PDA

Επιστροφή στο Forum : Αγορά Χ5 Ε70



Dr. Yamastura
16-09-21, 08:02
Καλημέρα μετά από πολύ καιρό!

Είμαι σε αναζήτηση του συγκεκριμένου μοντέλου,μάλλον για 4.8....
Ίσως κοίταζα και το επόμενο,αλλά κοστίζει 20000 ευρώ το λιγότερο παραπάνω και εμφανισιακά προτιμώ το Ε70
Απόψεις καλοδεχούμενες

Έχει κάποιος εμπειρία με το συγκεκριμένο αυτοκίνητο?
Αξιοπιστία μοτέρ 3.0 και 4.8?
έχει σε καλές σχετικά τιμές αλλά φορτωμένα χλμ. 200000-350000.

Η κατανάλωση θα είναι ένα θέμα,γύρω στα 25 λίτρα ανά 100χλμ. υπολογίζω.

Επίσης αν πουλάει κάποιος ας στείλει μηνυμα.
Οπωςδήποτε με πανόραμα,θερμαινόμενα καθίσματα και 20άρες ζάντες(214 κωδικός).
Ευχαριστώ

bmw5argolida
26-09-21, 15:36
Ενδιαφέρεστε για βενζινοκίνητο ή και πετρελαιοκίνητο;
Εάν σας ενδιαφέρει πετρέλαιο μια πολύ καλή περίπτωση είναι αυτό:

https://www.car.gr/classifieds/cars/view/24638873-bmw-x5

Dr. Yamastura
26-09-21, 18:51
Euro 4....
Η τιμή του ειναι και τσιμπημένη....
'Aσε που μάλλον θα πάω σε cayenne 955 ή 957 turbo!!!

S8N
27-09-21, 17:46
Εξαιρετική επιλογή (για αγρότη στη Λάρισα που πήρε τις επιδοτήσεις).

Πας καλά;

Ptboul
28-09-21, 08:08
:laughing: ασ' τον ρε τον άνθρωπο να χαρεί!

BILL007
28-09-21, 20:13
Εξαιρετική επιλογή (για αγρότη στη Λάρισα που πήρε τις επιδοτήσεις).


:th_Laie_67-1::th_Laie_67-1::th_Laie_67-1::th_Laie_67-1::th_Laie_67-1:

Dr. Yamastura
28-09-21, 20:47
Εξαιρετική επιλογή (για αγρότη στη Λάρισα που πήρε τις επιδοτήσεις).

Πας καλά;

Ρε Σατανά τι στοιχεία πρέπει να πληρεί ένα αυτοκίνητο,όταν σου αρέσει?

Πρέπει να το οδηγεί μόνο η αφρόκρεμα,ο Κάρολος,ο μέσι ο ρονάλντο η Καρντάσιαν?
Με αυτή τη λογική τα Ε36,39,30 κλπ. δεν θα έπρεπε καν να τα κοιτάμε.
Πολλά καγιέν είναι εμετικά,δεν αντιλέγω.
Μόνο το τουρμπάτο μου αρέσει ,ειδικά το 957 σε μαύρο με πανόραμα,ζαντάρες 21 κλπ.
Τα αυτικίνητα κακώς χαρακτηρίζονται πολλές φορές από τους εκάστοτε κατόχους τους,μπράβους,μαφία,φυλές.

Σ' αρέσει,το αγοράζεις.
Τελεία και Cayenne!!

Αν βρω κάποιο σούπερ Χ5 ,δεν το αποκλείω.
Γραφτε γνώμες παρακαλώ,,,,

BILL007
28-09-21, 22:33
Μόνο το τουρμπάτο μου αρέσει ,ειδικά το 957 σε μαύρο με πανόραμα,ζαντάρες 21 κλπ.
Τα αυτικίνητα κακώς χαρακτηρίζονται πολλές φορές από τους εκάστοτε κατόχους τους,μπράβους,μαφία,φυλές.

Σ' αρέσει,το αγοράζεις.
Τελεία και Cayenne!!

Αν βρω κάποιο σούπερ Χ5 ,δεν το αποκλείω.
Γραφτε γνώμες παρακαλώ,,,,

Δηλώνω θαυμαστής του διαμερίσματος! :thumbsup: Μου αρέσει και εμένα το καγιέν πρώτης γενιάς το τέρμποου :thumbsup:

wheelman:ban:

Stamatis
29-09-21, 19:45
Euro 4....
Η τιμή του ειναι και τσιμπημένη....
'Aσε που μάλλον θα πάω σε cayenne 955 ή 957 turbo!!!

