PDA

Επιστροφή στο Forum : Βήμα σε Ε39 530i



S8N
06-09-19, 22:32
Θυμάστε που έψαχνα γέφυρα από Μ5 για να αποκτήσω μπλοκέ διαφορικό;

Ε λοιπόν, ευρέθη και κοσμεί πλέον το δάπεδο του συνεργείου του μηχανικού μου. Για να μη νιώθει μοναξιές, παρέα της κάνει κι ένας άξονας Μ5.

Κι επειδή από τότε που πήρα το 39 έχω αρχίσει και μαζεύω ο,τιδήποτε θα μπορούσε να αποδειχθεί χρήσιμο στο μέλλον, το ερωτικό τρίγωνο συμπληρώνει ένα κορωνοπηνιο 3.62 από Ε46 Μ3.

Το έπιπλο φοράει 6αρι ΖF από Ε60. Θα ήθελα τη γνώμη σας ως προς το αν θα ήταν συνετό να βάλω το κοντό βήμα ή να αφήσω πάνω το 3.15.

Το εργοστασιακό βήμα με το πεντάρι κιβώτιο ήταν 2.93 αλλά όταν μπήκε το 6αρι το κοντυνα στο 3.38. Αυτή τη στιγμή είναι αρκετά ευχάριστο, έχει νεύρο και γλυστραει εύκολα. Στην εθνική ταξιδεύει καλά και οικονομικά.

Τι λετε να κάνω;

PetrosD
06-09-19, 22:55
Στείλε στοιχεία να σου φτιάξω ένα γραφηματάκι. Διαστάσεις ελαστικών, σχέσεις του 6αριού.

S8N
06-09-19, 22:58
Έχω φτιάξει ήδη. Με το 3.62 είναι σχεδόν σαν το 46αρι Μ3 μόνο που μου λείπουν 110 άλογα και 800 σαλ.

Θα τα ανεβάσω.

PetrosD
06-09-19, 23:04
Ε, βάλτα να πάρουμε μάτι!

dark knight
06-09-19, 23:06
αρη κοιτα. αν ησουν κανενας τυπος που κοιμαται ορθιος και πληρωνει ξενοδοχειο και κινει το 530 σαν ταινια του Αγγελοπουλου. θα σου ελεγα βαλε 2.93. αλλα εσυ το 530 το πηρες για να ξεφυγεις από τις επιδοσεις νεκροφόρας που ειχε το κλιο. συνεπως 6αρι με εκτη overdrive εχεις, για νορμαλ και σχετικα οικονομικα ταξίδια........ συνεπως καλοριζικο το 3.62.

Akis 330Ci
06-09-19, 23:09
Περι ορεξεως Αρη. Προσωπικά θα αφηνα 3.15. Σημασια δεν εχει τι θα πουμε εμεις ομως σημασία εχει να κανονιζουμε καφε, και να ερχεσαι με μεγαλυτερο χαμόγελο καθε φορα.

PetrosD
06-09-19, 23:10
Εγώ για να εκφέρω εμπεριστατωμένη άποψη, πρέπει να το οδηγήσω. Αύριο πάω Καλαμάτα μονοήμερη, θα περάσω από το σπίτι να μου δώσεις το κλειδί.

S8N
06-09-19, 23:21
Έτσι είναι σήμερα:

44419

Έτσι θα είναι με το 3.15:

44417

Έτσι θα είναι με το 3.62:

44418

Έτσι είναι η Ε46 Μ3:

44420

wheelman
07-09-19, 09:19
Θα έλεγα βάλτο,
και στην χειρότερη αν δεν σου αρέσει ξαναβάζεις το 3,15
(Το οποιο βέβαια μοιάζει να ταιριαζει καλύτερα)



https://youtu.be/yh3spEOIP04?t=38
:th_Laie_67-1::hystericalbs1:

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

BILL007
07-09-19, 16:21
:+1: στο 3.62!! :fountwtis:

///Maniac
07-09-19, 16:38
Το αυτοκινητο στροφαρει 7000? Γιατι αν καταλαβα καλα τα δεδομενα ειναι στις 7000 στροφες ποσο βγαζει η καθε ταχυτητα

S8N
07-09-19, 17:50
7200 στροφαρει μέχρι να φύγει το παξιμάδι της αντλίας λαδιου, έχει κάποιες βελτιώσεις και πρόγραμμα.

