PDA

Επιστροφή στο Forum : OEM Navigation με λειτουργίες Car PC!!!!!!



Arcos
14-06-10, 17:54
τεριαζει μια χαρα στα περισσοτερα μοντελα...
αλλα δεν ειναι αξιοπιστο σαν μοναδα..

η καλυτερη λυση για αυτοκινα ελειπη ειναι το car pc και συγγεκριμενα μια γερμανικης εταιρειας που εχει φτιαχτει ωστε να ειναι καλυτερο και απο μαμα απο ανθρωπους με bmw .

μπορεις να εχεις σχεδον τα παντα απο την οθονη σου (16:9)
χωρις πολλα πολλα και καγκουριες.

for information just pm.:)
το προιον θα ειναι διαθεσιμο απο 24 ιουλιου ερχετε με guarantee με πληθωρα λυτουργιων χωρις να αποκοψουμε καποια λυτουργεια απο το αυτοκινητο.

dimtz
14-06-10, 18:17
τεριαζει μια χαρα στα περισσοτερα μοντελα...
αλλα δεν ειναι αξιοπιστο σαν μοναδα..

η καλυτερη λυση για αυτοκινα ελειπη ειναι το car pc και συγγεκριμενα μια γερμανικης εταιρειας που εχει φτιαχτει ωστε να ειναι καλυτερο και απο μαμα απο ανθρωπους με bmw .

μπορεις να εχεις σχεδον τα παντα απο την οθονη σου (16:9)
χωρις πολλα πολλα και καγκουριες.

for information just pm.:)
το προιον θα ειναι διαθεσιμο απο 24 ιουλιου ερχετε με guarantee με πληθωρα λυτουργιων χωρις να αποκοψουμε καποια λυτουργεια απο το αυτοκινητο.

Φιλε εμεις εχουμε ειδη τις οθονες και χρειαζομαστε μονο την καμερα, αυτο που λες εσυ δε μπορεσα να καταλαβω τι ειναι :whistle:

Arcos
14-06-10, 18:38
στην ιδια υπαρχουσα οθονη..(πρεπει να την εχεις εργοστασιακη)
ας πουμε δεν εχεις καποιες λυτουργιες . πχ. tv(mpeg4 degia), ιντερνετ, τηλεφωνο, live obd diagnosis, windows , mp3 , dvd , HHD (Hard disk drive) .Ολλα αυτα τα extra λειτουργουν κανονικα απο την οθονη και τα χειριστηρια της μπεμπας σου. μονο που πετας εντος () ειναι η cdιερα σου που ετσι και αλιως θα φιλοξενιση το CarPc

αλλο αν τα εχεις φουλ και χρειαζεσαι μονο καμερα (για να βαλης καμερα ιτε πρεπει να εχει καινουρια μοναδα ραδιωφονου μετα το 04' ειτε module tv )αναφερομαι σε σχεση με μια μαιμου καραβλακεια οθονη απο κινα που κυκλοφορει και νομιζουν ολη πως ειναι και ευκαιρεια. στην πραγματικοτιτα ναι μεν λειτουργη(με διαφορα bugs) αλλα ειναι ΜΑΠΑ.. (ποιοτικα) και ειναι κατι σαν εξωγηινος μεσα στην ΒΜW οσο και αν ψιλομιαζει με την εργοστασικη οθονη.

Moufas E46
14-06-10, 18:48
στην ιδια υπαρχουσα οθονη..(πρεπει να την εχεις εργοστασιακη)
ας πουμε δεν εχεις καποιες λυτουργιες . πχ. tv(mpeg4 degia), ιντερνετ, τηλεφωνο, live obd diagnosis, windows , mp3 , dvd , HHD (Hard disk drive) .Ολλα αυτα τα extra λειτουργουν κανονικα απο την οθονη και τα χειριστηρια της μπεμπας σου. μονο που πετας εντος () ειναι η cdιερα σου που ετσι και αλιως θα φιλοξενιση το CarPc

αλλο αν τα εχεις φουλ και χρειαζεσαι μονο καμερα (για να βαλης καμερα ιτε πρεπει να εχει καινουρια μοναδα ραδιωφονου μετα το 04' ειτε module tv )αναφερομαι σε σχεση με μια μαιμου καραβλακεια οθονη απο κινα που κυκλοφορει και νομιζουν ολη πως ειναι και ευκαιρεια. στην πραγματικοτιτα ναι μεν λειτουργη(με διαφορα bugs) αλλα ειναι ΜΑΠΑ.. (ποιοτικα) και ειναι κατι σαν εξωγηινος μεσα στην ΒΜW οσο και αν ψιλομιαζει με την εργοστασικη οθονη.

