PDA

Επιστροφή στο Forum : E36 M3 transplant project



manos
18-06-10, 20:01
ανοιγω αυτο το θεμα για να μοιραστω μαζι σας την χαρα μου αυτη να γινω επιτελους κατοχος ενος m3!για οσους δεν θυμουνται εχει γινει η αγορα ενος δεξιοτιμονου γνησιου μ3 απο αγγλια και τα αυτοκινητα ειναι ηδη στο συνεργειο και το γδυσιμο τους εχει αρχισει.μεγαλη η χαρα πλεον και ανυπομονω να οδηγησω τον ιπποδρομο μου!μεγαλο και το αγχος ομως για το αν θα πανε ολα καλα,να δουλεψουν ολα σωστα κτλ κτλ.γι αυτο προχωραμε αργα και σταθερα!ελπιζω στο τελος να εχω το χαμογελο αυτο της ευτυχιας που εχουν ολοι οι οδηγοι οταν κατω απο το καπο τους κρυβεται η λεξη M POWER!!!

m-power_01
18-06-10, 20:15
Μπραβο ρε φιλε ! Αντε να το χαιρεσαι...και χωρις προβληματα!

BILL007
18-06-10, 20:15
Με το καλό φίλε μου!!!!:rally::rally::rally:

MPOWER!!!!:thumbsup::thumbsup::thumbsup::thumbsup:

Όταν τελειώσεις με το καλό,πες μας και το συνολικό κόστος, γι'αυτούς που ενδιαφέρονται...;)

Panos 316T
18-06-10, 20:28
ανοιγω αυτο το θεμα για να μοιραστω μαζι σας την χαρα μου αυτη να γινω επιτελους κατοχος ενος m3!για οσους δεν θυμουνται εχει γινει η αγορα ενος δεξιοτιμονου γνησιου μ3 απο αγγλια και τα αυτοκινητα ειναι ηδη στο συνεργειο και το γδυσιμο τους εχει αρχισει.μεγαλη η χαρα πλεον και ανυπομονω να οδηγησω τον ιπποδρομο μου!μεγαλο και το αγχος ομως για το αν θα πανε ολα καλα,να δουλεψουν ολα σωστα κτλ κτλ.γι αυτο προχωραμε αργα και σταθερα!ελπιζω στο τελος να εχω το χαμογελο αυτο της ευτυχιας που εχουν ολοι οι οδηγοι οταν κατω απο το καπο τους κρυβεται η λεξη M POWER!!!

αξα καλη επιτυχια στο project σου...

υγ1 βαλε φωτος
υγ2 πηγαινε οδοντιατρο για λευκανση γιατι το χαμογελο σου θα ειναι κολλημενο στο προσωπο σου...

manos
18-06-10, 22:44
αξα καλη επιτυχια στο project σου...

υγ1 βαλε φωτος
υγ2 πηγαινε οδοντιατρο για λευκανση γιατι το χαμογελο σου θα ειναι κολλημενο στο προσωπο σου...

με τις φωτογραφιες θα κανω οτι μπορω γιατι ξερεις οτι δουλευω παρα πολυ(μην σχολιασεις) και μου ειναι λιγο δυσκολο να επισκεπτομαι συχνα το συνεργειο!οσο για την λευκανση δεν εχει περασει χρονος που την εκανα οποτε το ασπρο χαμογελο καλα κρατει!:thumbsup:

stratos
19-06-10, 01:26
Με το καλό να ολοκληρωθεί το project και θα δείς οτι θα γελάς σαν χαζοχαρούμενος στον ύπνο σου ακόμα !!!!!

Μάνο εσύ είσαι που τα είπαμε στο Ακρωτήρι, έτσι δεν είναι?

manos
19-06-10, 01:37
Με το καλό να ολοκληρωθεί το project και θα δείς οτι θα γελάς σαν χαζοχαρούμενος στον ύπνο σου ακόμα !!!!!

Μάνο εσύ είσαι που τα είπαμε στο Ακρωτήρι, έτσι δεν είναι?


αντε να δουμε γιατι προς το παρων εχουμε χασει τον υπνο μας!κι αφου τον χασαμε παμε και απ το ακρωτηρι μια βολτα να πιουμε κανα ξυδι!εγω ημουνα,ναι:original:

stratos
19-06-10, 02:06
Μάνο κάνε την μετατροπή με επιτυχία και αμα σε δώ να χαζογελάς η πρώτη "γύρα" είναι δικιά μου στο Ακρωτήρι. Κανόνησε να υπάρχει και η κατάλληλη παρέα χαχαχαχαχα.

Δηλαδή τώρα θα "κόβεσαι" με τον ξάδερφο σου? χαχαχαχαχα

manos
19-06-10, 02:34
Μάνο κάνε την μετατροπή με επιτυχία και αμα σε δώ να χαζογελάς η πρώτη "γύρα" είναι δικιά μου στο Ακρωτήρι. Κανόνησε να υπάρχει και η κατάλληλη παρέα χαχαχαχαχα.

