PDA

Επιστροφή στο Forum : Κορωνοϊός Covid-19



deepBLUE
01-04-20, 14:41
Έβαλα αυτό το θέμα της πανδημίας (https://el.wikipedia.org/wiki/Πανδημία) που πλέον είναι το μόνο επίκαιρο και βέβαια όλοι μας το βιώνουμε ποικιλοτρόπως .
Ήρθε για να μείνει?
Ήρθε μόνος η μας τον έστειλαν ?
Το μόνο σίγουρο είναι πως ζούμε πρωτοφανείς και πρωτόγνωρες καταστάσεις και βέβαια δεν ξέρουμε ακόμα τι έχουμε να ζήσουμε αλλά και τι περιμένει τα παιδιά μας ,που πραγματικά γεννήθηκαν στις πιο δύσκολες περιόδους της ανθρωπότητας .
Υπάρχουν πολλές απορείες για το μετά και ίσως μετά από όλο αυτό, τίποτα πια να μην είναι το ίδιο .

Εδώ είναι ένα λινκ (https://webcache.googleusercontent.com/search?q=cache:cTuskqJKpJEJ:https://eody.gov.gr/neos-koronaios-covid-19/) με οδηγίες από τον εθνικό οργανισμό υγειάς .

Όσοι γλίτωσαν από την οικονομική κρίση δε ξέρω αν θα τα καταφέρουν να γλιτώσουν και από την κρίση αυτή που έχει βέβαια και τεράστιες οικονομικές επιπτώσεις για όλους αλλά και για το κράτος .


Σε αυτό το thread μπορούν να κατατεθούν απόψεις από όποιον το επιθυμεί ανεξαρτήτως ιδιότητας ,αλλά βέβαια με κόσμιο" τρόπο και χωρίς παροξυσμούς .

Βεβαίως μέσα σε αυτή την κοινότητα του BMWfans έχουμε και γιατρούς και νοσηλευτές που ζούν τα πιο δύσκολα από μέσα .

mark e92
01-04-20, 17:11
Το μόνο σίγουρο είναι οτι μπλέξαμε και δεν βλέπω να τελειώνει γρήγορα δυστυχώς .
Απο τις επιχειρήσεις που έκλεισαν δεν ξέρω πόσες θα μπορέσουν να ξαναανοίξουν ...
Καλή δύναμη και καλή υπομονή σε όλους.

nik200
01-04-20, 21:21
χωρις να δυναμιτιζω την κουβεντα...ουτε να αρχισω τις συνομωσιες...εγω πιστευω τα εξης...

ο κορωνοιος..ειναι κατασκευασμα...ειναι οπλο χημικου πολεμου...που αντιστοιχα κατασκευαζουν ολες οι μεγαλες δυναμεις της γης εδω και χρονια...και που το βασιζω ολο αυτο?
στο απλο γεγονος οτι ο πλανηταρχης...εκανε ανοιχτο οικονομικο πολεμο με την Κινα τα τελευταια χρονια....και πολυ απλα πιστευω οτι αυτη ειναι η στυγνη τους απαντηση...στο κατω κατω ποια ειναι η καλυτερη καλυψη???οτι το παθαμε εμεις πρωτοι....εμεις το τραβηξαμε αρχικα...ας χαθουν καποιοι χιλιαδες στο δις...και μετα ας προχωρησει....οι πρωτες οικονομικες συνεπειες για την αμερικη ειναι οτι ο τραμπ ειναι ετοιμος να φυγει απο γκαραντινα γιατι θα πεσει εξω η οικονομια τους!!!!!!

υγ..ανα την ιστορια..υπαρχουν απειρες φημες ειτε στο βιετναμ, ειτε στον β παγκοσμιο για τετοια οπλα...εξοντωσης λαων...

Georgebm
01-04-20, 21:36
Ευχόμαστε να τελειώσει γρήγορα η ιστορια γιατί δεύτερη οικονομικη κρίση δυσκολα θα αντέξουμε!!παρ όλο που δεν μας αρέσει η καραντίνα ήταν ο μονος τρόπος αναχαιτίσης της εξάπλωσης του ιού!Δεν θέλω καν να σκεφτομαι τι θα γινόταν αν ημασταν στη θέση της Ιταλίας!!

A8hnaios
02-04-20, 00:20
Δεν θέλω καν να σκεφτομαι τι θα γινόταν αν ημασταν στη θέση της Ιταλίας!!