955 παρε και ασε τον σπαζοκλαμπανια απο πανω να λεει τα δικα του.
Τετοιο αμαξι δεν θα ξαναβγει ποτε.

S8N
29-09-21, 21:54
Cayenne οδηγούν οι νεόπλουτοι και οι μαφιόζοι.

Οι λεφτάδες με επίπεδο οδηγούν Range Rover, Bentayga και Levante.

Stamatis
30-09-21, 07:34
Cayenne οδηγούν οι νεόπλουτοι και οι μαφιόζοι.

Οι λεφτάδες με επίπεδο οδηγούν Range Rover, Bentayga και Levante.

Προβαίνεις τώρα σε υπεραπλουστεύσεις παραβλέποτνας τις ατομικές διαφορές. Με κάτι τέτοιες συμπεριφορές και γενικεύσεις καταλήξαμε και στο περίφημο «bmw οδηγάνε οι γύφτοι» και κάπως έτσι προωθείται ο ρατσισμός στην κοινωνία.
Οι επιλογές μας δεν είναι φονταμενταλιστικές παραδοχές, αλλά ατομικές αποφάσεις, αλλοιώς όλοι θα φοράγαμε κελεμπίες και θα καβαλάγαμε καμήλες.

S8N
30-09-21, 09:09
Το να κάνεις το περίπλοκο απλό είναι δημιουργικότητα. Στην περίπτωσή μας, αυτό που ονομάζεις περίπλοκο είναι στη ουσία ανύπαρκτο!

Οι κελεμπίες εμπίπτουν στην κουλτούρα, όχι στο επίπεδο. Όσο για τις καμήλες, ξαναπεστο την επόμενη φορά που θα δεις τουρίστες να ανεβαίνουν από τη λιμάνι της Σαντορίνης με γαϊδούρια ή, ακόμα καλύτερα, την επόμενη φορά που θα δεις generic τύπο σε παπάκι με aftermarket εξάτμιση, χωρίς κράνος, με τρέντυ γυαλί ηλίου, ξυρισμένο κρανίο στο πλαι, wife beater φανελάκι, βερμούδα, τατουάζ στην τριχωτή γάμπα και γλιτσοσαγιονάρα.

Stamatis
30-09-21, 12:35
Το να κάνεις το περίπλοκο απλό είναι δημιουργικότητα. Στην περίπτωσή μας, αυτό που ονομάζεις περίπλοκο είναι στη ουσία ανύπαρκτο!

Οι κελεμπίες εμπίπτουν στην κουλτούρα, όχι στο επίπεδο. Όσο για τις καμήλες, ξαναπεστο την επόμενη φορά που θα δεις τουρίστες να ανεβαίνουν από τη λιμάνι της Σαντορίνης με γαϊδούρια ή, ακόμα καλύτερα, την επόμενη φορά που θα δεις generic τύπο σε παπάκι με aftermarket εξάτμιση, χωρίς κράνος, με τρέντυ γυαλί ηλίου, ξυρισμένο κρανίο στο πλαι, wife beater φανελάκι, βερμούδα, τατουάζ στην τριχωτή γάμπα και γλιτσοσαγιονάρα.
Ξαναγυρνας στα στερεοτυπα παλι.
Να μην παρει Καγιεν γιατι εχουνε οι μαφιοζοι, αλλα να παρει Ρεηντζ Ροβερ γιατι εχουνε οι πλουσιοι.
Το να παρει οτι του κανει καbλα πχ δεν παιζει με τιποτα;

S8N
30-09-21, 16:34
Δεν είπα ότι Ρέιντζ έχουν οι πλούσιοι.

Μίλησα για επίπεδο.

Εξάλλου για μεταχειρισμένο ψάχνει, με 1.000.000 κμ.

Προφανώς και θα πάρει ο,τι του καβλώσει. Εις την φουτσαν του, που θα έλεγε και ο Καραϊσκάκης.

Και εις την δική μας.

S8N
30-09-21, 16:43
Το 90% των turbo στο car είναι μαύρες με μαύρες ζάντες και τέρμα μαύρο φυμε κι εμείς μιλάμε για στερεότυπα...

Να το πάρεις, Χρήστο μου.