Φυσικά 5η και 6η δεν παίζει κάτι τέτοιο, το νούμερο το έβαλα για να δω με ποια ταχύτητα πιάνει τα 100 (με 3.62 θα θέλει τρεις αλλαγές).

wheelman
07-09-19, 18:37
7200 στροφαρει μέχρι να φύγει το παξιμάδι της αντλίας λαδιου, έχει κάποιες βελτιώσεις και πρόγραμμα.

Φυσικά 5η και 6η δεν παίζει κάτι τέτοιο, το νούμερο το έβαλα για να δω με ποια ταχύτητα πιάνει τα 100 (με 3.62 θα θέλει τρεις αλλαγές).Πατα του μια Πόντα να ησυχάσεις...

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

S8N
07-09-19, 19:20
Σπάει ο άξονάς της μετά, Ηλία. Θα παίξει αναβαθμισμένη στο μέλλον.

PetrosD
07-09-19, 23:23
3.62 λέω κι εγώ, φαίνεται και από τα γραφήματα. Το 3,15 είναι πολύ μακρύ. Ούτε την 5η δε θα τερματίζει.

PetrosD
07-09-19, 23:24
με ποια ταχύτητα πιάνει τα 100 (με 3.62 θα θέλει τρεις αλλαγές).

Θα βάζεις και τετάρτη; :th_Laie_67-1:

S8N
20-09-19, 15:30
Το διαφορικό είναι έτοιμο, επισκευασμένο με 3.62 βήμα όπως πρότεινε η πλειοψηφία κατά την ψηφοφορία:

44465

44466

Εδώ η γέφυρα όπως την ανέσυραν δύτες ανοικτά του Σουνίου, έτοιμη κι αυτή να πάει για πλύσιμο... Κάπου πίσω της διακρίνεται και ο άξονας από Μ5. Τα μπάζα από πάνω είναι από Mini Cooper S το οποίο έκανε 13 χιλιάρικα βελτίωση (2 φορές η αξία του αυτοκινήτου μου δηλαδή).

44467

Νεότερα μόλις μπει πάνω στο αυτοκίνητο. Δεδομένου του φόρτου εργασίας του μηχανικού μου κι επειδή ταυτόχρονα θα γίνει προληπτική επισκευή vanos με το κιτ beisan και τοποθέτηση πολλαπλών από Μ52Β28 με 100άρηδες καταλύτες, σας εύχομαι από τώρα Καλή Ανάσταση και Χριστός Ανέστη.

PetrosD
20-09-19, 17:16
Να πατήσουμε μία πριν και μία μετά για να δούμε τις διαφορές!

stefm5
24-09-19, 09:05
το 3,62, δοκιμασμένο, θα σου αυξήσει πολύ την κατανάλωση, θα δουλεύει το μοτέρ συνέχεια σε υψηλές στροφές.
το 3,15 είναι το ιδανικό βήμα, φυσικά με 5η πιάνει τελική.
οι στροφές που έχεις δώσει στο μοτέρ είναι σχεδόν άχρηστες αν δεν έχεις εκκεντροφόρους. μετά τις 6500 το μοτέρ δεν αναπνέει.

S8N
06-11-19, 23:04
Το πήρα σήμερα μετά από 5,5 εβδομάδες!

Πέρα από την Μ5 γέφυρα και το διαφορικο με τον άξονα έγιναν κι άλλα πράγματα (πολλαπλές, 100ρηδες καταλυτες, κλπ).

Βασικά είναι άλλο αυτοκίνητο. Εντελώς διαφορετικό οδηγικά. Πιο στιβαρό, πιο ακριβές, πιο νευρικό, πιο θορυβώδες. Το 3.62 βήμα έχει πλάκα! Κράτησα και το 3.15 κορωνοπηνιο για όταν γίνει αλανιάρα κομπρεσσορατη μπέμπα.

Περισσότερα μόλις κάνω κάποια χιλιόμετρα.

nik200
07-11-19, 10:09
δεν σε προλαβα αγαπητε s8n....στο θεμα σου εννοω..

