτε την Θερμή όπου βρίσκεται το μοναστήρι του Αγίου Ραφαήλ (έπισκέπτες από όλο τον κόσμο). Το νησί είναι στην κυριολεξία καταπράσινο, γεμάτο πευκοδάση και ελαιώνες, εκτός της Δυτικής του πλευράς που είναι ηφαιστιογενής και δεν φυτρώνει τίποτα! Από θάλασσες: Η πόλη της Μυτιλήνης έχει κοντινές παραλίες με σχετικά οργανωμένες πλαζ (εννοείται δεν πληρώνουμε είσοδο, ξαπλάστρες και άλλες αηδίες παρά μόνο τον καφέ μας και ό,τι άλλο πάρουμε χωρίς καν να είμαστε υποχρεωμένοι να παραγγείλουμε κάτι), αλλά η παραλίες δεν είναι κάτι συγκλονιστικό. Για να βρεις καλές παραλίες θα πρέπει να πας: 1) Στα Βατερα (περίπου μία ώρα δρομος- σχετικά καλός). Η μεγαλύτερη παραλία του νησιού με μήκος 11 χλμ(!) μικρό βοτσαλάκι και καθαρή θάλασσα. Υπάρχει δυνατότητα διαμονής εκεί σε ξενοδοχείο ή ενοικιαζόμενα δωματια με τιμές κοντα στο 40αρι. 2) Πέτρα- Μόλυβο ( 2 ώρες σε δρόμο μέχρι καλλονη καλό αλλα μετά ανηφορικό στενό με στροφές). Εδώ χτυπάει η καρδιά της καλοκαιρινής Λέσβου. Έχει όλες τις ανέσεις που μπορεί να σου προσφέρει ένα νησί σε πολυ λογικές τιμές και πολύ καλή- με άμμο- θάλασσα. 3) Ερρεσός. Ένα κλικ πιο κάτω από Μόλυβο αλλά με επίσης πολύ καλές θάλασσες. Στα + ότι είναι το χωριό της Σαπφούς και αν googlaρετε λίγο θα δείτε τι γίνετε εκεί τον Αυγουστο και τι μπορεί να δουν τα ματάκια σας!
Ο Νομός Λέσβου έχει άλλα 2 νησιά τα οποίο δυστυχώς δεν έχω επισκεπτεί αλλά έχω ακούσει τα καλύτερα λόγια, την Λήμνο ( 4 ώρες με καράβι, 30 λεπτά με αεροπλάνο) και Αγιο Ευστράτιο (τοπική συγκοινωνία).
Συμπερασματικά, σας προτείνω να επισκεπτείτε το νησί το οποίο όμως απευθύνετε κυρίως σε οικογένειες. Οι τιμές για φαγητό, διαμονή, λοιπά έξοδα ειναι πολύ καλές. Το μόνο αρνητικό είναι οι τιμές των καραβιών, ειδικά με αυτοκίνητο.
ΠΡΟΣΟΧΗ: ΑΥΤΟ ΤΟ POST ΑΠΟΤΕΛΕΙ ΠΡΟΣΩΠΙΚΕΣ ΘΕΣΕΙΣ- ΕΜΠΕΙΡΙΕΣ ΑΠΟ ΤΑ 4 ΧΡΟΝΙΑ ΠΑΡΑΜΟΝΗΣ ΜΟΥ ΕΔΩ.
ΕΑΝ ΘΕΩΡΗΘΕΙ ΑΠΟ ΟΠΟΙΟΔΗΠΟΤΕ ΜΕΛΟΣ ΜΑΣ ΠΩΣ ΘΙΓΩ- ΔΕΝ ΑΝΑΔΕΙΚΝΥΩ ΣΩΣΤΑ ΤΟ ΝΗΣΙ ΚΛΠ Ή ΑΝ Η ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΤΙΚΗ ΟΜΑΔΑ ΚΡΙΝΕΙ ΠΩΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΣΒΗΣΤΕΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΠΑΡΑΥΤΑ ΧΩΡΙΣ ΚΑΝ ΝΑ ΕΡΩΤΗΘΩ!
ΚΑΛΕΣ ΔΙΑΚΟΠΕΣ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΣΑΣ!!


Η Μυτιληνη για μενα ειναι ισως απο τα πιο (το πιο!!) ομορφα νησια.Μπορει να ειμαι λιγο υπερβολικος επειδη η μανα μου ειναι Μυτιληνιά απο τη σκαλα καλονης και εχω σχεδον μεγαλωσει στα καλοκαιρια της...
Βρισκεις τα παντα σε θαλασσα-βουνο , δεντρα και καραφλα τοπια, και πολλα μοναστηρια για την ησυχια και κατανυξη για τους καρυωτακιδες σαν εμενα.
Αλλά υπαρχει για μενα ενα μεγαλο αλλά.
θΕΩΡΩ ΤΟΥΣ ΜΥΤΙΛΗΝΙΟΥς ΚΛΕΦΤΟΚΟΤΑΔΕς.
Και εξηγουμαι.
1) ΔΥΟ ΑΤΟΜΑ + ιχ περιπου 500ευρω μετ΄επιστροφης για καραβι και καμπινα???? (nel lines!!!)
2) φαγητα δειγματα!! σε τιμες Αθήνας για οσους εχουν παραστασεις απο κρητη και βορεια ελλαδα
3) Νοικιαζα αμαξι daihatsu cuore προς 12000δρχ την ημερα το 1993 με οριο
χιλιομετρων τα 50χλμ
4) 2 ευρω κουτακι coca το 2002 ( απο σουβλαδερι στο ορθιο στη σκαλα) οπου ηταν τελευταια φορα που πηγα.....

Παντως τα δωματια ειναι προσιτα απο οτι ακουω ακομα και το νησι ειναι πολυ ομορφο αναλογως τις απαιτησεις και παραστασεις που εχει καθενας.
Προσωπικα μερος σαν το ΜΟΛΥΒΟ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΚΑΙ ΣΚΑΛΑ ΣΥΚΑΜΙΝΙΑς ΤΟ ΑΠΟΓΕΥΜΑ ΔΕΝ ΕΧΩ ΞΑΝΑΔΕΙ....

Φετος ειμαι στο λιτοχωρο.....

scania124
23-06-10, 11:54
Η Μυτιληνη για μενα ειναι ισως απο τα πιο (το πιο!!) ομορφα νησια.Μπορει να ειμαι λιγο υπερβολικος επειδη η μανα μου ειναι Μυτιληνιά απο τη σκαλα καλονης και εχω σχεδον μεγαλωσει στα καλοκαιρια της...
Βρισκεις τα παντα σε θαλασσα-βουνο , δεντρα και καραφλα τοπια, και πολλα μοναστηρια για την ησυχια και κατανυξη για τους καρυωτακιδες σαν εμενα.
Αλλά υπαρχει για μενα ενα μεγαλο αλλά.
θΕΩΡΩ ΤΟΥΣ ΜΥΤΙΛΗΝΙΟΥς ΚΛΕΦΤΟΚΟΤΑΔΕς.
Και εξηγουμαι.
1) ΔΥΟ ΑΤΟΜΑ + ιχ περιπου 500ευρω μετ΄επιστροφης για καραβι και καμπινα???? (nel lines!!!)
2) φαγητα δειγματα!! σε τιμες Αθήνας για οσους εχουν παραστασεις απο κρητη και βορεια ελλαδα
3) Νοικιαζα αμαξι daihatsu cuore προς 12000δρχ την ημερα το 1993 με οριο
χιλιομετρων τα 50χλμ
4) 2 ευρω κουτακι coca το 2002 ( απο σουβλαδερι στο ορθιο στη σκαλα) οπου ηταν τελευταια φορα που πηγα.....