Μαύρο Καγιέ
Μαύρο φυμέ
Μαύρο Moncler
A toute a l'heure

Stamatis
30-09-21, 17:48
Το 90% των turbo στο car είναι μαύρες με μαύρες ζάντες και τέρμα μαύρο φυμε κι εμείς μιλάμε για στερεότυπα...

Να το πάρεις, Χρήστο μου.

Μαύρο Καγιέ
Μαύρο φυμέ
Μαύρο Moncler
A toute a l'heure

Τι πoυτσοκοφτης ειναι τουτος ρε…

Ωραια. Πες μας. Τι του επιτρεπεις να παρει.

S8N
30-09-21, 18:58
Δεν επιθυμώ η γνώμη μου -την οποία ομολογουμένως κανείς δε ζητησε- να γίνει η πραγματικότητα στη ζωή του Χρήστου.

Ας πάρει ο,τι θέλει και ας ζήσει με τις θετικές και αρνητικές συνέπειες της επιλογής του.

dreamer
01-10-21, 08:04
Moncler
A toute a l'heure

:hystericalbs1::hystericalbs1:

dreamer
01-10-21, 08:07
Οι λεφτάδες με επίπεδο οδηγούν Range Rover, Bentayga και Levante.

:thumbsup::thumbsup:

Ptboul
01-10-21, 09:00
Να πάρει το busa να τελειώνουμε :laughing:


του '21

Stamatis
01-10-21, 18:28
Να πάρει το busa να τελειώνουμε :laughing:


του '21
Δεν ξερω αν δειχνει επιπεδο πλουσιου ομως. Πρεπει να δουμε τι θα πει το κοινο.

Dr. Yamastura
01-10-21, 21:07
Και νόμιζα,ότι οι πόρσε προκαλούν εντάσεις μόνο στην πίστα...
Ο διπολισμός μου και όχι η ανάγκη του φαίνεσθαι με κάνουν και ξαναγλυκοκοιτάω το Χ5...

BILL007
01-10-21, 22:13
Εγώ θα πάω με το μέρος των μαφιόζων... :th_Laie_67-1:

https://s1.cdn.autoevolution.com/images/gallery/PORSCHE-Cayenne-Turbo--955--1182_40.jpg

Stamatis
02-10-21, 07:54
Και νόμιζα,ότι οι πόρσε προκαλούν εντάσεις μόνο στην πίστα...
Ο διπολισμός μου και όχι η ανάγκη του φαίνεσθαι με κάνουν και ξαναγλυκοκοιτάω το Χ5...
Ας τον μπαναρει καποιος.

S8N
02-10-21, 11:15
https://www.zougla.gr/greece/article/o-giorgos-liagas-parkare-se-mpara-anapiron-ke-tou-piran-tis-pinakides

I rest my case.

jannisa
02-10-21, 12:03
45302

Stamatis
02-10-21, 20:08
4530345304
. Οι λεφτάδες με επίπεδο οδηγούν Range Rover, Bentayga και Levante.

So do I…

S8N
02-10-21, 20:41
Αυτός είναι ο The Game ρε. Με leasing το έχει ο χλέμπουρας.

Και πάλι, καλύτερος από τον Λιάγκα.

Stamatis
02-10-21, 21:39
Αυτός είναι ο The Game ρε. Με leasing το έχει ο χλέμπουρας.

Και πάλι, καλύτερος από τον Λιάγκα.
Δεν ξερω ποιος ειναι ο δε γκεημ, στο χωριο μου παντως τους λεμε γυφτους κατι τετοιους.

Stamatis
02-10-21, 21:45
Λοιπον. Αποφασισα. Ο Γιαμαστουρας θα παρει Γιαρις 1.3 Λευκο χειροκινητο με σοδερενιες ζαντες.

Dr. Yamastura
02-10-21, 22:30
Εγώ κατάλαβα ότι μάλλον είμαι σε πάνελ με μουτσινά και μενεγάκη,κοιτάμε φωτο από διάφορους με τα αυτοκίνητά τους και σχολιάζουμε.
Πιο πίσω περιμένει η παγιατάκη να μας πει τα ζώδια.
Βρε παπάρες γνώμη για αυτοκίνητο ζήτησα ,όχι για το ποιος τα οδηγεί.

Πως στρίβουν,τι ζημιές βγάζουν,που πάσχουν και τι να βελτιώσω.τι πρέπει να κοιτάξω στο καθενα πριν την αγορά του,που υπερτερει το καθένα κλπ.
Αυτοκινητιστικό φόρουμ ειμαστε όχι πρωινάδικο...