Δηλαδή τώρα θα "κόβεσαι" με τον ξάδερφο σου? χαχαχαχαχα


στρατη ας πανε ολα οπως τα θελω και οι <<γυρες>> στο ακρωτηρι θα ειναι δικες μου!:cheers: απο σενα θελω μονο την καταλληλη παρεα να φερεις χαχαχαχ

με τον ξαδερφο ε?θα πεσουνε κορμια στην οικογενεια!!:warriorsmiley:

Χρίστος
19-06-10, 03:54
μαζευτειτεεεεεεεεεεεε....

Με το καλο αγορινα.Το χει το σοι σας τελικα ε?
χαχα

fanisk
19-06-10, 12:14
Μπραβο Μανο, με το καλο! Να τραβηξεις αρκετες φωτο και βιντεο απο το εγχειρημα! Με τετοιο ξαδερφο ηταν θεμα χρονου μαλλον..

Apostolos
19-06-10, 12:55
Άντε με το καλό η μετατροπή χωρίς προβλήματα και διάφορα απρόοπτα για να το χαρείς. Μπορώ να καταλάβω "εν μέρει" την ανυπομονησία σου :original::original: Τις φωτογραφίες από το όλο εγχείρημα μην ξεχάσεις thumb

manos
19-06-10, 14:11
ευχαριστω πολυ παιδια...με τις φωτο θα κανω οτι μπορω μιας και οπως ειπα μου ειναι λιγο δυσκολο να ειμαι στο συνεργειο συνεχεια λογο της δουλειας μου.πρεπει να βγαλουμε κανα σπασμενο.εχω ταξει και σφηνακια στο ακρωτηρι βλεπεις χαχαχα

η αληθεια ειναι οτι ο ξαδερφος ειναι μεγαλος φουντωτης και φερει ευθυνες κι αυτος!!το μικροβιο υπυρχε ομως και θα υπαρχει για πολυ ακομα!με το καλο να βγει το αμαξι και τα καλυτερα θα ερθουν μετα΄;)))

z3outofmind
19-06-10, 17:15
ευχαριστω πολυ παιδια...με τις φωτο θα κανω οτι μπορω μιας και οπως ειπα μου ειναι λιγο δυσκολο να ειμαι στο συνεργειο συνεχεια λογο της δουλειας μου.πρεπει να βγαλουμε κανα σπασμενο.εχω ταξει και σφηνακια στο ακρωτηρι βλεπεις χαχαχα

η αληθεια ειναι οτι ο ξαδερφος ειναι μεγαλος φουντωτης και φερει ευθυνες κι αυτος!!το μικροβιο υπυρχε ομως και θα υπαρχει για πολυ ακομα!με το καλο να βγει το αμαξι και τα καλυτερα θα ερθουν μετα΄;)))

Μπραβο ρε μανο...με το καλο,,και στην συναντηση που θα κανονιστει για λουτρακι θα περιμενω και εσενα με το "καινουργιο" οπλο της παρεας.....:original:

Panos 316T
21-06-10, 07:27
στρατη ας πανε ολα οπως τα θελω και οι <<γυρες>> στο ακρωτηρι θα ειναι δικες μου!:cheers: απο σενα θελω μονο την καταλληλη παρεα να φερεις χαχαχαχ

με τον ξαδερφο ε?θα πεσουνε κορμια στην οικογενεια!!:warriorsmiley:

ήδη έχουμε γίνει "βροντάκηδες" και "φουρτουνάκηδες" ...:th_Laie_67-1:

Ξάδελφε περιμένω την "κίνηση" σου για να κάνω εγώ την τελευταία... :whistle:

yodas
21-06-10, 09:03
//M...και όλα αλλάζουν....

m3est
21-06-10, 09:26
//M...και όλα αλλάζουν....

Ειναι αληθεια ναι.

manos
22-06-10, 13:39
//M...και όλα αλλάζουν....

+1000

ευτυχως η δυστυχως ετσι ειναι thumb

Stamatis
22-06-10, 14:08
Ρίξε πράμα στο καπώ.

Ετσι, έτσι.

Αντε με το καλό να τελειώσει και καλά χιλιόμετρα.

manos
22-06-10, 14:20
Ρίξε πράμα στο καπώ.

Ετσι, έτσι.

Αντε με το καλό να τελειώσει και καλά χιλιόμετρα.