θεωρω οτι εκανες πολυ σωστη κινηση..για να ξυπνησει καμποσο ο m54 σου...μονο και μονο που βλεπω 3η 140 απο 160 εχει παλαβη διαφορα το αμαξι....προσεξε σε νευρο...οχι απαραιτητα στην κοντρα που θα ειναι ή κοπιο ή χειροτερα...δυσκολα εταιρια χαλαει επιδοσεις για νευρο.......με την κοντη 3η παιζει να γυριζει με φορα με αυτην...χωρις φυσικα να λεμε οτι εγινε m3 ή καποια σκοτωστρα..πραγματι με γεφυρα και διαφορικο το αμαξι πρεπει να χει γινει υπεροχο....και πιστευω για εναν ανυσηχο 5αρακια ειναι ιδανικο..βεβαια το προβλημα ειναι αλλο...αν μπει το κομπρεσσερ...το βημα ειναι αχρηστο ουσιαστικα...οποτε εκει καλα εκανες και κρατησες το 3.15...

περιμενουμε εντυπωσεις...αν και πιστευω οτι θα ξαναερωτευτεις....

S8N
11-11-19, 11:30
Επιτέλους κατάφερα να γράψω χιλιόμετρα το Σαββατοκύριακο (προσθέτοντας στα άπειρα που έχει ήδη) κι ως εκ τούτου να αποκτήσω μια πιο ολοκληρωμένη άποψη αναφορικά με τις τροποποιήσεις που έγιναν.

Το πρώτο που παρατήρησα -μακροσκοπικά- είναι πως πλέον το πίσω μέρος χαμήλωσε. Πάντα ήταν δυσανάλογα ψηλό σε σχέση με το μπροστινό και δεν μπορούσα να καταλάβω τον λόγο. Ούτε σήμερα μπορώ να εξηγήσω γιατί έκατσε εκεί που έπρεπε με τη γέφυρα του Μ5. Το αυτοκίνητο το αγόρασα με Bilstein B8 και H&R ελατήρια.

Στις εγκάρσιες ανωμαλίες του οδοστρώματος το αυτοκίνητο είναι αισθητά πιο δεμένο, το αποδίδω στις ράβδους ενίσχυσης που δένουν τη γέφυρα του Μ5 με το πάτωμα.

Το κοντό βήμα είναι πολύ ευχάριστο και κρύβει το τεράστιο βάρος του Ε39. Οι ρεπρίζ είναι αισθητά καλύτερες, ειδικά με 5η και 6η σχέση. Αναπόφευκτα η τελική μειώθηκε, βλέπω πως με 4000 σαλ έχω 160 κμ/ώρα αλλά το μοτέρ τραβάει καλά ψηλά και 200αρίζει άνετα.

Η αξοτεχνική έκανε θαύματα με τον άξονα της Μ5, ο οποίος επιμηκύνθηκε και απέκτησε νέο σταυρό, νέα μεσαία τριβή και νέο μπιλιοφόρο. Επίσης, στο μπροστινό του τμήμα μπήκε τρίχαλο για το 6άρι ZF, αφού είχε τρίχαλο για Gertrag 420G.

Αντιθέτως με όσα έγραψε ο αγαπητός Στέφανος, η κατανάλωση παρέμεινε ίδια αφού... 20 ευρώ έβαζα και πριν, 20 ευρώ βάζω και τώρα. :hystericalbs1:

Στις στροφές το αυτοκίνητο είναι απόλαυση, το καμπέρωσα όσο γινόταν. Λόγω του κοντού βήματος, το πίσω μέρος έχει συνεχείς τάσεις ανεξαρτητοποίησης στις χαμηλές σχέσεις αλλά το μπλοκέ κάνει την όλη κατάσταση εύκολα ελέγξιμη και θεαματική. Στις μεγάλες ταχύτητες απλούστατα μπαίνεις με γκάζι μέχρι να γίνεις Γιώργης.

Το ZF της Ε39 Μ5 είναι 2-way με 25% ποσοστό εμπλοκής, οπότε δεν θα φέρει σε δύσκολη θέση κουλομαρίες σαν εμένα.