Παντως τα δωματια ειναι προσιτα απο οτι ακουω ακομα και το νησι ειναι πολυ ομορφο αναλογως τις απαιτησεις και παραστασεις που εχει καθενας.
Προσωπικα μερος σαν το ΜΟΛΥΒΟ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΔΕΝ ΕΧΩ ΞΑΝΑΔΕΙ....

Φετος ειμαι στο λιτοχωρο.....


ε αφου θα εισαι στο λιτοχωρο περνα να σε κερασουμε ενα καφεδακι!!!!!

λιτοχωρο -νεοι ποροι 15χλμ.

να δω το και το καμαρι σου απο κοντα...

scania124
23-06-10, 11:58
εγω λογο δουλειας αναγκαστικα θα την περασω στους νεους πορρους....τωρα τον σεπτεμβριο καπου θα παω.....που λετε????

Κωνσταντίνος
23-06-10, 12:11
3) Νοικιαζα αμαξι daihatsu cuore προς 12000δρχ την ημερα το 1993 με οριο
χιλιομετρων τα 50χλμ


Στα Χανιά πριν πάρα πολλά χρόνια είχαμε νοικιάσει ένα cuore με όριο τα 70χλμ την μέρα. Αμα τα ξεπέρναγες ανέβαινε η χρέωση.
Κάναμε καμμιά 300αριά.
Το κοντέρ έγραψε 70.
Η ντίζα στα coure βγαίνει πανεύκολα μέσα σε δευτερόλεπτα......:thumbsup::whistle:

Driver M
23-06-10, 12:11
Κρήτη στην Ελούντα για ένα πενθήμερο αρχές Ιουλίου (πρώτη φορά πάω οπότε δεν μπορώ να πω κάτι παραπάνω, πάντως έχω ακούσει τα καλύτερα) και ένα δεκαήμερο στα τέλη στη Ναύπακτο που έχω εξοχικό και πάω καθε χρόνο.
Για όποιο δεν την έχει επισκεφτεί ποτέ, του συνιστώ να πάει οπωσδήποτε. Λιγότερο από 2.30 ωρίτσες από Αθήνα, πολύ (και ωραίο) κόσμο το καλοκαίρι με αρκετή νυχτερινή ζωή, κέντρο Βενέτικο που θυμίζει έντονα νησί αλλά και καλές τιμές! Αξίζει πραγματικά τον κόπο ως εναλλακτική σε κάποιο νησί..

atha
23-06-10, 12:15
arxika katebaino allada (aeroporikos omos)kai apo kei kavala merikes meres, salonika -xalkidiki merikes meres kai elpizo notia kriti (lentas gia osous kritikous) gia kamia ebdomada stin apomonosi gia na iremisei i psyxi mou

Monsta
23-06-10, 12:17
Προσυπογράφω για τα παραπάνω!! Πράσινο και περιποιημένο νησί με πολλές ομορφιές και πεντακάθαρα νερά η Λέσβος!

ΦΟΒΕΡΟ (και οικονομικό) φαγητό!!!!

Τα πεντακάθαρα νερά της είναι λίγο ....μπούζι, αλλά εγώ είμαι γενικά λίγο κρυουλιάρης με τη θάλασσα.

Αν είχαν πιο γρήγορα καράβια θα την επισκεφτόμασταν πολύ συχνότερα.

PANOS-E60
23-06-10, 12:23
ΦΟΒΕΡΟ (και οικονομικό) φαγητό!!!!

Τα πεντακάθαρα νερά της είναι λίγο ....μπούζι, αλλά εγώ είμαι γενικά λίγο κρυουλιάρης με τη θάλασσα.

Αν είχαν πιο γρήγορα καράβια θα την επισκεφτόμασταν πολύ συχνότερα.

Το ΑΙΟΛΟΣ ΚΕΝΤΕΡΗΣ που πήγαινε Μυτιλήνη σε 6 ώρες το κόψανε ?

Κωνσταντίνος
23-06-10, 12:24
Το ΑΙΟΛΟΣ ΚΕΝΤΕΡΗΣ που πήγαινε Μυτιλήνη σε 6 ώρες το κόψανε ?

Nαι, το πιάσανε με αναβολικά :th_Laie_67-1:

Stathis
23-06-10, 12:29
προτεινω νεους πορους πιερειας με 1000!

στο ξενοδοχειο του φιλου μας του θανου, ανεμος!

φοβερη παραλια, αψογη εξυπηρετηση, πιτσα σε ξυλοφουρνο, ολα σουπερ...!

https://i465.photobucket.com/albums/rr20/mobistar3/P1000939.jpg
https://i465.photobucket.com/albums/rr20/mobistar3/P1000940.jpg
https://i465.photobucket.com/albums/rr20/mobistar3/P1000933.jpg
https://i465.photobucket.com/albums/rr20/mobistar3/P1000936.jpg
https://i465.photobucket.com/albums/rr20/mobistar3/P1000931.jpg
https://i465.photobucket.com/albums/rr20/mobistar3/P1000937.jpg

Christos 330
23-06-10, 12:33
προτεινω νεους πορους πιερειας με 1000!

στο ξενοδοχειο του φιλου μας του θανου, ανεμος!

φοβερη παραλια, αψογη εξυπηρετηση, πιτσα σε ξυλοφουρνο, ολα σουπερ...!

https://www.bmwfans.gr/forum/
https://www.bmwfans.gr/forum/
https://www.bmwfans.gr/forum/
https://www.bmwfans.gr/forum/
https://www.bmwfans.gr/forum/
https://www.bmwfans.gr/forum/

Πω πω πω ομορφιες!!!!!
Και τα δυο τα θηρια μαζι!!!!
Αυτα ειναι!!!

Snoo
23-06-10, 12:36
ΛΕΥΚΑΔΑ κ ξερο ψωμι!

Θεσπεσιες παραλιες....

Οικονομικο νησι για ολα τα γουστα....

Οτι ωρα θες πας...οτι ωρα θες την κανεις...

Μιλαω εκ του ασφαλους βεβαια καθε χρονια ...μιας κ ειμαι ''σωγαμπρος'' οπως με ειχε πει ο φιλος μου απο την Πατρα....:th_Laie_67-1:

Ωστοσο ειναι μια απο τις καλυτερες επιλογες για να γυρισεις κ τα τριγυρω αξιοθεατα κ με αυτοκινητο αλλα κ με σκαφακι (αν το σηκωνει η τσεπη σου)

Καλες διακοπες σε Ολους!:thumbsup:

'Εχω πάει Λευκάδα πάρα πολύ ωραία μέρη τέλεια όλα! Μόνο που την εβδομάδα που είχα πάει μας χτύπησε ο σεισμός που είχε γίνει εκεί τελευταία φόρα...
Τώρα ελπίζω να πάμε στην Μήλο μαζί με τον Φάνη, και μετά στο χωρίο για περίπου 15 μέρες!

Vasilis
23-06-10, 12:46
Πω πω πω ομορφιες!!!!!
Και τα δυο τα θηρια μαζι!!!!
Αυτα ειναι!!!

σε μια μερα να δω κ την φατσα του σκανιακου αλλα κ του συμπεθερου του του ΓΙΑΝΝΗ.....:shok::shok::shok: ΤΙ ΑΛΛΟ ΝΑ ΖΗΤΗΣΩ ΑΠΟ ΤΟΝ ΘΕΟ????:th_Laie_67-1::th_Laie_67-1:


Να σαι καλα σκανιακο...καλες δουλειες να χεις.....!

scania124
23-06-10, 12:51
σε μια μερα να δω κ την φατσα του σκανιακου αλλα κ του συμπεθερου του του ΓΙΑΝΝΗ.....:shok::shok::shok: ΤΙ ΑΛΛΟ ΝΑ ΖΗΤΗΣΩ ΑΠΟ ΤΟΝ ΘΕΟ????:th_Laie_67-1::th_Laie_67-1:


Να σαι καλα σκανιακο...καλες δουλειες να χεις.....!