φιλε μην μας χαλας το θεμα εμεις εχουμε ηδη παρει οθονη και προσπαθουμε να την μονταρουμε και να προσθεσουμε καποια περιφερειακα οπως καμερα κτλ. εσυ αναφερεσαι για εργοστασιακη απο οτι καταλάβα κατι που δεν μας ενδιαφερει. αν θες να παρουσιασεις κατι αλλο ανοιξε ενα νεο θεμα και παρουσιασε αυτο που θες. μην μπερδεψουμε τα μπουτια μας σε αυτο και γινει μυλος

tsagio
14-06-10, 18:50
στην ιδια υπαρχουσα οθονη..(πρεπει να την εχεις εργοστασιακη)
ας πουμε δεν εχεις καποιες λυτουργιες . πχ. tv(mpeg4 degia), ιντερνετ, τηλεφωνο, live obd diagnosis, windows , mp3 , dvd , HHD (Hard disk drive) .Ολλα αυτα τα extra λειτουργουν κανονικα απο την οθονη και τα χειριστηρια της μπεμπας σου. μονο που πετας εντος () ειναι η cdιερα σου που ετσι και αλιως θα φιλοξενιση το CarPc

αλλο αν τα εχεις φουλ και χρειαζεσαι μονο καμερα (για να βαλης καμερα ιτε πρεπει να εχει καινουρια μοναδα ραδιωφονου μετα το 04' ειτε module tv )αναφερομαι σε σχεση με μια μαιμου καραβλακεια οθονη απο κινα που κυκλοφορει και νομιζουν ολη πως ειναι και ευκαιρεια. στην πραγματικοτιτα ναι μεν λειτουργη(με διαφορα bugs) αλλα ειναι ΜΑΠΑ.. (ποιοτικα) και ειναι κατι σαν εξωγηινος μεσα στην ΒΜW οσο και αν ψιλομιαζει με την εργοστασικη οθονη.

Φίλε μου αν διαβάσεις το θέμα απο την αρχή θα καταλάβεις οτι έχουμε κανει ενα group buy και μία αγορα με οθόνη που δεν ειναι ΟΕΜ αλλα έχει Λουκ ΟΕΜ την έχουμε τοποθετήσει και μας λείπει η καμερα :whistle:

Arcos
14-06-10, 18:52
το καταλαβα και για αυτο εγραψα αυτα ος εναλλακτικη για την μη ΟΕΜ οθονη!

Moufas E46
14-06-10, 18:54
το καταλαβα και για αυτο εγραψα αυτα ος εναλλακτικη για την μη ΟΕΜ οθονη!

ωραια ανοιξε ενα καινουργιο θεμα και παρουσιασε αυτο που εχεις αναλυτικα με φωτος αν γινεται κοστος κτλ

gant
14-06-10, 18:56
στην ιδια υπαρχουσα οθονη..(πρεπει να την εχεις εργοστασιακη)
ας πουμε δεν εχεις καποιες λυτουργιες . πχ. tv(mpeg4 degia), ιντερνετ, τηλεφωνο, live obd diagnosis, windows , mp3 , dvd , HHD (Hard disk drive) .Ολλα αυτα τα extra λειτουργουν κανονικα απο την οθονη και τα χειριστηρια της μπεμπας σου. μονο που πετας εντος () ειναι η cdιερα σου που ετσι και αλιως θα φιλοξενιση το CarPc

αλλο αν τα εχεις φουλ και χρειαζεσαι μονο καμερα (για να βαλης καμερα ιτε πρεπει να εχει καινουρια μοναδα ραδιωφονου μετα το 04' ειτε module tv )αναφερομαι σε σχεση με μια μαιμου καραβλακεια οθονη απο κινα που κυκλοφορει και νομιζουν ολη πως ειναι και ευκαιρεια. στην πραγματικοτιτα ναι μεν λειτουργη(με διαφορα bugs) αλλα ειναι ΜΑΠΑ.. (ποιοτικα) και ειναι κατι σαν εξωγηινος μεσα στην ΒΜW οσο και αν ψιλομιαζει με την εργοστασικη οθονη.

Πρώτον γράφεις αόριστα, χωρίς να μας παραπέμπεις σε κάποιο site γι αυτό το περίφημο car pc.
Δεύτερον με το "καραβλακεία" προιόν μήπως εννοείς το dynavin που προμηθευτήκαμε μερικοί εδώ στο φόρουμ, η κάποια άλλη παρόμοια συσκευή;

Arcos
14-06-10, 18:57
whatever .. i am sorry for the post moufas..

BILL007
14-06-10, 19:02
Όντως φίλε μου...Για πες μας απο κόστος πόσο πάει????

Κάποτε είχα δεί αυτό αλλά πίστευα ότι είναι κάποια άλλου είδους μοντιφιά...

https://www.youtube.com/watch?v=sHm4rwQAAj4


Για δώσε πληροφορίες...ΕΙΝΑΙ ΑΠΑΙΤΗΣΗ ΛΑΟΥ!:D


:rally::thanks:

Arcos
14-06-10, 19:20
απο οσο γνοριζω γιατι το προιον θα το εχω τον ιουλιο ειναι παροιμοιο με αυτο βιντεακη. και το κοστος του δεν νομιζω να ξεπερναει τα 1250 ευρω εγγατεστημενο. φιλος μου θα κανη την εισαγωγη . εγω απλα ειδα οτι λειτουργη σωστα , αποτελεσματικα , χωρις να χρειαστη να αλλαξη την ομορφη γερμανικη οθονη για να βαλης την κινεζικη ωρολογιακη βομβα. απλα βγαζουμε την cdiera off καθως δεν χρειαζετε πλεον και μπενη μια μοναδα σαν την cdiera περιπου που μας κανει ολλη την δουλεια. ειτε ιντερνετ ειτε τv , mp3 etc...

με συνχωρειται αν μιλησα <αόριστα> ..