Να πω και δυο λόγια για τις πολλαπλές από Μ52? Από τα πρώτα μέτρα γίνεται αντιληπτό το πόσο έχει βελτιωθεί η αναπνοή του κινητήρα. Στις χαμηλές στροφές έχει αυξημένη ροπή, ψηλά τραβάει αγόγγυστα μέχρι τον -αυξημένο- κόφτη. Η εξάτμιση που μπήκε αποτελείται από 2 σωλήνες Φ50 μέχρι τους καταλύτες, οι οποίες ενώνονται σε μια Φ63,5. Ακολουθεί μεσαίο και τελικό. Όταν μπει κομπρέσσορας η τελική διάμετρος θα αλλάξει σε Φ70. Έχουν τοποθετηθεί V-bands για τον λόγο αυτό. Η δουλειά ήταν άψογη, βγάζει αρκετά μπάσο ήχο χαμηλά και πολύ rasp ψηλά. Δυστυχώς δεν μπορείς να τα έχεις όλα κι έτσι πρέπει να υπομείνουμε ένα βουητό στις χαμηλές στροφές.

Το project άξιζε τον κόπο στην περίπτωσή μου, αφού δόθηκε η ευκαιρία να διορθωθούν αρκετά πράγματα: α) Πετάχτηκε ο προηγούμενος άξονας που, για να ταιριάξει στο 6άρι σασμάν, είχε σφαχτεί από κάποιον μακελάρη στο WhiteCastle (Ασπρόπυργος), β) Απέκτησα επιτέλους χειρόφρενο, αφού οι σιαγόνες του 530 δεν έφταναν να πιάσουν στα πίσω φρένα του Μ5 που είχα, γ) Αντικαταστάθηκαν φθαρμένα τμήματα ανάρτησης και μετάδοσης.

Σε όσους έχουν προσεγμένα και καλοσυντηρημένα αυτοκίνητα, διαβάζουν αυτές τις γραμμές και είναι αναποφάσιστοι αναφορικά με το αν αξίζει ή όχι να προβούν σε τέτοιες εργασίες, προτείνω ανεπιφύλακτα ΝΑ ΑΓΟΡΑΣΟΥΝ ΕΝΑ ΚΑΛΟ AFTERMARKET ΜΠΛΟΚΕ KAI NA ΑΦΗΣΟΥΝ ΤΙΣ ΜΑΛΑΚΙΕΣ ΚΑΙ ΤΙΣ ΠΑΤΕΝΤΕΣ ΜΕ ΑΞΟΝΕΣ ΑΠΟ //Μ. Και φθηνότερα θα τους έρθει, και την ψυχική τους υγεία θα έχουν!

S8N
11-11-19, 12:50
Και μερικές φωτογραφίες κατά τη διάρκεια της εγχείρησης αλλαγής φύλου:

44517

44518

44519

Για τους παρατηρητικούς πουί θα προσέξουν πως αριστερά ο πίσω προφυλακτήρας δεν ταιριάζει απόλυτα στο φτερό: Αυτό συμβαίνει γιατί ΜΙΑ ΜΑΛΑΚΩ αποφάσισε να κάνει πρωκτικό σεξ στο 39άρι με το Swift της. Στο 39άρι ρε φίλε. Να 'χαμε να λέγαμε και να 'χουμε να πούμε.

BILL007
11-11-19, 13:40
Μεγειές!!! Είναι τούμπανο!!! :thumbsup:




Αντιθέτως με όσα έγραψε ο αγαπητός Στέφανος, η κατανάλωση παρέμεινε ίδια αφού... 20 ευρώ έβαζα και πριν, 20 ευρώ βάζω και τώρα. :hystericalbs1:

χαχαχαχα!!!! :hystericalbs1::hystericalbs1::hystericalbs1:




Σε όσους έχουν προσεγμένα και καλοσυντηρημένα αυτοκίνητα, διαβάζουν αυτές τις γραμμές και είναι αναποφάσιστοι αναφορικά με το αν αξίζει ή όχι να προβούν σε τέτοιες εργασίες, προτείνω ανεπιφύλακτα ΝΑ ΑΓΟΡΑΣΟΥΝ ΕΝΑ ΚΑΛΟ AFTERMARKET ΜΠΛΟΚΕ KAI NA ΑΦΗΣΟΥΝ ΤΙΣ ΜΑΛΑΚΙΕΣ ΚΑΙ ΤΙΣ ΠΑΤΕΝΤΕΣ ΜΕ ΑΞΟΝΕΣ ΑΠΟ //Μ. Και φθηνότερα θα τους έρθει, και την ψυχική τους υγεία θα έχουν!