Τι θα γινοταν;; Θα πεθαιναν κατα΄εκατονταδες καθε μερα...Δυο συγκρισιμες χωρες ειναι η Ολλανδια και το Βελγιο, που εχει ξεφυγει η κατασταση σε σχεση με μας. Μια χαρα ειμαστε απο πλευρας θανατων...{Δοξα το Θεο}

Ο Ελληνας παντως ειναι Απειθαρχος λαος!!




https://youtu.be/nZ6E9qJpRyQ

iliasb
03-04-20, 12:01
Γιατί, έχει φύγει τελείως κανένας ιός? Έμπολα, SARS κτλ.? σύμφωνα με τα ποσοστά θανάτων επί τις % στους πληθυσμούς κάθε χώρας, για τον κορωνοιό, τίποτα δεν δικαιολογεί τέτοια μέτρα!
έτσι το βλέπω εγώ, μπορεί να κάνω και λάθος! αλλά μου προξενεί λίγο περιέργεια, το ότι η εποχική γρίπη, με πάρα πολλούς θανάτους, απλά ΔΕΝ είχε ΚΑΝΕΝΑ μέτρο!!!!!!!!!

pilot
03-04-20, 15:07
Η εποχική γρίπη δεν έχει στο ελάχιστο την μεταδοτικότητα αυτού του ιού, στην γρίπη 1 μολύνει 1, ενώ εδώ 1 μολύνει 5.. Επίσης για την γρίπη έχουμε αντισώματα και εμβόλια/φάρμακα.

mixalis
22-04-20, 09:53
Καλημέρα στη παρέα,

Ας καταθέσω κι εγώ μια προσωπική άποψη, όταν είχε γίνει πριν 2 χρόνια η σύνοδος των G7 είχε συζητηθεί ο περιορισμός της μόλυνσης της γης το οποίο σημαίνει ότι ο καθένας τους θα έπρεπε να επενδύσει κάποια τσουβάλια εκατομμύρια ευρώ στο να αλλάξει ο τρόπος παραγωγής των εργοστασίων και παράλληλα στις εκπομπές ρύπων που εκπέμπουν αυτά.
Τώρα λοιπόν έχουν κατορθώσει παγκοσμίως να φέρουν τα επιθυμητά αποτελέσματα κάνοντας ένα παγκόσμιο lockdown το οποίο έφερε σε ισορροπία την φύση χωρίς να δώσουν ένα ευρώ....αλλά αυτό θα είχε ως κόστος μερικές χιλιάδες ζωές που επρόκειτο να χαθούν...μπροστά στο οικονομικό χάος που θα είχαν αυτοί πιστεύω διαλέξανε να χαθούν οι ζωές καθώς όταν σταματήσει όλο αυτό οι ίδιοι είναι που θα ξεκινήσουν πάλι να εισπράττουν….
Για να κηρυχθεί μια αρρώστια ως πανδημία έχει πολλά στάδια...αν ήθελαν εξ' αρχής μπορούσαν να κλείσουν το μέρος όπου ξεκίνησε και να μείνει εκεί...αλλά δεν το έκαναν σκοπίμως και το ονόμασαν πανδημία καθώς είναι ο μόνος τρόπος να καταφέρουν να χάσεις πολλά και να μην μιλάς...μιλάω πάντα ως προσωπική μου άποψη και τίποτα άλλο....καλή συνέχεια σε όλους και εύχομαι να καταφέρουμε να βγούμε από αυτό με τις λιγότερο δυνατές απώλειες...