θα σας ενημερώσω με νεα μολις τα μαθω και εγω.:):)

BILL007
14-06-10, 19:25
Ωραία...Ευχαριστούμε!:)

gant
14-06-10, 21:51
απο οσο γνοριζω γιατι το προιον θα το εχω τον ιουλιο ειναι παροιμοιο με αυτο βιντεακη. και το κοστος του δεν νομιζω να ξεπερναει τα 1250 ευρω εγγατεστημενο. φιλος μου θα κανη την εισαγωγη . εγω απλα ειδα οτι λειτουργη σωστα , αποτελεσματικα , χωρις να χρειαστη να αλλαξη την ομορφη γερμανικη οθονη για να βαλης την κινεζικη ωρολογιακη βομβα. απλα βγαζουμε την cdiera off καθως δεν χρειαζετε πλεον και μπενη μια μοναδα σαν την cdiera περιπου που μας κανει ολλη την δουλεια. ειτε ιντερνετ ειτε τv , mp3 etc...

με συνχωρειται αν μιλησα <αόριστα> ..

θα σας ενημερώσω με νεα μολις τα μαθω και εγω.:):)

Προσωπικά δεν βλέπω καμμιά ιδιαίτερη ομορφιά στην γερμανική οθόνη σε σχέση με την dynavin και ta 3.500 που ζητούσε η bmw για ολοκληρωμένο πακέτο!
Παραμένεις υπερβολικός στους χαρακτηρισμούς σου για ωρολογιακές βόμβες.
Βλέπε που πήγαν οι κρούντικ, τελεφούνκεν, σαμπα, λεβε οπτα κλπ γερμανικά υπερπροιόντα σε σχέση με LG, Samsung.

katsaraios
14-06-10, 22:09
Μια βλακεια και μιση ειναι η μαμα οθονη .
Το μονο που μας αναφερεται ειναι οτι οποιος εχει την μαμα οθονη θα σκασει αλλο ενα 1000ρικο σε τετοιους καιρους για λειτουργιες που ειναι στανταρ ακομα και σε φτηνοτερες συσκευες.
Και φυσικα παλι θα εχει λιγοτερες λειτουργιες απο το μηχανημα που βαλανε οι συμφορουμιτες,φυσικα το touchscreen θα ειναι παλι απιαστο ονειρο.
Τα μηχανηματα που βαλατε ειναι 10 χρονια μπροστα απο τις ΟΕΜ πανακριβες και με τρομερες ελλειψεις οθονες.
Και στην τελικη οι εγγυησεις και το κοστος καλυπτουν απολυτα την διαφορα στο θεμα "μαμα" η aftermarket chinese.

dimtz
14-06-10, 22:13
Προσωπικά δεν βλέπω καμμιά ιδιαίτερη ομορφιά στην γερμανική οθόνη σε σχέση με την dynavin και ta 3.500 που ζητούσε η bmw για ολοκληρωμένο πακέτο!
Παραμένεις υπερβολικός στους χαρακτηρισμούς σου για ωρολογιακές βόμβες.
Βλέπε που πήγαν οι κρούντικ, τελεφούνκεν, σαμπα, λεβε οπτα κλπ γερμανικά υπερπροιόντα σε σχέση με LG, Samsung.

Σωστος ο φιλος μου, 3.500 χιλιαρικα για αγορα απο bmw + 1250 παμε στα 4750 δεν συμφερει με τιποτα, 700 με 900 euro ας πουμε μεταχειρισμενη + 1250 μας κανει περιπου 2000 euro παλι δεν συμφερει, τι να λεμε τωρα??????????? οτι την πατησαμε με 650 euro?????????????????? και τα εχει ολα???????????? τι να πω τα σχολια δικα σας :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup:

BILL007
14-06-10, 22:18
:busted_cop::busted_cop:Κύριοι σας παρακαλώ μην ξεφεύγετε απο το θέμα...:busted_cop::busted_cop:

Το thread αυτό δεν φτιάχτηκε για να πούμε αν είναι καλύτερο το κινέζικο/ταυλανδέζικο δεν ξέρω εγώ τι απο το ΟΕΜ με πατέντα ή χωρίς και πάει λέγοντας...

Σας παρακαλώ να μην συνεχιστεί κάτι τέτοιο ούτε σε άλλο thread με συγκρίσεις...Το καθένα κάνει τη δουλειά του...

Το thread αυτό φτιάχτηκε για να μάθουν οσοι ενδιαφέρονται για αυτή την πατέντα...thumb


:thanks:

katsaraios
14-06-10, 22:20
:busted_cop::busted_cop:Κύριοι σας παρακαλώ μην ξεφεύγετε απο το θέμα...:busted_cop::busted_cop:

Το thread αυτό δεν φτιάχτηκε για να πούμε αν είναι καλύτερο το κινέζικο/ταυλανδέζικο δεν ξέρω εγώ τι απο το ΟΕΜ με πατέντα ή χωρίς και πάει λέγοντας...

Φτιάχτηκε για να μάθουν οσοι ενδιαφέρονται για αυτή την πατέντα...thumb


:thanks:

Σορρυ απο μενα Βασιλη,αν θες βγαλε το ποστ μου,απλα με ξερεις αμα βλεπω κατι τετοια φορτωνω:th_Laie_67-1::th_Laie_67-1::th_Laie_67-1:

gant
14-06-10, 22:28
:busted_cop::busted_cop:Κύριοι σας παρακαλώ μην ξεφεύγετε απο το θέμα...:busted_cop::busted_cop:

Το thread αυτό δεν φτιάχτηκε για να πούμε αν είναι καλύτερο το κινέζικο/ταυλανδέζικο δεν ξέρω εγώ τι απο το ΟΕΜ με πατέντα ή χωρίς και πάει λέγοντας...