τον σεπτεμβρη βασιλη θα μας απολαυσεις αγκαζε......καμια βδομαδουλα σιγουραthumb

scania124
23-06-10, 12:53
προτεινω νεους πορους πιερειας με 1000!

στο ξενοδοχειο του φιλου μας του θανου, ανεμος!

φοβερη παραλια, αψογη εξυπηρετηση, πιτσα σε ξυλοφουρνο, ολα σουπερ...!

https://www.bmwfans.gr/forum/
https://www.bmwfans.gr/forum/
https://www.bmwfans.gr/forum/
https://www.bmwfans.gr/forum/
https://www.bmwfans.gr/forum/
https://www.bmwfans.gr/forum/

τα λογια ειναι περιττα!!!!!!!!!!!!:thanks::thnx::thanks:

παντως στην φωτο κουκλια βγηκαμε!!!!!!

Stathis
23-06-10, 12:54
τα λογια ειναι περιττα!!!!!!!!!!!!:thanks::thnx::thanks:

παντως στην φωτο κουκλια βγηκαμε!!!!!!

και φαινομαι και μικροτερος... :whistle::th_Laie_67-1::th_Laie_67-1:

Z4 DCT
23-06-10, 13:00
και φαινομαι και μικροτερος... :whistle::th_Laie_67-1::th_Laie_67-1:

:hystericalbs1: :hystericalbs1::th_Laie_67-1:

Nick bmwlover
23-06-10, 13:04
Mηλο 1-7 Ιουλιου!!!

Christos 330
23-06-10, 13:12
και φαινομαι και μικροτερος... :whistle::th_Laie_67-1::th_Laie_67-1:

Ανεμελο μαλλι Σταθη . . .

Σαν να λες μην μιλας γιατι θα σε............μπαξω............

gant
23-06-10, 13:24
Το τηλ μου το έχεις.....!!!! χεχεχε :thumbsup:

Αμα κάτσει όπως τα λέτε, πετάγομαι με μιά ημερήσια κι εγώ απ την Στρατονίκη.

gant
23-06-10, 13:29
μολις γυρισω καθομαι 2-3 μερες το πολυ αθηνα και την κανω για την πατριδα μου.αν δεν κατσω ενα μηνα το καλοκαιρι δεν χορταινω με τιποτα.μιλαω φυσικα για την κρητη.ναι ειμαι κι εγω τοπικιστης οπως οι περισσοτεροι κρητικοι :thumbsup:

Και καλά κάνεις, το αξίζει η πατρίδα σου.
Πήγα πρώτη μου φορά το 2007 τον Αύγουστο για 10 μέρες, την γύρισα όσο μπορούσα και την ερωτεύτηκα, ασε που οι περισσότεροι Μακεδόνες έχουμε ένα κόλλημα με την Κρήτη.

Tsakirakos
23-06-10, 13:48
προτεινω νεους πορους πιερειας με 1000!

στο ξενοδοχειο του φιλου μας του θανου, ανεμος!

φοβερη παραλια, αψογη εξυπηρετηση, πιτσα σε ξυλοφουρνο, ολα σουπερ...!

https://www.bmwfans.gr/forum/
https://www.bmwfans.gr/forum/
https://www.bmwfans.gr/forum/
https://www.bmwfans.gr/forum/
https://www.bmwfans.gr/forum/
https://www.bmwfans.gr/forum/

Αυγουστο ερχομαι για ΣΚ σιγουρα...το νου σου!

TSAF
23-06-10, 13:54
Παρος απο 09/07 εως 14/07
Σκοπελος απο 30/07 εως 06/08
Χαλκιδικη απο 06/08 εως 15/08
ΤΕΛΟΣ ΓΙΑ 2010

chris z3
23-06-10, 14:06
λιγες μερες στον deep blue μηλο....
λιγο κουφονησια.....
και λιγο στο χωριο(δημος ιναχου νομου αιτωλοακαρνανιας!)

Nick bmwlover
23-06-10, 14:06
Παρος απο 09/07 εως 14/07
Σκοπελος απο 30/07 εως 06/08
Χαλκιδικη απο 06/08 εως 15/08
ΤΕΛΟΣ ΓΙΑ 2010

Αυτα τα ολιγα ε?!:th_Laie_67-1:
Κ εγω περυσι πηγα Χαλκιδικη μια βδομαδα κ μετα αλλη μια Θασο!
45 λεπτα απο το λιμανι της Κεραμωτης-Καβαλα,εισιτηριο για το αυτ/το περιπου 20 ευρω,πολυ φυσικο νησι,πολυ πρασινο,πανεμορφες παραλιες!!!
Για τιμες δεν το συζηταω,οχι απλα λογικες,αλλα πολυ χαμηλες!!!
Οι διακοπες στη Θασο προεκυψαν πραγματικα τελευταια στιγμη,δεν ειχα ξαναπαει,αλλα το νησι συνολικα με εξεπληξε πολυ θετικα!!!
Το προτεινω ανεπιφυλακτα σε ζευγαρια,οικογενειες,μιας κ ειναι αρκετα ησυχο αλλα μπορεις να πιεις κ το ποτακι σου σε ωραια μπαρακια...

ΦΑΝΗΣ
23-06-10, 14:20
Ηδη βρίσκομαι από σήμερα σε διακοπές στην Χαλκιδική και συγκεκριμένα έξω από το Πολύχρονο,και μετά από 8 μέρες συνεχίζουμε για ένα 6ημερο στο Dion Palace στην πλάκα λιτοχώρου,όσο για σένα Θάνο δεν μπόρεσα να έρθω εκείνες τις ημέρες λόγω καιρού,αλλά μες το καλοκαίρι θα σε επισκευτώ σίγουρα!!!

scania124
23-06-10, 14:22
Ηδη βρίσκομαι από σήμερα σε διακοπές στην Χαλκιδική και συγκεκριμένα έξω από το Πολύχρονο,και μετά από 8 μέρες συνεχίζουμε για ένα 6ημερο στο Dion Palace στην πλάκα λιτοχώρου,όσο για σένα Θάνο δεν μπόρεσα να έρθω εκείνες τις ημέρες λόγω καιρού,αλλά μες το καλοκαίρι θα σε επισκευτώ σίγουρα!!!

οταν θα πας στην πλακα ελπιζω να περασεις και απο εδω μια βολτα .....15 χιλιομετρακια ειναι

ΦΑΝΗΣ
23-06-10, 14:26
οταν θα πας στην πλακα ελπιζω να περασεις και απο εδω μια βολτα .....15 χιλιομετρακια ειναι
Μην σου πώ οτι θα έρχομαι εκει για μπάνιο!!γιατί από Θάλασσα η πλάκα δεν λέει και πολλά!!

scania124
23-06-10, 14:30
Μην σου πώ οτι θα έρχομαι εκει για μπάνιο!!γιατί από Θάλασσα η πλάκα δεν λέει και πολλά!!

να ερχεσε...εδω λεει πολλα......και θα εχεις και την καλυτερη ξαπλωστρα με θεα !!!!!!!!!!

gant
23-06-10, 14:36
Και ένα βιντεάκι, στην στάση μας στον Θάνο, μετά την συνάντηση του Βόλου.


https://www.youtube.com/watch?v=DbHPKd2Rt1o"]https://www.youtube.com/watch?v=DbHPKd2Rt1o

scania124
23-06-10, 14:43
Και ένα βιντεάκι, στην στάση μας στον Θάνο, μετά την συνάντηση του Βόλου.

https://www.youtube.com/watch?v=DbHPKd2Rt1o

τι αλλο μπορω να πω......φιλε gant με σκλαβωνεις.......1000 ευχαριστω!!!!!!!

