PDA

Επιστροφή στο Forum : Δεύτερος συναγερμός σε x6



Phase2
12-10-18, 01:00
Καλημέρα σας.
Σκέφτομαι να βάλω έναν δευτερο συναγερμό στο αυτοκίνητο μου.
Έχετε να προτείνετε κάτι;
Υπάρχουν κάποιες άλλες καλύτερες λύσεις για να προστατέψω το αυτοκίνητο μου;
Έχω ένα x6 e71 με keyless-go και από ότι διαβαζω στο νετ είναι πολύ εύκολο να κλέψεις ένα τέτοιο αυτοκίνητο.
Παρακαλώ θα ηθελα την γνώμη σας.

michaelp900
12-10-18, 04:07
Καλημέρα σας.
Σκέφτομαι να βάλω έναν δευτερο συναγερμό στο αυτοκίνητο μου.
Έχετε να προτείνετε κάτι;
Υπάρχουν κάποιες άλλες καλύτερες λύσεις για να προστατέψω το αυτοκίνητο μου;
Έχω ένα x6 e71 με keyless-go και από ότι διαβαζω στο νετ είναι πολύ εύκολο να κλέψεις ένα τέτοιο αυτοκίνητο.
Παρακαλώ θα ηθελα την γνώμη σας.

50 συναγερμούς να βάλεις στο κλέβουν. Βρες να βάλεις διακόπτη διακοπης παροχής ρεύματος και καυσίμου και να μην διαβάζει τον εγκέφαλο.


Sent from my iPhone using Tapatalk

BILLYS
12-10-18, 07:23
Αυτό ακριβώς έχω κάνει στο δικό μου Ε90.

Phase2
12-10-18, 15:28
50 συναγερμούς να βάλεις στο κλέβουν. Βρες να βάλεις διακόπτη διακοπης παροχής ρεύματος και καυσίμου και να μην διαβάζει τον εγκέφαλο.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ευχαριστώ για την απαντηση αλλα δεν έχω ιδέα πως να το κάνω αυτό.
Μπορείς να μου δώσεις περισσότερες πληροφορίες σε παρακαλώ;
Κατοικώ στην Γερμάνια και με ένα κατάστημα ειδικό λέει σε BMW & MERCEDES στο Αμβούργο, που μίλησα στο τηλ.σημερα μου ζήτησε 1500 ευρωπουλα και αν ήθελα και Gps tracker μαζί, τότε περναγε τα δυο χιλιάρικα.
Μου φάνηκε απατεώνας ο τύπος....
Αυτό με τον διακόπτη κανονικά κάποιο συνεργείο που ασχολείται με αυτά.
Δεν ξέρω εδώ αν θα μπορέσω να βρω κάποιον να μου το κάνει...
Σε ευχαριστώ πάντως για την απαντηση σου.

michaelp900
12-10-18, 16:04
Φιλε μου εγω το εκανα Ελλαδα με 70 ευρω και ειναι τοσο καλο το συστημα και σε τετοιο σημειο κρυμενο που ουτε αντιπροσωπεια δεν μπορουσαν να το βρουν. Ακομα και το gps tracker απενεργοιειται πανευκολα με ενα τζαμερ (αν το λεω σωστα) αρα ΠΑΛΙ θα κλαις τις 2000 ευρω. Γνωμη μου ειναι να ψαχτεις στα γερμανικα για διακοπτης παροχης καυσιμου σε αυτοκινητο και να δεις τις επιλογες αλλιως αν κατεβεις κατω ελλαδα να βρεις εναν ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ καλο ηλεκτρολογο να στο κανει.

