PDA

Επιστροφή στο Forum : hayabusa...



GEORGE316
04-06-10, 13:51
μου αρεσουν οι μηχανες.παραλληλα δε τις ψιλοφοβαμαι.
θα γουσταρα πολυ να εχω μηχανη(αλλωστε σε δυο τρεις μερες θα πεσει στα χερια μου ενα παρταλι ισα ισα για την οικονομια των μετακινησεων),αλλα οπως και να το παρεςι ειναι επικινδυνες...
ετσι λοιπον σε μια συναντηση σε στεκι της θεσσαλονικης,ενα παιδι ηρθε με μια hayabusa..θελω βολτα του λεω..ανεβα!!!μου λεει!!
ξεκιναμε χαλαρα,βγαινουμε απο την εισοδο του carefur και .....τετοια αισθηση την ειχα νοιωσει οταν ημουν στρατο και εκανα αλεξιπτωτα....
φρενο για να παρουμε ωραια την στροφη...μολις πιασαμε ομως μουδανιων.....
ισως πιο δυνατο απο οτι η πτωση με αλεξιπτωτο γιατι η λευθερη πτωση απαιτει καποια δευτερα για να πιασεις τη μεγιστη ταχυτητα,ενω με αυτη τη μηχανη,υπαρχει αρχικη ωθηση....
αποτελεσμα....μυο εφυγε ο φακος επαφης απο το ματι......

yodas
04-06-10, 14:13
α ρε Γιώργη μας φούντωσες πάλι...κανα videaki τράβηξες ή έφηγε και το κινητό μαζί με τον φακό;

GEORGE316
04-06-10, 14:15
τι βιντεακι...εδω εφυγε ο φακος επαφης απο το ματι!!!!!!

Konstantinos E60
04-06-10, 14:27
τι βιντεακι...εδω εφυγε ο φακος επαφης απο το ματι!!!!!!


Εεε φιλε Γιωργο πρεπει να πάθεις για να μάθεις...!!

και εδω που τα λέμε σ'αυτα τα χλμ δεν βλέπεις και πολλά πραγματα !!!!

Γι'αυτό την επόμενη φορά ΒΑΛΤΟ ΚΑΛΑ ΣΤΟ ΚΕΦΑΛΙ ΣΟΥ.........

ΚΡΑΝΟΣ................!!!!!

GEORGE316
04-06-10, 14:32
κωσταντινε...δεν υπαρχει περιπτωση να το ξανακανω.....δεν το συζητω ετσι?
καταλαβα γιατι υπαρχουν ανθρωποι που ζουν γιαυτο το πραγμα...να καβαλησουν τη μηχανη και βουρ...
αλλα ειναι τρομακτικα επικινδυνο...
απο οτι μου ειπε το παλληκαρι πιασμα τα 260.σκεψου ποσο θα πετουσα σε αλλη περιπτωση......και που θα προσγειωνομουν...

Ptboul
04-06-10, 14:50
αλλα ειναι τρομακτικα επικινδυνο...
απο οτι μου ειπε το παλληκαρι πιασμα τα 260.

και μετά μου λέτε για Μ3 κ πόρσε..

η αίσθηση της μηχανής, της βάρκας και του ανεμόπτερου (πιστεύω) δεν υπάρχουν._

Tsakirakos
04-06-10, 14:54
ρε παλικαρε! χωρις κρανος;;;; μεγιστο σφαλμα! σκεψου μονο τι ζημια μπορει να προκαλεσει ζοθζοθνακι στο ματι...απευθειας χανεις τον ελεγχο και γινεται η στραβη...πολυ δυναμη το busa...αλλα ειμαι πολυ περισσοτερο της streetfight φιλοσοφιας...Ζ1000,FZ1,κτλ...

z3 2.2
04-06-10, 14:56
Εεε φιλε Γιωργο πρεπει να πάθεις για να μάθεις...!!

και εδω που τα λέμε σ'αυτα τα χλμ δεν βλέπεις και πολλά πραγματα !!!!

Γι'αυτό την επόμενη φορά ΒΑΛΤΟ ΚΑΛΑ ΣΤΟ ΚΕΦΑΛΙ ΣΟΥ.........

ΚΡΑΝΟΣ................!!!!!