Κωνσταντίνος
23-06-10, 14:53
https://www.bmwfans.gr/forum/

Σε αυτή την φώτο δεν βλέπω μόνο "Ανεμος". Αλλά και τυφώνες, κυκλώνες, ανεμοστρόβιλους. Που έτσι και σηκωθούν και κινηθούν, θα παρασύρουν τα πάντα στο διάβα τους......

gant
23-06-10, 15:03
porto-helli pedia fetos 13 me21 ioyliou.kseri kapios na me pigia kati kallo na episkefto eki kai pou na pao;efxaristo filarakia

Οπωσδήποτε θα επισκεφτείς τις Σπέτσες, με θαλασσοταξί απ την Κόστα 2 λεπτά απόσταση.

stratos
23-06-10, 15:29
Όμορφες οι κρουαζιέρες Στράτο, αλλά μέσος όρος ηλικίας τα .....60+ συνήθως. Είχαν πάει οι δικοί μου όταν ήταν νεότεροι στα 50 κάτι τους και ένιωθαν ...νέοι. Βέβαια για όσους δεν τους νοιάζει αυτό και το ότι γύρο γύρο βλέπεις θάλασσα, αλλά μπάνιο δεν μπορείς να κάνεις, είναι μία καλή λύση να δεις καινούρια λιμάνια, να σκάσεις στο φαϊ και να παίζεις ατελείωτα μπιρίμπα... ;)

Φέτος θα χτυπήσουμε μία Σέριφο, που έχουμε να πάμε και χρόνια.

Δωμάτιο καινούριο (2-χωρο) μπροστά σε παραλία με ψιλό βοτσαλάκι και ακριβώς δίπλα ταβερνούλα με φρέσκο ψαράκι. Η τιμή του δωματίου για 2+2 στα 45 (!!) ευρώ. thumb

Όταν είχα πάει ήταν όλοι 35-60 μαζί με τα παιδιά τους και έτυχε να είναι μόνο Ελληνες στο καράβι. Είχε και κάτι "τρελά" πράγματα που αποκτήσαμε πολλές επαφές ;)


porto-helli pedia fetos 13 me21 ioyliou.kseri kapios na me pigia kati kallo na episkefto eki kai pou na pao;efxaristo filarakia

Το εξοχικό μου είναι εκεί. Αμα δείς άσπρο 335 σφύρα Νίκο να τα πούμε

Nino
23-06-10, 18:19
τα λογια ειναι περιττα!!!!!!!!!!!!:thanks::thnx::thanks:



Θανο ριξε και καμια φωτο απο την παραλια σε λιγες μερες που θα πιασουν οι ζεστες... εκει να δειτε τι γινετε...super paradise, punta beach μαζι στην Κατερινη!!

scania124
23-06-10, 19:13
Θανο ριξε και καμια φωτο απο την παραλια σε λιγες μερες που θα πιασουν οι ζεστες... εκει να δειτε τι γινετε...super paradise, punta beach μαζι στην Κατερινη!!

το σκ πρωτα ο θεος αν εχει καλο καιρο θα γινουν οι φωτο.......χαμος λεμε!!!!!!!:thumbsup:

E60_Arkadia
23-06-10, 23:14
Εγω οταν με το καλο κατεβω Ελλαδα θα καθησω κανα 2 βδομαδες να ηρεμησω στο χωριο μου Κανδυλα,διπλα απ το ομορφο Λεβιδι και βλεπουμε για θαλασσα.Στην αρχη θα παω καμμια ημερησια προς Αργολιδα,Κορινθια και μετα νησακι.Περυσι ειχα παει Λευκαδα,το συνηστω ανεπιφυλακτα πολυ ομορφο νησι και απλη προσβαση.Το σκεφτομαι και για φετος,παιζει και για Σκιαθο...μετα μεχρι Σεπτεμβριο χωριο παλι χεχεχε

S8N
24-06-10, 09:29
Εμείς λόγω της μικρής αλλά και την εγκυμοσύνης της συζύγου θα τη σκαπουλάρουμε μόνο για καμια 10αριά μέρες στη Φοινικούντα, στο εξοχικό των γονιών μου.

Vasilis
24-06-10, 09:38
Εμείς λόγω της μικρής αλλά και την εγκυμοσύνης της συζύγου θα τη σκαπουλάρουμε μόνο για καμια 10αριά μέρες στη Φοινικούντα, στο εξοχικό των γονιών μου.

Ονειρο....!!!!:thumbsup::thumbsup::thumbsup:

deepBLUE
24-06-10, 13:11
Εμείς λόγω της μικρής αλλά και την εγκυμοσύνης της συζύγου θα τη σκαπουλάρουμε μόνο για καμια 10αριά μέρες στη Φοινικούντα, στο εξοχικό των γονιών μου.

Τελεια !!!
Εχω και ενα φιλο εκει που εχει ενα ξενοδοχειο με beachbar τον Κορακακη !!

liakos
24-06-10, 14:40
Εγώ έχω πιάσει δουλειά σε μια εταιρεία στη Γερμανία για τρεις μήνες οποτε θεωρητικά είμαι διακοπές!!!:hystericalbs1:

joseph
24-06-10, 15:07
Εμείς λόγω της μικρής αλλά και την εγκυμοσύνης της συζύγου θα τη σκαπουλάρουμε μόνο για καμια 10αριά μέρες στη Φοινικούντα, στο εξοχικό των γονιών μου.

Ωραια επιλογη!! πολυ ομορφη και "παρθενα" περιοχη!!thumb
Και εγω με την γυναικα μου τουλαχιστον 1 φορα την εβδομαδα κατηφοριζω προς τα εκει για μπανακι!!!

S8N
24-06-10, 16:59
Τελεια !!!
Εχω και ενα φιλο εκει που εχει ενα ξενοδοχειο με beachbar τον Κορακακη !!

Korakakis Beach! Είχαμε μείνει εκεί το 1999, την πρώτη φορά που πήγαμε σ' εκείνα τα μέρη!

S8N
24-06-10, 17:05
Ωραια επιλογη!! πολυ ομορφη και "παρθενα" περιοχη!!thumb
Και εγω με την γυναικα μου τουλαχιστον 1 φορα την εβδομαδα κατηφοριζω προς τα εκει για μπανακι!!!

Αν δω το εργαλείο θα σου αφήσω σημείωμα στο παρ-μπριζ Ιωσήφ! Κι εγώ όποτε κατεβαίνω κάτω πηγαίνω συχνά Καλαμάτα. Έχω φίλους και συμφοιτητές εκεί ενώ γνωρίζω και τα παιδιά που έχουν το ξενοδοχείο Rex. Για να είμαι ειλικρινής όμως, το αγαπημένο μου σημείο είναι ο "Αθανασίου"! Πολύ ωραία πόλη πάντως! Ο δε δρόμος Καλαμάτα-Σπάρτη ΟΛΑ ΤΑ ΛΕΦΤΑ (πριν τις πυρκαγιές του 2007 τουλάχιστον).

gant
24-06-10, 18:14
Εμείς λόγω της μικρής αλλά και την εγκυμοσύνης της συζύγου θα τη σκαπουλάρουμε μόνο για καμια 10αριά μέρες στη Φοινικούντα, στο εξοχικό των γονιών μου.