Σας παρακαλώ να μην συνεχιστεί κάτι τέτοιο ούτε σε άλλο thread με συγκρίσεις...Το καθένα κάνει τη δουλειά του...

Το thread αυτό φτιάχτηκε για να μάθουν οσοι ενδιαφέρονται για αυτή την πατέντα...thumb



:thanks:

:shok: Νομίζω πως πάνω στο θέμα μιλάμε. Απλά επειδή πήρε φόρα ο φίλος με ωρολογιακές βόμβες και λοιπούς χαρακτηρισμούς, νομίζω πρέπει να έχει και τις απαντήσεις του. :thanks:

BILL007
14-06-10, 22:31
Εντάξει Γιώργο...Δεν είναι ανάγκη να σβήσουμε/γράψουμε κάτι...Δεν το συνεχίζουμε προς αυτή την κατεύθυνση...Απλά...;)

Y.Γ Έχεις ένα δίκιο και εσυ και όσοι άλλοι θίχτηκαν (μέσα σε αυτούς και εγώ) βλέποντας ενα άκυρο ποστάρισμα που παραπέμπει άμεσα σε σύγκριση.Γι'αυτό συμαζεύτηκε και φτιάχτηκε και το ανάλογο thread...;)

Πάμε παρακάτω λοιπόν και μένουμε αυστηρά σε αυτήν την πατέντα σε αυτό το thread.


:rally::rally::rally:

Arcos
15-06-10, 00:51
αλοιμονο παιδια να μην φωρτονη κανεις. απλα αναφερομαι στο κινεζικο ως ορολογιακη βομβα διοτι ειναι.. δεν θελω να πουλησω κατι απλα αναφερομαι σε κατι καλυτερο και ποιο συνεργασιμο.. φιλε gant αλοιμονο δεν ξερω ποσο το πιρες το βιολυ αν το πιρες μεχρι 450 ευρω οντος ειναι καλη αγορα και οτι και να παθη δεν χολοσκας..!

για τον φιλο μου με της τηλεωρασεις θα σου πο πως το ιδιο ειναι η LG με την SONY? δεν νομιζω...

σιγουρα ειναι best value for money..

στον αλλο φιλο .. γιατι η bmw δεν βαζη tuch screen? απλο.. δεν χαλαει ποτε και δεν κανεις λαθος click που συμβενει με τις περισσοτερες touch. ( ε92 i drive. ειναι μαπα και αυτο που δεν ειναι touch η αρχαιο?)

οσο για της τιμες των 2500 ευρω στην οθονη αναφερομαστε στην ελληνικη αγορα. αν ψαχτειτε απο εξω μπορει να την βρης και 700 ευρω καινουρια παρακαλω γνησια με 3 χρονια εγγυση , μην κοιταμε της ελληνικες αγορες δεν υπαρχει μετρο συγκρισεις.

φιλε κατσαραιο.. bmw εχεις αν τα θελεις ολλα πρεπει να τα σκασεις(αν γουσταρεις original) αλλιος υπαρχουν και φτινοτερα αυτοκινητα .. επειδη ανεβηκε η βενζινη ας πουμε δεν κουναμε τα αυτοκινητα μας?

katsaraios
15-06-10, 01:02
φιλε κατσαραιο.. bmw εχεις αν τα θελεις ολλα πρεπει να τα σκασεις(αν γουσταρεις original) αλλιος υπαρχουν και φτινοτερα αυτοκινητα .. επειδη ανεβηκε η βενζινη ας πουμε δεν κουναμε τα αυτοκινητα μας?

φιλε τα σκαω οπου κ@@@νω εγω και οχι στα π@@@ρο μηχανηματα που ασχολουμε απο το 2006 εκτεταμενα.
Εχω ιδια γνωμη και χρηση ,δεν πεταω ενα τα ειδα και μου αρεσανε και οποιος θελει ας κοπιασει να αγορασει!!!
Αυτα που εχω "σκασει" εγω ισως δεν τα υποψιαζεσαι καν οποτε κοιτα το προιον και το τι θα προσφερεις και ασε τις κρισεις.
Και επαναλαμβανω τα μηχανηματα που εβαλαν τα παιδια ειναι σε 10 σημεια ανωτερα απο τις "μαμα" οθονες.
Οποιος του περισσευουν τα 1250 που παρουσιαζεις σαν περιπου κοστος ας τα δωσει,πικραμενος θα ειναι ...
Φυσικα το τελευταιο περι βενζινης ειναι για γελια και εχοντας πολυ χιουμορ σου απαντω οτι καλυτερα να βαλεις αλλα 1000 να το κανεις LPG.

ΔημήτρηςΜ3
15-06-10, 01:05
Γιωργοοοοοοοοοοοο!!!
βρε Γιωργο!!!!! ηρεμα!!!!
χιχιχιχιχι!!!τελος πα!!
1200 ευρο για car p.c???
νομιζω πως τα ευρω ειναι πολλαααααα!
τελος πα!