κανω οτι μπορω :thumbsup:

ακομα δεν το τελειωσαμε και σκεφτομαι τις επομενες κινησεις :rally:

paganis
22-06-10, 14:30
αντε με το καλο να βγει στο δρομο...και να το ευχαριστηθεις με την ψυχη σου...

manos
23-06-10, 19:37
καταφερα σημερα να παω μια βολτα απ το συνεργειο να δω λιγο την μπουμπου μου...απ το δεξιοτιμονο μ3 εχουν ξυλωθει σχεδον τα παντα και σημερα τα παιδια αρχισανε το ξηλωμα του δικου μου..θα εχουμε μια μικρη καθυστερηση λογο του οτι υπαρχει αρκετη σκουρια(ατιμο αλατι) σε ψαλιδια,αξονες κτλ τα οποια θα γινουν ολα βιδες,θα πλυθουν θα τριφτουν και μετα θα βαφτουν για να ειναι ολα τελεια.

οριστε και μερικες φοτο

Libanner
23-06-10, 20:55
Μάνο μιλάμε για πολύ κλάμα για το Μ3 και το χρώμα όνειρο...
Αλλα χαλάλι αντε να πανε ολα καλα και να βγει το θηρίο στο δρόμο

Υ.Γ στη μια φώτο έχεις σβήσει την πινακίδα και στην άλλη οχι thumb

manos
23-06-10, 21:12
Μάνο μιλάμε για πολύ κλάμα για το Μ3 και το χρώμα όνειρο...
Αλλα χαλάλι αντε να πανε ολα καλα και να βγει το θηρίο στο δρόμο

Υ.Γ στη μια φώτο έχεις σβήσει την πινακίδα και στην άλλη οχι thumb


οντως φοβερο χρωμα και πολυ σπανιο εδω περα...αφου οταν το πρωτοειδα λεω δεν μπορουσε να μου φερει ενα οποιοδηποτε αλλο χρωμα?θυσιαστηκε το καημενο για να γινει η μετατροπη.χαλαλι ομως τι να κανουμε thumb

Panos 316T
24-06-10, 08:32
ωωωωρεεεεε ξάδελφε ....αγχώθηκα....:shok:

μεταμόσχευση ανοιχτής καρδιάς....:shok:



υγ:σε περιμένωωωωω....:warriorsmiley:

Vasilis
24-06-10, 08:39
αντε με το καλο να τελειωνουν τα μπαξιματα....να βγαινουν τα ///Μουλαρια:whistle: στο δρομο!!!:rally:


καλη συνεχεια κ υπομονη...!!:thumbsup:

fanisk
24-06-10, 11:38
Καλη αρχη Μανο, ευχομαι να πανε ολα οπως τα θες!!!!

apovas
24-06-10, 15:35
Ερωτηση. Το κονέ με Αγγλια πως εγινε?

manos
24-06-10, 16:09
Ερωτηση. Το κονέ με Αγγλια πως εγινε?


το κονε εγινε με φιλο που ασχολειται με αυτο το ειδος εμποριου.εχει αγγλικη υπηκοοτητα οποτε μπορει και φερνει αυτοκινητα απο αγγλια για ανταλλακτικα χωρις να εχει κανενα ''θεμα'' με το τελωνειο :thumbsup:

S8N
24-06-10, 18:59
Μάνο, με το καλό να τελειώσει η μεταμόσχευση και ν' αρχίσεις να χαίρεσαι το τέρας σου!

Πάντα μ' άρεσε η Ε36! Μου φαίνεται πως θα στείλω το link του νήματος αυτού στον κουμπάρο μου που έχει μια κίτρινη Ε36 318 cabrio ΜPack. Θα του βάλει ιδέες!

Και πάλι εύχομαι να το χαίρεσαι το τερατάκι σου! Με ασφάλεια πάνω απ' όλα!

manos
25-06-10, 15:42
Μάνο, με το καλό να τελειώσει η μεταμόσχευση και ν' αρχίσεις να χαίρεσαι το τέρας σου!

Πάντα μ' άρεσε η Ε36! Μου φαίνεται πως θα στείλω το link του νήματος αυτού στον κουμπάρο μου που έχει μια κίτρινη Ε36 318 cabrio ΜPack. Θα του βάλει ιδέες!

Και πάλι εύχομαι να το χαίρεσαι το τερατάκι σου! Με ασφάλεια πάνω απ' όλα!