Γραφικά και όμορφα με κατακάθαρη θάλασσα, βρέθηκα περσστικός τον Μάη του 2007 κάνοντας τον γύρο της Πελοποννήσου. Φυσικά λόγω εποχής τα παντα ήραν ήρεμα.

michaelp900
25-06-10, 15:47
Διακοπες...?Τι ειναι αυτο?
Σπιτι διακοπες φετος

apovas
25-06-10, 16:22
Και εγω Ορωπος beach φέτος.Ας οψεται ο γάμος τον Σεπτεμβριο..

konstantinaM3
25-06-10, 16:30
αμα υπαρχουν φραγκα κανεις διακοπες αλλιως σπιτι σπιτακι!εγω μπορει να παω στο νησι στην κεφαλλονια για μια εβδομαδα!τελη αυγουστου ομως οχι τωρα...

bimmer-corfu
25-06-10, 17:01
Κέρκυρα κανείς δεν θα έρθει?:viannen_01:

Lambros46
25-06-10, 17:25
Κέρκυρα κανείς δεν θα έρθει?:viannen_01:

Ερχομαι εγω την αλλη βδομαδα!!!!thumb

bimmer-corfu
25-06-10, 17:52
στείλε pm με κινητό

NickE60
25-06-10, 17:56
Διακοπες...?Τι ειναι αυτο?
Σπιτι διακοπες φετος
...επιστροφή στο χωριό φέτος που λέει κι ο πατρινός

bill_m3
25-06-10, 18:11
...επιστροφή στο χωριό φέτος που λέει κι ο πατρινός

Ας είχε το χωριό μου θάλασσα και δεν θα πείραζε καθόλου!!!!

Μας είχαν υποσχεθεί προεκλογικά να μας φέρουν αλλά πάει και αυτό μαζί με το ότι ¨λεφτά υπάρχουν¨ !!!!

Nino
25-06-10, 19:17
Επειδη μπορει καποιους να τους ενδιαφερει... και δεν εχει καμια σχεση με τον κοινωνικο τουρισμο της εργατικης εστιας.

https://www.eot.gr/deployedFiles/StaticFiles/EOT/deltia/Gerekou/apofasi_tourismou_gia_olous.doc

bill_m3
25-06-10, 19:30
Επειδη μπορει καποιους να τους ενδιαφερει... και δεν εχει καμια σχεση με τον κοινωνικο τουρισμο της εργατικης εστιας.

https://www.eot.gr/deployedFiles/StaticFiles/EOT/deltia/Gerekou/apofasi_tourismou_gia_olous.doc

:thanks: :thanks: :thanks:

Το έψαχνα!!!!

bimmer-corfu
26-06-10, 08:19
Επειδη μπορει καποιους να τους ενδιαφερει... και δεν εχει καμια σχεση με τον κοινωνικο τουρισμο της εργατικης εστιας.

https://www.eot.gr/deployedFiles/StaticFiles/EOT/deltia/Gerekou/apofasi_tourismou_gia_olous.doc

Απάτη Γιάννη, μη τη ψάχνεις. 3 μήνες τώρα πάνε την διάθεση δελτίων στους δικαιούχους απο μήνα σε μήνα. Έφυγε το καλοκαίρι...

bomberman 3.28
26-06-10, 12:42
.....δάνειο και όλες οι οικογενειακές υποχρεώσεις [2 παιδιά... 9 & 13 ετών με όόόόλα τα έξοδά τους...] συν οτι πριν ένα χρόνο ήρθαμε στο καινούριο [για 'μας] σπίτι στην Αρτέμιδα όπου ακόμα του ''ρίχνω...'' και τελειωμό δεν έχει..., δεν μου επιτρέπουν να έχω ''πλάνο διακοπών'' για το 2010....
Η θάλασσα είναι μολις 800 μέτρα απ' το σπίτι μου και οι πιτσιρικάδες ήδη έχουν κάνει απο 20-25 μπάνια ο καθ' ένας τους. Το ποδήλατο και η μπάλα, είναι ''ελεύθερα'', πράγματα που μας είχαν λείψει όταν είμαστε ''Αθηναίοι'' και δη Νικαιώτες... Του χρόνου και .....είδωμεν

bill_m3
26-06-10, 14:22
.....δάνειο και όλες οι οικογενειακές υποχρεώσεις [2 παιδιά... 9 & 13 ετών με όόόόλα τα έξοδά τους...] συν οτι πριν ένα χρόνο ήρθαμε στο καινούριο [για 'μας] σπίτι στην Αρτέμιδα όπου ακόμα του ''ρίχνω...'' και τελειωμό δεν έχει..., δεν μου επιτρέπουν να έχω ''πλάνο διακοπών'' για το 2010....
Η θάλασσα είναι μολις 800 μέτρα απ' το σπίτι μου και οι πιτσιρικάδες ήδη έχουν κάνει απο 20-25 μπάνια ο καθ' ένας τους. Το ποδήλατο και η μπάλα, είναι ''ελεύθερα'', πράγματα που μας είχαν λείψει όταν είμαστε ''Αθηναίοι'' και δη Νικαιώτες... Του χρόνου και .....είδωμεν

Δέχεστε επισκέψεις????? :original: :original:

Αυτά είναι τα ωραία φίλε μου!
Υπομονή και όλα θα γίνουν στο σπίτι!!!!!

bomberman 3.28
26-06-10, 14:38
Δέχεστε επισκέψεις????? :original: :original:

Αυτά είναι τα ωραία φίλε μου!
Υπομονή και όλα θα γίνουν στο σπίτι!!!!!

όσοι πιστοί, προσέλθετε......
και αν περάσετε από κανένα χασαπάκι, τσακώστε και τίποτις ψιλο-πα'ί'δια να τσιμπάμε με το καφεδάκι μας....... χαχαχαχαχαχαχαχαχα
η φτώχεια θέλει καλοπέραση, αδερφέεεεε......

aristent
26-06-10, 18:13
Aμα υπαρχει καλη παρεα ,παντου ειναι ωραια!!!:thumbsup:

Παρ'ολα αυτα δειτε ενα φανταστικο προορισμο:
https://www.bmwfans.gr/forum/images/imported/2010/06/resortofhotelaccomodationintro-1.jpg?t=1277568728

gant
26-06-10, 18:26
Aμα υπαρχει καλη παρεα ,παντου ειναι ωραια!!!:thumbsup:

Παρ'ολα αυτα δειτε ενα φανταστικο προορισμο:
https://www.bmwfans.gr/forum/images/imported/2010/06/resortofhotelaccomodationintro-1.jpg?t=1277568728

Και πως προτιμούμε την προσέγγιση, με ταχύπλοο 10000 ίππων η ελικόπτερο!

:th_Laie_67-1::th_Laie_67-1:

Nino
26-06-10, 18:29
πολυ καλο..αλλα εχει ξερα και δεν μπορει να πλευρισει το σκαφακι μου...και φυσικα ουτε λογος να το αφησω και να βγω με το φουσκωτο μου!!

:th_Laie_67-1::sm-angry05:

Κωνσταντίνος
26-06-10, 18:30
Aμα υπαρχει καλη παρεα ,παντου ειναι ωραια!!!:thumbsup:

Παρ'ολα αυτα δειτε ενα φανταστικο προορισμο:
https://www.bmwfans.gr/forum/images/imported/2010/06/resortofhotelaccomodationintro-1.jpg?t=1277568728

1 βδομάδα εκεί ολομόναχος. Ονειρο.........

Konstantinos E60
26-06-10, 18:33
Παρτε αυτό να πάτε......να κανετε και οικονομία στα καυσιμα :th_Laie_67-1:
https://users.wfu.edu/mattme7/images/AmoryRoss_MalteseFalcon_04.jpg

Nino
26-06-10, 18:56
και μιας και μπηκαμε σε summer mood...

https://www.tagtele.com/videos/voir/40581

michaelp900
26-06-10, 20:30
https://www.bmwfans.gr/forum/images/imported/2010/06/6082-1.jpg

Κανεις για κανα ποτακι η μπανακι??

https://radprofile.com/wp-content/uploads/2007/05/teresa.jpg

Monsta
26-06-10, 21:05
https://www.bmwfans.gr/forum/

εεεεε ωραίο......μαγιό :whistle:

scania124
26-06-10, 22:27
εεεεε ωραίο......μαγιό :whistle:

και ωραια ματια!!!!!!!!!!:whistle::whistle:

michaelp900
26-06-10, 23:25
Σα δε ντρεπεστε οικογενειαρχες ανθρωποι!