Ευχαριστώ για την απαντηση αλλα δεν έχω ιδέα πως να το κάνω αυτό.
Μπορείς να μου δώσεις περισσότερες πληροφορίες σε παρακαλώ;
Κατοικώ στην Γερμάνια και με ένα κατάστημα ειδικό λέει σε BMW & MERCEDES στο Αμβούργο, που μίλησα στο τηλ.σημερα μου ζήτησε 1500 ευρωπουλα και αν ήθελα και Gps tracker μαζί, τότε περναγε τα δυο χιλιάρικα.
Μου φάνηκε απατεώνας ο τύπος....
Αυτό με τον διακόπτη κανονικά κάποιο συνεργείο που ασχολείται με αυτά.
Δεν ξέρω εδώ αν θα μπορέσω να βρω κάποιον να μου το κάνει...
Σε ευχαριστώ πάντως για την απαντηση σου.

andreas-d
12-10-18, 19:49
Κάνε μια vollkaskoversicherung και τέλος

Phase2
12-10-18, 22:16
Κάνε μια vollkaskoversicherung και τέλος

Ασφάλεια κλοπής έχω.
Το θέμα είναι ότι τώρα το πήρα. Να προλάβω να το χαρώ λίγο.

andreas-d
12-10-18, 22:26
Ασφάλεια κλοπής έχω.
Το θέμα είναι ότι τώρα το πήρα. Να προλάβω να το χαρώ λίγο.
Ε τι κάθεσαι ξεκινά ταξιδάκια και όταν έρθει η ώρα για inspection τότε να δεις χαρά που θα πάρεις. Χαχα

BILL007
13-10-18, 14:33
Βάλε το ρώσικο το Prizrak https://canbus-alarm.com/?mode=product&product_id=252004001
και είσαι κομπλέ!

nadnreou57
13-12-19, 14:31
Καλημέρα σας.
Σκέφτομαι να βάλω έναν δευτερο συναγερμό στο αυτοκίνητο μου.
Έχετε να προτείνετε κάτι;
Υπάρχουν κάποιες άλλες καλύτερες λύσεις για να προστατέψω το αυτοκίνητο μου;
Έχω ένα x6 e71 με keyless-go και από ότι διαβαζω στο νετ είναι πολύ εύκολο να κλέψεις ένα τέτοιο αυτοκίνητο.
Παρακαλώ θα ηθελα την γνώμη σας.


γιατι δεν βαζεις ενα gps tracker ετσι ωστε αν το κλεψουν να το ξαναβρεις?

michaelp900
13-12-19, 14:32
γιατι δεν βαζεις ενα gps tracker ετσι ωστε αν το κλεψουν να το ξαναβρεις?

Ακόμα και με GSM αν θέλουν τα ξηλώνουν. Μόνο κρυφοί διακόπτες για ρεύματα και βενζίνες και GPS που δεν δουλεύει με GSM


Sent from my iPhone using Tapatalk

nadnreou57
13-12-19, 14:36
ε καλαν πως θα το βρουνε αυτο? δεν ειμαι κλεφτης γιαυτο δεν ξερω τι γινετε με τα κλοπιμαια...

A8hnaios
13-12-19, 15:53
Παλιά βγάζανε τα ραδιοκασετόφωνα και τα παίρναν σπίτι μην τους τα κλέψουν..
Τώρα απλά ξεμπριζάρεις τον εγκέφαλο το παίρνεις παραμάσχαλα και καθάρισες...!!!

dreamer
13-12-19, 18:02
στην οικοδομη μου ενας πηρε την καινουρια μερκ Α κουπε.εβαλε μεμβρανες ,το σινιαρε και μετα απο 15 μερες πηγανε να του το ανοιξουν στην πυλωτη.πως το καταλαβε?η μερκ εχει ενα συστημα που δινει με την αγορα που βασιζεται σε μια εφαρμογη που σου δινει στο κινητο και ελεγχεις το κλειδωμα-ξεκλειδωμα.το παιδι γυερισε αργα το βραδυ σπιτι πηγε να κοιμηθει και ακουει την εφαρμογη στο κινητο να τον ειδοποιει οτι ξεκλειδωθηκε το αυτοκινητο.παει κατω και το βλεπει ξεκλειδωτο.το λειδωνει ,βαζει το αλλο που ειχε απεξω πισω απο το μερκ και φευγει.οι κλεφτες το ξεκλειδωσαν μεσω αποστασης με υπολογιστη και περιμεναν αντιδρασεις.ευτυχως ειδαν το παιδι και εφυγαν.