τετοια μου κανανε και μενα οι φιλοι μου με βιντεακια και τα σχετικα και ειδες που εμπλεξα!γι αυτο ασε τον ανθρωπο ησυχο να κανει ενα ωραιο καλοκαιρι και απο χειμωνα φουντωσε τον :th_Laie_67-1:

παιδες σας ευχαριστω ολους παρα πολυ για τα καλα σας λογια

stratos
26-06-10, 00:41
Τι έγινε? Το έμπαξες και χάθηκες? Αντε πές μας εντυπώσεις

manos
26-06-10, 01:11
Τι έγινε? Το έμπαξες και χάθηκες? Αντε πές μας εντυπώσεις

γεια σου Στρατή ,

είμαι με τον ξάδελφο panos 316T και μελετάμε τις κινήσεις μας!:winkcool:

το ΑΡΓΑ ΚΑΙ ΣΤΑΘΕΡΑ δεν ισχύει μόνο εκεί ... (ξέρεις τώρα)
αλλά και στην παρούσα κατάσταση...:thumbsup:


υγ ο ξάδελφος θέλει ΑΚΡΩΤΗΡΙ....:original:

stratos
26-06-10, 01:25
γεια σου Στρατή ,

είμαι με τον ξάδελφο panos 316T και μελετάμε τις κινήσεις μας!:winkcool:

το ΑΡΓΑ ΚΑΙ ΣΤΑΘΕΡΑ δεν ισχύει μόνο εκεί ... (ξέρεις τώρα)
αλλά και στην παρούσα κατάσταση...:thumbsup:


υγ ο ξάδελφος θέλει ΑΚΡΩΤΗΡΙ....:original:

Ακρωτήρι? Να πείς του ξάδελφου να πάμε όποτε θέλετε. Είναι καλή ευκαιρία ένα Σα\άββατο να πάμε να.... πιούμε τίποτα :whistle: και να δούμε το Μ3 εν δράση. Αντε, να με πάρετε τηλ να πάμε :)

manos
26-06-10, 03:05
Ακρωτήρι? Να πείς του ξάδελφου να πάμε όποτε θέλετε. Είναι καλή ευκαιρία ένα Σα\άββατο να πάμε να.... πιούμε τίποτα :whistle: και να δούμε το Μ3 εν δράση. Αντε, να με πάρετε τηλ να πάμε :)

μόλις τελειώσω με το αυτοκίνητο θα πάμε,να πιούμε ''τίποτα'' :thumbsup:

2 βδομαδούλες θα τις φάμε ακόμα στο συνεργείο για να γίνουν όλα όπως τα θέλουμε...υπομονή λοιπόν(όση μου έχει απομείνει)

manos
08-07-10, 17:12
επανερχομαι στο θεμα μιας και τοσο καιρο ειχαμε μεινει λιγο πισω αλλα απο χθες μπηκαμε δυνατα στο ''παιχνιδι'' ετσι ωστε να τελειωνουν οι προεργασιες για να μπουνε πανω τα πραγματα.

χθες λυθηκαν γεφυρες,ψαλιδια,ιμιαξονια, ιαφορικο κτλ για να πλυθουν υστερα να τριφτουν και τελος να βαφτουν ετσι ωστε οταν σηκωνω το αυτοκινητο να το βλεπω απο κατω να το χαιρομαι!το ιδιο εγινε και με το μοτερ,πλυθηκε κι αυτο και το αποτελεσμα ειναι πολυ ικανοποιητικο.οτι λαδι υπηρχε απο διαρροη εξαφανιστηκε!!

στην πρωτη φωτογραφια βλεπουμε πως ηταν τα πραγματα οταν τα βγαλαμε απ το ξενο μ3 και στις υπολοιπες μετα την περιποιηση που δεχτηκαν.

Panos 316T
08-07-10, 22:46
όταν τα ειδα από κοντά πως ήταν , δε σου κρύβω ότι ψιλοκόμπλαρα, αλλά καταπληκτικη δουλειά αξά , τα καλύτερα έρχονται ...

stratos
08-07-10, 23:17
Θα πάμε Ακρωτήρι το Σαββάτο να το γιορτάσουμε?

Stamatis
08-07-10, 23:31
ρε δεν αφήνετε το ακρωτήρι να κάνουμε κανα μπανιστήρι?

Ε? αντε μπράβο.

για να τοποθετούνται τα πράματα επάνω.

manos
08-07-10, 23:33
Θα πάμε Ακρωτήρι το Σαββάτο να το γιορτάσουμε?

να γιορτασουμε το βαψιμο των ψαλιδιων και του διαφορικου?:th_Laie_67-1::th_Laie_67-1::th_Laie_67-1:


εγω μεσα ειμαι παντως....:whistle:

stratos
09-07-10, 17:38
Επίτημος προσελημένος ο Σνούπης. Ναι, οτι κάνεις έιναι μια αφορμή για έξοδο. Να πάμε να ξεμπουώσουμε λίγο ;)

manos
31-08-10, 18:39
χαιρετω και παλι ολη την παρεα επειτα απο 25 μερες αποχης λογω διακοπων!καλο χειμωνα να εχετε...