:th_Laie_67-1:

joseph
26-06-10, 23:41
Σα δε ντρεπεστε οικογενειαρχες ανθρωποι!

:th_Laie_67-1:

Kαι οι παντρεμενοι εχουν ψυχη...!!!

Lambros46
27-06-10, 00:22
Γερομπισμπικια!!!Τη μπανισατε τη μικρουλα????:th_Laie_67-1:

nautilos
27-06-10, 08:48
χμ Διακοπές??????? Μπα δεν νομίζω :mad::( Δύο μέρες τον Ιούλιο Μήλο και αν.

scania124
27-06-10, 09:19
Kαι οι παντρεμενοι εχουν ψυχη...!!!

ετσι!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

φατε ματια ψαρια!!!!!!!!!!

ΦΑΝΗΣ
27-06-10, 09:43
εεεεε ωραίο......μαγιό :whistle:

Εκείνο το θαμνάκι από πίσω απο την κοπελίτσα τι μάρκα είναι?:th_Laie_67-1:

scania124
27-06-10, 10:09
Εκείνο το θαμνάκι από πίσω απο την κοπελίτσα τι μάρκα είναι?:th_Laie_67-1:

καλα ρε φανη θα μας τρελανεις???το θαμνακι κοιτας εσυ???:th_Laie_67-1::th_Laie_67-1:

ΦΑΝΗΣ
27-06-10, 14:44
Γιατί Θάνο έχει τίποτα καλό να δούμε?:salias:εσύ κανόνισε αν και θα σε επισκεφτώ οικογενειακώς να μου χείς κανένα καλό κομμάτι να δώ,γιατί και οι μπαμπάδες έχουν ψυχή,ιδίως εαν έχουν κόρες....thumb

chief
27-06-10, 19:29
λοιπον, εχω σημειωσει απο το θρεντ (αφου με τρελανανε η γυναικα μου), Σεριφο-Μηλο-Λευκαδα-Θασο. Ενα απ αυτα θα το γνωρισουμε μαλλον.
Για να δουμε που θα καταληξουμε με τα παιδια αφου δεν εχουμε αποφασισει ακομη αν και προσωπικα ψαχνω ενα νησι που να μην εχει σημα το κινητο.
Θα μιλησω τηλεφωνικος με τον Monsa για την Σεριφο και τον Στρατο για την Μηλο μπας και με κατατοπισουν λιγο.
Ελπιζω να καταφερω να μεινω και 1-2 μερες Αθηνα να κανω τα δικα μου.

Και επ ευκαιρια, και η Κυπρος ειναι ωραια και οτι βοηθεια θελετε, ειμαι εδω.
Ελατε να μας φερετε και λιγο χρημα

Monsta
27-06-10, 19:35
Ελατε να μας φερετε και λιγο χρημα

XAXA καλό :th_Laie_67-1:

We re broke buddy....bankrupted, remember ?? :hystericalbs1:

Εσείς έχετε τα φράγκα και δεν καταλαβαίνετε από οικονομικές κρίσεις... :original:

kplc16
27-06-10, 19:49
Κρήτη στην Ελούντα για ένα πενθήμερο αρχές Ιουλίου (πρώτη φορά πάω οπότε δεν μπορώ να πω κάτι παραπάνω, πάντως έχω ακούσει τα καλύτερα) και ένα δεκαήμερο στα τέλη στη Ναύπακτο που έχω εξοχικό και πάω καθε χρόνο.
Για όποιο δεν την έχει επισκεφτεί ποτέ, του συνιστώ να πάει οπωσδήποτε. Λιγότερο από 2.30 ωρίτσες από Αθήνα, πολύ (και ωραίο) κόσμο το καλοκαίρι με αρκετή νυχτερινή ζωή, κέντρο Βενέτικο που θυμίζει έντονα νησί αλλά και καλές τιμές! Αξίζει πραγματικά τον κόπο ως εναλλακτική σε κάποιο νησί..



Ελουντα εκει πηγαινε ο μακαριτης ο Ανδρεας με τη Μιμη...:hystericalbs1:

Εγω θα παω Διονυσιου Χαλκιδικης.Εχω και ενα χρεωμενο διαμερισμα εκει...

Nino
27-06-10, 21:29
Εγω θα παω Διονυσιου Χαλκιδικης.Εχω και ενα χρεωμενο διαμερισμα εκει...

Στο καλυτερο μερος εισαι!! εχεις τα ποδια στα χερια σου να πας οπου θες και καθε μερα αλλου!!!

michaelp900
28-06-10, 00:21
Αφου μπαινουμε στο κλιμα του καλοκαιριου μερικα ειτε χαρουμενα ειτε με μια νοτα μελαγχολιας-καλοκαιρινα τραγουδια για το αμαξι,τη θαλλασα,το εξοχικο,το σκαφος κτλ κτλ :


https://www.youtube.com/watch?v=TSItKYu6p2c

https://www.youtube.com/watch?v=J7drvhZwPcs

https://www.youtube.com/watch?v=Vh4koxdQKqs

https://www.youtube.com/watch?v=mPjIC0TRstY

https://www.youtube.com/watch?v=WAmn1-TURPo

https://www.youtube.com/watch?v=MouKfcxXHyA

joseph
28-06-10, 00:41
ετσι!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

φατε ματια ψαρια!!!!!!!!!!

Ναι αλλα αν "πεσει" καμια γοργονα 3273 στο πιατο κατα λαθος τι κανουμε??? οεο?!!! Ιδου το μεγαλο ερωτημα!!!:think::think:

Dimzan
28-06-10, 02:04
σκιαθο τον αυγουστο για να δουμε κι αυτο το νησι. Ακριβο μου ειπαν σε ζωη αλλα θα δειξει.

Παρεπιπτοντως αν ξερει κανεις απο κει δωματια κλπ ας στειλει κανα τηλ. Φοιτητικες τιμες ψαχνουμε :D

Επισης δεν ξερω αν πιανεται σα διακοπες αλλα θα μαι ομαδαρχης σε κατασκηνωση τον ιουλιο.

Το υπολοιπο του αυγουστου αν δεν τυχει δουλεια θα κανω μπανια προς αταλαντη μερια και αν παιξει και κανα σκαφος λιγο σκι και κουλουρες για να ακνουν λιγο κρακ τα κοκκαλα!

Monsta
28-06-10, 07:33
https://www.youtube.com/watch?v=J7drvhZwPcs


Πάλι είμαι στο διαδίκτυο.

Αυτό είναι κατά τη περίοδο των διακοπών μου στο Miami, είμαι λίιιιγο παραπάνω μαυρισμένος.....πιο συγκεκριμένα ο παίχτης στ αριστερά, αυτός που καρφώνει τη μπάλα....:th_Laie_67-1: :th_Laie_67-1:

yannisv
28-06-10, 07:50
Πάλι είμαι στο διαδίκτυο.

Αυτό είναι κατά τη περίοδο των διακοπών μου στο Miami, είμαι λίιιιγο παραπάνω μαυρισμένος.....πιο συγκεκριμένα ο παίχτης στ αριστερά, αυτός που καρφώνει τη μπάλα....:th_Laie_67-1: :th_Laie_67-1:

Θυμάσαι ρε φίλε? Δεν μπόρεσα να σε κόψω γαμώτο αλλά δε δείχνει όταν σε καρφώνω κι εγώ :th_Laie_67-1: :hystericalbs1:

Ptboul
28-06-10, 12:25
https://www.bmwfans.gr/forum/images/imported/2010/06/4157917711_7d5de67e4c-1.jpg

Monsta
28-06-10, 13:24
Πήρε κανείς το ένθετο της ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΗΣ χτες?