Stamatis
02-10-21, 23:13
Εγώ κατάλαβα ότι μάλλον είμαι σε πάνελ με μουτσινά και μενεγάκη,κοιτάμε φωτο από διάφορους με τα αυτοκίνητά τους και σχολιάζουμε.
Πιο πίσω περιμένει η παγιατάκη να μας πει τα ζώδια.
Βρε παπάρες γνώμη για αυτοκίνητο ζήτησα ,όχι για το ποιος τα οδηγεί.

Πως στρίβουν,τι ζημιές βγάζουν,που πάσχουν και τι να βελτιώσω.τι πρέπει να κοιτάξω στο καθενα πριν την αγορά του,που υπερτερει το καθένα κλπ.
Αυτοκινητιστικό φόρουμ ειμαστε όχι πρωινάδικο...
Δεν το ξεκινησα εγω το τραινακι. Η Κουλα απο πανω το αρχισε.
Την αποψη μου την ειπα.
Καγιεν.
Αν θες λεπτομερειες για το τι κοιτας κτλ παρε τηλεφωνο να στα πω.
Ενα ταληρακι στην ακρη πρεπει να το εχεις ανα πασα στιγμη ωστε ακομα και ενα αμαξι των 100.000 χλμ να γινει παλι τζετ αν δεν εχει ραγισει τουρμπο η κορμο.

S8N
03-10-21, 00:04
Έλα ρε Χρήστο και μας ταλαιπωρείς τόσες μέρες...

Στρίβουν με ένα περιστροφικό αντικείμενο που λέγεται τιμόνι.

Τι ζημιές βγάζουν: Ναι.

Που πάσχει η Cayenne: Όπου πάσχει και ένα Touareg, ίδιες μαλακίες είναι. Για τα πενβε τα ξέρεις, ηλεκτρικα για το πέος, πλαστικά για το πέος, διαρροές λαδιού ακόμα.κι εκεί όπου δεν υπάρχει λάδι, πλαστικές γλύστρες, πολλαπλασιαστές, κυκλωμα ψύξης, σινεμπλόκ, αυτόματα κιβώτια, μεσαία τριβή, quibo, τα πάντα όλα.

Τι να βελτιώσεις; Τα οικονομικά σου, γιατί είναι άπατα βαρέλια.

Τι να κοιτάξεις πριν την αγορά: Να είναι τρίτο αμάξι βόλτας και ει δυνατόν πρώτο χέρι, κατά προτίμηση από γιατρό όπως εσύ. Οι γιατροί είναι συντηρητικοί οδηγοί, όπως εσύ, τηρούν τον ΚΟΚ, όπως εσύ, οδηγούν οικονομικά, όπως εσύ. Το αυτοκίνητο θα νιώθει σαν το σπίτι του, καταλαβαίνεις.

Επίσης να είναι μαύρο με μπεζ δέρμα.

Που υπερτερεί το καθένα: Μην περιμένεις πολλά εκτός δρόμου με τα λάστιχα που έχουν. Αμφότερα πίνουν τον πάτο τους (για να ξεχάσουν τον δικό σου). Αμφότερα δημιουργούν αντικοινωνικά συναισθήματα αλλά το Καγιέν είναι πιο σνομπ και ταιριάζει καλύτερα με τα μπριόνι και τα λουμπουτέν.

Ελπίζω να σε.βοηιησα.

Stamatis
03-10-21, 07:34
Και τα γκαγιε εχουνε και γενικο προβλημα στις γαμωσωληνες πανω στο μπλοκ που ειναι πλαστικες και πολυμεριζονται με τη ζεστη.
Υπαρχει κιτ με μεταλλικες που τις αντικαθιστα.
Οπως και επισης απαραδεκτο για εμενα ξεβαφουνε τα κουμπια στο ταμπλω που για τετοιο αμαξι ειναι καραγκιοζιλικι.

Stamatis
03-10-21, 08:50
Οδηγικα παντως, για τον ογκο τους γο Καγιεν ειναι 30% ανωτερο.
Θα πεταχτουν τωρα ο Λακης316Μ και ο ΤαμτακοςΠαουερ που η καλυτερη εμπειρια που εχουν απο αυτο ειναι μια φορα που το ειδαν παρκαρισμενο στο Μπουρναζι να πουν πως το Χ5 ειναι καλυτερο γιατι μπροστα εχει την προπελα, αλλα ξερεις ποσο με ενδιαφερει η γνωμη τους.
Για το Χ5 ας μιλησει ο Αρης που εχει ουσιαστικη εμπειρια.