Ενα quaife να έβαζες θα σου έβγαινε το ίδιο ή και φθηνότερα? :think:

S8N
11-11-19, 15:06
Ενα quaife να έβαζες θα σου έβγαινε το ίδιο ή και φθηνότερα? :think:

Φθηνότερα, αλλά για να παίζει ως εναλλακτική θα 'πρεπε όλα τα υπόλοιπα να ήταν σε καλή κατάσταση. Ο παλιός μου άξονας π.χ. δεν έκανε ούτε για να γυρίζεις κοκορέτσι το Πάσχα. Χάλια ζυγοστάθμιση και πολύ κοπτοραπτική. Επιπλέον, δεν είχα χειρόφρενο με τα φρένα της Μ5.

Γι' αυτό, αγόρια και κορίτσια, τέτοιες μεταμορφώσεις ενδείκνυνται μόνο εάν είστε α) μαζοχιστές (ψεύτες, υποκριτές, μαζοχιστές, αντιπρόσωποι και... υποκριτές) ή β) απόγονοι του Δόκτωρος Φρανκενστάιν (it's alive!).

Γυναίκα, αν τα διαβάζεις αυτά χάρη στους ΑΛΗΤΕΣ που έχουν ανοικτό το φόρουμ, χαλάλι τα 150 ευρώ που δώσαμε...

PetrosD
11-11-19, 15:44
Γυναίκα, αν τα διαβάζεις αυτά χάρη στους ΑΛΗΤΕΣ που έχουν ανοικτό το φόρουμ, χαλάλι τα 150 ευρώ που δώσαμε...

Πόσαααα;;;; :th_Laie_67-1:

alexm
11-11-19, 18:02
Η αξοτεχνική έκανε θαύματα με τον άξονα της Μ5, ο οποίος επιμηκύνθηκε και απέκτησε νέο σταυρό, νέα μεσαία τριβή και νέο μπιλιοφόρο. Επίσης, στο μπροστινό του τμήμα μπήκε τρίχαλο για το 6άρι ZF, αφού είχε τρίχαλο για Gertrag 420G.

το καμπέρωσα όσο γινόταν

Στις μεγάλες ταχύτητες απλούστατα μπαίνεις με γκάζι μέχρι να γίνεις Γιώργης.

Να πω και δυο λόγια για τις πολλαπλές από Μ52?

Όταν μπει κομπρέσσορας

πρέπει να υπομείνουμε ένα βουητό στις χαμηλές στροφές.

Απέκτησα επιτέλους χειρόφρενο



και μόνο που σε διαβάζω αδερφέ... κουράστηκα!!!

Υ.Γ: πες στην καλή σου... όταν θα εκδικάζεται η αίτηση διαζυγίου θα είμαι εκεί να την υπερασπιστώ, όλα τα άρθρα επάνω του κύριε πρόεδρε :thefinger:

S8N
11-11-19, 18:20
και μόνο που σε διαβάζω αδερφέ... κουράστηκα!!!

Υ.Γ: πες στην καλή σου... όταν θα εκδικάζεται η αίτηση διαζυγίου θα είμαι εκεί να την υπερασπιστώ, όλα τα άρθρα επάνω του κύριε πρόεδρε :thefinger:

Το Σάββατο το βράδυ επιστρέφαμε από επίσκεψη και τα παιδιά τα είχε πάρει ο ύπνος στο πίσω κάθισμα. Βασικά μπορεί και να λιποθύμησαν από το βουητό, δεν ξέρω. Τέλος πάντων, άδειοι οι δρόμοι, σταματάω σε ένα φανάρι κι έρχεται δίπλα από δεξιά ένα Golf V GT. Η Αρετή μου λέει: "Αυτός κοιτάζει το αμάξι σου".

Δεν πρόλαβα να κοκορευτώ γιατί συμπλήρωσε: "Εξίσου ανεγκέφαλος με σένα θα είναι".

BILLYS
11-11-19, 20:32
Οι gpήδες καλή δουλειά;
Χρόνια πελάτης και φίλος.
Σ αυτούς έφτιαξα εξάτμιση στο 35αρι μου.
Συγχαρητήρια για την βελτίωση.
Όσο και να κόστισε το αξίζει!!
Σχετικά με σχόλια γυναίκας...Η δικιά μου βρίζει τον μηχανικό που το έφτιαξε...μπινελίκια κάργα..