Αν ναι, μπορείτε να ανεβάσετε στοιχεία επικοινωνίας από κανένα τουριστικό γραφείο που έχει προσφορές σε οργανωμένα συγκροτήματα?

THANKS!

PATSIMINI
28-06-10, 17:36
Εγω στις 8 Ιουλιου θα παω Ιταλια με τη σχολη μου οπου θα επισκεφτουμε μεταξυ αλλων και το μουσειο της Ferrari.........Απο κει και υστερα Χανια,λιγο Λαρισα και λιγο Βολο για οικογενειακες διακοπουλες.........

E46 POWER
29-06-10, 20:59
ΕΓΩ ετσι οπως παω και με το αμαξι να ζηταει λεφτα δεν την κοβω να πηγαινω πουθενα..οι δουλειες απο το κακο στο χειροτερο..αν ξερει κανεισ κανενα μαγαζι η κλαμπ να θελει μπαρμαν ας το πει να κανω κανενα εξτραδακι μηπως και παμε κανενα νησακι....αντε και με περιμενει η ροδος και η κως...:th_Laie_67-1:

chief
04-07-10, 21:22
Ρε παιδιά βοηθήστε τον Κύπριο συμφορουμίτη σας να διαλέξει νησί για οικογενειακές διακοπές.
Ακουσα καλά σχόλια για την Κεφαλονιά και ειμουνα έτοιμος να κλείσω εκεί. Οταν έμαθα οτι πρεπει απο το αεροδρόμιο πρεπει να νοικιάσω αμάξι και να οδηγω και απ την αναποδη-να παω Πάτρα-να βρω καράβι, αλλαξα γνωμη. Αυτές δεν θα ηταν διακοπές. Μαρτυριο θα ήταν αφου τα παιδια μου ειναι θηρία.
Λοιπον ψάχνω νησακι με ξενοδοχιο, πισινα, παραλια, ταβερνουλες και το κυριοτερο να μην ταλαιπωρηθώ. Αντε το πολυ-πολύ αν δεν υπαρχει απ ευθειας πτηση απο Κυπρο να αλλαξω ενα αεροπλάνο ή να μπω σε ενα καραβι να φτάσω και να αραξω.
Μου έχουν κανει καλά σχόλια και για την Σαμο.
Ακουω γνωμες ρε παιδια...

bimmer-corfu
04-07-10, 21:52
νομίζω υπάρχει πτήση Κύπρο - Κέρκυρα απ ευθείας...

chief
04-07-10, 22:39
Και η Κερκυρα είναι πολύ καλή επιλογή. Όσοι Κυπριοι έχουν παει, έφυγαν με τις καλύτερες εντυπώσεις.

strof
04-07-10, 22:49
Ρε παιδιά βοηθήστε τον Κύπριο συμφορουμίτη σας να διαλέξει νησί για οικογενειακές διακοπές.
Ακουσα καλά σχόλια για την Κεφαλονιά και ειμουνα έτοιμος να κλείσω εκεί. Οταν έμαθα οτι πρεπει απο το αεροδρόμιο πρεπει να νοικιάσω αμάξι και να οδηγω και απ την αναποδη-να παω Πάτρα-να βρω καράβι, αλλαξα γνωμη. Αυτές δεν θα ηταν διακοπές. Μαρτυριο θα ήταν αφου τα παιδια μου ειναι θηρία.
Λοιπον ψάχνω νησακι με ξενοδοχιο, πισινα, παραλια, ταβερνουλες και το κυριοτερο να μην ταλαιπωρηθώ. Αντε το πολυ-πολύ αν δεν υπαρχει απ ευθειας πτηση απο Κυπρο να αλλαξω ενα αεροπλάνο ή να μπω σε ενα καραβι να φτάσω και να αραξω.
Μου έχουν κανει καλά σχόλια και για την Σαμο.
Ακουω γνωμες ρε παιδια...

εδώ είσαι! (https://www.bmwfans.gr/forum/showpost.php?p=66696&postcount=14)

laantonios
04-07-10, 23:29
Ρόδο 9/7/2010 έως 17/7/2010

άντε να δούμε

sierra
05-07-10, 07:58
Αυτή την εβδομάδα φεύγω για Αστρος και γυρνάω τέλος Αυγούστου αν είμαστε καλά. Θα πάω με τον μικρό γιο(15 ετών) και στις αρχές Αυγούστου θα έρθει και το αφεντικό (η γυναίκα μου). Για τον μεγάλο γιό δεν ξέρω γιατί ψάχνει για δουλειά και άμα βρεί δεν θα έλθει... :thumbsup:

deepBLUE
05-07-10, 10:58
Ευχομαι σε ολους οπου και αν πατε και οτι και αν κανετε να περασετε οπως εσεις επιθυμειτε !!!

Kostas_1
06-07-10, 15:33
Μολις γυρισα απο επαγγελματικο ταξιδι που στη συνεχεια εξελιχθηκε σε mini διακοπες.

Ισπανια - Μalaga (θεωρειται από τα πιο καλα θέρετρα στην Ισπανια), όπου φιλοξενηθηκα....

Εντυπωσεις ΑΡΙΣΤΕΣ.

Ολοκαθαροι δρομοι, ταξη παντου, οι παραλίες αψογες, καθαρες (ουτε γοπα στην αμμο) φοβερα περιποιημένες και ανοικτες για το κοσμο. Πουθενα κλειστες... οι ομπρελες αραια και ομορφα τοποθετημενες.

Ακουστε τωρα τιμες:

εσπρεσο σε μαγαζι παραλιακο 1,5 ευρω και στο μπαρ 5στερου ξενοδοχειου 1,80.
Ποτο το βραδυ στα μπαρακια (κυριλε, οχι τπτ στο ποδι) 5 ευρω. ποτηρι κρασι 3 ευρω.

Ρωτησα τιμες για 2κλινο στο 5στερο ξενοδοχειο= 120 ευρω σε σουιτα με 2 δωματια και να βλεπει θαλασσα....

Φαγητο ετρωγε ΑΝΕΤΑ εως πολυ ενα ζευγαρι με 30-40 ευρω σε ακριβο εστιατοριο και με το ενα πιατο να ειναι φιλετο μοσχαρι (σαλατα κρασι και γλυκο μεσα εννοειται)....
Αν ηθελες πιο απλα σε ταβερνακι στυλ την εβγαζες με 30 ευρω το ζευγαρι...

Η ομπρελα στη θαλασσα 4 ευρω με οσες ξαπλωστρες ηθελες....

Θα ξαναπηγαινα? Σιγουρα!!!!

Τυχαιο που χανουμε τουριστες? Δεν νομιζω...

deepBLUE
06-07-10, 16:00
Μου κανουν μεγαλη εντυπωση οι τιμες που αναφερεις !!

gyiama
06-07-10, 16:00
τι λες ρε Κωστα και πως θα μαζεψω εγω τα λεφτα ολης της χρονιας μεσα σε 3 μηνες και να παρω το bmwδακι που εχω βαλει στο ματι να παω και 1 μηνα στο εξωτερικο με το γκομενακι διακοπες να ξεκουραστω γιατι σκοτωθηκα 3 μηνες τωρα και να μου μεινει και κανενα φραγκο να βαλω και στην μπαντα????δεν γινονται αυτα που λες!!!για την ψυχη της μανας μου θα δουλευω????