S8N
03-10-21, 10:57
Εμπειρία έχω μόνο από το Ε53.

Αλλά το Ε70 δεν πρέπει να είναι κακό γιατί έχει μπροστά την προπέλα, οπότε κολυμπάει και γ@μ@ει.

BILL007
03-10-21, 11:48
Αλλά το Ε70 δεν πρέπει να είναι κακό γιατί έχει μπροστά την προπέλα, οπότε κολυμπάει και γ@μ@ει.

:th_Laie_67-1:

BILL007
03-10-21, 11:50
Τι να κοιτάξεις πριν την αγορά: Να είναι τρίτο αμάξι βόλτας και ει δυνατόν πρώτο χέρι, κατά προτίμηση από γιατρό όπως εσύ. Οι γιατροί είναι συντηρητικοί οδηγοί, όπως εσύ, τηρούν τον ΚΟΚ, όπως εσύ, οδηγούν οικονομικά, όπως εσύ. Το αυτοκίνητο θα νιώθει σαν το σπίτι του, καταλαβαίνεις.

:th_Laie_67-1::hystericalbs1::th_Laie_67-1::hystericalbs1::th_Laie_67-1::hystericalbs1:

dreamer
03-10-21, 14:02
Επίσης να είναι μαύρο με μπεζ δέρμα.

Που υπερτερεί το καθένα: Μην περιμένεις πολλά εκτός δρόμου με τα λάστιχα που έχουν. Αμφότερα πίνουν τον πάτο τους (για να ξεχάσουν τον δικό σου). Αμφότερα δημιουργούν αντικοινωνικά συναισθήματα αλλά το Καγιέν είναι πιο σνομπ και ταιριάζει καλύτερα με τα μπριόνι και τα λουμπουτέν.




Εμπειρία έχω μόνο από το Ε53.

Αλλά το Ε70 δεν πρέπει να είναι κακό γιατί έχει μπροστά την προπέλα, οπότε κολυμπάει και γ@μ@ει.

:hystericalbs1::hystericalbs1::hystericalbs1::hyst ericalbs1::hystericalbs1:

Stamatis
03-10-21, 17:28
Καγιεν παντως αμα θελεις, εχω καλο, απο συνταξιουχο ντραγκντηλερ, turbo S, με ολα τα εξτρα επανω, ζαντα 21’’, φιμε καταμαυρο, και πανοραμικη οροφη να κανεις το χρυσοψαρο στα φαναρια.
Ανταλλαγη με οτι μου κινησει το ενδιαφερον που λενε και οι αγγελιες.

S8N
03-10-21, 21:20
Να συμπληρώσουμε, Σταμάτη, πως το αμάξι "δε χρωστάει τίποτα", δε σηκώνει τηλέφωνα από απόκρυψη, λεβέντες και χασομέρηδες το μπούλο, tyre kickers το μπούλο, παζάρια αλλού, μόνο για γνώστες, η τιμή ισχύει μόνο για κασέρι και όχι για ανταλλαγή.

Stamatis
04-10-21, 06:35
Και φυσικα πως ολα τα χιλιομετρα εχουν γινει σε ταξιδια.

BILL007
04-10-21, 19:31
Να συμπληρώσουμε, Σταμάτη, πως το αμάξι "δε χρωστάει τίποτα", δε σηκώνει τηλέφωνα από απόκρυψη, λεβέντες και χασομέρηδες το μπούλο, tyre kickers το μπούλο, παζάρια αλλού, μόνο για γνώστες, η τιμή ισχύει μόνο για κασέρι και όχι για ανταλλαγή.


:th_Laie_67-1::th_Laie_67-1::th_Laie_67-1::th_Laie_67-1::th_Laie_67-1::th_Laie_67-1: TΥΠΙΚΗ ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΑΓΓΕΛΙΑ!!!!!:th_Laie_67-1::th_Laie_67-1::th_Laie_67-1::th_Laie_67-1::th_Laie_67-1::th_Laie_67-1:

A8hnaios
04-10-21, 21:36
Να πάρουμε μιά γεύση του τιμοκαταλόγου..

15/09/2014

BILL007
04-10-21, 23:25
Να πάρουμε μιά γεύση του τιμοκαταλόγου..

15/09/2014


:shok: :hyper:

Κατάλογος του 2021!

45309