Arcos
15-06-10, 01:14
δεν μπορω να υποψιαστω τιποτα .και δεν μεν νιαζει βασικα .τιμη σου και καμαρι σου..και μαλλον ουτε και εσυ μπορεις να ξερεις τη εχω σκαση . δεν μιλας καθολου σωστα. και ναι βαλε τα γελια το δικο σου επιπεδο ριχνεις .και οπως προαναφερθηκα δεν προσφερω κατι φιλε μου , ειδα πως λειτουργουν και τα δυο.. μερα νυχτα. αν δεν σου αρεσουν τα oem η σου πεφτουν ακριβα ειναι δικο σου καπελο.το αν ειναι ανωτερο το ενα απο το αλλο αστο σε αυτους που γνωριζουν - ξερουν.οσο για την κριση εσυ ειπες οποιος τα δωσει πικραμενος θα ειναι αρα ποιος κρινει? αστο. οσο για το ανωτερο? ειναι κουτοι η γερμανοι και εσυ εξυπνος ελληναρας ..δεν βαριεσαι..

για αυτο παμε μπροσα ρε?? τη παραγη η ελλαδα εκτος απο ελιες? bmw i touch screen και δεν το ξερω?

αν απαντισεις παλη με χαρακτηρισμους δεν πειραζη ας περασει το δικο σου. να κληση ολλο αυτο το ποστ να τελιωνουμε. να κανω και εγω μονιμο logout και ο καθενας στην μερια του.

katsaraios
15-06-10, 01:14
Γιωργοοοοοοοοοοοο!!!
βρε Γιωργο!!!!! ηρεμα!!!!
χιχιχιχιχι!!!τελος πα!!
1200 ευρο για car p.c???
νομιζω πως τα ευρω ειναι πολλαααααα!
τελος πα!
αυτομαστιγωμα.....
:ban::ban:
εχασα και την εκδρομη στο Θανο...
Πολλα -λιγα δεν ειναι το θεμα Δημητρη,απλα να λεμε ολα τα aftermarket βομβες και αχρηστα δεν μου φαινεται και τοσο αντικειμενικο.
Ο φιλος προφανως βιαστηκε να κατακρινει τα κινεζικα,ξεχνωντας η δεν γνωριζοντας πως ακομα και η BMW θα κατασκευαζει νεα εκδοση 3αρας στην Κινα...,δηλαδη τοτε τι θα λεμε ειναι γτπ???

Arcos
15-06-10, 01:20
φιλε μου κατσαραιο.. δεν βιαζομαι να κατακρινω τιποτα , κατακρινω αυτα που ξερω, η δουλεια μου ειναι τα οπτικοακουστικα συστηματα ΚΑΙ τα επισκευαζω..

αν βγαλη η bmw καποια στιγμη κινεζικο εγω απλα δεν θα το παρω..και ναι τουλαχιστον κατεμε θα ειναι γτπ. θα παρω απλα αλλο αμαξι :)

katsaraios
15-06-10, 01:23
δεν ειμαι κριτης προσωπικος σου,εσυ τα εβγαλες αχρηστα τα κινεζικα.
αυτο με το "αυτους που γνωριζουν" σου ειπα πως ασχολουμαι εκτεταμενα απο το 06 και ξερω προσωπικα.
Πικραμενος φυσικα ειναι γιατι δεν εχει ολες τις λειτουργιες που εχουν οι aftermarket και αναγκαστικα θα πληρωσει εξτρα πακετο για να αποκτησει στην μαμα οθονη.
τα ελληναρας και τα ελιες προφανως τα λες για να γελασουμε...
Και επειδη μαλλον δεν γνωριζεις ,υπαρχει φιλμ που κανει touchscreen την μαμα οθονη αλλα η πατεντα του απαιτει προσθετη παροχη σηματος.
φορουμ ειμαστε και μιλαμε ,δεν σε χαρακτηρισα νομιζω οποτε μην εξαπτεσε!!!

Δεν σε ξαναενοχλω φιλε μου ,αφου ειδα οτι πειραζεσε τοσο πολυ για την BMW και τα λειτουργικα της παω πασο.

m-power_01
15-06-10, 01:26
Ανοιξαμε αυτο το θρεντ για να αποφυγουμε την συγκριση των δυο διαφορετικων προτασεων!

Φιλε arcos, μπαινεις σε ενα θεμα που αφορα το group buy για μια συσκευη, διαφημιζεις το προιον σου, και βγαζεις ολα τα αλλα αχρηστα ,βομβες και δεν ξερω εγω τι αλλο...
Αν εισαι εμπορος δεν σε τιμα καθολου αυτο ο τροπος προωθησης, δεν ειναι λυση η δυσφημιση!
Αν εισαι ιδιωτης, δεν ειναι καθολου ευγενικο απο μερους σου να προσβαλεις 10 μελη ,που εκαναν τις επιλογες τους!

Θα σε παρακαλουσα να κατεβασεις τους τονους λοιπον, με τετοιες πρακτικες δεν θα βγουμε πουθενα...
και εγω μπορω ετσι γιατι δεν εχω τι να κανω να επιχειρηματολογω ...πχ το iphone που ειναι αφης ειναι μπαρουφα? Η λυση η δικια σου που μπασταρδευει την γερμανικη τελειοτητα ειναι καλυτερη? Ξερεις περισσοτερα απο τον Γερμανο? κλπ...