CHKO3CI
22-04-20, 23:01
https://www.youtube.com/watch?v=6Af6b_wyiwI

deepBLUE
22-04-20, 23:56
Καλημέρα στη παρέα,

Ας καταθέσω κι εγώ μια προσωπική άποψη, όταν είχε γίνει πριν 2 χρόνια η σύνοδος των G7 είχε συζητηθεί ο περιορισμός της μόλυνσης της γης το οποίο σημαίνει ότι ο καθένας τους θα έπρεπε να επενδύσει κάποια τσουβάλια εκατομμύρια ευρώ στο να αλλάξει ο τρόπος παραγωγής των εργοστασίων και παράλληλα στις εκπομπές ρύπων που εκπέμπουν αυτά.
Τώρα λοιπόν έχουν κατορθώσει παγκοσμίως να φέρουν τα επιθυμητά αποτελέσματα κάνοντας ένα παγκόσμιο lockdown το οποίο έφερε σε ισορροπία την φύση χωρίς να δώσουν ένα ευρώ....αλλά αυτό θα είχε ως κόστος μερικές χιλιάδες ζωές που επρόκειτο να χαθούν...μπροστά στο οικονομικό χάος που θα είχαν αυτοί πιστεύω διαλέξανε να χαθούν οι ζωές καθώς όταν σταματήσει όλο αυτό οι ίδιοι είναι που θα ξεκινήσουν πάλι να εισπράττουν….
Για να κηρυχθεί μια αρρώστια ως πανδημία έχει πολλά στάδια...αν ήθελαν εξ' αρχής μπορούσαν να κλείσουν το μέρος όπου ξεκίνησε και να μείνει εκεί...αλλά δεν το έκαναν σκοπίμως και το ονόμασαν πανδημία καθώς είναι ο μόνος τρόπος να καταφέρουν να χάσεις πολλά και να μην μιλάς...μιλάω πάντα ως προσωπική μου άποψη και τίποτα άλλο....καλή συνέχεια σε όλους και εύχομαι να καταφέρουμε να βγούμε από αυτό με τις λιγότερο δυνατές απώλειες...
Σαν θεωρία συνομωσίας δλδ?
Μα είναι δυνατόν ?
Δεν είναι τόσο απλό θέμα η προστασία του περιβαλλοντος και σίγουρα μια τέτοια κατάσταση πανδημιίας , όπως και να έχει δε θα κρατήσει χρόνια ....
Γιατί η προστασία του περιβαλλοντος και οι ρύποι απαιτούν μέτρα και καινούργιες δαπανηρές τεχνολογικές καινοτομίες που δεν έχουν χρονικό ορίζοντα 1-3-10-50 χρόνων ,αλλά θα πρέπει τα μέτρα αυτά και ο τρόπος ζωής και λειτουργίας να αλλάξουν για πάντα .
Αυτό που απλά θέλω να πω είναι ,πως ναι ,καθάρισε το περιβάλλον ,όμως μόλις όλα ξεκινήσουν κανονικά, μετά από λίγους μήνες για να μην πω βδομάδες θα επανέλθει όπως ακριβώς ήταν και χειρότερα ,προ πανδημίας .
Τι πιστεύεις λοιπόν,πως για να μην ξοδέψουν θα είμαστε από εδώ και πέρα σε μια έκτακτη κατάσταση όπως αυτή της πανδημίας που ζούμε τώρα ?

mixalis
23-04-20, 10:13
Σαν θεωρία συνομωσίας δλδ?
Μα είναι δυνατόν ?
Δεν είναι τόσο απλό θέμα η προστασία του περιβαλλοντος και σίγουρα μια τέτοια κατάσταση πανδημιίας , όπως και να έχει δε θα κρατήσει χρόνια ....
Γιατί η προστασία του περιβαλλοντος και οι ρύποι απαιτούν μέτρα και καινούργιες δαπανηρές τεχνολογικές καινοτομίες που δεν έχουν χρονικό ορίζοντα 1-3-10-50 χρόνων ,αλλά θα πρέπει τα μέτρα αυτά και ο τρόπος ζωής και λειτουργίας να αλλάξουν για πάντα .
Αυτό που απλά θέλω να πω είναι ,πως ναι ,καθάρισε το περιβάλλον ,όμως μόλις όλα ξεκινήσουν κανονικά, μετά από λίγους μήνες για να μην πω βδομάδες θα επανέλθει όπως ακριβώς ήταν και χειρότερα ,προ πανδημίας .
Τι πιστεύεις λοιπόν,πως για να μην ξοδέψουν θα είμαστε από εδώ και πέρα σε μια έκτακτη κατάσταση όπως αυτή της πανδημίας που ζούμε τώρα ?

Απλά πιστεύω ότι για να ξαναγίνει το χάλι που υπήρχε θα περάσουν αρκετά χρόνια και θα πάρουν παράταση σε ότι πρέπει να είχε γίνει...άλλωστε είναι τυχαίο ότι κάθε 100 χρόνια πάντα βγαίνει μια πανδημία ?
Δεν μπορώ να πιστέψω ότι δεν είχαν τα μέσα και την τεχνογνωσία να φρενάρουν μια ενδεχόμενη πανδημία στο ξεκίνημα της από κάπου....μιλάω πάντα με γνώμονα το ότι η τεχνολογία και τεχνογνωσία που έχουμε πλέον μπορούν να προβλέψουν τα πάντα...γιατί όχι και αυτό ?
Στο βωμό του χρήματος μπορούν και θυσιάζουν καθημερινά χιλιάδες ζωές...