στο θεμα μας τωρα,με το που γυρισα σημερα το πρωι η πρωτη μου δουλεια ηταν να παω στο συνεργειο να δω σε ποιο σταδιο βρισκεται το αυτοκινητο.ολα εχουν κουμπωθει επανω,το αμαξι παιρνει μπροστα κανονικα χωρις βλαβες χωρις τιποτα.αυριο μαλλον βγαινουμε δοκιμη και αν ολα πανε καλα την παρασκευη τελειωσαμε.επειδη ομως σιγουρα θα υπαρχουν καποια θεματακια(αυτα εχουν οι μετατροπες) εγω εχω στο μυαλο μου οτι απο βδομαδα θα το παρω και αν γινει και νωριτερα εχει καλως...μπορειτε να καταλαβετε νομιζω την ανυπομονησια μου μεχρι να καβαλησω το οχημα!τοσο καιρο στις διακοπες το ειχα ψιλοξεχασει,τωρα ομως ΚΑΙΓΟΜΑΙ!!!!


υγ:για οποιον ενδιαφερεται υπαρχουν πολλα πραγματα απο το αλλο 36αρι,δινεται ομως και ολοκληρο με οτι εχει επανω.θα ανεβασω θρεντ στην σχετικη ενοτητα οποτε βρω τον χρονο.

zaharias
31-08-10, 23:15
χαιρετω και παλι ολη την παρεα επειτα απο 25 μερες αποχης λογω διακοπων!καλο χειμωνα να εχετε...

στο θεμα μας τωρα,με το που γυρισα σημερα το πρωι η πρωτη μου δουλεια ηταν να παω στο συνεργειο να δω σε ποιο σταδιο βρισκεται το αυτοκινητο.ολα εχουν κουμπωθει επανω,το αμαξι παιρνει μπροστα κανονικα χωρις βλαβες χωρις τιποτα.αυριο μαλλον βγαινουμε δοκιμη και αν ολα πανε καλα την παρασκευη τελειωσαμε.επειδη ομως σιγουρα θα υπαρχουν καποια θεματακια(αυτα εχουν οι μετατροπες) εγω εχω στο μυαλο μου οτι απο βδομαδα θα το παρω και αν γινει και νωριτερα εχει καλως...μπορειτε να καταλαβετε νομιζω την ανυπομονησια μου μεχρι να καβαλησω το οχημα!τοσο καιρο στις διακοπες το ειχα ψιλοξεχασει,τωρα ομως ΚΑΙΓΟΜΑΙ!!!!


υγ:για οποιον ενδιαφερεται υπαρχουν πολλα πραγματα απο το αλλο 36αρι,δινεται ομως και ολοκληρο με οτι εχει επανω.θα ανεβασω θρεντ στην σχετικη ενοτητα οποτε βρω τον χρονο.

Αντε με το καλο!! Να το παρεις, να το χαρεις & μακρυα απο τα συνεργεια!! (μονο για σερβις):)

Σε καταλαβαινω γιατι ειμαι και γω στην ιδια φαση..!!!:D

Και μια ερωτηση: μοτερ-σασμαν κτλ με τί τα ετριψες-επλυνες?

Gregory_///M
01-09-10, 09:31
Άντε με το καλό Μάνο να βγει το τέρας στο δρόμο!!

manos
01-09-10, 12:24
Αντε με το καλο!! Να το παρεις, να το χαρεις & μακρυα απο τα συνεργεια!! (μονο για σερβις):)

Σε καταλαβαινω γιατι ειμαι και γω στην ιδια φαση..!!!:D

Και μια ερωτηση: μοτερ-σασμαν κτλ με τί τα ετριψες-επλυνες?




σ'ευχαριστω ρε ζαχο!με νιωθεις αφου εισαι κι εσυ στην ιδια φαση...

μοτερ σασμαν πλυθηκαν με πιεστικο.το μονο που βαφτηκε σ αυτα ειναι το ψευτοκαπακο του μοτερ το οποιο εγινε με σπρευ.

τωρα τα υπολοιπα,διαφορικο,ψαλιδια ,γεφυρες κτλ πλυθηκανε κι αυτα στο πιεστικο να φυγει η βρωμια,υστερα ενα ελαφρυ τριψιμο και τελος βαψιμο κι αυτα με σπρευ thumb

zaharias
01-09-10, 15:21
σ'ευχαριστω ρε ζαχο!με νιωθεις αφου εισαι κι εσυ στην ιδια φαση...

μοτερ σασμαν πλυθηκαν με πιεστικο.το μονο που βαφτηκε σ αυτα ειναι το ψευτοκαπακο του μοτερ το οποιο εγινε με σπρευ.

τωρα τα υπολοιπα,διαφορικο,ψαλιδια ,γεφυρες κτλ πλυθηκανε κι αυτα στο πιεστικο να φυγει η βρωμια,υστερα ενα ελαφρυ τριψιμο και τελος βαψιμο κι αυτα με σπρευ thumb

Ενα πλυσιματακι απο κατω το θελει το δικο μου (ειναι το σασμαν λιγο βρωμικο).. αλλα νερο στο μοτερ απο πανω, δεν του ριχνω (εχω κολλημα και φοβαμαι :D)..