Θα παρακαλεσω λοιπον αν θες να προσφερεις σε αυτον τον δικτυακο τοπο, να μας κανεις μια παρουσιαση της προτασης σου, αναλυτικη και να μας πεις τα πλεονεκτηματα της! Την συγκριση ασε να την κανουν αυτοι που πρεπει...δηλαδη ο καθενας για την τσεπη του...Ευχαριστω

Arcos
15-06-10, 01:37
δεν βγαζει πουθενα..

1.δεν ειμαι στο θεμα του group buy
2. δεν ειναι προιον μου.
3. δεν προσβαλω κανενα. ο καθενας οτι μπορει . ναι μεν το κατακρινα απο τεχνικη πλευρα.

4. τονους κραταω χαμηλους απλα trigaristika και εγω.
5. το αν προσφερω.. ο καθενας με τον τροπο του. αυτα γνωριζο αυτα λεω.

6 . παρακαλω ΠΑΡΑ πολυ να κλειστη το thread να τελιωνουμε. λαθος μου μεγαλο που αναφερθηκα σε αυτο το θεμα εξ αρχης . επρεπε μονο να κατσω να διαβαζω.(δημοκρατια σου λει μετα)

7 . ευχαριστω πολυ.

8. απο το 06 ? αστα...

m-power_01
15-06-10, 01:44
δεν βγαζει πουθενα..

1.δεν ειμαι στο θεμα του group buy
2. δεν ειναι προιον μου.
3. δεν προσβαλω κανενα. ο καθενας οτι μπορει . ναι μεν το κατακρινα απο τεχνικη πλευρα.

4. τονους κραταω χαμηλους απλα trigaristika και εγω.
5. το αν προσφερω.. ο καθενας με τον τροπο του. αυτα γνωριζο αυτα λεω.

6 . παρακαλω ΠΑΡΑ πολυ να κλειστη το thread να τελιωνουμε. λαθος μου μεγαλο που αναφερθηκα σε αυτο το θεμα εξ αρχης . επρεπε μονο να κατσω να διαβαζω.(δημοκρατια σου λει μετα)

7 . ευχαριστω πολυ.

8. απο το 06 ? αστα...

1. Ησουν ...σε μεταφεραμε
2.Δεκτο
3.Δεν ειδα καπου να κρινεις τεχνικα κατι? Λεγοντας ορολογιακη βομβα?
4.δεκτο ,για αυτο το ειπα για να συνεχισουμε την κουβεντα μας με καλο κλιμα
5.Μα δεν μου εδωσες τεχνικες πληροφοριες...αοριστα μου λες
6.Αυτο θα γινει μονο αν το θεμα ξεφυγει...ή δεν εχει νοημα υπαρξης
7παρακαλω
8. ασχολιαστο

Arcos
15-06-10, 01:53
φιλε m-power. το iphone ειναι ενα εξερετικο τηλεφωνο .. το κινεζικο i phone ειναι?

8 ασχολιαστο. αλλου πηγενε.

9 λιπουμε που μιλισα αοριστα αυτα γνωριζο μοναχα ακομη. θα επιστρεψω δρυμητερος μολις εχω το προιον στα χερια μου.

10 φινα το meeting σημερα. πολυ καλα παιδια, ομιλητικα και χαβαλες. ελπιζω να παραμεινει ετσι.:)

m-power_01
15-06-10, 01:56
φιλε m-power. το iphone ειναι ενα εξερετικο τηλεφωνο .. το κινεζικο i phone ειναι?

8 ασχολιαστο. αλλου πηγενε.

9 λιπουμε που μιλισα αοριστα αυτα γνωριζο μοναχα ακομη. θα επιστρεψω δρυμητερος μολις εχω το προιον στα χερια μου.

10 φινα το meeting σημερα. πολυ καλα παιδια, ομιλητικα και χαβαλες. ελπιζω να παραμεινει ετσι.:)

Περιμενω να μαθω νεα οπως και αλλοι πιστευω...
Αλλα ακομα και για το ιφον πισω λεει assembled in china...

katsaraios
15-06-10, 02:00
Περιμενω να μαθω νεα οπως και αλλοι πιστευω...
Αλλα ακομα και για το ιφον πισω λεει assembled in china...

εχεις μια ωρολογιακη βομβα τοτε στο αυτι σου....

Arcos
15-06-10, 02:02
θα εχετε ...

γραφει και επισεις Designed By Apple In California.

καλη απαντηση ομως :)

καλο βραδυ παιδια!

m-power_01
15-06-10, 02:02
εχεις μια ωρολογιακη βομβα τοτε στο αυτι σου....

Για βομβα δεν ξερω...αλλα με την παρλα που πιανω θα φυτρωσει κανα μανιταρι στ'αυτι

Stathis
15-06-10, 02:04
αγαπητε φιλε Arcos,

μπαινεις σε ενα φορουμ και κατ' ευθειαν χωρις καν να συστηθεις και να πεις καποια πραγματα για σενα ξεκινας:

κριτικη ενος προϊοντος που εχει αγοραστει απο μελη,
διαφημιση ενος αλλου "καλυτερου" ανταγωνιστικου προϊοντος,
για το οποιο ομως δεν εχεις πληροφοριες, ουτε προδιαγραφες, ουτε φωτο, ουτε τιποτα, απλα "θα το φερει ενας φιλος σου τον ιουλιο".

εσυ ολα τα παραπανω τα βλέπεις ως φυσιολογικη συμπεριφορα νεου μελους?