Πολυ σωστος ο Κωνσταντινος.
ΠΟΤΕ ΜΑ ΠΟΤΕ μην ανεβαινεις σε μηχανακια χωρις κρανος-μπουφαν-γαντια.
Και ποσο μαλλον σε μηχανακια ανθρωπων που δεν γνωριζεις.
Δεν θελω να το παιξω κηρυκας αλλα καποια πραγματα δε χωρανε διαπραγματευση.
Ως επισης και αυτο που λες για το "παρταλι" που θα καβαλας σε λιγο καιρο μηπως να το σκεφτεις λιγο καλυτερα? Μηπως το "παρταλι" δε σταθει στο υψος του οταν χρειαστει σε μια δυσκολη στιγμη και σε "πουλησει" ???
Θελω να πω οτι για να βγεις στη ζουγκλα της πολης θα πρεπει τουλαχιστον το "οπλο" σου να εχει ολες τις προυποθεσεις για να σε βοηθησει,οπως καινουρια λαστιχα για παραδειγμα.
Μην μπεις στο τριπακι "νταξ μωρε,για να κανω τη δουλεια μου το θελω" γιατι ετσι μπορει να την πατησεις.
Καλως ηρθες λοιπον στον κοσμο της μοτοσυκλετας και παντα Κρανος-Μπουφαν-Γαντια και ιδανικα μποτες-παντελονι



Πολυ φιλικα Δημητρης

z3 2.2
04-06-10, 15:04
P.S. Kαλα και αυτος με το busa σε ανεβασε ετσι "γυμνο" ελαφρα τη καρδια και πατησε 260??????:doh:
Fuck-Fuck-Fuck!!!!! :ranting2:Eγω με το ζορι ανεβαζω αλλον επανω και με κρανος παντα....

M_Dolce
04-06-10, 15:37
Συμφωνω με τους προλαλησαντες!! Ποτε μα ποτε σε μοτοσυκλετα χωρις τον αναλογο εξοπλισμο. Τωρα θα μου πεις στα 260 ο εξοπλισμος θα σε σωσει.. οχι αλλ τουλαχιστον κανουμε οτι μπορουμε "to minimize the loss", σε περιπτωση μιας στραβης...

Υ.Γ. 1 Πολυ δυνατο το χαγιαμπουσα αλλα θα δεν θα παρω...Θα προτιμουσα μια μπουγιαμπεσα.. Αφενος πολυκυκλοφορησε (κοινως τα μαζευεις με την αποχη πλεον) και αφετερου ειμαι Ευρωπαιος στις προτιμησεις.

konstantinaM3
04-06-10, 16:03
κ εμενα ο αντρας μου με εχει παει 290 με το gsxr 1000 αλλη αισθηση.... παρα πολυ ωραια αισθανεσαι!αλλα παραλληλα κ πολυ επικινδυνα!!!με εχει παει με πολλα χλμ με το πλαι να ξυνω κ εγω γονατο εκει να δεις αισθηση!!!

koukos e36 coupe
04-06-10, 19:15
μου αρεσουν οι μηχανες.παραλληλα δε τις ψιλοφοβαμαι.
θα γουσταρα πολυ να εχω μηχανη(αλλωστε σε δυο τρεις μερες θα πεσει στα χερια μου ενα παρταλι ισα ισα για την οικονομια των μετακινησεων),αλλα οπως και να το παρεςι ειναι επικινδυνες...
ετσι λοιπον σε μια συναντηση σε στεκι της θεσσαλονικης,ενα παιδι ηρθε με μια hayabusa..θελω βολτα του λεω..ανεβα!!!μου λεει!!
ξεκιναμε χαλαρα,βγαινουμε απο την εισοδο του carefur και .....τετοια αισθηση την ειχα νοιωσει οταν ημουν στρατο και εκανα αλεξιπτωτα....
φρενο για να παρουμε ωραια την στροφη...μολις πιασαμε ομως μουδανιων.....
ισως πιο δυνατο απο οτι η πτωση με αλεξιπτωτο γιατι η λευθερη πτωση απαιτει καποια δευτερα για να πιασεις τη μεγιστη ταχυτητα,ενω με αυτη τη μηχανη,υπαρχει αρχικη ωθηση....
αποτελεσμα....μυο εφυγε ο φακος επαφης απο το ματι......

γιωργο που να μας δεις με το hayabusa να πηγενουμε για καλικρατια και να με πηγενει με 330 πραγματικα χ3στικα απο τον φοβο μου....φυσικα τωρα ειναι πια τερμα πηραγμενη...δεν ξανα ανεβαζω επανω στην μυχανη για βολτα ουτε την μπλουζα μου........

Nino
04-06-10, 19:50
και μετά μου λέτε για Μ3 κ πόρσε..