S8N
11-11-19, 21:29
Βασίλη, οι GPδες εξαιρετικά παιδιά και καλοί τεχνίτες!

Ευχαριστώ για τα καλά λόγια, να πάρουμε κάνα μάτι στους μηχανικούς μας μην τους γλωσσοφανε οι γυναίκες...

nik200
12-11-19, 09:01
επειδη καποιος ρωτησε...μακρυα απο quaife....οσο και αν εχασε την ψυχικη του υγεια ο φιλος s8n....την ξανα-αποκταει οταν κανει ενα χαλαρο παντιλικι με το μαμα μ5....κατι που δεν γινεται με το quaife...ακουστε και καποιον που εβριζε 2 χρονια την quaife.....

μολις το θεμα παει στο αμαξι...με τη γυναικα...η συνηθης τακτικη ειναι η εξης...τι εγινε στο χτεσινο επεισοδιο gntm....????αν δεν βλεπει..σιγουρα κανα voice και αλλα εξισου ηλιθια shows θα ειναι ικανα να αποσπασουν την προσοχη οποιασδηποτε γυναικας....και εσυ λοιπον κανεις την δουλεια σ..και η γυναικα ειναι ευτυχισμενη!!!!

jannisa
12-11-19, 10:24
Βραμπο φυλλε, σπεςυαλλ αιγηναι τω γιωταχί σου.

BILL007
12-11-19, 11:07
Δεν πρόλαβα να κοκορευτώ γιατί συμπλήρωσε: "Εξίσου ανεγκέφαλος με σένα θα είναι".

:shok::th_Laie_67-1::hystericalbs1::hystericalbs1::hystericalbs1::hy stericalbs1::hystericalbs1:

EVERGET
12-11-19, 13:26
Xαράς στην υπομονή σου φίλε Άρη με τόσες μόντες. Τώρα πλέον όμως κέρδισες το respect των χοντέων όταν σκας BP έτοιμος για πόλεμο...:th_Laie_67-1:

S8N
12-11-19, 16:33
Μόλις επέστρεψα από ταξίδι στον Άγιο Αιμιλιανό και το αυτοκίνητο είναι φανταστικό! Σε τέτοιες στριφτερές διαδρομές, το μπλοκέ με το κοντό βήμα είναι απόλαυση, ειδικά αν συνδυάζονται με τόσο στιβαρό πλαίσιο και ανάλογη ανάρτηση. Με τρίτη σχέση στο στεγνό πήγαινε να δαγκώσει αρκετές φορές απροειδοποίητα στην κορυφή των κλειστών στροφών κι ως εκ τούτου πρέπει να είσαι σε εγρήγορση. Βασικά είναι τόσο έντονη η συμμετοχή του οδηγού που όταν έφτασα χάλασα ένα ολόκληρο AXE πάνω μου.

Οι ρεπριζ είναι κανόνι, δεν το συζητάμε. Και τα 220 σε ανηφορικές ευθείες τα έχει για πλάκα, απλώς λίγο αργότερα τελειώνει το στροφόμετρο. Ξεκίνησα από τα διόδια μετά τον Ισθμό και μέχρι να φτάσω σε εκείνον τον Πύργο της Ραπουνζέλ είχα τερματισει τα παντα. Και ήταν και ανηφορια. Εντάξει όμως, δεν είμαι στο Midnight Club στο Tokyo.

Την ένταση της εξάτμισης μπορώ να μπω πως τη συνήθισα. Στην κλίμακα από 1 έως 10, όπου 1 είναι η απόλυτη σιγή στο κοσμικό κενό και 10 η φωνή της γυναίκας μου για να πάνε τα παιδιά για διάβασμα, του βάζω 7.

Θα ήθελα στο σημείο αυτό να ευχαριστήσω κάποιους ανθρώπους...