Εγω ακρα-δαγκανες τα εκανα αμμοβολη και μετα τα εβαψα..:D

Ευχαριστω φιλε..:thumbsup:

ΔημήτρηςΜ3
01-09-10, 15:41
Ζαχαρια τι εγινε ρε φιλε τελιωσες?

zaharias
01-09-10, 23:02
Ζαχαρια τι εγινε ρε φιλε τελιωσες?

Ναι φιλε, εχω 1-2 θεματακια να λυσω, αλλα κατα τ'αλλα δυναμη το εργαλειο.. :D Θα σηκωσω θρεντ με φωτο & βιντεο με ολο το story μολις τελειωσω.. :original: Μη χαλαμε και το θρεντ του Μανου..

Stunt Mike
02-09-10, 00:06
υγ:για οποιον ενδιαφερεται υπαρχουν πολλα πραγματα απο το αλλο 36αρι,δινεται ομως και ολοκληρο με οτι εχει επανω.θα ανεβασω θρεντ στην σχετικη ενοτητα οποτε βρω τον χρονο.

Μανο πριν το κανεις Μ3 τι μοτερ φοραγες??

manos
02-09-10, 01:24
Ενα πλυσιματακι απο κατω το θελει το δικο μου (ειναι το σασμαν λιγο βρωμικο).. αλλα νερο στο μοτερ απο πανω, δεν του ριχνω (εχω κολλημα και φοβαμαι :D)..

Εγω ακρα-δαγκανες τα εκανα αμμοβολη και μετα τα εβαψα..:D

Ευχαριστω φιλε..:thumbsup:



αμα καλυφτουν τα επιμαχα σημεια σωστα δεν θα εχεις κανενα προβλημα.αρκει αυτος που θα το κανει να το κατεχει το αθλημα thumb

manos
02-09-10, 01:31
Μανο πριν το κανεις Μ3 τι μοτερ φοραγες??

25αρι φοραγα mike αλλα την μετατροπη αυτη θα την παρει ενας φιλος εκτος απροοπτου.

στο υστερογραφο εννοουσα τα πραγματα απ το αγγλικο m3,την καροτσα,την φανοποιια και οτι αλλο εχει μεινει που δεν μου χρειαζεται :thumbsup:

Stunt Mike
02-09-10, 09:12
Αν ηταν 28αρι θα'θελα την κυλινδροκεφαλη σου,αλλα....anyway ενδιαφερομαι για τα μαρσπιε του Μ3.Πες μια τιμη...

manos
02-09-10, 22:42
τα θεματακια που ειχαμε φαινεται να λυθηκαν και οπως ολα δειχνουν αυριο ειμαστε ετοιμοι.το μονο που με προβληματιζει ειναι οτι βγαλαμε τις 2 μπροστινες αναρτησεις που φορουσα γιατι εβρισκαν οι τροχοι,και βαλαμε του μ3.θα δουμε πως συμπεριφερεται το αμαξι ετσι και αναλογως θα κινηθουμε.αν και δεν νομιζω πως ειναι οτι καλυτερο να εχει αλλα μπροστα και αλλα πισω!

στο θεμα διαφορας υψους δεν θα εχουμε προβλημα μιας και τα δικα μου ειναι ρυθμιζομενα.απλα τα λυπαμαι γιατι ειναι σχετικα καινουρια ρε γμτ :ranting2:

επισυναπτω και 2 φοτο με το μοτερ πανω στην μπεμπα μου ετοιμο να οργωσει :rally: ετσι για να αλλαξει λιγο η ψυχολογια γιατι με πηρε απο κατω με τις αναρτησεις!

Panos 316T
03-09-10, 07:52
τα θεματακια που ειχαμε φαινεται να λυθηκαν και οπως ολα δειχνουν αυριο ειμαστε ετοιμοι.το μονο που με προβληματιζει ειναι οτι βγαλαμε τις 2 μπροστινες αναρτησεις που φορουσα γιατι εβρισκαν οι τροχοι,και βαλαμε του μ3.θα δουμε πως συμπεριφερεται το αμαξι ετσι και αναλογως θα κινηθουμε.αν και δεν νομιζω πως ειναι οτι καλυτερο να εχει αλλα μπροστα και αλλα πισω!

στο θεμα διαφορας υψους δεν θα εχουμε προβλημα μιας και τα δικα μου ειναι ρυθμιζομενα.απλα τα λυπαμαι γιατι ειναι σχετικα καινουρια ρε γμτ :ranting2:

επισυναπτω και 2 φοτο με το μοτερ πανω στην μπεμπα μου ετοιμο να οργωσει :rally: ετσι για να αλλαξει λιγο η ψυχολογια γιατι με πηρε απο κατω με τις αναρτησεις!