ευχαριστουμε για την προσπαθεια να βοηθησεις αλλα μελη στην επιλογη τους, αλλα ο τροπος που το κανεις δεν ειναι ο ενδεδειγμενος.

διαβασε λοιπον τους κανονες της ενοτητας των επαγγελματιων και των προσφορων, και αν επιθυμεις να κανεις καποια προσφορα στα μελη επικοινωνησε με τη διαχειριστικη ομαδα για να συννενοηθεις και να παρεις πληροφοριες με ποιο τροπο γινεται αυτο.

αν δεν εισαι επαγγελματιας, αντιπροσωπος κλπ, "βαλε μια οπισθεν" και ξαναμπες με το σωστο τροπο...

το Bmwfans εχει θεσπισει ειδικο τμημα επαγγελματιων και προσφορων ωστε να εχουν ωφελειες τα μελη του.
αυτο εγινε με σκοπο το κερδος των μελων και μονο και δεν μπορει να αποτελεσει μεσο ανευ ορων προωθησης προϊοντων, ουτε βεβαια και αφορμη κακοβουλων σχολιων (οπως δυστυχως ειδαμε να συμβαινει χωρις ντροπη τελευταια...)

η οποιαδηποτε παρεκλιση απο την πορεια που θελει το φορουμ να εχει αυτη η ενονητα (ως προσφορα προς τα μελη του) θα αντιμετωπισει μηδενικη ανοχη.


"Ο καθε εμπορος ειναι απολυτως υπευθυνος το τι θα δημοσιευσει και τα τυχον αρνητικα σχολια που θα προκυπτουν απο ανακριβειες ή υπαναχωρησεις ή οτιδηποτε αλλο θα βαρυνουν αυτον και μονον.

Το φορουμ και οι συντελεστες του δεν εχουν καμια ευθυνη ουτε προτεινουν το ενα μαγαζι υπερ ή εναντιον καποιου αλλου. ως φορουμ παντα.

Οποιοσδηποτε ως μελος εχει μια καλη εμπειρια ειναι ευπροσδεκτο να την μοιραστει και να βοηθησει μεσω αυτης αλλα μελη. αν ειναι αρνητικη, επιβαλλεται να ειναι ονομαστικη, ωστε να εξασφαλιζεται η μη κακοβουλη αναφορα.

Επισης δεν επιτρεπονται οι "αβανταδορικες" συμπεριφορες. ουτε η αυτοδιαφημιση μεσω δημιουργιας αλλου λογαριασμου με αλλο νικ. αυτο θα λογιζεται ως απατη.

Οποιος θελει, μπαινει και γραφει και ενημερωνει για τη δουλεια του, προσφερει τις εκπτωσεις του στα μελη (ωστε να υπαρχει καποιο νοημα απο τη χρηση του χωρου) απ' ευθειας και καθαρα.

Ο καθε αναγνωστης ειναι ελευθερος και μονος υπευθυνος αφου ενημερωθει, να επιλεξει αυτο που επιθυμει."


https://www.bmwfans.gr/forum/showthread.php?t=779

m-power_01
15-06-10, 02:09
θα εχετε ...

γραφει και επισεις Designed By Apple In California.

καλη απαντηση ομως :)

καλο βραδυ παιδια!

Βγαινουμε οφ τοπικ...δηλαδη εχουμε βγει απο ωρα, αλλα εχει ενδιαφερον!

Ναι ειναι ετσι οπως τα λες ...σχεδιαζεται στην καλιφορνια φτιαχτεται στην κινα! Οπως σχεδον ολα!
Η elser επισης δηλωνει usa αλλα ειναι ελληνικη και φτιαχνονται επισης κινα!

Ολα γινονται για το κοστος...φτηνα εργατικα χερια! Επισης τοξερεις οτι πολλα απο αυτα τα μηχανηματα εχουν επωνυμα μερη? Με την hitachi και την panasonic να πρωτοστατουν?
Αυτη η στρατιγικη ακολουθειται εδω και χρονια...απο αυτες τις εταιριες!
Εχετε ανοιξει ποτε κανενα κλιματιστικο απο αυτα τα noname? yokohama,fistline,united κλπ? Κομπρεσσορας hitachi...προηγουμενης γενιας ,φτηνοτερο σασσι, και ετοιμο! Αυτο παει να πει οτι δεν ειναι καλο?

katsaraios
15-06-10, 02:11
καυστικο κατσαραιο .. αν και εν μερη σωστο θιμασε τα κινεζικα που κανανε βοομ ?! οταν τα φορτιζες και εσυ κιμοσουν? το ειχε διξη και η tv νομιζω.

σε ευχαριστω που με επαλυθευσες! :)

χαχα ναι φιλε
Κοιτα επειδη ισως νομιζεις οτι στην λεω προσωπικα,τοποθετηθηκα μονο γιατι τα εγραψες λιγο αοριστα ας το πω .
Πραγματι εχω ασχοληθει και δαπανησει σεβαστα ποσα οποτε εχω ενα λογο να λεω κατι.
Δεν ειναι επιθεση προς εσενα ,ειναι τοποθετηση και μαλλον συμφωνεις οτι καποια λειτουργικα στα αμαξια μας εχουν μεγαλη υστερηση και απαιτειται εξτρα ποσο για να "συμαζευτεουν" λιγο.
Εδω σου θυμιζω οτι μεχρι το τελευταιο Ε46 το εβγαζαν με ραδιοκασετοφωνο δεν ειναι παραλογο και ανηθικο να σε αναγκαζουν να πληρωνεις 400και για το μαμα σιντι ?
Καπως ετσι ειναι και το θεμα που καταπιαστηκες.