Κατ'αρχην τη μάνα μου που με έκανε όμορφο σαν αχινό και έξυπνο σαν αμοιβάδα. Τον πατέρα μου, που όταν ήμασταν μικροί είχε μπεμβε και την έδωσε για φαουβε κάνοντάς με να εκτιμήσω τις συνέπειες της μαλακίας στην καθημερινότητα των απλών ανθρώπων. Τον αδερφό μου που είναι μέλος του φορουμ και δεν μου λέει ποιο ψευδώνυμο χρησιμοποιεί αλλά είναι αρωγός στα τρομποπροτζεκτς μου. Τον GNX που είναι ο προσωπικός μου ψυχαναλυτής. Τα παιδιά από το BMW team στο viber, που μαμιούνται. Τον Αντωνη τον Σαμαρά, γιατί επί των ημερών του αναγκάστηκα να δώσω το λειψοκυλινδρο Ε60 για να πάρω το εμετικό Κλιο και τον Αλέξη τον Τσιπρα, γιατί επί των δικών του ημερών εγιναν όλα πτανα και για να φτιάξει η ψυχολογία μου ξαναεδωσα το εμετικό Κλιο για να πάρω παμπάλαιο πενβε.

Θα ήθελα να ευχαριστήσω επίσης τον φίλο και μηχανικό μου τον Μάκη που ασχολήθηκε και τα έφερε εις πέρας, καθώς και τους δύο πολύτιμους βοηθούς του, τον Σπύρο (Sparos) που είναι και φοβερό παιδί, και φοβερός μηχανικός, και φοβερό τρολλ αλλά και τον Βασίλη ο οποίος αμφιβάλλω αν θα διαβάσει ποτέ αυτές τις γραμμές γιατί δεν ξέρει τι είναι το ίντερνετ ενώ αμφιβάλω αν έχει καν κινητό.

Τέλος, θα ήθελα να ευχαριστήσω τη γυναικούλα μου που μου έχει σπάσει τα... νεύρα. Εάν δεν ήταν εκείνη, θα τα ξόδευα όλα σε γυναικες και όχι σε ρόδες!

BILLYS
12-11-19, 17:06
:th_Laie_67-1:

Τι μαζόχας είσαι αδερφέ.. :th_Laie_67-1:

zaharias
12-11-19, 19:14
Δε παιζεσαι ρε φιλε..!!!!
Χαχαχαχαχααχχα!!

nik200
13-11-19, 10:46
Μόλις επέστρεψα από ταξίδι στον Άγιο Αιμιλιανό και το αυτοκίνητο είναι φανταστικό! Σε τέτοιες στριφτερές διαδρομές, το μπλοκέ με το κοντό βήμα είναι απόλαυση, ειδικά αν συνδυάζονται με τόσο στιβαρό πλαίσιο και ανάλογη ανάρτηση. Με τρίτη σχέση στο στεγνό πήγαινε να δαγκώσει αρκετές φορές απροειδοποίητα στην κορυφή των κλειστών στροφών κι ως εκ τούτου πρέπει να είσαι σε εγρήγορση. Βασικά είναι τόσο έντονη η συμμετοχή του οδηγού που όταν έφτασα χάλασα ένα ολόκληρο AXE πάνω μου.

Οι ρεπριζ είναι κανόνι, δεν το συζητάμε. Και τα 220 σε ανηφορικές ευθείες τα έχει για πλάκα, απλώς λίγο αργότερα τελειώνει το στροφόμετρο. Ξεκίνησα από τα διόδια μετά τον Ισθμό και μέχρι να φτάσω σε εκείνον τον Πύργο της Ραπουνζέλ είχα τερματισει τα παντα. Και ήταν και ανηφορια. Εντάξει όμως, δεν είμαι στο Midnight Club στο Tokyo.



μ φαινεται οτι το μπλοκε και το βημα...μεταμορφωσαν το 39!!!!

nikos valvetronic
14-11-19, 21:59
Κι εμείς σε ευχαριστούμε για τις απίστευτες ατάκες σου Άρη! :hystericalbs1:

BILL007
15-11-19, 08:43
:th_Laie_67-1::hystericalbs1: επικές ατάκες!

Kostas_1
15-11-19, 16:33
Μπραβο, τουλαχιστον γλυτωνεις τα λ7 του ψυχίατρου.

ΥΓ Τα παιδιά από το BMW team στο viber σε περιμενουν να ερθεις καμια φορα

stefm5
19-11-19, 21:38
και πού'σαι...αν βάλεις κομπρέσσορα πρόγραμμα εγώ!
(δεν παίζει να έχει άλλος στην ελλάδα το ms43 funktionsrahmen, βασικά το έχουν καμιά 10αριά στον κόσμο)