περίεργο μου ακούγεται...


αυτά είναι ξάδελφε :shok:

τα άλογα τα ακούω που χλιμιντρίζουν...

έτοιμα είναι να τα κάνεις βόλτα..:original::warriorsmiley:

fanisk
03-09-10, 11:41
Μπραβο Μανο !!! thumb

e36 m power
03-09-10, 14:06
στειλε μου με p.m. αν θελεις μια τιμη για οτι σου εχει περισεψει απο ανταλακτικα....

manos
03-09-10, 19:27
λοιπον,μολις γυρισα με το αμαξι απ το συνεργειο.δεν εχουμε τελειωσει ακομα,το βγαλαμε ομως δοκιμαστικα να κινηθει λιγο το σκ να ξεμπουκωσει και απο βδομαδα παλι μεσα να ολοκληρωσουμε.

οσον αφορα το θεμα γκαζι ενταξει,σε σχεση με πριν μου φαινεται οτι οδηγαω πυραυλο!στα ψηλα το αμαξι πριονιζει!εχουμε ομως μια ενσταση στα χαμηλα μιας και το αμαξι εκει δεν συμπεριφερεται σαν ενα καθαροαιμο m3.εκει θα κινηθουμε τωρα να δουμε σε τι οφειλεται.

μετρησαμε συμπιεση το πρωι και ηταν μια χαρα.το μυαλο μας παει στα μπεκ οπου θα κανουμε καθαρισμο την δευτερα.μετα εγω υποψιαζομαι τρομπα βενζινης.τα παιδια στο συνεργειο μου ειπαν να το κινησω (να του πιω το αιμα δηλαδη) μηπως φταιει και η ακινησια και προσαρμοστει λιγο ο εγκεφαλος.

και το αλλο θεμα που προεκυψε ειναι ο συμπλεκτης.παιρνει με δυσκολια τις ταχυτητες και αποσυμπλεκει με το που τραβηξεις το ποδι σου.δεν συμπλεκει καλα με λιγα λογια και φοβαμαι μην τον παρω στο χερι μεχρι την δευτερα!

αυτα τα ολιγα απο μενα και καλα ξεμπερδεματα μου ευχομαι!

Stunt Mike
03-09-10, 20:59
Aπο συμπιεση τι μετρησεις πηρες???Μπορει να'χεις και κανα θεματακι βεβαια με το Βανος....

manos
04-09-10, 04:07
Aπο συμπιεση τι μετρησεις πηρες???Μπορει να'χεις και κανα θεματακι βεβαια με το Βανος....

ολοι οι κυλινδροι παιζανε μεταξυ 10-11.

το βανος δεν εχει απολυτως κανενα προβλημα.στο διαγνωστικο η μονη βλαβη που εβγαλε ηταν αισθητηρες λ

Stunt Mike
05-09-10, 00:29
Το 10-11 ποσα psi ειναι??Παντως η βλαβη των αισθητηρων λ δικαιολογει την αισθηση οτι τ'αμαξι δεννπαει χαμηλα οπως θα'πρεπε...

billys stefanatos
23-09-10, 14:02
το vanos αν θυμαμι καλα δεν το βγαζει το διαγνςστικο αν εχει προβλημα....

manos
23-09-10, 15:37
απ οτι ειδα εχει λειτουργεια για τον ελεγχο του βανος...τελικα οι αισθητηρες αλλαχτηκαν αφου τους εβγαζε βλαβη και το αμαξι φαινεται να συνηλθε.εγιναν και καποιες δοκιμες χθες το βραδυ που με ικανοποιησαν μπορω να πω...:thumbsup:

m_power_lunatic
13-10-10, 20:13
Ανανεωση.....τι εγινε τελικα ολα καλα???Βαλε καμια φωτο απο το πραμα ολοκληρωμενο να δουμε ολοι μας, γιατι καποιος γνωστος που ειχε στο παρελθον Μ3 Ε36 πηρε Μ3 Ε46 και τωρα θελει να ξαναφτιαξει παλι Μ3 Ε36 σαν project.....δεν μιλαω για εμενα αλλα πολυ φιλο μου.

m_power_lunatic
17-12-10, 14:39
Ανανεωση.....τι εγινε τελικα ολα καλα???Βαλε καμια φωτο απο το πραμα ολοκληρωμενο να δουμε ολοι μας, γιατι καποιος γνωστος που ειχε στο παρελθον Μ3 Ε36 πηρε Μ3 Ε46 και τωρα θελει να ξαναφτιαξει παλι Μ3 Ε36 σαν project.....δεν μιλαω για εμενα αλλα πολυ φιλο μου.