LEONIDASKAL
23-04-20, 12:50
θα πω και εγώ την γνώμη μου η μάλλον αυτά που έχω ακούσει και είναι στοιχειοθετημένα .
ο παρόν κοροναιος είναι κατασκευασμένος . αποδεδειγμένα με δημοσιεύματα σε περιοδικά πριν την κρίση στην κίνα .οι αμερικανοι το ήξεραν και χρηματοδοτούσαν σχετικές έρευνες , σε δικά τους εργαστήρια , το ίδιο και οι κινεζοι .
είναι γνωστό ότι πολλοί επιστήμονες έγραψαν κατά το 2015 την δημιουργία τεχνίτου ιού προερχόμενου από ιούς νυχτερίδας και στελεχοι της ισπανικής γρίπης .πολλοί δε εξέφραζαν και τον τρόμο τους για ένα σχετικό ατύχημα λόγω της έλλειψης μέτρων ασφαλείας σε κάποια από τα εργαστήρια ανά τον κόσμο
μπορώ να γράψω ένα μακρινάρι ολόκληρο αλλά όποιος θέλει και μπορεί να ανατρέξει σε σχετικές εκδόσεις επιστημονικών ερευνών και δημοσιευμάτων που κανένας ακόμα δεν έχει διαψεύσει.
τώρα ποιος τον έφτιαξε , από ποιον έφυγε ,γιατί αντέδρασαν κάποιοι έτσι και γιατί αλλιώς το αφήνω στην έρευνα του μέλλοντος

CHKO3CI
23-04-20, 13:30
θα πω και εγώ την γνώμη μου η μάλλον αυτά που έχω ακούσει και είναι στοιχειοθετημένα .
ο παρόν κοροναιος είναι κατασκευασμένος . αποδεδειγμένα με δημοσιεύματα σε περιοδικά πριν την κρίση στην κίνα .οι αμερικανοι το ήξεραν και χρηματοδοτούσαν σχετικές έρευνες , σε δικά τους εργαστήρια , το ίδιο και οι κινεζοι .
είναι γνωστό ότι πολλοί επιστήμονες έγραψαν κατά το 2015 την δημιουργία τεχνίτου ιού προερχόμενου από ιούς νυχτερίδας και στελεχοι της ισπανικής γρίπης .πολλοί δε εξέφραζαν και τον τρόμο τους για ένα σχετικό ατύχημα λόγω της έλλειψης μέτρων ασφαλείας σε κάποια από τα εργαστήρια ανά τον κόσμο
μπορώ να γράψω ένα μακρινάρι ολόκληρο αλλά όποιος θέλει και μπορεί να ανατρέξει σε σχετικές εκδόσεις επιστημονικών ερευνών και δημοσιευμάτων που κανένας ακόμα δεν έχει διαψεύσει.
τώρα ποιος τον έφτιαξε , από ποιον έφυγε ,γιατί αντέδρασαν κάποιοι έτσι και γιατί αλλιώς το αφήνω στην έρευνα του μέλλοντος



https://www.youtube.com/watch?v=qS045oi862Y&t=9s

LEONIDASKAL
23-04-20, 13:34
https://www.youtube.com/watch?v=qS045oi862Y&t=9sΤι λέμε λοιπόν και τι κουβεντιάζουμε;

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

skaros
24-04-20, 08:47
Εμπιστευτικο! Να πως ξεφυγε ο ιος απο το εργαστηριο στη γιουχαβ...

44829

A8hnaios
24-04-20, 15:47
:popcorn: :popcorn: :popcorn: :popcorn: :popcorn:

Nikos!
24-04-20, 17:24
Παίδες η φάση είναι η εξής. Έτσι ξεκίνησαν όλα...

https://www.bmwfans.gr/forum/images/imported/2020/04/95d996e0b1c3c6b470975726d3cfb6fd-1.jpg

Sent from my Xperia 1 using Tapatalk

A8hnaios
25-04-20, 00:28
Ίσως είναι οι τελευταιες χρονικές στιγμές που ζούμε ως “ελεύθεροι άνθρωποι”...