ΥΓ μιλαω για την πλειοψηφια κακων επαγκελματιων που εκμεταλευονται τον κοσμο 2-3 μηνες να κανουν αρπαχτες!!μην τους παρει ολους η μπαλα!!!!

bimmer-corfu
06-07-10, 17:31
Μολις γυρισα απο επαγγελματικο ταξιδι που στη συνεχεια εξελιχθηκε σε mini διακοπες.

Ισπανια - Μalaga (θεωρειται από τα πιο καλα θέρετρα στην Ισπανια), όπου φιλοξενηθηκα....

Εντυπωσεις ΑΡΙΣΤΕΣ.

Ολοκαθαροι δρομοι, ταξη παντου, οι παραλίες αψογες, καθαρες (ουτε γοπα στην αμμο) φοβερα περιποιημένες και ανοικτες για το κοσμο. Πουθενα κλειστες... οι ομπρελες αραια και ομορφα τοποθετημενες.

Ακουστε τωρα τιμες:

εσπρεσο σε μαγαζι παραλιακο 1,5 ευρω και στο μπαρ 5στερου ξενοδοχειου 1,80.
Ποτο το βραδυ στα μπαρακια (κυριλε, οχι τπτ στο ποδι) 5 ευρω. ποτηρι κρασι 3 ευρω.

Ρωτησα τιμες για 2κλινο στο 5στερο ξενοδοχειο= 120 ευρω σε σουιτα με 2 δωματια και να βλεπει θαλασσα....

Φαγητο ετρωγε ΑΝΕΤΑ εως πολυ ενα ζευγαρι με 30-40 ευρω σε ακριβο εστιατοριο και με το ενα πιατο να ειναι φιλετο μοσχαρι (σαλατα κρασι και γλυκο μεσα εννοειται)....
Αν ηθελες πιο απλα σε ταβερνακι στυλ την εβγαζες με 30 ευρω το ζευγαρι...

Η ομπρελα στη θαλασσα 4 ευρω με οσες ξαπλωστρες ηθελες....

Θα ξαναπηγαινα? Σιγουρα!!!!

Τυχαιο που χανουμε τουριστες? Δεν νομιζω...

Εγώ πάντως το Φεβρουάριο στη Βαρκελώνη πλήρωνα 80 Ευρώ τα 2 άτομα σε καλό εστιατόριο με ντόπιους πελάτες. Όσο για τα τάπας ήταν πανάκριβα και αυτά.
Ξεν/χειο πάντως πλήρωσα καλή τιμή, 70€ το δωμάτιο σε καλό 3άρι στο κέντρο και το δωμάτιο ήταν σαν Ελληνικό 5άρι (στο λέω σοβαρά όχι για πλάκα και είμαι της δουλειάς)

Nino
06-07-10, 17:36
ΥΓ μιλαω για την πλειοψηφια κακων επαγκελματιων που εκμεταλευονται τον κοσμο 2-3 μηνες να κανουν αρπαχτες!!μην τους παρει ολους η μπαλα!!!!

Συγνωμη τωρα αλλα αν μεσα σε τρεις μηνες μαζευουν τα λεφτα ολης της χρονιας,παιρνουν bmw πηγαινουν ενα μηνα στο εξωτερικο και μενουν λεφτα στην ακρη τοτε... δεν φταινε αυτοι,φταιμε εμεις οι υπολοιποι που τα ακουμπαμε...

Propulsive
06-07-10, 17:44
Μου κανουν μεγαλη εντυπωση οι τιμες που αναφερεις !!

Και που να δεις Κροατία! βίλλα 6 ατόμων, κοντα στη θάλασσα,....

κάθεσαι???

15 ευρώ την ημέρα!!!

joseph
06-07-10, 17:45
Εγω ειμαι μεταξυ, Κεφαλονιας η Κερκυρας, δεν εχω αποφασισει ακομα, αλλα λογω τις μικρης που θα ειναι μαζι μας, ψαχνω καπου σχετικα κοντα.
Οποιος εχει παει στα παραπανω νησια, ας πει εντυπωσεις προτασεις κλπ!!

konstantinaM3
06-07-10, 19:05
εγω παντως στις 21 με 27 αυγουστου θα ειμαι στο νησι κεφαλλονια οποιος ειναι τοτε ας μου στειλει μημυμα να τα πουμε!!!!

chief
06-07-10, 19:17
εγω παντως στις 21 με 27 αυγουστου θα ειμαι στο νησι κεφαλλονια οποιος ειναι τοτε ας μου στειλει μημυμα να τα πουμε!!!!

μπορει και να βρεθουμε. Ειναι η πρωτη μας επιλογη αφου βρεθηκαν πτησεις απ ευθειας απο εδω στις 7 και 17 Αυγουστου.

konstantinaM3
06-07-10, 19:19
μπορει και να βρεθουμε. Ειναι η πρωτη μας επιλογη αφου βρεθηκαν πτησεις απ ευθειας απο εδω στις 7 και 17 Αυγουστου.

εγω στις 21 θα φυγω κ θα ειμαι κεφαλλονια αντε ελατε να σας ξεναγησω στο νησι!!!!!εχω κ σκαφος παμε καμια βολτα??!!!!!χαχαχαχαχα

chief
06-07-10, 20:38
εγω στις 21 θα φυγω κ θα ειμαι κεφαλλονια αντε ελατε να σας ξεναγησω στο νησι!!!!!εχω κ σκαφος παμε καμια βολτα??!!!!!χαχαχαχαχα

θα δω τι θα κανω αυτη την εβδομαδα με τα εισητηρια και τα ξενοδοχεια και θα στειλω π.μ. Μπορει να χρειαστώ και συμβουλές για την επιλογή ξενοδοχείου.

konstantinaM3
06-07-10, 21:11
θα δω τι θα κανω αυτη την εβδομαδα με τα εισητηρια και τα ξενοδοχεια και θα στειλω π.μ. Μπορει να χρειαστώ και συμβουλές για την επιλογή ξενοδοχείου.

εαν θες να εισαι σε πολη θα πας αργοστολι να μεινεις κοσμος μαγαζια κ τετοια...εαν θες με λιγο (σχετικο ειναι αυτο καλοκαιριατικα) κοσμο θα ερθεις σαμη εκει που μενω εγω...η αγια ευθημια δεν σου λεω για ληξουρι γιατι απο εκει δεν ειναι ωραια !ειναι μονο να περασεις για βολτα οχι να μεινεις!

chief
06-07-10, 21:37
εχεις πμ

konstantinaM3
06-07-10, 22:01
ελατε κεφαλονιαααααα εχχεεχεχε https://kefalonia-luxuryhotelionian.clickhere.gr/sami.htm :P :P ειναι τελειαααααα!!!!!!

E36-Hartge
25-07-10, 22:44
Διακοπές φέτος μόνο Σαββατοκύριακα αν και όταν τύχει θα πάω.
Μέχρι στιγμής πήγα τρείς μερούλες Λευκάδα μιας και πάντα ήθελα να πάω αλλα πάντα το πρόβλημα μου ήταν η απόσταση με τον όχι και τόσο καλό δρόμο.
Φέτος πήρα την απόφαση μιάς και υπάρχει πλέον και η Εγνατία και μέσα σε τρείς ώρες με 120-130km/h ήμουν μέσα στην Λευκάδα.
Το νησί είναι πανέμορφο και αν και πήγα αρχές Ιουνίου και δεν είχε κόσμο δεν με χάλασε καθόλου.
Πλέον θα είναι σίγουρα ο προορισμός μου τα Σαββατοκύριακα και οχι μόνο.
Απο εδώ που είμαι ο μόνος κοντινός προορισμος χρόνια τώρα ήταν η Χαλκιδική και η Κατερίνη και σίγουρα αυτή η εγνατία θα φέρει πολύ κόσμο απο βόρεια που δεν θα ξεκινούσαν παλαιότερα λόγο διαδρομής.