Arcos
15-06-10, 02:17
οχι αλυμονο φιλε μου εχεις απολυτο δικιο.. αλλα απλα στα a/c τουλαχιστον τη αλλαζει μαζι με ολλα τα υπολοιπα που προανεφερες ? η ποιοτητα και η ενεργοιακη κλαση σε σχεση με καποιο ποιο ακριβο.. και αυτο ακριβως ειναι το point! σε σχεση φτυνου κινεζικου και ακριβου, και σχεδιασμενου αλλου οπως ειναι το ι πηονε για παραδειγμα.

τωρα ναι κανουμε κουβεντα.

Arcos
15-06-10, 02:21
φιλε κατσαραιο ΤΩΡΑ ΜΙΛΑΣ ΣΩΣΤΑ. και θα σου απαντησω με απεριοριστη χαρα.. ξερεις γιατι βγαζανε κασσετες μεχρι και το 06 στα 46? οσο κουφο και αν σου φανει μαλλον δεν το γνωριζεις και δεν το γνωριζα και εγω μεχρι που πηγα γερμανια και εμαθα καποια πραγματα ..

το μεσο κασσετα οπως ολοι γνωριζουμε υπαρχει και σημερα για την καταγραφη πρακτικων .

και οσο απιστευτο αν σου ακουγεται ακουνε τα πρακτικα καποια στελεχη πριν πανε στην δουλεια τους.. το ακουσα απο 50 γερμανους και 10 DEALER ΣΤΗΝ ΒΜW στο βερολινο και μου επεσαν τα σωβρακα.. (φοραγα πολλα λογο κρυου)
.. :)

m-power_01
15-06-10, 02:23
οχι αλυμονο φιλε μου εχεις απολυτο δικιο.. αλλα απλα στα a/c τουλαχιστον τη αλλαζει μαζι με ολλα τα υπολοιπα που προανεφερες ? η ποιοτητα και η ενεργοιακη κλαση σε σχεση με καποιο ποιο ακριβο.. και αυτο ακριβως ειναι το point! σε σχεση φτυνου κινεζικου και ακριβου, και σχεδιασμενου αλλου οπως ειναι το ι πηονε για παραδειγμα.

τωρα ναι κανουμε κουβεντα.

Ετσι...
με μια πρωτη ματια οι κινεζικες αυτες προτασεις...(συγκεκριμενα για αυτο που αγορασαμε) εχουν μειονεκτημα σε σχεση με το ΟΕΜ τα κουμπια ας πουμε ...που δεν εχουν το ιδιο feeling!
Αλλα αν ο κινεζος ειχε ανοιξει μια υπερακτια (που ειναι και της μοδας) στην Ιταλια, και το λανσαρε σαν ιταλικο...θα λεγαμε τα ιδια?

fanisk
15-06-10, 19:02
φιλε κατσαραιο ΤΩΡΑ ΜΙΛΑΣ ΣΩΣΤΑ. και θα σου απαντησω με απεριοριστη χαρα.. ξερεις γιατι βγαζανε κασσετες μεχρι και το 06 στα 46? οσο κουφο και αν σου φανει μαλλον δεν το γνωριζεις και δεν το γνωριζα και εγω μεχρι που πηγα γερμανια και εμαθα καποια πραγματα ..

το μεσο κασσετα οπως ολοι γνωριζουμε υπαρχει και σημερα για την καταγραφη πρακτικων .

και οσο απιστευτο αν σου ακουγεται ακουνε τα πρακτικα καποια στελεχη πριν πανε στην δουλεια τους.. το ακουσα απο 50 γερμανους και 10 DEALER ΣΤΗΝ ΒΜW στο βερολινο και μου επεσαν τα σωβρακα.. (φοραγα πολλα λογο κρυου)
.. :)

Το βρισκω υπερβολικο για τα Χ στελεχη, να γραφαν στα φρυδια τους Χ εκατονταδες χιλιαδες πελατες.. απλα σε βαζαν στο τρυπακι αφου εχεις bmw ελα βαλε και το oem r/cd.

m-power_01
15-06-10, 20:23
Το βρισκω υπερβολικο για τα Χ στελεχη, να γραφαν στα φρυδια τους Χ εκατονταδες χιλιαδες πελατες.. απλα σε βαζαν στο τρυπακι αφου εχεις bmw ελα βαλε και το oem r/cd.

Παντως ειναι αληθεια οτι οι Γερμανοι εχουν μια ψυχωση με την κασετα!
Πολλα γερμανικα αυτοκινητα εχουν κασετα και ειναι τιγκα απο θεμα εξοπλισμου!
Επισης υπαρχει και το navi που πισω απο την οθονη κρυβει την υποδοχη για κασετα! Ελεος...

Arcos
09-08-10, 00:15
επιτελους ενα προχειρο video για το car pc

συνχωρεστε μας αλλα τραβηχτηκε νυχτα υστερα απο εγγατασταση.

θα μεταφωρτοσουμε νεο video συντομα.

https://www.youtube.com/watch?v=R-FQiGRKMdo

drum
30-08-10, 17:29
καλο το κολπο, αλλα πολυ ακριβο..
παααρα πολυ.