η αίσθηση της μηχανής, της βάρκας και του ανεμόπτερου (πιστεύω) δεν υπάρχουν._

Μηχανη ενταξει...ανεμοπτερο στο χωριο μου δεν τσουλησε αυτο το χομπυ:th_Laie_67-1:!!
Αλλα απο κουπι εχουμε να τραβηξουμεεεε!!!...:th_Laie_67-1:

stavr
05-06-10, 07:12
Παιδια ουτε στο περιπτερο χωρις κρανος!!!!!!!!! Ανεξαρτητου μηχανης.....ειναι αμαρτια και αδικο να χανεται κοσμος απο λαλακιες αυτου του ειδους!!!! Ενα καλο κρανος ειναι επενδυση ζωης, οπως προαναφερθηκε ΒΑΛΤΕ ΤΟ ΚΑΛΑ ΣΤΟ ΚΕΦΑΛΙ ΣΑΣ.

ΥΓ. βλεπω πολλους και το φορανε χωρις να το δεσουν σωστα ...απλα το φορανε για να μην φανε την κληση, αν το κρανος δεν δεθει οπως πρεπει ειναι αχρηστο!

Σορρυ για το οφ τοπικ

z3 2.2
05-06-10, 11:52
αν το κρανος δεν δεθει οπως πρεπει ειναι αχρηστο!



Παρα πολυ σωστα!!!!

beliris
05-06-10, 18:44
Αναγκάστηκα το 2001 να βγάλω δίπλωμα μηχανής(40 χρόνων) και να αγοράσω μία HONDA REBEL 250,για να προλάβω το πάθος του γιού μου για τις Μοτο και να τον βάλω σωστά στο σπορ!Έπρεπε να τον προλάβω,να μην αρχίσει στραβά και έχουμε καταστροφή!
Ο μικρός έβγαλε δίπλωμα και έκανε βίωμα την σωστή οδική συμπεριφορά ,δεν καβαλάει χωρις την κατάλληλη στολή (ΚΡΑΝΟΣ-ΜΠΟΥΦΑΝ -ΜΠΟΤΕΣ-ΓΑΝΤΙΑ)!
Παράλληλα επειδή ερωτευτήκαμε την κίνηση με μοτο,αγοράσαμε και μια SUZUKI MARAUDER VZ800K2 και απολαμβάνουμε τις καλοκαιρινές εξόδους μας για καφέ στις παραλίες!
Απαράβατος όρος η ασφάλεια(καλός εξοπλισμός και easy riding)!!!
Αυτή την στιγμή το πάθος του αρχάριου πέρασε,ο 25χρονος μικρός είναι άψογος οδηγός(BMW FUN) και σαν Μηχανολόγος Μηχανικός κατασκευάζει με την ομάδα του το αυτοκίνητο του Αριστοτέλειου Πανεπιστήμιου Θεσσαλονίκης, με το οποίο θα συμμετάσχουν στον διαγωνισμό FORMULA STUDENT στην Αγγλία τον Ιούλιο!

sierra
05-06-10, 19:16
Αναγκάστηκα το 2001 να βγάλω δίπλωμα μηχανής(40 χρόνων) και να αγοράσω μία HONDA REBEL 250,για να προλάβω το πάθος του γιού μου για τις Μοτο και να τον βάλω σωστά στο σπορ!Έπρεπε να τον προλάβω,να μην αρχίσει στραβά και έχουμε καταστροφή!
Ο μικρός έβγαλε δίπλωμα και έκανε βίωμα την σωστή οδική συμπεριφορά ,δεν καβαλάει χωρις την κατάλληλη στολή (ΚΡΑΝΟΣ-ΜΠΟΥΦΑΝ -ΜΠΟΤΕΣ-ΓΑΝΤΙΑ)!
Παράλληλα επειδή ερωτευτήκαμε την κίνηση με μοτο,αγοράσαμε και μια SUZUKI MARAUDER VZ800K2 και απολαμβάνουμε τις καλοκαιρινές εξόδους μας για καφέ στις παραλίες!
Απαράβατος όρος η ασφάλεια(καλός εξοπλισμός και easy riding)!!!
Αυτή την στιγμή το πάθος του αρχάριου πέρασε,ο 25χρονος μικρός είναι άψογος οδηγός(BMW FUN) και σαν Μηχανολόγος Μηχανικός κατασκευάζει με την ομάδα του το αυτοκίνητο του Αριστοτέλειου Πανεπιστήμιου Θεσσαλονίκης, με το οποίο θα συμμετάσχουν στον διαγωνισμό FORMULA STUDENT στην Αγγλία τον Ιούλιο!

Ν΄είναι καλά να τον χαίρεσε και καλή του επιτυχία...
Γι΄αυτό λέω ότι τα παιδιά μαθένουν από τους γονείς. Εγώ έχω ένα παπάκι και ο γιός μου δεν με είδε ποτέ χωρίς κράνος, μπουφάν, γάντια, μπότες. Οταν πήρε το παπάκι του πήρε και τον εξοπλησμό και όταν πήρε το θηρίο (KAWASAKI 636 ninja) πήρε και τον ανάλογο εξοπλήσμο...thumb