Τον Οκτώβριο γίνεται υποχρεωτικός σε όλους ο εμβολιασμός για τον Covid-69 στο οποίο περιέχεται και αυτό που όλοι φοβόμασταν.......Το Microchips Humantuning my ass υγρής μορφής νανοβιοτεχνολογίας που μέχρι στιγμής χρησιμοποιούνταν πειραματικά σε διαστημικές αποστολές στο Σείριο(όχι αυτόν προς Λαμία που πάμε) και αποτελούσε άκρως απόρρητο μυστικό το οποίο γνώριζαν δύο πράκτορες, ο ένας εκ των οποίων με τον κωδικό David VW GTI 16V βρέθηκε νεκρός σε “ατύχημα” στην Κίνα λίγο έξω από την πόλη Γιούχα-Αν κοντά σε μυστικά γραφεία του Σώρος..!!!
Κάνοντας το εμβόλιο,το microchips (lays- tsakiris) υγρής μορφής περνάει μέσα από όλα τα νεύρα του εγκεφάλου ελέγχοντας και αποθηκεύοντας όλες μας τις σκέψεις, ακόμη και τις πιο πονηρές τολμηρές φαντασιώσεις μας.
Με αυτόν τον τρόπο η νέα τάξη πραγμάτων θα μας ελέγχει πλήρως καταγράφοντας και ελέγχοντας, όλες μας τις κινήσεις από εξελιγμένα μηχανήματα υψηλής τεχνολογίας " 5G_ TI 16V τα οποία θα μπορούν ακόμη και να μας δίνουν εντολές που ούτε αυτό το έξτρα γονίδιο, <<DNA-RNA>>που έχουμε όλοι οι Έλληνες θα είναι ικανό να τις ακυρώσει......
Αν δεν συμφωνείτε με το εμβόλιο και το microchips (lays-tsakiris) κάντε αντιγραφή και επικόλληση, εκείνο τον Νόμο που βάλατε, για να μην μπορεί να υποκλέψει ο Μάρκ Ζούγκερμπεργκ (ιδιοκτήτης του φατσοβιβλιου, δεξί χέρι του Σώρος, αριστερό χέρι του Μπίλ Γκέιτς, και μεσαίος δαχτυλος του Κισινγκερ) τα προσωπικά σας δεδομένα και τις φωτό που έχετε ανεβάσει....

Μην το αγνοήσετε....

Διαδώστε το......!!!!

friendgr
25-04-20, 09:24
Επειδή η συνομολογιοσια θα πάει πλέον σύννεφο η άποψη μου είναι αυτή:

44836

Bitz
26-04-20, 09:54
Νομιζω μια ενδιαφερουσα αναλυση-αποψη για οποιον δεν βαριεται να το διαβασει ολο.Ισως την επομενη να μην ειμαστε τοσο τυχεροι.
https://l.facebook.com/l.php?u=https%3A%2F%2Fwww.antapocrisis.gr%2F%25CE% 25B7-%25CE%25B1%25CE%25B2%25CE%25AC%25CF%2583%25CF%2584 %25CE%25B1%25CF%2587%25CF%2584%25CE%25B7-%25CE%25B5%25CE%25BB%25CE%25B1%25CF%2586%25CF%2581 %25CF%258C%25CF%2584%25CE%25B7%25CF%2584%25CE%25B1-%25CF%2584%25CE%25BF%25CF%2585-%25CE%25BD%25CE%25B1-%25CE%25BC%25CE%25B7%25CE%25BD-%25CE%25BE%25CE%25B5%25CF%2587%25CF%2589%2F%3Ffbcl id%3DIwAR3GRZovFYXDVEEVj64CS7uHvRmBih0cvPm48KQHUWQ qjhVMnowFagaG7DY&h=AT1QynY_TiMB1Zg1tRTVwFk4p_5qMDiVKJWDmM5adwb3WVBO MjjG0YumtXh5cwsBKBhHKonazA7T-naC4ncy1mH5su55CelWIEUHC_ga1yNLx0YYT-bdFiwCymU0Nk3xHHW4_qjI-UCUPtINi3-w

gianopoulosjohn
20-05-20, 12:04
Καλησπέρα! Στο YouTube κανάλι "η γειτονιά μας"
Μπορείτε να δείτε μια ενδιαφέρουσα συζήτηση με τον διευθυντή της παθολογικής κλινικής του ΚΑΤ.

https://youtu.be/UwWevzRGVIo

CHKO3CI
18-06-20, 23:13
https://www.sdna.gr/mpasket/732012_eidiko-dahtylidi-metritis-fysikis-katastasis-stin-ypiresia-toy-nba

A8hnaios
27-12-20, 21:35
Το εμβόλιο που θα κάνω αύριο...