Iσως και για εμενα τελικα αν δεν βρεθει ο ''ερωτας'' οπως τον θελω,παρατηρησα κατι στις φωτο....δεν βαλατε την τρομπα φρενων του 321 και εχετε αφησει αυτη που φοραει και το 286???Το παγουρακι ειναι τετραγωνο ενω του 321 ειναι το μικρο και τριγωνο......τελικα και τι εγινε με το προβλημα του σασμαν και τις επιδοσεις χαμηλα?Λυθηκε το προβλημα η εμπλεξες...καμια ενημερωση???

manos
15-04-11, 14:26
Iσως και για εμενα τελικα αν δεν βρεθει ο ''ερωτας'' οπως τον θελω,παρατηρησα κατι στις φωτο....δεν βαλατε την τρομπα φρενων του 321 και εχετε αφησει αυτη που φοραει και το 286???Το παγουρακι ειναι τετραγωνο ενω του 321 ειναι το μικρο και τριγωνο......τελικα και τι εγινε με το προβλημα του σασμαν και τις επιδοσεις χαμηλα?Λυθηκε το προβλημα η εμπλεξες...καμια ενημερωση???

αργησα λιγο αλλα το ειδα :thumbsup:

λοιπον το αμαξι αυτην την στιγμη ειναι μια χαρα οσον αφορα τις επιδοσεις του.το προβλημα που αντιμετωπιζα στην αρχη ηταν λογο κακου συγχρονισμου του κινητηρα :ranting2:
οσον αφορα παγουρακια,σωληνακια a\c κτλ λογο του οτι πολλα απο αυτα δεν ταιριαζανε απ το αλλο μ3 αφου ηταν δεξιοτιμονο μερικα αλαχτηκαν και αλλα αντικατασταθηκαν.
ολοκληρωμενες φωτο απ το ''μωρο''θα προσπαθησω να ποσταρω πολυ συντομα.

manos
15-04-11, 14:33
μερικα εμειναν ιδια ηθελα να γραψω,απ το 25αρι και αλλα αντικατασταθηκαν thumb

manos
15-04-11, 15:26
συγχρωνισμου?ποπο οτι ναι γραφω οταν βιαζομαι.ας το διορθωσει καποιος ρε παιδια.χρονισμου παρακαλω :thanks:

Panos 316T
15-04-11, 16:34
μπρε αξα πιωμενος εισαι;
παλι πλακωθηκες στις ρακες;χιχιχιχι χικ!

manos
15-04-11, 19:10
μπρε αξα πιωμενος εισαι;
παλι πλακωθηκες στις ρακες;χιχιχιχι χικ!

ω την παντερμη την ρακη,κι ιντα ναι αυτο που κανει
οντε την πινω βλεπω,το πατωμα ταβανι!!

fanisk
15-04-11, 21:14
ω την παντερμη την ρακη,κι ιντα ναι αυτο που κανει
οντε την πινω βλεπω,το πατωμα ταβανι!!

:th_Laie_67-1:

manos
08-05-11, 21:03
οριστε και μερικες φοτο απ το τελικο αποτελεσμα...εξωτερικα εβαλα μονο την αεροτομη του μ3 και τις ζαντες(δεν ξερω αμα τις κρατησω)εσωτερικα μονο το τιμονι και το obc.και under the hood την μελωδια της ευτυχιας :thumbsup:

aristent
08-05-11, 21:08
Με 'γεια και καλοταξιδο με το νεο ///Μοτερ!!!!:thumbsup:

Αυτα τα καθισματα ειναι ΕΡΩΤΑΣ!!!!


.....εγω ποτε θα βαλω ///Μοτερ?......

fRagile
08-05-11, 21:17
Φοβερο το αμαξι φιλε !!

Τις ζαντες μη βγαλεις ,ειναι αυτες που πρεπει !!!

bill_m3
08-05-11, 21:20
Πανέμορφο Μάνο, καλοτάξιδος να είναι ο νέος κινητήρας! :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup:

manos
08-05-11, 21:29
ευχαριστω πολυ παιδια!Αρη βρες ενα χτυπημενο μ5 και τσιμπα το thumb
ετσι κι αλλιως απο look δεν θες τιποτα!

Panos 316T
08-05-11, 21:37
αξα(στερε) βαλε και τις αναρτησεις για να σε κομπλε!
αιντε μπρε συ :)

m_power_lunatic
09-05-11, 00:47
Πολυ ωραιο,τις ζαντες ΜΗΝ τις βγαλεις!!!Βαλε με την πρωτη ευκαιρια και το καντραν του Μ3 Ε36 321 και εκλεισες.Πολυ ωραιο το αποτελεσμα,να το χαρεις με προσοχη!!!!!!

BILL007
09-05-11, 18:31
Πολυ ωραιο,τις ζαντες ΜΗΝ τις βγαλεις!!!

Συμφωνώ και επαυξάνω...thumb